Odebrání dítěte, sociální pracovnice a jejich důvody

ivonapop
12. bře 2014

Dětský lékař se byl podívat na syna švagrové mojí spolužačky. Včera mi telefonovala, co by se dalo dělat, kdyby doktor měl obhájit své názory. Ta spolužačka mít děti nemůže a je na synovce dost upoutaná a není téměř den, kdyby se na něj nešla podívat. Ten doktor však, tedy - prý po zjištění, že má malý (26 měsíců) u postýlky igelitovou tašku s plenami se začal rozhlížet a psal do zprávy se slovy - no, tady máte pavučinu, tady zase flek na zdi - asi plíseň..., tady máte na zemi ...., - kolik že je malému...!? , když tu máte po podlaze spoustu malých a nebezpečných věcí? A támhle, tam máte co? .. Jo krabičku od krému? - A proč je tady, proč jste ji nevyhodila?
Doktor napsal do zprávy prý pravdu, že má ta její švagrová doma opravdu svinčík. Prý shromažďuje kde co, položí to tam, kam to jde, ale ten capart již chodí a i ikdyž lezl, všechno do pusy...., jako všechny děti. Ta moje spolužačka se zmínila i o tom, že malému museli provést testy na žloutenku, když měl nějaké potíže a ona sama ho přistihla, jak "ochutnává" botu, která byla k mání, ale naštěstí ji neměl. Krupicová kaše a banán, opravdu dítěti nestačí, - stojím za názorem doktora. Neříkám sterilní prostředí, ale takhle? Je to opravdu na odebrání dítěte?

chris_n
28. bře 2014

@monaska81 FOD je ten nejvetsi hnus! a spousta soc. prac. ho nesnaší!

mataharyy
28. bře 2014

@chris_n A spousta lidí - dětí taky 🙄

chris_n
28. bře 2014

@mataharyy brrrr

mataharyy
28. bře 2014

@chris_n To i vrr a stejně to nejde vystihnout 😖 😎

mataharyy
28. bře 2014

Mě na nich strašně udivuje, že taková organizace má takovou moc... Děs běs, my jsme měli smůlu na sociální pracovnici, hezky o ní taky mluvit neumím, ale FOD s Vodičkovou a tou její původní grupou v čele, to je nářez, jak jí vidím v TV, tak mi naskakuje kopřivka 😝

ivonapop
autor
28. bře 2014

@martinahost Ahoj, no to víš, když přišel doktor poté, co se vrátila z porodnice, tak to bylo ok, i když byl jen v té ložnici u malého, který byl uklizený, předsíň atd. tak nějak také v rámci možností a druhý pokoj ho samozřejmě nezajímal. Jenže, když tam byl v podstatě nedávno, jak ten malý marodil, tak už byl právě bordel i v té ložnici, proto udělal ten záznam. Ovšem, je možné, že dělal záznam jen tak naoko, protože tam ještě nikdo ze sociálky či tak nebyl. Jakože se chytí za nos a něco s tím udělá sama, čert ví.
Slyšela jsem ale o případu, kdy přišla doktorka k novorozeněti, kde byla situace nejspíš podobná. Do dvaceti minut to mimino bylo pryč s tím, že až si to tu uděláte obyvatelné, tak se ozvěte. Půl roku to trvalo, že se dítě dostalo k rodičům zpátky.
Ta spolužačka mi řekla, že jí to také nebaví tam chodit každý den, nebo skoro každý den, ale dělá to kvůli synovcovi. Její rodiče stojí bohužel za ní (to já mít tohle doma, tak mě máma zabije), ale její máma je názoru, že jí musí partner pomáhat, ale kdy proboha, když přijde z práce, tak mu nenamaže ani chleba. A stalo se nejednou, že se nachomýtl, když si něco hňoucala v kuchyni a na otázku, co dělá, tak mu řekla, že (např. - míchám si vajíčka), - ale to si dělám pro sebe!
On prý nemá zase až tak špatný plat, ale také to nejsou desetitisíce, jenže mají drahé bydlení, ta jeho z bytu jít nechce, protože to má blízko všude - za zábavou, k rodičům atd., takže to je také boj. Pořád jen kňučí, že má málo peněz, přitom je ještě podporována rodiči. Když jí řekl, že jí bude dávat peněz méně a za ten zbytek bude kupovat maso, aby vařila a že má uklízet, tak mu řekla, že v normálních rodinách mají služku

yamdena
28. bře 2014

@ivonapop Ahoj, to je těžká situace :( jak to vlastně fungovalo v té rodině před tím, než měli dítě?
Někteří tady píší, že se jedná o psychickou nemoc. Proč se manžel nepostaví ke své ženě jako k nemocnému a nepošle ji k doktorovi? Tím, že nepořádek (dejme tomu jako projevy nemoci) přehlíží, ničemu neprospívá. Navíc, pokud fakticky prostě doma binec je, tak ať prostě najme uklízečku nebo hospodyni.

