Opustil mě manžel s 4m miminkem, nezvládl nároky na péči

teer
5. lis 2012

Ahoj všichni, manžel od nás před 3 dny odešel že se v domácnosti dusí a že po něm chci aby s námi byl každý volný čas.Má velkého koníčka modely letadel a vše kolem nich, focení a tak v tomto ani trochu nechtěl omezit.Měl pocit že si stále stěžuju na to že péče o malého je náročná ale jen jsme chtěla od něho pomoci když třeba kouká dlouho na televizi a já už spím malej se probere na jídlo tak aby ho nakrmil a já se nemusela tolik probouzet ..pak me čeká celý den kootoč.Je tpoho mnohem víc ale přijde mi že si neuvědomil co to všechno obnáší má pocit že ho stále peskuju a napomínám aby nedělal hluk když malej spí.Je mi hrozně nevím co dělat je rozhodnutý a chce rozvod prostě spálit mosty.O malého se finančně starat chce bude posílat i na půlku nájmu chce si ho i půjčovat ale to je přesně to c chtěl když byl s námi půjčit když chce on a pak zase si dělat co chce a povinnosti neřešit tak to na mě působí jako by nebyl na mimi zralý ale chtěl ho taky je mu 35let a jsme spolu 7let a svoji jsme rok.Vždy byli naše hádky peprné ale tak měli jsme se rádi a vše jsme ustáli ale ted se to změnilo a nechápu že nemohl zkusit vše na záchranu manželství a rodiny a prostě tomu nedal čas a hned po 4měsících odejde.Bylo to ze dne na den ani neměl kam jít bydlí u kamaráda a občas spí v práci.Vzal si našeho králíka o too se stará a hrozně mu vadilo kdybych ho chtěla dát pryč protože jsme nestíhala se o něj starat jako předtím (byl dost rozmazlenej) .Kdybychvěděla že se takto bde chovat k dítěti že ho nebude až takl zajímat neměla bych s ním miminko ale vždy na mě působil že už na to je připravený byl i u porodu a to byl úžasný.Ženskou myslím nemá chodil domů normálně a a to že bylů fotit nebo u kamaráda vím stýkám se s nimi také.Vůbec mi to hlava nebere že to je pro něj tak hotová věc pokud t v něm nějak hlodá tak to nedává absolutně najevo..jednou měl v očích slzy.Podotýkám že je hodně hrdá a ješitná povaha má problémy s omluvami a uznání chyb.Ale nepřijde mi že by to chtěl změnit dnes si jede pro věci do bytu.Já jsme u rodičů abych to nějak dokázala s malým zvůládnout psychciky strašně to bolí a vůbec nevím jak se to dá zvládnout překonat.. ☹ ☹ ☹

tarra27
6. lis 2012

@teer za mě - já bych ho ted nechala....fakt mu dej čas....on si chtěl odpočinout, odešel....nech ho, at se mu to rozleží v hlavě...jste spolu dlouho, u porodu byl úžasný....on to potřebuje trošku vstřebat, je to pro něho nová situace....a stejně až si malého půjčí, uvidí, kolik to dá práce.....

podle ěm se vzpamatuje....vím, že je to těžké, ale hlavně nepřemlouvat, nedoprošovat se...nechat ho, at si na to přijde sá,m.....a bude to dobré, uvidíš .)

sorini2
6. lis 2012

@blahova_andrea
@leni_tom
@katerinanov
@llluckaaa plně souhlasím s @abecedka jak chcete mít spokojenou rodinu jak manžela(partnera) odsunete na druhou kolej. nechápu..otec a matka jsou snad základ rodiny, co má dítě z rodiny, kde se rodiče hádají a nebo nežijí spolu.. klidně mě ukamenujte, ale toto je můj názor a nejen můj, ale já se tím doma řídím.. Už vidím jak manžel dojde po 12 z práce a já mu řeknu, sorry brouku, ale večeři nemáš protože děti jsou přednější, by mě svinským krokem poslal do háje..

