Otravná tchýně. Máte nějakou dobrou radu?

pajmis
23. srp 2008

Ahoj holky, zakládám tohle téma, i když nevím, jestli tady v diskusi už někde není... mám velký problém. Mám strašně otravnou tchyni a už nevím, jak dál, abych ji slušně řekla, že už je fakt dost opruz... chodí k nám snad každý den a neustále má nějaké záminky, aby došla... a ke všemu mi neustále něco nosí... máme nový byt, je to novostavba a bydlíme tady teprve měsíc... a ona mi tady nosí staré krámy, co se jí doma nehodí... některé už dokonce smrdí stařešinou... třeba obrázky, hrníčky a tak... já nic z toho nechci a je mi to blbé odmítat a navíc tady do nového se mi to vůbec nehodí... tak to vždycky přijmu, ale nikam to nedám a vždycky to někde schovám... ale za chvili bych tady měla zgarbiště... tak ji chci nějak slušně naznačit že o nic, co mi nosí, nestojím... ale ona je ten tip, co ji to nezájímá a dělá si po svém... řekne mi např. že nám na malé koupí postýlku a že si ji máme vybrat a že nám ji půjde koupit... a že jestli si nevybereme včas, tak nám koupí jakoukoliv at se nám líbí nebo ne... já už fakt nevim, co s ní...nechápu, proč nám raději na tu postýlku nedá peníze a my sami bychom si ji jeli koupit... sem z ní na prášky...den co den tu zvoní a když zrovna odpočívám, tak mě vzbudí a vidí, že vstávám a sedne si a chce kávu... je neohleduplná... mojemu to říkám, ale ten se jí také bojí a furt mi říká že už jí něco řekne, ale vždycky to dopadne, že se k ničemu nemá... poraďte mi prosím někdo, jak na takovou hroznou babu vyzrát, aby k nám přestala chodit tak často a navíc nenosila žádné zgarby... a navíc mi ještě řekla, že až se mi malý narodí, tak u mě bude každý den, a bude mi prát, žehlit, vařit...že sama to nezvládnu... ale já vím, že zvládnu a taky sem ji to říkala, že nepotřebuji, ale ona tohle jako by neslyší... moji mamku ani tak často navídám jako tchyni... je fakt hrozná... až se malý narodí, bojím se ji ho dát do rukou, protože se neumí ani pěkně chovat k dětem... s 2 denní holčičkou házela jak s pytlem brambor...je necitlivá a neustále naše 2 psíky tahá za ocásek a za čumák... já z ní už fakt nemůžu... prosím o nějakou dobrou radu... děkuji všem MOC 🙂

hlavinka
9. zář 2008

Pajmis: nemas to lehky. Otazka taky je, co by bylo, kdyz ji to reknes takhle na rovinu. Nemyslim z jeji strany, ale ze strany Tveho muzskyho....Prece jen je to jeho mamka. Tak aby se jeste treba neurazil nejak on nebo tak neco. Ale nejlepsi by byla opravdu uprimnost, kez bychom na to mely nervy a nepripadaly si jako blbky 😖

pajmis
autor
9. zář 2008

hlavinka - tak o mojeho srach nemám... mu je jedno co si o ní a jeho rodině myslim... akorát mi furt říká že jestli mám na ni nějaký komentář tak at ji to řeknu osobně... a právě se bojim toho že i když ji to řeknu osobně tak on stejně bude nad věcí a řekne - "je to mezi vama"... a mě se nikdo nezastane... chtěla bych aby řekl, že mu to taky vadí a rodičům prostě říct at nás nechají dýchat... tohle on si třeba myslí ale neřekne... on je neustále pryč a já zůstávám sama doma a tak otravují mě, ne jeho... ale když dojdou když je můj doma, tak on se prostě zbalí a jde se psama, nebo si udělá kafe a jde si vegetit na balkon a mě s ní nechá samotnou a mě už je blbé odejít... jednou sem chtěla udělat to samé tak sem ho poředběhla a sama první odešla vysávat do ložnice a jeho nechala s ní samotnou - a co udělal on?? taky se zvedl a odešel a ji nechal samotnou dřepět v obýváku- tak co ona udělala?? šla za mnou do ložnice hledět jak vysávám.... mám to hold těžké ☹

