Novorozenec a pes ,,postelák". Jak to řešíte vy?

denousek
2. říj 2007

zdravím všechny majitelky těch nádherných psích stvoření....chtěla bych se vás touhle cestou zeptat jak to řešíte nebo jak to hodláte řešit při příchodu miminka domů..já mám 2 maltézáky,sou sice čistotní,pořád se koupou,chodí na wc pěkně několikrat denně na zahrádku...noviny ze zeme jak je zvykem určite ve víc rodinách už se mi povedlo zrušit a pejsky sem naučila chodit ven....ale přece jen sou z nich doma všude chlupy...a to je právě to co mi děla starosti!i když je nebudu brát do postele a budou spát ve svých pelíšcích tak chlupůse nezbavím...stačí když nebudou spát v posteli??nebo je mám dát spát do obývaku a do ložnice že by neměli vůbec přístup??nebo je snad aspon na první měsic mám dát k rodičům o patro víš a vůbec je nebrat dolu a nevsimat si jich??to mi zase urve srdce ja jsme na těch hafancich závisla...sou pořad se mnou hlavně ted když jsem doma....
nedokážu je dát stranou...prosím pomozte,jak to řešíte vy???děkuji za názory...

kijonkova.k
31. črc 2008

Nuninka:já myslím,že tohle alergie nebude.Malá si taky mnula očička a dokonce dost kašlala.MUDr.nám řekla,že to bude alergeny z venku,pyly a tak.Ať to neřešíme,za měsíc to přešlo.Máme ročního labradora,chlupy jsou všude,malá je má na věcech...hrůza,ale už jsem si na to zvykla,že ji pořád obírám 🙂 Naše pedistrička zastává názor,že děti,které žijí se zvířaty jsou odolnější a zdravější. 🙂 🙂

nuninka
31. črc 2008

Kijonkova: dekuju za pozitivni zpravu, nebudu zbytecne plasit, jeste senic nepotvrdilo. navic si ty oci mnul, i kdyz jsme byli cely den u kamaradky na zahrade, coz si myslim, ze pokud by to bylo vyslovene na chlupy, tak ze by to venku byt nemelo. Nasi fenecku miluju k zblazneni, tak snad bude vse ok, treba to ani nebude alergie. jeste jednou diky, jo mate pekne album 🙂

binki
31. črc 2008

syn i já jsme alergici a žijeme společně se psem a kocourem, já nemohla mít žádné zvíře jako astmatik a teď vidím, že je lepší mít někoho, komu se zachumlám do kožichu a kdo cítí, že mi je zrovna blbě, a protože stejně převažují pylové alergie, raději týdně měním povlečení našim postelovým lékařům 😀

klouzavka
31. črc 2008

Ahoj, zatím jsem nikde nečetla a neslyšela pravdu o tom, co si naši psíci myslí, když vidí naše malé dětičky. Mám 4 měsíčního Davídka. Vezmu to tak, Náš pes jezevčík hrobostrstý, je mu 13 měsícu, může všude po bytě, kromě Davídkovi postýlky. Co si asi myslí, je to malé, můžu k tomu čuchat, olíznout, občas to i brečí, zda dítě takhle malé už pes vnímá jako člověka????

marianeta
31. črc 2008

Nuninka
My mame doma dvoch psikov a zatial nebadam ze by to malemu vadilo.Moj maly si tiez zmoli len tak oci alebo ked sa mu chce spat a skor si myslym ze ta alergia by sa viac prejavyla na dychacom aparate.Sice mam tiez obavy ze by mohol mat na psie chlpy alergiu ale tu mozes dostat aj ty hoci aj v 50-tke.Tiez si neviem predstavit ze by sme sa ich mali vzdat aj ked su to uz starec a starenka. Psik bude mat 14rokov a fenka 9.MOj savgor byva s nami a pred par rokmi prisla aj jeho priatelka kt ma 8r syna a samozrejme dovtedy nebol v takom blizom a kazdodennom kontakte so psami hoci psa mali ale vonku a stale ten maly kaslal tak ked to uz trvalo mesiac sli na testy a potvrdila sa mu al.na psov.Dostal inhalator a casom to preslo sice alergiu ma ale uz sa tak neprejavuje ba by som povedala ze vobec.Teraz sa zasa odstahovali tak mu to mozno aj casom vymyzne.

binki
31. črc 2008

klouzavka: náš ho bere jako štěňátko a chrání ho 😀 , zato kocour ten je pořád naježený, ale nedivím se mu, potom, co už zažil...

