Partner už mě nepřitahuje, hádáme se. Jak to řešit?

zuzikaa1
16. dub 2012

ahojky konikovky😉 Mozna me odsoudite,ale rada bych znala vase nazory at uz jsou jakekoliv. S partnerem zijeme uz zhruba 10 let a mame spolu 2 deti. Neustale se ale hadame a nerozumime si v podstate v nicem.
On ma jine nazory nez ja jsme proste jini. Prvnich 5 let to klapalo ale zbytek je o nicem. Rad si vypije, coz mi dost vadi.
Prestal me fyzicky pritahovat a nechci s nim spat. (podotykam ze deti jsou velke 9 a 7). on se citi ukrivdeny a hadame se v podstate hlavne kvuli sexu.
Posledni dobou jsem se premahala a doted premaham a je to horsi a horsi.
Nevim jestli ho mam jeste rada a nebo je to zvyk, kdyz ale odjede treba na sluzebni cestu na tyden tak mi trochu chybi. Nevim proto zda se rozejit nebo to nejak resit, jini muzi me ale pritahuji ☹☹ dekuji za nazory

zuzikaa1
autor
16. dub 2012

Zapomela jsem dodat ze si nas kdyz je doma skoro nevsima jak deti tak me.

petrakm
16. dub 2012

Ty jo,víš, jsi tu nova,tak snad se z tebe nevyklube zase nejakej sprymar 😕 občas se to stava..kolik ti je?

laloona
16. dub 2012

Tak já nevím,asi bych zkusila manželskou poradnu,protože absence sexu, byť to není to nejdůležitější je důvodem k hádkám a pak k nevěře, plno mých kamarádek už to tak daleko nechalo dojít, co se týče toho nesouladu v názorech, kdyby jste byli stejní,asi by jste spolu nebyli, ale pokud se často hádáte, nemůžeš ho ani cítit, nechceš s ním spát, natož něco řešit,pak bych buď tu poradnu a nebo asi dlouhý rozhovor na téma rozvod ☹ vem to tak, že nebýt tu dětí,tak by jsi asi podle toho co píšeš asi práskla dávno dvěřmi. Zkuste si promluvit, třeba ho něco trápí a neví jak ti to říct, proto je pak mezi vámi napětí. Držím palce 🙂

zuzikaa1
autor
17. dub 2012

@petrakm ahoj nova nejsem🙂 jen vystupuji pod jinym nickem protoze parner vi ze sem chodim.. 😉
Je mi 29.
@laloona Ahoj dekuji ti za prispevek, do poradny jit nechce, bohuzel, rikal ze pokud s nim byt nechci nemusim.
Jen nevim zda by ta poradna pomohla kdyz me sex s nim nebavi a nic z nej nemam.
Nekolikrat jsme si promluvili on ma svuj nazor v nicem neustoupi proto se nejspis ani na nicem moc neshodnem. Myslim si ze ma stale rad, rozchod by mu jiste ublizil ale ja si nedovedu takto zit predstavit dalsich treba 20 let. ☹
Dekuji Vam co jste reagovaly Jsem rada ze jsem to ze sebe dostala 🙂

zuzikaa1
autor
17. dub 2012

@laloona nebyt deti tak spolu nejsme urcite.

medria
17. dub 2012

@zuzikaa1 ahoj, no já teda nevím, možná bych asi taky zkusila tu poradnu ale pokud on nemá zájem váš vztah zachránit, tak bych to odpískala. ještě je důležité jak se chová k dětem? pokud je super táta, tak bych to možná ještě pár let vydržela, ale asi by to chtěla domluvit si nějaká pravidla. možná mě tu někdo odsoudí, ale pokud byste spolu zůstali kvůli dětem, tak mu jasně říct, že se sexem je mezi vámi konec a nastavit si volný vztah, pokud tě nepřitahuje a nemáš ho ráda, tak by ti asi nemuselo vadit, že má milenku 🤐 , no on by měl sex a ty tátu pro děti, asi to zní fakt blbě, ale určitě lepší než se trápit. rozhodně byste si měli otevřeně promluvit.
pokud ale pije jak píšeš a ani k dětem třeba nemá hezký vztah tak požádej o rozvod, tohle nemá smysl. 😔 důležité je taky, pokud máš někoho kdo tě v rozhodnutí podpoří, máš kam jít atd. a tohle je asi to nejtěžší, tak se drž 😉

