Odešla jsem od manžela s dcerou, druhou mi odmítá dát

lilienmala
15. říj 2013

než vám popíšu mou situaci tak vám chci řict že jsem si vedoma sve chyby a lituji toho.Jsem vdana a mam 2deti,muz me leta ponižoval a nadelal dluhy.ja jsem to nezvladla a odesla od nej s dcerkou.druhou mi odmitl dat...ted sem v situaci kdy cekam s pritelem dite a mam pozadane o svereni deti do pece.muj muz mi druhou dceru nebhce dat a ja nevim co dal.navic muz stale nevi ze sem tehotna

leni78
15. říj 2013

A co ta druhá holčička co je u něj ? Neublizuje ji taky ? To je tak smutny ! Na socialku se te ani nebudu ptát, vim, jak umí jit proti matce i vůli dítěte. A soudis se o ni tedy ? V jaké je to fázi ? Bude to boj. Kolik je holcicce co jr u něj ?

lilienmala
autor
15. říj 2013

mala ma 3roky a on je s ni na rodicaku.ja jsem nedavno podala navrh na svereni obou do pece.jenze soud deti nerozdeli a to pry nemam sanci.jsem na dne,za par mes rodim a tim jak bydlim od mladsi daleko tak nevim co dal.nejlepe by asi by5o rozejit se s ritelem a vratht sea do mesta kde zhje mala

maikkynna
15. říj 2013

@lilienmala Téda, to je opravdu hrozná situace. Nad tím, že bys odešla od přítele, nepřemýšlej. Nechceš přeci, aby i tvoje třetí dítko nemělo oba rodiče žijící spolu. Takže ti zamítli svěření mladší dcery do péče a starší dítě by ti dali?

leni78
15. říj 2013

@lilienmala A soud proběhne, nebo te jen někdo straší ? Vidas se s malou ? Vem si advokáta a per se.

anushka111
15. říj 2013

A jaká je tvá finanční situace, co bydlení a jaký je partner? Co třeba svatba. Jak často si malou kontaktovala - myslím tím psaní, dárečky - nejlépe doporučeně poštou abys měla doklad. Nemyslím si, že tvá situace je ztracená, ale píšeš toho hodně málo aby se dalo nějak lépe poradit. Jak to že soud holčičky vlastně rozdělil - to nebývá typické, co bylo udáno v rozsudku jako důvod? Jinak nejsi hrozná matka, spíš to na mě působí, že to řešíš sama bez právníka, který by se asi v téhle situaci hodil. Jak vycházíš s partnerem, co třeba střídavá péče. Promiň že to tak chrlím, jenom píšu co mě napadá.

anushka111
15. říj 2013

Pardon, chtěla jsem se zeptat jak vycházíš s ex manželem/partnerem

lilienmala
autor
15. říj 2013

na advokata nemam kc.mala je u nej .bere na ni rodicak.na socmi rekky ze deti nerozdeluji a ja dite pry opustila

anushka111
15. říj 2013

Jinak pokud jsou dluhy spíš na straně ex partnera, upozornila bych na to soud. Pokud tě ponižoval, zažádej soud o psychologický posudek - pak by vás asi k psycho poslali oba, ale to je fuk. Jde o to si soudce naklonit na svojí stranu a to většinou jde jen s dobrým právníkem a fakty, či jednoznačnými argumenty. Jinak tohle u nás není bohužel výjimečná situace, někteří tatínci rádi zastrašují a vyhrožují manželkám že své děti už neuvidí, pokud se nedáš máš napůl vyhráno !!!

laurital
15. říj 2013

@lilienmala Pokud jsi odešla ze společné domácnosti tak se to opravdu může brát jako opuštění dítěte.Já poradím pouze teoreticky a laicky, s tímto nemám žádnou zkušenost.
Otec bude argumentovat tím, že vzhledem k tomu, že má dítě v celodenní péči, je na něm více citově závislé a pokud by se odstěhovala, mohlo by to mít pro dítě citovou újmu.Navíc má asi u otce stabilní zázemí.Nepomohlo by, kdybyste se s partnerem přestěhovali do vašeho původního města?Otec by pak mohl být s malou v častém kontaktu, stejně tak i s druhou dcerou.
Bez dobrého právníka to nevyřešíš.

leni78
15. říj 2013

Souhlas to chce právníka. Každopádně musíš probrat co se tam vsechno dělo proc jsi musela defacto utéct, ja nechapu, proc by dítě mělo vyrůstat bez matky, kdyz on te v podstatě týral ! Okamžitě právníka a holku stáhnout k sobě. I kdyby sus měla půjčit. Nebo kontaktujte Klokanek, nebo různé asociace, zavolej na sos linku ja nevim. Hlavne se bran. Jak se o dceru stará ? Vždyť je to hrozné. Ale musíš se bránit, dát fo toho všechno. Právník se o vsechno postará, ale musíš opravdu poradnyho, aby sel s tebou i k soudu.

