Nový přítel, nový život, ale stále musím řešit ten starý

luzca11
20. led 2017

Ahojte maminky, chtěla jsem se zeptat zda zazivate některá z vás to co teď já .. Mám 2 a půl starou dcerku už v létě bylo jasné že vztah s bývalým partnerem nikam nevede, bývalý partner trávil většinu svého času v hospodě hezkého slova jsem se moc nedočkala vše byla samozřejmost a já byla v depresich. Po dlouhém boji sama se sebou s výčitkami že vezmu dceri rodinu a strachu co se mnou bude jsem ho opustila smířená s tim, že budu na vše sama. Osud ale zasáhl a začal mi pomáhat po psychické stránce kamarád kterého už jsem znala 6 let no a teď už jsme spolu a dá se říct že už s náma i bydlí 🙂 dceru bere jako svoji a malá ho má hrozně ráda na tatínka si nevzpomene ale na strýce se ptá pořád .. hraje si s ní učí ji nové věci hlavně na neskutečnou trpělivost, které si moc vážím protože to pro nho musí být taky těžké jeho rodina nad skvělé přijala, takže bych teď měla být šťastná žena. Bohužel mam problémy s úřady atd ale to se dalo čekat a tohle musí řešit každá maminka co se takhle rozhodla no a teď k problémů.. bývalý partner bydlí naproti takže peklo ..neustakr od lidí poslouchám že je v hospodě skoro doma.. hulí trávu atd teď se mi zase doneslo že u nho často vidí slečnu co vypada pofidérne .. ikdyz mám milujícího úžasného přítele, tak neustále v hlavě řeším bývalého partnera.. když vidím že se u nho svítí a on si měl vzít malou a nevzal mrzí mě to.. když má malou na hlídání a vidím jak mu tam slečna kouří na balkoně jsem vzteklá .. a i si neustále pokládán otázky typu proč teď travi čas doma s někým a neutíká taky do hospody .. vím že mu více vyhovuje slečna co kouří nevadí jí její pubertální výlevy atd .. bohužel na to doplácí jak dcera tak i přítel kolikrát si ji měl vzít a na poslední chvíli to třeba zrusil a úplně nám překopal plány .. prostě nevím jak to v sobě uplne ukončit, protože vzhledem k tomu, že s ním mám dcerku ho nemůžu vymazat ze života ..

netopejr
21. led 2017

@verusky díky. Protože otcove malých deti si občas vzpomenou po 5-10 letech... Ten podpis je asi celkem dpbrej... SMS zálohovat, když tel.ukradnou/nahle exne, nemela bys vůbec nic.
To podepisování se jeví celkem rozumne, potvrzeno převzetí dítěte, kdyby se něco stalo... Případně inohl.casu vraceni atp. Akorát tohle zas nebude fungovat tam, kde otec nepřichází vůbec,nebo ojediněle podepsat nechce... Nebo by mohl tvrdit, ze tak jste se nedohodli, nebo jste to zmenili a tu sms nemáš schvalne.... Coz nebude uplatnitelne na kazdou absenci, zaleuo na cetnosti. Pri. I soudnim rozhodnuti... Pri dohodě jen mezi rodiči si asi nelze moc stěžovat, ze jste se dohodli kazdy třetí víkend a on přijede jednou za tri měsíce. Nebo jo?
Stejne je to hrozny, když se dítě tesi, nachystaný, otec se neobjevi.... A deti na něm visi... Tak bezohledné vůči nim...

verusky
21. led 2017

@netopejr diky, to zalohovani se musim naucit. ja mam nastesti deti male... takze o otci nemluvim, az mi prijde sms, ze ma treba zpozdeni. no prave to je treba vsem zenam rict, ze ten jejich si muze vzpomenout za par let a bude se o deti prat!!! az si treba najde jinou, co deti mit nemuze, nebo je ma velke a dalsi nechce... a najednou to dite je spojeni a cinnost... vsak tady tech pribehu je dost... a jak my zeny jsme naivni a jeste toho noveho partnera branime a souhlasime s tim, ze ta jeho ex (matka ditete) je hrozna... fakt naivni... ja sebe řadim s naivitou na prvni misto... (ex mel V PECI DVA SYNY, co se pak divim, ze resim, co resim). no proste totalni hlupka... a takovych bude vic... soucasny svet je plny manipulatoru a nevzdelancu... ja si jen preji, at trochu zmoudrim 🙂

bamishop
21. led 2017

@verusky no ja jsem spis psala o tom, ze kdyz si rodic dite nevyzvedava a mamu o tom ani predem neinformuje a dela to opakovane, tak pak je moznost podat navrh na zahajeni rizeni o zruseni upravy styku a soud to vetsinou bere v potaz, protoze dana situace zranuje predevsim dite, ktere se zbytecne nervuje cekanim na otce, ktery neprijde. Tech prostredku je vic, leccos se da zvladnout i oprostenim se od emoci a vecnou domluvou. Jinak pridavky neberu, ze jsou vazane na slevu na dani je pro me novinka, pokud vim, podpis druheho je potreba jen na tu slevu na dani a tu si muzes uplatnit pokud mas zdanitelny prijem, coz predpokladam asi na materske moc nemas, ale treba sep letu i taky, vsechno se to nejak casto meni 🙂.

