Odebrání dítěte, sociální pracovnice a jejich důvody

ivonapop
12. bře 2014

Dětský lékař se byl podívat na syna švagrové mojí spolužačky. Včera mi telefonovala, co by se dalo dělat, kdyby doktor měl obhájit své názory. Ta spolužačka mít děti nemůže a je na synovce dost upoutaná a není téměř den, kdyby se na něj nešla podívat. Ten doktor však, tedy - prý po zjištění, že má malý (26 měsíců) u postýlky igelitovou tašku s plenami se začal rozhlížet a psal do zprávy se slovy - no, tady máte pavučinu, tady zase flek na zdi - asi plíseň..., tady máte na zemi ...., - kolik že je malému...!? , když tu máte po podlaze spoustu malých a nebezpečných věcí? A támhle, tam máte co? .. Jo krabičku od krému? - A proč je tady, proč jste ji nevyhodila?
Doktor napsal do zprávy prý pravdu, že má ta její švagrová doma opravdu svinčík. Prý shromažďuje kde co, položí to tam, kam to jde, ale ten capart již chodí a i ikdyž lezl, všechno do pusy...., jako všechny děti. Ta moje spolužačka se zmínila i o tom, že malému museli provést testy na žloutenku, když měl nějaké potíže a ona sama ho přistihla, jak "ochutnává" botu, která byla k mání, ale naštěstí ji neměl. Krupicová kaše a banán, opravdu dítěti nestačí, - stojím za názorem doktora. Neříkám sterilní prostředí, ale takhle? Je to opravdu na odebrání dítěte?

diamanta
19. dub 2015

přijde mi to nějaký celý vykonstruovaný, nelíbí se mi to. Tak tam má pavučinu, no a co, zítra ji smázne koštětem...tak tam má plíny, no a co, každej nemá třeba extra koš a přebalovák v jiný místnosti...prostě by to vynesla. Vůbec tu nepadla zmínka o tom, jak své dítě miluje a dýchá pro něj, a to je divný, nikdo z těch podivných návštěv nesoudí mateřskou lásku, ale melou do úklidu. A nevím, proč by mělo takhle starý dítě žvejkat nějaký sarapatičky na zemi. Některý to dělají i později, ale většina už dávno ne, to ví ale jen matka jak je na tom to její zrovna...každý je v tomhle laxní podle toho, jakou má zkušenost. Já šílím, ale okolo mě lidi ne, proože jejich dítě třeba nežužlá. Takže nechápu na čem všem, na jakých detailech pitomých, ten doktor všechno vystavěl. Zpráva na odebrání by vypadala asi takhle: matka kouří na balkoně zatímco dítě si hraje pod kuch.linkou u vařícího hrnce...či balancuje na okne, hraje si s noži, upíjí tátovo pivo, hrabe se mámě v drogách, nebo že má podezřelé modřiny, rodiče ho bijí, nebo naopak vůbec se mu nevěnují a trpí nezájmem...Ale kde to sme, abysme soudili pavučinu a nevynesené plínky...to je teda na pováženou.

princezna123456
10. bře 2016

Pokud jsem četla správně jednalo se o plíny vedle postele.Záleží na tom zda byly čisté a pokud na výhoz tak se prostě nestihly hodit za dveře.Lékař zřejmě neměl svůj den.Ikdyž dítě má nerovnoměrný vývoj ani to není důvod k odebrání dítěte poněvadž záleží čeho se to všeho týká - pokud řeči tak bude docházet na logopedii.Zbytečně bych se nestresovala,protože ne vždy a za všech okolností je doma uklizeno - leda,že by dotyčný lékař přišel pomoct s úklidem.Vůbec bych se nebála mu dát tu igelitku do ruky s tím,že to má okolo popelnice,že tahle výpomoc je daleko lepší než soudit jednu mámu podle plínek vedle postele.Nám zase tehdá jedna doktorka řekla,že by neměl mít nad sebou nebesa,aby si je nehodil na hlavu.A jak asi,když novorozeně se ještě ani pomalu nehýbe :D .Vše berte s nadhledem.

princezna123456
10. bře 2016

@ivonapop
by mě zajímalo podle jakého testu mohl odborně konstatovat,že to je plíseň :D Děti hážou i jídlo na stěnu.Co to je za pako?Ten měl dělat doktorát z hygieny :D To by se doma divil co má za zvířátka :D . A,že má doma pavučinu?To má doma kde kdo - náhodou na chytání otravných mušek jsou dobrý :D Aspoň se pavouček napapá :D Je evidentní,že ten doktor by jako matka neobstál.Chtěla bych ho vidět jak by měl dítě na starosti - tak leda na provázku - blbec fakt.Aby se z těch plínek neposééřil.Kdyby byl gentleman tak by je chytil a řekl slečno já vám je vyhodím. :D Ale volat na mámu sociálku kvůli tomu,že má plíny vedle postele to je fakt ubohý.Ještě,že tam nenapsal jakého byly obsahu - poněvadž matka DÍTĚTE MŮŽE KLÍĎO TVRDIT,ŽE BYLY ČISTÉ !! A KDO JÍ TO DOKÁŽE,ŽE? JAKO KDYBY NEMĚL DOST SVÝCH STAROSTÍ.

