Novorozenec a pes ,,postelák". Jak to řešíte vy?

denousek
2. říj 2007

zdravím všechny majitelky těch nádherných psích stvoření....chtěla bych se vás touhle cestou zeptat jak to řešíte nebo jak to hodláte řešit při příchodu miminka domů..já mám 2 maltézáky,sou sice čistotní,pořád se koupou,chodí na wc pěkně několikrat denně na zahrádku...noviny ze zeme jak je zvykem určite ve víc rodinách už se mi povedlo zrušit a pejsky sem naučila chodit ven....ale přece jen sou z nich doma všude chlupy...a to je právě to co mi děla starosti!i když je nebudu brát do postele a budou spát ve svých pelíšcích tak chlupůse nezbavím...stačí když nebudou spát v posteli??nebo je mám dát spát do obývaku a do ložnice že by neměli vůbec přístup??nebo je snad aspon na první měsic mám dát k rodičům o patro víš a vůbec je nebrat dolu a nevsimat si jich??to mi zase urve srdce ja jsme na těch hafancich závisla...sou pořad se mnou hlavně ted když jsem doma....
nedokážu je dát stranou...prosím pomozte,jak to řešíte vy???děkuji za názory...

jindri
11. led 2010

hathor: tak zkuste jí přidávat měsíc, dva vitamín H - Biotin. Na lesklou, zdravou srst je dobrý lososový olej. Já to střídám. Náš pes může teda všude, myslím podlahy 😉, ale po určitou dobu, když si malá hraje na zemi je zavřená v ložnici. Ve dveřích máme dřevěná vrátka, aby na nás viděla.

jindri
11. led 2010

Ano, já mohu poslat kvalitní černé lesklé chlupy 😀 To by byl svetříček 😀

consti
11. led 2010

Teda vysávat každý den a některé 2 x denně? A to stíháte vše ostatní?? 😅 To si teda vůbec nedovedu představit, věřím, že na mateřské máte práce i tak až nad hlavu. Navíc my máme obrovský dům a kdybych musela vysávat každý den, tak tím strávím tak 2 hodiny denně 😅 😕 .

jindri
11. led 2010

Consti: my máme díky bohu 2+1. Vysávám, vytírám ráno a odpoledne 1-2x tak rychle po náměstí - to zabere max. 10min.
... jo, ale máš pravdu, že někdy mám pocit, že pro samý úklid není čas na hraní 😔

hathor1231
11. led 2010

jindri,mame dom,takze ginny ma aj vybeh,tak je vpoho a ma len 5kg a malu si velmi nevsime,neberie jej hracky... do spalne nemoze hlavne kvoli tomu,ze tam robila bordel,ona rada kuska,ako kazdy terrier,takze tam po nej ostane spust,ak sa tam dostane 😀 hnusoba 😀 ale uz z toho vyrastla...
a to jej davaj ako ludske vitaminy,ci od veterinara?

jabber
11. led 2010

Jo, to je pravda, kvalita srsti se dá hodně vylepšit přidáváním ryb nebo rybího oleje do krmení, i kdyby to měly být jen sardinky 😉
My taky dáváme našemu psovi lososový olej, nejradši ho vymlaskne samotný přímo z mističky, tenhle http://pet-servis.com/cs/henne-pet-food-a-s/kro...

jabber
11. led 2010

anebo ještě Roboran 🙂 ten je taky na srst dobrej

jindri
11. led 2010

jabber: Kronch je dobrý, avšak drahý. My kupujeme od Britu: http://www.spokojenypes.cz/brit/lososovy-olej-b...

