Odstavená tchýní na druhou kolej. Co mám dělat?

gabulda
17. bře 2012

Když jsem u tchýně připadám si odstavená na druhou kolej:(.Když jsem byla těhotná, tak už se nemohla dočkat až malá bude na světě a ted mi dělá ze života peklo.............Sama tchýně měla 4 děti, tak jsem si říkala,že je to tím,ale potřebuji poradit už to nedávám a myslím,že jí za chvilku budu nenávidět!!!!
Mám 7 měsíční holčičku a mám pocit, při každé návštěvě tchýně,že když jí vložím do rukou svoji dceru v tom okamžiku přebírá babička úlohu matky a já jsem nikdo:( a už můžu jít.Cítím se méně cenná.
Malá je opravdu ještě malá,takže nemá ještě z toho rozum, ale až bude mít ,co budu dělat nevím.Babička se sní domlouvá už ted ,že až bude léto ,budou pořád spolu ,že jí napustí bazenek a budou se cákat,že spolu budou jezdit tam a tam a hlavně bezemně.Prý maminka bude s tatínkem na stavbě(stavíme domeček ve stejné vesnici:( .)a nebo na rybách úplně mě vyhazuje........
Ted nedávno jsme dojeli k ní na návštěvu, malá byla trošinku nevrlá ,ale i přez to tchýně ji chtěla do náruče.Tak jsem jí ju dala,říkala jsem si, přece má nárok na sou vnučku, na chvilku malá přestala plakat a za chvilinku začala na novo,když jsem jí řekla, že si jí vezmu,tak tchýně mi řekla,že si cucala paleček a že se kousla a s malou odemne odešla.Vůbec nevím co mám dělat,mám pocit že je ona ta matka a já jsem nikdo a ona že o všem rozhoduje.
A ted co mě úplně namíchlo,malou měl strejda na klíně a má bolavý prst,malá se ho samozrejmě dotkla,já i tchýně jsme mu seděli po boku,malá začala plakat, protože se lekla jak strejda vyjekl.Já už na tahuji pro ni ruce a mezitím tchýně by i zbořila celý svět ,aby ji mohla vzit dřív než já.Vzala jí a zase odešla já tam stála jako kráva.Vůbec nevím co mám dělat,vždyt v takových situacích potřebuje dítě matku a ne babku.....Naštěstí si toho všiml manžel a dceru jí sebral....v přítomnosti tchýně si připafám jako nejvěčí ubožák. Musím ještě dodat ,že manžel docela stojí přo mně....
Máte prosím někdo s tímto zkušenost a poradíte mi co mám dělat???

ffiinnkkaa
18. bře 2012

@gabulda Já oběma babičkám plně důvěřuji takže své dítě hlídat nechávám, ale pokud ty to tak nemáš..dej jen na svůj pocit a né na názor ostatních..a je dobré to vyřešit hned na začátku..vyjasnit si to nastavit pravidla..přeju hodně štěstí