teri81
9. zář 2008

Holky nemate to lehke,ale je treba vsechno rict na rovinu a vysvetlit ji,co jo a co Vas stve.
Ta moje je jak jsem psala v Anglii,ale je moc fajn. I kdyz mit bych ji tu taky furt nechtela, jsem rada

ilci
9. zář 2008

pajmis, tož já bych si to s ní vyříkala, slušně
maximálně se naštve a přestane chodit na návštěvu 😉

janulle22
10. zář 2008

ahojky pajmis...kasli na manzela jestli se te zastamne je to tvuj nazor a on se te zastane si myslim...normalne uz to ukonci to nemasmysl se takhle trapit a porad to resit...normalne az prijde na navstevu tak ji uvar kavu sednite si a rekni ji ze s ni porebujes neco probrat a rekni vse co se ti nelibi jestli by o tom nemohla popremyslet a zmenit sve chovani...zkus to a uvidis jeji reakci kdyz to nepomuze tak na ni vyjed a treba to uz zabere 😀 uzivej si tehu a s tchyni udelej raaaaaaaznej krok... 😉

hlavinka
10. zář 2008

Pajmis: nezlob se, ale pokud za svym synem (primarne) prijde na navstevu jeho rodina, pak by prece mel byt s nima a ne se nekam zdejchavat. Ikdyz mozna vi, proc to dela, ze? 😒 Kazdopadne byste se jim meli venovat oba a treba stanovit navstevy jen, kdyz jste doma oba dva.
Muzu se zeptat, jak jsi dlouho se svym muzem? Kolik mu je? Je jedinacek? Prijde mi, ze by se mel trochu vic angazovat, ne te v tom nechat. Nezlob se, ze to tak rikam....Nemyslim to spatne, jen se snazim zjistit, co by v tom mohlo byt....

Jinak je pravda, co rikaji holky, vyrikat si to s ni. Takhle se zbytecne uziras. Hlavne, ted jsi tehu, tak by ses nemela nervovat:o))))

Ja mam v tomhle aspon trochu stesti, ze muj manzel je zlatej a navstevy moji maminky absolvuje se mnou, protoze vi, ze kdybych tam jela sama, tak bych tam bud nejela vubec nebo bych ji asi uskrtila 😀

acinka
10. zář 2008

Ahoj Pajmis...letem světem tuhle diskusi sleduju...Ono to fakt nejde si to vyříkat...my to zkusili a dopadlo to katastrofálně! Cítili jsme se pak jak blbci a že jí ubližujeme...prostě jsme ji hezky řekli, že ji máme rádi, že jsme ji vděčni, za to jak nám pomohli (s manželovým tátou)...ale že se nám nelíbí, že když odjedeme pryč, že u nás doma zorganizuje nějakou brigádu, vytírá podlahu apod. Taky že by s náma nemusela jednat jak s parchantama (jak nás často oslovuje)...ona to třeba myslí dobře, ale nám se to fakt nelíbí...prostě na mě má pořád narážky jakože bych si to doma měla uspořádat atd. Navíc cokoliv řeknu, vždycky nějak vyvrátí jejím argumentem..ona má prostě přeci vždycky pravdu! Já si prošla dost těžkýma chvílema...naši se rozvedli, zůstala jsem s tátou a bráškou...vedla domácnost. Pak onemocněla maminka, starala jsem se o ní až do konce a pak jsem měla v péči brášku, který se narodil z jejího novýho vztahu, vejšku sem studovala z vlastních peněz, nikdo z rodiny nepřispěl...a nelíbilo se mi prostě tohle zacházení, nelíbí se mi pořád! A taky jsme ji to prostě hezky řekli...ona začala brečet, byla krapánek histerická...prostě jsme byli my za dva voly, který si ničeho neváží a jen jí trápí...od té doby je to pořád stejný...a já mám teď jen panickou hrůzu z toho, až se malá narodí...rady, návštěvy...všechno...taky si občas říkám, že to pak nevydržím a že mi rupnou nervy...jenže to by stejně nepomohlo...ona je takový vlastní stát ve státě...nemůže se jí nic říct... Myslím, že si v tomhle můžem popřát jen hodně silný nervy do budoucna....