jabber
11. led 2010

jindri - no nejlevnější to zrovna není, to je teda pravda 😀 je to tak 700 - 750,- za litr, záleží, kde to koupím 😅 a tu litrovou láhev má v sobě za 3 měsíce 😅 😵 No ale co bychom pro ty miláčky neudělali, ne? 🙂

beruska24.9.
15. led 2010

Ahoj všichni,
přečetla jsem téměř všechny příspěvky, ale odpověď na ´´svou otázku´´ jsem nenalezla. Jaké máte zkušenosti se psem a dítkem v době, když se dítko učí spát samostatně ve velké posteli??? Mám fenku Kavaliera (5 let) a první mimi, takže s tímto žádnou zkušenost. Zatím to řešit nemusím, ale jednou přijde doba, kdy bude muset dítko do dětského pokoje 😢 V postýlce v ložnici nemůže spát věčně 😀 Z ložnice do dětského pokoje ´´vede cesta´´ přes obývák (tam má haf pelíšek) a chodbu. Takže 24 hodin dozor dělat nelze 😉 Občas také musím spát 😲

nikollette
15. led 2010

Beruska a coho sa bojíš?
Ze pes sa "nasáčkuje" do postele k doetati a bude s ním v noci spať?
Alebo že by mu mohol ublížiť?

majdula
15. led 2010

Ahoj Consti, ted jsem zpetne prolitla co jste tu psaly a pises, ze mate ten jezdici roboticky vysavac. Chci se zeptat, jestli to nevadi vasemu pejskovi. Jde o to, ze nase cubina treba na normalni vysavac docela steka a i v pokrocilem veku s nim chce zapasit 😵 Nedovedu si predstavit, ze necham vysavac i cubu samotne doma - nevim, co by na to rikala 🙂

vinifera
15. led 2010

Na youtube je vraj aj video s mačkou čo sa na tom vysávači vozí🙂 Inak aj ja by som chcela vedieť ako pes na to reaguje. Lebo napr. môj francúz stále po vysávači chnape a ten druhý sa "divných" elektrických vecí čo vrčia bojí...

beruska24.9.
15. led 2010

nikollette, to, že by vlezla k dítku do postele bych zvládla s přehledem 😉 vždyť i se mnou spala víc jak 4 roky v posteli, většinou na polštáři 😀 než jsem se odstěhovala k příteli a ten řekl na postel ne. Na gauč může, to jsem si uhájila 😀 Ale nevím, jak rychle by to zvládl zkousnout přítel 😲 Spíš mám trochu strach z toho, aby (haf) nějak neublížila. I když, zase si říkám, že tahle rasa je vhodná k dětem. A když ležela (haf) u kamarádky na křesle, lezl k ní její 3-letý syn a nechtěně si na ní sedl - jen zakňučela a to bylo vše. Ale človíček hlodá ☹ Haf je moje ´´chlupaté dítko´´, toho se nevzdám, ale zdraví dítěte, je pro mě také důležité. Možná jen potřebuji ujistit sama sebe 😔

beruska24.9.
15. led 2010

nikollette - ne človíček 😀 ale červíček hlodá. omlouvám se. mám za sebou víc jak týden téměř beze spánku (dítko maminku vyšťavilo) a takto to vypadá.

jabber
15. led 2010

beruska - tak já bych už teď začala fenku učit, že dětský pokoj a hlavně postele vůbec jsou pasé - a za nějaké ty 2 roky jí to už ani nenapadne, aby se sáčkovala k někomu do postele 😉 jen musíte být důslední a odolat smutným očím 😀

jindri
15. led 2010

Beruska: já pořád nějak nechápu, na co se ptáš? Bojíš se, co udělá pes, když bude dítě samotné v pokoji a vy v ložnici? Pokud máš z tohohle obavy, zavírej dveře, aby tam haf nebo štěk 😀 nemohl.
Ono moc nemá cenu řešit něco dopředu, protože to stejně bude všechno úplně jinak 😀 😀 😝

Mě spíš trápí, že malá neustále leze psovi do pelechu. Je jedno, jestli tam je nebo není. Prostě to tam má ráda. Ráda bych docílila toho, aby pes věděl, že pelíšek je jeho, tam má svatý klid a nikdo ho tam nebude rušit.
Jenže jak to vysvětlit Mařence?? Když vidím, že tam leze, řeknu ne a dám jí pryč. O to víc tam pak leze, protože vidí protiakci a bere to jako bezva hru.
Jak to řešíte vy?