Jenom spíše off topic - nesouhlasím s názorem, že žena, která je na mateřské, by se automaticky měla stát uklízečkou a kuchařkou a vůbec pečovatelkou o blaho "živitele rodiny" jenom proto, že "je doma" a má na to čas.

ivonapop
autor
28. bře 2014

@yamdena Ahoj, jenže tam by ta služka, hospodyně či uklízečka musela být asi 24 hodin

mataharyy
28. bře 2014

@yamdena Uklízečka není řešení, ten člověk to má tak nastavené, jemu mnohdy ani nedochází že je to špatné, má zkreslené vnímání a nenávidí když mu jeho systém někdo naruší, tedy to že jí někdo doma uklidí bude mít spíše negativní odezvu, až hysterickou scénu a je to řešení na pár dní, maximálně na týden a je to tam kde to bylo, někdy ještě horší. Tímto řešíš důsledek, ale ne příčinu. Pokud se chceš pokusit o nápravu, musíš řešit příčinu a tou je většinou myšlenková porucha, nějaký zvláštní mozkový záhyb, anomálie... kdo ví co to je.
A ano přehlížení je spíše ke škodě, problém je ten, že ty lidi okolo mnohdy nevědí, že to pramení z nějaké duševní nemoci, berou to jako lenost atp. a proto netuší co mají dělat, jak se k tomu postavit, chvíli jsou schopný to vydržet, akceptují to, po čase už to nesnáší, ale tiše trpí a pak pohár přeteče...

Také si nemyslím že by žena měla dělat doma vše, protože je doma, ale jsou určité věci které se udělat musí, to jak si to doma kdo podělí je věc druhá, ale toto už jsou extrémní situace. Představ si, že by ti po kuchyňské lince chodilo jídlo naproti ke dveřím, nebo že by si vše nechala ležet tam kde ti to vypadlo z ruky (myšleno doslova)... To není o emancipaci 😉

yamdena
28. bře 2014

@ivonapop @mataharyy Mají malé dítě, nějak začít řešit tu situaci musí. Když si to ta paní evidentně neuvědomuje sama, zakročit by měl manžel - jestli se tomu dítěti něco stane (např. sní nějaké léky), bude na tom mít také svůj podíl viny. Na to přece nemůže rezignovat 😒

Nerozumím tomu obratu "že by ti po kuchyňské lince chodilo jídlo naproti ke dveřím" 😅 jakože se neuklízí zbytky jídel? Pro mě za mě ať si každý žije jak se mu líbí, (taky jsem měla zkušenost s osobou, která nechávala nepořádek v kuchyni, která byla společná, a už to nikdy nechci zažít - ani to popisovat 😖 ), jde tady ale o dítě..

