Otravná tchýně. Máte nějakou dobrou radu?

pajmis
23. srp 2008

Ahoj holky, zakládám tohle téma, i když nevím, jestli tady v diskusi už někde není... mám velký problém. Mám strašně otravnou tchyni a už nevím, jak dál, abych ji slušně řekla, že už je fakt dost opruz... chodí k nám snad každý den a neustále má nějaké záminky, aby došla... a ke všemu mi neustále něco nosí... máme nový byt, je to novostavba a bydlíme tady teprve měsíc... a ona mi tady nosí staré krámy, co se jí doma nehodí... některé už dokonce smrdí stařešinou... třeba obrázky, hrníčky a tak... já nic z toho nechci a je mi to blbé odmítat a navíc tady do nového se mi to vůbec nehodí... tak to vždycky přijmu, ale nikam to nedám a vždycky to někde schovám... ale za chvili bych tady měla zgarbiště... tak ji chci nějak slušně naznačit že o nic, co mi nosí, nestojím... ale ona je ten tip, co ji to nezájímá a dělá si po svém... řekne mi např. že nám na malé koupí postýlku a že si ji máme vybrat a že nám ji půjde koupit... a že jestli si nevybereme včas, tak nám koupí jakoukoliv at se nám líbí nebo ne... já už fakt nevim, co s ní...nechápu, proč nám raději na tu postýlku nedá peníze a my sami bychom si ji jeli koupit... sem z ní na prášky...den co den tu zvoní a když zrovna odpočívám, tak mě vzbudí a vidí, že vstávám a sedne si a chce kávu... je neohleduplná... mojemu to říkám, ale ten se jí také bojí a furt mi říká že už jí něco řekne, ale vždycky to dopadne, že se k ničemu nemá... poraďte mi prosím někdo, jak na takovou hroznou babu vyzrát, aby k nám přestala chodit tak často a navíc nenosila žádné zgarby... a navíc mi ještě řekla, že až se mi malý narodí, tak u mě bude každý den, a bude mi prát, žehlit, vařit...že sama to nezvládnu... ale já vím, že zvládnu a taky sem ji to říkala, že nepotřebuji, ale ona tohle jako by neslyší... moji mamku ani tak často navídám jako tchyni... je fakt hrozná... až se malý narodí, bojím se ji ho dát do rukou, protože se neumí ani pěkně chovat k dětem... s 2 denní holčičkou házela jak s pytlem brambor...je necitlivá a neustále naše 2 psíky tahá za ocásek a za čumák... já z ní už fakt nemůžu... prosím o nějakou dobrou radu... děkuji všem MOC 🙂

sarlotk
18. zář 2008

Přesně,já si myslím že každej by měl respektovat něčí soukromí,mě by to nenapadlo,to jen ukazuje jací jsou 😖 Ta představa,že už nejspíš za týden tu budu mít toho drobečka mě tak nějak uklidnuje,to už se nebudu srát s nikým,no pak dám vědět zda jsem to dokázala si konečně dupnout nebo to zase přecházím.Tchýně je už ted chytrá jak svina,vnucuje mi už ted balení naširoko,přitom se to už nedělá když není potřeba,je praštěná.a tvoje mamka bydlí někde u vás?

sarlotk
18. zář 2008

cirru:nevíš o něčem pro otravný chlapy po padesátce? 😀

hlavinka
18. zář 2008

Cirru: klub duchodcu myslis? 😀 To jsi mne pobavila 😀 Ne, ja vim, ze to nemyslis spatne. Ta by mne zabila:o) Navic nevim, zda by to s ni nektera pani vydrzela. Ona by se ani nikde zdruzovat nechtela, nema rada organizovany zabavy nebo tak....
Ja mam taky rada svuj klid, necitim se sama nebo osamele, ale obcas si rada neco prectu, ted pletu na malou a navic porad je doma co delat. Takze se rozhodne nenudim.

