Otěhotněla jsem s přítelem a vrátila se k manželovi

ifet
2. dub 2014

Ahoj holky, uz jsem uplne bezradna..cca pred 5 legy jsme s manzelem zcali resit deti...brhy jsme zjistili, ze manzel ma spatny spermiogram a sance na prirozene poceti je nulova. Podstoupili jsme behem 4 let 6x IVF a 5x IUI, vzdy bez uspechu.Ja jsem tuto situaci neunesla a kdyz jsem jela do lazni, potkala jsem tam pritele. Od manzela jsem odesla a po trictvrte roku jsem otehotnela s pritelem. Jenze v te dobe jsem si uz pohravala v hlave s myslenkou, jestli se k manzelovi nemam vratit, protoze mi moc chybel. Kdyz jsem manzelovi rekla, ze jsem tehotna, tak mi rekl, ze by se ke me taky chtel vratit...no a tak jsme to uskutecnili ale ted cca po 10ti dnech mame oba velke vycitky kvuli pritelovi, ze ho o mrne pripravime, pdotoze on by o dite moc stal. Poradite mi, co mam delat? Diky vsem...

nonnni
3. dub 2014

@ifet takze to vlasne neni o tom, ze by se o tebe pretahovali, ale naopak od tebe ted oba dvaji ruce pryc?

Jedine rozumne reseni je ted zustat sama a ujasnit si co chces (opravku chces, ne ze strachu se samoty atd...). A dat i prostor obema dalsim akterum, aby si oni ujasnili, co chteji.

tarra27
3. dub 2014

@toga25 jenže ono je to rozdíl....protože právě v každem vztahu je "krize" a občas může někdo ttoho druhéhoo pobláznit atd...a vůbec chlapa....ale právě když v tom je tohle všechno - dítě není jeho, potažmo sex s jiným mužem...najednou ona bude nejhorší a ona za všechno může...když bude cokoliv, ona mela sex, on pro ni nebyl dost dobrý, ona chtella díte za každou cenu.....mohla vydržet...oon přece nemuže za to, že jim nešlo mit díte....a ona bude ta, co si ho hned udelala jinde...... bude z ní otloukánek, co za vše může...nebo ne otloukánek, ale viník....., ....přijdou od neho výčitky...

jk se k ttomu staví manžel tedy ted? jak o vidí on?
@ifet

codal
3. dub 2014

@ifet Myslím si, že když pár nemůže mít dítě, tak to může být velký problém, byť se velmi milují. Ten problém se tímto vyřešil, ty jsi těhotná a čekáš miminko, i když s někým jiným. Chápu, že to manžel je schopný zkousnout a pokud jste se stále milovali, tak vás to k sobě zase přitáhlo... a i věřím, že to může fungovat, i když miminko nebude vaše společné... jestli je to nespravedlivé vůči příteli? To je, ale život bohužel v těchto situacích nebývá fér... možná, že tě podvědomě k příteli přitáhlo právě to, že se vám s mužem miminko nepodařilo, těžko říct, to víš jen ty... každopádně jestli miluješ svého muže a chceš s ním být, tak je zbytečné se přemlouvat být někde, kde nechceš, stejně by to nemohlo fungovat...tvého přítele je mi líto, ale je mladý a pokud mu nebudeš bránit ve styku s miminkem a neupřeš mu jeho otcovská práva, pak to snad půjde... to, že se na tebe vykašlal mu nevyčítej, on je teď v hrozně těžké situaci, nejen, že přišel o ženu, kterou miloval ,ale i o to malé, nějaký jiný muž si ho chce "přivlastnit", nedivím se mu, že se zlobí... ocitla ses v situaci, která je nezáviděníhodná a asi chápu tvé okolí, že tě odsoudilo, ale takové věci se bohužel stávají, ale je potřeba se k nim postavit a co nejdřív je vyřešit, ať už jakkoliv... ty se musíš rozhodnout a za svým rozhodnutím si stát, nejhorší je nejistota, kdy budeš přebíhat od jednoho k druhému... pokud se rozhodneš, tak pak všichni budou mít dost času i prostoru se se situací vyrovnat a postupně se to všechno urovná.. a když budete všichni rozumní a nebudete si dělat naschvály a bude se chovat v nejlepším zájmu dítěte, pak bude mít váš prcek tři a časem možná i čtyři milující rodiče...

