Otěhotněla jsem s přítelem a vrátila se k manželovi

ifet
2. dub 2014

Ahoj holky, uz jsem uplne bezradna..cca pred 5 legy jsme s manzelem zcali resit deti...brhy jsme zjistili, ze manzel ma spatny spermiogram a sance na prirozene poceti je nulova. Podstoupili jsme behem 4 let 6x IVF a 5x IUI, vzdy bez uspechu.Ja jsem tuto situaci neunesla a kdyz jsem jela do lazni, potkala jsem tam pritele. Od manzela jsem odesla a po trictvrte roku jsem otehotnela s pritelem. Jenze v te dobe jsem si uz pohravala v hlave s myslenkou, jestli se k manzelovi nemam vratit, protoze mi moc chybel. Kdyz jsem manzelovi rekla, ze jsem tehotna, tak mi rekl, ze by se ke me taky chtel vratit...no a tak jsme to uskutecnili ale ted cca po 10ti dnech mame oba velke vycitky kvuli pritelovi, ze ho o mrne pripravime, pdotoze on by o dite moc stal. Poradite mi, co mam delat? Diky vsem...

saminomimino
2. dub 2014

A přítel ví,že je to jeho dítě?Jinak docela pakárna,teda 😖

zuzi.111
2. dub 2014

A dopr..le to je situace. Tady snad je nejlepsim radcem srdce. Rozumem to asi nevyresis. To ani nejde. Ale at to bude jakkoli, nakonec vzdycky zustane jeden, ktery bude nestastny.

tarra27
2. dub 2014

@ifet manžel ví, že není jeho?

já teda mezi náma bych po deseti letech nechala věci spát tak jak jsou...dítě tátu má, má ho rádo, táta má rád jeho...proč to měnit....

co bys řekla dítěti? ztratíš veškerou jeho důvěru, navíc pujde do puberty.....pokud bych to dítěti někdy v buducnu řekla, tak až by bylo dospělé...ted v tomhle věku ne....

navíc přítel může mít svuj život, dítě, manželku.....uděláš v tom zbytečně peklo všem....

když je to deset let, nechat to být.....to jste měli s manželem řešit dříve....a ne ted.

zuzi.111
2. dub 2014

@tarra27 je to pry 10 DNU ne LET

tarra27
2. dub 2014

@zuzi.111 promin, omlouvám se....

ifet
autor
2. dub 2014

Jo, je to 10 dnu... jsem ve tretim mesici...manzsl vi, ze to neni jeho a pritel vi, ze je to jeho a moc by to dite chtel...dokonce se za mnou prestehoval a js se zachovala takhle ☹

tarra27
2. dub 2014

@ifet a jak na to reaguje přítel, on by te zpet chtel? přeci jen znáte sekrátce....

ifet
autor
2. dub 2014

Jo chtel...rika, ze me miluje, ale hlavne spolu cekame mimco..

tarra27
2. dub 2014

@ifet podívej, situaci nezávidím, ale!!

jedna vec je, že já sama za sebe pochybuji, že manžel zkousne že dítě není jeho...možná na začátku, ale pak, až bude mít rysy přítele, gesta atd...no nevím...nemyslím, že by ho vůbec nemel rád, ale myslím si, že jako svoje by ho nemel...

a za další nevíš kdy ti to vyčte, byt ted je na tebe hodný a miluje te,

a za další co dítě až se narodí a vyroste??

já teda jsem pro to, že pokud přítel je schopný hodný a chce se starat, miluje tě...já jsem pro přítele.....

ale uvidíš sama, držím palce, at se rozhodneš správně...

hedusska
2. dub 2014

a s kym chceš být ty? Pokud s manželem, tak bud s manželem, pokud s přítelem , bud s přítelem..ale určitě at se malé pak stýká se svým pravým tátou... to mu nemůžeš odepřít...ale jinak - nechtěla bych se ocitnout v tvé situaci...:/ asi bych nevěděla jak to řešit..a teda smekám před manželem, že i přes to že čekáš dítě s jiným se k tobě chcě vrátit...

zuzi.111
2. dub 2014

@ifet A proc ses vracela k manzelovi? Kdyby to bylo s pritelem tak super (a to by melo po par mesicich, a jeste k tomu cekate miminko), ani by te nenapadlo se vracet. To mi prijde divny. Ten cit k manzelovi asi bude o dost silnejsi, ze ?

