Odstavená tchýní na druhou kolej. Co mám dělat?

gabulda
17. bře 2012

Když jsem u tchýně připadám si odstavená na druhou kolej:(.Když jsem byla těhotná, tak už se nemohla dočkat až malá bude na světě a ted mi dělá ze života peklo.............Sama tchýně měla 4 děti, tak jsem si říkala,že je to tím,ale potřebuji poradit už to nedávám a myslím,že jí za chvilku budu nenávidět!!!!
Mám 7 měsíční holčičku a mám pocit, při každé návštěvě tchýně,že když jí vložím do rukou svoji dceru v tom okamžiku přebírá babička úlohu matky a já jsem nikdo:( a už můžu jít.Cítím se méně cenná.
Malá je opravdu ještě malá,takže nemá ještě z toho rozum, ale až bude mít ,co budu dělat nevím.Babička se sní domlouvá už ted ,že až bude léto ,budou pořád spolu ,že jí napustí bazenek a budou se cákat,že spolu budou jezdit tam a tam a hlavně bezemně.Prý maminka bude s tatínkem na stavbě(stavíme domeček ve stejné vesnici:( .)a nebo na rybách úplně mě vyhazuje........
Ted nedávno jsme dojeli k ní na návštěvu, malá byla trošinku nevrlá ,ale i přez to tchýně ji chtěla do náruče.Tak jsem jí ju dala,říkala jsem si, přece má nárok na sou vnučku, na chvilku malá přestala plakat a za chvilinku začala na novo,když jsem jí řekla, že si jí vezmu,tak tchýně mi řekla,že si cucala paleček a že se kousla a s malou odemne odešla.Vůbec nevím co mám dělat,mám pocit že je ona ta matka a já jsem nikdo a ona že o všem rozhoduje.
A ted co mě úplně namíchlo,malou měl strejda na klíně a má bolavý prst,malá se ho samozrejmě dotkla,já i tchýně jsme mu seděli po boku,malá začala plakat, protože se lekla jak strejda vyjekl.Já už na tahuji pro ni ruce a mezitím tchýně by i zbořila celý svět ,aby ji mohla vzit dřív než já.Vzala jí a zase odešla já tam stála jako kráva.Vůbec nevím co mám dělat,vždyt v takových situacích potřebuje dítě matku a ne babku.....Naštěstí si toho všiml manžel a dceru jí sebral....v přítomnosti tchýně si připafám jako nejvěčí ubožák. Musím ještě dodat ,že manžel docela stojí přo mně....
Máte prosím někdo s tímto zkušenost a poradíte mi co mám dělat???

fiallinka
17. bře 2012

Z toho, co píšeš, mi přijde, že si to ona možná ani neuvědomuje. Jednak asi má tu mateřskou roli zakořeněnou v sobě silně, když měla čtyři děti, jednak ti možná chce pomoct, má pocit, že si potřebuješ odpočinout nebo dělat svoji práci (třeba přes to léto), možná jí samotné hodně pomáhal někdo z rodiny a má to tak zažité... A taky možná mezi vámi bude dost velký věkový rozdíl a ona tě považuje spíš za své dítě než za "mamku"....a taky nevím, jestli malá není první vnouče, to by vysvětlovalo ten velký zájem... úplně chápu, jak tě to štve, nevidím řešení v nějakém rozhádání se, navíc dítě určitě potřebuje babičku, která ho bude mít hodně ráda, tobě se to taky bude hodit, ale je jasné, že si musíte nějak situaci vysvětlit a vymezit pozice... asi bych na to šla společně s manželem, nějak to promyslela, promluvila s ní - tak, ať se moc neurazí, ale ať je jí to prostě jasné, možná opravdu nechápe, co ti může vadit.
Mně na podobné situace pomáhá opravdu důrazně říct, co chci a co si myslím (ale chci klid v rodině, tak hodně vybírám, kdy se vůbec ohradit), snažit se to říct hezky, bez urážky, ale jasně...

