Odebrání dítěte, sociální pracovnice a jejich důvody

ivonapop
12. bře 2014

Dětský lékař se byl podívat na syna švagrové mojí spolužačky. Včera mi telefonovala, co by se dalo dělat, kdyby doktor měl obhájit své názory. Ta spolužačka mít děti nemůže a je na synovce dost upoutaná a není téměř den, kdyby se na něj nešla podívat. Ten doktor však, tedy - prý po zjištění, že má malý (26 měsíců) u postýlky igelitovou tašku s plenami se začal rozhlížet a psal do zprávy se slovy - no, tady máte pavučinu, tady zase flek na zdi - asi plíseň..., tady máte na zemi ...., - kolik že je malému...!? , když tu máte po podlaze spoustu malých a nebezpečných věcí? A támhle, tam máte co? .. Jo krabičku od krému? - A proč je tady, proč jste ji nevyhodila?
Doktor napsal do zprávy prý pravdu, že má ta její švagrová doma opravdu svinčík. Prý shromažďuje kde co, položí to tam, kam to jde, ale ten capart již chodí a i ikdyž lezl, všechno do pusy...., jako všechny děti. Ta moje spolužačka se zmínila i o tom, že malému museli provést testy na žloutenku, když měl nějaké potíže a ona sama ho přistihla, jak "ochutnává" botu, která byla k mání, ale naštěstí ji neměl. Krupicová kaše a banán, opravdu dítěti nestačí, - stojím za názorem doktora. Neříkám sterilní prostředí, ale takhle? Je to opravdu na odebrání dítěte?

laurital
12. bře 2014

@mataharyy Zlatych sedm let, tu starsi muzu vydirat odpojenim netu 😀 a ona me na oplatku prudi pubertou a faktem, ze jednou budu mit v domove duchodcu pokoj bez balkonu 😉

mataharyy
12. bře 2014

@laurital No já to mám jak dvouletku a to oni spíše vydírají mou maličkost 😀 😀 a že to rychle naučili i toho nejmenšího... Takže si můžu leda trhnout, doma zakopávám o vše co mají v dosahu, v noci se mi sem tam podaří šlápnout na kostku z dupla (nesnáším ty duplové kytičky...) a říkám si že jednou se mi podaří uklidit tak, že vše bude dýchat a vonět čistotou 😵 No a do té doby se budu utěšovat tím, že když v Bohnicích mají celkem čisto, kdybych to náhodou neustála 😀 😀

majdiiska
12. bře 2014

Holky já mám pořád takový špatný pocit. Za chviličku se mi narodí miminko a pak, až nás pustí z porodnice přijde dětská dr. k nám mimi zkontrolovat a já z toho mám špatný pocit. Nejsme nepořádní, máme uklizeno, utíráme prach a tak všechno, ale jelikož nebyly peníze ani čas, bydlíme v malinkém bytě 1+1. Je to 38m2. Jsme tu já s přítelem a náš pes(2letá fenka vlčáka/ovčáka-cvičená na práci s dětmi). Ale máme všechno zařízené pro mimi. Má tu postýlku, vlastní skříň, přebalovací pult, vaničku, všechno připravené...Plánujeme v tomto bytě být maximálně ještě rok a pak jít do většího, aby měla malá svůj pokojíček.. ¨
Ale já mám prostě strach, že dr. řekne, že na takhle malém prostoru nemůžeme žít nebo tak něco, že nemáme druhý pokoj, kde se může přítel případně vyspat atd.... Co si o tom myslíte?Já nad tím pořád přemýšlím a nechci něco pokazit :( Hormony pracují

kajovaevicka
12. bře 2014

@majdiiska U nás byla sestřička den po tom, co jsme přišly z porodnice. Nechtěla vidět vybavení, jen mi řekla, abych dala malou na přebalovací pult a prohlédla ji, řekla mi, co bych neměla jíst, že mám našeho psa a kočku ze začátku držet dál, aby jí neublížili a kdy máme přijít na kontrolu. Tak se vůbec neboj🙂

laurital
12. bře 2014

@mataharyy Bohnice ne, dame spolecne Kromeriz 🙂 .Budeme se prochazet v zahradach, dame kurzy jogy a keramiky, pokecame o tech malych hajzlicich, co nam znicili postavu, v bufetu koupime vino a bude nam faaaajn, ne 😀 😀 ?