jop
17. dub 2012

@zuzikaa1 ahoj, dle tvého úvodního příspěvku mě opravdu nenapadá, jak z vašeho partnerství vytvořit něco funkčního. Rád si vypije, nezajímá se o vás, v ničem si nerozumíte, sex nula, nepřitahuje tě - nenapadá mě jediný důvod, proč jste spolu. Děti za důvod nepovažuju, není nic horšího, než když děti vidí nefunkční vztah svých rodičů. Samozřejmě lehko se o rozchodu píše, hůř se to dělá, ale podle tvého popisu bych neváhala.

veruska007
17. dub 2012

No, já si myslím, že je to běžná partnerká krize po dlouhodobém soužití. Ty krize trvají dlouho, klidně i přes rok než odezní. Na tu dobu opadne láska, proto nemáš chuť ani na sex. Doporučila bych Ti manželskou poradnu, pokud to chceš nějak řešit. A jestli ne, tak se soustřeď na sebe, manžela ber jako spolubydlícího, zkuste naplánovat nějaké společné aktivity nejlíp bez dětí, abyste se znovu mohli zamilovat... mělo by to odeznít.

kutcher
17. dub 2012

já myslím, že je o co bojovat, kdybyste si neseděli, nezačnete spolu. Taky jsme měli podobný období - z mé strany a teď jsme do sebe zas zamilovaní i s motýlkama v břiše😉

chezzule
17. dub 2012

No holka,mám něco podobnýho,až na to,že vdaná sem 2 roky a dítě spolu teprve čekáme.Též se neshodnem snad vničem,myslí jen na své pohodlí a sv sny a občas mi řekne,že si mě vzal,protože já sem ho k tomu tak nějak donutila a dítě sem si prej taky vydupala....strašně se změnil,zlenivěl,je podrážděný kvůli každé pitomině,do sexu se většinou musím opravdu nutit.Taky sem mu navrhla,že se můžem rozvést,nechci,aby si naše maličká prožívala některé věci které sem musela já.Nejhorší je,že všeci si myslí,jak on je skvělý,andělská tvářička a přitom je to uplně vše jinak.Já se mám kam vrátit a on ať si zůstane u rodičů.Trápí mě to hodně,nevím jestli se změní nebo to bude ještě horší..... ☹

zuzikaa1
autor
17. dub 2012

@medria ahoj dekuji ti za prispevek, k detem vztah nijak zvlast nema, nepouci se s nimi, nepta se na jejich prospech, kdyz byli kluci mensi tak s nimi taky nepomahal. Spim s nim ale nepritahuje me, rikal ale ze by me nikdy nepodvedl a pokud ja ano tak by byl konec hned. Uz jsme o tom i mluvili a resili jsme nase hadky, on si mysli ze ma pravdu ve vsem a ze ja jsem ta spatna, jedine co jsem po nem chtela bylo aby si nas vice vsimal a s klukama si alespon vice pohral a ze bych to od nej moc ocenila,bohuzel to udela den po hadce a potom je to zase to same dokola :-/

zuzikaa1
autor
17. dub 2012

@medria rodice by me podporili a dokonce i pomohli.

zuzikaa1
autor
17. dub 2012

@jop dekuji ti za nazor 😉 Bojim se aby mi casem nechybel, ale u rozvodu si tim asi projde kazda.

zuzikaa1
autor
17. dub 2012

@kutcher u nas to trva uz nekolik let bohuzel. :-/ jen nemuzu najit odvahu a rozejit se, asi se vseho moc bojim.