sarkar
6. lis 2012

@bocinka Já jsem v tomhle trochu staromódní a věřím, že jak to bylo nastavený dřív to prostě bylo nejlepší - rodiny se zakládaly, když bylo oběma jen kolem dvaceti. Nebylo tolik problémů s početím, nerodilo se tolik postižených dětí atd. (teď nemyslím nějakej středověk, ale třeba dobu, za který vyrůstaly naše babičky a mámy. Jasný, že je to i o lidech, to taky vždycky bylo a bude, ale když bych to zgeneralizovala, tak si myslím, že to tak opravdu je. Já zas třeba neznám chlapa nad cca třicet, o kterým bych řekla, že je skvělým tátou pro malýho prcka (teď nemyslím tátu, který má ve 30 letech už desetiletý dítě) - většina z těch, co znám, jsou prostě zvyklí na jinej život a příchod dítěte pro ně byl asi dost velkej šok (což je ostatně případ i toho, kdo rozpoutal tuhle diskuzi). Každopádně netvrdím, že jsou takoví úplně všichni a najdou se výjimky, Ty máš očividně doma jednu z nich 🙂 Můj manžel má 23 let a rozhodně to vypadá, že bude lepší táta než by byl býval můj ex, kterýmu je dnes přes 30...
Tohle je prostě můj názor, stejně tak jako nevěřím v dlouhodobý vztahy dneska - někde jsem slyšela, že dva co spolu chodí se mají po dvou letech buď vzít nebo rozejít. Samozřejmě jsem tomu nevěřila, pak jsem si vyzkoušela jeden dlouhodobý vztah, který se po 6,5 letech rozpadl a teď už tomu věřím. Navíc to vidím i na vztazích spousty lidí ve svým okolí. Takže když někde slyším mluvit psychologa o vztazích, dětech atd., tak jim většinou věřím, protože když se zamyslím, tak mají ve většině případů pravdu.
Ale každý má jiný zkušenosti.

katerinanov
6. lis 2012

@sorini2 Tohle jsem v životě neudělala, přesto je mi syn přednější. To je jakobys řekla, že radši nejdříve nakrmíš manžela, aby byl spokojený a až pak může být nakrmeno a spokojené dítě. Mimochodem i dítě bez otce může být šťastné dítě.

llluckaaa
6. lis 2012

@sorini2 Kamenovat tě nebudu, ale zkusím rozvést svojí myšlenku "dítě-matka-otec". Základ rodiny je matka-otec, ale důvod, proč se tato rodina zakládá, je dítě. A pro oba by mělo být dítě důležitější a neměli by na něj žárlit. To že je dítě na prvním místě (pro oba), neznamená, že se kvůli tomu musí hádat.
Já bych zase hnala do háje svého manžela, kdyby přišel z práce, zrovna když se vzbudilo na jídlo mimino, a on by mi řekl, že mám dát večeři nejdřív jemu, že dítě přece počká 😝

milada2
6. lis 2012

@sorini2 Můj manžel si teda večeři dělá sám a nevypadá, že by trpěl 😉

@sarkar Každý to vnímá jinak. Ale spíš Vy jste na dnešní poměry velmi mladí rodiče. Dneska má před 30 dítě opravdu málokterý chlap. A myslím, že obecně se dnes tátové na péči o dítě podílejí mnohem víc než generaci zpátky. Třeba ten můj určitě. O malého se stará od narození naprosto skvěle. A že se dřív rodilo míň postižených dětí... to určitě ne. Jen se nezachraňovaly tak jako dnes, anebo byly dobře schovaný, aby nebyly vidět.

sorini2
6. lis 2012

@llluckaaa a což když ta matka a otec nemohou mít dítě, to pak asi podle tebe není rodina. hmm taky názor
@katerinanov ve 20 jsem měla jiné myšlenky, a nevím zda neúplná rodina je šťastná rodina. a neřekla jsem že dítě nebude nakrmeno, ale taky musím navařit pro manžela, ale taky mám snad manžela a ten má snad manželku. a manžel si snád umí na talíř naložit jídlo, teda ten můj ano..

llluckaaa
6. lis 2012

@sorini2 Asi by sis měla znovu přečíst, co jsem psala. Protože ty mi tu podsouváš něco, co jsem já nikdy neřekla, nenapsala a ani si to nemyslím 😝

milada2
6. lis 2012

@sorini2 Tak jsem to blbě pochopila 😉 Já vařím teplý obědy a manžel si je vozí do práce. Večeři si chystá studenou. Abych nebyla za manželku tyranku 😉 Jinak já taky chci pořád zůstat i manželkou, ne jen matkou. Manžel zakladatelky to ale podle mě opravdu těžce nezvládl.