verusky
22. led 2017

@bamishop tak to teda ano, s temi tatinky, co za detmi nechodi, kdyz maji.
ja toho meho potrebuju vyskrtnout z rodinneho rozpoctu, na materske a rodicaku ho mam vedeneho jako otce a partnera. a potrebuji cestne prohlaseni, ze si neuplatnuje slevu na dani na deti. on ze zakona ani nesmi, protoze nesdilime spolecne bydliste. ale na socialce mi rekli, ze bez tohoto papiru mi pridavky nemohou dat. co myslis?

superkousky
22. led 2017

@verusky Nedala by ti ho účetní ? Myslím jeho. Prostě nějaké potvrzení,že neuplatňuje slevu.To by mělo stačit.V zákoně bude něco,že to musíš prokázat,ale určitě tam nebude jak přesně,takže by mělo platit o toto potvrzení.

verusky
22. led 2017

@superkousky dobry napad. bohuzel, on si dela ucetnictvi sam, je osvc... interesovat do toho jeho matku (mozna by to chapala) se mi nechce. vztahy vyhrocene, o deti se soudime... po porodu me meli za blazna, ex to vsude rikal... nebo mam?

magicaetezzz
22. led 2017

Jinak damy - pokud je otec napdany v rodnym liste, ma stejna prava a povinnosti, jako matka a je taktez plnohodnotnym zakonnym zastupcem ditete - bohuzel.
Na tuto bacha, znam ze sve zkusenosti, kdyz jsem byla mala a mati se s fotrem soudila. Respektive, kaslal na me i na mati, ta se s nim rozvedla celkem v klidu - byli mi 3. Do mych 5 ti let nejevil zajrm, vidat me nechtel. Pak si ale nasel jednu cubku, ktera mu rekla, ze ma na me stejny pravo jako mati a tudiz, ze by na me dostaval i penize - nu a pruser byl na obzoru. Soudili se do mych 10 let !!! Naposledy jsem ho videla u soudu, kdyz mi bylo 18 a mel posilat penize me na ucet, ne k mati. A pak mi kazdy rok psal doporuceny dopis - no k narozeninam nepsal - chtel potvzeni o studiu, aby vedel jestli jeste musi platit, a to CELYCH 1000 kc a to byl rok 2008 pratele.
Takze doporuceni, smaz ho ze zivota, mala o nej nestoji, res vse papir a podpis a malou si nech sverit vyhradne do sve pece. Pokud bude prudit, posli mu domu socialku, aby videla v jakem prostredi by mala byla na navstevach u otce. 👍
A hlavu vzuhu, bohuzel takovych zmr*u beha po svete spooousty

verusky
22. led 2017

@magicaetezzz ano, presne tak...

bamishop
23. led 2017

@verusky ja v tehle situaci nejsem, resila jsem tohle pred par lety a nakonec sme se s manzelem dali zase dohromady. V te dobe pridavky nebyly na podpis, ve spolecne domacnosti nezijete, bydliste mas predpokladam prepsane jinde a jste vubec manzele, ze to resi? Ten papir co popisujes fakt vzdy potrebuji jenom na slevu na dani, tak je to zvlastni. Ale co byla znama, rvali se s manzelem jak kone neskutecne, kdyz si predavali deti, musel tam nekdo byt, oni by se fakt snad zabili, tak ji tyhle veci vyrizovala socialka a pravnik, nez se meli rozvect, tak ji dokonce zajistili vyzivne na ni, alimenty na deti, pridavky taky, ale ty brala asi jen dva mesice, pak prestala mit narok jak ziskala to vyzivne na sebe, tak prekrocila nejakou tu rozhodnou castku na pridavky, neb pri souctu rodicaku a vsech alimentu se do nich nevesla, ale deti si na danich uplatnovala, to ji taky vybehali. Jinak dodatek, kdyz se konecne na vsem dohodli a meli podepsat rozvodove papiry, tak se k sobe zase vratili 😀 .

verusky
23. led 2017

@bamishop pane boze a jsou spolu doted? jeste napisu pozdeji...

bamishop
24. led 2017

@verusky jojo, jen sve rozdily ted ventiluji jinak a nasli si, co je bavi, lezou po horach, maji spolecny pracovni projekt, uz nejsou v pozici dvou protichudnych smeru, kde ona je citlivka a on studeny, vecny chlap. Proste se naucili kompromisu a uznali, ze deti potrebuji oba rodice, obcas jim zavidim, jak se naucili sve rozdily vyuzivat ve svuj prospech, jenze to chce z obou stran velkou davku trpelivosti, oba nesmi trvat na svem a to je neco, co se dneska uz neuci. Kazdy ma svuj pohled na svet a ten druhy, kdyz ho nesdili, tak je uhlavni nepritel

verusky
24. led 2017

@bamishop no prave tak to ma byt. proto ja jsem sla za tim svym poslednim chlapem. ze se budeme doplnovat, i kdyz nekdy je to narocne. ale on na to nebyl vyzraly... vsechny nas dost zklamal. taky jsem trochu doufala v jeho vyzrani, treba za dva, za pet let, ale jake peklo predvedl (socialka, lekari), tak jsem se oprostila.

barulina
21. kvě 2019

@superkousky neni povinen, povinna je matka mu ditte v souudeem stanovenou dobu dat.asle pokud otec preavidelne nedodrzuje lzzee to opet resit soudne. Otec ma povinnost dite vyzivovat