pajamo
15. říj 2013

A jsi rozvedena? Pokud jsi tehotna, jako otec bude bran tvuj manzel..

lilienmala
autor
15. říj 2013

jsem vdana a dokud nebudu mit za sebou soud o deti tak ndmuzu dat zadost o rozvod

lilienmala
autor
15. říj 2013

holky muj pritel se do meho rodmeho mesta kde je mala neodstehuje anh za cenu rozchodu

laurital
15. říj 2013

@lilienmala Neodstěhuje se...Řeknu pouze můj názor, ale on nevidí, že tě to trápí?Mohli jste tedy se založením rodiny počkat, než se vyřeší všechny papíry a pořešíte zázemí pro děti 😉 .Bohužel je fakt, že navenek působí tvůj muž jako zodpovědnější rodič, myslím teď pro sociálku atd.
Chlap přijde a odejde, ale mámou už je ženská až do konce života.

laurital
15. říj 2013

@lilienmala Ještě mě napadá, jestli máš nějaké svědky na to, co se u vás dělo?Jinak bohužel vše hraje proti tobě.
Myslím, že jsou určitě i nějaké bezplatné právní poradny, bez právníka to asi nevyřešíš.
Přítel nebo rodina by ti na to nepůjčili?Zkus to, nesmíš to vzdávat.

lilienmala
autor
15. říj 2013

on ma tady mamu,atd.no ja otehotnela pres telisko a chtela potrat.on nechtel a ja sem na dne

laurital
15. říj 2013

@lilienmala Už se stalo, tak to neřeš.Kočko, přece mu máma není bližší než ty-partnerka a budoucí máma jeho dítěte?Zkus s ním ještě probrat, co tě k tomu eventuálnímu stěhování vede.

ema1984
15. říj 2013

Já to nějak nechápu, jedna dcera je u tebe a druhá u něj a řekli ti, že se sourozenci nedělí, to bys snad měla šanci na svěření do péče ne? Nebo jak to bylo myšleno?

lilienmala
autor
15. říj 2013

on neodejde,pry me nedrzi!diky mim nervum mame hodne zly vztah

laurital
15. říj 2013

@ema1984 Já myslím, že se obává, že jí vezmou i tu, která je teď u ní.

lilienmala
autor
15. říj 2013

nemame soudne zatim nic rozhodle a ja mu malou musim vozit kdykoliv si umane jinak mi ji veme a muze

ema1984
15. říj 2013

No ale to samé můžeš udělat i ty s druhou dcerou. A určitě to není dobrý způsob řešení problémů, brát si navzájem děti, takže si myslím, že by to otci spíše uškodilo, kdyby ji jen tak vzal a nevrátil.

lilienmala
autor
15. říj 2013

no s pritelem to jde do kytek,je neprijemny.nechape me.pry jen fnukaw

lilienmala
autor
15. říj 2013

emo a to je ono,ja malou nechci nasilim sem brat.je hodne citliva

lilienmala
autor
15. říj 2013

a vis co mi poradila pritele matka?pry at dam obe do klokanku a jezdim za niwa

leni78
15. říj 2013

To zní hrozně. Vsechno. Máš zázemí u rodičů ? Hlavně opravdu nechod k soudu bez advokáta.

lilienmala
autor
15. říj 2013

rodice nemam

lucavka
15. říj 2013

@lilienmala - ahojky. Moc ti držím palečky. Sestřenka mojí matky kdysi řešila něco podobného. Bohužel to dopadlo přímo tragicky. Na právníka nemáš peníze jak píšeš, ale nějaká organizace nebo mateřské centrum ti ho určitě bezplatně poskytne. Určitě něco najdeš. Mám totiž obavy že bez pomoci odborníka to lehce nevyřešíš. Vážně to chce právníka, svědky a tak...

lilienmala
autor
15. říj 2013

pritel mi neporadi,zajima hyo jeho dite

laurital
15. říj 2013

@lilienmala Lili, po všem, co jsi sem napsala bych se vrátila do rodného města, ne k manželovi.Snažila bych se vytvořit klidné zázemí pro všechny děti a nevrhat se, alespoň na chvíli, do žádných vztahů.Soustředit se na děti.Přítele bych s klidem opustila, protože jen kardinálnímu sobci je přednější máma než partnerka a jeho dítě.Měl by ti být oporou a ne se chovat jako sobec.To zase taková ztráta nebude.Sám se jako dospělý neumí odtrhnout od matky, ale po tobě chce, aby ses pro něj vzdala možnosti být se svými dětmi?