Otravná tchýně. Máte nějakou dobrou radu?

pajmis
23. srp 2008

Ahoj holky, zakládám tohle téma, i když nevím, jestli tady v diskusi už někde není... mám velký problém. Mám strašně otravnou tchyni a už nevím, jak dál, abych ji slušně řekla, že už je fakt dost opruz... chodí k nám snad každý den a neustále má nějaké záminky, aby došla... a ke všemu mi neustále něco nosí... máme nový byt, je to novostavba a bydlíme tady teprve měsíc... a ona mi tady nosí staré krámy, co se jí doma nehodí... některé už dokonce smrdí stařešinou... třeba obrázky, hrníčky a tak... já nic z toho nechci a je mi to blbé odmítat a navíc tady do nového se mi to vůbec nehodí... tak to vždycky přijmu, ale nikam to nedám a vždycky to někde schovám... ale za chvili bych tady měla zgarbiště... tak ji chci nějak slušně naznačit že o nic, co mi nosí, nestojím... ale ona je ten tip, co ji to nezájímá a dělá si po svém... řekne mi např. že nám na malé koupí postýlku a že si ji máme vybrat a že nám ji půjde koupit... a že jestli si nevybereme včas, tak nám koupí jakoukoliv at se nám líbí nebo ne... já už fakt nevim, co s ní...nechápu, proč nám raději na tu postýlku nedá peníze a my sami bychom si ji jeli koupit... sem z ní na prášky...den co den tu zvoní a když zrovna odpočívám, tak mě vzbudí a vidí, že vstávám a sedne si a chce kávu... je neohleduplná... mojemu to říkám, ale ten se jí také bojí a furt mi říká že už jí něco řekne, ale vždycky to dopadne, že se k ničemu nemá... poraďte mi prosím někdo, jak na takovou hroznou babu vyzrát, aby k nám přestala chodit tak často a navíc nenosila žádné zgarby... a navíc mi ještě řekla, že až se mi malý narodí, tak u mě bude každý den, a bude mi prát, žehlit, vařit...že sama to nezvládnu... ale já vím, že zvládnu a taky sem ji to říkala, že nepotřebuji, ale ona tohle jako by neslyší... moji mamku ani tak často navídám jako tchyni... je fakt hrozná... až se malý narodí, bojím se ji ho dát do rukou, protože se neumí ani pěkně chovat k dětem... s 2 denní holčičkou házela jak s pytlem brambor...je necitlivá a neustále naše 2 psíky tahá za ocásek a za čumák... já z ní už fakt nemůžu... prosím o nějakou dobrou radu... děkuji všem MOC 🙂

tannawe
23. srp 2008

Ahoj Pajmis...diskuze o tchynich bezi zde:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... tak mozna tam najdes spolecnou rec s dalsima holkama, co to nemaji jednoduche s tchyni.
Myslim, ze obzvlast v tehotenstvi je potreba vztahy s tchyni resit co nejmene. Ja jsem mela s tchyni taky problemy /je vylecena alkoholicka... 😅 / a bylo to dost obtizne obdobi, obzvlast kdyz jsem byla tehotna a po porodu. Prijela k nam /pravdepodobne neco popila/ a hned chtela chovat maleho...to vis, ze jsem se nedala a byly problemy, ale po dvou letech a po jejim vyleceni neda na me dopustit, ja jsem ji odpustila, ale stejne...o nejakem velkem pratelstvi bych stejne nemluvila...Sama bys mela najit silu ji vykazat do patricnych mezi. Ja jsem tu silu mela, i kdyz to bylo nekdy dost tezke a stala jsem si za svym, kolikrat i proti manzelovi, ale jakmile to zacalo vypadat tak, ze je vic na strane matky tak jsem mu jasne dala najevo co jsem jeste schopna tolerovat a co uz ne!
Myslim, ze pokud si ty hranice neurcis ted tak ti to pak po porodu muze jit jeste hur, budes citliva na vsechno a vim jak to je, kdyz se ti nechce davat detatko z ruky! Hormony udelaji taky sve...takze ja bych tchyni trochu poignorovala, i kdyby zvonila a ja byla doma tak bych ji neotevrela. Nejsi povinna nikomu se zpovidat, zrvona jsem spala, promin, ty jsi zvonila? Aha to je mi lito, asi jsem to neslysela atd.
A urcite bych k ni byly odmerenejsi, ona by mela vycitit, ze ti vadi...a neco s tim udelat, ale pokud je to typ tchyne co ji delat radost te deptat tak ti nezbude nic jineho nez s ni omezit styky co nejmene... 😉

