Odebrání dítěte, sociální pracovnice a jejich důvody

ivonapop
12. bře 2014

Dětský lékař se byl podívat na syna švagrové mojí spolužačky. Včera mi telefonovala, co by se dalo dělat, kdyby doktor měl obhájit své názory. Ta spolužačka mít děti nemůže a je na synovce dost upoutaná a není téměř den, kdyby se na něj nešla podívat. Ten doktor však, tedy - prý po zjištění, že má malý (26 měsíců) u postýlky igelitovou tašku s plenami se začal rozhlížet a psal do zprávy se slovy - no, tady máte pavučinu, tady zase flek na zdi - asi plíseň..., tady máte na zemi ...., - kolik že je malému...!? , když tu máte po podlaze spoustu malých a nebezpečných věcí? A támhle, tam máte co? .. Jo krabičku od krému? - A proč je tady, proč jste ji nevyhodila?
Doktor napsal do zprávy prý pravdu, že má ta její švagrová doma opravdu svinčík. Prý shromažďuje kde co, položí to tam, kam to jde, ale ten capart již chodí a i ikdyž lezl, všechno do pusy...., jako všechny děti. Ta moje spolužačka se zmínila i o tom, že malému museli provést testy na žloutenku, když měl nějaké potíže a ona sama ho přistihla, jak "ochutnává" botu, která byla k mání, ale naštěstí ji neměl. Krupicová kaše a banán, opravdu dítěti nestačí, - stojím za názorem doktora. Neříkám sterilní prostředí, ale takhle? Je to opravdu na odebrání dítěte?

laurital
29. bře 2014

@ivonapop Pokud je ta situace opravdu hranicni, asi bych hrozila ustavni narizenou lecbou, ale pisu to se sebezaprenim, protoze tohle je mi silne proti srsti a velmi se obavam zneuziti.

mataharyy
29. bře 2014

@luciebx že nikde není zmínka o dalších dětech 😉

mataharyy
29. bře 2014

@laurital Nemyslím že je to takový důvod pro nařízení ústavní péče 😖

@ivonapop doporučuji zajít za ošetřujícím lékařem dítěte, zeptat se ho co by doporučil on a zda je možné aby on v tomto ohledu něco podnikl, zároveň s tím bych vyhledala psychologa (nebo spíše psychiatra), kterému bych nastínila situaci a domluvila se na dalším postupu s ním. Protože jsem přesvědčená že paní dobrovolně neudělá nic, ani nenavštíví odborníky a když, tak bude následně tvrdit že je v pořádku a všichni okolo ní jsou divný 😔 Takže po domluvě s odborníkem se dá situace řešit v krajním případě i tak že daný odborník přijde inkognito a situaci posoudí, bohužel v okamžiku kdy se to takto rozjede, tak se on musí připravit na to co se začne dít, žena pravděpodobně začne kopat, ohánět se rozvodem, vyhrožovat sebráním dítěte atp. takže je asi na místě zkontaktovat a poradit se i na odboru sociální péče, ty dost pravděpodobně budou dělat šetření a posudky a následně budou chodit na kontrolu, dle informací které mám není toto důvod k odebrání dítěte 😉 No a následně bych pak pokračovala podle rad těchto lidí, může být doporučena léčba, pokud bude ochotna ji podstoupit, nebo jí možná dokope strach z OPD. Nebo se možná nic nezmění, ale bude vědět že udělal maximum. V tomto případě je buď možnost rozvodu a zažádání o svěření dítěte do péče, nebo zařazení do systému střídavé péče (tam už je to na uvážení pracovníků z OPD), nebo počkat, než dítě bude větší a pak učinit další kroky, dle situace a do té doby nezbývá než ze sebe dělat blbce a snažit se v zájmu dítěte udržovat žitelné prostředí... Otázkou je, jak dlouho to vydrží, chodit z práce na nákup, uklidit si plochu na vaření, uvařit, prohrabat si cestičku ke stolu atp. atp. 😔

jarkalada
29. bře 2014

@mataharyy zmiňuje ve svých příspěvcích min. 3 děti, je to ale těžký luštit 🙂)

laurital
29. bře 2014

@mataharyy Ja si myslim, ze pokud svym jednanim ohrozuje zdravi sebe i ditete, tak je.Ale rozhodne se nechci hadat 😉 , navic se obavam, ze je to strasne zneuzitelne.