katerinanov
6. lis 2012

@sorini2 No, tak já bych řekla že je v téhle debatě úplně jedno kdo si umí nebo neumí naložit jídlo na talíř. Chtěla jsem jen říct, že jsem na prvním místě matka a pak až manželka. A kdyby šlo do tuhého tak ano, manžel nebude mít teplou večeři abych obstarala děti. A jestli nevíš, že z neúplné rodiny může být šťastné dítě, tak já to vím, jsem z neúplné rodiny.

katerinanov
6. lis 2012

@sorini Mimochodem já jsem nenapsala "ty jsi řekla" ale "to je jakobys řekla". Asi by to opravdu chtělo více číst.

milada2
6. lis 2012

Už to tady opět sjíždí k nesmyslným hádkám mimo téma, který zakladatelce moc nepomůžou... Proč takhle musí dopadnout každá diskuse...? ☹

Já poradit neumím. Jen chápu, že je @téměř v hrozně náročný situaci a přeju moc sil a štěstí, aby to "dobře" dopadlo

milada2
6. lis 2012

@teer (ne @téměř) 😉

sorini2
6. lis 2012

@milada2 protože někdo řekne svůj názor a dalších deset ho odsoudí... jinak mi je úplně jedno co si tady ty kopretiny myslí... já ve 20 taky měla jiné myšlenky no ale to každý pozná postupem času..ale souhlasím, že žena má být manželkou a ne jen matkou, ale asi některé to nechápou..
@katerinanov řekla, nebo jako je u mě stejné. ale to poznáš časem...a znám hodně s neúplných a nebyli šťastní..asi si vyjímka, jedna z mála
@llluckaaa Základ rodiny je matka-otec, ale důvod, proč se tato rodina zakládá, je dítě. ano to jsi napsala, ale pokud nemají a nemohou mít dítě tak asi rodina podle tebe nejsou, když je dítě důvodem proč se zakládá rodina..
Už se s Vámi o tom nebudu tady o tom rozepisovat, bohužel každá máme na to svůj názor, a když tady někdo napíše co si myslí, tak se do něj všechny obouváte, asi máte manžílky vycvičené...a dobře omotané kolem prstů.. Tím s Vámi debatu končím..

zuza01
6. lis 2012

Tak já jsem tedy rozhodně v první řadě matka, pak až manželka. Neznamená to, že manžela jakkoli zanedbávám, ale dítěti bych dala vždycky přednost. Dospělý rozumný chlap to pochopí, když ne, tak má smůlu on, ne my. Dala bych mu čas, třeba to překoná, dítě je veliká zátěžová zkouška.

katerinanov
6. lis 2012

@sorini2 Myslím že o věku to není. Ale tohle je poslední příspěvek, za který mi takhle debata stojí. Takže pá 🙂

gamma
6. lis 2012

já bych radila si s ním ještě promluvit, odchází, protože se cítí odstrčený, podle mě má pocit, že ho nepotřebuješ...nezakazovala bych mu koníčky, vždyť to v něm přesně vyvolá ten pocit, že kvůli tomu malýmu vetřelci přichází nejen o ženu ale i všechno, co ho baví...nechci se tě nijak dotknout, ale měla bys začít hledat chyby u sebe

klara.jas
6. lis 2012

@teer první 3-4 měsíce jsou nejnáročnější a soužití s miminkem už teď bude jen příjemnější a veselejší. Možná by ho to překvapilo, kdyby věděl, že to tak nebude věčně 🙂 Když se rozhodne to zkusit, bude to určitě lepší než doteď. Třeba ho to namotivuje. A taky s větším miminkem se líp pomáhá, než když se člověk bojí, aby mu při manipulaci neutrhl ruce. Můj taťka se bál vzít malou na ruky skoro půl roku. Kdoví, co vadilo, ale zkusila bych míň výčitek a víc "sbližovacích" situací s miminkem. Budu na Vás myslet,ať to dobře dopadne!

llluckaaa
6. lis 2012

@katerinanov Tak nevím, tohle nebude o věku a na něm závislém dozrávání... Mě od tebe dělí 14 let a přitom jsem svými názory blíž k tobě než k @sorini2 . Já jsem z úplné rodiny a že bych měla šťastné dětství, to se říct nedá 😒 Jé vidjím, že než jsem to stihla napsat, tak se rozloučila...

