Partnera nemůžu ani cítit. Mám se s ním rozejít?

zakarin
18. pro 2008

Ahoj,ráda bych znala názor ostatních. ˇZiju s mužem,se kterým mám dítě,ale jsem na něj alergická,už více jak dva roky mu říkám,že ho nemám ráda,ale on si pořád mele tu svou. Kvůli malému jsem to chtěla nějak vydržet,ale nejde to,už ho nemůžu ani cítit. Ale domluvit se s ním normálně nedá,poradte mi,kdo se setkal s něčím podobným,co mám dělat,nechci aby trpěl malý,ale žit se takhle už taky nedá. Taky jsem díky této situaci měla úlet,ale skončilo to,on to zjistil,může to požít proti mě? A jak to chodí ohledně malého,mám si zajít na sociálku? Děkuji za vaše rady

kalu
19. pro 2008

Janus,kdy se narodila tvoje malá ? My jsme Lucinku taky "vyrobili " 23.6.2006 a narodila se 20.3.07 (termín porodu jsem měla 16.3.)

jinak s tím sexem to taky není žádná sláva 😀

simour1
19. pro 2008

holky,jak vidím,žádná to nemáme nijak růžový,ale snad na všechny čeká nějaký happy-end 🙂 A hlavně se ne nadarmo říká,že každý svýho štěstí strůjcem.Myslím,že to docela sedí. 🙂

j.a.n.u.s.
19. pro 2008

A za dalsi....jedny dvere se zaviraji a dalsi oteviraji... 😉

ria80
19. pro 2008

Taj já teda sex neřeším.To je uplně stranou.Peníze řeším hodně,protože jsem v situaci,kdy mi nikdo nepomůže a tak jsem bez možnosti najít práci.Takže krize,ale žijem.Blbě,ale žijem.Je potřeba věřit,že to půjde ,a půjde to.
Tannawe,výborně napsáno,uplně souhlasím,rozvodem život začíná.
Ale s tím psychopatickým vydíráním to není tak horký,neboj.Vždyt nevyhrožuje jí,ale sobě.Mě taky vydíral,tak jsem mu řekla,že je to jeho věc,a at se teda jde zastřelit,co já s tím.Naprosto klidně.A víc o tom nemluvil.(Škoda 😠 )
Pak začal vyhrožovat mě,to bylo horší,tak jsem šla na policii,apak jsem vzala dítě a utekla a měsíc ho neviděl.A nebylo to jen jednou.Od té doby je pokoj i od toho.Je potřeba ukázat,že se člověk nebojí.Oni to pak vycítí a začnou s ženskou mávat.
Ale myslínm,že ani u jedné z vás to tak horký není,vy takové věci řešit nebudete,nebojte.

tannawe
19. pro 2008

ria jasne...ale nekteri chlapi jak vidi, ze se to najednou meni v realitu tak ztraci pudu pod nohama a dal to zname. Rozhodne ja jsem spis optimistka! Ja jsem se ale taky rozhodla byt matka samozivitelka, jenze ja mela obrovske stesti, ze jsem se v pul roce male seznamila s mym nynejsim manzelem a pohadka a velky sen najednou byl realita...takze ja jsem si pozitivnim pristupem k veci otevrela spoustu dveri, ktere by jinak byly zavrene a dneska kdyz se ohlednu zpatky a vidim ty krize /rozesli jsme se diky bohu jeste v tehu, neuvedla jsem ho do papiru atd., mala mesic na JIP po porodu, velmi tezke sestinedeli - na vsechno citove sama!/ tak si rikam jo holka, dala jsi to a ted mam proste vsechno uplne jinak. Protoze zivot me naucil, ze kdo ceka ze ho z te louze nekdo zvedne, tak tam bude jeste pekne dlouho trcet! 😕
A kazda resime finance, to je jasne, ale cesta se vzdycky najde. Dneska se nabizi spousta privydelku pro matky na materske, horsi to je kdyz nemate hlidani, to jde pak vsechno ztuha... 😅

kalu
19. pro 2008

Tannawe, tak to jsi měla opravdu štěstí a moc ti to přeju !!! 🙂
Taky si myslim,že je lepší rozejít se co nejdřív,jakmile vidíme,že už to opravdu nikam nevede, protože malá je ještě malinká a není to pro ní takový šok,jako třeba už pro starší dítě. Kdybychom to ještě prodlužovali,tak ona by třeba začala už chodit do školky a pak jí měnit bydliště i školku a kamarády- teď si to přeci jenom ještě nebude pamatovat, to soužití a hádání táty s mámou...
Bude to moc těžký, ale budu se snažit ze všech sil, aby malá měla krásné dětství..

