Používáme cookies. Více informací zde. OK

Otec mi vše kritizuje a uráží se

emeritakettu
9. srp 2019
Ahoj všem,jde o mého otce.Je zvláštní povaha.Všichni jsou podle něj ču.áci a a všechno je na ho.no.Nic pozitivního snad ani neřekne.Byl takovej vždycky(od doby co se s mamkou rozvedli je to ještě horší),ale co se mi narodil syn,jsem na ty jeho kecy a rejpání přímo alergická.Když přijede na návštěvu,nedá mobil z ruky a čučí tam na kdejaké nesmysly a když ho náhodou položí,tak se dozvím,že mám kočár na ho.no,moc v něm syna houpu,blbě ho nosím,špatně mu kapu kapky do očí,jak ho mám nosit a dávat říhnout,co mám jíst abych měla lepší mlíko,popřípadě že oběd co jme měli je hnus,chlap si koupil skútr na dojíždění do práce,tak ten je taky na nic,protože na něj bude pršet,...Syn je nedonošenec a má spoustu problémů do dneška,takže jsme u doktorů víc jak doma.Poslední dobou mi asi třikrát přes messenger oznámil,že se staví.Měli jsme zrovna naobjednané kontroly,tak jsem odpověděla,že nebudeme doma a že snad jindy.Včera mi psal,jak jsme dopadli u doktorů.Podle stylu psaní bych tak tipla,že měl i něco upito a začal zase rejpat no a nakonec jsem se dozvěděla,že když mě tak obtěžuje,tak že už o něm neuslyším a aspoň se nebudu muset pořád na něco vymlouvat,jen aby nemohl přijet a že jsem se změnila(to nepopírám,od dob těhotensTví už nejsem ta blbka co dřív,která se nechala šikanovat od ostatních a když se mi něco nelíbí,dám to jasně najevo,ale zase nemyslím si,že bych byla takovej prudič,kterej dělá z komára velblouda a řešila vyloženě kraviny,které za to nestojí) Nezapomněl si ještě dneska na facebooku,jako nějakej puberťák, vylít srdíčko,jak je zklamanej. Skoro 70letej chlap.Teď přemýšlím co dál.Vždycky jsme měli fajn vztah,dokonce lepší jak s mamkou(dneska se tomu docela divím,protože moje dětství a dospívání bylo plné debilních poznámek týkajících se toho jak vypadám,jak jsem neschopná atp.) Na jednu stranu by mě mrzelo,kdybychom se přestali stýkat (už kvůli synovi)ale na druhou stranu si říkám,že jinak mu asi nedojde,že už jsem dávno dospělá,mám svoji rodinu a chci si dělat věci po svým a že i když podle něj je všechno na nic,pro někoho jiného to tak být nemusí.Nebo ani to,že se nějaký čas neuvidíme ho nedonutí zamyslet se nad tím,jak se chová?
ariadna12
9. srp 2019

Mozna je trochu omezeni kontaktu na case. Deda se nechova vhodne, pred vnouckem te snizuje. Zkusilas mu treba napsat svoje pocity? Ze ho mas rada, ale cim ti ublizuje?

emeritakettu
autor
9. srp 2019

@ariadna12 syn má teď půl roku,takže to zatím úplně nevnímá,ale přijde čas kdy z toho bude mít rozum a jak znám svého taťku,tak si servítky brát nebude ani potom. Jinak o tom,jaké z toho mám já pocity jsem přímo s ním nemluvila,ale bavili jsme se o tom se mojí sestrou a vsadila bych boty na to,že mu to řekla jako vždycky všechno a chviličku to bylo i lepší,ale moc dlouho mu to tedy nevydrželo.

korneliusa
9. srp 2019

@emeritakettu Už právě kvůli dítěti, bych kontakt zásadně omezila. Co mu takový člověk asi předá do života?