Sarlotka: Ty mas termin za tyden? Tak drzim palecky, at vse vyjde dobre 😉

cirrusa
18. zář 2008

ale ne kluv duchodcu 😀 to je zenksy klub od 30 do smrti, takze zadne stare babice. Jsou tam skupiny vsech vekovych kategorii...
sdruzovat se nechce, ale otravuje porad, co? 🙂

hlavinka
18. zář 2008

Cirru: presne tak, ona se chce druzit jen se mnou. To vis, jedinacek, meli mne pozde, takze jsem byla asi jedina napln zivota.
Jsem zvedava na nas, az se sejdeme za 30 let na nejake diskuzi napr: deti se nami nebavi a tak... 😀 Co pak budeme rikat my? Ze nas nase deti nemaji radi a ze to mame za to, ze jsme je zplodily a tak. Treba budeme jeste horsi, nez jsou nase mamky a tchyne 😀

cirrusa
18. zář 2008

hlavi, tak to urcite. Já jeste ani nejsem tehotna a uz rikam skoromanzelovi, ze dceru nidky nevdam, ze je moje a nikdo mi ji nebude brat 😅

hlavinka
18. zář 2008

Cirru: copak dceru, ale teprve syna 😉

pajmis
autor
19. zář 2008

Ahojte holky, tak u mě zase před chvílí zvonila tchyně... no a zrovna mám u sebe na návštěvě moji sestru, tak sem se odhodlala říct jí, že mám návštěvu tak že na ni nemám čas... tak šla sem ke dveřím a začala sem se šíleně klepat 😒 otevřela sem, ona tam stála a já úplně z ní vyklepaná, roztřepaným hlasem říkám - dobrý, já mám ted návštěvu . . . no, myslela sem teda že sem odvážnější, říkala sem to strašně nejistě a celá sem se klepala... a ona mi na to řekla, no nevadí, tak já příjdu jindy... kruci, tak mě to štve, že jí to neumím říct rázně... prostě neumím být tvrdá a to mě strašně štve... říkala sem jí to jak nějaká pipka... já se té baby fakt bojím, je to pro mě hrozně těžké 😖 nemáte některá z vás nějakou radu, jak z ní nemít respekt a strach?? Já když ji vidím, tak sem z ní na prášky .... 😒

cirrusa
20. zář 2008

pajmi, na to rada asi neni, ja to popravde mam u sve tchyne taky. Nemame se se svagrovkou moc rady a tchyne to dava za vinu me. A ja ji proste neumim rict slusne ale razne, ze kdyby nekdy videla co svagrovka dela, kdyz ona u tzoho neni, tak pochopi jak se chovam. Chtela bych ji to rict, ale neumim to:(

pajmis
autor
20. zář 2008

cirru - to je opruz, že?? ale musí to přeci nějak jít... já mám tolik věcí na jazyku, které bych jí ráda na rovinu řekla, ale když ji vidím, tak mám blok a nejsem schopna ze sebe vymámit jediné rázné a chladné slovo... které by jí dalo najevo, co si o ní myslím... nejde to... pak to vypadá, že sem mistr přetvářky, ale já se nechci přetvařovat... fakt nevím jak na to, co mám dělat.... nejhorší je, že nad tím neustále přemýšlím a vymíšlím fígle, jak se s ní nepárat... ale nikdy mi to nevyjde tak, jak bych si přála... je to moc těžké...

sarlotk
20. zář 2008

No já jsem na tom stejně,nikdy neřeknu na plnou hubu co chci,proto mě to pak tak užírá,ale dnes jsem konečně ze sebe dostala co jsem chtěla.Zase volala tchýně a vzhledem k tomu,že už bych měla každej denrodit,byla její první otázka do telefonu"tak co ještě jste nerodili?"jakobych sama nebyla na nervy z toho kdy a jak to přijde,přece jen mám z toho strach,tak jsem se nasrala a řekla jsem jí,že už nechci,aby se mě každej den ptala,že se to určitě dozví,at mě nestresuje,že na to sama pořád myslím a na druhé straně jsem slyšela jen jak zalapala po dechu a byl klid,předala jsem ji manželovi a cítila jsem se dobře,konečně jsem byla přímá.Pajmis já myslím,že až budeme mít u sebe ty naše děti,nebudeme se snad už s něma takhle srát 😉

cirrusa
22. zář 2008

sarlot, jsem rada, ze aspon nekdo to z nas dokaze...ja jsem na to slaboch. 😠

sarlotk
22. zář 2008

cirru:Nejsi slaboch,to určitě ne!Jen to prostě nejde hned na plno říct,co cítíš,ale určitě bysme to v sobě neměli držet dlouho,ubližuješ tím jen sobě,že se s tím trápíš,to je to nejhorší. 😒

