Osobní kouč nebo psycholog

jana155
22. lis 2017

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost s osobním koucingem. Mám velké problémy jak v osobní rovině, tak vztahove a take s 3 letou dcerou, kterou nezvládám, k tomu mám 7 měsíční miminko a prostě jsem v situaci, kdy už nevím kudy kam a sama ji nezvládnu. O to jsem se už pokoušela delší dobu. Už to takhle dal nemůžu nechat, trpí tím akorát děti. Myslíte že je lepší kouč, nebo psycholog? Nepotřebuju se někde jen vypovídat, potřebuju prostě doopravdy poradit. Nemáte někdo zkušenost ? Jsem ochotná zaplatit klidně velký peníze, ale aby to k něčemu bylo. Děkuji za vaše názory.

vendelinka08
22. lis 2017

Doporucuji dobreho kouce. Me strasne moc pomohla...rozhodne bych rekla ze lepsi nez psycholog. Na spoustu otazek si odpovis a posune te to tam kam potrebujes. Urcite do toho jdi. Bude lip...uvidis.

vendelinka08
22. lis 2017

A libi se mi..ze kouc neradi co a jak mas delat. Ale jen te vede..aby sis ty uvedomila co mas delat abys byla spokojena a vyresila si tim sve trable. Je to dobra investice.

jezz1e
22. lis 2017

@vendelinka08 Tak psycholog je to samé, ten taky nenařizuje, co a jak 😉 Já jsem spíš pro psychologa, ale hlavní je si s dotyčným sednout a mít k němu důvěru než jestli má na vizitce kouč nebo psycholog.

jana155
autor
22. lis 2017

@vendelinka08
@jezz1e
Holky, děkuji za nazor a máte třeba s někým konkrétně zkušenost?

pincola
22. lis 2017

Psycholog, ten musí mít vystudováno, kouče si může udělat kdokoliv.

kacikaci
22. lis 2017

Mám dobrou zkušenost s terapií v biosyntéze, která řeší člověka komplexně - tzn. psychika a její dopady na naše tělo..mohu poslat kontakty do sz..

jana155
autor
22. lis 2017

@kacikaci Diky, urcite poslete a o co se vlastně jedna?

vendelinka08
22. lis 2017

@pincola na kouce se musi take studovat. Nedostanete papir rozhodne zadarmo. A kdyz mohu srovnat psychologa...tak tam jsem kdysi opravdu nic nepobrala. Proto uprednostnuji koucku za kterou chodim kdyz mam potrebu. A rozhodne mi pomohly uz dve konzultace a to jako hodne moc. Ale nevnucuji. Jen rikam svou zkusenost. Nezatracuji ani psychology.

mythologist
22. lis 2017

Vidis, me koucuji vlastni deti. Triletak je uplne nejlepsi, nadherne zrcadlo moji netrpelivosti, strachu, mistr pritomneho okamihu. Mladsi je national geographic v praxi, nekdy jenom sedim, koukam a zasnu. Drzim pesti at je brzy lepe!

pincola
22. lis 2017

@vendelinka08 na kouše stačí jen kurz, který si zaplatíš ne? Podle mne na to není VŠ.

veronikaka
22. lis 2017

Co nějaká pedagogicko-psychologická poradna?

utrikocku
22. lis 2017

odkud jsi? Pokud jsi z Prahy, tak pár doporučení mám.

vendelinka08
23. lis 2017

@pincola ne urcite na to VS neni..ale kdyz jsem se bavila s kouckou..ktera ten kurz delala...tak to rozhodne neni med. Nakonec ten certifikat dostali jen 3 z mnoha. Jen chci rict..ze urcite neni kouc jako kouc. Jde o to kdo jak to bere. Kdo chce lidem opravdu pomahat atd. Ale to je ve vsem. V kazdem povolani..i u lekaru. Neni doktor jako doktor. Nekdo leci od stolu aniz by se na pacienta podival.

terezapetrova
23. lis 2017

@kacikaci kolik prosím stojí biosynteza?

terezapetrova
23. lis 2017

@veronikaka PPP je i pro dospělé?

pincola
23. lis 2017

@vendelinka08 Já tomuhle moc nerozumím, ale na kouče to prý stojí desítky tisíc, ten kurz. Dalo by se i dohledat, tak nevěřím, že většina klientů si to jen zaplatí a pak to nedostane. To by si ti pořadatelé nedovolili. Neříkám, že mezi nimi nemůže být někdo chytrý, ale nevěřím tomu směru. Tobě přeju, že jsi spokojená. To je fajn🙂

jana155
autor
23. lis 2017

@utrikocku jsem z Brna, tak to asi nic:(

jana155
autor
23. lis 2017

@veronikaka ppp je pro děti a s dcerou je to těžký hlavně kvůli situaci ve které jsme, proste se já musím se vším vypořádat a věřím, že pak se zlepší i ona, jak pise #mythologist tak deti jsou zrcadlo.

kafemaniak
23. lis 2017

Mam rada nazory Aleny Vavrove, k ni bych se s problemy s ditetem objednala ja.

jana155
autor
23. lis 2017

@kafemaniak děkuji, vyhledam
si.

jana155
autor
23. lis 2017

@kafemaniak tak p.Vavrova vypadá, že by mohla pomoct, ale má plno a nepřijímá a navíc je z Prahy....škoda:(

kacikaci
23. lis 2017

@terezapetrova jak který terapeut, někdo si bere 500,- na hodinu někdo 800,-

jezz1e
23. lis 2017

Jestli se nemýlím, osobní kouč nemusí mít pro výkon povolání ze zákona žádné vzdělání. Prostě se rozhodnu to dělat a buď mi to jde nebo ne. Samozřejmě k tomu můžu mít nějaké kurzy, certifikáty apod., ale to je na úrovni soukromých organizací. Psycholog má vystudovanou VŠ (i když k výkonu praxe už další dovzdělávání taky nepotřebuje). Takže bych fakt neřešila, jestli kouč nebo psycholog, ale spíš opravdu sháněla jen kontakt na prověřenou osobu. V Brně neznám, ale kamarádka je psycholožka a dělá supervizorku, můžu se zkusit zeptat, jestli jí někdo z Brna nenapadá.

jana155
autor
23. lis 2017

@jezz1e to byste byla moc hodná, kdybyste se zeptala...