jeudi
17. bře 2012

@gabulda nemyslim ze by to myslela zle jen si to neuvedomuje a svou vnucku miluje a nemuze si pomoci ,zkus s ni promluvit a narovinu ji rekni co to vadi ze jsi rada ze ma malou rada ale ze je to vase dite a ze by jsi v takovych situacich chtela zasahovat sama 😉 drzim pesti

laska.nezna.hranic
17. bře 2012

souhlasím s fiallinkou. ale myslím, že je jedno, jak jí to sdělí, pravděpodobně se babička urazí tak jako tak. dočasně. pak jí to zase přejde 🙂 ale spíš by si s ní o tom měl promluvit manžel, protože od syna to vždycky vezme lépe než od snachy. možná bych i sem tam návštěvu vynechala (ale neznám frekvenci vašich návštěv, asi budou častější, když budete z jedné vesnice). myslím, že to není nic proti tobě, jen prostě malou miluje natolik, že se občas neovládá a zapomíná na roli babičky... pokud návštěvy omezit nechcete nebo nemůžete, tak prostě musíš být rychlejší než ona 🙂 na druhou stranu buď ráda, že má babička zájem a malou miluje, až někdy budeš potřebovat hlídání, budeš vědět, že se má malá dobře a pobyt u babičky pro ni není za trest. ale chápu, jak se asi cítíš...

denousek
17. bře 2012

ja bych řekla že ji to tak nepřijde řekla bych že ona ti spíš chce pomoct a ne uškodit...chce aby sis od male taky odpocinula a mela třeba čas jen na sebe a na manžea..proc by ji nemohla vzit na vylet bez maminky?myslim že to mysli dobře...aby si mela chvilku bud jen pro sebe nebo ty s manželem pro sebe...

neu.sona
18. bře 2012

@gabulda pokud je Ti to nepříjemné, tak jí to řekni. chápu, že Ti to vadí. ona to sice nemyslí možná zle, i když nevím teda, ale ty jsi její matka a máš právo na to, aby si řekla, co chceš s malou dělat a jak.
víš, spousta věcí je taky jenom o komunikaci. já mám skvělou tchýni, taky občas dělají věci, co nemusím. hlavně s jídlem, ale vždy řekneme, co chceme a je po problému. opravdu se neboj jí to pěkně říct. jestli se urazí, tak aspoň uvidíš, jeslti to dělala schválně nebo ne...

gabulda
autor
18. bře 2012

@fiallinka
@jeudi
@laska.nezna.hranic
@denousek
@neu.sona
Je mi jasný ,že si s ní budu muset promluvit.Určitě bych byla raději,kdyby jsme na to byli 2,takže se domluvím s manželem a snad to bude dobrý..........Já si právě myslím,že to dělá schválně a vědomě,ten pocit,že jí má ted ona a já už můžu jít je děsnej.právě kvůli tomuhle tam nejezdíme moc často.Domeček stavíme ve stejné vesnici,zatím bydlíme o kus dál a díky bohu za to.Určitě jsem ráda, že jí má tak ráda a vím,že až bude věčí tak že budu mít perfektní hlídání.Ale ted mě to vadí,je přece ještě malinká a já jí ještě stále kojím a ona už si představuje ,že jí ju tam nechám třeba na půl dne ☹ .Pokaždé se mě ptá jestli jí ještě kojím a co už jí dávám ,mám pocit, že je to se záměrem že už jí chce mít u sebe na dýl.Když jsem s manžou na stavbě a dám jí malou do kočáru ,aby jezdila,tak řekne nervozně už běž a to mě uplně rozhodí.Ted na posledy mi malou dovezla uřvanou,prochladlou, cvakala jí brada jaká jí byla kosa a ona jí ani nezakryje 😠to fakt nechápu ,že jí to nenapadlo.... a ještě má průpovídku,spinkala tak půl hodinky ,pak jsme si vykládali a jinak plakala no tak snad příště to bude lepší a hlavně jí budu vozit dýl 😝 .Jsem se na ní nemohla ani podívat,natož jí poděkovat za hlídání 😖 .Prostě nevím co si mám myslet.......
Moje švagrová má syna a toho hlídala už od 6 měsíců,ale já nejsem její dcera.... švagrová se o malýho moc nezajímala, v tom je v nás rozdíl.Její dcera je celá divná,místo aby byla s malým tak si jezdla každý víkend po hauspárty a večírcích,takže vždycky dala malýho k babce na hlídání.Ale já jsem jiná,já malou chtěla a těšila se na ní a jsem ráda za každou vteřinku co jsme spolu.Takže právě si myslím,že to pramení od tud,je fakt že ona honzíka (vnoučka)skoro vychovala ,ted chodí už do první třídy.

