Novorozenec a pes ,,postelák". Jak to řešíte vy?

denousek
2. říj 2007

zdravím všechny majitelky těch nádherných psích stvoření....chtěla bych se vás touhle cestou zeptat jak to řešíte nebo jak to hodláte řešit při příchodu miminka domů..já mám 2 maltézáky,sou sice čistotní,pořád se koupou,chodí na wc pěkně několikrat denně na zahrádku...noviny ze zeme jak je zvykem určite ve víc rodinách už se mi povedlo zrušit a pejsky sem naučila chodit ven....ale přece jen sou z nich doma všude chlupy...a to je právě to co mi děla starosti!i když je nebudu brát do postele a budou spát ve svých pelíšcích tak chlupůse nezbavím...stačí když nebudou spát v posteli??nebo je mám dát spát do obývaku a do ložnice že by neměli vůbec přístup??nebo je snad aspon na první měsic mám dát k rodičům o patro víš a vůbec je nebrat dolu a nevsimat si jich??to mi zase urve srdce ja jsme na těch hafancich závisla...sou pořad se mnou hlavně ted když jsem doma....
nedokážu je dát stranou...prosím pomozte,jak to řešíte vy???děkuji za názory...

lizatko1009
7. led 2010

jankaxxx ved to bol iba moj nazor ze pes k babatku ee, ved ja ti nekazem psa vyhodit ani nic, ty ked chces tak maj psa na posteli, je to iba tvoja vec nie moja, ja som napisala ze ja osobne by som nezniela aby mojmu pes olizoval rucky, nedajboze tvar a este aby mu dychcal do tvare kazda je ina, vies? nikdy sa nezhodneme na spolocnom zavere, tak sa netraba hned do kazdeho pustat ani hadakt, kazdy je svojpravny clovek a moze napisat svoj nazor. 😉

jankaxxx
7. led 2010

ja sa vobec nehadam ani sa do nikoho nepustam ja som zase len napisala svoj nazor na toho odbornika🙂jasne ze kazdy ma iny nazor na vsetko ja som len chcela tym naznacit ze vela mamiciek tu hovorili ze doktori zvieratka len odporucaju k detom a ten nazor toho pravdu ma velmi zaskocit a este som take nieco ani nepocula,tak tiez citaj pozorne🙂)))lebo o tebe tam nebola ziadna zla zmienka!!!!!len to o tom umyvani ale to ty tiez nevies objetivne posudit kedze psika nemas 😉

vinifera
7. led 2010

Tak ja osobne si myslím, že ani človek sa nedokáže umyť na 100%. A to ani nie sme takí chlpatí 😀

jankaxxx
7. led 2010

to tiez take dikutabilne ze co je to na 100 % 😀

jabber
7. led 2010

Stoprocentní by to bylo asi jen kdybysme se všichni koupali v Savu 😝 😀 a pokud možno ho i kloktali 😀 😝

jankaxxx
7. led 2010

asi tak nejakko ja mam na to tiez taky nazor takze ten pes nie je taky problem ved mame doma prach a ine alergeny aj ked kazdy den upratujem ako blazon a este si aj platim zenu ktora mi chodi naozaj hlbkovo cistit dom tak stale je to proste vo vzduchu a nikdy nic nie je 100%ciste...a zvykla som tu pozerat jeden program v tv sa to vola ze how clean is your house tak to by ste videli v akej spine ziju niektory ludia ktori pracuju v offisoch a tvari sa dolezito takze ja mozem dat ruku do ohna ze moj gucci je 100krat cistejsi ako niektory ludia

majdula
7. led 2010

Ahojky,
mame miminko i pejsku a nevidim problem, pravda, na spani do postele ji uz nepoustime (do svych 10 let s nami spavala, vedle hlavy na polstari 😅 ), protoze tam s nama ted spi prcek, ale obcas tam jeste taky skoci a vedu z toho nedelam, kdyz chce malymu oliznout oblicej nebo packy, tak ji to na chvili dovolim, ziji spolu v jedne smecce, tak ji prece nebudu branit.
Tady jsou ti nasi dva milacci
http://majdula.rajce.idnes.cz/Kolousek_1/#197_-...