tarra27
3. dub 2014

podle mě je strašně důležité, jak to ted vnímá manžel....jak to bere už ted a jak by si to i představoval...

a nevýhoda je i to, že přítel je dost mladý....

atinkaa
3. dub 2014

@codal ....ta veta ma az desi - pak bude mít váš prcek tři a časem možná i čtyři milující rodiče... , ako chapem dnesna doba je typicka tym, ze je mozne cokolvek, sociologovia to uz postulovali ale ako osoba od dvoch rodicov, a osoba ktora ma obe deti s jednym nas 3milujucim tatinkem mam kus hrozu v ociach z tychto modelov...ale chapem ako si to napisala 😉
ale i tak booozinenku 😅 😕 😔

codal
3. dub 2014

@atinkaa Neříkám, že je to správné, bohužel se to děje čím dál tím častěji a je potřeba to příjmout, protože to jen těžko změníme... sama jsem rozvedená (naštěstí bez dětí), naivně jsem si myslela, že můj vztah vydrží navěky, ale bohužel, nepovedlo se a kdyby ty děti měla, musela bych se vyrovnat s myšlenkou, že mají nevlastní matku a třeba nevlastního otce a určitě bych si přála, aby ho měli rádi, protože štěstí mého dítěte by pro mě bylo nejdůležitější, jako pro každou mámu...a věřím tomu, že pokud má dítě kolem se lidi, kteří jsou schopní spolu vycházet a všichni ho milují, tak je to skvělé a všechno to může fungovat...

atinkaa
3. dub 2014

..uprimne tuto 4kovu, 3kovu iluziu nerada kazim, ja to poznam z poradenstva a to najma od deti a teda to stastie, ak aj je tak je kus pre tych rodicov hrane, ale kazde z tych deti si praje mat v kutiku duse tych svojich rodicov doma a spolu - skus sa opytat tu starsich kociek co su z rozvedenych rodin
ale jasne chapem, stabilizovat je potreba aj takuto narocnu situaciu ale ide to tazsie, co si budeme nahovarat sme len ludia a vsetci mame nejake predstavy, nazory, svetonazor a do tejto mozaiky sa nam obvykle musi - ma vtesnat nas svet, ibaze tu je ta mozaika pre dieta hned 4x alebo 3x co este zas nasobia babicky, dedkovia a uprimne jedna tchyne obvykle je uplne enough, co este ked su dve a pripadne ta obe neznasaju rovnako, niektora z nich skryte alebo i verejne i to Vase ditko a kazda zas ma vyskladany ten Kaleidoskop sveta inak...z tohto pohladu, snad sa chapeme je to vzdy pre to ditko gulas
a este ako nie poradca ale pozorovatel tazko povedat kamarat som Bola na takejto svadbe - chlapec z rodiny, kde su obaja rodicia rozvedeni, mal tam surodencov, ktory mali rovnaku mamu i otca, niektory len otca, len mamu...no uprimne vobec som tomu nerozumela kto je ci...a ano oni sa v tom nejak vyznali, nejak fungovali...ale tie vibracie toho kto je na tom ako a s kym tam boli doslova hmatatelne ..tak preto ma stale udivi ze ktosi ano pre to aby mal dieta, pre dieta vyberie toto dobrovolne...to je cele, nejak som mala chut to tu napisat, ze je to inak i fungujuci ale tazky nestandard a pre to dieta urcite do konca zivota 😔

ifet
autor
3. dub 2014

@tarra27 dneska rano mi rekl, ze uz doma odpoledne asi nebude, ze to nedava a neda...
On ma jeste jeden problem, manzel, ted myslim, je v depresi a zacina se lecit, byl prepracovanej a do toho ty stresy se mnou...my to uz podruhe a mozna proto vidi vse tak cerne...nevim no...