anieanne
18. bře 2012

Moje tchýně dělá totéž, jakmile jsme u nich, tak jak kdyby jsme s manželem neexistovali, pořád jen ona ona, též by ho měla nejradši pro sebe. Naštěstí už je malý dost velký na to, aby se jí z náruče vykroutil, a utekl k nám. Ale už jsme jí i několikrát řekli, že to a to se nám nelíbí, bohužel to většinou vydrží jen po zbytek návštěvy, a příště nanovo. A i když mě to pekelně štve, nemyslím si, že to dělá schválně, jen ty babičky prostě nějak nechápou, že ony už svoje děti vychovaly a teď je to na nás..

jop
18. bře 2012

@gabulda ahoj, no není to lehká situace. Co opravdu hodně doporučuju je řešit to i s manželem, ty námitky proti tchýni by měly znít spíš z jeho úst než z tvých. Nevím, jestli bude k něčemu otevřený rozhovor, spíš v konkrétních situacích by měl manžel zasáhnout - tchýně ti bere dítě z ruky, manžel má přiběhnout a řešit to, tchýně ti řekne to a to v manželově nepřítomnosti, manžel by měl za maminkou přijít a říct jí, že tě mrzí, že se tchýně nějak zachovala...

brisalek
18. bře 2012

moje tchyne dela neco mnohem horsiho. Kdyz jsme u nich existuje jen tatinek. Anicko tatinek umi nejlip nakrmit, hele tatinek, ty utikas za tatinkem, Ikdyz vedle nej stojim ja. Rekne ji ze nas posle domu a bude tam s ni a pak manzelovi vyklada, jak hned hlasila, ze by bez tatky nevrdrzela a nepuustila ho, pritom dcera nic takoveho nerekla...jak to tchyne vyslovila...mala zacala ne mami to ne....atd. atd. Take nemam silu rict to na rovinu. Rekla jsme to manzelovi, ALE TEN TO RODICUM NEREKNE NEMA POCIT, ZE TO TAK JE . pRESTOZE TCHAN TO VIDI a kdyz treba tchyne porad dokola mele tak a ucesem tatinka a to a to, tak rekne a utikaj taky ucesat maminku, tus jeste necesala.

Ale jak tady vetsina pise jedine reseni je to slusne rict a vcas nez se to stane zvykem a tchyne bude mit pocit , ze je to normalni.

dana3262
18. bře 2012

Holky vyprdnete se na to! Tohle fakt nemate zapotrebi. Tchyne jsou baby blaznivy, posahany, tak jim to chudinkam doprejte. Muzete si byt jiste, ze vy jste ta nejmilovanejsi osoba, vonava maminka, ktera je blizko kdyz je jim uzko. Vsichni machrujou, ale kdyz jde do tuhyho, tak jsme vzdycky na rade my. Povzneste se nad to. Vy jste ty nejdulezitejsi zeny v zivote vasich deti a pravdepodobne vzdycky budete.

anatanka
18. bře 2012

@gabulda Jak psaly holky vyse, asi o tom ani nevi, tim hur se ji to bude vysvetlovat, aby se ji clovek nedotkl. Hlavni ale pro me je to, ze manzel stoji na tve strane...