hathor1231
8. led 2010

jankaxxx, ten program som parkrat videla,len som na to nemala zaludok 😝 ti anglanci fakt nedbaju o domacnost 😝
jabber, zobrala si mi presne slova o tom save,aj mna to napadlo 😀
inak si pamatam,ako davali rany olizovat psovi,ze vraj ma liecive ucinky. a aj to,ale to neviem,ci dokazali ;ozajstni vedce', ze jazyk psa je cistejsi ako ten ludski 😅

vinifera
8. led 2010

Psie sliny údajne obsahujú nejaké liečivé inzými. Čo je na tom pravdy neviem. Ale moja známa si zásadne začínajúci herpes dá oblízať ich sučke a herpes zmizne.

nikollette
8. led 2010

náš malý minule dostal dokonca lpusu (lízanec) na tvár od pitbulla...
boli sme v nákuponom centre, stretli sme známych s fenkou 6mesačnou, co mali pitbullku, a ani sme sa nenazdali, pes skočil na kočík a olízal malého. Iné dieťa by sa možno zlaklo, no náš nie. Nakolko máme aj doma psíka síce len 1,5kilového, ale je videť že je na psov zyvknutý 😉

ikke
10. led 2010

monaberuska1 • 1d, 7tt • Dnes o 12:39
Ahojky dámy, mám trošku malý problém, pro někoho to přijde asi kravina ale já už sem na pokraji nervů
přistěhovali jsme se ke tchýni a tchánovi oni mají labradora, kdyby byl vensku je to v pohodě ale má pelech v kuchyni říkají kvůli kloubům že nemůže být venku jenomže můj problém v počívá v tom, že mám malou dcerku 2 roky a plánujeme další dě´tátko , ale mě ty chlupy a písek štvou jsou upůlne vsude kvuli tomu vytírám každej den , ale pořád líná strašně moc ještě jak je doma v teple tak oto víc líná a malá má chlupy už aji v pokojíčku nevíte jak se jich zbavit těch chlupů??nebo co mám dělat??někdy mám stochutí s ekvůli tomu odstěhovat pryč a ještě ke všemu je tak rozmazlenej že nechodí pít do misky ale do koupelny jako že mu pustí sprchu a on se napije takže chlupy sou aji v koupelně , katastrofa prosím o rady jsme už ztoho zoufalá

beruska2x • 1d • Dnes o 12:50
uprimnou soustrast - mela jsem doma v baraku zlateho retrievra a byl to taky des, sice jsem ho milovala ale vysavala jsem kazdy den a vytirala kazdy druhy - a to jsem nemela deti a pes mel k dispozici velikou zahradu...

proto vim ze touz NIKDY... rada zadna nei, za ty leta to mam odskouseny leda mu omezit prostor treba na chodku + kuchyn nebo tak ale to musi hlavne oni ze

jabber • 1d • Dnes o 12:53
A mluvili jste o tom s tchánovcema? Pes za to nemůže, to oni ho tohle všechno naučili a teď by ho měli některé věci asi odnaučit, když jsou v bytě ještě děti. Pokud jsou ochotní se o tom vůbec bavit, tak je to na dobré cestě Vysvětli jim svoje důvody, určitě to pochopí a některé věci změní. Jinak, že mají psa doma, to jste věděli už když jste se rozhodli tam nastěhovat, s tím toho asi moc nenaděláš, může být venku aspoň od jara do podzimu? Zimu musíš nějak přežít - psa venku pořád kartáčovat, případně ho doma otřít vlhkým hadrem. Na labradora je opravdu venku zima

mamartinka • snž • Dnes o 13:25
Skuste napriklad sem.https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vT...

monaberuska1 • 1d, 7tt • Dnes o 13:26
beruska2x - to mia ni nerikej no kdyz to je tezky maji ho jako mimino mi prijde me jde oto ze mala nemuze si sednout ani na zem to je katstrofa tady je taky velka zahrada, kdyz jsme navrhli ze by byl v chodbe odpoved znela tak ze to nejde ze by nachladl jinak ja mam psi strasne rada aji jeho ale zacina se mi protivit tema chlupama jinak pejska sveho amme taky joksirka ja psi mam moc rada ale podle me velky psi patri na dvur