lojzina
18. bře 2012

@gabulda no,a ja mam problem uplne presne opacnej 😅

anetka1701
18. bře 2012

Hustě... No, jak jsem to tak četla, asi budu mít naprosto opačnej názor než většina holek... Ze svojí tchýní mám těžkej problém a vždycky, když jí malou dávám na hlídání, úplně se klepu... Funguje to stylem "dát jí dítě, sdělit nejduležitější informace a zdrhat"... Na svojí tchýni mám pifku, prostě jsme spolu tři roky bydleli a zanechalo to ve mně fakt škaredý šrámy na duši :o( Manžel jedináček, prakticky ho vychovala jeho babička (tchýnina máma) se kterou žila ve společný domácnosti a tchýně si představovala, že to tak bude i s jejím vnukem - porodim a odevzdám... Tchýně vládne tvrdou rukou, svýho muže i syna těžce pod pantoflem a představovala si, že si tam strčí i snachu - no, u mně se škaredě spálila... Když jsme po třech letech opouštěli společnej byt, neobešlo se to bez histeráku, týrání a vydírání z její strany... No, stalo se, s mužem už bydlíme skoro dva roky sami, máme krásnou dceru a děláme si všechno po svém... Nicméně já pořád urputně vzpomínám na svoje dětsví a dvě babičky, který jsem milovala a nechci o totéž připravit i Šárku... Takže jí ke tchýni dávám... Momentálně to je cca. den jednou za 14 dní, pokaždý z toho mám blbej pocit... Jinak to přesně vidím, jak píšeš ty - urvat dítě a matko vypadni :o( No, ze začátku mi dalo dost práce "očůrat si území", naštěstí se mi to dost tvrdě celkem povedlo - povídání vůbec nepomáhalo, tak jsem jí od malinký prostě na pár měsíců oddělila a když jsme pak přijeli, dost tvrdě jsem si šla za tím, aby všechno bylo podle mých představ... Byli to nervy, ale povedlo se...

mysiiickaaa
18. bře 2012

tvoje tchýně je jako moje mamka, pořád ji chce chovat, nikomu ji nepůjčí a ty kecy kolem, přesně vím jak se cítíš, já k ní chodím jednou za 14 dní, protože častěj bych to asi psychicky nezvládla, navíc manžela to taky sere 😖

llluckaaa
18. bře 2012

@gabulda Tak moje tchýně to s péčí spíš přehání, venku teplo a děcko nabalené a my dostáváme rady, jak se o něj starat. Jestli jí nedůvěřuješ, tak jí dítě nedávej, asi nemá smysl, abys celou dobu byla doma jako na trní a čekala, až se dítěti něco stane. Ale zamysli se nad tím, jestli její péče skutečně ohrožuje dítě na zdraví a když něco konkrétního uvidíš, můžete to probrat s mužem a ať jí to zkusí opatrně říct. Ale riskujete, že jí odradíte, aby si dítě brala k sobě, když se dle vašeho názoru o něj špatně stará. A to by byla asi škoda pro všechny.

anatanka
18. bře 2012

@gabulda Ja nepsala nic o tom, ze by se mi to libilo... 😉

fiallinka
18. bře 2012

@gabulda tak to je o dost jiná situace, než o jaké jsem si původně myslela, že píšu... nicméně pořád si nemyslím, že by to dělala "schválně" a přímo vědome s cílem ti ublížit nebo ti něco dokázat... ale o to víc fakt platí vymezit hranice i za cenu nepříjemností... ale třeba s tím, kdo má dítě uklidnit - já mám docela fajn tchyni, nijak moc si nestěžuju, ale určitě by dítě uklidňovala taky, prostě spousta dětí to má v sobě - dítě brečí, tak uklidňuju.... celé je to taky otázka osobnosti tvé tchýně, s některýma lidma nenaděláš nic moc, a pak je asi nejlepší řešení s ní nebýt moc dohromady...

lucyjanek
18. bře 2012

Já mám tchýni úžasnou, ale když jde o malýho tak je to stejný ☹ Je pravda, že já jsem na tyhle věci asi až moc přecitlivělá, ale prostě nemám potřebu malýho půjčovat (zatím, vím, že až povyroste tak změním názor)...u nás je to jednou tak a podruhé jinak ☹ Minule když jsme u nich byli tak malý měl rýmu a byl z toho unavený a fakt mu nebylo viditelně dobře a tchýně nám pořád říkala, že jsme měli vzít kočár a že s ním mohla jít ven a tak a pořád ho tahali a přitom on chtěl být viditelně u mě - no dopadlo to tak, že si koupili nějaký starší kočár!!! Tak nevím co si představují?!? 😀 No a stejně máme pořád na talíři, že jsme tam málo a tak..je pravda, že k mým rodičům jezdíme asi víc, ale tam stačí když jsme u nich na půl hodinky, malýho si pomazlí a jedeme domů a spokojenost na obou stranách, to tam si nedokážu představit - tam jsou 2 hodiny málo! 😀 Jinak jsou zlatí a já byhc rozhodně neměnila...ale prostě Máťu nedám 😀 zatím 😀