sikiki
22. zář 2008

ahoj holky,jdu si jen postěžovat,páč se mi alepoň trochu uleví.Já nemám otravnou tchýni,já mám tchýni,která citově vydírá mojí polovičku.
Nikdy se nejspíš nesmíří s tím,že je se mnou a čím delší dobu jsem ,tak hledá záminky k tomu,aby ze sebe udělala chudinku.Nejdřív to bylo,že bydlíme 450 km od ní,pak že ji já připravuji o syna,pak o vnouče,teď zase,že jí umírají kamarádky a že on si s ní málo povídá.Pak jí vadí,že na Moravu( k nim)jezdíme společně,nebo ona má pocit,že se jí málo věnuje.Když jede sám,je s kámošema na fotbale...a doma se zdrží minimálně,jako u nich.A pořád dokolečka.
Letos jsem strávila nejhorší dovolenou,nebo jsme byli pár km od nich,tak jsem řekla,jestli nechtějí přijet se podívat(měla jsem na mysli tak 2 dny).Přijela na celý týden,za celou dobu na mě nepromluvila ani slovo,vadilo jí ,že ležim,ale mě bylo tak blbě a do toho jsme špinila)
Jsem ráda,že je tak daleko,jen mi to je líto kůli polovičce.
Včera chtěl,aby zajeli do Brna pro kočárek a přes něj mi vyčetla,že nemáme nic kupovat,že je to brzo atd.a že nikam nepojede.
Ještě ,že on je dost trpělí,kdybyste viděli,s jakým klidem jí odpovídá a jak něžně,prostě je vidět,že jí má rád.
Mě se zastane vždycky,nikdy není proti mě,ale cítím,jak ho mrzí,když jí chce říct,jak cítíme pohyby malýho a jak mímo roste a ona to převede na jiné téma.
Ach jo.

cirrusa
23. zář 2008

sikiki, no tchýně jak má být, viď? 😒 zkoušela si se s ní o tom pobavit, že to není zrovna ono? Anebo myslíš, že to prostě nemá cenu?

sikiki
23. zář 2008

ahojík cir..,jj,zkoušela,v květnu touž vypadalo v pohodě,byli jsem tam přes svátky.Jeho rodiče nám udělali výlet do Polska do aqua parku,pak jsme jeli do Tater,fakt byla docela pohoda,ale jak se dověděla,že jsem těhu,začalo to nanovo a že už se polovička nikdy nevrátí,že bude vždycky v Čechách a ona tam.
V loňském létě byla taková scéna,to mi večer u televize začala vyčítat všechno,tak jsem se jí to snažila vyvracet,pak už jsem ale nevydržela a vyjela po ní.nakonec spustila brekot,takže fakt scéna někam do televize.Jsem se sebrala ,šla si lehnout,nervy jsem měla,že jsem chtěla do něčeho praštit,nebo si pořádně zařvat.Manža se jí pak zase v klidu snažil všechno vysvětlovat.To samý v prosinci.Manže měl kulatiny(30)je o pět let mladší(to jí nevoní taky),tak mi umluvil ať tam jedu,od toho léta jsem tam nebyla.Opět scéna i před rodinou,nebo tam přijel i jeho nej kámoš a ona si mu začala stěžovat,jaká jsem hrozná a že jsem jí odtáhla syna.Na ty narozky pozvala živou muziku s takovou 20ti letou holčinou,celou dobu se jí tam věnovala,povídala ji o Jakubovi(manžel)a pořád chtěla,aby on seděl u ní a tý holčiny.Nejsem žárlivka,mám skvělýho muže,ale nerva jsem chytala.On si tam nesedal,tancovali jsme spolu.No jak si začala stěžovat i jí,tak jsem to nevydržela a zaptala jsem se jí a co že jí vlastně jde.NO vyjela po mě,co jí kazim syna narozky.tak jsem se sebrala a jela dom.Manže byl za mnou do 10ti minut(byly teda nekonečné)a scéna jak vyšitá nanovo(s tchýní).No po letošní dovče jsem se zařekla,že už mi v životě neuvidí.
Víš,mi se strašně moc těšíme na malýho a ona mi je lhostejná,já si ubližovat nenechám,ale kdyby všichni chlapi byli tak trpělivý ke svým maminkám jako ten můj 😒
Prostě se tu alespoň vypisuju,nebo to nikde říkat nechci,přišlo by mi to nefér vůči němu.Snese mi modré z nebe a tohle mi moc mrzí.

