Odškodné vybrala rodina přítele. Napsala jsem jim svoje

momin
6. lis 2009

Zdravim vsechny, rada bych znala nazor nekoho nezaujateho na nasi situaci..
Zacla bych tim ze na tom nejsme financne vubec dobre..opravdu skudlime kazdou korunku aby nam vysly na mesic plinky pro Danielka a jidlo.. Pritel prisel pred mesicem a pul o praci. jeste kdyz pracoval stal se mu v praci uraz... Zamestnavatel mu poslal odskodne ve vysi 4200,-kc. Pro nas momentalne opravdu moc penez. Rikala sem si ze si teda udelame aspon nejake vanoce... Slozenka s penezi byla bohuzel dorucena na pritelove trvale bydliste kde bydli jeho matka s jeho sestrou a jejima trema detma. Nevim jak se jim to povedlo ale penize vybraly ony!! ze zacatku nam jeste tvrdily ze sme si je vybirali my-delaly z nas uplne idioty. Pak teda pritel rekl ze se jde poptat na postu na kopii slozenky ATD. Pak se priznaly... Napsala sem jim svoje-opravdu to neslo vydrzet,nikdy sem je nemela rada ale tohle uz bylo vazne moc. Zprava co sem napsala opravdu nebyla slusna! Ona se urazila a ve finale me jeste serval pritel ze sem blba ze sem ji vubec neco psala.... Je to normalni?? Pripadam si vazne jako idiot...... 😔

kamhajek1
19. lis 2009

Momin: pošťačka udělala chybu, ale řekla bych, že pošty jsou pro tyhle případy pojištěné. Každopádně tobě by měli peníze vrátit a pak je vymáhat na tchýni. Můj bývalý přítel měl taky pěkně vykutálenou maminku, takže s tebou soucítím a držím palce.

cernovlaska
19. lis 2009

Momin:hmm,tak koukám,že ten váš "problém" pěkně graduje 🙄 já tedy nevím,jak to na poštách,v takových případech,chodí,ale myslím,že by vám měla pošta ty peníze vyplatit,pošťačka by měla dostat tytyty,i když si myslím,že rovnou dostane padáka a po jeho mámě to budou nějak vymáhat,pže je dokazatelný,že ta pošťačka jí to vyplatila 😠. Kdyby každá pošťačka byla tak "hodná" jako tahle,tak to by bylo rodin bez peněz 😠 😠 😠 to přece nejde 🙄 každej děláme chyby,ale toto 🙄 není to dopis,jsou to peníze 🙄. Doufám že to tvůj přítel dotáhne do konce,a že,z lítosti,necouvne a nebude krýt mámu 😲 🙄...

Kamhajek1: jsem si nepřečetla tvůj příspěvek a teď koukám,že máme stejný názor 😅

kaa
19. lis 2009

Momin- nedá mi to nereagovat. To, co udělala pošťačka, to je teda hnus, u nás na poště ti nedají vůbec nic, pokud nemáš OP, a pokud vydali peníze jen tak někomu, tak být tvým přítelem, tak tam jdu a udělám takový kravál, že by se z toho posr...Když se k ničemu nemá, chytni ho za rukáv a dotáhni ho tam, ty penízky potřebujete!!! S jeho rodinou bych v živote nepromluvila ani slovo,o malém by si tak mohli nechat zdát, místo aby vám pomohli, tak vás ještě okradou.
Držím ti palce, ať ti to dobře dopadne.

momin
autor
20. lis 2009

Kaa presne to co pises rikala moje mamka.. misto aby nam pomohli tak nas jeste okradou.. Moje rodina je nastesti normalni! A nebo nemusi pomahat ale at aspon neskodi.... 😒 zatim nic noveho nevime...posta se zatim neozyva.....

aleachim
27. lis 2009

tak jak to pokračuje? Už máte peníze?

