Novorozenec a pes ,,postelák". Jak to řešíte vy?

denousek
2. říj 2007

zdravím všechny majitelky těch nádherných psích stvoření....chtěla bych se vás touhle cestou zeptat jak to řešíte nebo jak to hodláte řešit při příchodu miminka domů..já mám 2 maltézáky,sou sice čistotní,pořád se koupou,chodí na wc pěkně několikrat denně na zahrádku...noviny ze zeme jak je zvykem určite ve víc rodinách už se mi povedlo zrušit a pejsky sem naučila chodit ven....ale přece jen sou z nich doma všude chlupy...a to je právě to co mi děla starosti!i když je nebudu brát do postele a budou spát ve svých pelíšcích tak chlupůse nezbavím...stačí když nebudou spát v posteli??nebo je mám dát spát do obývaku a do ložnice že by neměli vůbec přístup??nebo je snad aspon na první měsic mám dát k rodičům o patro víš a vůbec je nebrat dolu a nevsimat si jich??to mi zase urve srdce ja jsme na těch hafancich závisla...sou pořad se mnou hlavně ted když jsem doma....
nedokážu je dát stranou...prosím pomozte,jak to řešíte vy???děkuji za názory...

wiwienne
5. zář 2009

Havovia urcite nesmu mat pristup do izby, kde spi babatko...samozrejme ani nikto, kto by tam chcel vkrocit obuty, to je zaklad, co sa tyka prichodu miminka domov..

lamarika
5. zář 2009

Ahoj, my máme doma westíka. Pořídila jsem si ho jak jsem otěhotněla a během těhotenství jsem si ho tak trochu vycepovala, ale manžel mi ho pořád rozmazluje 😀 Do postele se sem tam vetře a malýho úplně zbožňuje! Naštěstí je opravdu hodnej a než se malej narodil a aji teď ho neustále na "péči" od malýho připravujeme 😉 Už se těším jak ho bude malej prohánět 😀

miska2220
5. zář 2009

ahojte dievcata 🙂 ja sa tiez zamyslam nad podobnou temou ako je pes...vnovembri cakam mimi a mame domaceho milacika uz 8rokov...je rozmaznany a vzdy chce byt stredobodom pozornosti...ked sa mu nemozeme venovat(npr.kvoli navsteve,vela prace...)tak to riesi stekanim 😠 je ziarliva povaha 😖 steka casto zaden a ja mam obavy co bude ked bude babo tu ☹ ako ste riesili vy problemy so stekanim a ako zo ziarlivostou?

martulikk
5. zář 2009

miska: tak naše holky na miminko naštěstí nežárlí 🙂 berou ho jako dalšího člena naší rodinné smečky 🙂 jinak ta jedna je taky dost uštěkaná, někdy bych jí fakt už přerazila 😠 jenže nic na ní prostě neplatí... takže jen pevné nervy, uf... naštěstí malé to nijak nevadí (když jí teda neštěkne někde hodně blízko)... říká se, že miminka si zvykají na určité zvuky už v bříšku... fakt tomu věřím, protože jsem ještě do 27.tt s pejskem aktivně závodila a tam se toho hooodně naštěká! míma je v klidu 🙂

miska2220
5. zář 2009

martulik dakujem za odpoved...smiem sa ta spytat co mas zafotak?znacku,zoom...mas velmi krasne fotky 😉 ja som si zazelala fotak ako bolestne poporode od draheho...ale neviem si vybrat...

vinifera
5. zář 2009

Martulikk. To vyzerá na mexického naháča. Ako sa s týmto citlivým plemenom dá závodiť?
A ten fotáčik vyzerá na nejakú automatickú zrkadlovku. Ale fakttttttttt len typujem 😀

martulikk
6. zář 2009

miska: děkuju 🙂 tyhle fotečky byly focené ještě sladkým růžovoučkým kompaktem Sony DSC-W80, který jsem dostala předloni od manžela k vánocům 😅 je bezva, maličký do kapsy a dokáže udělat moc hezké fotky... jinak tento týden mi dorazil domů foťáček nový - Panasonic DMC-FZ38EP-K - a to je teprve přístroječek! (kompakt, ale "jako zrcadlovka") taky ho mám tak nějak jako bolestné jak píšeš ty 🙂 chci fotit lepší fotky pejsků na závodech a mimčo se přece taky za chvíli nezastaví 🙂 tak jsem zvědavá, teď ho zatím studuju při kojení 😀