pajmis
autor
10. zář 2008

hlavinka - mojemu je 24 let a má má o 2 roky staršího bráchu, ale jeho brácha je přesná kopie jejich matky... nejenom že vzhledově se jí podobá až nechutně ale má stejné chování a říká ty samé věci co ona... a to mě na něm taky pěkně sere, takže jeho uplně taky zrovna nemusím..ale s ním já se nepářu...pokaždé, když něco řekne, tak mu na to to drze odpovím a bavím se s ním tak, jak s tchyní nedokážu... a kolikrát když něco řekne, tak jámu řeknu - ježiš, ty už mluvíš jako tvoje matka 😀 a on na to nic neřekne...
s přítelem spolu chodíme 3,5 roku a z toho spolu 3 roky bydlíme... doted sme bydleli v podnájmu, ale od června 08 bydlíme ve svém, novém bytečku, který sme si koupili v říjnu 07 ... a právě od té doby co bydlíme ve svém, jsem tady na vše (na co mi ona sáhne) hodně háklivá a dělá mi zle, když mám třeba na ledničce dané magnetky a ona pokaždé, když k nám dojde, tak si je přeskládá podle sebe... asi nějaký její rituál nebo co... prostě v tom podnájmu sem ji to vše tak nějak trpěla, že mi tam nosila staré záclony, hnusné přehozy..atd.. ale ted, když máme svoje, tak sme si koupili vše nové, veškeré vybavení - tudíš je to naše a ne její (i když něco málo nám na to přispěla) ale sem alergická, když se mi tu do něčeho plantá... chci se posadit na SVOJE křeslo a ona mi pokaždé řekne - ODSUŇ SE OD TÉ STĚNY,NEBO JI POŠKRÁBEŠ... a já hloupá husa ji na to nic neřeknu a ještě se fakt odsunu... dala bych si po držce... je to moje stěna, my si ji vymalovali, tak když si ji poškrábu tak si ji přeci přemaluju sama... prostě mě od ní všechno sere... ale neumím jí to říct nadrzo aby pochodpila, kdo je tady pánem aže jestli se ji nelíbí at táhne.. tohle bych hrozně chtěla dokázat... a až to dokážu, budu na sebe pyšná 😉

acinka - no vidíš, vás oslovuje parchanti a ta moje říká o mém nenarozeném děťátku, že to je potvora zdechlá ( protože zrovna když mi dala ruku na břicho, tak ji malý nekopnul)... a já se na ni jen blbě podívám ale neřeknu at si dává bacha na hubu...ale chtěla bych ji to říct, ale vždycky se bojim... tvoje tchyně mi připomíná tu moji... taky je takový vlastní stát ve státě... pokaždé, když můj dojde k nim na návštěvu sám beze mě... tak ona pokaždé řekne - kde je Pavla, proč nedošla?? CO SEM JI UDĚLALA?? ONA JE NA MĚ NAŠTVANÁ??? a teda nevím, co ji na to říká můj... ale vsadím se, že řekne - ne, není naštvana, jen byla unavená a bolela ji hlava, tak šla ležet... tohle je jeho styl.. pokaždé řekne, že spím nebo něco..přitom já malokdy chodím ležet přes den a můj ze mě dělá uplnýho lenocha 😀 on je taky taková srajda... ale nechápe, že kdyby sme se spojili tak to bude jednodušší...

hlavinka
10. zář 2008

Pajmis: tak to je husty, mit vlastne vic tchyni v jedne rodine 😀 No, at zije genetika a vychova, co?
No, to je sila, co pises, ze jeste dela. Uplne vidim moji matku. Ta mi zase preskladavala rucniky. Je fuk, jestli jsou slozeny do ctverce nebo do obdelniku, ne? Ale ona to vzdy udelala. Ale pak jsme se prestehovali a uz nema klice, takze aspon tohle odpadlo.