pajmis
autor
23. srp 2008

Díky za tvoji odpověd... právěže já kolikrát dělám, že zvonek neslyším...ale jak sem psala - máme 2 psiky a ty vždycky hrozně štěkájí... tak nakonec otevřu a řeknu že sem byla na wc... a pak tu oxiduje 2hodiny... a taky před ní musím vypínat televizi. Zní to hrozně, ale když něco jde v televizi tak tady lapí až třeba do půl desáte večer... jednou se tu dívala na Cobru 11... už sem dělala, že zívám a sem unavená, ale ona nic...seděla až do konce.. a taky se u nás koukala na Dr. Hauze . . . to je šílené... nikdy se nemá k odchodu...a bohužel mám ten dojem, že jí dělá radost mě otravovat... že dělá naschvály... ale asi k ní budu fakt odměřenější... protože pokáždé, když slyším zvonek, už se celá třesu, kdo to zase je... no a kdo.. tchyně, že?? Tak dík za radu a pokusím se toho držet, co si mi napsala 😉 Dík

dukie
23. srp 2008

pajmis: Souhlasím s tannawe, bylo by dobré vymezit hranice už teď, pak už by to mohlo být složitější. Myslím si, že by to měl řešit manžel, je to jeho maminka... ale když se k tomu nemá, tak já na svou povahu bych volila "promluvu" s tchýní. Pozvala bych ji a narovinu, pokud možno bez emocí, bych jí pověděla, co mě trápí. A že u nás vždycky bude vítána, stejně jako pokud se chce zhostit role babičky, tak že jí v tom nehodlám rozhodně bránit, ale že "návštěvy" mají svá pravidla. Všichni potřebují své soukromí, někdo víc, někdo míň... a že považuji za vhodné se předem telefonicky ohlásit, když se někam vypravuji na návštěvu. No prostě to tak nějak zaobalit, aby to bylo jasné a přesto společensky přiměřené. 🙂 A myslím si, že by nemuselo být ani od věci si třeba pevně stanovit den v týdnu, který bude návště vyhrazen. 🙂 Alespoň pro začátek, než se s tím obě nějak srovnáte. Možná to zní divně, ale něco by na tom mohlo být. Ale to už je jen a jen na Tobě, jak by Ti to vyhovovalo.

V každém případě držím pěstičky, ať to nějak zvládnete vyřešit. 😉

pajmis
autor
23. srp 2008

jejda, holky, moc dík... Dukie: já sem zvyklá, že pokud k někomu jdu na návštěvu nebo tak, tak dám alespon hodku předem vědět nebo se domluvím den předem... a takhle to právě vyžaduji i od ostatních... moje mamka by si nikdy nedovolila u mě zazvonit, aniž bych ji nečekala, to je vážně zlatý člověk... ale tchyně je tak otravná, že ona dojde kvůli uplné kravině a neohlásí se, jen řekne, že šla kolem... vykládá mi jak se pohádala s vedoucí v práci a jaká to je pi... a tak... ale mě tohle vůbec nezájímá a jen kývu hlavou, jako že ju aspon vnímám...ona je ten tip, že když jedeme třeba na dušičky nebo k někomu přát k svátku z její rodiny, tak já ji řeknu a vědí, že dojedeme?? a ona řekne - ne..nebudeme jim to říkat, uděláme překvápko, at vidíme, jestli mají doma uklizené... toto mi nejde na rozum... a ještě dodá - já sem hrozná, že??? a začne se smát... můj, jenom když ji vidí, tak se třepe strachem... vždycky , když tchyně dojde, tak on vezme psi a jde s nima ven... a nechá mě s ní samotnou... což za tohle mu nadávám, protože je to jeho matka...a sám s ní nevydrží... a když tchyně dojde, můj obrátí oči vsloup... a jeho máti na něj vždycky...co ti zase je?? mě připadá, že ti tu zavzím...on se na ni ani nepodívá a nic neodpoví a dělá že neslyší... ale ji to ani nenapadne vstát a odejít... ale holky něco zkusím... zkusím být odměřená a necitlivá - tak jako ona... 😉 uvidíme

kristi
23. srp 2008

ahojda, no to je teda pech, asi bych to dlouho nevydrzela. Ja jsem rada, ze jak mamku,tak tchyni mam 130 km daleko. I kdyz obcas bych to hlidani brala. Ale byt tebou zvolim proste taktiku odmerenosti, nebo bych proste se oblikla a rekla, ze nekam jdu atd. S miminem to sama zvladnes, to se neboj. Mne by asi jeblo, kdyby mi nekdo cumel pod ruku a rikal mi, jak s mimcem mam zachazet, skladal mi pradlo atd. mam rada svoje soukromi a za nic bych ho nevymenila.