mkr
1. srp 2008

máme fenku zlatého retrívra chlupy jsou všude, taky si mneme očička, ale může to být i tím, že je někdy unavená, všichni nás strašili, že máme dát psa pryč, že malý akorát zaděláváme na alergii podle mě je to blbost, spíš je to pro malou lepší vnímá ji, hladí a uvědomuje si, že k nám patří pejsek 🙂

pavcza
2. zář 2009

Ahojky, obnovuji téma. Zatím jsem si nestihla přečíst všechny zkušenosti. Ale jelikož se chystáme pořídit si miminko, také řešíme (hlavně já) jak to bude s naším psím miláčkem, který doteď je taky naše "mimi" je to bígl. Bohužel jsme ho naučili do postele i na gauč, první, co bychom potřebovali je, naučit ho spát mimo ložnici. Vzhledem k tomu, že máme 2 +kk není moc možností ho mít někde mimo mimi, jediná místnost, kam chci, aby nesměl a bylo to jen ráj miminka je právě ta ložnice. A teď ten problém jak vyřešit, když není zvyklej spát jinde. Potom mě trápí všudepřítomné chlupy, přestože uklízíme, za chvilku jsou tam zase, je to zkrátka pes v bytě a tchýně mě straší, že třeba může mimi spolknout chlup a dusit se. Také mám obavy, aby s příchodem miminka nezačal žárlit, protože teď je ten střed pozornosti jenom on a po té se to změní. A o tom, že musim dávat pozor už i v těhotenství, protože je schopnej vyletět z postele a skočit přeze mě a dupnout mi do břicha, jako teď o víkendu.

samayka
2. zář 2009

ahoj pavcza

asi ti moc neporadím s tým, ako odučiť hava spať inde... nás si havo našiel asi mesiac po tom čo som otehotnela. takže sme to riešili hneď od začiatku. keďže som pred tým mala hava posteláka, teraz som sa tomu chcela vyhnúť. čiže od začiatku bol do postele zákaz.

keď sme prišli z pôrodnice, tiež som sa bála aby nežiarlila, bola doteraz naša jediná láska a zrazu má niekto prednosť 🙂)) ale havu ďalej lúbime, snažíme sa jej to dokazovať ako sa len dá. berieme ju s nami všade kde sa len dá. tak verím že si budú rozumieť. už sme ich nechali trošku aj skontaktovať... keď sa s malou bláznim, hava je pri tom a ťahá ju za dupky 😀 😀 nechala som ju olíznuť zopár krát kolienko a tak... na tvár a ruky moc ešte nechcem... ale aj to bude, veď nás olizuje denne.

martulikk
2. zář 2009

Ahoj, my máme pejsky 2 a taky posteláky 😀 Starší jsou 2 roky, je na mě hodně fixovaná a dost si mě hlídá. Od prvního dne s námi spala v posteli... Z těchto (ale i jiných) důvodů jsme jí před rokem pořídili kamarádku... Ze dne na den holky začaly spát na chodbě 😅 Ne že by se jim to líbilo, ale zvyknout si prostě musely (nebo teda hlavně ta starší, která na to byla zvyklá). Když jsem pak otěhotněla, tak jsem si musela začít dávat větší pozor, aby po mě moc nerajtovaly, protože jsou to děsný péra 😀 Jo, máme pudlíka a naháčka... Jsou to "nelínavé" rasy, takže s chlupy doma problémy nemáme... Já bych si do bytu línavého psíka nepořídila, ale když se někomu líbí nějaká rasa, tak tohle asi neřeší 😉 I když já jsem to v potaz brala, protože jsem myslela i na to, že jednou s nimi bude miminko doma. Myslím, že se nemusíš děsit toho, že se mímo zadusí jedním chlupem, to mi přijde jako nesmysl... Prostě budete muset víc dbát na ten úklid... Jo a venčení je taky mazec, uf... Mám hodně nespavé dítko, takže někdy jsem dost zoufalá, že nemám kdy venčit, ach jo... No, ale nakonec se vše nějak zvládne 😉
Jinak, pejsky jsme měli ještě před porodem občas v posteli, prostě nám takhle bylo všem fajn 🙂 Když jsem pak byla v porodnici, tak manža holky krapet vypéroval, že po našem příchodu domů nevkročily do ložnice... No, bylo mi jich samo líto a navíc by celý den byly samy zavřené na chodbě a já v ložnici... Takže postupně jsem jim povolila vstup do ložnice (manža zuřil 😅 ) a pod postelí si udělaly své útočiště. Jo a teď zrovna leží vedle na posteli 😀 Myslím, že to není taková tragédie... Ruce si myju pořád dokola a dezinfekci mám na stolku, kdyby byla potřeba 🙂 A co se žárlení týče, tak miminko jsme jim ukázali hned po příchodu z porodnice (mám už z dřívějška odzkoušené, že byly hodné na dětičky a vůbec jsou moc hodné). Občas je necháme čmuchnout k nožičce apod... Samozřejmě všechno hodně hlídáme, to ano... Ale třeba i když kojím a holky ke mě přijdou, tak je pohladím, pochválím a mluvím na ně, aby se necítily odstrkované a nezačaly na miminko žárlit. Když budeš mít druhé dítě, tak se mu taky budeš muset věnovat, stejné to je i s pejskem, pozornost potřebuje, byť bude po nějaký čas prostě menší... Tak toť asi vše 😉