anetka1701
18. bře 2012

@lucyjanek hej to si tchýně koupila postýlku :oD Přes moje (důrazný) protesty... A pak jsem slyšela od muže jobovku (šla jsem do kolen) "Prej je hrozný, že tam malou vůbec nenecháváme spát - že si koupili i postýlku a je jim to k ničemu"!!!!!

lucy222
18. bře 2012

@gabulda pokud z toho nemas dobry pocit,tak si to zarid jinak 😉 Nikdo jiny to za Tebe neudela.

sidynka
18. bře 2012

já přesně vím, jak se cítíš...občas napočítám do deseti,abych se uklidnila,ale občas se ozvu..třeba,když sme u ní byli na návštěvě, tatínek se strejdou dvě hodiny vozili a ona ho pak chtěla hned vzít z kočárku, tak jsem ji narovinu řekla, že mě se stýskalo a vzala jsem jí ho..občas má prupovídky-naposledy před odletem do ANglie- at letíme samotní, že ona bude s malým..tak jsem ji řekla, že to nikdy a že už takové věci nechci slyšet..ono to zní možná tvrdě,ale častěji mlčím, jen to někdy nevydržím..

dripik
18. bře 2012

@gabulda
Prožila jsem si se svojí tchýní něco obdobného...když bylo malé půl roku a šla s ní do kočáru ven, ukázala jsem jí jak se dává pláštěnka na kočár,že kdyby náhodou. Za půl hodiny začalo pršet a docela festovně, trvalo půl hodiny než s malou přijela, tak jsme se uklidnovala, že malá má pláštěnku a strará deštník...přijeli a ouha, pláštěnka na kočár nenasazena, stará deštník nad sebou, aby nezmokla a z něj to kapalo do kočáru na malou, když jsem se zeptala proč nemá malá pláštěnku na kočáře, tak se prej bála aby ji neroztrhla...Tak jsem jí řekla, že příště at radši nechá roztrhnou pláštěnku za 80kč než aby malá zmokla...A jakou měla tahle situace dohru? Když jsem se po pár dnech ozvala at mi to dovysvětlí, proč se teda hned nevrátila, tak mi řekla, že vyvádím a že malá nemohla být vůbec mokrá...já schválně malou vybalila před tehdejším manželem aby viděl a taky že viděl: malá durch promočená a z nánožníku na kočár (hluboký) tekla voda proudem...Manžel se mě sice zastal, ale špatná jsem byla já, že jsme se vůbec ozvala...od té doby už malou na procházku bez mé asistence nedostala...Na hřištátko taky s ní chodila v lodičkách, takže že by za ní vlezla na písek, když si vysypala kbelíček s pískem na obličej, pač upadla na záda, nehrozí. Ještě že jsem tam byla a zasáhla, jinak ta by stála a čuměla...
Já už mám v tomhle naštěstí od tchýně relativní klid (rozvedla jsem se),malá k nim sice jezdí, ale já nevidím co s ní dělá, to málo z doslechu co mi malá povykládá mi stačí, tchýni i dnes bych kopla do prde.e. A sama sobě bych si nakopala, že jsem se už tehdy neozvala, dnes bych se zachovala úplně jinak....Že by tvoje tchýně tohle dělal nevědomky? Ani náhodou, je to stará sobecká ženská a chce se předvádět, přesně jako ta moje. Z vlastní zkušenosti moje rada zní: vyříkat si u stolu a u kafíčka nic nepomůže, akorát se nasere a ty budeš ta špatná, chce to do důsledku to řešit v té situaci ve které to vznikne a že jí řekneš, že se vedle ní cítíš neschopná, bude si akorát v duchu mnout ruce a těšit se z toho že dosáhla toho čeho chtěla... Přiskočí dřív a vezme ji od strejdy z klína? Půjdu a malou jí seberu a řeknu jí, že děkuješ, že je tak vnímavá a pohotová a že si její snahy ceníš, ale at se chová jako babička a ne jako matka, že postarat se o malou jako její matka zvládneš sama...bude nasraná i tak, ale věř bude to horší a horší...
A bud ráda, že kojíš. Takhle malé dítě bych jí v životě na celý den ani půl den nedala, na to si počká až tak do dvou let...a připrav se na to, že až bude malá jíst, tak jí nacpe úplně čímkoliv a rozhodně i tím, co jí ty řekneš, že si nepřeješ aby jí dávala...a ještě ti to popře...
Přeju pevné nervy a hodnou a poslušnou babičku k vnoučátku...