bonavoxa
3. dub 2014

Třeba nějaký trojúhelník mě vůbec nenapadl řešit. Jakkoli si vybereme, vždycky už to bude trochu špatně. Přítel je mladý. Ten můj má 28...a pořízení je s ním těžké, nespolehlivost, nevyzrálost..s malým dítětem..není o co stát :( A manžel je spolehlivý, víš co od něj čekat, ale časem...kdoví, jestli se top nebude vytahovat při každé hádce. navíc lidé to nechápou..vídí jen tu černou nebo bílou stranu. Dítě roste, proč mu dělat v hlavičce zmatek s tatínky? taky jsem si myslela, že všechno je na vždycky, že muž a žena mají dítě a je to tak jednoduché :( Láska už vůbec někam odešla. Není. Jenom k mojí maličké. Vyhledávám odborníky.

atinkaa
3. dub 2014

@bonavoxa drz sa tiez 😉 🙂 nech je obom lepsie kocky i tebe i @ifet

tarra27
3. dub 2014

@ifet já tě nechci děsit, ae když o nedává ted je nvelká pravdepodobnost, že to nedá ani když se mimi narodí..

rozhodování ti nezávidím, průser je, že přítel má taky jen 23let.....na druhou stranu z nejakého duvodu jsi s ním taky byla..

pokud je rochu vyzrálý, což předpokládám že ano, když tobě je 30 a nemela jsi ho snad jen tak pro pobavení....tak bych tomu nechala volný průbeh...a dala bych šanci biologickému otci....

jak to přítel má s rodiči? jaký je, vyhovuje ti?? ono je totiž možný, že s manželem jste spolu dlouho, bylla to taková vaše oboustranná opora...taková že se máte...víte jak na sebe, znátte se....

tarra27
3. dub 2014

@ifet pokud to lze, bud ted chvíli sama, pokud se nezhroutíš z toho a uvidíš, jak se veci vyvrbí...ale s přítelem bych v kontaktu zustavalla.......

dora13
3. dub 2014

@codal varianta se tremi ci ctyrmi milujicimi rodici by byla krasna, ale obavam se, ze v 99 procentech pripadu to takhle konci jen v romantickych filmech. v realnem zivote do toho vstupuje jesitnost, urazena pycha, zarlivost, stare krivdy a happy end se proste nekona. ale jako jo, bylo by to hezky.

codal
3. dub 2014

@dora13 Já vím, že je to spíš idea a sama si to představit neumím, jsem hrozně ráda, že jsem ty děti neměla, protože bych to sama asi jen těžko nesla, že mé dítě nežije s oběma rodiči, ale doba už je taková... můj ex- manžel se zapletl do trojúhelníku s miminkem a bylo to hodně zlé, naštěstí se to asi už vyřešilo (můj ex - manžel je teď sice asi nešťastný, protože se ukázalo, že mimčo jeho není a že ona za ním nepůjde, i když jí hrdinsky nabídl, že mu to nevadí a že je chce oba i přes to), ale myslím, že jednou bude rád, že to tak je, že začne nanovo, bez nevlastního dítěte... sama jsem dítětem s úplné rodiny a i dnes bych asi jen těžce rozdýchávala, kdyby naši spolu nebyli, takže je mi jasné, že je to asi jen hezká myšlenka "všichni spolu vycházíme", ale kéž by to tak fungovalo...

michaela_hermanice
3. dub 2014

Jak už psaly holky - nezávidění-hodná situace, nicméně kdybych se rozhodla pro manžela, obávala bych se, že by později něco vyčítal, během nějaké hádky by mohl pronést něco opravdu ošklivého na adresu dítěte a později by tím mohlo nejen dítě, ale i ty trpět... asi bych se rozhodla spíš pro přítele, ale když tě poslal někam (čemuž se nedivím), tak na tebe asi "zbyl" manžel.

toga25
3. dub 2014

Zpočátku to vypadalo, že tam bude naděje, že to bude aspon nějakým způsobem dobře fungovat, ale taky o vás zpočátku měli zájem oba muži... Nyní ani jeden, proto bych asi nechala věcem volný průběh... Asi bych v této situaci nebyla ani s jedním. Nakonec nebude spokojený totiž ani muž, ani vy a ani dítě. Bude to sice hodně těžké, nevím, jestli máte někde jiné zázemí, ale asi bych byla teď sama. Navíc píšete, že manžel má deprese, víc bych ho tedy nestresovala, sama znám, jaké to je, když se problémy kupí a v tu chvíli je beznaděj opravdu hořká a nevím, co ze mě vypadne, když je toho na mě už prostě moc. Asi bych teď byla sama, i když to bude těžké a uvidíte... Třeba si i mladý přítel uvědomí, že chce o tu rodinu bojovat, třeba si najde někoho jiného, to člověk neví... Každopádně, i vy můžete časem potkat nějakého milého muže, který bude mít zájem jak o vás tak o dítě. Nechala bych tomu volný průběh a netlačila nikoho do společného soužití jen proto, abyste nebyla sama. Hodně štěstí 🙂

