Otravná tchýně. Máte nějakou dobrou radu?

pajmis
23. srp 2008

Ahoj holky, zakládám tohle téma, i když nevím, jestli tady v diskusi už někde není... mám velký problém. Mám strašně otravnou tchyni a už nevím, jak dál, abych ji slušně řekla, že už je fakt dost opruz... chodí k nám snad každý den a neustále má nějaké záminky, aby došla... a ke všemu mi neustále něco nosí... máme nový byt, je to novostavba a bydlíme tady teprve měsíc... a ona mi tady nosí staré krámy, co se jí doma nehodí... některé už dokonce smrdí stařešinou... třeba obrázky, hrníčky a tak... já nic z toho nechci a je mi to blbé odmítat a navíc tady do nového se mi to vůbec nehodí... tak to vždycky přijmu, ale nikam to nedám a vždycky to někde schovám... ale za chvili bych tady měla zgarbiště... tak ji chci nějak slušně naznačit že o nic, co mi nosí, nestojím... ale ona je ten tip, co ji to nezájímá a dělá si po svém... řekne mi např. že nám na malé koupí postýlku a že si ji máme vybrat a že nám ji půjde koupit... a že jestli si nevybereme včas, tak nám koupí jakoukoliv at se nám líbí nebo ne... já už fakt nevim, co s ní...nechápu, proč nám raději na tu postýlku nedá peníze a my sami bychom si ji jeli koupit... sem z ní na prášky...den co den tu zvoní a když zrovna odpočívám, tak mě vzbudí a vidí, že vstávám a sedne si a chce kávu... je neohleduplná... mojemu to říkám, ale ten se jí také bojí a furt mi říká že už jí něco řekne, ale vždycky to dopadne, že se k ničemu nemá... poraďte mi prosím někdo, jak na takovou hroznou babu vyzrát, aby k nám přestala chodit tak často a navíc nenosila žádné zgarby... a navíc mi ještě řekla, že až se mi malý narodí, tak u mě bude každý den, a bude mi prát, žehlit, vařit...že sama to nezvládnu... ale já vím, že zvládnu a taky sem ji to říkala, že nepotřebuji, ale ona tohle jako by neslyší... moji mamku ani tak často navídám jako tchyni... je fakt hrozná... až se malý narodí, bojím se ji ho dát do rukou, protože se neumí ani pěkně chovat k dětem... s 2 denní holčičkou házela jak s pytlem brambor...je necitlivá a neustále naše 2 psíky tahá za ocásek a za čumák... já z ní už fakt nemůžu... prosím o nějakou dobrou radu... děkuji všem MOC 🙂

laola
24. srp 2008

Pajmis, nedočítám celou diskuzi, tak nevím, zda už Ti to někdo neradil...
Prostě jí řekni, že je fajn, že vás navštíví, ale že by bylo záhodno, aby tak učinila max 1x za týden (14 dní-to záleží na Tobě) v zájmu zachování dobrých rodinných vztahů 😉
No a pokud chce něco pořizovat pro miminko, tak bych jí asi na férovku řekla, že vám má buď dát peníze a vy si koupíte to, co si pro mimčo představujete nebo půjde s váma (postýlku) vybrat. A pokud to nebude respektovat a koupí něco, co bude proti Tvému vkusu, tak bych jí řekla, že to prostě nechceš a používat nebudeš. Je to sice drsný, ale chytrému napověz, hloupého kopni...

pajmis
autor
24. srp 2008

Jéé..holky a ještě vám řeknu jednu příhodu... byla sem doma sama a pozvala k sobě segru... a že ji udělám nové gelové nehty... no a jedna ruka mi zabere tak cca hodinu... tak sem se do toho pustila... už sem dodělávala jednu ruku, když zvonek 😀 kdo jiný, že?? A tchyně došla... sedla si v obýváku a viděla segru, že tam sedí s rukama na stole a čeká, až ji dodělám aspon tu jednu ruku... tak pozdravila... a já jí říkám, jejej, ale já ted na vás nebudu mít moc čas... a ona - to nevadí... a uvaříš m aspon kafe?? tak sem ji udělala kafe, sedla si za segrou a dělala ty nehty... tchyně cosi mlela a já my se segrou sme se věnovali těm nehtům... tak ona seděla a civěla, jak to dělám... a ani ji nenapadlo, že není vítána... povídaly sme si se segrou mezi sebou a ona hleděla... no, trapas jak Brno (samozřejmě pro ni) . . . ale vážně takový člověk je na zabití... pak teda dopila kafe a řekla, že už je teda pozdě, tak že půjde... no ale hrůůza.... měla sem svatou trpělivost 3 roky... a ted už na to ani nemám sílu... mě už se před ní ani huba nechce otevírat...já jen, když ji vidím, sem unavená 😠