jop
18. bře 2012

@zvirka ty jo, za těchto okolností bych svoje dítě tchýni nesvěřovala bez mého nebo manželova dozoru. Nemohla bych si v klidu nic vyřídit nebo si dokonce odpočinout, kdybych pořád myslela na to, že se může něco stát. Syn si může babičku užít za tvého dohledu a až bude starší, tak s ní může být i sám. Já mám takto "neschopnou" moji matku,naopak tchýně je zlatá od A až po Z. Mojí máti dítě nesvěřuju dýl jak na hodinu a to až teď, kdy jsou synovi přes 2 roky a je vycvičený nestrkat prsty do zásuvek atd.. Pokud máti na chvilku syna svěřím, tak ji dopředu seřvu, aby nenechala nikde na kraji stolu vřelý čaj a takové ty základní věci, protože ona je toho fakt schopná. Nemá sice problémy se zrakem, ale je to její nátura, občas zírám, že jsme se sestrou její péči přežily. Ale máti se o mého syna nějak nehlásí, takže nemusím řešit to, jak ji odbýt 😒

gabulda
autor
19. bře 2012

@dripik ty jo uplně jsi to popsala stejně tak jako já to vnímám...takže děkuji za rady určitě to budu řešit tímto způsobem...děkuji

Všem moc děkuji za názory,hodně mě to pomohlo,fakt všem moooc děkuji 😀

gabulda
autor
19. bře 2012

@crca asi jsi mě špatně pochopila,ale opravdu děkuji za každý názor 😀 ...Není nad to mít dobrý vstahy a nechtěla bych rozhádat rodinu k vůli tomuhle.Chtěla bych, aby to bylo stejné jak to máš ty, abych se nemusela bát a stresovat,takže to ti závidím.Ale určitě to napravím🙂

antana123
19. bře 2012

@gabulda Ahoj hele tak já měla to samé a rvalo mi to srdce věčně probrečený noci i s mužem jsme to řešili první ji hájil ale po čase pochopil a viděl že mám pravdu tak si s ní muž promluvilk důrazně a od té doby je to o dost lepší 😉
dřív když jsme tam přijeli mě ani nepozdravila jen k malýmu a ty kecy chudáčku můj kam mi tě zase odvezli naštěstí bydlíme asi 200km od nich a můžu říct že ta dálka dost prostěla nám oběma i ona se uklidnila a pochopila že já jsme matka a vždycky budu

meleri
19. bře 2012

@gabulda ttvoje tchyne je zrejme matersky typ a ted kdyz ma v rodine male miminko tak ji to mozna chybi, deti rychle rostou a clovek pak nekdy lituje ze nema doma takove male miminecko.
nevidela bych to tak tragicky.

myslim ze ti nastartovaly materske pudy a chces svoje dite chranit a chces byt s nim porad, protoze je jeste male a potrebuje svoji matku. toto by mela tvoje tchyne respektovat. ale myslim ze pozedeji az bude starsi tak ocenis ze ti dite pohlida. myslim ze je fajn ze mas takovou snazivou babicku a naopak bych to brala pozitivne.