fedakada
19. pro 2008

zakarin: ničeho se neboj!!! Zní to sice složitě, ale není to žádná hrůza. Jestli se o malého staráš ty,nejsi žádná krkavčí matka, tak ti malého nikdo nevezme!!!!

hupcza
19. pro 2008

zakarin: já tomu asi nerozumím -máš s chlapem dítě, které má něco přes dva roky a toho chlapa více než dva roky nesnášíš a opakovaně mu to říkáš?
probůh, proč sis s ním to dítě pořizovala???
já celkem rozumím tomu, že po mnoha letech si lidé přestanou rozumět, ale ne po tak krátké době
nikde nepíšeš, co ti dělá tak odpudivého, jen jsi napsala, že mu pořád opakuješ, že ho nemáš ráda
no tak v tom případě je odůvodněné se domnívat, že on vás oba má naopak velmi rád - to by si přec jinak nemohl nechat líbit
nevím ...co ti teda dělá tak hrozného, že jsi mu po pár měsících od narození vašeho dítěte začala říkat, to co píšeš
nezlob se na mě - ale z toho příspěvku spíš trčí, že problémový článek jsi ty a ne on
možná,když to rozvedeš, pochopím ..ale fakt mě udivují odsudky tvého parnera od lidí, které ho neznají a o kterém tady ani od tebe samotné není o něm žádná negativní informace (že si mele svou - to nakonec děláme všichni, že 🙂)
asi řeším situace jinak

ria80
19. pro 2008

Ano to je prada,pokud ti nic nedělá,naopak se projeuje,že vás má rád,a je to jen tvůj pocit,že se ti nějak nelíbí,tak bych asi hledala spíš cestu,jak to sprait,aspon trochu,až kvůli tomu dítěti.
Tannawe,měla jsi veliké špěstí,že jsi ho nemusela napsat do rodného listu,já jsem to bohužel tak neměla.Ale zase bude líp.

tannawe
19. pro 2008

Ja jsem se snazila vsechno resit rozumnou domluvou, protoze u nas to bylo jasne dane tim, ze ja Ceska, on v Izraeli, takze tim padem uz to byla prekazka, a i kdyz jsem tam nejaky cas zila, dite bych tam rozhodne vychovavat nechtela! Ja jsem byla na porad u pani ze socialky a ta mi na rovinu rekla, jestli je to mozne at otce cizince do RL neuvadim nikdy!! Protoze to jsou pak ty tahanice o deti, kdy si to najednou papinek rozmysli a je zle. My jsme obcas v kontaku /vic si pisu s jeho maminkou a segrou 😀 /, ale mame to vyjasnene. On bere meho manzela jako pravoplatneho tatu moje holky a vsichni jsme spokojeni. Proste jsem Bohu diky potkala manzela, kdyz byla Ella jeste mimino...

Jinak ja si myslim, ze v tomhle pripade co resi zakarin mozna jde uz jen o momentalni stav mysli, ja bych nehledala vinika. Chtela poradit, rady dostala...jestli je jeji pritel takovy ci makovy posoudit virtualne nemuzeme... 😖
Ona ma duvod proc s nim byt nechce, ona nemiluje jeho a pokud on miluje ji, tak i tak je v tom vztahu neco preci spatne? Nac tedy zustavat v neproduktivnim vztahu? Ja si prave myslim, ze nektere, ktere zustaly ve vztahu jen kvuli detem by to dneska udelaly davno jinak a o rozvod treba zadaly mnohem driv.
Ja bych to takhle jednostranne proste nevidela, na vsechno jsou dva...a mozna si zakira proste udelala dite jen s tim nespravnym clovekem. Kdo to posoudi? Ale kazde dite ma pravo na stastne rodice a kdyz to nejde? Tak se preci nebori svet!
Rozhodne mi prijde lepsi, kdyz hleda reseni jak z toho ven, nez kdyby treba lila od rana do vecer v knajpe a o dite se treba nestarala...atd. 😅 😕

