Odebrání dítěte, sociální pracovnice a jejich důvody

ivonapop
12. bře 2014

Dětský lékař se byl podívat na syna švagrové mojí spolužačky. Včera mi telefonovala, co by se dalo dělat, kdyby doktor měl obhájit své názory. Ta spolužačka mít děti nemůže a je na synovce dost upoutaná a není téměř den, kdyby se na něj nešla podívat. Ten doktor však, tedy - prý po zjištění, že má malý (26 měsíců) u postýlky igelitovou tašku s plenami se začal rozhlížet a psal do zprávy se slovy - no, tady máte pavučinu, tady zase flek na zdi - asi plíseň..., tady máte na zemi ...., - kolik že je malému...!? , když tu máte po podlaze spoustu malých a nebezpečných věcí? A támhle, tam máte co? .. Jo krabičku od krému? - A proč je tady, proč jste ji nevyhodila?
Doktor napsal do zprávy prý pravdu, že má ta její švagrová doma opravdu svinčík. Prý shromažďuje kde co, položí to tam, kam to jde, ale ten capart již chodí a i ikdyž lezl, všechno do pusy...., jako všechny děti. Ta moje spolužačka se zmínila i o tom, že malému museli provést testy na žloutenku, když měl nějaké potíže a ona sama ho přistihla, jak "ochutnává" botu, která byla k mání, ale naštěstí ji neměl. Krupicová kaše a banán, opravdu dítěti nestačí, - stojím za názorem doktora. Neříkám sterilní prostředí, ale takhle? Je to opravdu na odebrání dítěte?

atinkaa
30. bře 2014

@chris_n to co pises je uplne v poriadku moja, jasna vec, ze sa nespravame ako soc. prac, psychologovia, ci psychiatri bezne k ludom...teda dufam 😅 😀 ....dokonca ani to z mojej strany nebolo myslene ze sa tu ma terapeutizovat, a riesit okienka v zmysle poradenstva...ono je to dokonca kontraindikace, to znamena kto v tom pracuje tak vie, ze by to nebolo koser, vhodne a v poriadku...takze to co pises je uplne ok
i to, ze vsetkym sa snazis skor na plnu pusu povedat jak sa veci maju, i s tym suhlasim....jasne ze som to nemyslela tak ze v prvom pripade chlacholit pani....ale to je uplne v poriadku moja, ze zbieras pokakane plienky a tampony do usi a nevynasas kose a mas plesen az v mrazaku, kde inak sa udrzi tazko....ani pri druhej to hned neznamena ze jej sa tu ma radit'' jasne skus mu zobrat deti, radsej nech su v decaku jak s nim'...takze ano, mozes ju upozornit na gramatiku, na to ako sa prezentuje fotkovo, obsahovo...len myslim ze by to malo byt ci zu pri tykani alebo pri vykani korektne...to znamena bez nejakeho urazania sa a to myslim ze nebolo.....ja nechcem hladat kde to popichnutie zacalo a ani som nepisala nikde ze striktne ty....ale niekde legracky typu ake tu ma ci nema fotky zacali a to uz mi pride pres miru....predsa len ja za seba ti poviem, ak mam velmi narocne obdobie tak nefotim....a ak nemas fotak tiez nefotis..ak riesis bazalne veci, tak mozno fotecky deculiek ani nema, mozno sa boji...je to dieta z domova tie su dost na prikazy a zakazy...kym pre mna by Bola pani socialna na ospod iba orientacny bod, pridem spytam sa a riesim dla seba pre take dospele deti je to stale autorita ako teta z domova a tie autority velakrat klamu, sklamu...nevravim ze je to ospravedlnenie do konca Zivota...znamena to len ze ked tu pisem tak by som si mala byt toho vedoma, ze to moje Slovo moze mat pre niekoho vahu, ze to moze byt pre mnohych berna minca a ono si tu ktokolvek napise cokolvek...takze asi tak som to cele myslela.