vinifera: s foťákem máš naprostou pravdu 😉 zatím závodím jen s pudlíkem, je na to hroznej závislák 😀 ten druhý je čínský naháč a začínáme si to spolu taky už oťukávat... přecijen v těhu se ten výcvik moc dělat nedal, tak do toho skočíme víc až teď... naháčci (ti bez srsti) jsou takoví víc ostýchavější (ne jako ta moje pudlice, která běží hlava nehlava 😀 ), pomalejší, prostě takové hééérečky... u těch chlupatých je to trošku lepší, řekla bych, že jich i běhá víc... ale minulý týden jsem třeba viděla nahajdu na závodech v Mělníce a ta běhala jak péro! ale to jsou spíš výjimky

llllucka
6. zář 2009

miska:myslím,že štěkání mimču vadit nebude.Ono si zvykne.A pesan určitě taky 😉

wild.horses
6. zář 2009

mozem potvrdit s tym stekanim... nasemu ich stekanie vobec nevadi. Teda, pokial mu nevybrechne pri usku, co sa stalo raz 😅
vyzera, ze nasa fenka je naozaj tehu, takze uvidim, ako to budem zvladat s malym, rozostavanou kuchynou a este aj steniatkami 😀 No nejako to uz zvladnem! 😉

luciana21
7. zář 2009

Ahojky..
My si týden před početím přivezli domů štěně retrívra.Doma jsem už měli jednu fenku, rasa -směs devíti ulic🙂.
Během té doby, jsme si oba mazlíky naučily brát do postele, ale jak jsme nastolili režim, měsíc před porodem, že do postele nesmí, vzali to v pohodě. Taky jsme měli skoro všude chlupy, ale jakmile jsme jim vymezili prostor pohybu, je to o něčem jiném.Taky jsem měla strach, jak budou reagovat na prcka.Starší fenka ta už je ostřílená, ta k němu přišla, očuchala a šla pryč.Mladej zase měl panickou hrůzu.Teď už je to v pohodě, když malého položím do lehátka, tak kolem něj projdou, očuchají, max. olíznou ruku.Nějak to nehrotím, nedezinfikuju potom nic, holt beru to tak, že někde si musí protilátky najít🙂.Takže u nás v klidu.Štěkání taky v pohodě.S poslušností také tak, hafany máme vycepované, poslechnou na povel, ani jim kolikrát nemusíme nic říkat, stačí se jen podívat a dát povel rukou 😎

miska2220
7. zář 2009

luciana tak to mas super 😉 umna je to tak ze ten pes patri mojmu partnerovy...rozmaznava ho velmi az to prehana...obcas mu dohovaram(npr.nech mu nedava dobrotu zakazdym ked si oto zasteka)ale neda namna...tak je to aj stym spanim...ani sa mu neodvazim cosi take navrhnut ze aby pes nespaval vnasej posteli ☹ uz si viem predstavit jeho prehnanu reakciu...myslite ze tie chlpy naozaj mozu ublizit malemu na zdraviu?

blandik
7. zář 2009

Takže co se týče zvířat a alergií - vadí srst, zbytky kůže a hlavně roztočí. Pokud bydlí v jedné domácnosti, je celá domácnost jimi zanesená a pokud se zvíře z bydlících prostor vystěhuje, pak stejně roztoči přežívají ještě minimálně další rok. Chápu, že kdysi se běžně žilo se zvířaty, a mimča byla v pohodě. Ale pokud by někdo z rodičů byl alergik, asi bych hodně zvažovala další soužití psa s miminkem pod jednou střechou..Nehledě na to, že si člověk nemůže být nikdy 100% jistý svým chlupatým mazlíčkem, co provede - viz diskuze "zlý pes", která momentálně jede na koníkovi. Ale to je jen můj názor, osobně si myslím, že nikdo asis nebude dobrovolně odstraňovat svého psího miláčka, pokud ho k tomu okolnosti nedonutí. Já psa nemám, malý měl atopický ekzém a ke tchánům nepůjdem do jeho tří let, protože žijí doma se psem - a vzhledem k tomu, že zvířecí roztoči jsou velmi silné alergeny, tak to nebudem riskovat/.

