Pes tchánovců napadl dceru

mamina4140
23. čer 2014

takze pro otrle::stavime u tchanovcu jsem tam skoro denne varim uklizim starm se obcas o zahradu jsem s dcerkou cely den venku jdeme na zajicky slepicky pes aortuje.maji vlcaka 8 let 50kg,napadl 4 lidi z toho 1 pani na siti,jedna postacka pisemna stiznost za pokousani postacky.7 let tam jezdim 3 roky si na me pes zvykal dcera pred 3 mesici zacala u nich chodit ven cely den venku pes v blizkosti nic se nestalo.pes byva tedka casto uvazanej protoze se tam dela stavba aby zase nekoho nepokousal.stojim u psa dcera 2 metr od nas koukame na manzela jak reze motorovkou najednou se pes zvedne projde kolem me ani sem to nepostrehla skoci po anicce zarve ju za ruku ta pada na zem a pes jde po ni okamzite sem skocila na psa pritlacila ho ke zdi volam manzela. manzel hazi na zem pilu otaci se zarve na psa pes se nejezi proti nemu vrci manzel zustava stat nic nedela a rekne proc ju nehlidas!!!letim sni domu cekala jsem roztrzenou ruku mala nema nic jen par cervenych fleku.balim se odjizdim pryc vecer se vracim vyzvednout manzela rikam to tchanovcum ze ju pes napadl a nastesti nic nema a ze chcu aby ho utrtaili ze tady se psem nebudu ze mu nevereim a dite neuhlidam jedno kousnuti a muze byt mrtva!!!!tchyne servala obleceni z dcerky a rika kde co ma ukaz kde co ma kdyby tady spadla ze schodu tak kvuli vam budeme bourat schody nebo co rikam to snad nemyslite vazne co rikate!!!vas pes napadl vasi vnucku manzel a tchyne nedelej ostudu nic ji neni vid !!!zustavam v soku a tchyne mi rekne celej den budes doma a z dojdem z prace pujdete snama na dvur rikam coze???to je vtip rikam me nebude nikdo omezovat zvlast ne pes .a tchyne tak to bude .rikam pes bude mit kotec pokud ho nechcete utratit a nahubek a tchan ze nema cas stavet kotec!!!!rikam coze???pes napadl vasi vnucku.neprehanej nic ji neni ses ostudnik!!!rikam bud my nebo pes nebudu sem jezdit!!!my psa neutratime pokazdy se privaze az dojedete aha a az ju nekdo neuhlida a pujde na dvur a pokouse ju vazne nebo usmrti??to se nestane my ju hlidame tys ju spatne hlidala!!!tak ja se celej den venuju diteti litam kolem stavby je me zle protoze cekame druhy dite oci mam i na zadech a kdyz se po celym dnu zastavim a stojim tak bych necekala ze pes znenadani vystartuje na dite ktery od nej stoji dva metry(pac stala metr odemne ) a nejhorsi je ze ani jeden z tech tri to nevidel ale ja u toho byla jak jsem videla jak ju zarval skocil po ni a sel po ni NASTESTI nic nema az zazrak to je a oni me reknou tohle!!!!doma ticha domacnost prz se tak moc nestalo!!!sem v soku!!!!

nae
24. čer 2014

@mamina4140 Kúp si pepřák, a keď tak párkrát tomu ich miláčikovi napáliš do očí, keď bude na vás dorážať, tak si isto rozmyslia, či radšej ten kotec nepostavia... Inak je mi na blití z takých ľudí. My máme doma tiež veľkého psa, nie "bojového", ale je veľký. A keď sa ho niekto bojí už len z diaľky, tak to rešpektujem a uviažem si ho (aj keď má košík a viem, že na 100% ľuďom neublíži, ani deťom). Stále je to "len" pes, aj keď je to miláčik rodiny a ochraňujeme ho maximálne, ako sa len dá...
Držím palce, aby ste to dobre vyriešili...

mantaray
24. čer 2014

@mamina4140 opravdu zvláštní přístup tchánů 😕 když s tím nechtěj nic dělat, tak to je trochu neřešitelná situace.