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
campi
24. srp 2008

Jenom bych chtela ale rict, ze i kdyz s nazory na vyporadani se s tchyni souhlasim, tak myslim, ze vnouce ma narok na babicku.

poletucha
24. srp 2008

ja souhlasim naprosto s gedren, jinak se ji proste nezbavis. A teda musim rict,ze mas neuveritelnou trpelivost...ja bych tohle nedala ani tejden 😅

pajmis
autor
24. srp 2008

campi: naprosto s tebou souhlasím, ale nelíbí se mi, když babička o svém vnoučeti mluví, jako o potvoře... ona neumí dát lásku a nemá ani špetku citu... a já vím, že budu mít strach ji to dítě svěřit bez dozoru... ona nemá trpělivost... a s malýma dětma to moc neumí . . . jednou byla celá rodina pohromadě a naštval ji jeden kluk, co dělal blbiny... byly mu 3roky a byl to někdo z rodiny... a ji to vzteklo - nevím proč a ona mu dala na zadek... tak jeho mamka vstala a nadala jí... ona se s nikým moc nepáře a at je to cizí nebo vlastní, tak mu dá na zadek a nikoho se neptá... toho se bojim... nechci aby mi mlátila dítě a ještě se ho snažila poučovat... od toho sem já... (myslím od výchovy)...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
campi
24. srp 2008

Ja nemyslim na pujcovani od malinka. Ale treba tam posilat manzela s ditetem (pokud se nechci s tchyni jak stykat), aby dítě aspoň viděla a mohli si vytvářet nějakej vztah. Jenom jsem myslela, že člověk nemůže svoje problémy přenášet a řešit potom přes dítě.

Ta kamaradka, ktera udelala v sestinedeli s tchyni kratkej proces, to tak ma a funguje jim to. Miminko jí ale nepůjčovala ani na ježdění s kočárkem. Její tchýně se běžně někde ztratí, nedávno se jí to stalo v cizím městě a zjistila, že má místo mobilu ovládač od televize, naštěstí ji objevili, když se dlouho nevracela. A s nedonošenou holčičkou taky natřásala jako by to byl pytel brambor, takže ani to chování moc nepřipadalo v úvahu.

S tou potvorou bych to nebrala tak vážně (samozřejmě jsem u toho nebyla a nevím, jakým to řekla tónem). Sousedka mluví o svém miminu běžně jako o křiklounce a smraďošce a nemyslím, že by ji neměla ráda.

campi
24. srp 2008

A sousedka na chalupě je strašně nepříjemná k jiným dětem, ale svého jediného vnuka miluje a až nekriticky zbožňuje a chová se k němu dobře (se snachou vůbec nevychází, ale vnuka jí neodepírají). Fakt nemůžeš vědět, jaká bude babička.

pajmis
autor
24. srp 2008

Já doufám, že aspon jako babička bude použitelná... ale nevim no... já to vidím u těch našich psů... vím, nelze to srovnávat s dítětem, ale chová se k nim a navíc jim poroučí, co jí vyhovuje a ani ji nezajímá, jakou výchovu mají u nás... já jim něco dovolím a ona jim to odepře... a když řeknu, ale to oni můžou, tak ona řekne, ale to jim nedovol...a ještě jim znova řekne nesmíš... myslím, že já ani nemám žádné nároky před ní cokoliv říkat... já právě jen doufám v to, že taková nebude na mého syna... já bych ji připleskla... a kydž se ukáže že je stejná, tak se ji s malým budu vyhýbat... ale já zase vím, že kdyby se nevhodně chovala k malému a byl u toho můj, tak ji nadá... to zase vím, že když naše hafíky tahá za nohy nebo něco s nima provádí, co nám není proti srsti, tak můj ji řekne - jako co děláš, seš normální?? a ona se blbě usměje, spíš jako tak, že jí je trapně... ale samotného prcka bych s ní nenechala... to opravdu ne!!

petka21
24. srp 2008

PAji sak babicku by mel nasi mamku a to staci,my sme taky meli jen jendu babicku ke ketre sme chodivali a to taky jen vyjimecne a nechybelo nam to!A ja myslim ze ej fakt lepsi kdyz vis jak se chova atd.tak ji aleho nepujcovat,nevis co udela s malym za tvymy zady,kdyz ho bude treba vozit nebo tak aby pak nemelo trauma.A nemysli si on maly to vnima i v brisku tak je mozny ze ji jak se narodi nebdue mit rado a bude u ni vecne plakat to budes vedet ze kni proste nechce a miminko potrebuje hlavne tebe a tvojeho,ostatni jsou vedlesji!!

