Nuda ve vztahu, jak se z toho vymotat?

azzina21
14. dub 2014

ahoj mam takový problém. Jsme spolu s přítelem skoro 7 let. a už jsme zapadly do stereotypu a nevíme jak z něj ven. V práci máme proti směny já pracuju občas i o víkendech takže toho společnýho času moc nemáme. Máme malý dítě. Když už jsme spolu tak jenom zabíjíme čas. Bydlíme v takovém malém městečku kde není co dělat. Moc známých nemáme. Jak se z toho vymotat a najít k sobě znova cestu?? Poradíte někdo??? ☹

marton
14. dub 2014

@azzina21 Ahoj,nevím jestli poradím,ale my máme s manželem pro sebe jeden den v týdnu,kdy máme hlídání a to si užijem 🙂 .Kino,večeře,divadlo,wellnes....V týdnu jsme taky oba v práci,já i na nočních a o víkendu se točíme kolem dětí.Manžel téměř pravidelně s klukama chodí do divadélku nebo jdeme na kola.
Co si nějak neumím představit je,jak píšeš,že zabíjíte čas 😒 .

azzina21
autor
14. dub 2014

hrajeme si s malým. jsme venku ale proste není to ono. povídáme si to jo ale spíš jenom z nutnosti než že by jsme si měli pořádně co říct

ivet1987
14. dub 2014

@azzina21 Film, pohádky, čtení dítěti, divadlo, karty, puzzle, klidně hry na počítači proti sobě. Jízda na kole, společně vařit, zoo, to já nevím co tě- jeho - baví. Určitě se něco najde 🙂

zamilovanadonej
14. dub 2014

@azzina21 Prsknout dítě na hlídání a víkend sami pro sebe, hlavně ne doma, někde na hotýlku, dál od domova, ideálně s výřivou vanou....víno, večeře, procházka, sex. Jestli tohle aspoň trochu nenakopne vrtuli, tak asi nic.

osicenka
15. dub 2014

U nás je to docela podobný, jsme spolu 8 let, manžel hodně pracuje, je v práci od rána do večera i o víkendech, takže tak nějak není kdy spolu trávit společný čas a tím pádem mít nové společné zážitky a tak. Pravidelně se setkáváme večer na gauči u telky. Ale jak to půjde, tak nám bude jednou týdně malého hlídat babička a začneme zase chodit večer na badminton, chodili jsme už před těhotenstvím a hodně to náš vztah oživilo, takže na to se fakt těším 🙂 A jak bude malej větší tak bychom chtěli začít všichni 3 jezdit na výlety na kolech. A docela i přemýšlím o tomhle http://www.manzelskevecery.cz/

caboonek
15. dub 2014

Základem je komunikace. Promluvte si o tom, co Vám chybí, co je třeba zlepšit. My taky nemáme hlídání, ale snažíme se vypadnout i s malým, místo večeře oběd v dobré restauraci apod.Oživit vztah, romantika, společná vana, okořenění sexu, dárečky...hlavně spolu mluvte, o všem možném ale i o svých snech a přáních....Držím pěsti!!!

andreahan
15. dub 2014

No,to mi snad mluvíš z duše.My jsme taky sami,nemáme hlídání,žijeme tak nějak vedle sebe a ne spolu...máme úplně rozdílné světy,navíc já mám malá dvojčátka,skoro pořád sama na krku...nemůžeme do kina,na večeři,večer jít pít nebo tancovat...NIKDY.Takže to můj vyřešil tím,že chodí sám a jde to čím dál víc do kytek...nechci mudrovat,ale lepší už to nebude,mám za sebou jeden více než osmiletý vztah☹(( 😔

sarriku
15. dub 2014

Obětovat peníze někomu jeden večer na hlídání a někam si vyrazit 😉, do kina, wellness, zábava s grilováním, na kuželky atd..🙂
A čas se dá užitečně trávit i doma🙂. My hrajeme s manželem rádi deskové hry 😉, ta soutěživá atmosféra dodává našemu vztahu jiskru 😉.
Hlavně fakt se o tom umět pobavit, že v tom vztahu "něco" skřípe a pak se oba budete moct snáz dohodnout na hlídání atd🙂