drz se, musite to s manzelem zvladnout.

dukie
23. srp 2008

kristi: To je dobrá taktika, to se mi líbí. To by šlo zkusit. Když přijde, tak se oblíct a sdělit jí, že něco máš a musíš jít, že jsi s ní nepočítala... 😀 To je pěkný. 🙂 Nic nezdvořilýho, dalo by se to vyzkoušet. Skvělý nápad, aspoň se mi to tak zdá. 😉

campi
23. srp 2008

pajmis: ja mam tchyni taky 130 km daleko a mama je 220 km daleko (to mi rovnez vyhovuje). Nastesti tento problem resit nemusim. Ale co mam kamaradky, ktere se potykaly s podobnou otravnou tchyni, tak tam bohuzel vzdy pomohl jedine výrazný konflikt. Snazily se to resit slusne, naznacovaly, snazily se s nimi nad kafickem domluvit a vysvětlit. A shodou nahod to vzdycky bouchlo po porodu (asi i pod vlivem hormonu). Tchyne se cpaly do bytu s tim, ze jdou pomahat, ale nakonec sedely u kafe a chtely se nechat bavit. Jenomze v sestinedeli nema zena trpelivost, nedokaze vypnout a poustet kecy jednim uchem sem a druhym tam. Bohuzel ani v jednom pripade nezafungovali manželé (dodnes mě baví věta jednoho z nich "Moje maměnka kvůli Tobě plakala"). Ale ted už je jasno, tchyně nechodí, jako babičky ale fungují, jenom do ničeho nevykecávají a nevysedávají na návštěvě, děti si berou k sobě a se snachou holt nemají dobrý vztah.

Někdy mi to připadá jako mluvit do dubu, a to i v případě mojí skvělé tchýně, která pořád strašně moc vyvařuje a strká nám neustále nějaké jídlo. My ho nechceme, nemáme přes týden chut na nějaké ohřívané české klasiky z víkendu a 3 druhy buchet se nám zdají naprosto zbytečné. S tchýní jsme oba mluvili horem spodem, bohužel s negativním výsledkem. Ona vždycky řekne: "Já Vám chci udělat radost", já už jí odpovídám "Vidíš ale, že nás tím akorát rozčílíš, když k nám na návštěvu přivezeš cukr, strouhanku, máslo, kafe apod.". A příště to udělá zas!
Tak ty věci vyhazuju....

kristi
23. srp 2008

no, mne kdyz priveze domaci vejce tak to si jako libit necham 🙂

campi
23. srp 2008

Ja mam 6 vajec tak na měsíc, buchty nejíme, obalovaný věci taky neee, ani vajíčkový pochoutky. Vejce teda taky vozí a vždycky se diví, že ještě nemám spotřebovaný to starý desetivajíčkový balení. Já mám radost z domácích rajčat (je z nich skvělá italská rajčatová polívka), v těhotenství miluju kyselý letní jablka, ale jinak...

kristi
23. srp 2008

Pajmis: byt tebou, tak to fakt utnu, pac az ti bude kecat do malyho, tak se zblaznis. Kolik ji je????

campi
23. srp 2008

Taky bych to udělala jak píše kristi: prostě některým lidem nestačí naznačovat, ona taky volí těžkej kalibr. Nikdo nemá rád hádky a má rád dobrý vztahy, ale bez pořádnýho kopnutí to nepůjde.

petka21
23. srp 2008

PAji vidis nejsem jedina kdo ti rika ze je ta tchyne desna,ja mit takovou tak uz se davno neudrzim a vylitnu 😠

Kristi PAji je skoro 21, musis se setrit a ne resit tchyni kterou bavi do tebe rypat aby ukazala ze ona je asi lepsi ci co!Proste ji nadej,myslim ze po dobrym to sni nepujde!