mantaray
24. čer 2014

@nae taky mě to napadlo, ale říkala jsem si, že jestli je ten pes tak labilní, tak aby ho pepřákem nebo paralyzérem nerozdráždili ještě víc

nae
24. čer 2014

@mantaray Keď mu nastriekaš pepřák, tak nebude vidieť a pojde s veľkou pravdepodobnosťou k zemi, labami sa bude snažiť si tie oči vyčistiť, bude prskať a obeť má aspoň šancu na únik.

mantaray
24. čer 2014

@nae když se trefí tak jo... já jsem si v těhotenství pořídila na psy paralyzer, ale nemusela jsem ho použít

myskin
24. čer 2014

V první řadě by si měli všichni uvědomit, že pes je zvíře a celý život se snaží upevňovat svoji pozici ve smečce. A malé dítě bude vždy vnímat někde daleko pod ním. Nemá cenu řešit proč to pes udělal a snažit se ho omlouvat, není to poprvé co někoho napadl. Jednoznačně to je vina majitelů a jejich přístup fakt nechápu. V tom psovi to zkrátka je a je úplně jedno jestli to má geneticky nebo špatnou výchovou.

myskin
24. čer 2014

@mamina4140 asi to udělá v rodině zlou krev, ale musíš to vyřešit i za tu cenu. Jednou by jsi si to mohla vyčítat, nemusí to pokaždé dopadnout dobře. Je téměř 100%ní jistota že ten pes to klidně zopakuje a následky můžou být fatální. Kotec nic neřeší. Budeš se moc spolehnout, že psa nikdo v nestřeženém okamžiku nepustí? Nebudeš moc ani děti nechat samotné na zahradě. Nehledě na to, že pes s takto agresivní povahou bude najednou zavřený v kotci, co to s ním může udělat? Proti tchánovcům bych šla tvrdě, pes je u nich přednější než vnučka? Podle mě je jediné správné řešení a to je utracení. Zeptej se kteréhokoliv veterináře a řekne ti to samé. V rodině jsme měli extrémně dominantního psa, majitelkou byla tchýně - několikrát ji pokousal a veterinář to řekl jasně. Přeju ti hodně sil, není to příjemné poštvat si proti sobě rodinu, ale nic jiného ti nezbývá. Já bych určitě život svého dítěte neriskovala.

castava
24. čer 2014

Máme také doma pejska a nejvíce mě mrzí, když slyším "počkej až ti zmrzačí dítě" Bohužel to říkají lidi, co nezvládli výchovu psa a nebo psa nikdy neměli a moc sledují televizi. Náš pes měl teď 3 roky, je relativně mladej. Když vidím jak mu malej dává zabrat taháním za uši atd.tak jdu pejska vysvobodit🙂 Pejsek se s malým dobře snese a jsem za to ráda, protože ne vždy tomu tak je. Mám pejsky ráda, nebojím se jich ale k těm bez výchovy mám respekt.

castava
24. čer 2014

U tady toho psa je nutné zabezpečit aby už nikoho nenapadl. Je smutné, že majitelé toho psa a zároveň prarodiče holčičky s tím nechtějí nic dělat. Zřejmě mají v životě jiné priority. Snad se vše brzy v dobré obrátí.

edeltraut
24. čer 2014

Je smutné, že se situace dostala až tak daleko. Je evidentní, že pes není vychovaný a vypadá to, že si snaží udržet místo ve smečce za každou cenu... ☹. Pes za to bohužel nemůže ( a ponese trest za své páníčky), ale je třeba udělat nějaké opatření, aby se to neopakovalo... takže já bych byla pro kotec, na volno pouze s košíkem, případně procházky na vodítku... My také máme ovčandu a kdyby ublížila dětem, tak bychom také museli udělat podobné opatření. Zatím je to "miláček" a děti zbožňuje, takže jí fakt věřím, je s dětmi parťačka a chrání je, když se jí nelíbí co s ní provádějí je dost chytrá, aby se někde schovala 🙂. V první řadě musí být v bezpečí dítě, a že budou uražení tchánovci? Tak ať...