mataharyy
29. bře 2014

Ale také dost záleží na pracovnici OPD, může se stát, že bude i takto hájit spíše to, aby dítě bylo s matkou 😒 Jináč psychiatr by taky mohl doporučit přímo někoho, kdo s těmito lidmi pracuje (je to o dlouhodobější spolupráci), takových lidí je jak šafránu, ale už i v ČR se najdou, ty pak řeší s lidmi konkrétní situace, pomáhají jim protřídit nepořádek, jdou na ně pozvolna, ale mají celkem úspěšnost 🙂

mataharyy
29. bře 2014

@jarkalada No já vyluštila tři - holčičku 8 let, chlapečka 7 let a holčičku 4 - 5 let a teď ročního chlapečka 😅
@laurital Tož otázka, jestli se to dá kvalifikovat jako ohrožení, myslím že v tomto případě by byla maximálně ambulantní péče a nemyslím že by ji v tomto případě nařídili, ale těžko říci má zkušenost je stará už nějaký ten rok, třeba se toto mění. Ale dle informací prý bydlení (a i nepořádek až bordel) není důvod k odebrání dítěte, takže si nemyslím že by to byl důvod k nařízení ústavní, nebo ambulantní péče 😨

chris_n
29. bře 2014

@evitekk bude to znít hnusně, ale v první řadě, pokud zde hledáš nějakou pomoc, tak si po sobě příspěvky čti. Nejde z toho třičtvrtě pochopit, protože je to plné překlepů, gramatických chyb a uráže. Zadruhé, pokud od někoho chceš pomoct, tak by si fakt neměla být tak nepříjemná a zlá. Když tu nikdo neznáme tvou situaci pořádně, tak nemáš právo se na nás obořit, že ti nechceme pomoct. Jestli takhle jednáš s otcem dětí a ostatními lidmi okolo sebe, tak potěš.

Navíc odebrat ti děti přece soud musel pouze ze závažných důvodů. A tím fakt není ztráta zaměstnání a bydlení. Na to tu máme zařízení. Takže není za tím něco víc????

luciebx
29. bře 2014

@chris_n myslim ze aby ti odebrali deti tak v tom musi valit but drogy nebo alkoholismus v tvrdy mire... a nebo vezeni.... pokud jen nekdo ztrati zamestnani.. a bydleni.. kvuli tomu se deti neberou ani ciganum 🙄

ja nechtela nic rikat ohledne te gramatiky... ale je to teda silnost..

chris_n
29. bře 2014

@luciebx tak trochu mám představu, jak to chodí. Sociální práci mám vystudovanou a na OSPOD jsem strávila tři semestry praxe (ikdyž přímo na péči o děti jeden a zbytek u kurátorů pro děti a mládež). Takže myslím, že si dokážu dát dvě a dvě dohromady. 🙂 🙂 Tady v tomto případě mi to hodně nesedí, že by měla zakázaný styk s dětmi jen tak. A navíc SVP se využívá u dětí, kde je nějaký problém v chování. Celé je to takové hrbolaté.

laurital
29. bře 2014

@chris_n
@luciebx Myslim si svoje, ale ta veta o ustavni peci me dostala, muj tata byl v DD a nikdy by to nam, svym detem neudelal, z tohohle mam husinu.

luciebx
29. bře 2014

@chris_n jasne ze nebude nic jen tak... ona si asi myslela ze dojde sem.. mezi zensky.. a ze jji vsichni hned budeme brat jako vzornou matku ktera chce svy deti obcas navstivit.. vsak uz napsala ze ona je zpet nechce.. ze ji staci navstevy.. ze je otci nebere.. a pak kdyz sme se zacali vyptavat na detail pani se stahla do rohu pac kdyby asi vyklopila celou pravdu prooooc deti nema u sebe.. asi bychom se tu hooodne divili.. nebo mozna uz ani ne.. ono nam to doslo samo ze 😉 jeste ze maj deti tatinka, kterej si je vzal k sobe a ne hned soupnout do decaku.. jak by to udelala pani matka 🙄

luciebx
29. bře 2014

@laurital ja si taky myslim svoje.. kouknu na fotky co ma v profilu.. sice nechci kritizovat knihu podle obalu.. ale docela mi to staci

mataharyy
29. bře 2014

@luciebx děti neberou ani kvůli drogám, pokud nejsou přímo ohrožené, nebo zanedbané... Mám známou která má dítě u sebe, přesto že čistá není, ale o dítě se vzorně chová 😉