momin
autor
27. lis 2009

Pošta se pořad neozyva.... 😠 😠 maji na vyrizeni 14 takze tam pritel v pondeli jede pokud se dneska nestane "zazrak". ja se jenom bojim-a napadlo to same i pritele- jestli tchyne na te poste nerekla ze si to vyridime sami mezi sebou a oni ji na to kyvli.. To by si snad uz dovolit nemohli ne?! 🙄

aleachim
27. lis 2009

Myslím, že ne. Můj tip je, že to přinesla pošťačka, předala to tchýni, protože ji zná a myslela, že to synovi předá. Na přpážce by jí to spíš nedali. Nechtěli mi takhle předat dopuručenej dopis, kde bylo špatně napsané křesné jméno, přitom tam bylo i mé r.č.

Já bych řekla, že musí prošetřit, že ty peníze byly vydány neoprávněně, a pak by je měli vrátit a vymáhat po tom, komu je vyplatili. Nenapadá mě důvod, proč by Vám to nedali. Tedy jestli tchýně nemá nějaké zplnomocnění, jeho OP, nebo tak něco. Něco jako, že vezmu OP manžela, dám ji švagrovi (jsou si podobní) a ten to vybere. To potom asi pošta nemůže za to, že jsme udělali podvod. Ale to už je trestný čin.

momin
autor
27. lis 2009

Taky si myslim ze na prepazce by ji to nedali! Doted mi to rozum nebere jak mohla vydat tolik penez kdyz normalne nedaji ani dopisy... 😠

jabber
27. lis 2009

momin - to určitě ne, oni to musí řešit s vámi i kdyby jim tam tchýně kdákala a slibovala kdovíco 😅 vy jste podali stížnost a oni se k tomu musí nějak postavit a s vámi komunikovat, ne s ní 😅

momin
autor
1. pro 2009

Ahojky holky,tak dnes byl pritel na poste. Zdalo se nam ze to nejak dlouho trva a porad sme nic nevedeli..
Tam mu rekli ze pani postacka je v karnem rizeni a ze to bude muset zaplatit ze svoji vyplaty! jestli z tehle nevime-ale myslime si ze snad jo..... Pry se jeste ozvou az to cele doresi.... kdy to nevime... 😖

aleachim
1. pro 2009

momin, tak fajn, že dostanete své peníze zpět. Nicméně doufám, že tchýni zčernají prsty a upadnou!!!!

momin
autor
1. pro 2009

😀 😀 no kezby.. jeste me stve ze se s nema zacal pritel zase normalne bavit... teda aspon s jeho sestrou-se svagrovou.... 😠 Ale s tim uz nic neudelam..

jana.sun
1. pro 2009

Momin, držím pěsti, at dostanete peníze zpět co nejdřív - abyste si mohli užít ty Vánoce 😔 😔 😔

být tou pošťačkou, tak tu tchýni "roznesu na kopytech", ale za chyby se holt platí - a tím víc, že toto prostě není normální, nevydaj nikomu jinýmu ani dopis, natož peníze!!!!!!! 🤐

jabber
1. pro 2009

momin - no tak to snad dobře dopadne 😉 i když teda pošťačky je mi na jednu stranu líto, ale holt za dobrotu na žebrotu 😅 Ta už bude nadosmrti poučená.

aleachim
1. pro 2009

já bych spíš řekl za blbost se platí. ale je mi té pošťačky líto. tchýně se raduje, že z toho vyvázla, vy peníze snad dostanete a ona bude mít zkažený vánoce, ale to není problém momin.

momin a zpráva pro tebe, až půjdeš někdy na náštěvu, drž si pevně peněženku, telefon a vše cenné, aby tě neokradly. Domů bych je raději nezvala, aby si s sebou neodnesly nějaký ten present. 😀 😀

Přítel je trouba, no ale je to jeho rodina, tak co už...

kutcher
1. pro 2009

ZAZALOVAT postu!