pajmis
autor
24. srp 2008

No...to je taky pravda... tchyně mi kdysi povídala, že můj, jak byl malý, tak nechtěl ke svoji babce už jako novorozeně....(k tchyni moji tchyně)... a že když ho ta babka vzala do rukou, tak ho nebylo možné utišit... tak ji ho nedávala vůbec do rukou... a když moje tchyně rodila, tak prej odmítla navštěvy od svoji tchyně, že na ni neměla náladu a chtěla od ní mít klid... neustále o ní mluví, jak o čarodějnici, potvoře a hamižné babě... tak zkusím udělat to samé a mojemu řeknu, at jeho rodiče za mnou do porodnice nechodí... ale já na ně nebudu mít náladu... hrozně oba křičí a jsou to tipičtí burani z Moravy... kam přijdou, hned o nich každý ví... už mě z nich i bolí hlava... stará mi nemůže mít za zlé, když udělám to, co ona před lety... řeknu jí, že mi dala sama návod... a bude... holky, já sem tak ráda, že píšete... nějak se jí přestávám bát a dodává mi to odvahu... vážně sem si uvědomila, že já ji k ničemu nepotřebuji... mám svoji mamku, která je o 11let mladší než tchyně a je mnohem modernější a nic mi nevnucuje... a můj at si je se svoji mamkou za dobře nebo jak chce on...ale já ji potřebovat nebudu a když dojdu s malým, tak ji ho půjčím, všechno, ale budu nad ní dohlížet jako sup... a holky není blbé, když ted k ní budu odměřená, když nám dala nějaké peníze na kuchynské spotřebiče a koupila nám sedačku?? sice sedačku, kterou sem v životě nechtěla...ale dva roky ji ještě snesu a pak si koupím novou... 😀 ale jako že nám finančně pomohla s vybavením a já ted budu na ni taková... aby pak neřekla - noo, já sem vám dala to a to a vy ste nevděční...a tys na mě byla milá, jen když sem ti něco dala... ) ale zase to samé co koupila nám, tak se snaží dát i druhému synovi, který má teda ženskou teprve 3 měsíce... ale už jim dala pomalu to co nám za necelý 4roky... já nevím, abych nevypadala jako nevděčnice nevděčná.... ale tak já to po ní nechtěla.... my si na vše šetřili a ona nám dala peníze at si koupíme, co potřebujeme do bytu... tak sem si za to koupila myčku, ledničku, atd...do kuchyně.... ale kdyby nám ty peníze nedala, tak my si na to našetříme... tak nevím... ale snad to teda nebude ted vypadat blbě... já bych jí řekla... ale však se vás nikdo neprosil... to je ale asi moc drsné,ne?? 😨

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
katwind
24. srp 2008

gedren😀 to si musím vzít k srdci, hezky napsané😉 taky mám s tímto druhem asertivity problém 😨

pajmis
autor
24. srp 2008

gedren: máš pravdu... já se ji o nic co mi dala, neprosila.. ani můj... prostě došla, dala nám peníze a konec... nemuseli sme si je brát to jo... ale já jí říkala, ne děkujem, my to nejak zvládneme...ale ona si trvala na svým, tak sme slušně poděkovali a peníze přijali... je pravda, že kdyby nám to vyčetla, tak tu částku, co nám dala si raději někde půjčím a vrátím jí to a sedačku naložím na vozík a nechám jí ju před dveřma...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
pajmis
autor
24. srp 2008

😀 😀 😀 😀 no uvidím, jak to půjde... ale ted se mi stalo, že sem si lehla, protože mě bolí jlava a tvrdne mi břicho... a jen zavřu oči, tak zvonek... já sem myslela, že mě omyjou... tak jako byla to zase tchyně a zvonila 5x a dlouze...psi teda štěkali jak pominutí, ale já v klidu ležela dál...ani mě nehlo... nevím proč, ale vždycky, když si lehnu, tak ona zvoní... má tady snad štěnici či co 😀 toto je tak otravná baba, že nemám slov... tak sem ležela 5 minut a tak mě probrala, že už se mi nechce... a jdu něco dělat... chjo... 😒

petka21
24. srp 2008

JAko je normalni v dnesni dobe kdy existuji mobily nema tu slusnost zavolat nebo aspon prozvonit!Tos toto neni mozny jaka je ona krava,takovyho cloveka sem jeste nepotkala,no ja pujdu a slahnu ji kamen do okna asi 😀

NAistalujte si tam to vypinatko na zvonek a kdyz to nekdy uvidi jak zase doleze tak ju to treba trkne proc to tam ssi je a treba da pokoj no i kdyz... 😝