jabber, mluvi otom kdyz jsme rekli jesi by nemohl byt na codne tady je obrovska chodba plus jeste schody tak rekli ze tam byt nemuze ze by nachladl neni venku ani v lete je porad doma, jenom se chodi ven vencit a v lete teda lita venku kdyz je hezky treba celej den ale jinak je doma kdyz je treba zatazeno a neni moc pekne stehovali jsme se semka manzel to tu ma moc rad a ja jsme mu rekla jeste nez jsme se nastehovali ze se bojim ze budu mit ty chlupy vsude a on mi rekl ze ne ze to vyresi a nic neni vyresene ja mam psi rada ale tady je to moc clovek ji psovi chlupy skorem uz nevim co delat a jak pises vlhkym hadrem???kez by apson toto pochopili porpsila sem je tchyni jesi by mohla vzdycky ho utřít když je bláto, a ona mi řekla aji tchán že to nepomůže že stejně tak i tak bude doma bahno takze sice ho nechali oschnou na te obrovske chodbe s tema schodama sel do kuchyne az byl suchy ale to jste nevideli ty schody a tu chodbu bylo tam vic bahna nez venku proste co reknu nic tu neplati a spis naopak :-, oni jsou moc hodny ja mam tchana rada a ji tchyni ale v tomhle je to proste jine oni ho beoru mi prijde jako mimino ktery bude doma a konec utirat packy nebudou vycesavat ho nebudou nic

kisska • 1d, 36tt • Dnes o 13:50
ahoj moni - ja mam tiez doma velkeho kratkosrsteho psa - ridgebacka a tiez som riesila chlpy a blato v byte a mam to vyriesene takto: hned po prechadzke pes ide rovnou ciarou do kupelne, kde ma svoj lavor - hned jej umyjem packy a ked je treba aj ju vyutieram dosucha, takze hned moze ist do bytu. Kedysi som ju umyvala vo vani, ale potom bola ta cela spinava a umyvat ju minimalne 3x denne sa mi uz nechcelo. Lavor je skvela vec. A samozrejme mam par vyradenych uterakov, ktore nepouzivam uz na nic ine len na hafinu. A kedze je aj ta cely rok v byte, v case ked plzne/lina, tak staci par dni (2-3) za sebou je aspon 2x denne vykefovat na prechadzke vonku a hned mas doma menej chlpov - aspon znesitelne mnozstvo...
A ked k tomu maju svokrovci taky pristup ako pises, nezostava ti nic ine, ako sa do toho pustit sama. Mozno, ked svokra zbada, ze aj ona ma potom menej roboty (s upratovanim schodov a chodby) tak sa do toho aj ona pusti (mozno). Len sa na to musis pozerat aj z jej pohladu - vy byvate v ich dome a snazite sa im diktovat co maju a nemaju robit so svojim milacikom, ktoreho rozmaznavaju zo vsetkeho najviac. Inak s tym prechladnutim a problemami s klbami maju pravdu, labradory su na tieto choroby nachylne a potom je to pre nich velmi bolestive a neprijemne.

kijonkova.k • 1d • Dnes o 13:51
monaberuska1,máme taky doma labradora.Chlupy taky hodně poučtí,ale s tím nic nenaděláš.Chlupy máme taky všude,vysávám a vytírám každý den,nic jiného se s tím dělat nedá.Když se malá palzila,dost mi to vadila,protože byla pořád od chlupů,teď už lítá,jak je to v pohodě.Zkuste vyčesávat psa,klidně 2x denně,jde to poznat.

kijonkova.k • 1d • Dnes o 13:53
Jo ,a máme hnědého labradora,takže chlupy jsou dost vidět,hlavně na věcech teda.Ale malá je zlatá,sbírá je ze země a volá "Buba",(náš hafan je Kuba),jako,že jsou jeho.

monaberuska1
10. led 2010

ahojky holky, denousek petulko ahojky 🙂kokam ze mam stejny problem jak ty ☹ ☹

consti
10. led 2010

mona kup si robotický vysavač, pokud na to teda máš finance. My ho máme a opravdu se vyplatí 😉. Rozhodně nám odpadla práce s vysáváním chlupů po našem miláčkovi. Vysává nám tu celý dům tak každý druhý den a těch chlupů, co posbírá.... 😲. Je to opravdu velké ulehčení 😉 .

