Otravná tchýně. Máte nějakou dobrou radu?

pajmis
23. srp 2008

Ahoj holky, zakládám tohle téma, i když nevím, jestli tady v diskusi už někde není... mám velký problém. Mám strašně otravnou tchyni a už nevím, jak dál, abych ji slušně řekla, že už je fakt dost opruz... chodí k nám snad každý den a neustále má nějaké záminky, aby došla... a ke všemu mi neustále něco nosí... máme nový byt, je to novostavba a bydlíme tady teprve měsíc... a ona mi tady nosí staré krámy, co se jí doma nehodí... některé už dokonce smrdí stařešinou... třeba obrázky, hrníčky a tak... já nic z toho nechci a je mi to blbé odmítat a navíc tady do nového se mi to vůbec nehodí... tak to vždycky přijmu, ale nikam to nedám a vždycky to někde schovám... ale za chvili bych tady měla zgarbiště... tak ji chci nějak slušně naznačit že o nic, co mi nosí, nestojím... ale ona je ten tip, co ji to nezájímá a dělá si po svém... řekne mi např. že nám na malé koupí postýlku a že si ji máme vybrat a že nám ji půjde koupit... a že jestli si nevybereme včas, tak nám koupí jakoukoliv at se nám líbí nebo ne... já už fakt nevim, co s ní...nechápu, proč nám raději na tu postýlku nedá peníze a my sami bychom si ji jeli koupit... sem z ní na prášky...den co den tu zvoní a když zrovna odpočívám, tak mě vzbudí a vidí, že vstávám a sedne si a chce kávu... je neohleduplná... mojemu to říkám, ale ten se jí také bojí a furt mi říká že už jí něco řekne, ale vždycky to dopadne, že se k ničemu nemá... poraďte mi prosím někdo, jak na takovou hroznou babu vyzrát, aby k nám přestala chodit tak často a navíc nenosila žádné zgarby... a navíc mi ještě řekla, že až se mi malý narodí, tak u mě bude každý den, a bude mi prát, žehlit, vařit...že sama to nezvládnu... ale já vím, že zvládnu a taky sem ji to říkala, že nepotřebuji, ale ona tohle jako by neslyší... moji mamku ani tak často navídám jako tchyni... je fakt hrozná... až se malý narodí, bojím se ji ho dát do rukou, protože se neumí ani pěkně chovat k dětem... s 2 denní holčičkou házela jak s pytlem brambor...je necitlivá a neustále naše 2 psíky tahá za ocásek a za čumák... já z ní už fakt nemůžu... prosím o nějakou dobrou radu... děkuji všem MOC 🙂

mallorry
24. srp 2008

pajmis abych ti pravdu rekla, tak me by siblo!!! 😀 obecne nemam rada, kdyz k nam chodi navstevy, natoz abych tady mela denne tchyni (a to ji mam skvelou!)...holka a proc k vam porad chodi? kdo ju to naucil? ja bych ju slusne poprosila, zda by mohla vzdycky, kdyz bude chtit prijit na navstevu dat vedet, protoz se ti to casto vubec nehodi, nebo mas neco jineho na praci...hezky slusne a mile...no a na to, ze bude u vas az se mimco narodi furt, to si davej bacha! protoze jestli ji to povolis, tak zcvoknes tim tuplem! 😀 bych ji rekla, ze u sebe budu mit po porodu svoji mamu, at se nezlobi (i kdyz to nebude pravda) a ze navstevy at hlasi predem...hotovo, musis to zastavit vcas, nebo to bude horsi a horsi a dopadne to blbe... drzim palce

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
mallorry
24. srp 2008

moje tchyne s tchanem k nam chodi tak dvakrat do roka....na navstevy zasadne chodime my k nim a je to super!!!!

campi
24. srp 2008

mallory: taky nemám moc ráda návštěvy. A myslím, že už se to ani dneska nedělá, že by člověk u někoho jen tak zazvonil. Ráda se s někým potkám nebo ho pozvu na večeři, ale vždy po předchozí domluvě. A nikdy bych si třeba nedovolila zajet jen tak za tchyní nebo k našim, když nejsme domluvení. I se sousedkama si posíláme sms, jestli mají zrovna čas na návštěvu nebo procházku.

pajmis
autor
24. srp 2008

mallorry: tak to máš uplně bájo...když k tobě chodí jen 2x do roka... jééé, ty se máš 😀 já nevím, kdo ji to naučil... ale asi to na mě zkoušela tak dlouho, až zjistila, že ke mě může jak do obchodu... a právě já to i ted utnu... 😠

petka21
24. srp 2008

CAmpi jo jsme kazda jina,ale myslenkove jsme stejne 😀 Akorat me kdyz se neco nelibi dam to dost najevo nekdy to sice vypada blbe,ale ja se neumim pretvarovat a proste reknu nebo udelam kdyz me nekdo sere!