evitekk
29. bře 2014

@petrajurinova Máme to tak nastavené jelikož před skoro třemi leti jsem stratila amestnání i bydlení takže jsem neměla kam děti brát. přerušila jsem tedy sni stik já sáma vim , že to byla chyba, ale jak byla možnost a má situace sprací a penezi se lepšila chtěla jsem navázat kontakt s dětmi na domluvu s jejich odcem, ale ten stim nesouhlasil vte dobe jsem se s detminestikala trictvrte roku.otec ani po domluve semnou a paní pracovnici e sociálky oddělení péče o dítě jsem se snažili , ale otec nesouhlasil. tak sem si zažádala tedy o styk na SVP Středisko výchovné péče kde dochází děti a rodiče s podobnými problémi. Soud v ČK mi tedy tento styk umožnil. otec se vdal práva na odvolání hned u soudu, ale jak jsme se měli sejit 2.12 tak začal ase stím že já natohle nemám právo, že děti nevědí co a proč jsou vlastně na svp, ale to měl otec soudně přikázáno děti na tohle připravit a jak bylo vidět děti nepřipravil ano poddozorem pracovníku na svp be přítomnosti otce. Natálce je 8let Maxíkovi v kvetnu boude 5 a karolínce v červenci 7 let. Ne ne to jseme se s detmi nesetkala jen jedinkrát za 4 roky v roce 2012 jsem je měla na sobotu na 8H a týden v sobotu. takže si mě děti pamatují a ví že já jsem jejich Mamka 🙂 nemyslím si že je to tento důvot důvot je jiný je to tím co omě jejich otec tvrdí jaká jsem čarodejnice, že nejsem jejich matka říká jim to od té doby co nejsem snimi. Tenkrát ze ačátku se mě ptali jestli jsem Kukačka a kde to vali odemě určitě ne.Chovají se drženlivě jen v přitomnosti otce nebo pra rodiču který se oně prakticky starají otec si našel novou přítelkyni nezalívám mu to přeju mu at je štasný.No já bych ráda vídala děti čASTĚJI TO JIŽ UŽ MOHLI JEDIT NA VÍKENDY KDYBY OTPOTEC NEBYL TAKOVEJ SOBEC A NECHAL MĚ A DĚTI OSLAVIT NAROENINY NA SVP NEBO COLOLIV JAKÉ KOLIV SETKÁNÍ BI NERUŠIL KDYBY ON SI PŘÁL ABY MĚ NALI. JO JÁ SEM JEN OD NICH MOMENTÁLNĚ 20KM A USMÁT SE MUŽU TAK NA FOTKY CO MÁM SNIMI CO JSME SE SPOLU FOTIILI KDYŽ JSEM BYLI SPOLU JSOU TO KRÁSNÉ FOTKY,. jEHO NECHAT VYŠETŘIT TO BY MOŽNÁ POMOHLO JÁ UŽ TAKLE BERU DENĚ PRÁŠKY NA NERVY ABYCH TO VŠE ZVLÁDLA. VÍM ŽE JE TO ASI MOC , ALE JEN SEM CHTĚLA VĚDĚT JEŠTĚ NĚJAKEJ NÁZ OR DĚKUJI 🙂

evitekk
29. bře 2014

SE SOCIÁLKOU UŽ TOHLE ŘEŠÍME STRAŠNĚ DLOUHO TED MÁME DAŠÍ SOUD OTEC SI A ŽÁDAL O ZRUŠENÍ STUKY SEMNOU A DĚTMA TAKŽE PRAKTICKY JE CHCE JEN SÁM PRO SEBE UČÍ JE VŘET TOMU ŽE MĚ JAKO MÁME NANICH NEÁLEŽÍ, PŘITOM ON SÁM MOC DOBŘE VÍ ŽE MI NANICH ZÁLEŠÍ STEJNĚ JAKO NE MÉ SOUČASTNÉ RODINĚ. oN JE TAK MILUJE ŽE ANI VÁNOCE SNIMA NEOSLAVIL A TO SE ŘÍKA ŽE SE MÁ SLAVIT JEŠÍŠEK S RODINOU NO NEVÍM, ALE MI MÍT TU MOŽNOST SI JE VŽÍT NA VÍKEND NEBO PRÁZNINY AT JEDE I O VÁNOCE BUDEM NEŠTASTNĚJŠÍ RODINA POD SLUNCEM 😉 ŽÁDÁM PROTO SME nA SVP. NO BYLO V PLÁNU ŽE SE BUDEME SCHÁET ABY JSME SI NA SEBE NOVU ZVILKI A NEMĚLI STOHO JEŠTĚ VĚČÍ TOUMA, ALE POKAT SE S DETMI SETKÁM JEN JEDNOU A TO JEŠTĚ ŽE OTOM JEJICH OTEC NEVÍ A PŘIVEDE JE JEHO PŘÍTELKYNĚ ZA JEHO ZÁDY A ON SE TO PAK NĚJAK DOVÝ A DĚLÁ SCÉNÝ KDYŽ TY DĚTI BYLI V POHODĚ A I SI MYSLÍM RÁDI ŽE JSME SPOLU. TAK PROČ NÁM TEDYY JEJICH OTEC NEUMOŽNIL DALŠÍ SCHUZKU KDE JSME MĚLI SLAVIT nATÁLKY 8NAROZENINY I SDORTEM A DÁRKEM PROČ TO TED\Y ON UDĚLAL. PLÁČOU ALE DÁVÁ TO AVINU MĚ ŽE JE TO JEN KULI MĚ PROČ ON TAKY NECHCE ABY DĚTI BYLY V POHODĚ A BYLI ŠTASNÝ ŽE MUŽOU TAKY BEJT S MAMKOU A NE JEN BABAČKOU JELIKOŽ ON SNIMI TAKY NENÍ. SICE NEBYDLÍM V KRUMLOVĚ ALE VŠE SE DOVÍM ŽILA JSEM TAM NĚKOLIK LED A LIDI VÍ S KIM TY DĚTI ON MÁ. MĚ DETO POZNAJ TY KRÁVO NEVÍM PROČ BYMI TEDY ŘÍKALI MAMI KDYBY ME NENALI TAK TO TEDA ONI ŘÍKAJ MAMI KAŽDÍ SKTEROU CO VON CHODIL OD TE DOBY NE. jE VIDET ŽE AANI JEDNA JSTE NIKDY NEBILA V TAKOVÉ SITUACI A NECHTĚJTE TO ZAŽÍT JE TO UTRPENÍ PRO VŠECHNY MÁ JE JAKO RUKOJMÍ PROTOŽE VÍ ŽE JEN TAKLE PŘES NĚKDYŽ MI ON ZAKÁŽE STIK MI NEJVÍC UBLÍŽÍ NA CELÍM SVĚTE . SKUSTE SI TO PŘEDSTAVIT, KDYBY VÁŠ MANŽEL MEL VAŠE DĚTI V PÉČI NA BRÁNIL VÁM VE STIKU NEUMÍTE NO TQAK TO JAE MI FAKT LÍTO ŽE SEM SEM VUBEC NECO PSALA