monaberuska1
10. led 2010

consti - uz mame tady cistic za 60 000 je to parni cistic na vsechno, ale nez stim udelas kuchyn takl to trva minumalne hodinu a pul, a ja sem jedina kdo tu uklizi .-)maminka jako tchyne mam moc prace pracuje doma a tchan??ten ma rano ve 3 odpoledne ☹ jde se najist a zas espat takze jako.....mam je moc rada ale timto nechci rict ze je nemam rada mam je rada moc s tchyni si aji rozumime dobre bych rekla 🙂psa labradora mam taky moc rada ale chlupy proste nesnasim, ☹ nesnasim kdyz si sednu a mam je nalepeny na teplakach a pisek vsude podlaha katastrofarni proste uz nestiham uklizet ☹uz sem proste na nerv ztoho vseho .-(a jak vypada ten robotycky vysvac??

consti
10. led 2010

mona najdu odkaz a pošlu ti ho do ip. Výhodou je, že jezdí sám a vysává. Prostě ho jen zaneš a on uklidí. Ten náš má i funkci, že tam můžeš nastavit den a čas, kdy chceš aby uklízel a on se v tu dobu zapne a uklidí. Přijdeš pak domů a všude je čisto 😉 . My máme ten, co zvládne jak koberce, tak dlažbu a lino. Jen teda vysává, na vytírání je jiný typ. Ale to vysávání stačí, vytírám pak sama, ale jen minimálně 😉 . Nechávám ho vysávat i sedačku atd. Úplně tě chlupů nezbaví, také je máme např. na oblečení, ale rozhodně je to s tím vysavačem lepší 😉 .

monaberuska1
10. led 2010

consti, jsi me oprabvdu naschla vypada to naprosto perfektne 🙂 😀 😀 se mi libi ze to uklizi samo 😀 😀 😀 😀 😀 sem toto jeste nikdy nev idela 😀 😀 😀

consti
10. led 2010

mona ještě chci říct, že vysává fakt parádně. S klasickým vysavačem toho tolik nevysaješ 😉 .

monaberuska1
10. led 2010

consti teda to je paradni vec ja to musim probrat s manzelem púrotoze to by tady takovej sikovnej robutek byl potreba jako sul 😀teda moc dkeuji jsme zvedava co on na to, consti a koukam ze se snažíte o miminko, jeste deti nemate??

consti
10. led 2010

mona ne, zatím děti nemáme a snažíme se už rok a nic 😝 . No tak snad se to tento rok konečně prolomí 😎 .

monaberuska1
10. led 2010

consti 🙂 tak to jo 🙂tak drzim pestck at se zadari 🙂uz je nacase aby se to prolomilo 🙂 🙂 🙂 🙂

jabber
10. led 2010

monaberuska - myslela jsem to tak, že ho prostě přejedeš vlhkým (jen vlhkým!) hadříkem a ty chlupy se na ten hadr nachytají, můžeš to udělat i několikrát za den, když tě to zrovna napadne a nebude mít teď v zimě právě před procházkou 😉 nemyslím ho takhle umývat, ale jen z něj takhle posbírat uvolněné chlupy ještě než je někde nechá 😉

monaberuska1
10. led 2010

jabber kdyz snim je to jine ☹je to klasicky labrador ale je svym zpusobem jiny☹ ma pelech primo u topeni aby mel teplo a jak je naplesklej na tom topeni tak tim vic lina ☹lina proste neprirozene moc proto to resim ☹ mel by mit aji kolem 45kg a on má skoro 60 kg ☹

bocinka
10. led 2010

mona, taky máme labradora co má přes 60 kg, taky línal úplně moc, ale naštěstí chodí domů jen "na návštěvu" jinak je venku, ted na něj koukám, válí se ve sněhu jako blázen... 😀 na línání jsme mu koupili u veťáka nějaké léky a zabraly, tak se poptej...

monaberuska1
10. led 2010

bocinka- jéé taky chci aby semka chodil jen na návštěvu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ snad toho docílím, a nebo se odstěhuju já už toho mám totiž plný kecky 🤐 🙄 🙄 🙄 🙄 nemám na to síli, barak jak hovado velkej a nikdo tady nehrabne ani prstmen jen ja, pac oni moc proste na to nejsou 😠 😠 🙄 🙄 🙄 bych kousala obcas 😅 😅 😅 no zkusim se zeptat teda ale spis bych chtela aby ten pes taky byl milackem ale jen venku a ne v celem baraku 😠 😠

jindri
10. led 2010

mona: já naší fence kupuji Biotin - vit. Ht a střídám to s lososovým olejem. Oboje je na srst a vypadávání je lepší. Zaměřte se taky na kvalitu krmiva.
.... jinak já vysávám 2x denně a bez chlupů si život ani neumím představit 😀