llluckaaa
18. bře 2012

Ahoj, přijde mi, že tvůj příspěvek je takový, jako bych ho psala já. Ze začátku mi to dost vadilo, ale pak jsem si zvykla, zklidnila se a dívám se na to s nadhledem. Děti nám normálně hlídá, má je ráda a dobře se o ně postará. Mohla jsem se sice pokoušet to nějak řešit, ale přijde mi to úplně zbytečné, protože jí stejně nepředělám a maximálně se rozhádáme, což nechci. Chci dětem dopřát babičku, a ikdyž se mi její projevy kolikrát nelíbí, tak vím, že by se pro ně rozdala a to je pro mě nejdůležitější. Takže rada za mě - zkus se zklidnit, nenechat se vytočit a nech babičku, ať si vnoučátka užívá. Plno holek takové štěstí nemá.

danfal
18. bře 2012

Můj názor je, že pokud to začneš řešit nějakým rozhovorem tak to moc dobrého nikomu nepřinese. Já bych se na návštěvu ke tchýni těšila, že si odpočinu, vypiju si v klidu kafe. Máš velkou výhodu, že Ti chce pomáhat.

ivetm
18. bře 2012

@gabulda Ahoj, přesně to co popisuješ zažívala moje tchýně od tý svojí...do teď se s tím moc nesmířila a sama říká, že byla chyba, že se neozvala, že se od babky nechávala vyšachovat. U druhýho už byla trochu otrkaná, tak už se tolik nebála ozvat, manžel co by první dítě a vnouče jí byl prostě pořád kradený a ona neuměla důrazně bouchnout do stolu a říct, že matka je ona, že to nebude podle důchodců, ale podle ní...do dnes má výčitky a je vidět, jak moc jí to mrzí - tenkrát byla velká nevýhoda, že se nekojilo - skončilo 6nedělí a šup, manžel dostal mixovanou polívku, krupicovou kaši...úplně jiná doba...ty máš výhodu, že kojíš, tak jí zkus využít 😉 Nedej se a s tchýní si promluv, nebo ať to udělá manžel, až malá bude samostatnější, tak se baba může ještě víc rozjet 😖 Já zatím u svojí tchýně doufám, že se poučila ze svých zkušeností a bude rozumná...no, uvidíme 😅 Držím palce, ať se to pro tebe co nejlíp vyřeší.

llluckaaa
18. bře 2012

@ivetm Mně přijdou tchýně nepoučitelné. Ta moje vypráví, jak jí její tchýně terorizovala a co nikdy nebude dělat. A skutek utek. U mně mi teda nepřijde, že mi krade dítě. Je babička, má na něj nějaké právo a já rozhodně nebudu ta, která jim bude ve styku bránit. Navíc kdykoliv potřebuji nějaké hlídání, tak mi ochotně vyhoví a vyjde vstříc. Takže něco za něco.

crca
18. bře 2012

@gabulda asi bych napsala to samé co tady holky,mám dvojčátka takže zápřah mám docela velký,ale to je i s jedním,tchýni mám přes silnici a jsme tam denně 😀 a jak napsala @danfal,jsem ráda,že si vypiju kafe bez jejich asistence 😀 Já vím jak ti asi je,ale myslím,že to bereš moc vážně,ono není na škodu,když si dítě bude zvykat být i jinde,než u maminky 😉 a ty si pak budeš moct v klidu cokoliv zařídit a nakoupit a budeš vědět,že je malá v pohodě a u milujících prarodičů 😉 Jak já jsem za to vděčná,že je hodím přes silnici k babí a dědovi a jedu pááá 😀 a oni mě ještě dají pusinku na rozloučenou 😀 Taky si plánují(a plánovali když byli malinký),jak budou jezdit po výletech-no,z toho trochu sešlo 😀 ,ale mě to třeba vůbec nebude vadit když je někam vezmou 😉 Drž se,ale opravdu bych nad tím mávla rukou,nejsi na druhé koleji,je to jen tvůj pocit,protože jsi s malou sama celý den a najednou se o ní stará někdo jiný,je to běžný 😉 a jak píšu až bude větší budeš ráda,když si jí vezmou třeba na dvě hodiny a ty si něco uděláš,nebo jen odpočineš 😉