dzany
23. srp 2008

pajmis - přesně jak píšou holky - po dobrém to s takovými lidmi nejde 😉 já jsem řešila (a ještě řeším 😝 ) podobný problém ještě s tím že já kromě tchýně tak řeším ještě švagrovou - ode dne co jsem se vrátila z porodky je u mně každý den na kafi a vysedáva taky do omrzení 😖 a to ještě když jí řeknu že v jednu néé protože jedu s malou na procházku, tak řekne tak já se stavím ve čtyři!!! 🤐 a tchýně? tá básnila o vnučce už od našeho seznámení před 6lety a ted jí za deset měsíců vozila až 1x! (a to bydlíme od sebe asi 1,5km) ale kecy typu -měla by spát na bříšku, dej jí do toho chodítka (které mi i na můj vyslovený zákaz přivezla), ona by neměla furt jíst skleničky ( taky jí pro jistotu dnes uvařila hrnec "něčeho" - se těším jak to bude malý zítra chutnat 😀 ) si fakt neodpustí a vždy mně max rozčílí 😖 já jí už ignoruji, chodítko stojí v koutě, na břicho jsem jí nedávala,.... ono prostě fakt jedným uchem dnu a druhým ven. ještě že jsem splachovací a fakt na ty její kecy se...ru protože by mně museli odvézt
btw - stará veteš v novostavbě - znám taky 😀 - vyšívaný obraz kytičky v zlatém rámu, zlatá porcelánová sada,... co myslíš kde to skončilo? 😀 jsou fakt jak přes kopírák 😀 😝
tak hodně štěstí a kašli na ní a těš se s miminka 😵

bebinka
23. srp 2008

Pajmis naopak, v těhotenství to s ní řešit MUSÍŠ, jinak by ses z ní pozdějc po..., měla bys na starosti doma miminko a ještě jí 😖
Řekni jí, mile, že si vážíš toho, co pro vás dělá, a že jí po předchozí domluvě vždycky ráda uvítáš, ale že současnej stav věcí ti nevyhovuje a jestli byste se nemohly domluvit nějak jinak. Buď na ní opravdu milá, nevytáčej se, ale dej jí jasně najevo, že teď je to v novým bytě TVOJE domácnost a VAŠE soukromí a TY určuješ pravidla.

Popovídej si s ní o moderním designu, o tom, co se hodí k čemu, věci od ní nehaň, ale dej jí najevo, že ti to opravdu nezapadá do představy o tvým bytě. Vysvětli jí, jak většinou vypadá tvůj den, že ráda relaxuješ sama a že VŠECHNY návštěvy, včetně tvojich rodičů, se ti dopředu hlásí. Že večer býváš opravdu unavená a třeba jí nakecej, že se ti po koukání na televizi špatně usíná...Hlavně s ní MLUV...

...protože jakmile si vytvoříte komunikaci (nekomunikaci) typu já nic radši neříkám a nechám jí dělat si, co chce...tak nikdy nedosáhneš svýho a na stěžování si bude pozdě.
Maželovi dopředu řekni, co jí chceš sdělit a ujisti se, že máš jeho podporu. Jinak se to ještě obrátí proti tobě 😖

Držím ti palce! 🙂

campi
23. srp 2008

Stejně to povídání skončí buď tak, že tchýně něco odkýve, ale nebude to dodržovat nebo se i přes sebelépe míněná a zvolená slova urazí.

Moje tchýně sice chápe, že máme jiný vkus a sama říká, že nemá smysl hromadit v domácnosti věci a stejně přiveze keramický hrnek, skleničky na víno, háčkovaný ubrousek. Dobrý bylo, když se teď škodolibě smála, protože nám moje máma koupila takový ten kovový závěsný program do kuchyně (moderní, ale já tyhle vochcapiny v bytě nechci) a komentovala to: "Já Tvojí mámě říkala, ať Vám to nekupuje, že máte náročný vkus" a do 10 minut mi přinesla vyšívaný obrázek na zeď v dřevěném rámečku, jestli ho nechci!!!! To hlava nebere.