jancip
29. bře 2014

@evitekk Soud zakazuje styk rodiče s dítětem jen v opravdu hodně vážných situacích (jako např. týrání, alkoholismus, apod.). Takže i když by to otec chtěl, soud mu nevyhoví, pokud se nejedná o závažné případy.

jancip
29. bře 2014

@ivonapop Nečetla jsem celé, jen tak něco prolítla...ona pravda nikdy není úplně černobílá. Paní bude zřejmě pořádná nepořádnice, ale těžko říci, kolik si spolužačka nepřibarvuje. Už jen ta jízlivost, že děti si ani nebudou moct s lodičkou hrát, protože se nekoupou každý den....syna jsem jako miminko taky koupala 1 x za 3 dny a rozhodně na tom není vůbec nic špatného, právě naopak.

laurital
29. bře 2014

@evitekk Ja si naopak myslim, ze holky se ti snazily v mezich moznosti poradit.Mela by ses poradit se socialni pracovnici a pravnikem, jina rada neni.
Nebudu soudit tvou situaci, kterou neznam, ale opravdu si myslis, ze navrhem na odebrani deti otci a sverenim do ustavni vychovy se pro deti zmeni neco k lepsimu??Zastavam nazor, ze pokud se rodic o deti neumi postarat, nemel by jim alespon skodit.
Postoj kdyz je nemam ja, tak je nebude mit nikdo opravdu neni postojem dospeleho a rozumneho cloveka, i kdyby byl jako rodic v sebezoufalejsi situaci.

luciebx
29. bře 2014

ja teda taky nechci soudit... ale je fakt ze podle soudu tam toho muselo byt vic... jinak by ti dovolil se s detmi stykat. Pokud si soud mysli ze nejsi schopna se o deti postarat tak ti je proste neda.. ale ze by ti zakazoval jen tak se stykem je divne... urcite se deti maji lip u otce nez v ustavu...
zkoukla sem tvuj profil a kdybys tu nenapsala ze mas dalsi deti tak o tom ani nevim... se za ne stydis ci jak? ze ani na profilu je nemas... coz mi prijde osobne doooost divne zazdivat nektere z mych deti a nekteryma se zase chlubit na webu pro maminky. ... tak bud dam vsechny deti nebo zadne.. takhle si vybirat sve oblibene je na muj vkus 😝