ffiinnkkaa
18. bře 2012

Souhlasím s @crca a ani jsem moc nepochopila co je na tom špatného..pokud jde jen o ten pocit, že tě dává na druhou kolej..tak si myslím, že to tak vůbec není..je to jen babička co chce vidět své vnouče..určitě to nevypovídá nic o tom, že ty jsi špatná nebo něco takového..maminka bude vždycky jen jedna a to ty 🙂

brisalek
18. bře 2012

to co pisete je hezke, ale takovahle tchyne vetsinou sama opravdu hlidat nechce, chce aby tam mamina sedela s ni a ona se jen " predvadela" a byla dulezita. Urcite to nedela nevinne,a le je v tom zarlivost a sobeckost....Jde take o to, ze dite to dost vnima jak se k mamine ostatni chovaji. Moje dcera napr. doma dlouuuuho nechtela nic od tatinka, vsechno (krmeni, prevlekani, prebalovani, koupani...) jsme musela delat ja, ale po par navstevach u babicky najednou "oblikne me tatinek" budu papat s tatinkem" ale jenom u babicky, doma pak zase ne. Deti jsou mnohem vnimavejsi nez my. Ja zadne hlidaci babicky nemam, protoze jsou hodne daleko, ale kdyz tam jsme tak se raci diva na Komisare Rexe a podobne nez by si s malou hrali...☹.

misi.21
18. bře 2012

Já mám dobrou a hodnou tchýni,ale co si budeme povídat,od té doby,co je malá na světě mi taky hodně věcí vadí. Vím že ji má ráda,i dědeček,že by se pro ni rozkrájeli...Ale mě právě ze začátku hodně vadilo,že se o ni tak moc zajímají. Furt ji pusinkovali a furt ji tahali...No potřebovala jsem se z toho vypovídat,tak jsem o tom vždycky doma mluvila s manželem. Jim jsem nic neřekla,jsou moc hodní a to že není vše podle toho,co chci já,je asi normální. Teda jenom na návštěvách. teď už je malý 8 měsíců a už mi tolik věcí nevadí. Až tam bude malá třeba přes den,nebo na noc,tak se pojede podle mích pravidel a v tom jsme s manželem za jedno. A oni si jsou moc dobře vědomí toho,že pokud budou dělat něco,co já výslovně řeknu že si nepřeju,tak by taky malou mohli vídat na hodinku 2x do měsíce...Teď mluvím třeba o tom co bude jíst a o návicích z domu. S manželem jsme se schodli,že po dvou dnech strávených u babičky ji doma nechceme týden rovnat do latě. Takže buďto mě budou akceptovat,nebo tam nebude spávat,prázdninovat...
A píšeš o tom,že ti malou bere. Já když už jsem hodně naštvaná,tak si ji prostě vezmu...Jenom ty si její máma. Když si připadáš odstrčená,vem ji...
Každopádně hlídání se hodí vždycky a dobré vztahy s rodinou taky nejsou k zahození.
Já radím,vypovídat se z toho doma,mě to vždycky pomohlo a nekazit vztahy hádkou. V klídku říct,ať ji pořád nenosí,že to pak vyžaduje i doma,ať ji nenosí pryč,že je ještě malá a ty se cítíš líp,když ji máš na očích...a podpora manžela,aby nemlčel jak bambula a ty si nebyla za zlou. To určitě nechce nikdo. Tchýně je tchýně a ty budeš muset něco překousnout,ikdyž budeš v duchu nadávat...
Přeju ti pevné nervy a hodně trpělivosti!
A jak si psala o tom,že jí byla zima když ti ji dovezla,tak to bych řešila ihned na místě!! Ikdyby se třeba urazila,ale zdraví mého dítěte je pro mě nejdůležitější a v takových situacích ztich nejsem.

