Odcizení ve vztahu

2910
16. říj 2008

Dobrý den,

prosím vás o radu, nebo alespoň o pochopení, jestli to půjde. Jsme s manželem 8 let a 3 roky manželé. Náš vztah byl až na poslední 3 roky harmonický. Splnila se nám spousta snů, stavíme domeček, dovolené, nové auto atd... Ale v oslední době no tedy ty 3 roky neznám pohlazení, poděkování a o sexu už nemluvím. Ne z mé strany, ale od manžela, připadá mi, že čím víc se snažím, tím více odmítá. Je unavený, ale já snad ne !! ☹ . Když jsem s ním chtěla o tom všem mluvit, buď není vhodná chvíle, nebo o tom mluvit prostě nechce.Občas si říkám nač všechno to krásné, když ztrácím to nejdražší a nemůžu to nijak ovlivnit. Budu vděčná za každý názor, nebo vaší zkušenost.

kijonkova.k
16. říj 2008

2910:a není možné,že někoho má?Já bych se asi zeptala no rovinu,proč se tak chová. ☹

j.a.n.u.s.
16. říj 2008

ahoj 2910...
...ja bych si pripravila "rec"...posadila manzela na gauc...a zacala mluvit, rekla mu o vsem co te trapi. Nechce s tebou o tom mluvit? Tim lip, nebude te prerusovat. Priprav si to vsechno, bod po bode...ale nezapomen, zadne vycitky, jen fakta!
Jsi zodpovedna za svou cast vztahu...udelas pro zlepseni maximum...nalijes mu to do ucha a vsadim se, ze mu z toho neco zustane a zacne uvazovat! Pak to vse zalezi na nem...

Ale pokud zacnes obvinovat a vycitat...ztrati zajem poslouchat a jses na mrtvem bode!
Protoze to v jakem se vztah nachazi stavu mohou oba partneri stejne.

At uz nezajmem, nebo jen pouhym dovolenim tomu druhemu se o nas nezajimat. Vis co myslim?

Neboj, pokud mate spolu zustat...pretrvate tuto krizi a bude dobre!
Drzim palecky 🙂

2910
autor
16. říj 2008

Ahojda,

moc děkuji za vaše názory, j.a.n.u.s.- tak myšlenkou jsme na tom stejně, vše co jste napsala mi jde z duše, manželovi jsem se tímto způsobem snažila vše popsat, co cítím a vždy se smažil vše slíbit, ale realita pak spadla do starých kolejí. Pokoušela jsem se i o náznak, že existuje i odborná pomoc, ale prý si to vyřeší sám 😠 . Takže jsem pořád na stejném místě.Myslím, že i on si už po našem, tedy mém monologu uvědomuje, že je něco špatně, ale kde nic tu nic. ☹ . To jestli má jinou ženu, no abych řekla pravdu asi se bojím pátrat, ale na tuhle otázku odpoví jednoznačně , že ne 😒 .

j.a.n.u.s.
16. říj 2008

Vyresi sam? Takze on vi, ze je problem...uvedomuje si to. Tak to je na dobre ceste. Mozna, ze ho neco trapi...nepises kolik mate oba let...treba kdyz nejevi zajem o sex, muze mit problemy...nebo ho trapi uplne neco jineho a nechce se ti s tim sverit. Veci muze byt spousta co se v nem ukryva...ale posledni 3 roky (jak pises), to je dost dloha doba na to, aby se zacalo neco hybat, ne?

3 roky jste manzele...pred tremi lety to zacalo skripat. Nema nejaky strach, ze manzelstvi ho v necem svazuje? Ze potrebuje vice svobody? Ma stale pratele jako pred manzelstvim? Co je jinak mezi vama nez pred svatbou...

2910
autor
16. říj 2008

j.a.n.u.s. Co je jinak? No krom toho, že máme opravdu zápřah a jsme stále v práci nebo na stavbě, tak nic.Vím, máme na sebe opravdu málo času a děláme až do padnutí, ale to oba. Já fakt nevím to jsem tak náročná, ale 1 za rok je fakt málo.To jestli je nemocný, jsem se snažila již na začátku krize vyzjistit a ne to není ono. Ani k lékaři nechodí. A ti kamarádi, vždycky měl volnost až mi ostatní v okolí říkali, že někdy moc, tak nevím nevím. Tím nechci říct, že je to vše jen na něm, ale nějak jsme se odcizili a teď asi nevíme jak na to?