nikollette
15. led 2010

nas zase rad leze do psej misky 😒

jindri
16. led 2010

Nikol: naše taky 😒 Mařenka musí být mimo místnost, kde se krmí pes, jinak se vzteká, že za ním nemůže.

dsnadja
16. led 2010

ahoj naš velky pes americky buldog a staford mix s nami spala v posteli,no poviem vam ledva sme sa zmestili,naučil ju to mangel.až som sa nasrala lebo vytlačala vždy mna a bol konec a vtedy sa začala aj harať takže musela z postele,spavala vedla mna na zemi.a teraz mame pudla a tiež nesmie na sedačku ani na postel od malička,zatvaram na noc aj dvere do obyvačky,dvere do deckej su tiež zatvorene,nesmu tam na noc zvierata,ja viem je to fajn spať so psikom alebo mačičkou ale deti kopu zo sna,alebo hlbšie spia...ja som v detstve tiež spavala so svojim ratlikom teda už som mala16,takže som ju vždy citila proste ked mate v posteli dieťa alebo aj psika už spite inač(podla mna),no a ten naš terajši pudlik spi v noci v mojom nočnom stoliku 😀 ,urobila si tam svoju budu,a ešte je velmi rada na zemi asi je jej teplo alebo čo,to bol taky nezvyk po ratlikovi,ona sa zase vždy musela prikrivať paplonikom čo mala.

beruska24.9.
16. led 2010

jabber: do postele nesmí, to jsme odnaučili jak jsem byla těhotná. odnaučit jí do dětského pokoje bohužel nelze ☹ je tu počítač a druhá postýlka (na hraní a příp. spaní přes den) a haf líhá pod postýlkou u mimi. Zatím nic neřeším, jen zjišťuji zkušenosti jiných maminek 😉

jindri: dík za radu, ale to nebude možné ☹ jak jsem psala včera - ložnice na jednom konci bytu, děcák na druhém 😒 takže dveře budou muset být otevřené, abych dítko slyšela. Ale jak píšeš, nemá cenu řešit něco dopředu.

jindri
16. led 2010

beruska: existují, nebo my si udělali sami z delší strany staré dětské postýlky, vrátka do dveří. Pokud s vámi spí pes v ložnici, dejte vrátka tam a máte po starostech 😉 I dítě to zvládne otevřít, my máme zasunovací pomocí lišty na stěně ............ to až dítko zatouží po vašem pelíšku 😀

beruska24.9.
16. led 2010

jindri: haf má pelíšek v obýváku, z ložnice jsem ho odstěhovala asi měsíc po porodu - budila dítko chrápáním 😀 také už jsem přemýšlela, že bychom taková dvířka dali jednou do děcáku. Aby tam haf v noci nemohla 😉 Tedy, pokud se dítko naučí volat maminku 😲 Předpokládám, že v noci se nejspíš bude bát běžet přes celý byt do ložnice - i když, kdo ví 😕

radushka
18. led 2010

Tak my máme cotonka (něco jako bišon) a spí s náma v posteli.Jinak si to ani neumím představit.Tahle rasa nesmrdí ani nelíná, takže hygiena je myslím ok.Akorát jsem zvědavá, co bude dělat, až S malou přijedeme poprvé domů.fenka je asle strašně hodná a na nikoho a nic nikdy ani nevyjela, tak si myslím, že to bude v poho.Dokonce si tak říkám, že mimčo bude v postýlce vedle postele a pes bude v posteli pořád s náma.No nechám se překvapit, třeba sama ráda zdrhne 😀 .
Jak vaši psi reagujou na pláč dítěte?Zvykli si po nějaké době, že třeba nesmí štěkat nebo tak?Toho jediného se trošku bojím, že bude štěkat, když malá zapláče 😒

kapr
18. led 2010

radush my máme maltézáka a je to naše miminko. Chodí se k nám mazlit i do postele. Takže jsem na to taky zvědavá 😀 ale říkám si, že si zvykne. Na děti reaguje dobře. Spíš před nima utíká, protože ho chtějí hladit a tahat. nejvíc mě ale děsí jeho štěkání, ale ve smyslu když jde někdo kolem bytu (máme přízemí se zahrádkou) a nejhůř když někdo zazvoní. někdy se v noci leknu, když začne štěkat. Tak nevím co s tím......a toho se bojím. manža říká, že nám bude miminko koktat. 😨