ninive211
15. dub 2014

@sarriku Taky rádi hrajeme společenské hry 🙂 A občas s kamarády pořádáme takové "herní párty". Člověk se zabaví a zároveň si zasoutěží, je tam zdravá rivalita. Teď zrovna máme aktuálně nové Dominion - super hra, konečně po dlouhé době taky občas vyhrávám nad manželem 😀

ninive211
15. dub 2014

Určitě souhlasím, že základem je komunikace, nebát se o tom mluvit, pokud se mi něco nelíbí. Samozřejmě najít vhodnou chvíli, kdy to tomu druhému říct, nevpálit mu to vzteky při nějaké hádce, tím se pak nic nevyřeší a druhý se tím problémem zabývat nebude. Dále nejen přijít se stížností, ale i s konkrétním návrhem, jak trávit čas - najít několik možných aktivit, které byste spolu mohli dělat a nechat tomu druhému vybrat. Každopádně pokud už tam máte na sebe málo času a spíš se míjíte, snažte se maximálně využít ten čas, který máte společně k dispozici a travte ho spolu 🙂 Třeba i koukáním na film, když už nic jiného 🙂

sarriku
16. dub 2014

@ninive211 😀 jj přesně tak zdravá rivalita🙂
dneska jsme se s manželem dohodli jak dlouho ještě zvládnu schovávat těhotenský před jeho rodičema (:D) a když si toho všimnou přes 22.týdnem, tak jsem prohrála (ještě jsme ale nevymysleli,co na mě), ale když si toho nevšimnou, tak bude muset v noci skočit do bazénu a nesmí si odtama vybrat mrtvolky pavoučků a včel atd...😀 To je to, co ten vztah činí takovým parťáckým 😉
A momentálně hrajeme Carcassone.

ninive211
16. dub 2014

@sarriku Nóóó...zrovna na tobě je to poznat už teďka, si myslím 😀 Obávám se, že jeho rodiče by museli být slepí, aby to nepoznali 😀 (anebo byste se s nima nesmsli do té doby vidět)
A oni to ještě nevědí? 🙂

sarriku
16. dub 2014

@ninive211 ne-e, mě to břicho hodně splasklo 😉, fakt to poznat nejde.
Dneska jsme šli fotit nějaký těhotenský fotky, ale to jen díky tomu, že jsem se dneska přežrala, tak vylezlo😀 jinak fakt ne 😉
Oni to neví a nějakou dobu ještě vědět nemusí. Nechci se stresovat (ani je), minule se svatbou to taky nedopadlo dobře, málem to bylo na infarkt😀

anetka1701
16. dub 2014

Jsme spolu 12 let :oD Máme dvě děti a dřív to bylo dost podobné... Ale začali jsme dělat geocaching, to nás baví všechny (i starší dceru) a je to fakt super, pořád máme co dělat, skoro každej den někde běháme, poznáváme nový místa... Vřele doporučuji :oD

ninive211
16. dub 2014

@sarriku No ale zas čím déle to budete tajit, tak aby se pak tím více necítili ublížení, že jste jim to neřekli, že jste se báli anebo že jste to tajili naschvál. Stejně se tomu nevyhneš, tak co...

sarriku
16. dub 2014

@ninive211 To určitě budou, ale nic naplat. Lepší jim to říct později než teď, s ohledem na všechny strany.
A že se budou cítit ublížení?😀 To oni jsou pořád, ale co naděláš. Přemlouvat je nebudeme, aby měli radost z vnoučete. Aspoň tam nebudu muset jezdit😀.

@azzina21 Nezlob se, že tady spamujeme. Pobrala jsi něco z našich rad?🙂 Jak budeš pokračovat dál?