hupcza
19. pro 2008

tannawe: samozřejmě udržování rodiny pouze kvůli dětem je hloupost
děti nejsou ani blbé ani slepé ... docvakne jim to dřív než dospělé vůbec napadne 😅
v tomto se shodneme
neshodneme se v tom, že probírání na koníkovi je řešení situace - k tomu tu právě chybí troška informací, toto je jen vylítí si srdíčka, povzdech (nebo plivnutí)

tannawe
19. pro 2008

hupcza, no to je mozne...otazkou je co ona zakladatelka on prispevatelek vlastne ceka! Mozna jen podporit, mozna opravdu ve smyslu jooo mas hroznyho chlapa pryc od nej. Clovek do toho nevidi, a pokud ona ho nema rada tak tezko nam da nestranne informace, nemyslis? 😅

kalu
19. pro 2008

Já sice nejsem zadavatelka, ale připojila jsem se a to proto,abych se mohla ze svého problému trochu vypsat a ulevilo se mi, protože to jinak s nikým jiným neprobírám protože nechci ,aby si o tom naši známí a rodiče a přátelé vyprávěli a rozebírali to a tak. Aspoň zatím ne,stejně tomu nakonec neuteču....
a taky si hrozně ráda přečtu, že je nás s podobným problémem víc a hlavně mě zajímají maminky,které si něčím podobným procházejí nebo už prošli a zvládly to- to mi moc psychicky pomáhá...

simour1
20. pro 2008

tannawe: BRAVO 🙂 Souhlasím absolutně se vším,co píšeš.
Myslím,že každého člověka v životě potká něco hodně nepříjemného nebo bolestivého.A pokud ten dotyčnej nemá přítele,kterému by se vypovídal,proč nezaložit tohle téma a pochopit,že není jediný na světě,kterého něco trápí?Nejsem člověk,který svůj osud sděluje každému na potkání,ale vycítila jsem jaksi,že dotyčná potřebuje psychickou podporu a ukázat,že z každé cesty zmítané potížemi vede cesta úniková.A jestli je důvodem problémů Petr nebo Pavel už bych tolik neřešila.Stejně ví vždy jen ti dva,kterých se to týká,kde pravda je a většinou bývá někde uprostřed,viďte. 🙂
Jak píše kalu,když není s kým problém řešit,vypovídat se,tak proč se z něho alespoň nevypsat,byť s cizími lidmi z různých koutů země.

xsuzzi
20. pro 2008

já bych teda taky nic podobného co hupcza píše netvrdila.Normálně si sem přišla pro radu,já tady taky řeknu víc věcí než těm s kterými žiju tady u Nás,jsou to neutrální názory a o to jde přeci.Rozhodně bych se takhle za to do zakarin nenavážela a takovýmhle způsobem nevyčítala!

slunicko552
20. pro 2008

Já jsem s malým taky sama.Bývalý odešel před pár měsíci.Taky vyhrožoval,že si něco udělá,až jsem se nasrala a řekla mu ať napíše všechno co má na malého a jde se oběsit.Od té doby je klid.Tenkrát jsem psala na svobodné maminky a můžu říct,že mi to dost pomohlo.Ono i pokecat si o problému,pomůže a dodá sílu 😉

urbi
20. pro 2008

já teda myslím, že Hupcza to napsala úplně přesně! nikoho neodsoudila, jen uvedla, jak málo informací tady je, abychom se pustili do partnera zakladatelky - opravdu, když si to pročtete, není zde uvedena jediná info o tom, co dělá... to, že mají problémy a chce odejít, OK, od toho toto forum je, abychom ji třeba podpořily, ale ne se navážet do každého chlapa jenom proto, že je chlap.
A taky Hupcza napsala, že forum je od toho, vylit si srdíčko a najít spřízněné duše, což může pomoci pocitově apod., ale neřeší to situaci!!!! řešení se opravdu musí hledat jinde...
já prostě nejsem fanda pomlouvání chlapů jenom z principu, že to je chlap... víme o něm velké kulové, tak proč ho tu pomlouvat? tohle na nás ženských opravdu ráda nemám...