pavcza
19. říj 2009

Tak jsem konečně přečetla vaše zkušenosti a snad to nebude tak hrozné jako v představách. Jen mě fascinují ti šikovní pejsci, co prostě pochopili, že do postele nesmí, přestože tam spali. Si to nedovedu představit u našeho. Zatím spí s náma v ložnici, vedle postele má svůj pelech, v pohodě v něm usne, ale stejně v noci přijde mezi nás. Když jsme ho nechali zavřenýho mimo ložnici, tak štěká, kňučí, škrábe na dveře. Zatím tedy máme dost času, protože mimi zatím ještě není na cestě, snad ho zvládnem víc zkrotit a hlavně i on trošku snad zestárne a zkrotne, protože zatím je takovej divokej, skáče, zvlášť při přivítání a hlavně na manžela, to se na něj navěsí, a vítaj se a až pak je přivítání s manželkou 😉

mischellll
29. říj 2009

ahojte trošku to tema nežije ale snad aspon někdo poradi..Čekáme s manžilkem mimčo a mame doma malou jorkširandu a trošku živějšiho srnčiho pinče ale sou to obě mazlice strašně hodně akorát ta druhá fenka je taková aktivni pořád poskakuje mazli se prostě má ráda lidi do postele nám teda nelezou maji svoje mistečko,problem je že bydlime v jednom domě s rodiči a moje mamka je nazoru že pes a mimčo k sobě prostě nepatři přitom já sem zastánce pořádku,psy koupy každy den a chlupy snich nelezou nechci se jich vzdát jsou to moje dalši mimča ja si ani nějak život bez psů nedovedu přestavit,ale poslouchat každy den vyčitky mamky jak to nebudu zvladat a jake budu prase když bude pes s ditěm je taky o nervy,tak ted nevim jak se mam rozhodnout.. ☹

vikula
29. říj 2009

Ahoj Mischellll,

tak my pejska máme,je to dl. jezevčice a v postýlce je jako doma 🙂 Kryštůfka miluje a on miluje ji.Je to nádherný pohled,když blbnou 🙂 Prvních 14dní byla strašně smutná,ale pak si zvykla a bylo dobře.Když jsem přijela z porodnice nusela se s Kryštůfkem pozdravit a to pěknou pusinkou.Jinak to nejde....Pejska jsme neodstrčili a spí pořád tak kde chce.Je to člen rodiny a hotovo.
Jinak když se podíváš na články děti a psi tak jsou odolní a většinou nemají žádné alergie atd.
Ale většinou zvířátka jdou na druhou kolej a pak to dávají dost najevo a to by se nemělo.Pro ně je to také změna jen si musíte zvyknout všeci 🙂
Vikinka je naše první miminko a moc ji milujeme 😀
Mám nějaké fotečky snad v albíčku tak jukni 🙂

arietiska
29. říj 2009

mischel: dítě a pes je myslím super věc. Já osobně mohu jen doporučit. Naše jezevčice je syna velká ségra, stará se o něj od mala a Libi bez toho, aniž by ho uložila nejde ani do hajan. Pes musí asistovat naprosto u všeho a musí mu dávat i dobrou noc. A to co si od něj všechno nechá líbit je až neskutečný. Každopádně si fantasticky spolu hrají a dělají blbiny. Nečisté na tom dle mého není nic. Když přijde z venku, umyješ mu nohy a co víc by bylo třeba.
Naše psina je dokonce postelová až moc. Ale první měsíce jsme to řešili tak, že pes spal v posteli s manželem a já s miminem. Byla jsem lenoch ho po každém kojení dávat do postýlky v noci. Od nějakých 3 měsíců mně už ani pes v posteli nevadil.
Máme i různé zážitky. Prcek ze začítku nosil hračky v puse. 🙂 Nebo, když začínal být bez plíny, chtěl chodit kakat na trávu jako pes. Všechno se odnaučil a pochopil, že pes a člověk je přeci jen něco jiného. Nedávno byla naše psina na kastraci a já se bála, aby pak třeba L nekousla, když ji bude bolet bříško a on se po ní bude válet. I to si mezi sebou nějak řekli a 3 dny Libi byl strašně hodný na pejska, říkal, že má booo a jen ji lehce hladil. Dítě a pes si mezi sebou většinou vše nějak sdělí. Pejsky jsme měli vždy a vždy to tak bylo i s ostatními dětmi.
Každopádně pejskaři jsou svým způsobem zvláštní lidi a těžko něco vysvětlují nepejskařům.
Prostě pokud je milujete, tak si je prosaďte a myslím, že to jednou oceníte. Začátky jsou jakoby přišel do rodiny sourozenec. I pejskové žárlí a musí se na to myslet,ale pokud s Vámi jsou i v době těhu, oni to mimi cítí a přijmou za své.
Teď plánujeme psí štěně, mám samo obavy, že bude žárlit psina naše a prcek na něj bude moc divokej. Bude to ze začátku asi zážitek, ale oba moji mazlové pochopí, jak se mají chovat. Navíc se L naučí, že mimi je mimi až přijde sourozenec a že se musí chovat decentně. Myslím, že pes je prostě dobrá škola.