zuzikaa1
autor
17. dub 2012

@chezzule To me mrzi, i to ze se v tehu trapis. U nas to zacalo byt jeste horsi po 2 synovi. Spohodlnel a opravdu nic nedela, nepodpori me a nemuzu se na nej 100procentne spolehnout. prj hadce mi taky rekne ze tu byt nemusj a ze zenskych je hodne ze nejsem jedina. Nevyznam se v nem. On kdyz se urazi tak jde pit a problemy neresi. A vy jste si o tom nezkouseli promluvit a resit to?

chezzule
17. dub 2012

@zuzikaa1 To víš,že sem si o tom s ním chtěla promluvit,ale on řekne neřešto,nebo že je to všechno kvůli mně,ale příčinu nedokáže říct,nebo neposlouchá.S takovým člověkem nechci žít celý život,já myslím,že každá z nás si zaslouží mít se líp a být šťastná.Bydlíme u jeho rodiny,máme 1 pokoj,žádné soukromí,já se tady trápím,nic tady není moje s ničím velice nemůžu hýbat a on sám to neřeší....vůbec si neuvědomuje,že až se malá narodí,budem potřebovat více místa a klidu.Nejradši bych se vzala a odešla zpět do svého domku bez něj,akorát bych to nezvládla po finanční stránce a rodiče furt zatěžovat nemůžu,napomáhali se nám až až ☹

zuzikaa1
autor
17. dub 2012

@chezzule To je jakobych slysela partnera, je to tva vina a ze ho nezajima co rikam a ze melu porad to same dokola,jasne ze melu protoze mi to vadi a chci to resit. A jak pises taky odpovi Neres to.
Jinak taky se bojim ohledne financni stranky taky nechci rodice zatezovat, myslim si ale ze by ti pomohli a radi, manzel by musel platit jak na tebe tak malou a dostala bys podle me i nejake prispevky, taky si prave nedokazu predstavit zit takhle cely zivot :-/

sedivka
17. dub 2012

@zuzikaa1 dle tveho popisu bych nevahala a vztah ukoncila a poohlizela se po jinem, vhodnem muzi, se kterym budes stastna. Pokud krize trva uz pet let, nevidim zadnou sanci, ze by se mohlo neco zlepsit. A setrvavat ve vztahu ze setrvacnosti?? Ve 29ti letech? Neeee! Jsi mlada, urcite najdes muze, se kterym ti to bude klapat a budes stastna. Pro deti rozhodne lepsi videt stastnou mamu a tatu, ktery je v pohode, nez aby byli doma v kazdodennim stresu z toho, ze to doma proste nefunguje!

sedivka
17. dub 2012

@zuzikaa1 a co se tyka penez, deti jsou velke, tak chodis do prace, nebo ne? Plus na deti sostanes vyzivne, tak urcite to nejak splacat pujde. Hodne skromne, ale urcite lepsi, nez zustavat v takovem vztahu..

chezzule
17. dub 2012

@zuzikaa1 No jo když člověk si furt říká,co když se to spraví a taky zas nechci dítě připravovat o otce.Je to všechno tak složité.Jenže nejsem ten typ co mávne rukou a nebude řešit problémy 😒 a zároveň nechci,aby se nám do toho pletla rodina,tj náš problém a vůbec nevědí,jak to mezi náma doopravdy je.

medria
17. dub 2012

@zuzikaa1 no pokud se nechová hezky ani k dětem tak to ukonči, ve vašem případě je to jediná šance a hlavně pro děti to bude nejlepší. myslím si, že partneři spolu kvůli dětem zůstat mohou, ale je třeba aby spolupracovali a pro děti vytvořili funkční rodinu a ne se jen věčně hádali, ale to by museli chtít oba a podle toho co píšeš by to ten tvůj neudělal, tak na nic nečekej. pokud máš podporu rodiny 😉 což je nejdůležitější, tak si najdi dobrého právníka a požádej o rozvod. chápu že se bojíš, když on nebude spolupracovat, bude to hodně těžké, ale máš-li chápající rodiče a uděláš to kvůli dětem, tak věřím, že to zvládneš 😉 a pokud má problém s pitím a on ho ignoruje nebo popírá, tak to lepší nebude ... 😢