a hadat sa predsa nehadame, ja som praveze Rada, ze sme to nejak poskladali spolocne a nik tu na nikoho nerve ako v inych temach kde je to viac o hubu, o prsia i o zivot...skus napisat do nositkovej ze mas Doma bjorna a parada...ja som to skusila do otazky konk. na bjorna a 3dni som dostavala tafky, jak mam nosit a v com....takze ja ti urcite nic neradim, ani sa nehadam ale diskutujem a kus som sa snazila prvym prispevkom na to upozornit...lebo niekedy mi to pride cez a vtedy mam chut zakrocit a niekedy aj cas. bezime do zoo🙂 cus a cmuk tu vsetkym 🙂

chris_n
30. bře 2014

@atinkaa chápu 🙂 ono se občas nedá reagovat jen na jednoho člověka v diskusi, ale je potřeba globálně. Pak se právě stane, že to nebylo uplně správně "trefené" na tu správnou osobu 🙂

mitote
30. bře 2014

@mataharyy vim co je to bordel... nez se tchyne odstehovala, tak jeji pokoj byl zaskladan tak, ze se nedali ani otevrit dvere. Kdyz se pak stehovala, pokoj byl plny krabic skoro ke stropu, mezi nima litala a srala korela. V krabicich byly vystrizky z casopisu atp. Kdyz jsme to stehovali, tak mezi knihama byli pavouci a v rozich mezi stropem a zdi byli zakuklene nejake larvy. O tom jak vypadal koberec nebo valenda nemluvim, to se popsat neda. Jeste ze jsem tenkrat byla tehotna a jen jsem pricmrndavala, protoze to bylo jen pro silne zaludky.
Nicmene moje matka je druhy extrem, cisto tak, ze se divim, ze to savo jeste nesezralo podlahy i ji 😅 kdyz jsem byla mala, nesmela jsem chodit bez papuc, abych neudelala tapoty. Vodovky a podobne vytvarne aktivity zapovezeny. Kamaradi k nam nesmeli, abychom neudelali neporadek. Kdyz jsem vysala, vysala po mne znovu.
A ja jsem nejaky zlaty stred. Doma me jezdi iRobot, vanu sem tam osudlam parkrat do tydne, myti nadobi nesnasim, takze me úar dni neumyte vubec netankuje, ale mam rada ciste obleceni, takze peru skoro denne. Postele nestelu, protoze v tom postradam smysl. Stejne do nich vecer zase ulehnu a do loznice nikdo nema co lozit. A cetla jsem i clanek, ze prave stlani je nehygienicke. Ve finale mam male dite, ktere vykramari kde co, mame psa, kralika... a odmitam otrocit bytu 😎

ivonapop
autor
30. bře 2014

Ahoj děvčata a ženy, každá z nás vedeme domácnost podle svého, to je jasné, každá z nás má jinak nastavenou takovou tu pomyslnou hranici, co je nepořádek a co ne. Kdybyste viděly, co dokážu udělat v kuchyni za pouhých 15 minut, když začnu vařit, asi byste se divit nestačily. Vařím ráda a mám doma strávníky, kteří rádi jedí, tak je to také pak jednoduché,- dvě, tři jídla najednou, do toho mi nedělá problém nějaký salát či pomazánka a upéct, když na to přijde. Někdy zvládám s rozmyslem nevytahat několikero vařeček a dalšího nádobí, někdy toho našpiním mraky. Ale vaření je můj koníček, vy třeba radši šijete, vyšíváte, pletete atd. a že tady vydím výtvory na jedničku z hvězdičkou, o tom žádná. Tím bych chtěla navázat na ostatní.... .
Než ovšem začnu psát, tak bych chtěla jen vysvětlit jednu věc, a to rozdíl ve psaní a mluvení kupříkladu do telefonu. Já jsem si opravdu myslela, že ta moje spolužačka přehání, než jsem to viděla na vlastní oči, to je jedna věc a druhá věc je, že ten zákaz návštěv, - nebo resp. to, že k nim návštěvy nechodí, či nechodili, tak ten je ze strany jejího partnera, který se za to vše prostě stydí a když doma není, tak ona si tu kamarádku prý klidně pozve. Takže takhle navysvětlenou.
Ovšem nejen já, ale i ta moje spolužačka, stejně jako její bratr - klademe si jednu otázku. Jak je možné, že některá maminka zvládne uvařit, poklidit (netvrdím vyleštit) byt, ruční práce, některé maminky ještě i studují..., přitom se dítěti věnují a tahle paní nezvládá nic, ale absolutně nic? Je to podle mého názoru lenost, bohužel. Den má 24 hodin, když bychom odečetly deset hodin spánku, což je až až, tak 14 hodin má na přebalování, kojení, krmení, převlečení, koupání? Dobře, odečteme procházky venku, i kdyby byla venku hodin šest, tak nám stále zbývá osm hodin. Čas, kdy dítě spí ani neodečítám.