malenka3
9. srp 2019

Máš jiné sourozence? Mají to podobně? Nevím, takového člověka bych v životě svého dítěte chtěla minimálně. Zkusila bych s ním sednout a povědět mu vše, co ti vadí a že takovýho dědu pro svého syna nechceš, že je teď pro tebe přednější tvoje rodina.
Pokud myslíš, že by tohle neklaplo, napiš mu to v dopise, aby ses vyhnula přímé konfrontaci. Pak bych omezila kontakt na nejnutnější, jestli se neumoudří. Tomu ale moc nevěřím, takže by to tak bohužel zůstalo, kontakt minimální.

emeritakettu
autor
9. srp 2019

@malenka3 mám sestru,tak tři roky zpět se po rozchodu vrátila domů a nějaký čas spolu bydleli a nemohli si v tu dobu přijít na jméno,pak se odstěhovala a mají perfektní vztah,jsou spolu denně v kontaktu. Když jsem s ní o tom mluvila,sama uznala,že čím je starší, tím je to s ním horší a řekla,že on kolikrát nemyslí věci tak zle,jak to vyzní. Někdy možná ne,ale ve většině případů to myslí přesně tak,jak to řekne,na to ho znám moc dobře.Má pak ještě dvě děti z předchozího manželství a s těmi se vídá minimálně,tak dvakrát do roka, takže tak. Přímé konfrontace nemám ráda,dopis není špatnej nápad,ale nemyslím,že by to k něčemu bylo. Spíš si myslím,že se urazí ještě víc, protože on na svém chování nevidí nic špatného.V životě neuznal chybu i když šlo jen o drobnosti,takže si iluze moc nedělám

malenka3
9. srp 2019

@emeritakettu ta rozmluva / dopis nemá být snaha ho předělat. To se v jeho věku asi nestane. Má to být zdůvodnění pro něj, proč ten kontakt omezíš a dáš mu možnost se nad tím zamyslet a zkusit to změnit. Máš svoji rodinu, ta by měla být pro tebe vším a to, že on je tvůj otec, neznamená, že si musíš nechat ničit život. Pokud mu dáš vědět, že to to vadí a on s tím nic neudělá, měla bych svědomí čisté.

korneliusa
9. srp 2019

@emeritakettu Tak at se klidně urazí. To už je jeho věc, jak si to přebere.

emeritakettu
autor
9. srp 2019

@korneliusa říkám si to samé a vlastně by se mi trochu i ulevilo,vždycky mám nervy v kýblu z toho,co zas bude na ho.vo a mám pak akorát zkaženej celej den.Kdyby to byl někdo jinej, neváhám ani minutu a utnu styky bez toho,aniž by mě to nějak mrzelo,ale přece jenom tohle je táta,jiného nemám a i když je jakej je, mám ho ráda.Věčně tu nebude a nerada bych si jednou něco vyčítala.Ale zároveň vím,že to jak se teď chová nechci a nebudu akceptovat,takže mu tedy asi budu muset sdělit svoje pocity a jestli nezmění svůj přístup,asi se fakt budeme muset potkávat jen příležitostně nebo vůbec.

adinka19
9. srp 2019

@emeritakettu Ahoj, prijde mi to, jako bych cetla o sobe... to same dela i muj tata, sice za strizliva nerype nejak extra do me a do vychovy, ale presne, jak ty pises, vsichni okolo stoji za hov.., on vsechno vi a vsechno by udelal lip. Kdyz se napije (a to je bohuzel casto) je i slovne hruby (druhy den si to ale nepamatuje nebo pokud ano, dela, jakoze nic). Po narozeni dcery (pred pul rokem) vystartoval hodne hnusne na manzela, bylo to po telefonu y zrejme nevedel, ze sedim vedle nej a ze rve tak, ze ho slysim..., tak jsem si telefon od manzela vzala a servala ho...pak jsem ho nechtela aninvidet (manzel nechce dosud), ale prislo mi lito, ze by mala prisla o jedineho dedu a i nasledkem necekaneho umrti jeho bratra jsem se zacala zase bavit. Cekala jsem, ze mu to dojde, ze, kdyz pise, ze se mu po male styska a ze ji chce videt, ze pujde do sebe... ale zazrak se nestal a bohuzel zrejme ani uz nestane ☹. Boli me to a hrozne s tim bojuju, na jednu stranu bych se s takovym clovekem normalne neparala a prerusila styky, na stranu druhou, je to muj tata a je mu to kvuli male lito... Taky nevim, co s tim ☹