momin
autor
1. pro 2009

Ano me je postacky taky lito jenze v tomhle pripade musime bohuzel myslet opravdu v prvni rade na sebe..... 😒

kutcher
1. pro 2009

Mne ji lito teda neni... at uz to myslela sebelip, porusila jednu ze zakladnich zasad nutnych k vykonavani teto prace, to si proste nesmi dovolit a musi za to nest nasledky, kdyby tohle udelal kazdej zamestnanec, jak by to tady proboha vypadalo! Na me v praci take za me chyby nebude brat nekdo ohledy, od toho mame pracovni smernice ne?

aleachim
1. pro 2009

kutcher, no ona nemohla vědět, že matka ukradne synovi peníze. Nedala to kdekomu ale matce, tak bych to s tím soudem nepřeháněla. Zaměstnavatel mého muže a můj (pracovali jsme v jedné firmě) dlužil maželovi peníze za cesťáky v době, kdy už tam nepracoval, tak jsem to převzala já. No, kdybych mu je nedala, tak jsme tam, co momin. Prostě se předpokádá, že v rodině ty vztahy fungují jinak.

aleachim
1. pro 2009

kutcher, mimo téma, snad mě nesmažou. Jestli se nepletu, řešila jsi tu problém s manželem, to už je v pohodě?

momin
autor
1. pro 2009

No ja musim souhlasit s kuchter... ani tobe aleachim ty penize nemeli vydat... V kazde rodine to prece neni idealni i kdyz uznavam ze tohle je vazne extremni svinarna....

aleachim
1. pro 2009

jasně, já to uváděla jako příklad, že kdybych mu je nedala stejně by na tom byla naše pokladní, ale nejsem z rodiny tvho přítele, takže nejsem sviňa. Skvělý příklad pro vaše děti.

kutcher
1. pro 2009

aleachim: dik ze se ptas 🙂 no neni to uplne ideal, ale zmena velka, je s nama vic a rekla bych, ze se i trochu stydi, predtim byl v hospode kazdy den, ted 1x - 2x za tyden v pondeli protoze hraje sipky + 1 den po praci a jeste jsme se od ty doby ani nechytli, kdyz nepocitam tech par vymen nazoru na zacatku. Myslim si, ze ma i lepsi vztah k malemu, jen to stehovani nejak nevychazi mno, ale s tema kamaradama se nevida, ma ted par novych a jsou celkem fajn, tak uvidim, jestli mu to vydrzi...

aleachim
1. pro 2009

kutcher, tak to je super, držím pěsti, ať mu to vydrží a jste i nadále spokojeni. V tvé diskusi pak už byly docela drsné reakce, tak jsem to nechtěla otevírat. Děkuji za info.

aleachim
1. pro 2009

omlouvám se momin, že jsem odbočila.

kutcher
1. pro 2009

I ja se omlouvam za odbocku, ja fakt chapu, ze ta postanda to nemyslela zle, ale je to jeji totalni blbost, takze jeji smula, tohle opravdu zamestnancum neustale vtloukaj do hlavy, proste musi dodrzet pravidla, jinak to nejde.

kutcher
1. pro 2009

aleachim: dekuji🙂🙂🙂

kaleilah
1. pro 2009

Holky vzpomněla jsem si na tohle téma, dneska mi zrovna dala pošťana doporušenej dopis-evidentně nějakej malej balíček, je to měkký 😅 pro sousedku. Pošťačka nás zná dobř, ale stejně, riskujou holky jedny.... 😖

aleachim
1. pro 2009

kale, neriskují, když to není do vlastních rukou tak je jejich povinnost zjistit, zda není možné náhradní doručení, t.j. zanechat to u tebe. Ty jsi jí to zřejmě podepsala, takže kdybys to nepředala, problém je u tebe. Pokud nechceš, aby ti to takto nechávali, musíš vyplnit papír na poště. Jinak je to samozřejmě na pobočce. Tuto info mám od paní, která je ombudsmankou české pošty.

momin
autor
1. pro 2009

Kdyz je to doporucene tak to je snad automaticky do vlastnich rukou ne?! Sem nejaka zmatena... 😕