Otci dítěte je všechno jedno, má cenu na něj tlačit?

barulin16
5. zář 2015

ahoj, chci se zeptat na nazor...
Za necele dva mesice cekam mimco, s partnerem spolu nejsme, ale je mu vse jedno. Je mu jedno jak se nam dari, je mu jedno, zda býde v RL. Nevidela jsem od nej ani korunu a vzdy kdyz se chci domluvit, rekne ze je cas, nevi nebo je mu to jedno..

Ma cenu na nej nejak tlacit, popripade jak?
nebo ho nechat byt tim jeho stylem "všechno nějak dopadne"?

mam z takoveho chovaní depky a to neni dobre hlavne pro malou..o me uz nejde..

barulin16
autor
6. zář 2015

Prijmeni bude mit urcite po me a urcite ho zapisu do rl. Jen me mrzi, ze to nejde dobrovolne a bude to muset jit pres soud. Pak ja budu za blbou, ze jsem to dala k soudu a pod. a tomu jsem se prave chtela vyhnout

akankeo
6. zář 2015

@barulin16 mas narok na to , aby ti prispel na vybavu atd, dala bych to k soudu uz ted. Pokud to neni nejaky nasilnik nebo kriminalnik, tak neni duvod ho nedavat do ZL, snad se taky na vyrobe ditete podilel, tak kdyz neni zodpovedny on, hold se tomu bude muset pomoct. Dite sice v tomhle veku moc nestoji, ale jestli budes mit nejnizsi materskou ,tak bude kazda koruna sakra treba. Drzim palce.

tulikiss
6. zář 2015

@barulin16 tak mu rekni tehdy a tehdy mas cas, nejsi v praci, vyborne cekam te na matrice tam a tam v tolik a tolik a pokud neprijde tak to das po narozeni male na soud a budes vedet ze on je ten blbec co to neresil kdyz mohl.

akankeo
6. zář 2015

@barulin16 a proc bys mela byt za blbou? Blbej je snad on, kdyz neumi dostat svym zavazkum, kdyz to neudelas, tratit na tom budes nejenom ty, ale hlavne vase spolecne dite

barulin16
autor
6. zář 2015

@tulikiss je to slozite, ma nepravidelne smeny, ktere se dovida den predem. On mi je sam nerekne a ja ho zas chapu, ze kdyz jezdi 6dni v tydnu od 3 do 18, chce si taky odpocinout....
@akankeo protoze vsichni budou verit jen mu, ja ho prej citove vydiram atd...

akankeo
6. zář 2015

@barulin16 prosimte jaky vsichni, ted je nejpodstatnejsi tvoje rodina a tou si ty a tvoje dite. Ostatni ti muzou polibit, oni k diteti v noci vstavat nebudou a nebudou ho muset zajistit, to je ciste zodpovednost jeho rodicu. Kdyz se jeden cuka a zakonny narok tam je, co jineho muzes delat nez se domahat prav svych a sveho ditete?

tulikiss
6. zář 2015

@barulin16 kasli na kecy ostatnich, chapu ze ve vasem veku je to tezke, ale kasli na ne....vis oni lidi v tvem veku vedi houby o tom jaky to je cekat dite a co je to za starosti. budes mlada maminka, takze se musis naucit bojovat za sebe a za tvoji holcicku, lidi jsou blby a radi kecaji do veci o kterych vi houby. Ja vzdy rikam pokud je dost starej na to aby mel sex, tak by mel byt dost starej na to aby pak plne nesl nasledky pripadneho tehotenstvi. A klidne lidem rikej ze ty ho citove nevydiras, jenom chces aby se zachoval jako chlap a neschovaval se do pisku pred svymi povinostmi.

mimi1004
6. zář 2015

@barulin16 Když dokázal udělat dítě, tak by měl být i zodpovědný a postavit se k tomu čelem. A je fuk, jestli je chtěné nebo ne. Takže jestli to chceš řešit přes soud, máš na to právo. Vymlouvat se, že má nepravidelné směny, nebo že pracuje 15h denně 6 dní v týdnu, nebo že je ve svém věku nezralý na dítě apod., je UBOHÉ!!! Držím ti pěstičky, abys to všechno zvládla a byla s dcerkou šťastná 🙂 A na ty kolem se z vysoka VYS*R, nežili, nežijou a nebudou žít tvůj život a o tebe a tvou dceru se starat nebudou... Posílám modráska pro štěstí 🙂

blahova_andrea
6. zář 2015

@barulin16 proč bys měla být za blbou, že jsi to dala k soudu? když "nemá čas" s tebou zajít na matriku...ale počítej s tím, že zas možná bude chtít dát teda i své příjmení 😉 já třeba s otcem svých dětí žiju, ale nejsme vzití, tak mají stejně příjmení po mě 😅