adinka19
9. srp 2019

@emeritakettu Jako bys psala za me ☹. Drzim ti palce, at si statecnejsi nez ja a at to tatovi docvakne!

makronka222
10. srp 2019

At jde delat nejakej sport nebo do vecerni skoly. Do prace, cokoliv. Hrabe mu akorat. Bych s nim na chvili utla kontakt aby se nad sebou zamyslel

emeritakettu
autor
10. srp 2019

@adinka19 tak to tě lituju a vím jak ti je.Já fakt nevím co ti lidi z toho života mají,když jsou celé dny jen nasraní.A to jak píšeš, že dělá,že si nepamatuje,to mi ho taky připomíná.Když už mi po čase přecházení těch jeho výlevů fakt něco hodně vadilo,řekla jsem mu to a on na mě vystartoval,že to není pravda a že tohle nikdy neřekl.Tak jsem taky přemýšlela,jestli prostě zapírá,nebo už má hosipa a fakt si to nepamatuje

emeritakettu
autor
10. srp 2019

@makronka222 sport on dělat nebude,má vyměněné oba kyčle a změny na páteři a je rád,že se hýbe.Do školy chodit taky nebude i když tu možnost má,jsou u nás semináře každou chvilku pro lidi a zadarmo, má to tak sto metrů od baráku a nejde,to radši celý dny sedí u pc nebo u televize. Jediný co,tak jde sem tam do práce když potřebujou.Po večerech vysedává s chlapama u piva a to je veškerá jeho náplň.Doma neuklízí, nevaří-to si radši koupí nějakej hnus v pytlíku, jediný co,tak si vypere a umeje nádobí,jinak nesáhne na nic.Dřív jsem mu tam občas uklidila,vyžehlila a navařila třeba do mrazáku,ale to bylo taky špatně, protože zamražené věci zásadně nejí(polívka ze sáčku je asi lepší),takže jsem se na to vykašlala.Myslim si,že on i když je teď naštvanej,tak mu to stejně dlouho nevydrží a zase se ozve,ale to zamyšlení se nad sebou v tom období kdy nebudeme v kontaktu asi neproběhne a bude to pořád to samé

adinka19
10. srp 2019

@emeritakettu no, mame to stejne. Myslela jsem, ze se neco zmeni k lepsimu, kdyz si koupil chatu a zacal zahradnicit a pestovat, ale zadna zmena. Misto v panelaku, nadava a chlasta na chate ☹, dokonce ani nova pritelkyne ho nezmenila, uz asi jiny nebude. Myslela jsem, ze alespon kvuli zenske se bude trochu snazit, ale asi stareho psa... ☹

markulinkarohata
10. srp 2019

@emeritakettu mam podobny problem pro změnu s mamou,ale to je trochu jiný případ...Osobně bych se s nim přestala vidat.Tobě to nic nepřináší a on chce asi jen provokovat protože jiny styl komunikace asi nezná. ..Ja se s mamou nevidam a mrzí mě to,ale vim,že je to cesta...

babanci
12. srp 2019

Já myslím, že byl-li takový vždy, teď se těžko změní. Oni Ti chlapi v tomhle věku jsou takoví prudiči často. Negativní. protivní. Já mám podobný problém s mámou. Bohužel, si nedala říct a v současné době se nestýkáme. Není to dobré, ale snažila jsem se opravdu hodně dlouho.

Sem začni psát odpověď...

Odešli