Partner, který na mě nemluví a nic nevymyslí

domca1991
4. čer 2018

Ahojte holky,
prožívám si tedka zvláštní období. Měsíc do porodu, první dny nebo spíše týdny na mateřské a spousta času.. Znáte to taky? Ale co mi vlastně přihodilo? Vždycky jsme byli s manželem hodně pracovně vytíženi a měli málo času. Jako vztah máme hezký, manžel je moc hodný chlap, ale.... Já normálně zjíšťuju, že nemluví. Prostě tím, že nejsem v práci (my pracovali společně), tak jako by nebylo o čem doma mluvit. Vždycky se řešila práce. Jak to vypadá teď? Manžel příjde v 6 domů, povykládá co v práci a konec. Jiné téma (kromě domácnosti a organizačních věcí není). Prostě není vůbec o čem.... Takže si sedne do obývaku, dívá se do mobilu nebo notasu. Na všechno odpoví jedním slovem, ani se nesnaží nějak konverzaci rozvinout. Nejhorší je, že já už se ani na víkendy natěším, protože vím že zase budu sedět doma a hledět. Jediné moje řešení, že si třeba najdu svoji zábavu. Manžel bohužel není ani typ, co by vymýšlel výlety nebo společně věci a mě už to jaksi přestalo bavit furt něco vymýšlet a navrhovat. Navíc když vidím jeho nadšení tak mě hned přejde chuť. Mám pocit, že ho nic nepotěší, nenadchne, ani že by se radoval. Vypadá, že nic nepotřebuje, že mu ke štěstí stačí jen chodit do práce a sedět doma, jo a fitko.... Úplně bez emocí. Na druhou stranu si velice dobře uvědomuji kolik toho má v práci a jak je unavený :( jenže pak mě furt děsí myšlenka, kam to spěje? Když jsem mu to decentně řekla, že jestli by nechtěl mluvit o něčem jiném, než jen o práci, tak mi řekne. A o čem si chceš povídat? tak povídej... Prostě jaksi si neuvědomuje, že klasická konverzace vázne, a vztah přece není jen o práci a domácnosti :( nevím co mám dělat. Ale jemu to nevadí ani nedochází. Nebo myslíte, že jenom hysterčím a je to tak přitom všude?

blahova_andrea
8. čer 2018

@normalnimatka na to si tu osobu nemusím vzít. stačí s ní mít děti. souhlasím, že když to v páru neklape, je to průser

pulecp
8. čer 2018

@blahova_andrea Možná cestu nehledá/nehledáte, ale taky možná, že každý má o cestě nějakou svou představu a ten druhý to jako cestu nevidí (nebo ji vůbec nevidí). Do hlavy nikomu nevidíme. Mnohdy si namlouváme, že známe motivy jednání blízkých, ale často neznáme ani své vlastní.

pulecp
8. čer 2018

@blahova_andrea Emočně zralých lidí je opravdu málo. Včetně žen. Ale ano, ženy jsou nakloněnější se víc zabývat svými pocity, ale mnohdy se zase naopak v nich "utápět" a jen o nich vyprávět. Muži jsou mj. k takovému přístupu vychováváni. Pokud máte syny, zkuste to změnit 🙂
S koktáním - ne čekat na zázrak, ale smířit se se situací tak, aby Tě nestresovala - tím zklidníš situaci a zázrak pak opravdu může nastat. Čekání na něj je taky tlak (nonverbální komunikace...). Na zázraky nevěříš, proč ne, ale pokud vidíš, že přinejmenším tlak nikam nevede, jaký důvod máš v něm pokračovat? Trest? Mým přesvědčením i zkušeností je právě to, že tlak věc skoro vždy zhorší, pokud zlepší, tak nejspíš jen na krátko (to krátko může trvat někdy dny, někdy i roky, ale změna je vynucená a vytváří další problémy).

blahova_andrea
8. čer 2018

@pulecp to jsou sice hezké psycho řeči, ale ve výsledku žádná pomoc nebo rada. my oba víme jakou cestu si představuje ten druhý, ale odmítáme tou jeho cestou jít. to jsem psala jako první příspěvek 😉 prostě začarovaný kruh! já už se jeho cestou snažila, moc to nešlo a ovoce to stejně neneslo. opačně nebyl ani zájem to zkusit. jeho motivy mi to nijak neulehčí, ať jsou jakékoliv. já se srovnávám s výsledkem

pulecp
8. čer 2018

@blahova_andrea A nechceš zkusit ten skype? Jak vlastně chceš, aby to pokračovalo? Kam chcete dojít?

blahova_andrea
8. čer 2018

@pulecp moc ráda bych syna vedla jinak, ale když nemá správné vzory, tak je to dost těžké. takto bude jen dál kopírovat co vidí kolem sebe ☹ tlak rozhodně neuplatňuji. jsem spíš už rezignovaná, takže pro okolí vlastně smířená. vnitřně se ale s takovým životem až do konce prostě ztotožnit a smířit nechci a neumím. problém je, že druhá strana čeká, že budu jako na začátku, když z onoho muže, kterým jsem si myslela že na začátku je, nic nezůstalo. celé to byla iluze, růžové brýle. spíš já se cítím pod silným a nepříjemným tlakem

blahova_andrea
8. čer 2018

@pulecp skype nemám, leda tu zprávy IP

pulecp
8. čer 2018

@blahova_andrea Právě to "vystřízlivění" je volání po změně. Rezignace není smíření (což vlastně hned dál píšeš).
Jestli chceš, zkus tedy napsat do zprávy, co a jak, já Tě zkusím nasměrovat, zkusíš si to třeba sama podle toho, co mám v článku na profilu, když by to nešlo, dá se i mobil, ale moc nejsem pro dlouhé mobilní hovory - kvůli mikrovlnám, jsem technik a dokážu si dobře představit účinky.

blahova_andrea
8. čer 2018

@pulecp já technik nejsem, ale nepatřím mezi lidi, kteří rádi telefonují. i v práci je to pro mě vždy utrpení. volám jen v nutných případech, třeba objednání k lékaři 😅

pulecp
8. čer 2018

@blahova_andrea No vidím, že jsi z nedaleka, V Brně pracuji, v Lukovanech bydlím, šlo by to i bez "komunikačních prostřed(ní)ků".

dokument
9. čer 2018

@cherris urcite to nebyl navod