blahova_andrea
6. zář 2015

@barulin16 přestaň ho chápat a omlouvat! on má právo si odpočinout? a kdy to právo budeš mít ty, když budeš s dítětem sama? kdy ty budeš mít právo si odpočinout až budeš lítat kolem malé 24/7 jen ty? 😉 po něm chceš jen, aby si udělal chvíli na úřad a tam se dá i objednat, aby jste nemuseli trávit půl dne čekáním, když tak spěchá. bohužel...rodiče malých dětí často nemají právo odpočívat. tatínci pracují od nevidím do nevidím a maminky kmitají kolem dětí. taková je realita. bohužel ☹

mimi1004
6. zář 2015

@blahova_andrea Přesně tak, manžel ráno v 8h odejde a vrátí se v 18h. Celý den jsem tedy s dcerou sama, oddechnu si trochu, až se vrátí a pomůže mi. Naštěstí umí přebalit i nakrmit, ale stejně jsem furt v pozoru a hlídám, co a jak se děje. Já padám na držku v tomhle režimu a od pondělí toužebně vyhlížím víkend, až bude doma celý den a mě se trochu uleví a aspoň trochu se vyspím. Ale ty @barulin16 budeš úplně sama 24/7/12...

blahova_andrea
6. zář 2015

@mimi1004 no my sice tatínka máme, ale taky spíš svátečního. stráví s námi tak max. 2 dny v měsíci. jinak vstává v 5h a domů často chodí až už děti spí. sice taky umí uvařit i nakrmit, přebalit, vykoupat, ale kdy to má dělat, že? 😅 ☹ bohužel mě dny splývají, je jedno či je pondělí nebo pátek...nebývá doma většinou ani o těch víkendech. v noci vůbec nehrozí, že by vstával k dětem místo mě, abych si odpočinula. na to je moc unavenej. jako když je veeeeeelká krize, že jsem kojila jedno a řvalo druhé nebo jsem byla nemocná a nemohla ani vstát a žduchla do něj, tak jo. vstal... 😅 no ale to bych fakt spočítala na prstech rukou 😉 obě děti mám hodně nespavé a na mlíku závislé, takže já už prakticky 4 roky nespala a právo na odpočinek prostě nemám, není kdy. takže omlouvat chlapa, že nemůže na úřad je fakt šílený. ano... nemůže kdykoliv, nemůže tam vysedávat každý druhý den, ale tady jde o jednu návštěvu, kterou si může naplánovat téměř na kdykoli a má to x měsíců, tedy měl...teď už se mu čas krátí 😀

mimi1004
6. zář 2015

@blahova_andrea Musíme věřit, že bude líp 😉 Posílám povzbuzení a jsem ráda, že mám jen jedno dítě a že chlap je jaký je 🙂

blahova_andrea
6. zář 2015

@mimi1004 no tak já se snažím být optimistka, ale náš táta je workoholik a peněz se nám stále nedostává, takže to zlepšení případné bude jen mírné 😅 děkuji, já si říkala odkud to modré přiletělo 🙂

shine2015
6. zář 2015

@mogwaika tak mě napadlo - kdyby to bylo obracene a on měl nižší plat než ona, tak v tom případě by musela platit ona jemu ne???? Když ona by si vydělala 20tis a on 12tis??? Aby mělo děcko zajištěny standart.....

blahova_andrea
6. zář 2015

@shine2015 ano...už jsem to tak slyšela. prostě se to počítá na dorovnání při té střídavce. přesně jak to tu bylo napsáno. aby nebylo dítě od jednoho rodiče za sociála a od druhého za bohatého fracka 😀 no jako já si to vůbec nedovedu představit takto žít. nemyslím tím platit chlapovi alíky, ale spíš nemít děti u sebe 😅

shine2015
6. zář 2015

@blahova_andrea to je hlavni duvod proc bych ho neuvadela jako otce...a moc do toho nerypala....navic aby pak jeste v budpucnu neplatila ona jemu.....pokud chodi po hospodach atd...

blahova_andrea
6. zář 2015

@shine2015 no já bych otce neuváděla hlavně proto, že očividně nestojí o to být otcem. po porodu bych viděla jestli to budu řešit soudně. teď ho za límec na úřad stejně nedotáhne. ono je fakt rozdíl jestli chlap otcem chce být, jen si nerozumí se ženou nebo jestli dlabe na to všechno. ano...neměli si udělat dítě, ale to už je teď jedno. já jsem taky skeptik a vidím budoucnost obvykle raději spíš v těch tmavších odstínech 😅 já jen doufám, že nebudu muset sama někdy řešit kdo se kdy bude starat o děti. peníze jsou jiná věc. o těch je to celé ať spolu lidé jsou nebo nejsou ☹

shine2015
6. zář 2015

@blahova_andrea jj....presne tak

mogwaika
6. zář 2015

@shine2015 jj, je to tak

shine2015
6. zář 2015

@mogwaika tak to jeste aby pak chudak zakladatelka nefinancovala ze sveho platu jeho a jeste dite nevidela dva tydny v mesici....

blahova_andrea
6. zář 2015

@shine2015 jeho není povinna sponzorovat, nejsou a nebyli manželé. ale platit na dítě pokud by vydělávala více než otec by možná musela