samayka
2. zář 2009

martulik - presne tak to prebieha pri kojení aj u nás 🙂

tá naša hava má svojich plyšákov a občas keď nám sýkorka plače tak dotiahne jedného a dáva mi ho k nohám - asi že aby som jej ho dala?? neviem, ale je zlatá. kam sa pohnem s malou ide s nami. keď prebalujem, tak leží pod pultom a keď sa s malou maznám tak si vrtí chvostom a "týra" tých svojich plyšových kamošov.

tiež nám chodí do spálne a pod postelou má miestečko kde hajá keď je malá v postielke. inak spáva na chodbe, tam si sama našla fleka, hneď ako sme ju priniesli domov. ja som chcela aby bola bližšie k nám, dala som jej pelíšek k obyvačke. ona spala na rohožke pri botníku, tak som jej tam ten pelech preniesla a odvtedy spí tam. stráži a má od nás pokoj 😀

evii
2. zář 2009

Ahoj,no my mame 2 psov-velkych,tiez su to postelaci.Ked sa narodil maly,tak odvtedy nesmu do izby ani pachnut,dali sme si do dveri taku mrezu,co sa da otvarat.A musim povedat,ze si zvykli uplne v pohode,teraz ked aj necham mrezu otvorenu,ked potrebujem ist len napr. do kuchyne,tak tam nejdu.Aj ked som si ista,ze keby chceli,tak tu mrezu jednoducho preskocia,ale nerobia to.Jednoducho vedie,ze tam nesmu. 😉

alias313
2. zář 2009

ahojte my mame tiez dvoch psikov, mala som obavy ako bude naša chlpana reagovat na maleho, ale ani raz sa mi nestalo ze by som spozorovala riarlenie. Dokonca este aj teraz malinky spi v posteli a ona spi pod nim pri jeho nohach a strazi ho 😀 je pravda, ze dost srstí a tak ju chodim davat castejsie strihat a castejsie prezliekam periny. Ale maly sa z nej veeelmi tesi a ked ju aj hladka-respektive taha za usi tak mu potom idem umyt rucky a je to. ale je to láska 😉

nikollette
2. zář 2009

My máme postelovu čivavu, a je to uplne v pohode si myslím 😉

llllucka
2. zář 2009

My máme fenku zlatého retrívra.Chlupů se neboj.Já už i před příchodem miminka vysávala denně a na tom se nic nemění.Pes do postele nesměl už předtím,pouze při vyjímečných příležitostech (třeba,když jí nebylo dobře).Do ložnice může,ale jen v případě,že tam jsme my.Pokud chcete dělat nějaké zákazy,tak to začněte dělat už před příchodem mrňouska,aby si to pes nespojil s ním.Pejsci si zvyknou na všechno,chce to jen důslednost.S příchodem malého se toho u nás změnilo hodně,na psa prostě není tolik času.Hlavně ze začátku nebylo třeba tolik procházek,protože jsme měli mimčo v zimě a s ním jsem ven moc nemohla.Ono se i v zimě venku blbě kojí.Pes na dítě žárlil tak,že ho prostě ignoroval.Asi od půl roku se to postupně zlepšuje.Malej se na psa rád kouká,leze za ním,směje se,když děláme blbiny,Ada jí leze do pelíšku,hraje si s jejíma miskama,jen musím pořád hlídat,aby spolu nezůstali sami,protože je to pořád jen zvíře.

wild.horses
2. zář 2009

ahojte,

my mame 4 anglickych bulterierov. Vsetci ziju v dome. Jedna z nich cely svoj zivot spala s nami v posteli. Od kedy sa malinky narodil, spava vo vedlajsej izbe na posteli s priatelom. Ked vsak odisiel na dovolenku, nechcela spat sama. S malym spim spolu v jednej posteli a mala som riadne nervy, ked sa zacala domahat spat s nami. Bala som sa, ze na neho slapne. No napokon sme dospeli ku kompromisu. Vyskoci na postel a spi mi pri nohach 🙂 Sikovne dievca, k malemu, ktory spi v strede postele sa ani nepriblizi 🙂

