Pes tchánovců napadl dceru

mamina4140
23. čer 2014

takze pro otrle::stavime u tchanovcu jsem tam skoro denne varim uklizim starm se obcas o zahradu jsem s dcerkou cely den venku jdeme na zajicky slepicky pes aortuje.maji vlcaka 8 let 50kg,napadl 4 lidi z toho 1 pani na siti,jedna postacka pisemna stiznost za pokousani postacky.7 let tam jezdim 3 roky si na me pes zvykal dcera pred 3 mesici zacala u nich chodit ven cely den venku pes v blizkosti nic se nestalo.pes byva tedka casto uvazanej protoze se tam dela stavba aby zase nekoho nepokousal.stojim u psa dcera 2 metr od nas koukame na manzela jak reze motorovkou najednou se pes zvedne projde kolem me ani sem to nepostrehla skoci po anicce zarve ju za ruku ta pada na zem a pes jde po ni okamzite sem skocila na psa pritlacila ho ke zdi volam manzela. manzel hazi na zem pilu otaci se zarve na psa pes se nejezi proti nemu vrci manzel zustava stat nic nedela a rekne proc ju nehlidas!!!letim sni domu cekala jsem roztrzenou ruku mala nema nic jen par cervenych fleku.balim se odjizdim pryc vecer se vracim vyzvednout manzela rikam to tchanovcum ze ju pes napadl a nastesti nic nema a ze chcu aby ho utrtaili ze tady se psem nebudu ze mu nevereim a dite neuhlidam jedno kousnuti a muze byt mrtva!!!!tchyne servala obleceni z dcerky a rika kde co ma ukaz kde co ma kdyby tady spadla ze schodu tak kvuli vam budeme bourat schody nebo co rikam to snad nemyslite vazne co rikate!!!vas pes napadl vasi vnucku manzel a tchyne nedelej ostudu nic ji neni vid !!!zustavam v soku a tchyne mi rekne celej den budes doma a z dojdem z prace pujdete snama na dvur rikam coze???to je vtip rikam me nebude nikdo omezovat zvlast ne pes .a tchyne tak to bude .rikam pes bude mit kotec pokud ho nechcete utratit a nahubek a tchan ze nema cas stavet kotec!!!!rikam coze???pes napadl vasi vnucku.neprehanej nic ji neni ses ostudnik!!!rikam bud my nebo pes nebudu sem jezdit!!!my psa neutratime pokazdy se privaze az dojedete aha a az ju nekdo neuhlida a pujde na dvur a pokouse ju vazne nebo usmrti??to se nestane my ju hlidame tys ju spatne hlidala!!!tak ja se celej den venuju diteti litam kolem stavby je me zle protoze cekame druhy dite oci mam i na zadech a kdyz se po celym dnu zastavim a stojim tak bych necekala ze pes znenadani vystartuje na dite ktery od nej stoji dva metry(pac stala metr odemne ) a nejhorsi je ze ani jeden z tech tri to nevidel ale ja u toho byla jak jsem videla jak ju zarval skocil po ni a sel po ni NASTESTI nic nema az zazrak to je a oni me reknou tohle!!!!doma ticha domacnost prz se tak moc nestalo!!!sem v soku!!!!

dorinek
25. čer 2014

@nita1984 - samozřejmě nebyla, vycházím z toho co tu popsala matka. Nemůžu dokázat, že dítě nic nedělalo, stejně jako vy nemůžete dokázat, že dítě něco udělalo a proto ho pes kousnul. Ale mít na zahradě psa a bát se pohnout, abych ho nááhodou nevyprovokovala k útoku.......no to snad ne 😅

zuzana_ka
25. čer 2014

@dorinek zakladatelka psala, že otec řezal motorovkou, tak to asi nebylo jen tak z ničeho nic.
Pokud kousek od psa řeže někdo motorovkou, tak se nedivím, že ten pes chytl rapla!!!!!

doko
25. čer 2014

@wildy to říká i manžel, že to budeme řešit až to přijde. ale my to teda máme vyloženě tak, že nechceme, aby byl s malou ve stejné místnosti. asi budeme za ty špatné, protože jeho bratr s manželkou mají ročního chlapečka a klidně ho nechají válet na zemi vedle psa, i když je ve střehu a neustále nachystaný. sami už jsme byli dvakrát svědky, kdy na dítě vystartoval, takže ho prostě tolerovat nehodláme ☹ no jak píšeš, snad budou tchánovci rozumní a pochopí nás 🙂

zdenkajan
25. čer 2014

No takže asi takhle by to bylo u nás.Kousl ju ale nechci ho utratit.Vyřeší to kotec bohužel je tam pro psa víc stresujících faktorů.Jednak špatná výchova tvých tchánovců.Teda podle toho že už pokousal.Navíc ta stavba my když zapnem míchačku tak pes pláče.Jdu s ním vždycky radši ven no bohužel opravit se to musí.Bohužel jak tak čtu pro tchánovce je pes sice důležitý,ale výchova veškerá žádná.Už proto že kdyby měl svůj kotec je to jeho území.Náš pes pobíhá volně po zahradě ,ale kotec má vždycky když se mu chce tak si tam zaleze a je to jeho útočiště.Zkus jim říct že každý potřebuje svůj prostor a i když běhá po celé zahradě nemá svůj vlastní prostor.Jinak bych tam přestala s malou jezdit.Svůj dům bych oplotila aby se tam nedostal.Jiné řešení asi není.Bohužel není to v psovi ale ve špatné výchově.Nejde jen o to pořídit si psa a dát mu nažrat a výběh.Jde hlavně o výchovu.