monaska81
30. bře 2014

@ivanapop bohužel si nepamatuji, jak malé má dítě, ale na rovinu....... Já byla po císaři a první tři měsíce jsem doma nedělala nic. Manžel uklízel, vařil..... Nebyla jsem líná, prostě jsem nebyla schopná. Syn řval a řval a řval. Přes den, v noci, po kojení, prostě pořád, neřval jen když spal a to v kočárku na procházce. Kolíkrát jsem s ním byla venku už v sedm ráno...........Tchýně měla 4 týdny po porodu dovolenou a chodila každý den dopoledne vozit a já už čekala na chodbě, kočár připravenej a nešla jsem uklízet, šla jsem spát. ☹ Po dovolené chodila téměř každé odpoledne. Pak se to trošku zlepšilo, a spali jsme spolu každé ráno až do 10ti, ale na tu dobu v životě nezapomenu, chovala jsem ho hodiny na ruce, doma jsem dali mezi skříně prah a já ho tam vozila v kočárku, hlavně aby nebrečel

jarkalada
30. bře 2014

čtu tuhle diskuzi od začátku a stále se utvrzuju v tom, že si tu někdo nejspíš trénuje spisovatelské střevo 😎
To jen tak mimo řeč a mimo téma 🙂)

petrajurinova
30. bře 2014

@ivonapop k tvé otázce - " Jak je možné, že některá maminka zvládne uvařit, poklidit (netvrdím vyleštit) byt, ruční práce, některé maminky ještě i studují..., přitom se dítěti věnují a tahle paní nezvládá nic, ale absolutně nic? " Je to možné a docela dost časté v závislosti na temperamentu dítěte. Já osobně jsem se synem stíhala všechno - dítě, naklizenou domácnost, návštěvy dětského centra, kamarádky a spoustu dalšího - naprosto v pohodě a s úsměvem. Se samostatným dítětem, které má dostatečný pud sebezáchovy to šlo. A s dcerou, jsem nestíhala kolikrát ani se v klidu vyčurat - i na záchodě mi visela u prsa - natož abych stíhala sledovat jestli si za gaučem pod topením pavouci neudělali sídliště. Kříženec opice, tanku a lodní sirény se sebedestruktivními sklony prostě jakoukoliv činnost, která odvádí pozornost matky okamžitě utne.

ivonapop
autor
30. bře 2014

@petrajurinova Určitě si to tak nemyslela, - ale mohla bych reagovat takto: Takže, mám dítě, kterému se nechce spát, je příliš aktivní, tudíž nebudu vařit a ani tomu dítěti, protože na to nemám čas?.......?