Opravdu rika o malem, ze je potvora zdechla? Ikdyby to myslela stokrat ve srande, poslala bych ji nekam, protoze to je vazne hnusny a nikdy nevis, co se muze stat. To je vazne krava, jinak to rict nejde.... 😠

Tak radsi chodte na navstevu vy k nim a at nechodi oni k vam. A opravdu si dodej odvahy a az Ti neco zase provede, pekne ji to rekni, ze se Ti jeji chovani nelibi....

cirrusa
17. zář 2008

tak jak to vypada, damy? uz jsou tchyne hodne? 😉

hlavinka
17. zář 2008

Cirrusa: tchyne je hodna, ale moje maminka zlobi. Porad chce vedet jmeno ditete, ackoliv ho nikomu nechceme rict (kazdy ma plnou pusu kecu, jake je pekne a jake je hnusne, tak aby nam to nase nezhnusili). Uz nam mamka jedno jmeno zhnusila, takze smula. Citove mne vydira, ze ji nemam rada, ze ji musim prece rict jmeno jejiho vnoucete, at nejsem zla dcera a tak...No nic. Nastesti se ted nejakou dobu neuvidime - doufam.

ilci
17. zář 2008

pajmis, tak tohle říct tchýně o mým mimču, už je za dveřama, ani neví jak
no, řekla bych, že pokud jsi jí tohle všechno "dovolila" dělat už od začátku, ona v tom jen pokračuje a zkouší víc a víc
u naší mamky byli před pár lety, když jsme byt koupili, taky náznaky organizace podle svého, ale hned jsem to utla a je to
jak říkám, i kdyby na zemi leželo ho...., je moje, prostě ho překroč 😀

cirrusa
17. zář 2008

hlavi, jj vlastni matky jsou kolikrat to nejhorsi. Ta moje ted odjela nastetsi na delsi dobu mimo CR, ale rzlouceni bylo dost tvrde - taky me velmi rada vydira vetou, že jsem zla dcera (ona tedy pouziva silnejsi slova, ale to uz neresim)

pajmis
autor
17. zář 2008

Tak holky, s tchýní to vypadá tak, že ji vídám jen jednou týdně a to v sobotu nebo v neděli... ale i to je na mě moc, co sem zjistila... stačilo by mi jednou měsíčně... když u nás byli naposledy s tchánem, tak ten teda řekl, že už k nám nikdy nepříjde... protože ho vytočilo, že tady seděli a můj chlap si sedl k PC, dal si sluchátka a pouštěl si YouTube 😅 takže když jeho fotřík něco mrmlal, tak do prázdna a tak se nasral a řekl, že si u nás připadá jako vetřelec, tak že už k nám nepůjde... ale jen škoda, že tohle netrklo i tchyni... ona může sedě a i když si ji nikdo nebude všímat a budeme jí dávat na jevo, jak nám tu vadí atd. atd... tak ona stejně doleze znova a bude sedět... došla se podívat v neděli sama - už teda bez tchána 😀 a já zrovna byla sama doma, tak sem si lehla... no a ona mě vzbudila... tak sem šla otevřít - zvonila u dveří, takže hned jak sem otevřela, šup a byla tu... a protivným hlasem sem ji řekla, že mě vzbudila že sem si chtěla odpočinout... a ona, než aby řekla, - jéé, tak já půjdu at neruším.... tak víte, co mi řekla?? Já tě vzbudila,? To mě mrzí - šup a byla v obýváku a ještě... dala bych si kafe 😠 no, tak sem seděla a mlčela... zívala sem, mnula si oči, že sem teda fakt unavená a ona si srkala kávu... fakt sem zjistila, že z ní mám bobky... pokud je můj doma, tak sem mnohem ráznější než když sem tu sama... pokud je můj doma, tak já pozdravím a zavřu se do ložnice... a sem k ní i odtažitá... ale pokud mě tady přepadne, když sem tu sma, nemám se jako by o koho opřít, tak to trpím... ale nechci... fakt ne... sem srajda...