tarra27
3. dub 2014

@toga25 navíc bude mít jen jedno dítě ne pět...a já si myslím, ze přítel to udělal z nastvani i z trucu...az uvidí ze je sama tak to prehodnoti a třeba k sobě cestu najdou....ale nepřicházela bych od manžela k příteli,protože budemmít dojem, ze manžel ji nechce a on zbyl....což by mohl použít v hadce...a taky si vydedukuje, ze zahartusi a ze to na ni platí...

ifet
autor
3. dub 2014

Holky, jeste ze tu jste😉 dik moc za rady a postrehy...

toga25
3. dub 2014

Právě, nejít ani k jednomu, ukázat, že mi jde hlavně o dítě a nejsem zoufalá natolik, že za každou cenu musím toho nebo onoho chlapa mít... Když je člověk s někým z donucení, stejně to podle mě nemá budoucnost. Jestli si k vám někdo má najít cestu (ať už manžel, přítel, nebo úplně jiný muž), tak si ji prostě najde... 🙂 Myslím, že je lepší, když dítě od mala vyrůstá jen u jednoho z rodičů, ale ti spolu dokáží rozumně komunikovat, než aby bylo svědkem pozdějších hádek, rozchodů a odchodu třeba právě ,,tatínka". Samozřejmě není nad úplnou rodinu, ale to v tomhle případě asi není moc reálné.

Přítel taky není se synem od mala, protože se tak jeho maminka rozhodla, i když přítel tu rodinu chtěl, a myslím, že to malému nijak extra neubližuje, protože model úplné rodiny prostě nezná. Myslím, že asi by v hloubi duše chtěl vidět maminku pohromadě s tatínkem, ale prostě bere tuhle situaci, že taková prostě má být a netrpí hádkami rodičů, naopak všude kde přijde, má první poslední, protože má každý potřebu mu ,,něco" vynahrazovat, ale to je jiná kapitola 🙂
Určitě se jednou všechno v dobré obrátí, musíte věřit a být v klidu už kvůli prckovi 😉

tarra27
3. dub 2014

@toga25 je to o přístupu...moje kamoska žila s mamkou a sestrou bez otce a byly spokojene.....a to nebyly s tatinkem nikdy v kontaktu a dnes ma dítě, druhé na cestě a nemyslím si, ze by ji to ublizilo....a maminku ma bajecnou,ze by ji kde kdo mohl závidět....

Jinak pokud to lze a chlap není debil, jsem pro úplnou rodinu....já mela dětství nic moc,ale dnes jsem rada ze naší jsou spolu...

A holky pokud mate dementa který se o děti nestará, tak já bych mu je nedala...moje setra ma dítě s takovým idiotem, ze mu není rovno....ve 40st nechá ditre na parkovišti v autě byli mu dva roky....tahá ho po. Hospodách....nakonec je od něho pryč,pil atd....ale řeknu vám, pokud se nechová jako táta a diteti se nevěnuje, hlídají ho stejně babičky....já bych mu dítě nedala.....i za cenu soudu, doložila bych,ze není psychicky v pořádku,ze se nepostara o sebe natož o dítě,ze ma na dítě špatný vliv a nazdar...

Pro někoho drsné, ale než aby děti trpěly nebo je učil sprosté a nevhodné chování....to teda ne...

Známá mi dítě taky s ani nebudu psát s kým a víte co učí v ani ne dvou letech? Máma je kurva a máma je pica....