cirrusa
23. zář 2008

holka, ani nevis jak ja te chapu...vis co neco ti pisnu do IP,jen mi to mozzna bude par minut trvat, tak mmnt 🙂

sikiki
23. zář 2008

oka,já jdu zatim se psem ven,pak tu budu .Jinak mi tu udělá už loužičku 🙂

jaja257
6. říj 2008

Ahoj,
tuto temu som si parkrát otvorila a citala. Nepisala som sem hoci moja svokra je strasna potvora. Ale dnes som musela. v piatok sme boli objednat kocik pre malu, trijkombinaciu. No mne sa pacila cierna vanicka na hlboku kocik. Svokor nepovedal nic, on chce ten kocik zaplatit. V sobotu sme sli k nim, lebo sme odchadzali na oslavu a ona pekne pockala, kym manzel a svokor pojdu na balkon a hned sa do mna pustila, ze na co mi je kocik uz teraz a preco som este nepockala. Moje argumenty v style ze potom bude drahsi ju umlcali ale len na sekundu. A potom to prislo.A preco cierny ved to vyzera ako truhla. V noci som mala nocne mory v style, ze mam doma miesto kocika truhlu a malinka bola v nej. Tak okrem toho ze mam stresy aby mala bola v poriadku tak mi este pomaha takymito recami. To sa nevyjadrujem o inych temach a veciach co mi hovori. Povedala som to manzelovi a vcera bol este na mojej strane a dnes ze kasli na to, ona nevie co hovori. Ale trvam na tom aby to riesila a ked sa bude zastavat jej, tak nech sa odstahuje k nej.

daduda
6. říj 2008

jaja257, stůj si pevně za svým, uvidíš, že manžel nakonec dá přednost lásce a dítěti než mamušce. Jinak by za nic nestál... 🤐

jaja257
6. říj 2008

To sa aj chystam, povedala som mu ze ked za kazdym si poviem, ze ona nemoze za to ze je blba, tak bude drzejsia coraz viac a to je nemienim tolerovat. Dnes sa ho uz pytala, ze kedy treba peniaze na kocik. Tak som mu povedala, ze nech si ich necha, ze ja nepotrebujem aby malej kupovala truhlu.

pajmis
autor
6. říj 2008

jaja - nevím, zda si něco četla i o té mojí tchýni... ale to byla taky hotová pohroma... nejen, že nám taky do všeho kecala, ale hlavně u nás byla denně vylepená na kafíčku, na což sem vážně neměla náladu... tak mi tady holky poradily, že mám vypínat zvonek a nevšímat si ji a být odtažitá... tak sem to tak udělala a ona tdy přestala chodit uplně... včera teda říkala, že se staví (ohlásila to dopředu,což není zvyklé), ale nestavila se... možná už ji to nebaví 😀 no, ale snažila sem neustále vnucovat nám svoje názory a blbiny, které se mě nelíbili a byla sem proti, ale jí sem to neřekla... já sem jí na vše vždycky kývala a pak sem řekla mojemu, jak to chci já a vždycky sme to udělali podle sebe a řekli, že můj to tak chtěl 😀 no, ale o kočárku sme taky měli debatu... když sme chtěli kočárek teprve kupovat, tak sem ji říkala, že se chystáme už koupit kočárek atd... a ona na mě - že hned jk ho koupíme, tak ho musíme zavést k ní domů, protože kočárek doma nesmíme mít, bla bla bla... tak sem teda už rázně řekla, že NE, že kočárek bude u nás a já nejsem pověrčivá a chci ho mít prostě u sebe... že kdyby se něco mělo stát, tak se to stane s kočárkem nebo bez něj... no tak na to reagovala poměrně špatně a málem se vykulila, že si zahrávám se zdravým svého dítěte 😅 a tak a málem sem ji tady z toho křísila, jak to nemohla pobrat... ale furt do mě valila, že at si to rozmyslim, že oni nám ho schovají atd. A já sem si POPRVÉ stála za svým názorem a prostě sem trvala na tom, že bude u nás... tak pak celá rudá odešla... no a vzáří sme si kočárek objednali, ale neměli ho na skladě tak na něj ještě pořád čekáme... a jak sme ho objednali, tak sem ji říkala, že už jako kočárek bude co nevidět... tak nevím, jestli má sklerozu nebo zapomíná ale řekla mi na to - no, tak až si pro něj pojedete, tak nám ho dovezte, bude u nás!!! A řekla to teda hnusně... a mě to teda v tu chvili nedošlo, pač sem ji poslouchala jedním uchem, ale vzpomněla sem si na to druhý den... a teda at si tchyně tvrdí co chce, tak my si ten kočárek prostě doma necháme, i kdyby se ona stavěla na hlavu... Takže jaja - stůj si za svým, já tohle nikdy neuměla, ale učím se to a líbí se mi to 😀 a hlavně - ty si matka, ty budeš ten kočárek vozit nejvíce ze všech, takže si vyber to, co se tobě líbí a na ostatní kašli... nestojí ti to za ty nervy... já si s moji tchýní taky prožila dost a byla z toho uplně vynervovaná, ale už to zvládám a je to mnohem lepší... musíš být tvrdá... tak jak ona jedná s tebou, jednej ty s ní... žádné ohledy... mě tohle moc pomohlo... 😉 tak hodně štěstí 🙂