ivetm
18. bře 2012

@llluckaaa Já mám tchýni fakt milionovou a v tomhle je fakt hodně vycvičená/poučená.
Vidím o to i v jiných věcech. Na kluky se s tchánem moc těší, ale po svých zkušenostech si myslím, že jako babička bude úžasná. A navíc se s ní dá o čemkoliv mluvit 🙂
Souhlasím, že děti a prarodiče na sebe mají právo, ale ne když to jde do extrémů! V žádným případě bych se nenechala odsunout na druhou kolej, stylem, jako to bylo u tchýně - babka ráno v 7 dítě zabavila a milostivě ho vrátila až večer, kdy se měl manžel koupat...nezájem, že má moje tchýně nějaký program, chce s kočárkem na procházku do parku, nebo že přijede na návštěvu druhá babička...prostě babka nepřipouštěla jiný názor než svůj 😠

llluckaaa
18. bře 2012

@ivetm Tak naše babička určitě vycvičit nejde. Ale zas bydlíme pár kilometrů od nich a nejsme tam denně, takže když už dojedem, tak je z dětí úplně hotová. Kdy byl prckovi 1,5 roku, tak jsme s ní domluvily jeden den v týdnu, kdy dítě ráno obdržela (i s jídlem a oblečením) a večer jsme ho vyzvedli. Ona byla spokojená, že si ho může užít a nemá nás za zadkem, a já si to také užila, když jsem věděla, že je o dítě dobře postaráno a já mám doma na chvilku klid a můžu si sednout 😉

zvirka
18. bře 2012

@fiallinka Napsalas to krásně, kdybych tohle jen uměla používat....

zvirka
18. bře 2012

Taky se musím svěřit. Máme chlapečka, 1,5 roku. Babičku má už jen jednu, tchýni. Chci aby si ji užil, já jako malá neměla žádné babičky ani dědečky a dost mi to chybělo. Ale mám strach jí ho svěřit. Ona dost špatně vidí, ale brýle si bere jen na čtení nebo v práci (je švadlena). A to mi vadí. Kolikrát má na sobě někde špendlík, malý je ještě trdlo, hned by to strkal do pusy. Když mu byly 4 měsíce, museli jsme s manželem něco vyřídit nutně na úřad, tak hlídala. Malý dost jako miminko blinkal, jednou se i dusil, naštěstí ještě v porodnici, tak to zvládly sestřičky. Od té doby jsem měla strach, tak jsem ho hlídala a tchýni jsem kladla na srdce to samé. Kdyby blinkal, otočit na bok, hlídat. No přijeli jsme asi za 2 hodiny, na dotaz tchýně tvrdila, že vše naprosto v pořádku. Vyslíkla jsem se, mrknu na Mirečka a ten byl celý poblinkaný, ona si toho ani nevšimla. Od té doby ho měla jednou sama venku v kočárku, když jsme dělali okna a museli jsme s manželem oba přiložit ruku k dílu. To se naštěstí nic nestalo, ale včera ano. Šli s malým a s manželem na hřiště, manžel odběhnul nakoupit. Přijdou domů, všechno prý v pořádku. Tak jsem malého přebalila, převlíkla, byl celý posoplený, tak ho chci utřít a jak jsem se podívala blíž, tak vidím, že má úplně černé slzánky u oček. A tchýně, že prý si hrál na písku a házel si ho do očí. No manžel pak dodal, že mu to prý říkala, ale že měla lodičky, tak za ním nemohla 😠 No měl plné oči písku, taky jsem jí to hned řekla a šla mu to vypláchnout, bohužel to nešlo všecko a ještě jsme museli prokapávat očka kapkama a vyplavilo se mu to až večer. No prostě úplně zbytečné nervy pro mě i pro malého. A když jsem jí řekla, že má plná oči písku, co dělali, tak mi řekla: "No házel si do nich písek, musíte dávat pozor." Tak jsem se zařekla, že jí ho prostě už nedám, za ty nervy mi to nestojí. Kopla bych je oba, tchýni i manžela. Může se to stát, ale když se to stane, tak vezmu dítě a letím domů mu to vypláchnout. Oni mi ani nic neřekli, kdybych si toho nevšimla sama, tak nevím. 🙄