lussi
17. dub 2012

@zuzikaa1 Ahoj, nemůžeš se někam s dětma na čas "uklidit"? Teď budou prázdniny, tak by ani nevadilo, že nejsou v místě bydliště kvůli škole. Srovnala by sis myšlenky a ho by třeba taky trklo co je špatně, na některé chlapy platí jen léčba šokem. Třeba je to jen dlouhodobá krize z každodenního stereotypu a 😎

jop
17. dub 2012

@zuzikaa1 já ti hrozně moc přeju, abys v sobě našla sílu a rozešla se s ním. Jako otec stojí za houby, jako partner taky a problémy jsou v podstatě odjakživa, takže nemá cenu s ním dál setrvávat a čekat na zázrak ☹ Každý, kdo vyrůstal v nefunkční rodině ti řekne, že by byl daleko radši, kdyby se rodiče rozešli než aby se na ně musel dívat, jak se hádají a vytváří napětí. Jsi hrozně mladá, najdeš si někoho jiného, neztrácej čas s někým, s kým tě čekají jen hádky a nepříjemnosti. Nejhorší na tom všem asi je to, že děti přebírají ten model, který vidí doma - je pro ně normální, že táta doma nic nedělá, často pije (!!!), rodiče se hádají...
Jak psala @chezzule, každá z nás si zaslouží být šťastná no a já k tomu přidám, že když je šťastná máma, tak jsou šťastné i děti.

jop
17. dub 2012

@zuzikaa1 jo a ještě jsem chtěla dodat, že bych zkusila překonat svoji hrdost a požádat o pomoc rodiče. Mají tě rádi, udělají to pro tebe, ty bys to pro svoje děti taky udělala, ne? Časem se s dětma zase osamostatníte, jde jenom o to překonat špatné období.

medria
17. dub 2012

@jop moc hezky napsané, naprosto souhlasím, děti si rodinný model přejímají a pak ho sami praktikují ☹ bohužel vlastní zkušenost. psala jsem, že zůstávat kvůli dětem smysl má, ale partneři se k sobě musí chovat s úctou, pokud to nefunguje, určitě lepší vztah ukončit

zuzikaa1
autor
17. dub 2012

@sedivka moc dekuji 😉 ano do prace chodim ale bohuzel na smeny, rodice urcite pomuzou nejakou dobu🙂
Jinak on vzdycky slibuje ze se zlepsi ale dodrzi to maximalne tyden

zuzikaa1
autor
17. dub 2012

@medria popira a kdyz se neshodneme a ja mam treba pravdu tak ji neuzna. A resit v klidu to nechce akurat se citi ukrivdeny a tim ze se s nim nebavim jsem nejhorsi tak dela naschvaly. Ale omluvit se nedokaze za nic na svete.
@lussi My jsme byli pred ctvrt rokem sami na chate myslim tim syny a me a byli jsme pryc 14 dni. Delal si co chtel a kdyz jsme prijeli tak byl chvili v pohode ale pak vse zaclo nanovo, tak nevim jestli by to nejak pomohlo

zuzikaa1
autor
17. dub 2012

@jop no prave ta sila mi nejak chybi, bojim se i samoty, jako tatinek neni idealni to vim a jako partner asi taky ne. Bojim se aby mi pak nechybel, kdyby jsme sli k sobe zpatky tak vim ze by to bylo porad dokola, a bylo by to jak v zacarovanem kruhu. ☹
Holky no a to jsem prave chtela rict, nechtela bych aby se pak synove ke svym partnerkam chovali jako on k nam.

zuzikaa1
autor
17. dub 2012

@chezzule Tak snad to spolu prekonate a bude lepe uz kvuli miminku 🙂 Treba se manzel zlepsi po narozeni male 🙂

lussi
17. dub 2012

@zuzikaa1 možná si byl jistej, že se vrátíte, třeba je přesvědčený o tom, že jsi měkká od něj odejít. Ono se těžko radí když s váma člověk nežije☹