Od mojeho rodice no sice je nemusim,ale to je z jinych duvodu nez ma segra. Mojeho rodice u nas vzivote enbyly jednou otec,ale matka ta nezajem ani jak syn zije proste nic,vidim je jen napr.o Vanocich nebo Velikonocich oni nas nevyhledavaji my je taky ne,muj tam chodi jen pro postu ma tam trvale,jinak nic.Ani nevolaji,jeho mati nema mobil takze ja sem vtomto v klidku 😉 Prot tam branim segru ja vim ze ja bych tu starou raspli uz davno vypalkovala tam kde ma svoje misto,ale hold ja mam jinou povahu vic drzou 😀

ygreen
24. srp 2008

pajmis: do ložnice za tebou může - okamžitě jak přijde čapni křížovky, vodu a sušenky a jdi do vany a nech manžu s tchýní a dělej to tak dlouho, než bude manža tak otrávenej, že jí vypakuje sám. Však v těhu jsou vany prospěšný 😉

mallorry
24. srp 2008

campi presne tak, ja sem nastvana, kdyz nekdo zazvoni jen tak, to sem schopna mu rict, ze nemam cas...navstevy se vzdy maji hlasit, tot muj nazor 😉

pajmis my chodime jako k nim treba kazdych 14 dni na navstevy, ale oni k nam ne...myslim, ze je to idealni 🙂 ty si asi byla moc mekka a nedala ji zadne hranice, ted to bude tezke ji odpalit, musis na to dumyslne 😉

campi
24. srp 2008

Ja teda neotvírám, když nikoho nečekám.

mallorry
24. srp 2008

pajmis, ygreen ma pravdu, vzdy kdyz prijde, delat, ze neco mas....vanu, zehleni, cokoliv, kdyz k vam chodi denne, nemuze cekat, ze s nou budes sedet pul dne na gauci a venovat se ji...at se ji venuje manza a samotnyho ho to prestane bavit a neco s tim udela....co si s ni taky porad vykladat, kdyz je u vas denne?

mallorry
24. srp 2008

campi 😀 😀 😀 ja otviram, ale sem otravena 😀 😀 😀 ale ono uz tu nikdo nezvoni, ja se spis leknu, kdyz nahodou zazvoni nekdo, treba postak, to su vykulena, kdo k nam jako de? 😀 😀 😀

pajmis
autor
24. srp 2008

Já si myslím, že když bych přestala na zvonění reagovat, tak ona si raději počká, ža ji dole někdo otevře a půjde nahoru a bude špehovat za dveřma, jestli se tam něco nehne 😀 a já bych tady prskala smíchy :-d

mallorry
24. srp 2008

pajmis tak udelej to, ze az zas prijde, tak ji otevri ale neotevirej dvere do koran a rekni, ze uz navstevu mas...nebo ze si prave na odchodu, at se nezlobi a priste at radsi zavola, ze toho mas ted moc ...a dovnitr ju nepust! tim zacni!

pajmis
autor
24. srp 2008

😀 😀 😀 začnu... 😉

katwind
24. srp 2008

pajmis, taky bych to udělala jak říká pajmis, slušně bych při zazvonění začla hledat oblečení a řekla "jé, vy jdete na návštěvu, já jdu zrovna pryč/do města/ke kamarádce, příště raději zavolejte" to je slušné, jasné...blbý je, když jí to neodradí 😒

mallorry
24. srp 2008

katwind kdyz to udela nekolikrat po sobe, tak ju to mozna odradi a kdyz ne, zacne pajmis s tvrdsimi metodami 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
campi
24. srp 2008

Gedren to napsala přesně. To schovávání by bylo horší, takže hrrrr na ni 😀

Pajmis: je to asi blbý takhle napsat, ale koukám, že moje stěžování si na zásobování jídlem ze strany mojí tchýně je absolutně směšný. Budu tedy ráda, že mám skvělou tchýni.