A ona se s nim ještě baví....

toga25
3. dub 2014

Tak já mám štěstí na chlapa 🙂 Je skvělý otec, jen právě taky někdy patří mezi ty, co malému pořád něco vynahrazuje, jak by za to můj chlap mohl, ale co už... Na to musí přijít sám, ale stará se fakt moc hezky a těším se, až budeme mít našeho společného prcka doma, i když s jeho synem to kolikrát není procházka růžovým sadem :-/ Ona je spíš ,,problém" maminka, i když ne přímo, tak má snahu navádět.... Kolikrát malý přišel s tím, že maminka na tatínka chtěla říct sprosté slovo a to a tamto... A pokaždé co si najde nového chlapa a že jich už bylo, tak nacpe malého ke svým rodičům nebo zavolá rodičům přítele s tím, že malý chce jít strašně k nim... (zvláštní, že jindy je s tím třeba problém si ho vzít mimo stanovené dny), ale tak hlavně, jak je klid mezi náma s přítelem. I když mě ona pomlouvá, bezdůvodně, pro mě je to jednoduchý člověk, který neví co v životě chce...
A každý svého štěstí strůjcem... 🙂

tarra27
3. dub 2014

@toga25 já též, mame děti jen společne... snad teda :D bezva táta i manžel, i když ma taky svoje....jsem rada ze ho mam ...věnuje se me i dětem....

Jsem rada ze nemusím nic podobného řešit .) a to nemyslím špatně.

toga25
3. dub 2014

Tak to je fajn 🙂
Hlavně netlačit na pilu, ptž si myslím, že tohle chlapi všeobecně špatně snášení, nějaký nátlak a popř. i hraní na city (neříkám, že to autorka dělá, myslím všeobecně).
Nechat tomu prostě volný průběh, zatím počítat sama se sebou a čas už tomu nějak dopomůže, dřív nebo později. Hlavně se snažit nedělat si naschvály a rozumně spolu komunikovat 🙂

gepe
3. dub 2014

@ifet asi se zeptam jak blb, ale mam v tom trosku chaos...
Pritel bio otec Te po Tvem odstehovani k manzelovi ted poslal do pr****. A ted co jsi uz byla 10 dni zpet u manzela, tak manzel to psychicky celkove nezvlada a taky Te ted nechce?

ifet
autor
3. dub 2014

@gepe no manzel to nezvladl a odesel...a pritel kolem sebe jen kope, ale chtel by me zpet...jen ja bych chtela byt s manzelem...je to kruh...kazdej chcem nekoho jinyho...

lucik78
3. dub 2014

☹ myslím že to chce čas musíš se sama rozhodnout s kým chceš být ale manžel to nezvládl odešel třeba si chce vše urovnat a rozhodnout se

tarra27
3. dub 2014

@lucik78 pokud to manžel nedal už ted, nedá to ani až se mimi narodí....

nesrovná se s tím, že měla sex s někým jiným, navíc že z toho je dítě, co není jeho a za další pořád mu bude připomínat toho chlapa...ani ted to nezkousl a až mimi uvidí, pochybuji, že to bude dobré....to je jiná situace než kdyby se poznali a ona mimi už měla....

tudíž s manželem má utrum....

a má šanci pouze být sama nebo s přítelem nebo časem s někým novým....nic jiného si myslím že nepujde....

příte se snaží....a chce, ted vybuch, protože na to nemá nervy, při představě, že mu cizí chlap bude vychovávat dítě....

tudíž za mě, bych byla sama a nenápadne dala šanci přítelovi, aby vedel, že chci být sama a on se přesto začne snažit a pokoušet si ji udubřit, budu mít dítě a řeči o rodině....atd...a pak bych mu na to kýval (měa jsem ho přeci ráda a chvíli jsme s ním i byla ne) a zkusila bych to s ním...

v momente, kdy ona by ted přebehla k přítelovi, přítel vytuší, že ji manžel nechtěl a v budoucnu kvůli tomu nastanou hádky....

ona když ted bude sama a řekne mu v meziřeči, že s manželem být nechce - duležité je že ona nechce (at už to je jakkoliv) tak se vyhne problémum navíc

lucik78
3. dub 2014

@tarra27 ahojky to s tebou souhlasím kdybych byla v téhle situaci zůstala bych chvilku sama a čas ukáže jelikož se k manželovi vrátila ten to neunesl a přítele zklamala ten ji poslal někam jelikož byl zklamaný a mohl si ještě myslet cokoli já bych to tět nechala uklidnit 😖

barulina
5. dub 2014

@dora13 a vidis,ja jsem to 1%kde to tak je

dora13
5. dub 2014

@barulina no tak v tom pripade mas stesti a gratuluju.