jaja257
6. říj 2008

pajmis: citala som o tvojej svokre, tiez jedna katastrofa. Ja by som mohla tiez pisat story o tom co robi, a ako mi robi zle. To bolo od zaciatku. Nebola som dost dobra pre jej syna. Ono totiz ja som jej kolegyna a zoznamila nas ona. Lenze nevedela, ze nemam rodicov a ked to zistila, tak sa snazila nas rozdelit, aby si jej syncek nezobral nejaku chuderku. Mali sme zasnuby a vecer tam bola jej kamaratka, tak som ich nedopatrenim pocula ako komentuju, ze preco ma ziadal o ruku a kupoval mi prsten, ked nemam rodicov, ze to sa robi len vtedy ked ziadas o ruku pred rodicmi. Samozrejme ze pred manzelom to zatajila. A ja som z toho vysla ako ta ktora jej chuderke ublizuje.
Pred svadbou chcela pisat predmanzelsku zmluvu aby som nahodou neobrala synacika (neviem o co, lebo nemal nic) a po svadbe som jej ukazala co vsetko mi patri, tak bola chvilu ticho. Ale teraz som doma na PN a pracuje len manzel, tak som zasa chudera ktora ho vyuziva a nezaraba ☹ Kupila som si tri tehu tricka a normalne na mna vrieskala, ze preco si nakupujem tolko veci ako keby som mala byt tehotna vecne a podobne. No vzdy to robi ked som sama a manzel je prec alebo fajci na balkone. No proste jedna velka hroza, fakt mam chut si zbalit veci a osamostatnit sa. A manzel nech sa rozhodne ci pojde so mnou alebo pojde k nej.

pajmis
autor
6. říj 2008

jaja - nemáš to těžké. Ale manžel musí také pochopit, že jeho rodina jste ted ty a vaše dítě. Rodiče sice taky, ale už jste vy na prvním místě. A pokud něco řekne když tam tvůj není, tak až by tvůj muž došel, tak bych řekla - můžete to zopakovat?? To co ste mi právě řekla... at to slyší také váš syn... a viděla bys jak by se zachovala a hlavně jak by se zachoval manžel... já mojemu také dala na výběr - bud já nebo matka... ale on byl vždycky tak nějak při mě, ale nedávno si přečetl, že sem si psala s kámoškou a jeho matinku titulovala p**a . . . tohle nemohl vydýchat... tak sem mu řekla, že stejně je a že se k tomu nebudu vracet... no, chvilečku se zlobil, já sem se mu za to neomluvila a stejně sme zase za dobře... manžel musí pochopit, že pokud příjde o tebe, příjde i o své dítě..(totiž pochybuji že bys mu ho nechala v péči)... ne že by si mu měla vyhrožovat, ale otevřít mu oči, že bud si bude s matinkou a bez vás, nebo s váma a s matkou občas... však o ni panebože nepřijde... jen omezí styky a to co ona bude vykládat tak prostě se naučí tě zastat... a říct matce natvrdo, že prostě tě miluje a bude při tobě stát v dobrém i ve zlém, i kdyby měla pravdu matka 😀 (což pochybuju 😅 )