myskin
24. čer 2014

Vždycky jsme měli v rodině psa, problém žádný nebyl, ale jednu věc by měli dodržovat všichni - dítě by nikdy nemělo zůstat se psem samo - vyjímku tvoří čivavy, naháči,.. 🙂 . Pes je vždy nadřazen dítěti, ať je hodný nebo zlý. Že za problémového psa může špatná výchova, to je většinou pravda, ale stejně jako člověk může být psychopat kterého taky nevychováte, tak stejný může být i pes. A majitel za něj zodpovídá a měl by to řešit.

mamina4140
autor
24. čer 2014

se psem ven nikdo nechodi obcas v nedeli na prochazku lesem ale to uz musi bejt takze tak jednou za mesic jinak pry pes nemusi ma velkej dvur a zahradu...to me rekli oni

ladenka
24. čer 2014

@mamina4140 ale vždyť na jednu stranu mají pravdu, když má pes velký výběh a tím pádem dostatek pohybu a mají ho jen jako hlídače u baráku, tak nepotřebuje ještě pravidelné procházky

Tchánovci jednoznačně nezvládli výchovu, o tom žádná. Ale na druhou stranu chápu, že je pro ně pes třeba člen rodiny, který byl v rodině dříve než vnučka, mají k němu silný citový vztah a je pro ně těžké se ho zbavit, byť se to může pro někoho jevit jako nepochopitelné. A ty nemáš právo po nich vyžadovat, aby ho utratili, nebo dávat ultimáta. A pes opravdu nenapadá bezdůvodně, i když o důvodu nevíme a těžko teď spekulovat, možná, že ho dcerka něčím vyprovokovala, aniž ty by sis toho všimla. Což se ovšem v budoucnu může kdykoliv opakovat. A proto bych se snažila, eliminovat případná rizika do budoucna. Když se k tomu tchánovci nemají, zajisti kotec sama, dají se koupit již hotové, dbala bych na to, aby měl husté opletení (dá se jednoduše přidělat, manžel by to určitě zvládnul), aby nemohla dcerka ani prostrčit ručičku. Těch 8 hodin, co jsou tchánovci v práci, může být pes v kotci a pak ať si ho tchánovci pustí a hlídají. A pokud to jde, určitě bych oddělila plotem vaši novostavbu od tchánovců, abyste mohli ven i když jsou doma a psa pustí, dcerku u plotu už si musíš ohlídat sama. Hodně štěstí.

krizecek
24. čer 2014

@ladenka pravdu nemají 😉 každý pes i ten co je na zahradě potřebuje minimálně půl hodiny denně mimo své teritorium.. Tohle fakt nechápu, však co pes má velkou zahradu, tak procházky nepotřebuje.. BLBOST!!! 😝 Potom ten pes nemá být agresivní, tímhle to taky začíná..

No a k tématu... žádný pes jak už tu padlo není agresivní bezdůvodně.. Může za to špatná výchova ale taky různé podněty, které toho psa provokují a dělají ho agresivním.. U pošťačky to může být kolo třeba, ta motorová pila taky nic moc (každý pes reaguje jinak).. Tím se ale nechci zastávat celé téhle situace, určitě bych volila ten kotec, přestože i pro mně je pes člen rodiny a naše "dítě", pokud by někoho napadl řešila bych to a nepřivírala oči.. Začíná to maličkostma, ale může se to vymknout kontrole a dopadá to právě napadenýma lidma, pokousané zvířata atd.. Ale zbavit bych se ho také nezbavila, to prostě zase nechápu já tento názor 😉 Další věc je že dítě by prostě podle mě nikdy nemělo být se psem samo bez dozoru.. A vyjímky nejsou..

ladenka
24. čer 2014

@krizecek na tohle máme každá jiný názor, neshodneme se, ale to není důležité 😉 my měli 2 ovčáky, na procházky jsme se dostali tak 2x do týdne maximálně, a ani jeden z nich nebyl agresivní, spíš mi přijde, že jsou dobré pro socializaci toho psa i v jiném prostředí, vůči jiným psům a lidem, když se pak dostane i jinam, např. k veterináři, ale že by to přímo způsobovalo agresivitu, to si nemyslím 😉