@chris_n Já si myslím že paní byla spíše neschopna se o děti postarat, tak byli svěřeny do péče otci a byl jí umožněn kontakt, následně je nenavštěvovala a teď změnila názor a rozhodla se je získat, ať to stojí co to stojí a raději než by je nechala někde kde mají zázemí, tak je raději nechá dát do domova, teda při tom se mi ježí kde co 😖 A víc než cokoliv to ve mě evokuje uraženou ješitnost 🙄

chris_n
29. bře 2014

@mataharyy jen tak z jejího rozmaru děti do DD stejně nedají. To by musel otec fakt echt nefungovat, a to se zde nejeví. Navíc tam fakt nechápu uplně roli SVP v tom kontaktu.

luciebx
29. bře 2014

@mataharyy jj asi mas recht... ja se nedivim otci ze nechce aby deti vubec vedeli co je jejich matka zac... mit takvou matku tak se stydim a opravdu s ni kontakt nemam... ceka ze me vychoval a vypiplal z toho nejmensiho nekdo jiny a ona si dojde sliznout smetanu.. ano maminka po 4 letech dorazila tak hura do naruce

laurital
29. bře 2014

@mataharyy Tak nejak presne jsi popsala me pocity..Pro deti je nejlepsi stabilni rodinne prostredi a je jedno, jestli jsou to rodice, prarodice nebo pestouni.
Ja se obavam, ze zakladatelce jde spise o ty 3000,-...a to je smutne

mataharyy
29. bře 2014

@chris_n No chvála bohu že nedají 😅 Jináč ne že bych byla škodolibá a už vůbec bych to nepřála těm dětem, ale pokud si dobře pamatuji, tak v takových případech jsou rodiče povinný platit výživné i na děti v DD a nemyslím že by se spokojili s tisícovkou na dítě 😝 🤐

mataharyy
29. bře 2014

@luciebx Je mi těch dětí líto, musí z toho mít dobrý hokej v hlavě 😔

luciebx
29. bře 2014

@mataharyy jj mas recht... vzdyt to musi byt hrozny.. ta starsi se mozna nekdy na maminku optala.. vsak ji byli 4... ale ti mladsi?? pro ne je to cizi zenska.. a mamou nikdy nebude..

luciebx
29. bře 2014

zeny.. jdu natirat dvere.. dam tomu hodinu a jdu spat.. tak brouuu

mataharyy
29. bře 2014

@luciebx To je ukázka toho, že rodič se nestává rodičem početím, ale následnou péčí... Ale někdy se bohužel i matka příroda sekne 😅

laurital
29. bře 2014

@luciebx Tak se nam nezfetuj zeno 😀

mataharyy
29. bře 2014

@luciebx Tak si to užij, já půjdu vytvářet koláč na snídani a musím prubnout formu na wafle 😀 😀 Do rána mám o zábavu postaráno 😉

laurital
29. bře 2014

@mataharyy Ja uz jsem to psalavyse, kdyz se rodic neni schopny postarat, at proboha alespon neskodi.Deti za nic nemuzou a hojit si na nich vlastni rany nikomu nepomuze.

laurital
29. bře 2014

@mataharyy A mate normalni stredoevropsky cas?????

mataharyy
29. bře 2014

@laurital No jo, ale bohužel jsou i lidé, kteří staví svůj zájem nad zájem vlastních dětí... 😔 A to bohužel hlavně ve věcech zásadních

mataharyy
29. bře 2014

@laurital Snad ano, leda že by periferie Prahy, měla vlastní časové pásmo 😀 😀 A to mi ještě šlohnou hodinu času 😀

laurital
29. bře 2014

@mataharyy Jo tak to chapu, my, jako posledni zatacka pred Vidni, jsme pozadu 😀, ale i k nam to dojde...

mataharyy
29. bře 2014

@laurital No zas stárnete pomaleji 😀 😀