pajmis
autor
24. srp 2008

Holky...já myslím, že všechny tchýně oproti té mojí jsou svaté a hodné 😀 Nebudu se schovávat... řeknu ji na rovinu, jestli nemá telefon, aby zavolala, že bohžel nemám čas a jestli mi hce něco říct, tak at mi to napíše v sms nebo zavolá... ona mi volává na můj mob. i když chce mluvit s mojim 😀 on ji to toitž nikdy nezvedne... a to ona vždycky... vyřid mu to a to... ted byly v Chorvatsku a ona mu každý den psala, že jsou v poho a jak se máme atd... a mů ji nenapsal ani jednou... až tak po 8 dnech mi dosla sms... Pavlo, jak se mate?? nikdo nic nenapíše...nikdo se mi neozve... Tak sem ji napsala na druhý den, že se máme dobře 🙂 no hrůůůza.. vešchno musí jít přeze mě... funguju jako ústředna... 😒

hope.n
24. srp 2008

Pajmis, tak to je teda síla, co jsem si tady přečetla.
Já z mojí tchýně taky rostu, ale ona k nám naštěstí moc nechodí. A když, tak napíše sms. Dokáže mě teda taky pěkně vytočit. Máme doma taky psa, jorkšíra. Občas potřebujeme, aby nám ho tchánovci pohlídali. Ale kladli jsme pokaždý hlavně tchýni na srdce, aby ho ničím necpala. Samozřejmě mu rvala všechno od nějakých hnusných konzerv po makový buchty... pes měl věčně průjmy. Teď když manža vidí, že mu chce něco strčit, pěkne ji seřve. Taky nám ho jednou ostříhala i přesto, že jsem jí řekla, že den nato je objednanej do salónu. To jsem teda rozdejchávala těžce...ale neumím ji seřvat ani někam poslat. Děsím se toho, až se narodí malá. Připadá mi, jako by nám některý věci dělala schválně. Můžu jí stokrát říct, že něco nechceme a ona to stejně udělá. Kupuje mi šílený těhotenský hadry v sekáči, cpe nám pořád nějaký jídlo, který nestíháme jíst... 😖

mallorry
24. srp 2008

pajmis no jo, ona se na tebe upla, protoze syn na nu trosku prdi ... pomalu ale jiste zacni vec resit, jak tu nekdo psal, az se prcek narodi, bude to jeste horsi, bude u vas i spat snad!

petka21
24. srp 2008

PAji a vrchol byl jak si mi rikala nez ejli na tu dovolenou jestli bys ji nemohla oholiv v podpazi 😀 Ze to nikdy nedelala at to udelas za ni ze by s eporezala,no tos toto mi nekdo rict tak nevim,to si snad ani nemuze dovolit ne to je total trapas 😝

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
pajmis
autor
24. srp 2008

Peti...taky že sem to neudělala...ani nevím, jak to dopadlo 😀 asi jela přírodně 😀 😀 😀

hope: děláš si legraci, že ti ostříhala psa?? no tak já bych ji teda taky ostříhala 😀 to mě furt ta moje tchyně cpe věci od vietnamců... ale horzné věci... mám doma plastové skleničky - prej pro návštěvy 😅 , hrůza hrníčky - kýč jako prase, 150 magnetků na lednici... hrůza... a ještě mi kolikrát donesla svoje staré boty, že dělala pořádek a že je ji líto to vyhodit, tak že aspon na venčení psů... tak to jsem odmítla... a koupila si za 100Kč botky - důchodky 😅 a že zítra jde okolo těch vietnamců, kde je kupovala, tak že mi jedny taky koupí, že jsou moc pohodlné a v těhu se mi hodí 😅 říkám...neee, děkuji, já bych to neponosila... hrůůůza... a taky se nám kolikrát stalo, že sme dali hlídat psi a došly sme a oni byly okoupaní a smrděli nějakým sajrajtem... tak šli doma znovu do vany 😀....... škoda mluvit...

