Odškodné vybrala rodina přítele. Napsala jsem jim svoje

momin
6. lis 2009

Zdravim vsechny, rada bych znala nazor nekoho nezaujateho na nasi situaci..
Zacla bych tim ze na tom nejsme financne vubec dobre..opravdu skudlime kazdou korunku aby nam vysly na mesic plinky pro Danielka a jidlo.. Pritel prisel pred mesicem a pul o praci. jeste kdyz pracoval stal se mu v praci uraz... Zamestnavatel mu poslal odskodne ve vysi 4200,-kc. Pro nas momentalne opravdu moc penez. Rikala sem si ze si teda udelame aspon nejake vanoce... Slozenka s penezi byla bohuzel dorucena na pritelove trvale bydliste kde bydli jeho matka s jeho sestrou a jejima trema detma. Nevim jak se jim to povedlo ale penize vybraly ony!! ze zacatku nam jeste tvrdily ze sme si je vybirali my-delaly z nas uplne idioty. Pak teda pritel rekl ze se jde poptat na postu na kopii slozenky ATD. Pak se priznaly... Napsala sem jim svoje-opravdu to neslo vydrzet,nikdy sem je nemela rada ale tohle uz bylo vazne moc. Zprava co sem napsala opravdu nebyla slusna! Ona se urazila a ve finale me jeste serval pritel ze sem blba ze sem ji vubec neco psala.... Je to normalni?? Pripadam si vazne jako idiot...... 😔

jabber
10. lis 2009

momin - no tak rozchod za to opravdu nestojí 😉 ale musím říct, že nechápu jak se k tomu postavil a hlavně proč nechce udělat humbuk na poště, protože takhle se to může kdykoliv opakovat a pošta bude dál vesele vydávat peníze kdekomu 🙄
Ani nevěřím, že mu to vrátí, kor když vám ze začátku dokonce tvrdily, že jste si to už vybrali sami, což jasně ukazuje, že to ukradly a nejde jen o nějaké nedorozumění 😅

Každopádně hodně štěstí 😉

aleachim
10. lis 2009

momin, nedočetla jsem to dokonce, protože mě to hrozně naštvalo. Tak pošta nesmí vydat peníze nikomu jinému a pokud to udělali, tak musí uhradit vzniklou škodu. To, že se omluvili je sice hezké, ale nic to neřeší. Musí vám to nahradit. Pošta má pak 2 možnosti. Vymáhat náhradu po těch, co ji způsobili. Paní úřednice by asi přišla o část platu a už by nikdy nikomu jinému nic nevydala a řídila se předpisy. Nebo může podat trest.oznámení pro podvod, protože to zřejmě podvod byl a pak si to odnesou ti, kteří se tak chovají.

Ale z tvých příspěvků mám dojem, že přítel to už moc řešit nechce, takže s tím asi nic nenaděláš. Je to dost kruté, ale přítel by si měl uvědomit, že máte malé dítě a jeho rodina Vás v podstatě okradla!!! Napadlo mě mu říct, že ti nepřišla rodičovská a že nemáš vůbec žádné peníze, aby si uvědomil, jak špatné to je. Jenže takovou lží by sis mohla zadělat na další problémy s přítelem. Zasloužil by si pár facek, že se takto chová, o jeho matce a sestře nemluvě 😠 .

jaspina
10. lis 2009

Ahoj Momin - přečetla jsem si tvůj příběh a řekla bych, že tam hlavní problém nejsou peníze (i když i ty) ale to, že přítel nestojí za tebou. Že se přiklonil ke své rodině..pak mě taky napadlo, když se tak brání jestli si ty peníze prostě nevybral a neprojel je na nějaké kravině a teď se ti to bojí říct.. I když je možné, že jim prostě věří.. můj přítel je taky takový- když mu zaměstnavatel dluží peníze, on si je prostě nevydupe. Vždycky mu jen přikývne na další termín 😠 Někdo to prostě v sobě tak má a hádat se neumí a nechce.. ☹

aleachim
10. lis 2009

no, ještě mě napadá, že čekat, zda to vrátí nebo ne je hloupost, protože pak už i pošta bude tvrdit, že jste to měli uplatnit hned jak jste se o tom dozvěděli. Zkus zavolat na ombudsmana České pošty a poradit se tam, co dělat.

