Otravná tchýně. Máte nějakou dobrou radu?

pajmis
23. srp 2008

Ahoj holky, zakládám tohle téma, i když nevím, jestli tady v diskusi už někde není... mám velký problém. Mám strašně otravnou tchyni a už nevím, jak dál, abych ji slušně řekla, že už je fakt dost opruz... chodí k nám snad každý den a neustále má nějaké záminky, aby došla... a ke všemu mi neustále něco nosí... máme nový byt, je to novostavba a bydlíme tady teprve měsíc... a ona mi tady nosí staré krámy, co se jí doma nehodí... některé už dokonce smrdí stařešinou... třeba obrázky, hrníčky a tak... já nic z toho nechci a je mi to blbé odmítat a navíc tady do nového se mi to vůbec nehodí... tak to vždycky přijmu, ale nikam to nedám a vždycky to někde schovám... ale za chvili bych tady měla zgarbiště... tak ji chci nějak slušně naznačit že o nic, co mi nosí, nestojím... ale ona je ten tip, co ji to nezájímá a dělá si po svém... řekne mi např. že nám na malé koupí postýlku a že si ji máme vybrat a že nám ji půjde koupit... a že jestli si nevybereme včas, tak nám koupí jakoukoliv at se nám líbí nebo ne... já už fakt nevim, co s ní...nechápu, proč nám raději na tu postýlku nedá peníze a my sami bychom si ji jeli koupit... sem z ní na prášky...den co den tu zvoní a když zrovna odpočívám, tak mě vzbudí a vidí, že vstávám a sedne si a chce kávu... je neohleduplná... mojemu to říkám, ale ten se jí také bojí a furt mi říká že už jí něco řekne, ale vždycky to dopadne, že se k ničemu nemá... poraďte mi prosím někdo, jak na takovou hroznou babu vyzrát, aby k nám přestala chodit tak často a navíc nenosila žádné zgarby... a navíc mi ještě řekla, že až se mi malý narodí, tak u mě bude každý den, a bude mi prát, žehlit, vařit...že sama to nezvládnu... ale já vím, že zvládnu a taky sem ji to říkala, že nepotřebuji, ale ona tohle jako by neslyší... moji mamku ani tak často navídám jako tchyni... je fakt hrozná... až se malý narodí, bojím se ji ho dát do rukou, protože se neumí ani pěkně chovat k dětem... s 2 denní holčičkou házela jak s pytlem brambor...je necitlivá a neustále naše 2 psíky tahá za ocásek a za čumák... já z ní už fakt nemůžu... prosím o nějakou dobrou radu... děkuji všem MOC 🙂

brumdinka
2. kvě 2010

děvčata - mrkněte do témy https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/tchyne/?...

najdete tam spoustu inspirace 😀

já mám tchýni v baráku, žiju tu s nima už přes 10 let a jde to - i když radši bych byla pryč 😀 ale zas tak hrozný to celkově neni, ale je třeba nastavit jasný pravidla a když je překročí nebát se říct, že takhle teda ne a když to jinak nejde, tak se nebát je poslat někam hodně daleko 😀 + základ je, že za váma partner stojí 😉

blancudlinka
22. lis 2011

ahojky holky musim se podelit o zkusenosti s moji tchyni.uz tri roky se s ni nemuzeme dohodnout jen nas pomlouva dela naschvaly a o sva dve mala vnoucata nema zajem proc byt s prckama kdyz muze lezet v posteli.pred dvemi mesici u nas zase byla desna hadka zacalo to tim ze kasle na prcky a vsude vyklada jak ji je zakazujeme.nakonec mi napsala smsku ze ji mozek nevymyju jako ostatnim a ze za vsechno muzu ja.rozhodli jsme se ze se od ni odstehujeme bydlime totiz ve stejnem dome.uz jsem z toho unavena a nebavi me to,ale ona se v tom vyziva.nastesti manzel je na me strane a vidi jak se jeho matka desne chova a kdyz me vykladal co delala kdyz byl maly divim se ze je jeste mezi nami. 😠

milez
30. kvě 2012

Já si myslím, že nejlepší je vždycky nechat dotyčnou ochutnat vlastní polívečku. Takže, pokud máš pevný nervy, sežeň nějaký starý žgarby, každý den navštiv tchýni, nech si udělat kafe a dones jí nějaký nechutný dárek se slovy:"Podívej jaký hezký obrázek, talířek,šálek či co, přesně tvůj vkus, to víš nám se to doma nehodí, ale je to moc pěkný a tobě se to bude jistě hodit" . Případně můžeš donést hrnec 2 dny starého guláše aj.. Myslím, že aniž bys musela něco řešit, frekvence jejích návštěv by se rapidně snížila. Také jsem měla velký úspěch s tím, že jsem manželovi tchýni stále chválila a nutila ho chodit na návštěvy se mnou.

andulka444
Odpověď byla odstraněná
Zobraz