arietiska
29. říj 2009

vikulka: 🙂 přesně ! 😉

arietiska
29. říj 2009

Naše jezevčice sice Libču neoblízla, ale položila si hlavu na něj do autosedačky a tvářila se na tchýni tak, jakoby ji říkala: to je moje mimino, víš, tak bacha! No a fakt je... nedej bože by L něco někdo chtěl udělat. Byla by brutálně zlá. Chtěla dokonce sežrat mého tátu, pač rychle klekl na kolena a rozjel se za Libim s autíčkem. To vůbec nepochopila a táta měl co dělat, aby ho fakt nerafla. 🙂
Oblizování, to bych raději ani nekomentovala, by nás udali na socku. 🙂 A dělení jídla ... 😀 Prostě jsou stále spolu a dokonce syn i řve, když nechci, aby s námi někam jela, či šla.
Prostě pes a dítě je boží věc...

mischellll
29. říj 2009

Holky děkuju já sem stejneho nazoru navic ty moje psice jsou strašně citlive dokažou se do nás s manžou strašně vcitit ja se taky těšim na to jak si spolu budou s mimčem hrat samozdřejme v miře,jen nevim moje mamča je takový zastance toho že pes patři ven a ne domů no a je o nervy stale poslouchat jak dokolečka opakuje že pořád skáče že to nezvládnu jak se mi bude pořád plest pod nohama a takove to je děs přitom jsou obě vychovane věnuju se vycviku psu od malička akorát je to ještě štěně a tak ma radost s každe maličkosti..každopádně si je prosadím po přečteni teto diskuze je to vic než jasne nedam je ..
Tak at vám ti Vaši psici a dětičky dělá jenom radost 😉

vinifera
29. říj 2009

Mischelll. Aj moja svokra bola toho názoru, že pes k dieťaťu nepatrí. Ja mám dvoch. Ona očakávala už v tehu, že ich dám preč. Tak som jej povedala, že na to nevidím dôvod. Aspon ma nútili venčiť a hýbať sa. Potom sme sa prestahovali z bytu k našim na RD. Takže plus jeden hafan navyše. Lebo aj mama má jedného🙂 Jeden spáva výlučne so mnou v posteli. Jeden podľa teploty v miestnosti. Ak je horko tak sa radšej natiahne na zem.
Ja tu mám celý album venovaný miminákovi a mojim psom. Tak kukni a uvidíš, že sa to dá. Netvrdím, že je to jednoduché ale dá sa to.
Už keď som došla z pôrodnice tak som medzi dverami dala malého psom onuchať. Prvý den bol zaujímavý lebo ked plakal malý tak pes zavýjal. Potom si zvykli. Ten bledý pes na fotkách je dokonca na mna neskutočne naviazaný. A prístupom, že som ho od malého nevyhadzovala a pod aj on dokázal pochopiť, že je to nový člen rodiny a nežiarli. A to ten pes chodí so mnou ešte aj na WC!!!!
Na akékoľvek otázky ti rada odpoviem. Nejdem to tu celé rozpisovať, že ako to funguje s malý deckom a troma psami v chalupe, lebo by to bolo nadlhooooo-. Ale ak máš nejakú konkrétnu otázku rada odpoviem. 🙂
Kukni album🙂