katisekpindisek
8. zář 2016

holky porad te mi chodí knám socialka a pořád my říkají že mi odeberou malou pač občas to tu vypadá jak po výbuchu uklízím když mala spí ale jak mile se vzbudí dělá zase bordel. Včera unas byla socialka a kocour nam donesl ze zahrady mys a ja si jí nevšimla oni si jí hned nafotily že zijeme doma z chcíplou myší obívák byl uklizenej jen drobečky od maly když tam jedla krupky nato my odpověděly že jeto jak u cikanu v ložnici vyděly rozhezené hračky a krupky co si mala donesla ze zdola z obýváku taky si to fotily že v tomhle nemuže dítě žít a když jim řeknu že uklízím když mala spí tak to prej nestačí jinak mame doma uklizeno jen jsou prostě dny kdy mala dělá bordel. a ja se bojim abychom o malou nepřišly vždy chodí dopolodne kolem pul 11 kdy mala se chystá spát tak tu vydí rozhazené hračky a papíry na kreslení občas tu mala i něco vysipe a pro socialku to je prostředí kde nemuže mala vyrustát. Samy říkaj jde vydět že se o malou staráte dobře že jí nic nechyby ale v tomhle žít nemuže. A hlavně jsou nanas zasedly díky tomu že nemame dobrý vztah z přítelovím otcem mohu se nak bránit tím aby my malou neodebraly

mimco
8. zář 2016

@katisekpindisek oni k Vám z nějakého důdu přisli, určitě nešli náhodou okolo, museli mít důvod.........
Když vítě, že chodí v 11, tak uklidtě před tím....

andelka
8. zář 2016

Myslim že mají jiné věci na práci než odebírat dítě kvůli nepořádku v domě. Pokud je to provozní nepořádek,ne špína,plisen,opiove doupě apod. Ono když dá někdo udání,oni to musí prošetřit. Ale kvůli pár krupkam a rozhazenym papirum se děti neodebiraji. Můžeš na úřadě požádat o změnu úřednice.

mimco
8. zář 2016

@andelka kdo ví, proč tam byli

katisekpindisek
11. zář 2016

@mimco vždy tu je uklizeno jim se nelíbí to že mala ma po ložnici rozhazené hračky to je vše a chodí k nam z toho duvodu pač mě tchan nesnaší a chce mě a mojí rodinu dostat z baráku proto nanas zavolal socialku že mala je podviživená a to na 21 měs ma skoro 13 kg

katisekpindisek
11. zář 2016

@andelka spína unas ani plísen unas není sme obycějná štastná rodina jen sem jí nelíbí provozní pořádek každej den kemě chodí kamarádka která je zavísla na uklízení a sama říká že si nans asi ta socialka zasedla pac přítel jim řekl svuj nazor a od tý doby jsou nanas hnusny a nelíbí se jim nic

shine2015
11. zář 2016

@katisekpindisek tam kde zijete,to je tchanuv dum?

katisekpindisek
12. zář 2016

@shine2015 ano je to tchanuv dum o malou nejevý vubec zajem jen když je tu navštěva jinak je pořád v lihu a nato socialka nebere ohled že tchan pořád chlasta pivo a je ve stiku z malou to jim nevadí ale vadí jim že ja jakomatka dítěte sním nevychazím no aby ne když mě pořád kontroluje kam jdu skym jdu komu volam atd

mimco
12. zář 2016

@katisekpindisek jediné řešení je odstěhovat se........

katisekpindisek
12. zář 2016

no ja se chci odstěhovat ale přítel ne přez jaro leto podzim by sme byt utahly ale přitel jelikoš dělá u stavební firmy a jezdí po stavbach na silnici tak přez celou zimu je doma

shine2015
12. zář 2016

@katisekpindisek nezlob se ale pokud tchan na vas posila socialku a chce aby jste byli pryc,co tam jeste delate???

shine2015
12. zář 2016

@katisekpindisek ja byxh se sbalila a i s muzem odesla i kdyby do garsonky...

katisekpindisek
13. zář 2016

@shine2015 ja chci odejít ale přitel ne prej by to neutahl a to on vydělává kolem 20 000kč a ja mam rodičák 4500kč ale je fakt že on přez zimu nedělá pač je u stavební firmy

shine2015
13. zář 2016

@katisekpindisek pokud na vas jeho otec posila socialku a on nic nedela - stale vas jako rodinu nechava zit pod otcovou strechou,i s vedomim,ze tam nejste vitani,je to zbabelec a pro me teda dost klesl...na co chce/chcete cekat??? Tak at behem zimy brigadu...i kdyby v tescu doplnoval zbozi....

katisekpindisek
16. zář 2016

No mi už tam u tchána nebydlíme a mala je úplně jiná vesela a tak