simour1
20. pro 2008

urbi,ale pokud vím,tak tady nebylo řečeno nic špatného o příteli zakarin.A to,že život někdy časem ukáže nedostatky toho druhého,je věc naprosto normální.Taky jsem napsala,že ve skutečnosti je vždy vina na obou stranách,nikdy to není jednostranné.A to,že jí nepovedeme na sociálku za ruku,jen jí dáváme praktické rady,je snad přesně to,co zakarin chtěla a potřebovala.Nevím,jak dlouho jste každá z vás byla nebo jste se svýma partnerama,ale já s mým bývalým žila 15 let,to už si opravdu člověk uvědomí,zda má cenu v manželství setrvat nebo raději vzít do zaječích.O povahových vlastnostech ani nemluvě.

urbi
20. pro 2008

Simour, já zakarin chápu a respektuju v tom, že chce odejít - jen si myslím, že i vzhledem k dítěti by v tom měla být hlavně slušnost a férovost, což mi z jejích příspěvků taky moc nevyznělo - bylo to "napadání" jejího partnera, bez uvedení důvodů, co vlastně dělá - a to je to, o čem psala Hupcza, že o tom chlapovi nevíme nic a přesto se tady objevují pomluvy směrem k jeho osobě - to mi prostě přijde nefér.
když někdo tady psal, že jí chlap třeba mlátil či ponižoval, ok, klidně taky napíšu, že to je hajzl první kategorie, protože mám fakta, ale tady ta fakta chybí...
Rady faktické Zacharin určitě dát můžeme, můžeme ji podpořit, od toho to tady je, s tím souhlasím a nenapsala jsem, že ne...
svůj názor jsem napsala, hlavně jsem měla potřebu postavit se za to, co napsala Hupcza, bo to na mě taky tak působilo...
to ale neznamená, že nedržím zakladatelce palce a že jí moc přeju, aby našla partnera, kterého bude milovat a ne nenávidět - sama jsem psala hned v úvodu diskuse, že zůstávat v partnerství kvůli dětem je blbost, stejně se to na dětech projeví a jak tu někdo trefně poznamenal, děti možná dřív než dospělí vycítí, že je něco špatně. bohužel pak často trpí pocitem, že je to špatně kvůli nim.. proto je dobré situaci řešit, dětem vzhledem k jejich věku vše adekvátně vysvětlit...

tannawe
20. pro 2008

jen panbuh a oni dva vedi jak to je ve skutecnosti, fakt neprislusi nikomu je dva soudit. Ja mam pocit, ze zakarin spis chtela rady od matek, ktere si tim prosly nez soudy o tom jak by to byt melo, kdyz u nich uz to tak nebude nikdy...nejak jsem si nevsimla, ze by tady kdokoliv apriori odsuzoval muze nebo se do nich nejak navazel...nebudme idealistky, ja mam pocit, ze kdyz krachuje vztah, ze je vzdycky zle...
A mezi nami takovych lidi,kteri nezvladaji vztahy jsou plne ordinace psychologu a manzelskych poraden...protoze vzdycky je to nakonec boj o energii....boj o vymezeni se, uctovani vlastnich bolesti z detstvi atd. Clovek jen opakuje chyby, ktere udelali jeho rodice, protoze neumi a nezna ty mechanismy jak jinak resit problemy. Snadne je utect, nesnadne bojovat.

simour1
20. pro 2008

urbi,dá se říct,že to cítíme hodně podobně 🙂
tannawe,opět stejný názor 🙂

xsuzzi
20. pro 2008

já si taky teda nemyslim ,že by někdo jejího přítele pomlouval a dle urbi ho napadal 😕

mě samotnou to teda vůbec nenapadlo na tohle myslet a odepisovat v tom konceptu napadat jejího přítele

j.a.n.u.s.
20. pro 2008

Uz jsem myslela, ze se to tady strhne v nejapnou hadku...

...zakarin, chapu te...prosla jsem si podobnym...a byla bych uprimne rada, za nestranny nazory a rady.

Vety typu:...probůh, proč sis s ním to dítě pořizovala??? , opravdu nepomahaji...a me by v minulosti kapku pichly do ziveho...