Sama se pochlubila, jak malej spinká, téměř celou noc

A zabrusleme do doby, kdy byla doma, než otěhotněla. I v tom těhotenství je snad normální se začít starat, do čeho to dítě přijde. Né, to jí nezajímalo. Proč by si přece otec nevzal dovolenou, aby dal byt aspoň trošku do pořádku, že?

tarra27
30. bře 2014

@berynka
@berynka
@ivonapop necetla jsem celou diskuzi ale jestlipak tam lékaře neposlala kamarádka...ono pak by mohla v rámci rodiny zažádat,ze by dělala pestounku, ze....aby dítě nebylo v dd

ivonapop
autor
30. bře 2014

@tarra27 To, že jsi diskuzi nečetla celou nevadí, z některých příspěvků je jasné, že tam kamarádka žádného doktora neposlala, doktor šel k dítěti, protože se jeho zdrav. stav nelepšil

tarra27
30. bře 2014

@ivonapop promin....me je děti takhle líto, chudinci, bránit se nemůžou....tak držím pěstí at vše dobře dopadne....

ivonapop
autor
5. dub 2014

@tarra27 Ahoj nejen Tobě, ale všem zde. Musím se s vámi podělit, co jsem se před chvilkou dozvěděla. Včera odjela ta dotyčná s prckem a rodičema někam na chatu, či chalupu a tatínek si vzal dovolenou, že dá byt dopořádku. Od rána už prý vyvezl 4 auta pytlů (jaká nevím) s nepotřebnými krámy a jelikož nemá moc času, tak hodlá jen vymalovat prý snad druhý pokoj. A jestli prý tam udělá zase svinčík, tak se sebere a definitivně od ní odejde, ale tomu nevěřím, když už to vydržel tak dlouho, ale kdo ví

tarra27
5. dub 2014

@ivonapop a neni nemocna? Nejaka psychicka porucha?

ivonapop
autor
5. dub 2014

@tarra27 Ahoj, jo děvče, to nikdo neví. Zda se podaří ji donutit navštívit lékaře, toť aké otázka, ale já si osobně myslím, že v pořádku není a to jen z toho, jak jsem jí poznala. Ona řekne, že ten její chce, aby uklízela a vařila a starala se o malýho. Z toho dělá možná to druhé (pokud se tomu vaření dá říkat) a to třetí a ještě na kočku. Když jí prý dnes do telefonu řekl, že uklídil v kuchyni, tak mu řekla, že tam nebyl bordel. Né, vůbec ne, jak by mohl. Asi tak.
Ona nemá čas se najíst, přitom přečte mraky knížek a časopisů, - tak kdy tedy nemá čas?

ivonapop
autor
21. dub 2014

@tarra27 Ahoj, tak opravdu si nikdo neví rady s touto ženou. K lékaři nepůjde, je prý v pořádku a tudíž nikam chodit nepotřebuje. Proběhlo vymalování a uklizení bytu, přičemž už je ve velice krátké době vše ve starých kolejích. Ten její přijde domů a uklidí to, co v kuchyni nechala, jako sáček s cukrem, načatý džem a další a další, co vše se válelo po stole, včetmě roztahaného nákupu. Nejvíc mě však dostalo, že vyhazoval igelitový sáček se zvadlými, skoro hnijícími kopřivami, které si natrhala do nádivky, kterou nejen že neumí, ale nikdy se o ni nepokoušela.
Musel za pomoc s úklidem zaplatit, protože by to sám prostě při práci nezvládl, a nejen zaplatit, ale i připlatit. Domluvených deset hodin v týdnu prostě nestačilo

tarra27
21. dub 2014

@ivonapop holka....co na to rict...s tim se neda nic moc delat....