ja ma tchyni ktera nema s mymi detmi zadny vztah a navic kdyzho ma hlidat tak ma hubu plnou kecu mrzi me to strasne a radsi bych brala takvou jakou mas ty ktera projevuje zajem. a neboj se! dite ti neukrade ani nijak neovlivni male deti mo dobre vedi kdo je jejich maminka a vzdycky u nich budes na prvnim miste ty a jejich tatinek ...hlavu vzhuru 🙂

meleri
19. bře 2012

@gabulda asi bych malou nedavala hlidat tak brzo to az tak po roce nebo po dvou a to fakt na dve hodky ja davam obcas k tchyni na pul dne ale on ma tri a pul roku a ona ma jeste kecy....

zvirka
19. bře 2012

@jop Tak to je taky smutné. U nás je to o to horší, že tchýně je jediný jakž takž fungující prarodič, s mým otcem se prakticky nestýkáme a manželova otce se malý bojí. Teď se teda překonal, byli tu oba na malého svátek a brečel asi jen dvacet minut, pak už dědu snesl v místnosti, ale obcházel ho obloukem. No představovala jsem si to jinak, ale realita je holt taková. 😔

misi.21
19. bře 2012

@gabulda to,že by malou odnesla ode mě pryč,když by plakala,to by se mi opravdu nelíbilo. Ale o to se musíš postarat ty.když ona ti ji sama nedá. Běž za ní,stůj ji za zadkem,povídej si s malou,ale jak už jsem psala,já tohle nedovolím a prostě si ji vezmu. Ale já mám jinou tchýni povahově. Mě ji dá když se pro ni natáhnu a nedělá tokový naschvály jako ta tvoje. Pokud ti to chování opravdu tak moc vadí a nedokážeš se nad tím povznést a překousnout to,nezbývá ti asi nic jiného,než jí to říct na tvrdo,aby to opravdu pochopila,že se zlobíš i za cenu,že s tebou pár dní nepromluví...
Moje zase malou vlétě pořád přikrývala když vozila,ikdyž jsem říkala ať to nedělá... Měla z toho šílený potničky,vypadala jako by měla ekzém. Tak jsem jí to řekla důrazněji,ale slušně,ukázala jsem ji malou,co z toho má a od té doby fakt v pohodě.
Ale můžeme tady psát sebedelší rady...stejně je to jenom na tobě,jestli se dokážeš jí postavit. Přeju ti hodně síly a pevný nervy,asi je budeš potřebovat...

kacerka
20. bře 2012

Nedá mi to nereagovat.
Mívala jsem podobné pocity, když se mi narodil první syn. Tchýně taky hned naběhla a začala se o něj starat, jako by byl její. Nesnášela jsem jí, dávala mi rady a vždy když přijela, vzala dítě do náručí a do konce návštěvy ho nepustila. Jenže ona byla tedy přepečlivá a vždycky dbala na to, aby mu nebyla zima - fakt jako matka. Probírali jsme to s MM hodně často. Já jsem se po nějakém čase naučila s ní jednat rázně a říkala jsem jí, ne tohle dělat nemusíš, já si to udělám sama. Nastoupila jsem po roce a čtvrt na jeden den v týdnu do práce, tak se o něj starala celý den. Já se odreagovala v práci, ona uspokojila své ego a v té době se to asi zlomilo a přestala jsem jí brát jako sokyni. Teď mám druhého syna a já si určuju, kdy přijede vozit, den předem jí zavolám a řeknu, že může. Rozhodně ale nemám o kluky strach, když u ní jsou, ona je tak přepečlivá a starostlivá, že vím, že se jim nic stát nemůže 😉
Nakonec jsem ráda, že kdykoliv potřebuju, ona přijede, nebo přivezu kluky k ní a pohlídá. S manželem si v pohodě dojdeme na večeři, do kina, na hokej a žádnej stres.