...zakarin...jen ty vis, co bude...a neboj bude dobre!

simour1
20. pro 2008

j.a.n.u.s. :tak to už jsem si v jednu chvíli myslela taky 😀 ale nemá smysl se o něčem dohadovat...sto lidí-sto názorů
jen se mi trošku nelíbilo přesně to samé,co píšeš ty,to mi přijde dost nevhodný v danou chvíli 😠
přidávám se s přáním všeho dobrého do budoucna 🙂

xsuzzi
20. pro 2008

tak přesně na tohle jsem narážela na tenhle typ věty 😀 takový poznámky mi prostě vadí,určitě si sem zakladatelka nepřišla pro tyhle poznámky typu......

já bych se nehádala holky nebojte 😅

urbi
20. pro 2008

holky, já myslím, že se sem hádat nepřišel nikdo.. jen každý přichází s jinými zkušenostmi a jinými názory... a od toho tady forum je... ale hádky sem nepatří a rozhodně si mylsím, že je tady nikdo nevyvolával... 🙂 alespoň tedy já ne... jen jsem chtěla zase dát názor na to, jak to působí na někoho jiného..
mějte fajn večer

zakarin
autor
21. pro 2008

Moje dítě bude mít tři roky, a s mužem jsem čtyři roky,a to že jsem si s ním dělala dítě? Prostě nikdo nikdy nemůže vědět,jestli je to ten pravý..... a prostě jsem zjistila že ho nemám ráda a jsem na něj alergická a nemusím udávat důvody,proč tomu tak je. Moc děkuji za ty co mě chápou a opravdu jsem tuhle diskusi založila proto,abych zjistila jak to chodí a popřípadě pobrala zkušenosti a rady druhých,které si tím zrovna prošly. Taky si myslím,že setrvat ve vztahu jen kvůli dětem je velká hloupost,protože děti moc dobře vnímají a vyrůstat v hádkách....... Prostě už ho nemám ráda a nemám si s ním co říct. jenže jak říkám,ti co si tohle nezažili nikdy nepochopí. A mě už určitě rád nemá,jen se bojí zůstat sám,protože je moc pohodlný a tohle i přiznal. Ale vytvořit diskusi,aby se tu tvořily hádky?
😒

simour1
22. pro 2008

zak:přesně takhle to je.Prostě potkáš muže,o kterém si myslíš,že je ten pravý.Plánuješ společnou budoucnoust a ono ejhle,po čase zjistíš,že tudy cesta nevede.Ty zvláštní názory,co tu padly,mi přijdou od těch,které jsou ve vztahu teprve krátce.Samy nemůžou vědět,jaká budoucnost je čeká.Třeba jednou změní názor.Všichni jsme lidé chybující a je otázka,zda dokážeme si ty chyby vzájemně tolerovat,a nebo jsou naše povahové rysy natolik odlišné,že nemá smysl v takovém vztahu přetrvávat.Hádat se tu jistě nechtěl vůbec nikdo,to přece nikam nevede a nikomu nepomůže.Tak přeji pohodu,obzvlášť teď o svátcích 🙂

urbi
22. pro 2008

Simour, nemyslím, že je to o délce vztahu... je to prostě o tom, že potkáváme různé lidi a dopředu nevidíme nikdo... já s manželem rozhodně déle než Zakarin s jejím partnerem... tím chci opravdu potvrdit, že to není o délce vztahu!
a doufám, že názor na partnerství a manželství měnit nebudu muset. Mám ho pro mě osobně jasně daný, čekám miminko s mužem, se kterým jsme si prošli různými obdobími a věřím, že nám vztah vydrží. Přesto netvrdím zarytě, že to je navždy a že vždy bude dobře... nikdy nevím, co nás čeká, kdo nás kde čeká a jak bude v budoucnu...
jsem jen toho názoru, že lidé se můžou rozcházet - ať už s dětmi nebo bez dětí - ale vždy by v tom měla zůstat slušnost. to je ten můj názor, který měnit nechci a nebudu... 😉
vám držím palce!

xsuzzi
22. pro 2008

přesně tak slušnost a né žádný....proč sis s ním to dítě pořizovala!🙂