ivonapop
autor
23. dub 2014

@tarra27 To máš pravdu, ale už s tím nechce nic dělat ani partner té dotyčné. Hledá nové východisko s tím, že se prostě sebere a půjde, protože už na to nemá prostě nervy. Nejlepší na tom je, že ona si jde i za zábavou a to bez ohledu na to, zda je doma to, co doma má být

ivonapop
autor
23. kvě 2014

@ivonapop A je to tam, kde to bylo. Jak dlouho to je, co jsem psala o tom, že odjela a že ten její nechal vymalovat druhý pokoj, který nejen svými silami uklidil? Už je tam prý vše zpátky, není si kam sednout., leda prý tak na záchod. Už tam přestala chodit pomáhat i ta švagrová, protože zjistila, že to nemá smysl. Ona je přesvědčená, že vše, co dělá. respektive nedělá je v pořádku

ivonapop
autor
23. kvě 2014

@tarra27 A je to tam, kde to bylo. Jak dlouho to je, co jsem psala o tom, že odjela a že ten její nechal vymalovat druhý pokoj, který nejen svými silami uklidil? Už je tam prý vše zpátky, není si kam sednout., leda prý tak na záchod. Už tam přestala chodit pomáhat i ta švagrová, protože zjistila, že to nemá smysl. Ona je přesvědčená, že vše, co dělá. respektive nedělá je v pořádku

ivonapop
autor
23. čer 2014

Ahoj všem, chci touto cestou poděkovat za vaše názory a připomínky. Tento pár již párem není, on se odstěhoval někdy před týdnem, protože už na to prostě nervy neměl. Prý to začalo tak, že mu řekla, aby se také trochu staral. Tudíž vzal malýho ven a v domnění, že když se vrátí, bude k vidění nějaký výsledek, ale nebyl. Naopak, ještě všude poházené věci, o kterých neměl ani páru. Tak se sbalil a šel. Teď skuhrá té mé spolužačce do telefonu, proč se nechce vrátit. To, že prostě jak se říká "spadla klec" ona nikdy nepochopí. Nejspíš stále naivně věří, že se k ní vrátí, píše mu sms, volá, on nereaguje, taky proč, že. On se prý uklidil někam ke kamarádovi, nebo snad dokonce na ubytovnu, nevím, ale k ní se prostě vrátit nechce a nevrátí, že prý když chce mít kolem sebe takový nepořádek, tak ale bez něj. Ono se není čemu divit.
Děkuji vám všem ještě jednou za vaše názory a příspěvky a pokud dovolíte, tím bych tuto diskuzi uzavřela

mataharyy
23. čer 2014

@ivonapop A co to dítko? Jako chápu že na to nemá a utekl, ale dítě tam nechá jen tak, bez boje a snahy? To snad ne ☹

ivonapop
autor
23. čer 2014

@mataharyy Ahoj, tak to asi ne, ale ona potřebuje poznat, že opravdu takhle se žít nedá a že za takových okolností s ní žádný NORMÁLNÍ chlap nebude

mataharyy
23. čer 2014

@ivonapop No já ti nevím, ale ze zkušenosti ( 😔 ) bohužel vím, že jí to stejně nedojde, ano MOŽNÁ se to zlepší, na pár dní, s velkou klikou i týdnů, ale pak to bude tam kde to bylo, možná ještě hůř 😢 a to dítě si to opravdu nezaslouží, to nemůže zabalit kufr a jen tak odejít... ☹ A jestli je to opravdu tak strašidelný, jak si představuji, tak přijde věk kdy bude tátu nenávidět, za to že ho tam nechal...

ivonapop
autor
23. čer 2014

@mataharyy To s Tebou naprosto souhlasím ve všem. Ale tady prostě nejde o nic jiného, než aby si ona uvědomila, že prostě domácnost a další a další jsou bohužel její práce. Né, že on přijde domů po šichtě a ještě bude uklízet svinec, který ona kolem sebe udělala, protože - né, že nemá čas, ale protože je prostě líná. O caparta bude rozhodně usilovat a stará se jako dříve, akorát prostě odmítá společné soužití, jako donedávna. Peníze, co od něj dostávala, které šly vniveč bude prý radši investovat do malýho a prý už začal