@gabulda přeju Ti, aby se to u vás taky vyřešilo a nakonec si z téhle situace vytěžila jen to nejlepší a to je super hlídací babička.

. . . jo a ještě poznámečka - mám dva syny, takže nejspíš jednou budou tchýní dvoum maminám a úplně se děsím, po přečtení pár příspěvků, toho jak jsou tchýně šílený, nesnesitelný a votravný . . . Myslím, že budu dělat všechno s nejlepším úmyslem, ale obávám se toho, že stejně budu vnímána jako ta špatná 😒

ange_de_la_morte
20. bře 2012

Ahojky, já mám sice super tchýni ale i tak .... jsem pevně rozhodnutá že až přijde miminko tak po návratu z porodnice u mně bude moje mamka týden, protože jinak bych tu měla tchýni ... a to by mi asi hráblo ...

jop
20. bře 2012

@ange_de_la_morte trochu naivní názor- bez urážky 🙂 Uvidíš, jak na tom budeš po porodu.. Já jsem měla u sebe po porodu týden tchýni a bez ní bych asi umřela...

ange_de_la_morte
20. bře 2012

@jop: šak od toho budu mít mamku , mám tak strašně hodnoz tchýni až je to protivné , připadám si jak malomocná vždycky .... ale jasně ještě děcka nemám, ještě nedokážu objektivně posoudit 🙂

jasekd
21. bře 2012

Jsou i lidi, co jsou na to po porodu sami 😉 Nektere nazory mi tu prijdou az moc vyhrocene, vsude je nejaky problem, nekde se staraji a zajimaji moc, jinde malo nebo vubec, a vsechno je spatne. Kdyby me melo vytacet kazde slovo, co moje mama nebo tchyne rekne, kazda vec, co udelaji, jsem vytocena jak vyvrtka porad 😀 Pro me je dulezite, ze maji deti rady a decka budou mit 2 babicky a 2 dedy, kteri se o ne zajimaji. S hlidanim to nemam nijak slavne, rozhodne mi tu nestoji frontu 😀 Pokud se mi neco jo nelibi, dam manzelovi instrukce a ten rodicum rekne, aby to nedelali, a nasim to zas reknu ja (jidlo, ktere jim nemaji davat, tahani za ruce, posazovani atd) Obcas by to chtelo vic tolerance k sobe navzajem, z nasi strany i z jejich, i my budem jednou tchyne 😉 Tento prispevek myslim spis obecne, ne na nikoho konkretne 😉

elvira
22. bře 2012

Jak nejsou vztahy žádná "hitparáda", tak člověku vadí leccos...
Já se přiznávám, že jakmile jsem s tchýní častěji /rozuměj častěji než jednou týdně 2-3 hodiny/, tak mám alergii...
Hodně je to tím, že když se nám nedařilo otěhotnět, tak se do nás naváželi, vzlykali, jak by chtěli vnoučátko, vozit kočárek...
Za celé těhotenství se mě nikdy na nic neptali, naprostá ignorace, jak se malý narodil - celé dva roky ignorace - tak jednou za půl roku "záchvat" babičkovství - přišla, nakrmila, donesla hračku, odešla...
Teď měli po novém roce období, kdy se začali víc zajímat, spoustu věcí jsem překousla, jen aby malý měl babičku a dědu /naši nežijou/, ale opakuje se předešlý scénář - opět zájem ochabuje.
A mj. - mít tu někoho po porodu nehrozilo - jak jsem psala - mamka nežije, tchýně neměla zájem - přitom by stačilo, aby mi jednou za čas vzala malého na hodinku ven...
Dokážu pochopit zakladatelku vlákna i holky s opačným názorem. Je to pořád jen o lidech - ale musí chtít obě strany, aby to klapalo...