giselka
13. lis 2009

momin: teda já bych jim snad jela dát přes hubu 😅 Jak přítelově rodině tak na poštu 😀 MM pracoval několik let u pošty, tak jsem se ptala, jak se tohle řeší a prý ten, kdo ty peníze vydal neoprávněně, přijde o místo a pošta vám peníze zaplatí. Je škoda, že přítel to nechce řešit, asi je z těch lidí, co chtějí být s každým zadobře za každou cenu

giselka
13. lis 2009

ještě jsem zapomněla napsat, že Tě naprosto chápu, protože jsme teď v úplně stejné situaci. Ty úeníze určitě nestojí za rozchod, ale leželo by mi to v hlavě ještě dlouho. Já bych asi měla jedovaté poznámky na téma "chtěla jsem malýmu koupit to a to, ale nemůžu, protože se nechceš hádat"

momin
autor
16. lis 2009

Ahojky holky,tak sem si rikala ze kdyz je dneska 16 tak uz by mohla mit pritelova rodinka vyplatu a ze by tam mohl zajet teda...A on ze to skusi zitra!! Chapete to? Ten chlap je vazne v tehle vecech na zabiti!! mer hrozne stve ze to nemuzu resit ja!! jenze me opravdu nebude nikdo poslouchat.. nejsme ani manzele...
Jaspina:me to nejdriv taky napadlo ze je za neco utratil,za nejakou blbost a pak se to treba bal rict,ale psala sem si pak uz trochu klidneji se svagrovou a opravdu to byly ony!! 😠

jana.sun
17. lis 2009

Momin, to je mezi tím ty dvě zas utratí, než on si pro ně dojde!!! 🙄 🙄 🙄

momin
autor
17. lis 2009

Holky dneska sem uplne v soku.... 😕 😕 😕 Pritel rikal ze tam zitra zajede a pokud nedostane penize od mamky pujde to resit na postu!! jenom aby uz nebylo pozde?! 😠 Asi mu konecne doslo ze sme na tom opravdu spatne financne.... nebo nevim co ho osvitilo....

jabber
17. lis 2009

super 🙂 tak dej pak vědět jak to dopadlo! Držím pěsti 😉

momin
autor
18. lis 2009

Diky,ja uz se jenom bojim ze mu to neuznaji kdyz uz to vlastne jednou stahnulll Uvidime dneska...

jabber
18. lis 2009

A oni o tom už něco sepsali a on to podepsal? Já myslela, že to bylo jen per huba? 😅

aleachim
18. lis 2009

momin, dej vědět jak to dopadlo.

momin
autor
18. lis 2009

On si tam jenom vyzadal tu kopii te slozenky aby vedel kdo to podepisoval-kdo ty penize vybiral.....

momin
autor
18. lis 2009

Tak jeste sme se snazili dneska dovolat tchyni a svagrove ale ani jedna nam nezvedala telefon. tak jel pritel na tu postu,rekli mu ze si predvolaji tu jeho maminu a pak to budou dal resit. Ona tam ale neprijde!! Sem si jista tak nevim co pak budou delat... 🙄

aleachim
18. lis 2009

momin, situace opravdu nezáviděníhodná. Připadala bych si jako kretén, kdybych si šla stěžovat, že máma mi vybrala peníze a nechce mi je dát. V každém případě pochybila pošta, ale matinka s dcerou by měly za to být též potrestány. Vždyť si vezmi, paní pošťačka chtěla udělat dobrý skutek a při nejmenším to zaplatí ze svého, v horším případě příjde o práci. No, a tchýně bude mít prachy, které jí nepatří.

jabber
18. lis 2009

to ať si pošta předvolá koho chce, ale mně ať dají moje peníze. Dál ať si to pošta řeší jak chce, do toho mi vůbec nic není 🙄

aleachim - no jo, je to tak, možná chtěla udělat dobrý skutek, ale s cizími penězi žádné skutky dělat nesmí. Za dobrotu na žebrotu - a to platí.

momin
autor
18. lis 2009

Taky doufam ze to tak bude!! Ze my dostanem penize a oni at si to resi jak chteji...... 😠

aleachim
18. lis 2009

já nechci paní omlouvat, protože chybu udělala, ale kdyby občas naše pošťačka neporušila předpisy, tak bych měla dost problémů, protože bydlím jinde než mám trvalý pobyt.

Když se to tak vezme, když dostanete peníze od pošty a tchýně se umoudří a vrátí je, tak budete mít dvojnásobek. Docela by mě zajímalo, zda byste pak ty peníze poště vrátili? Tím však nechci říct, že momin nemá nárok na to být naštvaná, ale myslím si, že by hlavně měl chtít, aby mu ty prachy vrátila matka, protože ta je prokazatelně ukradla.

marcelapetrikova
18. lis 2009

momin to co čtu je hnus
jak je v dnešní době možné že si tohle poštačka veme na triko?doufám a hlavně ti přeju aby jste to vše nějak vyřešili a užili si za penízky hezlé vánoce

aleachim
19. lis 2009

momin, nechci, aby můj předešlý příspěvek byl chápán špatně, jen jsem se na to zkusila podívat ze strany té pošťačky. Ta prostě udělala blbost a měla by být potrestána, aby příště nerozdávala cizí peníze. Jen si nemyslím, že to udělala schválně, aby vás připravila o peníze. Ten, kdo si zaslouží naše odsouzení je matka tvého přítele. Já si nedokážu představit, že bych vybrala peníze svých rodičům a nechtěla jim je dát. To bych se pak u tchýně bála odložit kabelku, aby mi náhodou nevybrala peněženku. Být tou pošťačkou, tak milé paní udělám takovou ostudu, že už nevyleze z domu.