pajmis
autor
6. říj 2008

promin, myslela sem, nemáš to lehké 😀

jaja257
7. říj 2008

pajmis: vcera sme tam bol, lebo ako vzdy zas nieco potrebovala. A v sobotu chceme ist do rakúska kupit nejake veci a tak. znova sa pustila do mna ze na co mi je zimna bunda, ci nevydrzim tu chvilu bez nej (mala sa ma narodit v januari a ja mam byt celu zimu bez bundy alebo kabata, to je inteligencia) tak jej povedal, ze ked ju budem mat na tri dni, aj tak ju budem mat a nech sa nestara do toho a svokrovi povedal, ze ma tak skoro neuvidi, kym si svokra nebude davat pozor na jazyk, lebo on sa nemieni pozerat ako ma uraza a odisli sme. Tak asi dostava rozum, totiz ja som vcera rano povedala, ze ak to pojde takto dalej ze podam ziadost o rozvod, lebo mna nikto urazat a trapit nebude. Tak uvidime, co sa bude diat.

sikiki
8. říj 2008

ahoj holky,tchýni asi nezměníme,ale důležitý je,aby ten náš stál při nás.
Jájo,myslim,že manža bude stát při tobě,čekáte rodinu a s tchýní(s jeho matkou) si přeci nenechá zkazit život.
Moje tchýně mě naštěstí ignoruje,já jí taky a je 450 km daleko odemne,což mě fakt uklidňuje 🙂
Vděčná za to ,že by něco koupila být nemusim,bo ani nic nekoupí.
Tak hodně trpělivosti 😉

katschka
8. říj 2008

sarlot, co se týče tvýho tchána, tak to je mi tě fakt líto.. to by mi asi hráblo. Ale je pravda, že když to neřeší tvůj manža, musíš se do toho pustit ty. Prostě tchánovi natvrdo řekni, aby ti ty klíče dal. Pakliže se chce každý den vídat se svým synem, prosím, ale někde mimo váš byt. TO přece nejde, aby u vás byl nakýblovanej pořád.
Ale co se týče těch učitelek, tak s tebou musím nesouhlasit. Mamča totiž je taky učitelka. A není učitelka jako učitelka, to mi věř. Ale to je na jiné téma. 🙂 Každopádně ti přeju hodně štěstí. Já mám jedinou kliku, že jsou rodiče manži asi 700km daleko. Jak se říká: Tchýně má jednu velmi dobrou vlastnost.. a to je vzdálenost mezi námi právě 700km. 😀 Taky mi udělala pár takových dost nechutných věcí. To, že mi odmítli dát syna je jedna z nich.. ještěže tam byl manžel.. ten naštěstí dycinky stojí při mě. Ale je fakt, že od té doby jí řeknu všechno a natvrdo. Je to takový ten typ ženský.. já jsem starší, já mám víc zkušeností, všichni si přede mnou okamžitě sedněte na prdel.. Docela mě to mrzí.. páč jsem se s ní fakt snažila vyjít. Pak mi řekla, že jí stejně beru jenom podle toho, co se o tchýních říká a bylo to... Ač jsem za celý žívot nikoho nesoudila podle toho, co o něm kdo řekl.. no.. podle sebe soudím tebe... chjo. podezírám tchýně, že mají nějakou spešl školu, kde se učí týrat své snachy... 🙄

misa84
21. říj 2008

ahojky, vidim, ze je to vsude stejne, ja mam sice tchyni celkem v pohode, zato tchan....s manzelem spolu delaji v jedne firme, ted se asi po ste pohadali, kvuli prkotine, a tchan prohlasil, ze ho (manzela) uz nechce videt, ze vymeni zamky ve dverich a kdyz se bude chtit manzel videt se svou mamkou, tak nekde mimo "jeho" byt..a to rekl par dni pred narozenim vnuka, cekam to kazdym dnem...no je to normalni? taky nemuze prekousnout jmeno, jake jsme pro mrnouse vybrali - honzik, a pokazde nam to daval najevo, mluvil o malem s pohdrdanim, jako ze "az se ten HONZA narodi..." booze 🙄

carculka
24. dub 2010

toto tema by chtela ozivit 😀 mam jeden pripad doma 😠 😠 😠 teda nastesti ne doma doslova