mataharyy
23. čer 2014

@ivonapop No tak už jen pro blaho dítěte doufám, že se to vyřeší co nejlépe pro něj samotné, protože toto jsou situace kde neplatí že když se dva perou třetí se směje, tady ten třetí většinou pláče... 😖

magdalenax
8. zář 2014

Ahoj, ani jsem to nečetla všechno, vydalo by to možná za knihu. Rozhodně být tím mužem, tak si spakuju kartáček na zuby, těch pár švestek a peláším, co to dá. Tohle není ženská, ale nějaké nenapravitelné sci-fi monstrum

magdalenax
19. říj 2014

Zdravím děvčata v této diskuzi. Objevila jsem se tu v září a jen jsem se vyjádřila k tomu, co zde bylo psáno, ale četla jsem jen letmo. Ovšem mám něco nového k tomuto téma. V pátek (již minulý týden)
se tak promenádím městem, koukám co tak nějak na Vánoce, zamyšlená a najednou slyším, jak někdo volá mé jméno, ale to není podstatné. Prostě jedna známá, kdysi kamarádka, dlouho jsme se neviděly, ale již pár týdnů vím, že by měla mít cca roční dítko, tak jsem se jí prostě zeptala. S chladnou hlavou a nějakou podivnou mimikou v obličeji mi řekla, že to není pravda, že má jen 12 dceru a ta že je u otce. Sotva se sešel týden, tak jsem mluvila s její matkou, která s ní již tři roky nemluví a řekla mi, že opravdu malé dítě má, ale nemá. Vletěla k ní sociálka poté, kdy snad žádala nějaké příspěvky, či co, a když viděli to prostředí, řekli jí své a za týden a něco ji tam měla znovu. Prostředí pro dítě nevyhovující (binec až nebezpečný), potraviny nevyhovující, sociální zařízení v normě, jídelní stolek (souprava) nebyla - tudíž nevyhovující. Dítě debráno s návrhem změny výchovného prostředí

tarra27
23. říj 2014

@magdalenax je to smutne...ale kvuli stolku to asi nebylo...nevim,co mela tak strasneho,ale v zaveru utrpi jen to dite,ze ho vzali od mamy...a co ta jeji mama?? Ta se postarat nebo pomoct nemohla? To s ni nemluvi, ale vnouce necha v detskym domove?? To je teda taky babicka...k pohledani...

tarra27
23. říj 2014

@magdalenax a jeste, nediv se,ze se nechlubi...asi ji z toho taky neni nejlip...a to nemyslim zle proti tobe...

magdalenax
19. dub 2015

@tarra27 Ahoj, tak jsem dnes potkala opět tu její mámu, jak píšeš, babičku k pohledání. Za těch pár týdnů dost zestárla a hlavně zhubla, prostě asi rakovina, nechtěla o nemoci nějak mluvit, ale to člověku rychle dojde. Já jsem se jí na rovinu zeptala, jak dcera a vnoučata a paní v ten moment rozzářeně řekla, že jsou támhle v cukrárně, ať za nimi jdu, že tam na ni čekají, že prý dcera zažádala o výchovu znova, prý to bylo na dlouho, ale má je v péči. Posbírala vše v bytě, co vlastně nepotřebovala, odnesla do bazarů a antikvariátů, i když za těch pár korun, co za to dostala toho moc nepořídila, ale lepší stovka do plusu, než do mínusu, nechala vymalovat a uklidit. Ta dvanáctiletá je prý spíš u otce, než u ní, ale na ústní dohodu, protože má v okolí nějaké zájmy, že je to pro ni lepší a funguje to. To, jak si napsala, že to nebylo určitě jen kvůli stolku, to máš pravdu, její mami mi tak nějak řekla, co bylo zaprotokolováno, ale to si nechám pro sebe. Byla na ni i zpětně hodně moc naštvaná, jinak by mi to asi ani neřekla, jen zmínila něco v tom smyslu, že jí již kdysi řekla, že když si chtěla pořídit rodinu, tak si měla uvědomit, že to něco obnáší