barcaldine
26. pro 2009

Ahoj dievcata
mam otazku a pomohli by mi vase nazory. Mamina si kupila steniatko, ma teraz 11 tyzdnov. Byvame s manzelom v Cechach ale rodit chcem prist domov. Samozrejme z porodnice by som sla ku rodicom a tam bude aj psicek. Mne to teda vobec nevadi, vyrastala som so psami. Manzel ma rad psov tiez, ale teraz si vzal do hlavy, ze proste novorodenec a dieta nejdu hygienicky dohromady, kedze stena beha vonku a tam je vsade spina a bordel a moze kadeco zozrat. Ked mu vysvetlujem ze v byte by sme mali samostatne izbu pre miminko kde by pes nemal pristup, tak sa mu to aj tak nezda a stale sa ohana nejkymi infekciami a hororovymi scenarmi co vsetko moze babetko chytit. Pytala som sa na nazor aj gynekoloka, tiez povedal ze pokial sa dodrzia zakladne hygienicke navyky, pokial je pes odcerveny a ockovany, rizika su minimalne. (ziaden lekar ich uplne nevyluci) Tak sice som uz presvedcena budeme byvat u nasich, chcela by som mat co najviac argumentov pre manzela aby sa trocha ukludnil, predsa mam este dva a pol mesiaca tehotenstva pred sebou a pocuvat co vsetko sa moze stat ma nemusi bavit. Mate niektora podobne skusenosti a ako ste to riesili? Pripadne nejake odkazy na odborne clanky by veeelmi pomohli, moje nazory zatial zjavne nestacia 😒 Dakujem za odpovede.

izabelkak
26. pro 2009

Ahoj barcaldine, v byte máme dve velké sučky rhodezskeho ridgebacka a naša malá má už 4 mes. a nie je žiaden problém, ked bola úplne mimi tak sme akurát psíkom nedovolili velmi nuchat pri tváričke, niežeby ju teraz mohli olizovat to nie, ale nufnút si mozu, ved žijeme v jednom byte ... na druhej strane je fakt že mimi si zvykalo na psíkov už v mojom tele, takže si myslím že už prišlo ako tak pripravené a popri kojení sa to len a len utužuje...

barcaldine
26. pro 2009

Ahoj Izabela,
dakujem za odpoved. Mne vobec to stena nevadi, mali sme psov 20 rokov(dalmatincov) dve sucky a odchovali sme par steniatok 🙂 . Druha sucinka nam uhynula v lete (14rokov) a kedze rodicia uz su sami, mamke psik chybal. Pytala sa ma ci mi to nebude vadit ked si kupi dalsieho a ja samozrejme ze nie. Tiez zastavam nazor ze v rozumnej miere sa nic nemoze stat, ze dietatko si uz v mojom tele zvyka na vsetky pripadne alergeny a taketo blbiny, u nas sa ziadne alergie ani nevyskytuju. Naozaj neviem co manzelovi sadlo na nos sa takto obavat, ide o prve dva tyzdne po porode, kedy by som bola u rodicov a potom ideme spet do Ciech. Tam psika nemame. Prave to ho nejako najviac strasi ze to male babetko by sa mohlo "nejako" nakazit, kedze psik by samozrejme pobehoval vonku a tam natrafi na kadejake obludnosti co ludia vyhodia alebo narobia. Asi by mi pomohol nejaky odbornejsi clanok keby si precital aby uveril ze to riziko je minimalne a ako pises uz teraz ma to babetko potrebnu imunitu ktoru ziskava z mojho tela. Lebo ja sa s malou hrajem a uzivam si ju cez sviatky u rodicov. No ale presvedc chlapa ked si nieco vezme do hlavy. Bude to boj 😀

ukana
26. pro 2009

http://tvnoviny.sk/zeny/top-tema/dieta-alebo-pe...
http://korzar.sme.sk/c/4703166/pes-a-novy-clen-...

barcaldine, podla mna sa nemas coho bat, kedysi ludia zili uplne inak, bolo bezne ze zili so zvieratami v uzkom kontakte, je to podla mna uplne prirodzene, sestra ma psa v byte, a mala male dieta, len ho naucili nechodit do detskej izby, inak ak je pes ockovany, nehrozi nic...infekciu moze dostat dieta aj od vas, ked ho pobozkate na usta, a predsa sa od neho neizolujete,no nie 😉 😅 😉 nechcete predsa dieta vychovavat v skleniku 🤐 😅

jankaxxx
26. pro 2009

tak ja som sa rozhodla prispiet do tejto temy aj ked bola uz vytvorena davno....mozno si budete mysliet ze som blazon ale a mi mame maleho psika (rasa- shi tzu)a je to pre nas ako druhe babatko a vdzy spaval s nami v posteli a ani teraz tomu nie je inak...odkedy sme doniesli maleho domov tak spava skoro vedla neho lebo ho uplne zboznuje a malemu nie je absolutne nic!!!!a mu oblizuje nozicky a rucicky niekedy a pytala som sa aj doktorov a ti mi povedali ze je to ok ze psy maju sterilne sliny takze mu nic nehrozi....