Mame asi stastie, ani jeden z nasich psov na maleho neziarli ani naznak niecoho zleho. Strazia ho v kociku 😉 Ked maly sedi na gauci, sadnu si do druheho rohu 😀
Nikdy ich vsak nenechavam samych ai na moment. Su to len havkaci, neverim im zaslepene. 😉

misicka85
2. zář 2009

My máme taky postelového psíka, jorkšíráka. Ten naštěstí nelíná, ale sem tam nějaký chloupek najdu, ale není to žádná hrůza. Vysávám a vytírám denně, bylo to tak před porodem a dělám to tak i po porodu. Psovi když příjdeme z procházky umyju tlapky a jinak lítá kde chce. Akorát do postýlky, kočárku a lehátka má zákaz, to je jasné. Ale když třeba ležím s malou v ložnici tak si k nám normálně lehne a leží s náma. A nebo když dám malou na deku na zem tak taky kolem ní skáče. nevím proč bych měla psa držet od dítěte 😉

mimi198
2. zář 2009

ahojte, chcem sa spytat, my sme vzdy mavali psa aj ja ked som bola mala cely zivot len teraz ked som bola ja tehotna sme nemali ziadneho a ani teraz nemame zatial ale zase chceme psika a maly ma uz 10.mesiacov ze ci to nevadi ked nebol na psika zvyknuty od narodenia myslim ci nebude mat vacsi nabeh na alergiu alebo co aj ked si myslim ze pes je ako sa hovori liecitel, my ked sme boli mali sme mali psov a nikdy nam nic nebolo ani alergie nic.

jindri
2. zář 2009

pavcza: add chlupy, máme psa v bytě a je to čoklid, co líná celoročně a 2x za rok je to extrém, kdy z něj odcházejí chumáče chlupů 🙄 hrůza, ale co naděláme, že. Je to člen rodiny.
Malá má od mala sem tam chloupek všude, každý den jich pár vybírám z postýlky, občas tahám i z lahvičky ... co ti mám povídat. Vysávám 1-2x denně, každý den psa vyčesávám, teď co malá se začíná plazit, vysavač ani nevyndavám z elektriky ..... takhle to možná vypadá hrozivě, ale už jsem si zvykla 😀 odměnou mi je, že se fenečka k malé chová jak druhá máma 😉

jindri
2. zář 2009

pavcza: ještě jsem zapomněla, v posteli s náma nespí. Ještě toho trochu 😀

zuza.m
3. zář 2009

wild.horses pozerala som album krasne a že bojove plemena 😅 .take rada pozeram aspon to vela ludom zmeni predsudky. 😀

llllucka
4. zář 2009

mimi:to ti nikdo neřekne.Ale já bych se toho nebála.Jen bych si rozmyslela,kdy pejska pořídíte.Psala jsi,že se psem zkušenosti máte,ale i tak se připrav,že pes a dítě je záhul.Miminko a štěně bych nechtěla.Já bych u dítěte počkala až bude mít tak dva roky.A pokud plánujete další dítě .... Nejde jen o štěňátko,s kterým pořád lítáš ven,když ho učíš čistotnosti,ale pak je tu taky psí puberta.Netvrdím,že se to nedá zvládnout,to jo,ale já jsem ráda,že jsem si "psí dětství" mohla vychutnat a steně tak svoje mimi.Mylím,že kdybych měla oboje současně,tak by to tak nebylo.Náše psová trpěla až do půl roku průjmama,takže jsme byli chodící mrtvoly a představa,že do toho mám ještě dítě,děkuju nechci.

vinifera
4. zář 2009

Ja by som počkala kým bábo začne chodiť a potom už v tom problém nevidím. V čase lozenia by som si šteniatko nezadovážila určite. Lebo šteniatko mláčkuje kde príde (teda kým sa nenaučí, že sa to má vonku) a bábo lozí všade kam sadá vliezť ....
Inak kamoška mala naraz šteňa aj mimi. A povedala, že si to odbila naraz (prebalovať aj stierať mláčky) a že teraz pohodáááá.