evitekk
29. bře 2014

co asi dělám rDÍM SE SE SOCIÁLNÍ PRACOVNICÍ JIŽ 4 ROKY A PERU SE O DEBILNÍ VÍKEND TO SE NEDÁ STOHO POCHOPIT JÁ MU DĚTI BRÁT NECHCI , JEN CHCI ABY ON SI UVEDOMIL , ŽE JÁ JSEM TAKY JEN JEDNA JEDINÁ BIOLOGICKÁ MATKA JAKO ON JE BIOLOGICKÝ OTEC JEN JEDEN NEBO TO MÁTE JINAK VÍM ŽE MI CHTĚLI PORADIT ALE ZATÍM SE MI JEN TLEPÍ DO KSICHTU 😀 PRÁVNI HM JO MYSLÍM SI ŽE MOŽNÁ SE NAUČÍ VEŘIT I LIDEM V OKOLÍ A NEBUDOU LHÁT A BÁT SE LIDÍ KDYŽ JSOU JEN VE ŠKOLE A DOMA MEZI DETI NECHODÍ. BYLA SEM V DĚCÁKU VÍM JAKÝ TO TAM JE A DALOM IT O OHODNĚ VÍC NEŽ CO BY MI KDY MOJE MÁMÁ MOHLA DÁT . jEJICH OTEC TEN SE ONE NESTARÁ STARAJI SE ONĚ JEHO RODICE KTERÝ JSOU V DUCHODU A ON JE BUCHVÍ KDE ŘÍKAJÍ MI TO LIDÉ ŽE JE SNÍM NEVIDÍ JEN BABIČKU A DĚDU VE ŠKOLE JSEM SE TAKY BYLA PTÁT TAM SICE VÍ O KOHO JDE ALE NEVÍ JAK VIPÁDÁ JEJICH OTEC VŠE ŘEŠÍ OPET S BABIČKOU A DĚDOU PŘÍJDE MI TO SMĚŠNÉ
PŘESNĚ TAKOVÍ POSTOJ ON MÁ ŽE JE MÁ ON A JÁ NE JÁ NEJSEM A ASI SEM MU JE TEDY ANI NEPORODILA JÁ KDYŽ ON SE TAKLE CHOVÁ

evitekk
29. bře 2014

@jancip NE NE SOUD NEZAKAZUJE STIK SEMNOU SPÍŠ HO JEŠTĚ VÍC PODPORUJE, ALE OTEC NESOUHLASÍ ON BY BYL NEJRAČI KDYBYCH NEEXISTOVALA VUBEC. OTEC PIICE I JEHO OTEC (DĚDA TAKY PIJE 15 PIV DENE TAK DO PRDELE KDE SME VE SKURVENÍM STÁTE JAKO VŠUDE JINDE OMLOUVÁM SE ALE UŽ NEMÁM NATO VÍM, ŽE NEZNÁTE VŠECHNI PODROBNOSTI ALE MYSLÍM SI ŽE JÁ A MOJE SOUČASTNÁ RODINA MÁME TAKY PRÁVO NATO NACO ON MÁ PRÁVO ZE ZÁKONA NEBO VY JAKO MATKY Zkazujete otcum děti jestli jo tak nejste normální jelikož jinýho mit taky nebudou otec právě že nechce aby se děti semnou a skím koliv s mojí rodini scházeli ne že soud zakazu soud povoluje a atci se to nelíbí. podle otce nemám právo bit matkou našich dětí : 😖

luciebx
29. bře 2014

@evitekk vis ono tu bude problem v tom ze te tu moc nezname a nevime tvoji situaci... .nic tu moc nerozepises jen to ze soud sice stoji na tvy strane ale otec nechce... proc ti teda deti vzali? proc je mas narizene soudne stykat se s nimi jen tak malo atd... mozna kdybys to tu trosku vic rozvedla muzeme nejak poradit nebo tu nekdo byl/je v podobne situaci...pises ze si taky z detskeho domova ze vis jaky to tam je.. a ty bys radsi aby deti sli do ustavu nez aby zustali u otce?
my te chapeme pro kazdou matku toto musi byt hrozne...