Jen jsi mi připomněla ještě tu motorovou pilu, když si představíme, že pes má několikanásobně citlivější sluch než my a i pro nás je ten kravál strašný, tak co potom ten pes. 😖 My při řezání dřeva (na cirkuli) vždy psa zavírali, kvůli bezpečnosti jak naší tak jeho. 😉

scheetje
24. čer 2014

My mame 10 letou fenku labradora, plemeno vylozene k detem, ale stejne ji neverim a okem hlidam. Porad je to jenom zvire, ma sve instinkty a clovek nikdy nevi, co mu preleti pres nos. A vlcak je opravdu nebezpecny, takze kotec nebo nazdar, neprijedem.

krizecek
24. čer 2014

@ladenka neříkám že to způsobuje agresivitu, jen že to tím může začít, spíše že nechápe přesně tenhle přežitek.. přímo se doporučuje min.ta půl hodinka denně a proto nechápu lidi co si pořídí psa, pak ho zavřou na zahradu a myslí si že procházka občas stačí 😉 Ale s tou motorovou pilou prostě trošku nechápu, to je taky pěkná blbost teda, nechat psa v tom hluku ať si tam běhá.. nehledě na to co je to za risk, pes skočí a může to dopadnout špatně že jo ☹ Hele ale s těma procházkama to je jedno, hlavní je teda to že by se to mělo nějak řešit, ale ne utracením psa jak jsme psaly obě 🙂

cta
24. čer 2014

@mamina4140 chápem, že si vytočená lebo pes napadol tvoje dieťa .....ALE. Prečo hneď psa utratiť? Prečo všetci chcú riešiť psí problém utratením? Čo tak sa troška povenovať tomu psovi? AJ ten PES JE ŽIVA BYTOSŤ a zaslúži si aby sa k nemu ľudia chovali ako k živému tvorovi. Ak napadol 4 ludí zjavne je problém v nom. Otvorene Ti poviem psa neutratia dokial sa nepreukáže, že je pre okolie nebezpečný....Ano si vystresovaná lebo pes zautočil an tvoje dieťa ale pričina môžem byť iná. Nemusel utočiť priamo na malú mžono ho vyprovokoval zvuk píli. Prečo psa nevezmete k cvičitelovi ktorý dokáže povedať či ten pes sa dá zmeniť alebo nie. Prečo neurobíte všetko pre to aby ste pomohli tomu psovi aby si mohla vísť na dvor bez strachu. Všetko sa dá len treba chcieť. Mna až dvíha zo stoličky keď pes skoči po niekom možno aj zo žartu a okamžite ho chcú utratiť! Ten pes keď je celý deň uviazany na retazi aj on potrebuje pohyb určite má kopec energie ktorú potrebuje niekde vybiť. Nemáš právo rozhodovať o jeho živote aj keď ako ty vravíš Ti napadol dieťa.
Bohužial v tvojom prispevku skôr sa stane to, že sa vytvoria dva tabory PRE UTRATENIE- to su hystericke mamičky ktoré každého psa čo sa krivo pozrie na dieťa nebezpečný a zabijak a tábor NEUTRATIT- to su milovnici zvierat atd.
Nám sa stalo to iste čo tebe až na to, že susedových chlapec prešiel násmu psovi po nohe. pes ma doživotnu tramu- chnapol po chlapcovi ktorému nič nie je a jeho otec okamžite vyletel čo bol aj pri tom, že náš pes (mimochodom ten pes ma 5 kil a detí sa boji hlavne tých ktoré nepozná) je nebezpečný a máme ho utratiť. Riešila to policia a veterinár odmietol nášho psa utratiť takže sme dostali pokutu a pes musel prejsť cvičiskom a je tu a žije.
Neuvažuj nad tým ako sa zbaviť toho psa-- Uvažuj ako mu pomôcť aby ste sa citili bezpečne

zmrz_lina
24. čer 2014

@ladenka - myslím, že to @krizecek spíš myslela tak, že pes, který nemá vnější podněty, může být labilnější. Osobně si myslím, že i pes ze zahrady potřebuje procházky. Neříkám denně, ale potřebuje (a stejně tak - např. 1x za 14 dní je málo). Socializace mezi cizími lidmi, psy, podněty (auta, cyklisti, ...) je prostě potřebná a právě psi, co neznají nic jiného, než zahradu, bývají velmi často těmi, kteří ve chvíli, kdy třeba majitel zapomene zavřít branku pokoušou prvního, koho na ulici potkají. Je to stejné, jako např. dospělého člověka zavřít do místnosti 5x5 metrů, taky ti z toho za chvíli jebne...