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

...a takto to vyzerá u nás doma 😀

zuza.m
4. zář 2009

lllucka presne si to vystihla.
mimi ked že si už psika mala vieš čo to obnaša a hlavne štena.a nezabudaj že šteniatka sa aj hraju a take male babeno čo sa len uči stat lahko zhodi aky kolvek pohyb.musela by si ich mat oboch len a len pod dozorom.my mame psikov vonku a aj štana a poviem ti že ked tam idem musi byt na rukach a až ked ich poodhanam može ist dole.oni mu neubližia ale každy by ho chcel oblizat.ako sa nanho tlačia tak ho zhodia a udupu z lasky..teda ak bby som tomu nebranila. 😅

wild.horses
4. zář 2009

vdaka, psiky su potesene 😉
neviem, ci sa steniatko da zvladnut popri babatku. o 3 mesiace cakame steniatka, potom vam dat vediet 😉

whoknows
4. zář 2009

ahoj,
my máme starfordširského bulteriéra, pětiletou fenku. Je hrozně hodná a miluje děti, sama mám malého brášku, a spolu se nejlépe vyblbnou. Je to pejsek, kterému nevadí že mu dítě někdy omylem šlápne na ocásek, protože to moc necítí. 🙂
Dříve s námi spávala v posteli, ale když jsme se stěhovali do nového bytu, odnaučili jsme jí to. Bylo to sice z počátku těžké, bylo mi jí líto, ale dnes jsem ráda, už to ani moc nezkouší 😀 Neumím si představit, že bysme jí kvůli miminku museli dát pryč. Jak říkám, děti miluje a od té doby co jsem těhotná se ke mě tulí ještě víc než dřív. Nedávno dokonce měla falešnou březost a veterinář říkal, že je možné že to má ze mě. 😅
No už se moc těším na procházky s pejskem a s kočárkem 🙂

wild.horses
4. zář 2009

whoknows.... to je velmi mile 🙂 Musi to byt milacik 🙂 Uz sa tesim, ked nas maly zacne lozit a nahanat vsetky psy 😀

saska.t
4. zář 2009

ja mam tiez dve fenule jack russelov a tiez spavali kedysi v posteli, odkedy sa mala narodila do postele nesmu ale vzali to celkom fajn ani neprotestovali kupila som im velky kozeny pelech a moc sa im v nom paci.... Teraz momentalne ich mala lovi po celom baraku, ale oni su spokojne ze sa im niekto venuje a vzdy ked to malu omrzi su rady, ze si mozu ist od nej trosku oddychnut 😀 S chodenim pri kocari tiez nemaju problem zvykli si rychlo 😉

amy14
4. zář 2009

ahojte,my máme 3ročnú maltezáčku a 2mesačné mimčo.psík je môj miláčik a spávala a aj spáva s nami v posteli.ale po návrate z pôrodnice,som ju musela trošku krotiť,ona miluje deti ludí,a predsa to bol nový človiečik a nové zvuky.my máme bábo trošku uplakané,tak veľakrát sama spí v pelíšku,ale už malej prechádza bruško,tak spinká v postielke.psík je stále pri nás,ked spí malá v posteli,tak spinká pri jej nohách.len nedovolím,aby bola pri malinkej hlávke,aby ju neolizovala.venčí manžel,lebo ona je hyperaktívna a s kočíkom by to bol problém.aj ked raz som musela ísť ja aj s kočíkom venčiť,tak bola bez vodítka,ale stále sledovala kam idem a strážila si nás.už sa teším,ked ju bude mimčo naháňať,lebo sa zničia navzájom.

llllucka
4. zář 2009

wild.horses:určitě se štěňátko a mimčo dají zvládnout.Když člověk chce a musí,tak jde všechno.Ale pokud je možnost volby,já bych do toho nešla.Člověk může mít štěstí,štěník mlže být naprosto zdravej,klidnej,.... ale taky to může být pěkný třeštiprdlo a jak jsem psala,my si vyžrali ten průjem.Chceme dalšího pejska,ale nejdřív musí přijít druhé mimčo a až pak teprve další pejsek.Sama vím,jak se někdy nehodí,když si pes vzpomene,že prostě musí.Třeba krmím malého a Ebča si vzpomene,že potřebuje.Velkej pes chvilku počká,štěně těžko.A aby mi malej lezl v loužičkách,..... Nehledě na to,že velkej pes pochopí,že něco nesmí a jak štěňátku vysvětlím,že nesmí kousat (a všichni známe ty jejich zoubky jako pilky).

Amy:u nás je teď největší hit bublifuk.Pes skáče po bublinách,chytá je a malej vřeští míchy🙂on ji miluje,pořád za ní leze,když se objeví v jeho zorném úhlu,tak se usměje.Co si myslí pes,to nevíma,ale asi ho moc netěší,když se o ní začně malej stavět nebo se jí vrtá v jídle.