A v nedeli ma byt klid a ne aby si k veceru lozila po besede to je vrchol! Herkot uz ji nadej magorovi jednomu tupymu! Chudak tvuj maly ses beztak lekla a on taky 😒

poletucha
24. srp 2008

pajmis ...super,ale takhle to stejne nemuzes delat vecne, ze jo. Nemuze ti pomoct treba nejaka kamoska? ktera proste u tebe parkrat bude v ten cas, co baba leze k vam...no a normalne ji vykopnout,ze jdete na nakupy,do kina...proste fakt jit ven?

pajmis
autor
24. srp 2008

No jako lekla sem se jako blázen... to bylo zvonění jak na poplach, kdyby někde hořelo... srdce mi úlekem začalo bušit a malý začal kopat... co už s otravou... ona ví, že můj je na závodech...protože se jede Barumka... a ona otravuje mě... ona to snad dělá schválně, že když můj odejde tak ona doleze.. co já tady se stařenou... 😝

pajmis
autor
24. srp 2008

poletucha... zeptej se Petky... ona u mě byla mockrát, když uke mě dolezla tchyně... a vždycky seděla a pila kafíčko... jí není trapné 3x za den dojít a 3x za den říct - uděláš mi kafe??? Peto - řekni!! 😖

petka21
24. srp 2008

No PAji je to fakt ze ji je jedno kdyz utebe sedim probirame neco soukromeho a rekna sak mi to enva ze mas navstevu udelas mi kafe 😝 JAk kdyby se nechumelilo,je jasny ze te krave to enva,ale ze to vadi jinym to je ji u riti!!!

pajmis
autor
24. srp 2008

Já bych ji klidně otevřela a řekla, že se to nehodí...ale nemám naladu se s ní ani bavit a ani ji cokoli vysvětlovat... a už vůbec nemám náladu se na ni dívat 😀 měla bych zkažený celý den 😝

anta
24. srp 2008

Zabít 😀 😀 😀 😀

campi
24. srp 2008

Pajmis: musis sebrat vsechny síly a jít do boje! A volit zbraně těžkého kalibru. Je jasný, že i když jí neotevřeš, tak Ti to otráví celý odpoledne a o spánku už nemůže být ani řeč. Neotvírat není řešení.

Tak zdar a sílu. To není o tchýni, ale o Tobě, musíš se sebrat ve svým vlastním zájmu. Zdá se mi, že jí dělá radost Tě buzerovat a ovládat a něco si na Tobě dokazuje a nesmíš si nechat sr..t na hlavu. Musí se naučit Tě respektovat. Lidi se k nám chovají, jak my jim dovolíme.

martinka79
24. srp 2008

paj braň si své teritorium a rodinu. já vím o čem mluvím. normálně ji natrvdo vysuň do ústraní. 😀 hodně sil

poletucha
24. srp 2008

no ale pripravit se na to,ze hned jak zazvoni,tak proste nakulusete ke dverim a proste ze odchazite ven a nazdar. Nedat ji sanci se vetrit do bytu. Udelat to takhle vickrat. A tvuj manzel s ni fakt nemuze promluvit? ja bych mu to netolerovala,je to jeho matka a evidentne tebe trapi....je to dost sobecky od nej,ze od toho da ruce pryc 😕

pajmis
autor
24. srp 2008

To je fakt... do teď sem ji nechala, at se mnou cloumá... ale dnes na ni fakt nemám náladu... odpálkuju ji zítra... stejně zase doleze.... nebo to vidim ještě dnes tak kolem 20hod. už ji znám a vím, kdy je její čas 😀 ale když dojde nechám jen škvírku mezi dveřma aby tam nemohla dát nohu a řeknu - co potřebuje a že už je pozdě, tak jestli něco chce, at zavolá a sdělí to telefonicky! a je to!! 😅 sna dby ji to mělo trknout... no nevím... když ne, tak nasadím ten těžkej kalibr 😎

pajmis
autor
24. srp 2008

Můj - to je kapitola sama o sobě....já nic - já muzikant... mě nic nedělá, já stejně nejsem věčně doma... tak jestli něco chceš, řekni si ji to sama... tohle neříká, ale takhle to vypadá !!! 🙄

pajmis
autor
24. srp 2008

A slyšela sem z okolí, že v práci ji taky nikdo nemá rád... že každého pomlouvá a je na všechny protivná a buzeruje druhé a říká jim, jak to mají dělat... hodně lidí tak jako na ni nadává, co si tak všímám... i moje mamka ji nemá ráda 😀 podle mě si léčí na druhých nějaké své komplexy z mládí nebo nevim... je to snad mimozemšťan... se v ní nikdo nevyzná...