majdiiska
12. bře 2014

@kajovaevicka Díky moc 🙂 Snad to bude v pohodě. Jsem hrozný stresátor. Asi zbytečně

laurital
12. bře 2014

@majdiiska Klid, nebud ve stresu.Mate vse potrebne, dite ma svuj prostor.

edeltraut
12. bře 2014

@majdiiska Buď v klidu 😀. My jsme bydleli v 1+1 a měla jsem děti dvě. Měli jsme kuchyň a obývák, kde byla manželská postel a dvě postýlky - žádný přebalovák atp.... Doktorka tehdy dokonce pronesla, že to tam máme hezký 😀. Koukne na prach a pokud dítě nežije v jeskyni, víc je nezajímá 😉

kajovaevicka
12. bře 2014

@majdiiska Hele, dva týdny do termínu... já ti rozumím😀 Ale opravdu se neboj🙂

majdiiska
12. bře 2014

@edeltraut Děkuju za uklidňující slova. Přesně to potřebuju 🙂 Mám 14dní do termínu a každý den tu běhám s luxem a hadrem, aby všechno bylo připravený :D

ivonapop
autor
12. bře 2014

@majdiiska
tak toho bych se už vůbec nebála, mám kamarádku, která bydlela s partnerem a holčičkou skoro školního věku v garsonce, jenže měla zažádo o byt a stále nic, dostávali přednost jiní, jak to bývá. Když zjistila, že čeká druhé mimčo, tak šla opět po snad 15 letech na úřad, že má již kolik let zažádáno o byt, že majitelka, které platí za pronájem ji sice slíbila, že ji po letech byt výhodněji odprodá, ale nic. Nakonec během jednoho týdne dostala byt od města a majitelka garsonky nabídla odprodej. Takže nakonec měla byty dva..... . Ani nevím, zda tu garsonku odmítla, či koupila/koupili, s nastávajícím tatínkem a přítelem (ona byla totiž vdova již jako hodně mladá, - rozvedla se a její exmanžel spáchal sebevraždu, než rozsudek nabyl právní moci). Nicméně, v ta garsonka byla tak zařízená, že to byl skoro jen pokojík pro malou, takže žádný stres

mataharyy
12. bře 2014

@laurital Hele beru tě za slovo a nevadilo by ti, kdybych nějakou podobnou instituci našla v Ulánbátaru? Tebou, potažmo i mnou navrhovaná varianta bude krapet z ruky, našla bych tam nějakou pěknou soukromou jurtu a ze zdravotních důvodů by jsme mohli kumys lemtat od rána do večera 😉 😀

laurital
12. bře 2014

@mataharyy Beru, tam nas nebudou navstevovat, predpokladam ani volat a muzeme si vzit vlastni destilacni soupravu 😀

edeltraut
12. bře 2014

@majdiiska Já měla mimino, syna 22měs. - byl pěkné torpédo, takže před příchodem MUDry jsem schovala skoro všechny hračky (to poslední co jsem chtěla, aby šlápla na kostku nebo autíčko), zaklidila časopisy (byly věčně všude roztrhané) a zakázala jídlo 😀. Pak jsem letecky setřela prach a podlahu 😀. Vůbec se neboj, opravdu nejde šmejdit a hledat smítka 🙂

mataharyy
12. bře 2014

@majdiiska Znám lidi a ty měli tři děti (kluka a dvojčata holčičky) v bytě 1+kk, doktorka k nim docházela ze začátku pravidelně a vše bylo v pohodě 😉 Pamatuji si jak jsem je obdivovala, že tolik lidí na tak malém prostoru a ještě to působilo velmi útulně, no šup a už nějakou dobu to trénuji u nás, máme jeden pokoj zařízený jako garsonku 😀 je pravda že máme k dispozici zahradu a můžeme se pohybovat po obýváku a terase, ale všechny věci, vč. kuchyně máme na rozloze 18. metrů čtverečních, takže neboj, nic nemůžeš pokazit, nejde o velikost bydlení, ale o jeho kvalitu, ne každý si může dovolit vilu, že 😉 😎

mataharyy
12. bře 2014

@laurital Není potřeba, vstřícnost Mongolů je neuvěřitelná, budeme chodit po návštěvách, dostaneme najíst i napít a cestou domů si stopneme velblouda, nebo koně 😎

laurital
12. bře 2014

Holky, ja jsem nikdy nezazila navstevu Dr. doma, to je fakt bezne?