EDIT: Jen ještě doplňuji, že psa obvykle podněty ze zahrady baví den, dva. Pak už je to pro něj taky nuda 🙂 Náš pes se třeba na zahradě ani nevyvenčí, prostě je to "jeho" prostor, stejně jako byt, kde taky nečůrá 🙂

teeerez
24. čer 2014

Obecne jsem proti utraceni zvirat, jsou to zivi tvorove s pravem na zivot jako kazdy jiny. Jejich povaha bude zavisla zejmena na kvalite jejich vychovy i zivota. XY jsme se uz setkala s agresivnimi zviraty a VZDY byla chyba na strane majitele, nazor za to utratit zvire muj smysl pro spravedlnost moc nebere.

Zaroven ale souhlasim, ze takovou situaci je nezbytne resit, pokousani vice osob psem rozhodne neni bezne ani akceptovatelna situace. Za nejmin bolestne reseni bych take videla ten kotec a popravde receno, dokud by nebyl tak bych tam s ditetem nepachla.

mamina4140
autor
24. čer 2014

!dnes jsem dala stanovisko ze bude kotec teda a dokud nebude postavenej pes bude uvazanej a bude mit nahubek dozvedela jsem se ze nahubek je tyrani zvirat chudacek se ani nenapije a proc by ho trapili ze uvaz staci.ze nesmim zapomenout na to ze to neni jen vina psa ale i ma ze ja dite neuhlidala.dnes tchan manzelovi rekl(ja u tioho nebyla)ze je to jeho posledni pes a my at si pak koupime nejakou domaci malou steknu a az anicku kousne tak si pocka az ju utratime .dalsi perla byla kdyz rekl kdyz ju kousne kralik tak zabijeme i jeho??rikam
delate si prdel pletet jabka s hruskama zaprvy pokud by kralik kousl tak by mala musela vlezt do kralikarny nebo prostrcit prst a za druhy kralik cloveka jeste nezabil pes mockrat utraceni je samozrejme desna vec ale dcera je 5 osoba kterou napadl a nastesti nic pani pred ni mela ruku na siti jak to mela hluboky a to stala na vjezdu a vykladala s majitelem pes vybehl a skocil po ni dcerka ho nijak nedrazdila(1,5 lety dite ani nevi co je drazdit psa je rado ze chodi a vidi novy veci kdyby ji bylo 5 nerekn u to uz psi deti drazdi ale ne takto maly dite) byl uvazanej pes vedle ja a vedle me dcera vykladala jsem ji jak tatinek reze pilou koukame na nej nemela v ruce nic zadny kaminky lopatku nic pes me obecel a skocil po ni neprijde mi to normalni!!!!ja zvirata taky miluju a psi hodne ,ale tenhle pes je an utraceni a oni snim na zadnej vycvik nikdy nepujdou sotva ze zajedou 3 km do obchodu tchan striha i tchyni doma aby nahodou nemusela k holici.ziji jen doma nikam nejezdi na vylety nikam jednou za rok na sraz tot vse takze napad zajistit cvicitele nerealny!!!

zuzana_ka
24. čer 2014

Je mi líto toho psa!!!!!

dorinek
24. čer 2014

@mamina4140 - nejsi hysterka, reaguješ naprosto normálně.Mnozí mě tu asi za tento názor odsoudí, ale myslím si, že pokud pes úplně bezdůvodně napadne dítě, měl by být utracen. Je to neřízená střela a pokud je to navíc 50ti kilový vlčák, je nebezpečný nejen pro dítě, ale i pro dospělého. Je to zřejmě dominantní pes a jeho výchova byla podceněna. Pokud ho budete zavírat pokaždé, když vylezete na dvůr, on si to zavírání s vámi spojí. A jeho náklonost k vám to tedy rozhodně neposílí. Další útok už by nemusel být bez následků. Já bych se do takové domácnosti odmítla nastěhovat. Pokud nemůžete oddělit bydlení a pozemek dvoumetrovým plotem, bude pes vždycky znamenat nebezpečí.