zuzi.111
2. dub 2014

@tarra27 Ja myslim, ze tady hraje vyznamnou roli fakt, ze s manzelem se dite splodit nepovedlo. Tim padem to manzel zkousnout muze, protoze si to uvedomuje ( prosel si asi vsechny ty procedury ivf s manzelkou a bez vysledku). Spousta chlapu se stara o nevlastni deti jako o svoje. Zalezi na nature.

ifet
autor
2. dub 2014

Jo je to strasne tezky...do pritele jsem byla zamilovana, ale jak jsem otehotnela, teda uz asi mesic prddtim me to uplne pohltilo a moc jsem se k nemu chtela vratit...
Je to fakt na pytel, taky se bojim toho, co pise tarra27...

ifet
autor
2. dub 2014

@zuzi.111 no prave...city jsou k manzelovi hlubsi a pevnejsi..pritel je navic o par let mladsi...no kazdy mi nadava, za ten navrat, ze jsem pry pritelovi znicila zivot... ☹

zuzi.111
2. dub 2014

@ifet Proc bys mu nicila zivot? No muze Te nenavidet za to, jak to dopadlo. Ma na to pravo. Ale zivot mu to neznici. Ale byt s nim jen kvuli tomu, ze jste spolu pocali? . To je pro cely vztah cesta do pekel. To by mohlo znicit zivot vam obema.

tarra27
2. dub 2014

@ifet holka, tak to podle mě v životě je....navíc pokud je chlap hodný - přítel a dělá pro tebe první poslední...

heled a kdo s tím přišel? že je ot blbý vůči příttelovi? manžel??

Já Ti řeknu jedno, já mám hodnýho chlapa, se vším mi pomáhá, děti miluje všechny, máme jen spolu, žádné jiné...ale vím, že chlapům dává zabrat nevera sama o sobe, i když jste byli od sebe, žádný chlap pokud je to chlap a miluje te nezkousne že jsi měla sex s někým jiným, aby nad tím mávl rukou...a pokud je z toho dítě....bude mu to pořád připomínat co se stalo kdysi...

podle me by manžel možná na chvíli vydržel, ale až by potkal babu behem nejakého času, do ktere by se pobláznil na chvíli nebo která by se mu líbila, kdyby to jako nedopadlo s tebou....tak by za ní pak šel....

to je ale jen muj názor a domněnky...

ale zkus si to otočit na sebe, co kdyby manžel čekal mimi a mel ho v peči pak on a milence ho pujčoval...

hoka dítě je pouto s druhým človekem na 25let.....

laurital
2. dub 2014

@ifet Znicilas ho predevsim sobe a mozna i tomu malemu, kdo vi.Hrat si s osudy lidi mi prijde hodne scestne.

tarra27
2. dub 2014

@laurital zničila zničila...podle mě nezničila...jen se k tomu musí postavit...

a ono že je přítel mladší, necelý rok to nevadilo a pokud tobe je 35 a jemu třeba 30, tak to není tak strašné...koik je přítelovi?

ifet
autor
2. dub 2014

@tarra27 me je 31 a jemu 23..

laurital
2. dub 2014

@tarra27 A ty si myslis, ze to na vsech zucastnenych nezanecha zadne sramy?Co chlap, ktery vi, ze jeho dite vychovava cizi muz?Co manzel, ktery se bude cely zivot bat ze dite, ktere vychovava, jednou vyhleda bio otec?A co matka, ktere tohle vse jednou jeji dite vycte?
Tohle je casovana bomba.

ifet
autor
2. dub 2014

@laurital od narozeni by se vidalo mrne se svym bio otcem...