monaberuska1
10. led 2010

jindry- kdyz ono je to tezke urcite se kouknu na neco proti linani ale je to tezky kdyz cely svuj zivot zijete ses svymi rodici a maminka je zdravotni sestrička takze jista pravidla cistoty mam proste zzity a nestydim se za to ja mam cistotu rada, a pak se odstehujeme s manzelem bydlime spolu dalsich 4 roky v byte kde chluoy nemame protoze mame jiksirka a najednou s epristehujeme sem a atyd barak zachlupenej vsude od nej bahno a pisek tak je to trochu sok prave a ja se holt ztoho nejak neumim vzpamatovat 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 😕 😕 😕

jindri
10. led 2010

Mona: bohužel asi nezbyde nic jiného, než se ujmout péče o psa. Po vyvenčení poctivě utírat, pravidelně vyčesávat, no však to asi znáš. Nečekala bych, že si dají tchánovci říct, holt pes a oni jsou tam domácími. Neřkuli, jak se říká starého psa novým kouskům nenaučíš, jestli je takhle zvyklý, nikdy nepochopí, proč už nesmí dovnitř.
Naše fenka když líná, tak vysavač ani nevyndavám z elektriky a nespočetkrát vysávám. Štve mě to, to je jasný, ale jednou máme psa v bytě, tak to musím tak brát.

zuzkat1
11. led 2010

mona: my mame tiez psa nie tak velkeho, ale plzne.. babo len na ceste, ale viem ze kazdy den treba povysavat po tej nasej fenke.. a nemoze byt aj to ze plzne tak vela kvoli tomu teplu?ved mu musi byt neprijemne. nasa sice ked je totalna zima ide do tepla niekam ale vacsinou aj v zime vyhladava take chladnejsie miesta. nema rada velku horucavu.asi by sa mu nedal premiestnit pelech aspon o kusok dalej,ze?.. a zo skusenosti viem ze dost pomaha kazdodenne vycesavanie, chce to sice cas, ale uvolnene chlpy pusti do hrebena alebo kefy a je to lepsie fakt. a co sa piesku a inych veci tyka, treba ho naucit na utieranie labiek po prechadzke presne ako jindri pise... nasa ani nevojde do bytu...sadne pred dvere a caka kym ju niekto nevezme do vane🙂

hathor1231
11. led 2010

ahojte.
nasa ginny plzne tiez nenormalne. staci sa s nou hrat,parkrat ju pohladkat a uz to z nej pada 😅 neberiem to tak tragicky,pretoze ja aj moj drahy sme sa zhodli,ze ju nepustame do nasej spalne,ani do izby od malej a teda su tam jej chlpy neni... v obyvacke na sedacku nemoze,ma vlasty peliesok a tam musi byt. kupili sme akurat silnejsi vysavac,to je vse. tiez zalezi od koberca,na niektore sa chlpy nachytaju ze ich odtial dostat nemozeme a na iny,uplna pohodicke (predchadzajuci dom sme taky mali-hruza to vysat). takze ja s nikym nemusim 'superit'. vyhovuje nam to a ginny je tiez spokojna. pravdaze,sa vie prikradnut do 'zakazanych izieb'... urco vas trapia chlpy na detskom obleceni. ja davam malej vse prat zvlast,teda su tam neni. najviac ich na na obleceni drahy,ten sa s nou hra najcastejsie.
ak ste teda neni velmi milovnik zvierat,tak pri zadaovazovani pejska do bytu je dobre zvazit,ci plzne... napriklad yorkshir terrierr neplzne vobec,ma vlasy,nevypadavaju ale dorastaju...
ale uz to nejako s tymi nasimi plznucimi mazlickami dobojujeme 😀

vinifera
11. led 2010

No tak o chlpoch mi nič nehovorte. Mám doma polovičného mopsa. A mops je celoročne plznúce plemeno. Otrasne plznúce. Všade absolútne všade sú chlpy. Vysávam každý den. Máme ešte francúzskeho buldočka to je už lepšie a ešte jazvečíka to je pohoda. Ale keby chcel niekto tak za vreco psích chlpov farba champagne premelírovaná čiernymi tvrdými chlpami a doplnená jemnými ryšavými rada pošlem aj zadarmo 😀