radanka
16. říj 2008

Co mám já zkušenost, tak když je člověk unavený, tak bývá většinou protivný. Pokud stavíte, tak ta únava musí být dlouhodobá- člověk má těžko náladu na sex, nebo na jiné formy sbližování, když jeho jedinou touhou je být co nejdřív v posteli. Moje rada zní- potřebujete dovolenou, a to ideálně tak na 10, 14 dní- první týden prospíte a pak už se budete moci vzájemně užívat. Já vím, že s rozestavěným barákem se dovolenkuje těžko, ale třeba přes zimu by se tam nějaké místečko našlo, ne? No a do té doby vydržet...

nikka.vo
17. říj 2008

Radanka, jestli ho něco trápí, tak to asi dovolená nevyřeší, dám ruku do ohně za to, že pokud bychom my stavěli, řešili by jsme třeba pořád i peníze, makali by sme na stavbě, tak vim, že by se nikdy nestalo, že bychom spolu rok nespali. To už totiž není normální. Já můžu být unavená, ale prostě po určité době abstence ten kontakt potřebuju a kdo ne? Něco v tom je a dovolená to asi nevyřeší. A já bych asi trochu vyhrožovala, že pokud neřekne důvod co mu je, nebo pokud nebude mít snahu to změnit, zajít si k sexuologovi apod - od toho jsou- tak nemá smysl spolu být. A nejde jen o sex, ale jak píše 2910, i o něžnosti, pohlazení a pocit, že tě ten druhý má rád a touží po tvém doteku, obětí... když to ve vztahu není, tak na co být spolu. Ono to bohužel může být tak, že tě nemiluje, ale bojí se co se závazky, stavíte dům a to není legrace 😔 Nechci malovat čerta na zeď, ale tohle chování je divný. 😔

abinka
24. říj 2008

2910: tak jak tu už bylo psaný zahnat do kouta a vyhrožovat rozvodem.Buď se lekne,protože nebude chtít o tebe přijít a řekne co se děje.
Každý člověk je jiný to se těžko radí.My sna dmáme krizy za sebou 😒 No a já musela do něho 8 měsíců hustit,že nejsem šťastná a že se mi jeho chování nelíbí atd. než to trošku pochopil no a jak to pochopil tak jsem zase dlouho čekala než to vztřeba a začne s tím něco dělat.
No a co se týče sexu nikdy moc na to nebyl a v období krize to bylo jako u vás.Prostě jak je nějaký rozladěný tak na to nemá vůbec myšlenku.Možná je to u něj tak jak u nás.
Já jsem pořád vyhrožovala zdálo se mi že ho to akorát rozčiluje tak jsem se jednoho pěknýho dne začala balit a volala jsem rodičům jestli můžu do začátku u nich být a jestli pro mě a syna přijedou.Hned byl o 100% obrat,seděl hodinu v pokoji sám a pak jsme si v klidu o všem promluvily a od té doby se to už lepší občas si ještě vjedem do vlasů,ale už je to ok 😉
Tak dej vědět jak válčíš 🙂

markeeta
26. říj 2008

2910: vypada to, ze pro neho neni problem te vysliset, tak se ho zeptej, co je jeho problem, a ze mu s tim rada pomuzes. Třeba se někde zadlužil a ma z toho těžkou hlavu.

petule.h
12. lis 2008

2910: taky mě napadla myšlenka někoho jiného a nebo moc práce...mů manžel je třeba takový, že kdyřž toho má moc je nevrlý, mmoc se nesvěřuje, když zatlačím je nervózní, ale nakonec mi to řekne pod svou tíhou a mým naléhání proč je takový...apod.vždy se to změní ten večer a je to v poho...

mamina
12. lis 2008

Můj manžel vždy,když přestane komunikovat,usmívat se,hladit nás,i sex když není,tak taky trpím jako zvíře,pak jednou za čas rupnou nervy,já se rozbrečím,řeknu mu jak mi to ubližuje,když je takovej,že ho miluju a že se bojím jestli nemá bokovku.A VŽDYCKY mi řekne,že jsem praštěná,že nikoho nemá,že mě taky miluje,že mi nechtěl dělat starosti,ale že už zase propouštěli a on se bál,že přijde o místo...A zkuste hádat,kde po takovým rozhovoru nejčastěji skončíme?.. 😀 😉
Tak vsaď na jistotu,skus mu to všechno vypovědět a třeba to taky vyjde.(A když ne,tak vždycky je podle mýho lepší vědět než nevědět...) Držím palce. 😉

petule.h
12. lis 2008

mamina, je to podobné u nás, ale on už to vyklopí ten den...chlapi to prostě tlačí v sobě ajsou to mrzouti, my ženské vše vyblijeme hned 😀 ale je nám líp