a ještě k těm vlastním matkám - pokud se mamka snaží určovat kam si co mám dát, tak ji na to řeknu svůj názor, že teda takhle ne... a ona to chápe... ale někdy má taky svoje dny a je taková neodbytná - a to už na ni zvýším hlas a řeknu jí, at se nestará a sem k ní ostrá... ale je to vlastní matka a k té já si teda dovolím víc než k cizí tchyni... mamce můžu říct cokoliv a vždycky to nějak veme a je vše OK... ale ta tchyně... na ní jde uplně vidět, že mi to dělá naschvál... už sem to říkala aj mojemu, že mě tu schválně otravuje, když on není doma... ale stejně mi připadá, že ona spíš hlídá jeho, jestli bývá doma a jak často... a v hodinu kdy on chodí ven, tak ona doleze... jako by zkoušela, jestli bude doma nebo ne... snad i ví, kdy odejde... protže v ten moment tady doleze....

ilci - jo, to řekla o mým malým chlapečkovi, že to je potvora zdechlá, protože zrovna nekopal, když ona chtěla... malý věděl proč... protože kdyby ju chtěl kopnout tak by mě prokopnul břicho 😀 on to cítí že já sem z ní nervní, tak už ji taky ted nemá rád 😅 i když je ještě v bříšku 😝

poletucha
17. zář 2008

pajmis-ale teda tvuj pritel je taky drsnej 😅 to ma takhle spatnej vztah i s tatou? Nedovedu si predstavit,ze mi prijdou na navstevu treba na sobotni obed rodice a oba bysme je totalne ignorovali 😕
to ze tam ona leze za tebou,kdyz jses sama,tak to je jina, letela by oknem baba 😀

sarlotk
17. zář 2008

Ahoj holky,tak to já mám podobný problémy s tchýní,ale hlavně s tchánem a už nevím jak dál,jsem už uplně vyždímaná a hotová z toho jak na to pořád musím myslet.Jsem ve 39tt a nejspíš celý těhotenství nedělám nic jinýho než se zaobírám těma dvěma a svoje nervy asi přenáším i na naši malou.Muj chlap je jedináček a jeho rodiče bez něj nemůžou bý ani jeden den,hlavně tchán,není jeden den aby mu nezavolal a kvůli pi......s ním nepotřeboval mluvit.Bydlíme daleko od nich asi 130km,ale on sem dojíždí za prací,má volnější práci a vlastně by sem ani nemusel,ale vždycky si najde jakože duvod,aby u nás mohl spát,přitom hned ráno nejede do práce ale domů,dělá to jen aby byl se svým synem.Když jsme ještě nebyli svoji,tak jsem to překousnout musela,ale ted už to nedávám,navíc ho musím obskakovat,převlíkat po něm a o tom že má od nás klíče ani nemluvím,kvůli tomu už jsem se navztekala.Vždycky jen cinkne a hned vleze dovnitř,to už si může zrovna hned otevřít,máme totiž tak malej byt,že jde hned vidětaž do ložnice.Nejvíc mě ale trápí,až malá přijde na svět,to tu budou oba nasádlení pořád a já se zblázním,jsem na tom pajmis stejně jako ty,vždycky držím hubu a nic neřeknu a jakmile odejdou mám toho tolik co říct.Jsem už fakt na pokraji a nevím jak jim třeba říct,aby jezdili,aby se neurazili třeba jednou za měsíc že potřebujeme klid.Poradte,budu ráda.