tannawe
23. srp 2008

Pajmis...myslim, ze holky, ktere maji s tchynemi podobne zkusenosti opravdu netreb hledat... 😉
Je to slozite, moje tchyne ma taky desnou tchyni /maminka tatinka meho manzela...uf...,ktery ale uz nezije/a porad ji resi a to je moji tchyni padesat!! Nedokazala si za cely zivot zjednat respekt, jen jedinkrat,kdyz byla ve stavu podrousenem ji vykazala z domy se slovy a VEN a dodnes to od tchyne slychava v tech nejnevhodnejsich chvilich.
Za to ja jsem na to sla od lesa. Kdyz bylo potreba tak jsem ji pomahala, nemela jsem k ni nikdy zaujaty postoj, ale jakmile prekrocila me vnitrni hranice tak jsem si rekla dost a pres tohle vlak proste nejede mila zlata. Deti nevidela vlastne cele leceni a to na leceni nastupovala az kdyz malemu bylo neco pres ctyri pet mesicu...videla ho proste minimalne, a dneska kdyz vidi videa jak byl miminko tak se rozbreci, protoze sama vidi jake to asi bylo...ale musela jsem byt tvrda a ubranit si vlastni prostor.
Ja jsem toho nazoru, ze pokud maji vztahy za neco stat je potreba si veci vyrikat narovinu i za cenu, ze to chvili nebude uplne idealni.
Protoze takhle se uziras ty, pak se uzirat vzajemne si pritelem /nevim zda manzelem.../a misto aby ses radovala, ze jsi tehotna tak ti to tchyne takhle krasne polehoucku pomaloucku otravi ani nevis jak! A pockej az ti prijde do porodnice...je skoda, ze pritel se maminky asi boji nebo si jinak nedokazu vysvetlit, ze treba nerekne mami nezlob se, ale to se nehodi, abys u nas byla skoro denne, vzdyt je tehotna, potrebuje odpocivat atd.
Vim, ze se snadno radi od pocitace...mam zkusenost s vlastni tchyni, ktera kdyz prijde jeji tchyne na kaficko tak ji ho taky udela, sedi jako puticka a ani nemrkne a pak se zabouchnou dvere a uz to jede...baba jedna, zase mi tam pleje pred barakem, ja se z ni zcvoknu atd. A to podotykam, ze manzel me tchyne /syn jeji tchyne.../uz je skoro tri roky po smrti... 🙄 a tchyne je halt tchyne az za hrob!!Tak pozor na to!

katschka
23. srp 2008

pajmi, nestihla jsem přečíst, co ti tady holky radily. Já mám taky dost zvláštní tchýni. Abych to teda jako nepřehnala. Dlouho jsem se snažila brát ji takovou, jaká je a vycházet jí víceméně vstříc. Ono to i docela jde, když člověk nemá dítě. Ale pak do toho vstoupí malej človíček a je všechno ještě mnohem horší. Ona je hroznej diktátor a na to já prostě nejsu zvyklá a ani si zvykat nehodlám. A nedávno mi udělala takovou věc, kterou jí nezapomenu nikdy. A zjistila jsem, že je jedno, jestli jsi na ní milá nebo jí všechno řekneš slušně, ale na rovinu, nebo na ní řveš. Výsledek je stejný. Bereš jí podle toho, co se o tchýních říká a jsi na ní hnusná a prostě jsi ta nejhorší snacha na světě. To, že ona dělá chyby, to se nevidí. Jsem se zase nějak naprdla, nebo co. 😅 No, na tvém místě bych jí řekla, že v šestinedělí mají k vám všechny návštěvy, včetně jí, dveře zavřený. A nebála bych se to svést na bacily, který by mohly na malýho přeskočit. Nehledě na to, že na tom trošku pravdy je. A ať se třeba zblázní. Šestinedělí si tvrdě chraň. A uvidíš, že když si zvládneš ochránit tohle, tak ti pak půjde snadnějš ochránit si i ostatní věci. Akorát je blbý, že tvůj manžel mamince nic neřekne. Tak se s tím budeš muset porvat hned sama. A fakt se neboj být ostřejší. Třeba je ti to blbý, třeba je to maminka tvýho manžela. Ale jak nebudeš ostřejší, tak je všechno v řiti, to mi věř... Kámoška byla hodně, ale hodně ostrá (ve vší slušnosti) a teď má klid. Držím ti palce, aby jsi měla klid.. za ty nervy to fakt nestojí...jsou to můry... 🙄