Jak napsala @zuza01, příchod dítěte je veliká zátěžová zkouška a třeba ji manžel překoná. Úplně bych ho nezatracovala a nechala bych tam otevřená vrátka, aby se mohl vrátit (a sypat si popel na hlavu, jak byl hloupý, že od @teer a mimča chtěl odejít 😉 ). Ještě že se nezříká všech závazků a je ochotný vypomáhat, to zase oceňuji.

gamma
6. lis 2012

a ještě jedna věc mě zaráží, jak píšeš o tom, že si malýho půjčil a pak zas si zas šel dělat svoje věci....copak je to dítě jen tvoje, že si ho od tebe půjčoval? možná máš ty nároky na péči přehnané a proto je nezvládl, a proto se dusí.. můj přítel naše dvojčata do půl roka snad nikdy nepřebalil a co? ani chovat je nechtěl, bál se, že je rozbije 🙂 a dneska jak spolu řáděj...pro toho chlapa je dítě fakt obrovská změna, mnohem větší než pro matku, ta se na mateřství připravuje celý těhotenství, a proto bysme toho chlapa neměly odsouvat na druhou kolej, díky němu přece dítě máš

abecedka
6. lis 2012

Už jsem pochopila, proč je tolik rozvodů. A ženské zůstávají kolem 50 samy. Odejdou děti a partner odešel dávno, za někým pro koho bude podstatný.

Máme dvojčata, manželovi bude 40 a děti si dlouho přál. V noci jsem nespala, ve dne také ne. Nikdy jsem ho ale na druhou kolej neodsunula a on se za námi rád vrací domů, rád s dětmi pomáhá a rád k nim v noci vstává.
Nikdy jsem neřekla, že na něco nemám čas. A až naše děti odejdou a založí si podobně spokojený vzah, tak mi spolu budeme dál. Tak jak mě to naučili moji rodiče.

blahova_andrea
6. lis 2012

@sorini2 no vidíš a můj mi klidně tu večeři uvaří mezitím, co krmím malého 😀 rozhodně si nemyslím, že má muž vyloženě odsouvat, ale rozhodně už pro mě není na prvním místě. on si může jídlo nachystat sám, vykoupat se sám, zabavit se sám...dítě do jistého věku rozhodně ne. prostě je na prvním místě uspokojit potřeby dítěte a až zbývající čas a energie se může využít ve prospěch partnera. není to vůči němu asi fér, ale myslím, že to tak cítí spousta maminek. a muž by to měl chápat.

blahova_andrea
6. lis 2012

@abecedka rozhodně vám fandím. kéž by bylo takových příkladných vztahů víc. teda určitě jich víc je, ale myslím, že jsou v menšině.

lenka5731
6. lis 2012

@blahova_andrea no nevím.. o příkladném vztahu se dá podle mě mluvit tehdy, když trvá 40 a více let. V 29 podle mě na takové hodnocení docela brzy. Vlastně jsem taky jeden "příkladný pár" s dvojčaty znala a záviděla jim,.. a už spolu nejsou a při rozvodu se poprali o každý talíř. Omlouvám se za offtopic. 😒

yamdena
6. lis 2012

@teer ahoj, já bych mu dala ještě šanci. Přijde mi, že zpanikařil a utekl jak malý kluk (i s králíčkem). Pokud se ale bude pokračovat ve výčitkách, ničemu to nepomůže a vztah se rozpadne nadobro a navždy. Moc to manžel nezvládl, to je pravda, nejspíš to sám i ví, tak není třeba mu to připomínat. Jestli máš zázemí u rodičů, chvíli bych manžela nechala ať se vzpamatuje a uklidní a navrhla mu, že až se na to bude cítit, může se k Vám vrátit a celé to smažete a uděláte za tím tlustou čáru. Ono totiž vracet se do vztahu s tím, že celou záležitost bude mít do konce života na talíři, není dobré. Taky bych mu zdůraznila, že ať se stalo mezi vámi cokoli, vždycky bude pro své děti jejich táta. Drž se, nemáš to jednoduché, ale beznadějné to není 😉

A k obecnému podtématu matka-otec-děti: nemám pořadí, v jakém své blízké miluji, protože syna miluji jinak než manžela a je zase jinak než třeba rodiče. Chráním a pečuji o toho, kdo to potřebuje více, což je tedy obvykle syn, ale může tomu být i jinak.

yamdena
6. lis 2012

@lenka5731 že se lidé nerozvedou/nerozejdou neznamená, že mají příkladný vztah (viz manželství Danuty a Lecha Walesových) - omluva za off topic

lenka5731
6. lis 2012

@yamdena já nepíšu, že každý tak dlouhý vztah je příkladný 😉 ale když si spolu projdou vyrůstání dětí, jejich odchod z domu a začnou stárnout, tak už to něco znamená.