ivonapop
autor
12. bře 2014

@laurital
ano, to je běžné

mataharyy
12. bře 2014

Ne všude, třeba v Praze a velkých městech se to moc nedělá, na Slovensku jsme měli doktorku co měla pohotovostní hodiny a když bylo ouvej, tak přijela, ale třeba malé vesnice, tam se to dělává ještě celkem často, nebo když je nějaký důvod, např. chřipková epidemie a nedonošené děti, nebo abnormální mráz, tak aby jsi nemusela toho novorozence tahat horem dolem, tak přijdou... Vím že když se narodil brácha (léta páně 1990 😀 a druhý 1992 ), tak u nás doktorka byla, ale postupně tento trend spíše vymizel... Jináč jednoho z bráchů (netuším kterého), prohlížela na žehlícím prkně a sociálka nás taky nebrala 😀 😀

laurital
12. bře 2014

@ivonapop No nevim, sama mam dve dcery, 2002 a 2009, a nikdy k nam nikdo na kontrolu neprisel, maximalne jednou nas pediatr na nase zavolani.
Nemluvim ted o zavolani pediatra pri nemoci, ale o kontrole atd..

edeltraut
12. bře 2014

@laurital K nám šla Dr. na první kontrolu syna 2002, ale ani nešla dál, když zjistila, že spí a nic nepotřebujeme, tak se ani nezouvala šla 🙂. Byla to dětská manžela, tak se asi spokojila s tím, že ví o jakou rodinu se jedná..., když se narodila dcera 2004, tak tu dr. byla (nastoupila nová) a teď u Adélky usoudila, že návštěva není nutná 🙂.

ivonapop
autor
12. bře 2014

@laurital
já jse mluvila o návštěvě při nemoci - to je jasné

majdiiska
12. bře 2014

@laurital já bydlím v Praze a když jsem volala Dr. že u ní chci mimi zaregistrovat, tak mi řekla, že chodí na prohlídku domů max dva dny po propuštění z porodnice. Pak už budeme jezdit k ní do ordinace. Asi to je především pro usnadnění mamince po porodu, aby ještě nemusela lítat k lékaři, když se bojí s mimčem manipulovat 🙂 Slyšela jsem, že je to běžné. Všichni doktoři, kterých jsem se ptala na registraci, tak mi řekli, že jezdí takhle po domovech..Možná tím právě i kontrolují, jestli má mimi dobré zázemí

laurital
12. bře 2014

@majdiiska V Brne to tedy bezne nebylo, u obou dcer jsem po propusteni z porodnice musela do dvou dnu zavolat a domluvit navstevu v ordinaci.A tak to mely i me kamaradky.

majdiiska
12. bře 2014

@laurital všude je to asi jinak. Každopádně já uvítám, že se nikam nebudu muset táhnout. I tak starostí bude jistě víc než dost 🙂

anushka111
12. bře 2014

@majdiiska Rozhodně se neboj, spousta rodin začíná v malém bytě, někdy je to i 1+0.A dle nového zákoníku nesmí být rodičům odebírány děti ani kvůli velmi zlé finanční situaci, pokud jim dokáží zaopatřit vše nutné. Takže i kdybyste žily v takovém bytě v 8 lidech, ale děťátko bude vpořádku a budeš mít potřebné věci, nikdo ti nemůže nic říct 😉

majdiiska
12. bře 2014

@anushka111 Paráda 🙂 díky za info. to mě uklidnilo. Malá bude mít určitě vše potřebné, moc se na ní těšíme a radši ještě chvili zůstaneme v menším bytě a jí zařídíme kvalitní věci, než žít ve velkém bez jediné koruny... Opravdu díky moc 🙂 už jsem daleko klidnější

anushka111
12. bře 2014

@majdiiska Nemáš vůbec zač 😉 Jinak jsem taky z Prahy a v 1+1 tu bydlí většina rodiny s malým děťátkem ( ty nájmy jsou tu zkrátka fakt vysoké 😉 )

cikado
12. bře 2014

@majdiiska Bud v klidu mrkni jak žijou lidi na ubytovnách ,kdyby se měli odebírat děti kvůli menšímu bytu ,tak nestačí děcáky ,

majdiiska
12. bře 2014

@anushka111 to mi povídej. nájmy jsou děsné. a ceny bytů ještě děsnější. těším se až se nám podaří koupit si vlastní a mít pokoj