pajmis
autor
23. srp 2008

Holky, to co mi tady píšete...no to je tak všchno podobné... dostala sem nedávno 4 vyšívané obrázky v hnědém rámečku, co pamatují ještě I. světovou.... já mám doma vesměs teplé barvy.. obývák mám červeno - oranžovo žlutý.... a ona mi tady donese hnědý cibulák... jak do nějaké světničky... tak ho mám u PC na propisky 😀 jako stojanek 😀 . . . ale mám ho daný tak, aby nebyl moc vidět 😉 jinak s tím jídlem je to to samo . . . ale ona nenosí... ona neustále opakuje - dojděte na oběd, máme to a to... a já řeknu, ale my máme... a ona řekne, no to nevadí, šak my toho máme dost, tak dojděte... tak samo, že nikdy nedojdeme, že?? A nebo dojde a říká - dnes nevaříme a já ji řeknu, no my máme dneska např. guláš a ona na to - no šak říkám že nevaříme... a vždycky to vyzní, že když máme co jíst tak oni ani nemusí vařit... já vařím 7x za týden a vařím dobře... a mojemu to chutná a když mluvím, jak si nad tím mlaská, tak ona mi řekne, hm to je divný, u nás tak nikdy nejedl... se nedivím 😀 a to jefurt něco... enbo nechápu, že můj jde k nim na návštěvu (sám) a dojde a hned mi říká - no mamka se ptala, kde si, že co ti udělala, že za ní nechceš přijít... tak říkám, příště řekni, že nemám náladu furt besedovat...jak někdo... já vím, že když jdu k nim na návštěvu, tak jen tak hned neodejdeme... jen jí něco nesu a musím tam povinně sedět min. hodinu... jako by mě ani nechtěla pustit... vždycky se zvedám a ona říká, sed, sed, mě to nevadí... a já na to, ale já už musím... a ještě mě zdržuje další půl hodinu... nebo pravidelně když dojdem, tak říká...nachystám vám jídlo...a já říkám, ne dobré, ted sme jedli a ona - ale my máme navařené.. a já zase - já vám věřím, ale hlad nemáme... a za minutu ona - nechcete najíst?? nemáte hlad?? já si připadám jak blbečků na dvorečku... neustále něco opakovat jak hluchýmu... a nebo mi něco řekne, za minutu mi to zopakuje a do 15minut to řekne ještě 100x... a já už mám kolikrát chut říc, já už to ale šlyšela dnes 100x...ale připadala bych si jako drzoun... nevím... holky,a le zdá se mi, že ty ženské jsou všechny stejné... já jen doufám, že my nebudeme takové tchyně 😀 já čekám taky syna, ale taková tchyně pro jeho (budoucí) nevěstu být teda nechci... doufám, že tohle si zapamatuji a nebudu dělat to samé 😀 Holky moc díky všem 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
sacvi
23. srp 2008

Ahoj holky, jak to tu čtu nikdo z nás to nemá jednoduché..ale aspoň nebydlíte s tchýní v jednou (a eště jejím) baráku.. 😒

pajmis
autor
23. srp 2008

gedren : tak to smekám... sice, to co si popsal, nevím, zda budu mít někdy takovou odvahu... ale snad se vzchopím a udělám to aspon pro to malé... nepotřebuji aby si ho nadhazovala jak pytel brambor... a já věřím tomu, že když jí řeknu - jak tím dítětem zacházíte?? Tak mi řekne... nesmíš se s ním mazlit, bude to malý rozmazlenec... ona mi neustále radí, což slýcham skoro každou její návštěvu - nesmíš ale malého furt chovat...a když bude brečet, tak mu dej na zadek - já to tak udělala a měla sem celou noc klid... a když ho budeš nosit, tak budeš jen otrokokem toho malého ufňukánka... to slyším neustále... dnes sem u ní byla..protože se jí posrala pračka a já jí ted peru 😖 tak sem ji donesla oprané prádlo... a jak sem tak seděla, tak mi sahal na břicho, jestli ji malý nekopne... a nekopal... a ona říká - vidiš, nekope, je zdechlej a pohodlnej jak... (můj) a ještě dodala...pótvora jedna malá... no ještě jednou o mým dítěti řekne, že to je potvora jedna malá, tak jí tu potvoru nenechám ani pochovat... a řeknu, že potvora k ní nějak nechce... 😉

kitty68
23. srp 2008

moje mamenka kvuli tobe plakala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ja mam teda opacny problem, tchyne k nam nechodi, i kdyz by mi nekdy bodlo kdyby malou vzala ven, radsi drzim hubu abych nedopadla jako vy. 🤐

taky bych radila vyresit to razne

nejlepe vypnout zvonek, a strcit sobe i psum spunty do usi 😵

hary
23. srp 2008

Pajmis, holky mají pravdu, nečetla jsem teda všechno, ale je to o jednom. Vymezit hranice už nyní, dokud je mimi schované v bříšku a nebát se jí říct NE!!!!!!! Ono ani jinak to nepůjde. Když ti donese takové ty veteše, říct jí narovinu, že o tyto věci nestojíš, že máš svůj vkus a bohužel ten její stejný fakt není 😉 . A že k vám chodí denně???? Tak jí řekni, že je sice hezký, když se občas ukáže, ale denně to vážně být nemusí. A když budeš sama doma???? Prostě jí neotevři a uděláš to párkrát a už k vám chodit tak často nebude. Když to nepomůže, tak jí to budeš muset říct narovinu, že denodenní návštěvy tě zmáhají (dost mírně řečeno 😀 ). A za druhé musí zasáhnout tvá drahá polovička. Trošku mu pohroz 😀 😀 , že jestli to neudělá, uděláš to ty a bude nejspíš problém. On se vzchopí, neboj 😉
Já mám totiž jiný problém. Tchýně k nám sice nechodí, jen když potřebujeme hlídání. Jinak je docela fajn, synátor jí zbožňuje, ale problém je v tom, že je hodná a to až moc. Někdy mi to leze až ušima. Nic mi nevnucuje, to ne, ale k Honzíkovi se chová někdy jak k miminu, cokoliv nepovolím, ona vzápětí udělá opak, protože dle jejích slov neumí říct dítěti ne. No co ti mám povídat. Ale já jsem jedna z těch, které nedělá problém jí to říct, takže takových podobných hovorů jsme vedli už několik, jenže se bohužel musejí opakovat, páč po týdnu jejich účinek docela vyprší 😀
Takže neboj se ničeho. Je to tvoje bydlení, tvůj život a za chvilku i vaše miminko a dokud jí to neřekneš teď, tak pak už se k tomu neodhodláš. Udělej to co nejdřív, protože pak bude k nezastavení, věř mi 😉