poletucha
17. zář 2008

sarlotka- a manzelovi to je jedno? tohle je fakt moc 😕 prece si nemuze jenom tak vlizt do vaseho bytu a vubec spat tam,kdyz to neni nutny? asi bych nebrala ohledy na to,jestli se urazi...vymenila fabku a narovinu mu rekla,ze az se mimo narodi,tak s timhle je konec

kacka2
17. zář 2008

teda já jen zírám 😅 taky mi občas lezou manželovi na nervy, ale tohle to ani není možný 😨
vůbec bych bejt váma nečekala na to až se narodí mimča, prostě to přestaňte rozebírat a fakt s tim skoncujte, horší to nebude !
prostě si promluvte s manželem a pokud budou dělat zase mrtvý brouky, tak jasně promluvte s rodiči (thýní nebo tchánem). zkrátka bez emocí a naprosto jasně 😠
myslim že jiná cesta opravdu není 😉

hlavinka
17. zář 2008

Cirru: tak to mas stesti, ze odjela na delsi dobu pryc. Kez by moje chtela odjet taky nekam pryc. Jenze je v duchodu, nudi se a chce, abych ja ji zabavila. Kdyz se tri dny neozvu, uz mi pise, zda si jeste pamatuju, ze mam rodice a jeste ma oblibenou otazku: to ti nechybim? 😖 Pro Pana, ja nemam cas premyslet nad takovyma vecma a psat ji kazdy den, co delame a nedelame. Navic jak si to vynucuje, tak tim spis nemam chut ji volat, psat ci se s ni vidat.

Sarlotka: tak to je tedy husty, je mi Te lito. Protim po porodu bys spis potrebovala pomoct a ne se starat o dva chlapy 😠

Nejhorsi mi ale vseobecne prijde, kdyz se manzel nepostavi na stranu manzelky. Nic ve zlem, ale to nemuze delat dobtoru. Nervy mate prece kazda jen jedny a pohar trpelivosti jednou pretece. Bud se z toho slozite anebo nevim. Opravdu by bylo nejlepsi jim to na rovinu rict.

cirrusa
18. zář 2008

hlavi, no stesti....Moje mama se rozhodla, ze si pojede vydelavat do Spanelska. Nasekala tady dluhy a ted ze na ne pojede vydelat. Ale neumi ani slovo spanelsky, neumi vyjit s kolektivem, vzdy ma pocit, ze ji zenske nemaji rady a vsichni chlapi po ni cumi 🙄 Já už cca 7 let s nimi nebydlim, takže naše vztahy jsou spiše chladnejsi.
No mezi nami kamarady, mam vi, ze se v lednu vdavam a misto toho, aby mi jako spravna matka pomohla, tak to pred odjezdem komentovala, ze je na vse cas a ted uz s nicim nepomuze (samozrejme ani financne)....
Jinak mamka nemá manžela, že ji musís zabavovat ty? 😒

sarlotk
18. zář 2008

hlavi:já vlastně ani o pomoc po porodu nestojím,jsem asi divná ale moje tchýně je líná jak veš,je to učitelka to asi mluví za vše.Moje mamka má strašnou práci,je tam pořád,málokdy má volnej víkend,ale když přijede je prostě zlatá,se vším mi pomůže,ale dělá na směny a já se bojím že až se malá narodí,tak za mnou nebude moct přijet a nalezou mi sem oni,přitom já budu hlavně potřebovat ji.Tchán s tchýní bydlí ve stejné vesnici jako moje mamka a vsadím se že se jí ani nezeptají jestli se nechce svest s něma do porodnice.Mamka sice auto má,ale takovou dálku a ještě po dálnici prostě nedá,má strach a on sem jezdí pořád a nikdy jí neřekne.Manžel mi připadá,že už mě ani nevnímá,protože mu to předhazuju skoro pořád. Polet:klíče byl asi ten největší problém a manžel slíbil,že od novýho bytu už je prostě nedostane,tak jsemzvědavá,jenže mi už jsme ve třetím podnájmu a pokaždé si o ně řekl,posledně tím stylem,že byli u nás oba na víkend a on ráno vstal,že jede do tesca .Bydleli jsme tam krátce a klíč jsme měli jen jeden a on že nám je pojede udělat že se stejně nudí a udělal tři a ten třetí si nechal,oba jsme čuměli jako péra a manžel i cosi řekl,ale mu to nedošlo. 😒