barcaldine
26. pro 2009

Dievcata, dakujem za nazory, ukana tebe za clanky, dam ich manzelovi precitat aby si nemyslel ze si obhajujem to svoje bez nejakych argumentov. Prajem vsetkym este krasne a pohodove sviatky s detickami aj zvieratkami 😉

strapco13
26. pro 2009

jankaxxx..my mame tiez shitzu..a je to ties nase babo a teraz ma nove funkcie...pestunka maleho - neskutocne maleho zboznuje a stava s nami dokonca na nocne kojenie, a indikator znecistenia plienok..cim je plienka plnsia, tym viac chce oblizovat plienku..a uplne zboznuje ked maly prave kaka..to ho priam fascinuje
my sme ani na okamih nerozmyslali, dat ho prec, dokonca ani nad tym aby sme ho vyhodili z nasej postele...ved nas syncek ma predsa svoju postielku 😀 😀
rasa shitzu je vynimocna tym, ze samci neplznu..iba pri cesani, takze chlpy po podlahe nemam
a tiez si mysli, ze ak je v domacnosti pes dlhodobo a aj pocas tehotenstva..dieta si na to zvykne...ale neskusala by som si zadovazit k malemu dietatu noveho psa..predsa je to dost velky rozdiel
co sa tyka alergie..ja som alergik a odkedy mame psa ..7 rokov, tak mam prejavy alergie ovela miernejsie
a ako tu uz bolo pisane..dieta nemozno drzat v izolacii..a navyse aspon sa nauci spravat sa k zvieratkam

jankaxxx
26. pro 2009

presne ako pises strapco...toto iste naozaj mame my,on je ako mala pestunka ked maly zamravci a ja sa nepostavim hned je pri nom,cudzich ludi k nemu absolutsne nepusti a nedajboze ked je s nim moj priatel na prechadzke a vrati sa domov a nie sme doma tak ho hlada brese a ukludni sa len ked prideme...je strastne zlaty k nemu naozaj...my sme sa bali prvej reakcie ked donesieme maleho lebo psik bol velmi rozmaznany ale bol uplne v pohode,ponuchal ho a uz boli kamarati a maly h o teraz zacina uz vnimat dava mu rucky oblizovat a tak...taki su zlati🙂a k tim plienkam🙂nas sa zase spinavej plinky ani nedotkne len ciste mi stale kradne🙂a inak aj ja som silny alergik a nas psik mi nevadi vobec🙂

vinifera
27. pro 2009

barcaldine. Boli sme pred 2 týždnami u kožnej lebo malý ma ekzém. Zo stravy. Ale som sa pre istotu pýtala, či to nemôže zhoršovať prítomnosť psov. (máme doma 3) Povedala, že isto nie. Že sa dokonca odporúča tehotnej žene byť v kontakte so psami. Problém môžu byť mačky alebo vtáky. Ale pes isto nie.

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

U nás to vyzerá asi takto 😀

Môj malý bol do 6 mesiacov plne kojený. Prvú horúčku mal ako 7 mesačný ked sa prerezávali zuby a prvé sople ako 9 mesačný. Nikdy nebol chorý. (klopklopklop) A to sme v brutálne úzkom kontakte so psami.

sloto
27. pro 2009

strapco my mame tiez ,,šicku,, Sofinku a je to -presne ako pises nase druhe babo. my sme si robili srandu uz ked som bola tehu, ze budeme mat druhe dieta. inak musim poopravit, nielen samci neplznu ale i fenky - proste shitzu neplzne vobec, co je velka vyhoda pri tychto psikoch. nasa je tiez velmi zlata, stale chce byt pri nikolke, tam kde je Nika je i nas psik Sofinka, su nerozlucna dvojka. ked sa Nikolka narodila, tak dostala zakaz chodenia do postele, ale dali sme jej kos do spalne a spavala v nom, ale teraz si uz obcas v noci vyskoci. podla mna jeto v pohode, ved ju umyvame po kazdom raze ako prideme z vonku, takze si mozem dovolit povedat ze je cistucka.