vinifera
18. led 2010

radushka (máte termín ked sa nám malý narodil🙂
Môj polomops celý prvý den štekal ked malý plakal. No úplná paráda. Malý vrešťal a do toho pes štekal. Po jednom dni si zvykol. Doteraz sa ho snažím odnaučiť aby neštekal ked ide niekto okolo chalupy. Tiež bývame na prízemí ale naštastie na konci ulice -pre vysvetlenie on sedí na okne a čumákuje von a hlási ked niekto ide. Viac menej chápe, že ked malý spí tak nemá štekať. To vačšinou zalezie snami do postele a spí🙂 No ale ked zazvoní zvonček tak je to katastrofa. Lebo máme v RD 3 psov a to štekajú všetci naraz.
Môj francúzsky buldoček to snami vzdal. Jemu proste vadilo, že malý vnoci plakal a jeho to rušilo. Tak sa najskôr odsťahoval na noc do vedlajšej izby a nakoniec sa odsťahoval k mame na poschodie (má tam tichúčko a mama mu dáva žrať od kuchynskej linky)
Inak odporúčam ked prídete z pôrodnice okamžite dať malé ovonať psovi. Normálne sa so psom zvítať. Ved ta zo 4 dni nebude vidieť tak sa bude tešiť. Nijako nezbabranovať psovi aby šiel k malému. On ho potrebuje očuchať a tak.... u nás to tak bolo (dívali sa na mna ako na blázna, že neukazujem malého rodine ale psovi. Ale bolo to u nás dôležité nakoľko sú tu psi tri a ten polomops je na mna veeeeľmi naviazaný - chodí so mnou na wc, do kúpelky.... všadeeee) No a prijal malého bez problémov. Teraz mu môže malý pchať ruky do papule, prsty do očí a uší a nespraví mu nič.

wild.horses
18. led 2010

...nas drobec dnes objavil, ze Honey ma zaujimavy chvost. Tak ju rano zan fajn vytahal ked pri nom lezala v posteli a on sedel a hral sa s nou. 😉

kapr
18. led 2010

Vini, tak náš pes je taky takový starosta. Kouká z okna ven a hned hlásí pohyb. 😀
O očuchání jsem četla, že je to dobré. Rovněž prý zabránit dítěti, aby nelezlo psovi do pelíšku. jen se náš pejsek nemá kam odstěhovat v případě, že mu bude vadit dětský pláč. 😖

vinifera
18. led 2010

kapr závisí od psa. Ako hovorím môjmu polomopsovi to neva. Ten nadalej spáva s nami v posteli. Aj ked ho za noc 300 razy vyhodím a pošlem na miesto.... Teraz napr. v posteli spáva malý (lebo má obdobie postieľkovej neznášanlivosti) polomops a ja. Drahý spí na zemi lebo ho vraj malý vnoci veľmi vytláča a on sa potrebuje vyspať do roboty. 😀 Ako som písala ten polomops je na mna veľmi naviazaný. Hyperaktívny.
Za to ten francúz je absolut flegmatik. On potrebuje len žrať a spať a sr..ť. Nebol nijak agresívny ked malý plakal. Len ho to proste pána lenivého rušilo v jeho najobľúbenejšej činnosti. Tak sa zdekoval na poschodie. No a samozrejme sú rezníky od kuchynskej linky 100x lepšie ako granule...

kapr
18. led 2010

😀 No to ten náš je taky závislák. On zase přijde v noci a musí se mi stulit k bříšku pod deku. Úplně se na mě namáčkne a tak spinká. Když se ráno s manželem vzbudíme hned skočí mezi nás a musíme ho oba pomazlit.
A když jsem doma přes den, chodí pořád za mnou 🙂 Tak si myslím, že budeme prostě 4 a postel máme širokou. Tak se tam vejdeme všichni 😵