pajmis
autor
24. srp 2008

Holky, to co mi tu píšete... kolikrát se u toho fakt dost nasměju... ale dneska budu celý den sama doma, tak neotvírám... a mojemu sem asi 100x říkala, at mi nainstaluje vypínač zvonku... ale už zakročím, aby to bylo co nejdřív... až se malý narodí, nenchám si ho budit... 😉

ygreen
24. srp 2008

spálit a zahrabat 😀 😀 😀

pajmis
autor
24. srp 2008

😀

pajmis
autor
24. srp 2008

Petko... ty ji znáš... ty víš jaká je, že??? 😀 poznala si to na vlastní kůži.... několikrát tě zbuzerovala,vid??? 😠 Spikneme se proti ní 😀

ygreen
24. srp 2008

tak jsem to dočetla: Pajmis, takhle mluvit kdokoliv k mému nenarozenému dítěti, tak mu to dám pěkně najevo.
Že pokud by byla tak laskavá a neříkala mému dítěti potvora, apod. A určitě jí řekni, až ti bude dávat výchovné rady, že chápeš, jak se děti vychovávali dříve, ale že dnes je jiná doba a jiné poznatky a žemáš svou představu o výchově která se dost liší. Například že málo chování a mazlení narušuje citový vývoj dítěte a plácání přes zadek je u miminka dost kruté a hlavně zbytečné.

Bejt tebou bych se s ní nesrala 😉 moje tchýně je super a mám ji moc ráda, ale jsou z malého města a mají jiné zvyky, tak když něco, tak s ní klidně diskutuju. Ona mi řekne že by to chtěla tak, nebo že by to udělala tak a já že ano, žeto chápu a je to určitě super, ale já mám takovou a makovou představu a udělám to tak.

Toje tchýně vypadá na zapšklou mizernou babu se kterou se nebude dát normálně mluvit jak psaly holky výš, ale mají pravdu v tom, že pokud to nerozsekneš teď tak pak to půjde těžko. Na nějaký krámy bych srala, to vyhodíš, ale chudák dítě. Né, opravdu! Nesmíš si v žádném případě nechat od tchýně radit a poslouchat její rady, páč její výchova jí přinesla jen syna který ji nemá rád a hůř bojí se jí.
Pokud jí nebudeš chtít dát z počátku malého pochovat, tak ho nedávej, nebo jen v zavinovačce když bude bába sedět vedle tebe na gauči. A normálně jí ještě řekni, že se prostě ještě necítíš nma to dát malého z ruky a tak. A požádej jí, aby respektovala tvou výchovu. Pokud nebude, tak omez styk s ní na minimum. Moje tchýně s tchánem udělali z manžolový neteře hamižný, manipulativní 6 letý dítě, který bych někdy přerazila 😖 A to tím, že dostávala vše na co si ukázala a nic nemusela, vše jí bylo prominuto.

Prostě hned dnes, až zazvoní, jí otevři, neschovávej se a řekni jí mezi dveřmi, že je ti líto, ale že dnes nemáš čas, že za chvíli odcházíš a už máš zpoždění, že jí zavoláš, kdy by se to její návštěva hodila, ale že tento příští týden to asi nebude, protože to přijede kamarádka a bude u vás spát. Když párkrát tchýni nepustíš takhle do bytu, tak jí omrzí chodit někam kam se ani nedostane. A možná se ti bude ohlašovat dopředu 🙂