dezyre
6. lis 2012

@teer Bohužel jsem vypozorovala ve svém okolí, že spousta párů začíná mít problémy po narození prvního dítěte. Je to vždy o tom samém. Žena se stará především o dítě, co si budeme povídat hormony při kojení a po porodu nějakou dobu také dělají své a hlavně máme pocit, že tatínek si drobečka málo všímá, nepomáhá s ničím, nehraje si s prckem atd. atd. .. Myslím si, že najdeš málo chlapů, kteří jsou ochotni opečovat miminko. Ale prostě jsme tak "naprogramované", očekáváme od chlapa moc 😀 . U nás to bylo to samé. Já jsem teda hodně brzo vystřízlivěla a přestala očekávat, že manžel bude malýho přebalovat, koupat, nebo chodit s ním sám na procházky. Tudíž jsme se vyhli zbytečným výčitkám typu - je to naše společné dítě, zkus se taky postarat, ty si ho nevezmeš ani ven, přebalit ho neumíš.. Ale zkus vydržet, zkus nechat chlapa vydechnout, možná opravdu potřebuje trochu času aby se vzpamatoval (fakt si kolikrát říkám, že s chlapem zacházím jak s malovaným vejcem). Teď budu mluvit sama za sebe - jsem totiž taky hrozně tvrdohlavej a hrdej člověk, takže já bych se v žádným případně nedoprošovala - nechala bych "to" vyhnít. Buď se chlap vzpamatuje a začne se mu po vás stýskat, anebo zjistí, že mu je bez Vás dobře a v tom případě nestojí za to, aby si ho přemlouvala a doprošovala se, aby se vrátil domů.
Jedna paní tu psala pořadí na prvním místě manžel, na druhém ty a na třetím dítě, něco malinko na tom je - až na to, že byste měli být na prvním místě všichni - jako rodina. Ze začátku je pro matku trochu těžké držet všechny členy domácnosti na prvním místě (hlavně sebe), ale jakmile si zajedete na nějaký režim, tak to jde. Chlap je tvor ješitný a každý chlap je rád, když se o něj manželka stará a pečuje o něj, žena to prostě nemá lehké - musí být vším (z pohledu chlapa) - matkou, milenkou a i služkou (hnusně napsané, ale je to tak). Každý chlap má rád, když má doma ženu upravenou, která o sebe pečuje, domácnost v kupě - navařeno, uklizeno a ještě když ho zvládne uspokojit. Jenže, aby si toho všeho dosáhla, musíš se dokázat i ty sama brát na prvním místě. Umět se odreagovat, čas od času si zajít sama pokecat s kámoškou, postěžovat si. Samozřejmě chlap, aby hlídal .. Ale na druhou stranu i on by měl mít prostor realizovat své koníčky. Můj manžel má časově dost náročnou práci, do toho i koníčky. První rok to bylo opravdu náročné, ale postupně jak malej začal být "akčnější", tak i manžel si s ním začal víc a víc hrávat a rád a moc se těšil až přijde z práce a bude si s prckem hrát. Teď už je to úplně napohodu. Kolikrát si ho i dopoledne vezme do práce, všechno mu ukazuje. Prostě to chce čas a trpělivost.
Holky nejhorší na tom je to, že jsem si ověřila v praxi, že když žena povolí v udržování rodinného krbu, tak jde vztah do háje ☹ To jsou prostě chlapi ☹ Neříkám, že všichni... existují i vyjímky .... ale doma mám to, co potvrzuje to pravidlo 😀

kupi
6. lis 2012

@abecedka když si nespala v noci ani ve dne, tak nějak nevím jak ti manžel s dětmi pomáhá, to spiš vypadá, že je to celé na tobě a to, že je manželka celá ztrhaná z toho jak vůbec nespí, jenom proto aby byl manžílek spokojenej, tak to podle mně spokojený vztah neni, ale každý to vidíme jinak, když ti to vyhovuje tak je to fajn, já bych si připadala jako služka

abecedka
6. lis 2012

@kupi když jsem kojila, tak bohužel jen tu druhou nosil, co plakala hladem. Škoda, kdyby mohl kojit, tak by to bylo lepší 😀 Protože jedna pila 45 min jak byly menší a kojila jsem je co 2 hodiny.

Ted už je nekojím a vstává k nim pořád. I ráno a já ještě spím.