toga25
2. dub 2014

Zapeklitá situace, to musím uznat, ale já bych se asi rozhodovala srdcem... Myslím, že řešit teď, jestli se manžel někdy nezamiluje do jiné a neodejde, jestli ti nebude vyčítat to, či ono, je stejně ve hvězdách.... To se může podle mě stát i u fungující rodiny s vlastníma dětma... Může to tak být a naopak třeba nemusí. Třeba opravdu bere to dítě i tvůj manžel jako dar, který on prostě mít a dát nemůže a bude vám to fungovat a přítel si třeba najde přítelkyni, která ho veme i s dítětem, i když to taky není nic lehkého a nakonec jim spolu bude moc dobře. Myslím, že nejdůležitější je, aby to nejvíc vyhovovalo tomu mimču, i když ono z toho mít stejně zpočátku rozum nebude... Spíš aby jednou příteli nevadilo, že jeho dítě vychovává cizí chlap. Je to všechno podle mě na rozumné dohodě a komunikaci všech ,,zůčastněných". Ať už jakkoliv, rozhoduj se srdcem, možná právě proto si manžel bude vážit této příležitosti, jestli jsem dobře pochopila, on mít děti nemůže a proto myslím, že to zvládne přejít. Stejně pokud, tak by si našel někdy ženu, která už vlastní děti má, a to by taky mohl nezvládat jejich podobu s otcem... Takhle má vedle sebe ženu, kterou miluje, která miluje jeho a má možnost a šanci mít rodinu. Sice chudák přítel, ale já osobně jsem proti tomu lepit vztahy jen kvůli dětem, ony stejně poznají že něco není v pořádku a už jednou tě to zpátky vrátilo k manželovi. Nevím no... Všechno stejně ukáže čas, ale hodně štěstí každopádně 🙂

zuzi.111
2. dub 2014

@toga25 Vidim to naprosto stejne.

bonavoxa
2. dub 2014

@ifet Jak je ten život zapeklitý. Mám úplně stejnou situaci. Po 10 letech s mužem a 5 bez dítěte jsem nechtěně narazila na muže, do kterého jsem se zamilovala. Láska jako trám..s výčitkami, co muž. Ale s přítelem jsme počali malou, b\lo to zpečetění naší lásky..brala jsem to jako znamení. Opustila muže,nastěhovala se i s malou k němu. O těhotnou se o mě starali oba, v nemocnici se střídali a na Vánoce spolu koukali na pohádky. Žádná idyla..ruce si podali, ale jinak na sebe zahlédali. Manžel ví, že malá není jeho, má ji rád a chce nás. Přítel taktéž. Muž je inteligentní člověk s dobrou prací, přítel jednodušší, ale manuálně zručný. Přišly výčitky, navíc bydlení s jeho rodiči je na palici, občas se chová jako malý, zodpovednost ho deptá, je hrubý, lenivý, vyčítá mi, že za všechno můžu, že po něm chci aby se snažil..a že nejsem spokojená s tím, co dělá.. Abych taky byla, když to dělá blbě...Najednou je můj muž nejlepší kamarád a přítel žárlí, protože se k němu můžu kdykoli vrátit. A v jakém stavu jsem? Nechci ani jednoho..jsem vděčná za svoji dcerušku a víc od života ani nechci. Vyhledám staré přátele, psychologa, odborníka na vztahy, potřebuju slyšet názory, pohledy..sama z toho nevím, jak ven.

marryjanew
3. dub 2014

Můj názor je aby jsi se rozmyslela za sebe. To ty se pak budeš trápit když se budeš řídit jen tím čí je to dítě. Vyber si srdcem s kým z nich chceš být. Oba tě chtějí, oba chtějí dítě, tak si vyber podle sebe. Hodně štěstí. Se zbytkem to čas vyléčí. Toť můj názor.

hanyzka11
3. dub 2014

Nechci to dělat ještě horší, ale přemýšleli jste trochu o právní stránce věci? Píšeš, že kdyby ses vrátila k manželovi, přítel, jako biologický otec by se s dítětem vídal. Teď ale koho bude mít děťátko v rodném listu jako otce? Podle našeho právního řádu, pokud jsi vdaná, je automaticky uváděn jako otec dítětě manžel. Myslím, že i normálně vystaví rodný list. No a pokud budete chtít uvést jako otce přítele, musí se vystavovat nový. Nevím úplně přesně, jak to funguje, jestli se o to jen zažádá a stačí nějaké prohlášení obou stran (jsem/nejsem otcem) nebo je to složitější. A jaké by pak mělo vaše dítě příjmení? Po tobě a manželovi nebo bude žít v sezdaném páru s příjmením svého biologického otce? A potom v některých školách nepodají informace o dítěti muži, který není otcem (biologickým, adoptivním nebo nemá dítě osvojeno) - na to je bohužel taky zákon. Pokud tohle budete probírat, zkuste se zamyslet i nad tím. Jinak můj názor je, jak už tady bylo několikrát řečeno: TY se rozhodni s kým chceš být. Dítě to zvládne, pokud se mu to později pěkně vysvětlí. Bude to těžké, ale stejně se zkuste co nejvíc domluvit. Soudní tahanice nestojí za nic. Každopádně držím palce 🙂