jabber
19. lis 2009

aleachim - to určitě neudělala schválně 🙂 ona nemohla tušit, že vlastní matka ukradne synovi peníze - normálně se tohle v rodinách neděje 😅

momin
autor
19. lis 2009

Ahoj,presne tak.Pani postacka to urcite neudelala schvalne. A i proto si pritel nechtel jit nejdrive stezovat na postu. Ale z jeho povedene rodinky ty penize opravdu nedostaneme tak nevim jak to mame jinak resit... ty penize vazne potrebujeme...

jabber
19. lis 2009

momin - vy to určitě řešte s poštou, tohle celé byl risk pošťačky a ten, bohužel pro ní, nedopadl dobře. A souhlasím s aleachim - být pošťačkou, tak jí udělám po celé ulici takovou ostudu, že z ní bude mít kabát, možná dva 😅 Jen ať celá ulice ví, že milá paní krade a ještě vlastnímu synovi 🙄

amallie
19. lis 2009

schválně neschválně, za chyby se platí!!!! Takže ať pošta peníze navalí, s matkou si to vyřeší no a momin má jasno, co se týče vztahu ke tchýni. Já už byvch k ní nikdy nepáchla a ani mé dítě. Bála bych se, že by malého učila krást 😲
No, ale bohužel bych měla jasno i s přítelem, modlila bych se, aby nepřišel další průser, protože jak vidno on nic nevyřeší a za dsvou ženou nestojí. Jako, takovýho chlapa bych hnala, ale co teď, když máte spolu dítě, že........

No a kdyby NÁHODOU matka prachy vrátila, i přes to bych šla za pošťačkou a vyložila jí situaci co provedla, aby si uvědomila, že o vlásek unikla vyhazovu 😠

aleachim
19. lis 2009

momin, nemusíš se ospravedlňovat, já si myslím, že jak se dostat na tchýni je právě přes poštu. Přítel by mohl tak max. podat trestní oznámení pro podvod, ale to své matce těžko někdo udělá. Když nic jiného tak pošťačky si o tom pokecají a udělají jí ostudu. Nevím, kde bydlíte, ale na nějakém malém městě by to pro ni mohlo být dost nepříjemné. A pošťačky jsou největší drbny, aspoň u nás to tak je.

aleachim
19. lis 2009

amellie, ty si asi nikdy neudělala žádnou chybu, že? Člověk hold nějakou tu chybu udělá. Vůbec nevíš jak to bylo a hned odsoudíš všechny v tomto příběhu. Není jednoduché řešit situaci, představ si, že se to stalo tobě s tvou matkou. Asi by ses to taky nejdřív snažila vyřešit nějak smírně.

Momin, držím pěsti, ať Vám pošta dá peníze, o které jste jejich chybou přišli a ať si to náležitě vyřídí s paní tchýní, aby věděla že se nekrade a to ani v rodině.

jaspina
19. lis 2009

Já bych si taky na tu pošťačku stěžovala.. Já vím, že ona to třeba myslela dobře, ale jsou věci, které si nesmí dovolit. Kdyby to tak ten kluk chtěl a třeba půjčil mámě OP, aby to vyzvedla tak jo, ale takto... Já jsem si kdysi objednala nějaké zboží na gel. nehty a bylo toho tak za 2000 - platila jsem převodem z účtu, takže už to bylo zaplacené.. A den kdy to pošťačka vezla u nás nikdo nebyl doma a ona mi to kliďánko nechala před vchodovýma dveřma - venku! Jsem myslela, že ji roztrhnu! Jako klidně si to sama podepíše a nazdat 😠 Naštěstí to nikdo nevzal, ale nechápu jak si to vůbec mohla dovolit!

momin
autor
19. lis 2009

Muj pritel vazne neni tak nemozny jak se z toho co tu pisu muze zdat. Dokaze se me zastat. Jenom proste radsi resi veci v klidu a nechtel delat postacce problem... Bohuzel to stejne nakonec jinak neslo... Mozna to tak vyznelo,sem nastvana tak tady nebudu psat pekne o lidech kteri me stvou...

momin
autor
19. lis 2009

Na maleho muzou obe zapomenout!! Jak tchyne-ta se o neho vlastne nikdy nezajimala... tak svagrova-ta ho mela docela rada tak doufam ze ji to bude pekne stvat!!!!!