mataharyy
29. bře 2014

@yamdena No jako že máš jídlo v kuchyni tak dlouho že i kvete, nebo chodí... 😉 No jde o dítě a rezignovat by neměl, ale je otázka jak dlouho v tom takto fungují. Do hlavy jim nevidíš a ona to opravdu není zrovna sranda 😖 On si musí uvědomit že je nemocná a poradit se s odborníky, pak teprve bude mít smysl tam cokoliv dělat, do té doby je to jako hrách na stěnu házet. Můžeš se přetrhnout, přijdeš z práce, uklidíš, uvaříš dítěti, ráno odejdeš a když se odpoledne vrátíš, tak je to to samé... Myslím že jen málo kdo si dovede představit jak rychle se dá udělat bordel, kdybych to neviděla na vlastní oči, nevěřila bych tomu 😉 No a takto to pokračuje den co den a vždy když přijdeš domů tak na gauči leží někdo, kdo vlastně za celou dobu nic neudělal, ono to je dost hrabárna i pro toho partnera 😉

mataharyy
29. bře 2014

@evitekk No nezlob se, ty tu píšeš o tom jak ty máš práva, on má práva, ale co děti, ty taky mají nějaká práva 🙄 A pro mě je ubožák každý kdo řekne že raději děti do ústavu, než aby byli v rodině (nemluvím o vážných důvodech týrání atp.). Z toho co jsem vyluštila z tvého psaní, tak jsi se do této situace dostala sama, protože jsi přestala děti navštěvovat a tři čtvrtě roku jsi se u nich neukázala, tak co potom čekáš, i malé dítě má nějaký rozum a když mu máma dá na devět měsíců čau, tak co si o ní pak má myslet, stačí potom jen pár slov, které si dítě špatně vyloží a vůbec ho nikdo nemusí proti tobě štvát. Chápu že jsi se dostala do těžké situace s prací a bydlením, ale pro mě by toto tedy nebyl důvod k tomu abych se na děti nešla alespoň podívat...

Psala jsi že je má v péči již čtyři roky, však to je půl života té nejstarší, jak jste měli upravený styk po rozvodu, když jsi psala že jsi je viděla jednou v roce 2012... A jestli si myslíš že je pro něj pohodlnější mít na starost tři děti a "zbohatnout" na alimentech ve výši 3000,- tak to asi hádám ani ne...?

Další věc, co mě také překvapila je to co psala @luciebx .

Nakonec se tu vytasíš s tímto příběhem a bez informací čekáš že ti tu každý řekne co máš dělat a ještě se pomalu urážíš a jsi kousavá, co jsi čekala že ti tu kdo poradí? Víc se opravdu dělat nedá, než řešit to se sociálními pracovníky a soudně a vymáhat dodržování soudního nařízení...

Nechci být zlá, ale celé je to poněkud pomatené a divné 😅

ivonapop
autor
29. bře 2014

@evitekk Ahoj, tohle co napíši je sice jiný případ, ale možná si z toho něco vybereš. Mám kamarádku, která má dva syny, nevím, zda byla vdaná dvakrát, nebo jednou, ale každý z chlapců má jiného otce. Budu psát v čase minulém, protože je to opravdu dávno, co řešila svoji situaci. Jednoho z chlapců měla v péči ona, ani nevím, zda se s ním otec stýkal, ale to není podstatné, protože příběh byl toho druhého chlapce, kterého měli v takzvané střídavé péči. Otec jí však nedal pokoj a neustále vyvolával další a další soudy, že chce syna do péče výhradně on. Ona byla také v dosti tíživé situaci, bydlela v baráku u své matky, kde si zařídila sklepní byt, ale pozor, - s oknem, - jak bych to napsala, prostě stavbou domu bylo vidět na dvůr a světla v bytě měla dost. Měla tam kuchyňku a pokoj velikostně vyhovující. Už si to také moc nepamatuji, ale myslím, že dole měla i toaletu, ale koupat se chodili všichni o patro výše k mamince. Jenže to, že bydlí ve sklepním bytě byl jeden z důvodů pro otce, že chce syna do péče, neustále se snažil kluka stavět proti mámě, kupoval mu co si vzpomněl, aby ho stáhl na svoji stranu. Jenže, všechno mělo ovšem další háček. Ten otec se totiž také velice rád napil a jak to udělat, když chci jít do hospody - tak si bral kluka s sebou. Pak následovalo to, co se dalo očekávat, že se zvýšila jeho agresivita, takže kluka vracel matce s modřinami. Mimochodem, neustále porušoval vyzvedávání a návraty syna. Boj mezi nimi spočíval v tom, že on chtěl prostě kluka do své péče a ona zase zrušit péči střídavou a omezit tím styk s otcem jen na víkendy. Otec si vymýšlel i ve školce před učitelkami, stavěl matku (podotýkám vzornou) do opozice, aby mu učitelky dávaly zapravdu, jakmile dojde k nějakému šetření. Štosy papírů ze sociálky, od soudů, odvolání, dovolání a bůhví co ještě.... . Tahanice, hádanice, stále vše dokola. Naše úřady neustále nechtěli rušit svá rozhodnutí o střídavé péči, což je tu dosti známé a pověstné, nebo alespoň bylo. Jenže jednoho dne, kdy otec vrátil matce kluka s modřinami po celém těle se situace vyhrotila. Matka podala návrh k úřadu pro Mezinárodní ochranu dětí a do čtrnácti dnů byla střídavá péče zrušena.