krystynaraszkova
25. čer 2014

Zmrzlino je úplně jedno kdo za to mohl, prostě v přítomnosti mých dětí žádné pes na volno probíhat nebude a tečka;).

krystynaraszkova
25. čer 2014

Mamina4140 ten pes má byt dávno někde v salámu...a pokud je někomu milejsi vsivy pes místo vlastni vnučky tak na tohle už prostě nemám slov...taky jsem mela svého psa deset let byl to můj miláček, ale v životě bych mu nedala přednost před svou rodinou.Tohle nepochopim nikdy!!!

jennifer
25. čer 2014

ahoj tak něco podobnýho se stalo mojí ségře, strejda měl dobrmana, chodil s ním hlídat objekty, takže ho potřeboval do práce, no a nikdy nám nic neudělal, ségra v té době měla asi 6. sedíme v kuchyni u babičky a najednou slyšíme řev, ségra letěla ,no a pes jí chytl za hlavu, hlavu měla vzadu škráblou, no by tak nebylo hrozný, ale chytl jí asi 2 mm pod okem, o trošku víc a je bez oka, takže hned se jelo do nemocnice, tak to teda sešili, ale strašný štěstí.
strejda, teda chtěl pejska hned utratit, moje mamka nechtěla, protože ho má k práci. ale nakonec ho dal stejně utratit, že si tohle nemůže dovolit.

já jsem strašnej milovník pejsků, sama mám 3 pudlíky, ale pokud pes útočí na vlastní rodinu tak bych ho nechala utratit, protože bych se bála, že něco udělá.

naši měli velkýho zlýho hafana, ale na cizí, kdyby k nim došel někdo cizí bez milosti by ho pokousal ale na nás byl hodnej a tatka sám řekl, že kdyby nám někdy něco udělal tak by šel.

r.severanka
25. čer 2014

@jennifer To jste tedy opravdu "strašnej milovník pejsků", když byste ho nechala hned utratit ☹...

krystynaraszkova
25. čer 2014

Já bych opravdu chtěla vidět,jestli by jste se všechny tak zastávaly psů, kdyby vám pokousali děti... nebo by se nedej bože stalo něco horšího. 😉 Pes který jednou kousne,udělá to zas...a na co čekat? Až někoho usmrtí?

kajalka
25. čer 2014

@r.severanka V tomhle teda s @jennifer naprosto souhlasím, taky jsem "pejskař", ale kdyby náš pes pokousal dítě, buď s ním okamžitě jdu na výcvik a nebo by byl utracený. Každý by si měl psa pořídit i dle dispozic plemene, jiný přístup vyžaduje něm.ovčák a jiný např. pudlík. Nevím, proč si lidi myslí, že ovčáka zavřou za plotem, nebudou s ním nic dělat a on bude hodnej? Je to pracovní pes, co potřebuje zaměstnat hlavu, jak je to záploťák, je to špatný. Žádnej pes pouze za plot nepatří. Je mi ho v podstatě líto, nemůže za to, utratit by potřeboval majitel... (nadsázka)
Jinak pro zakladatelku - nebylo by od věci sjet k dr. a hned na policii.

marukm
25. čer 2014

@krystynaraszkova Omlouvám se, ale myslím si, že je rozdíl zastávat se psa v tom ohledu, že bych ho hned neposlala na smrt. Absolutně nepopírám, že je to něco, co se nesmí akceptovat za žádnou cenu. Taky teď bojujeme s tím, že náš malej hafan (1,5 kg) děti moc nemusí, protože ho moje malá sestřenka pořád chtěla tahat, nerespektovala, že se to psovi nelíbí, až se jí vysmekl a spadl na zem. Od té doby si to pamatuje a dětem se obloukem vyhýbá. Neříkám, že by zaútočil, ale vím, že to trauma v sobě má, tak se ho teď snažíme na příchod dalšího člena rodiny připravit. Ale že bych uvažovala o utracení? Ale kdeže...