Jsem se nějak rozohnila. Má někdo podobný problém?

zvirka
18. bře 2012

Teď jsem si všimla, že jsem trochu mimo mísu, tak se nezlobte, potřebovala jsem se svěřit. 😕

dana3262
18. bře 2012

@zvirka to ja moc nemam tyhle pocity.. Kdyz hlida moje mama, tak jsem si jista, ze se nic nestane! Ona dava desnyho majzla. Kdyz hlida muj tata nebo tchyne, tak se proste obcas neco prihodi..nejakej ten pád, odrenina.. Myslim, ze je to normalni. On se tim uci, učí se, ze pisek se hazet nema..nebo ho hodil a az pak si toho vsimla. Eda ho zas žere, prase jedno.. I kdyz mu to furt opakuju, jen se otocim a má plnou hubu písku..taky to neuhlidam, zvlast ted s miminem. Tak co, no..má písek v puse..mu to procisti streva 😀

kocicinka
18. bře 2012

@gabulda Co já bych dala za takovou babičku! U nás je to spíš naopak, já jim kluka vnucuji a ony se cukají. Byla bych šťastná, kdyby nám ho někdo celý den pohlídal a já si mohla někam s manželem jet. Ale chápu plně i tvoje pocity. Pokud je ti takto přehnaná péče babičky nepříjemná, máš právo se proti ní ohradit. Vymezit jí trochu hranice. Samozřejmě tak, aby se pokud možno neurazila.

gabulda
autor
18. bře 2012

@llluckaaa píšeš to pěkně ,ale po zkušenosti ,že mi děcko nechala vymrznout ,se mi jí nechce teda moc nechávat:(...už jí nevěřím ☹ a na hlídání na celý den si myslím je ještě brzo ,máme 7 měsíců,představuji si to tak,že bych jí juu dala na celý den až ve dvou letech,dřív ani omylem:(....Nemám pocit ,že by se o ni pěkně postarala a nejsem v klidu a právě nechápu co to má znamenat všechno od ní ,ta přehnaná péče a když jí dítě svěříš tak to pose..!
@zvirka taky bych už jí dítě nesvěřila teda 😒 ....

Ted přemýšlím jestli to opravdu moc nepřeháním,já nevim no!!!!Moje mamka si to nikdy nedovolí,dyž jípovídám co my tchýně vyvádí ,tak se jí to taky nelíbí.Když by mojí mamce malá plakala okamžitě přiskočí a dá mi jí na uklidnění.Vždyt jsem přeci matka já,myslím že tak by to mělo být,nebo se snad mílím???Aspon moje rodina to tak dělá!!!!! To tchýně si najde výmluvu a nebo s ní odejde odemne úplně pryč,tak nevím jestli by se vám to líbylo 😒 .
@ffiinnkkaa
@anatanka
@crca
@ivetm
@danfal
@ivetm
@brisalek to je ještě horší fakt!!!!
@kocicinka

kocicinka
18. bře 2012

@gabulda Já myslím, že nepřeháníš, pokud máš pocit, že je na celodenní tchýninu péči ještě malá, necítíš se na to, někomu jí svěřit na delší čas atd., tak jí to prostě řekněte. Sedněte si s ní spolu s manželem, a normálně si o tom popovídejte. 🙂 Třeba se jí to dotkne, ale to se nedá nic dělat, ty jsi máma 🙂

crca
18. bře 2012

@gabulda ptala jsi se,tak jsme napsali svůj názor 😝 jestli se ti to nelíbí,tak se na to neptej nás a vyřiď si to s tchýní sama,chtěla jsi znát názor 🙄

ivetm
18. bře 2012

@gabulda Gábi, taky bych to viděla na pokec s tchýní a manželem u kafe. Asi se urazí - nebo aspoň podle toho co jsi psala, bych to u ní čekala, ale ono jí to moc dlouho nevydrží - určitě je lepší začít to řešit - čím dřív, tím líp 😉 držím palce, aby to dopadlo dobře 🙂