luciebx
29. bře 2014

@mataharyy co sem napsala ze te tak prekvapilo? 😕 😨 😕 😕

laurital
29. bře 2014

@luciebx Jak ses ptala, proc nema v pasu uvedene i ostatni deti...alespon ja jsem to tak pochopila 😉

luciebx
29. bře 2014

@laurital ajooo.. no je to fakt.. tak kdyz sem 4x porodila a sem na webu maminek tak si preci do profile nedam jen jedno ne... 😕

monaska81
29. bře 2014

@evitekk víceméně souhlasím s děvčaty, co napsali výše, ale na Vás mě zarazila jedna věc. Jak můžete u vlastních dětí vůbec přemýšlet nad tím, že navrhnete ústavní péči? Jen proto, že platíte 3000,-Kč a nevídáte je dle svých představ? To snad nemůžete myslet vážně 😢 Víte, co by to pro děti znamenalo? Já tedy nepředpokládám, že by soud vyšel Vašemu návrhu vstříct, když mají zázemí u otce, díky bohu.
Jinak, sciální pracovnice není nikdy na straně otce nebo matky, ale na straně dětí a tak to také prezentuje soudu. A věřte, že pokud se před ní zmíníte o ústavní péči, nepochodíte dobře.

laurital
29. bře 2014

@monaska81 Souhlasim s tebou, je jedno, jestli se stara otec nebo prarodice, ale pani jedna stylem, ktery mi prijde, omlouvam se za vyraz, debilni a sebestredny.O deti se nestara, ale vesele si poridi dalsi, normalni zenska by resila ty tri stavajici..A 3000,- na tri deti jako vyzivne ji prijde mnoho..nemam slov.Kdyz si spocitate roky, kdy ji odebrali deti, tak zjistite, ze nejmladsimu nebyl ani rok.A to uz ma socialka sakra duvod odebrat tak male dite mame.A neexistuji azylaky?Nebo nemit byt a praci je duvod, proc matka x let nenavstevuje sve deti?

luciebx
29. bře 2014

@laurital ja to taky nechapu.... ona si pani asi mysli ze konecne po x letech se dala jakoby dokupy a tak ji otec preda Ditka... podekuje a jde se dal podle ni... presne jak pises to uz musi byt sakra pruser ze seberou tak maly ditko.... jako 3 tisice mesicne na 3 deti... bych chtela videt kdyby to bylo obracene jestli by s tim dokazala vyzit... pac jdes koupit 3 boty.. bundy a uz pomalu ani na tu posledni bundu nemas.. a to nemluvim o jidle.. atd... ono mozna rodina otce vi proc se ji strani atd...

laurital
29. bře 2014

@luciebx Myslim si, ze jsme se ji, i pres ty zmatene komentare, pokouseli-y podporit.Ale co delat, kdyz je kazda rada vysmivana?
Obcas se rodicovska laska projevi i tak, ze prekonas sve osobni bolistky a nechas deti tam, kde jsou stastne a spokojene, i kdyz to neni s tebou.Nepochybuji, ze je to tezke a ze to boli.

ivonapop
autor
29. bře 2014

Děvčata, chtěla bych pro tu svoji spolužačku radu, respektive pro toho jejího bratra. Jak docílit toho, aby ta lenoška lenošná šla k doktoru? Jak byste to řešily vy, - na místě toho jejího? Ona totiž v zásadě bojkotuje vše, co se po ní žádá....