bonavoxa
3. dub 2014

@hanyzka11
@ifet O tomto můžu referovat také z vlastní zkušenosti. Pokud je žena vdaná, je uveden automaticky v rodném listě manžel. I kdyby se udělaly DNA testy předem. Musí se podat na soud žaloba o popření otcovství, ale jen do půl roku dítěte. Soud nařídí soudního znalce, DNA testy, které stojí cca 15 tisíc. Na základě výsledků vydá ustanovení. My už máme toto všecko za sebou. Rozhodnutí ještě nemáme. Od podání žaloby uběhl rok. Několikrát jsme to urgovali, kvůli tomu, že žijeme v zahraničí a máme tím pádem problém se změnou občanství a pojišťovnami. připočíteljdo toho právníka, výlohy na cesty...stojí to prostě docela dost peněz.

dora13
3. dub 2014

Souhlasim s @laurital , ze cela ta situace je casovana bomba, ktera driv nebo pozdeji vybuchne a co vic, nejvic zrani tebe. Obzvlast pokud se bude dite vidat se svym biologickym otcem -- fakt je tvuj manzel schopny tohle prekousnout? Nebude to pro nej spis neustale memento vasi krize a toho, ze on deti mit nemuze a neodnesete to nakonec ty a dite?
Nevim moc co poradit, situace je to blba a nechtela bych ji resit, ale myslet si, ze budete zit jako velka stastna rodina mi prijde prinejmensim naivni...

ifet
autor
3. dub 2014

Holky diky za prispevky...je to tezky, s mamzelem jsme se spolu k sobe chteli vratit cca od ledna, ale porad jsme se nejak mijeli...bohuzel ted je to v situaci, kdy jsem kvuli nemu opustila bio-otce a vratila se k nemu...on to nedava a behem deseti dnu to vzdal...a ja co mam ted v sobe za gulas se neda ani popsat, ale jak se muzu vratit k bio-otci, kdyz bych chtela byt s manzelem...nevim, jak toto v sobe zlomit...no a navic uz i bio-otci dosla trpelivost a vcera me jaksi poslal do prdele...

atinkaa
3. dub 2014

@ifet asi najviac ti moze ukazat vysledok dopredu tato veta od bonavoxy:
A v jakém stavu jsem? Nechci ani jednoho..jsem vděčná za svoji dcerušku a víc od života ani nechci.

Ono je to asi ako taka rozpravkova klasika o oslikovi co sa rozhodoval az to presvihol a vobec uz z logiky veci trojka nie je stastne cislo pre vyrovnany vztah, pretoze umoznuje koalicie, tu asi stale zene ukazuje take tie zadne vratka, ktore su vzdy malovane kus inak ako by boli ak by boli uplne vsedne - nieco ine je sa s niekym cas od casu stretnut, ci je to navsteva dcery ci klasicky milenecky vztah, kedy sa ten jeden javi maxi chapavy a uzasny a cosi ine je bezny zivot ku ktoremu patria i provozni veci a tie az take romanticke a uzasne logicky nie su, takze za mna je to tazka cesta pre teba a dietatko, ktoru si mu sama vlastnym rozhodnutim vybrala.
Tak ci tak je to tazke i pre toho priatela - de facto si ho kus ''zneuzila'', vysledok chceny mas ty a manzel a ze jemu to nijak neublizi....ja neviem ak sa vratim v case spat a narazila by som na 23rocneho co ma dieta kdesi inde ....asi ma handicap vdaka tebe tiez, uplne lahko by som to nevidela. Taktiez jedna vec co po nom chces/chcete teraz, dalsia vec je ako sa to cele vyvinie, co by si robila ak by si vazne manzel nasiel niekoho ineho - odisiel, tiez by tie naroky na priatela teraz v zalohe boli len plus minus nula. Alebo ked nebudu financie, tiez to bude plus minus nula?
Myslim ze by to skor ako forum chcelo rodinnu poradnu, minimalne ty si utriedis myslienky a asi sa ti i skor a lepsie potom podari nastavit nejako podmienky a pravidla, pretoze bez nich sa Vam trom do toho celeho pojde asi tazko, ono ten porod zamava s Vami tromi riadne, najma ked ste vsetko prvorodicia 😉
Drz sa, nech to nejako v pokoji ustojite cele.