pajmis
autor
24. srp 2008

gedren: maila mi poslat bohužel nemůže...protože ani neví, jak se zachází s myší a je proti moderní technice... furt nadává na moderní věci... jo a taky opakuje, že za komančů bylo lépe... tak nevím, jestli není bývalá komunistka...ale tak já před ní na komanče nadávám a nikdy mi na to nic neřekla 😅

tannawe
24. srp 2008

Paji... s tou tvou tchyni to pomalu vypada tak, ze si pres tebe nahrazuje nepodarene vztahy s vlastnim synatorem a asi ma pocit, ze kdyz bude zadobre s tebou /v jejim pohledu na vec muze jeji chovani vypadat, ze se snazi a dela vsechno dobre!/ tak treba ji on vezme na milost. Nevim, je trochu smutne, ze potom opravdu fungujes jako nejaky hromosvod. Ja bych rozhodne na tvem miste nedelala nekomu prostrednika a jestli tvuj pritel nema dobry vztah s vlasni matkou tak proc bys ho mela mit ty? Jde mit "dobre" vztahy a zachovavat si vlastni prostor, jde jen o to najit cestu jak tchyni dat dostatecne jasne najevo kde ten tvuj prostor je a kam uz ona nema pravo neustale vstupovat.
U tebe asi hraje roli i pocit nejakeho trochu cerneho svedomi, ze vam koupila par veci do byt, dala vam penize atd. A tak je ti opravdu blbe se najednou projevit asertivneji, ale tudy cesta nevede...protoze cim dele to bude trvat tim hur se ti pak bude hledat zpusob jak ji ukazat jeji misto ve vasem zivote. Rozhodne bych ale necekala s nejakym vyrikavanim nebo akci az do porodu...sama pak uvidis jak moc te bude vycerpavat kazdodenni stereotyp kolem domacnosti a miminka a nebudes mit zkratka silu cokoliv resit...tak zkus byt trochu vic prubojna a zacni malickostma. Co se ti nelibi od tchyne tak to proste vyhod, ulevi se ti, je to tvuj byt...az priste zazvoni vzpomen si na tuhle diskuzi a pouzij nejakou osvedcenou radu a trik jak ji vypoklonkovat a nebyt pritom drza, zachovas si svoji tvar a zaroven se budes opravdu citit lip, ze jsi to zvladla a pak uvidis co a jak dal...
Nekdy to chvili trva...tak hodne stesti...
😉

pajmis
autor
24. srp 2008

tannawae: pěkně napsané 😉

hope.n
24. srp 2008

Pajmis, bohužel si srandu nedělám. A místo toho, abych udělala pořádnej cirkus, zůstala jsem tam stát s otevřenou hubou... Pak jsem si připadala jako idiot, když druhej den dáváme psa do salonu očividně ostříhanýho, no spíš oškubanýho. Od vietnamců mi taky kupuje občas trička. Ale skoro všechny hadry jsem jí dala s díky zpátky. Koupila mi třeba těhu kalhoty, který by byly velký i mojí babičce, která má asi o deset čísel větší velikost.
No a když jsme na dovolený, necháváme jí klíče kvůli zalití kvítek. Pokaždý nám přestaví byt, proleze mi skříně, přeskládá mi je a jednou dokonce vymalovala chodbu v paneláku na oranžovo 😠
Ono je potřeba ty tchýně pěkně usměrnit a říct jim natvrdo, co si o nich myslíme. A taky nastavit nějaký pravidla, přes který se prostě nepůjde. Ale já to nedokážu a když už občas vyjedu, tak ona na to stejně hned zapomene a příště udělá tu stejnou věc.

tannawe
24. srp 2008

hope.n: tedy jak to tak ctu holky tak zacinam mit pocit, ze na tech vtipech o tchynich neco bude!! 😀
Ve svetle vasich zkusenosti jsem vdecna za to, ze ja jsem si sve misto na slunci tvrde vybojovala a zatim /klop klop klop/to vypada, ze uz nastalo. Ale to co pisete zni spis jako nocni mura! to bych tedy zazivat nechtela...ale je fakt, ze nekdo nema povahu na to by asertivni, ale je to hrozna skoda, protoze pak se tim stejne musite uzirat vy samy...nejni to lehky s tema maminkama, ze? Ostatne me to vzdycky pripomene jak ja tedy rozhodne nechci byt...jezisi, to bych nesnela promenit se v takovou nocni muru...

hope.n
24. srp 2008

Já v jiných oblastech života s asertivitou problémy nemám. Ale na ni nefunguje nic, kolikrát mi připadá, že buď nemá mozek nebo nám to prostě dělá schválně. Manža na ni kolikrát i zařve, já to zase zkouším po dobrým, ale výsledek nula. A pak mi vždycky na všechno řekne s hloupým úsměvem - jsem hrozná, viď, ale když já vám chci pomoct...