hlavinka
18. zář 2008

Cirru: tak to je husty, ze si odjede bez znalosti a tak. Ikdyz asi to chtelo odvahu. Nicmene zase by clovek cekal, ze na stary kolena uz je clovek strizlivejsi a ma rozum 🙂 Ale kdyz vi, ze se budes vdavat, mohla s tim pockat nebo aspon trochu pomoct. Ale co, jeste by Ti treba vycitala, ze neodjela a tak, to za to nestoji. Mozna je to tak lepsi. Krome toho, aspon si svatbu zaridis jak sama budes chtit a nebude ti do toho nikdo mluvit.
Moje mama porad chtela zarizovat a pomahat, jenze to mely byt saty s volankem, zavoj jak ze stary zaclony a vsechno moc preplacany. Tak jsem ji hned na zacatku rekla, uz mame vsechno zorganizovany a hotovo. Jeste se s ni nervovat...

Mamka ma manzela, ale oba jsou v duchodu a verim, ze byt s nekym kazdy den - cely den neni asi nejjednodussi. Tatka je v pohode, hodne dela okolo baraku, mama je zase spis na televizi. Cely den cuci na nejaky veci, co davaji, coz nechapu, protoze v TV fakt nic nedavaji. Asi je to i tim, ze tata nikdy nebyl moc na lidi a mama jo, takze ji proste chybi spolecnost. To chapu, ale ma prece nejaky kamosky a vida se s nima. Nevim, co ceka. Neznam nikoho, krome studentu, kdo by se s kamoskama stykal kazdy den, ale ona by to asi tak chtela. Ja se taky vidam s kamoskama, jak to jde, ale rozhodne to neni kazdy den. Navic jeji jedna kamoska dobre vychazi se svou dcerou, te se ted narodila dvojcatka, takze porad basni, jak pomaha a stara se a vidi se s nima denne. Uff, nevim, jak vysvetlim moji mame, ze po porodu nechci, aby u mne byla. 😖 No, nejak to dopadne.

hlavinka
18. zář 2008

Sarlotka: nejsi divna. Vubec ne. Kazdy to citi jinak. Ja taky nestojim o pomoc moji mamy, protoze vim, ze bych mne spis rozcilovala, nez by pomohla. Na druhou stranu, byla bych rada, kdyby tu se mnou treba tyden byla tchyne (ta je zlata) a pomohla nebo jen proste sla vencit. Ona je takova rozumna, normalni, nevnucuje se, ale zas na druhou stranu si jen nesedne a nenecha se obskakovat, kdyz vidi, ze litas jak hadr na holi. Kazdy je holt jiny.

To je mi lito, ze mamka je tak vytizena. Treba by si mohla vzit par dni volno a byt s Tebou. Urcite by taky byla rada. Otazka je, ale jak to pujde zaridit v praci.
Je to desny, clovek vyvda (vyzeni) nejaky lidi a musi je brat za rodinu, vubec by si je nikdy nevybral. Nekdy je to dost nefer ☹
Treba se manzel trochu pochlapi, az porodis! 🙂 Mozna to bere jen jako plane reci - stiznosti a neuvedomuje si, ze Ti to vadi. Muzsky jsou v tomhle trosku natvrdli.

sarlotk
18. zář 2008

hlavi:tak to máme naopak,ale závidím jestli máš rozumnou tchýni,to je paráda.U vlastních rodičů je mnohem jednodušší,když chceš něco vyřešit,normálně to svý mamce řekni,že chceš klid,já se svou jednám narovinu,i když se někdy rafnem,mamka se na tebe nikdy nenasere jako tchýně,nebo aspon ta má.Moje máti dělá co může,mám ségru a ta má malou dvouletou holčičku,takže jezdí tam a pak za nemocnou babičkou má toho moc a já jdu jaksi stranou,jsem moc daleko no. ☹ Jo chlapy tohle neberou jako problémy,jim to připadá normální,nevím co by se muselo dít.Já budu potřebovat pomoct,ale chci aby pomáhal chlap,proto jsem se vdala,no ne?Měli bysme se snažit zvládat věci okolo mimi spolu,takhle akorát napodobujeme naše matky,co byly na vše samy a chlapům to vyhovovalo,jen at se taky snažej. 😀