pajmis
autor
24. srp 2008

ygreen: a nevíš, prosím tě, jak to má udělat, když já otevřu dveře a ona mi hned strčí nohu za práh a jde sama dál, aniž bych řekla, pojďte dál... ona se prostě zve sama... já než stihnu říct, jéé, nezlobte se, ale nemám čas, tak ona už je dávno až v obýváku... 😠 fakt se moc vnucuje... a hlavně mi připadá, že ona snad chce být mojí kamarádkou, či, co... 😀 ale já nepotřebuji kamarádky o 35let starší... 😅 to fakt ne!! Můj má bráchu a ten má přítelkyni, s kterou chodí 3 měsíce... a už se k ní nastěhoval (musím teda říct, že ten brácha je věrná kopie mé tchyně 😀 ) a tchyně jim tam začala nosit záclonky, ubrusy, koupila jim novou pračku, vysavač, atd. prostě se k nim taky snaží přifařovat... ale co mi teda řekla, tak nad tím zůstává rozum stát... prej : no, Eva (to je ta nová přítelkyně toho bráchy), no, že Eva má doma hrozný binec a ona (jako tchyně) se chtě nechtě bude muset obětovat a doma ji uklidit, všechno vyčistit a odrhnout, aby tam její synáček byl v čistém... a já sem si tak pomyslela (ale neřekla), že jestli ji tam tak ta Eva zve . . . a tchyně ještě řekne - no budu se muset obětovat... nechápu, proč by jako musela... jestli ji tam nikdo nezval, tak podle mě tam teda vůbec nemusí 😅 ... nebo např. já včera... v týdnu sem si koupila novou záclonu... našila sem si na ni řasící pásku a měla ji krásně nařasenou... a tchyni sem tu záclonu donesla, aby mi ji zboku zapravila, že se mi to nechce v ruce, když ona má stroj a navíc je šička... a ještě sem jí zdůraznila, že tu řasící pásku at nechá tak, že se s tím znova řasit nebudu a že sem si ji zašila v ruce a že tak mi to stačí, že chci prostě zašít jen ty boky... no a včera sem si pro tu záclonu došla a co... hledím na to a řasící páska úplně vyrovnaná, ještě snad přežehlená... a já ji říkám, proč ste mi to znova přešívala, já tu pásku měla krásně nařasenou a už to tak pěkně nenařasím... a ona, že - no, máš smolu... když už sem šila, tak sem přešila všechno... a ještě doplnila... tak víš, co?? já k vám dnes dojdu a tu pásku ti nařasím a záclonu ti pověsím... jéjda... a já sem jí řekla, že dobrý, že můj mi s tím pomůže... a ona, že - ale mě to nevadí... a já sem se na ni ušklíbla a říkám, dobrý... od čeho je můj doma... on mi ji aj pověsí... a vzala sem záclonu a řekla díky a nashle... s ní je to fuška něco ji vysvětlit...ona si jede pořád tu svoji notičku a druhého názor nevnímá... jo a ještě, jak sem mluvila o té Evě... tak ona je z tchyně uplně posraná... chodijou spolu na fotbal a zajdou si i na pivo... no děs... tchyně ji taky dala uplně nechutný hrníčky a ta Eva se mi s tím chlubila, jak jsou hezké a že z nich uplně nemůže... to tak vidím, že s ní si taky rozumět nebudu... 😀

petka21
24. srp 2008

PAji ja mma normalne sto chuti tak na ni vlitnout a dat ji do te jeji hnusne nevymachane drzky!! Nidko tak o tvym malym nebude mluvit!Vis jaka jsme takze pokud se maly narodi budu u avs na navsteve a bude mit na me nejaky pindy at ho nechovam atd.tak ji uz jasne reknu co si oni myslim a je mi jedno jestli budete pak na me nastvani! Tohle si fakt nesmis nechat libit normalne ju palkovat tak jak ona palkuje svoji tchyni,ale jako chapes to sama ona na svoji tchyni nadava pomlouva a je nevim co vsecko a nechape ze ona to sami dela tobe to co jeji tchyne dela ji,no jak u blbich.

Ona asi ze ju sere jeji tch.tak chce srat tebe aby to bylo stejny a mela si to na kom vylivat,nebo nevim,chuidak jeji manzel,no i kdyz ty jeho rady taky nekdy stoji za.... 😀

Kez bys tam knim ted sla rekla jim at furt nelozijou,a kdyz tak at se ohlasijou,ze ¨fakt neni nutny aby porad chodily,at dojodu kdyz je tvuj doma,je to jeji syn ne,nase mamka taky nechodi za tvojim kdyz ty jsi trebas v obchode,chapes jo. Nechapu jak vubec takovy lidi muzou existovat,to je des!

No uvidime jak se vam to vivine dal 😉