danfal
22. bře 2012

@gabulda Ale pokud má sedm měsíců, tak by se měla uklidnit i s někým jiným než s tebou. Nedejbože kdybys musela třeba do nemocnice, tak pokud by malá byla zvyklá jenom na tebe, tak by to pro ni byla pohroma. Já jsem taky po porordu byla na tchýni vysazená a měle jsem pocit, že dělá všechno špatně, zpětně jsem se jí za to v duchu omluvila, protože jsem zjistila, že ve spoustě věcí měla pravdu.
Taky píšeš, že bys jí malou na celý den svěřila až ve dvou letech, asi se Ti můj názor nebude líbit, ale mám z tebe pocit, že svou tchýni nemáš ráda a není to kvůli malé.

petrajah
28. bře 2012

@gabulda - ahoj, já prožívala u prvního dítěte to samý. Byl to její první vnuk a mohla se přetrhnout. Ale já jsem byla taky protivná, nesnesla jsem, aby ho pořád chovala, stejně ho chovala špatně, špatně ho krmila, vždycky byl špinavej, na procházky moc nejezdila, takže to bylo taky špatně, dávala jsem jí to najevo, až se ozvala, že byla taky mamka a zvládla to.Pak se to uklidnilo, měli jsme malou, švagr taky a pak se její pozornost rozdělila a pak upadala, teď má vnoučat šest a moc ji nevidíme....je z ní gamblerka a hraje doma na počítači hry. 😀
Byla jsem háklivá na všechno(u mojí mamky vše O.K.), měla jsem syna jako ze škatulky a ona nemá vkus a bylo jí jedno, že jede s malým ven a on je od jogurtu.(Ona klidně taky) Pak jsem to přestala řešit, uvítala jsem zájem o hlídání a malej byl taky v pohodě, protože heslo u ní doma je: "bordel v bytě - šťastné dítě"!!!!
Chci ti říct jen, že si u tchýně odpočni a vydrž těch pár hodin, ať si třeba tchýně ztrhá ruce a dej si v klidu kafe a pokud plánuje výlety bez tebe, tak si naplánuj taky ale s manželem ve dvou, proč ne?Nemám špatný svědomí, že bych se dětem nevěnovala, jsem s nima pořád. A pokecej si s ní jako dvě dospělý ženský o všem - pokud to jde.Ahoj

katerinanov
30. bře 2012

Já mám (teda nejspíš budu mít) s tchýní jiný problém. Je strašně líná - je teda i nemocná a špatně pohyblivá ale to je důsledek toho, že pořád jen sedí a vykuřuje nebo spí. Když chodila pravidelně na procházky byla ok, doma tak nějak zakrněla. Když jsme ji řekli že jsem těhotná řekla jenom JO?? DOBŘE. Teď v těhotenství že by mi zavolala jak se cítím nebo že se staví na kafe nebo abych se stavila já to ji nenapadne. Přitom když mě vidí lísá se ke mě, oslovuje mě sluníčko atd. Dává mi jenom rady typu kup si hodně plínek, jiřiček pročural 80 plínek denně. O manželova syna z předchozího vztahu se taky nějak extra nezajímá, jenom se na něj sem tam zeptá, když u nás býval tak nikdy nepřišla, jenom mu vždycky něco poslala na narozeniny, vánoce ale s tím už se taky nepřetrhne. A nejlepší bylo že když ho viděla tak se na něho vrhla a miláčku zlatíčko pojď k babičce a tak a strašně se divila proč se jí malý bojí - no vůbec ji neznal. Takže iluze o hlídací babičce nemám. Moje mamka bude super babička ale sama má pětiletého syna a chodí do práce, do důchodu půjde až jak náš malý bude dospělý 😀 takže si musíme vystačit sami 🙂

jop
30. bře 2012

@katerinanov to je fakt nepoužitelná tchýně, úplně jak moje máti 🙂) Ale věř tomu, že i když tvoje mamka chodí do práce a má sama dítě, tak ti pomůže. Když někdo chce, tak si čas najde vždycky a když někdo nechce, tak prostě bude sedět na zadku a vykuřovat 😒