poletucha
18. zář 2008

sarlotk-tak to je mazec 🙄 ale ja stejne nechapu,proc si neprosadite svuj nazor...vzdyt takhle musi jit do haje i to vase manzelstvi,ne? ja bych to teda MM vycitala,ze si neumi dupnout 😅 My kdyz jsme bydleli v CR,tak nahradni klice meli tchanovci, moje sestra i rodice....v zivote si nikdo nedovolil tam prijit bez pozvani nebo predchoziho domluveni...a to jsme s manzou byli nekdy i mesice pracovne v zahranici.

hlavinka
18. zář 2008

Sarlotka: jsem rada, ze tchyne je super, aspon se to kompenzuje. Co pak delaji chudaci, co nevychazeji ani s jednou stranou?
No, mamce neco rict je tezky, ona se hned rozbreci, rika, ze jsem zla dcera a ze ji nemam rada. Na to ji mam vzdycky sto chuti rict, ze NE, nemam Te rada. Pak se urazi. Coz by nevadilo, ale ty sceny....To je dost o nervy. Ale asi mi nic nezbyde. Navic, kdyz ji to reknu v navalu hormonu a emoci treba po porodu, co uz, holt za to muzou hormony:o) pobrecime si treba obe 😀

Jasne, ze pro mne taky na prvnim miste bude pomoc manzela, doufam, ze mu daji tyden 14 dni volno.

Poletucha: vsak tak by to melo byt, ikdyz ma clovek klice, tak to predem rict, ze se stavim. Kazdopadne u nas plati zasada nedavat klice, moje matka by sem lezla furt 😠

sarlotk
18. zář 2008

Ono to nejde prosadit si svý,když je někdo natvrdlej ,já už jsem se jednou pokusila na toto téma začít a oba to pěkně utli.Starej jako myslím tchán jen řekl,že je potřebuje,když nám třeba něco veze a nejsme doma.Perlička byla,když jsme byli jednou na dovolené,tak tam s tchýní vegetili celej týden a my jsme se to dověděli po ,jen nám řekl že musel do práce a ona jela s ním. 😠 Znáte ten pláč ze vzteku?myslela jsem že bouchnu. 😢

sarlotk
18. zář 2008

Aspon,až bouchneme po porodu budeme to moct svalit na hormony 😅

hlavinka
18. zář 2008

Sarlotka: to je fakt drzost. Takze tam svitili, plencali vodu a drobili, co? A tys pak prijela, zaplatila ucty a gruntovala kvartyr 😠 Desny! Nechapu, jak to nekoho muze bez dovoleni napadnout. My jsme taky chodili zalevat kytky svagrovi, ale zeptali jsme se, zda tum muzeme prespat, protoze na otocku to bylo daleko, tak jsme prespali. Kdyby rekli ne, tak samozrejme nic, ale kdyz se clovek zepta, tak neni problem. Je to o slusnosti....

cirrusa
18. zář 2008

sarlot, teda holka, to je fakt silene...Vegetit si v cizi domacnosti - evidentne se jim u vas neco libi - mate tam vetsi poradek? Lepsi vybaveni? Navareno?

Hlavi, ja taky nemusim byt kazdy den s kamarady, mam je rada, ale mam rada i svuj klid. Hele co tak mamku dosoupnout do nejakeho klubu? My mame v Ostrave kluby zen, jednou tydne se sejdou, kafraj u kafe, obcas je prijde nekdo nalicit, obcas nejaka prehlidka...Treba by ji to aspon na jeden den zabralo a nasla by si tam dalsi kamaradky, ktere muze navstevovat a da pokoj 😅