dorinek
25. čer 2014

@zuzana_ka - pes by měl mít svůj kotec a svoji boudu a měl by mít šanci odejít "do svého". Takovou reakci bych možná pochopila, kdyby pes neměl úniku, byl tam s nima zavřený.....

zuzana_ka
25. čer 2014

@dorinek Třeba neměl možnost úniku. Navíc zakladatelka psala, že byl uvázaný, takže takový hluk byl zřejmě fakt blízko něho....

mat_ova
25. čer 2014

Mám dva "velké" psy (setry), dítě na cestě, v rodině pět prťat. Tříletá fenka je v pohodě a s dětmi vychází, roční je puboš a chce si hrát = štěká, skáče, může dítě shodit. Ale nidky za ně nedám ruku do ohně, když si hrají, můžou být nebezpečné. Dítě jim může nevěděomky ublížit, a pes se jen instinktivně brání. Ovšem vždy je to o majitelích psa i rodičích zároveň, ne jen o jedné či druhé straně.
U nás to vždy funguje tak, že já se starám o psy, rodiče o děti = já si psy uvážu (kotec nemáme), případně musí být na místě (jezdíme s nimi i na celodenní oslavy, to dostanou místo tak, ať je můžu i uvázat nebo držet vodítko, aby se nemohly nečekaně rozběhnout. Rodiče si zase hlídají děti, aby psy neprovokovali (mají tendenci jim házet míčky, utíkat před nimi, dělit se o jídlo, apod.).

Takže u vás je dle popisu spíš problém v majitelích psa, než v samotném psovi....ten možná je vystresovaný a časem agresivní, ale určitě se s tím nenarodil....utracení je podle mě ta poslední možnost, nehledě na to, že je to týrání. Pes by měl mít kotec, nebo být uvázaný (pak je ale na tobě, aby jsi hlídala dítě, že se k uvázanému psovi nepřiblíží). Pokud to tchánovci nerespektují, nejezdila bych tam (píšeš o stavbě - je možné mít "vlastní" oplocené?)

Co se týče stavby, pes by měl být držen dál, ať ho to nestresuje. Míchačka, vrtačka, různé nářadí, všechno je pro psa cizí, stredující a potencionálně nebezpečné jak pro psa, tak pro člověka (zraněný pes kousne opravdu i vlastního pána, kterého jinak zbožňuje).

selverin
25. čer 2014

i když by asi pak bylo zle v rodině, život a zdraví dítěte je mi přednější... nešlo by to prostě nahlásit? už tak je dost lidí, které ten pes pokousal, jistě by se k tobě přidali a toho psa by museli utratit, páč by to měli nařízeno soudně? já bych tohle udělala i za cenu rozvodu, chlap a tchánovci, kteří si více váží nějakého psa než vlastního dítěte/vnučky by mi snad ani nebylo líto už je dál nevídat........

nita1984
25. čer 2014

@dorinek já nehodlám dokazovat, že dítě něco udělalo nebo ne.. jak píše tazatelka, pes je v jejich přítomnosti skoro pořád přivázaný, myslíte, že to pro něj není stres? Jak jsem psala a opakuji znovu.... NEJSEM NA NIČÍ STRANĚ a proti nikomu. Chybu udělali všichni, chápu matku, že se bojí, ALE VŠICHNI by si měli uvědomit, že chyba je na všech stranách, především proto, aby se podobných incidentů dělo co nejméně. MŮŽE MI PRASKNOUT ŽILKA, když čtu příspěvek, kde je napsáno... on na ní pořád vrčel a oni říkali ať je nechám, až jí kousnul !!!!!!!!!!!!! PROBOHA, TO NEMÁTE V HLAVĚ ŠPETKU ROZUMU???? Pes je šelma a vždycky ve stresu bude jako šelma jednat !!!! Já jen nechci, zas příští týden na nově vidět reportáž, např. jak byl utracen další pes, protože si matka neohlídala své dítě, nechala dceru s cizím RTW na zahradě a šla si vařit kafe !!! Mám psy spoustu let, miluju psy,ale to neznamená, že mi budou jíst z talíře, vrčet na kohokoliv, či nedej bože někoho napadnou... ale na druhou stranu já jsem povinna zajistit, aby nikdo neobtěžoval mé psy a nedostával je natolik pod tlak, že by se k podobnému řešení museli uchýlit....

krizecek
25. čer 2014

@nita1984 souhlasím... některé fakt nechápu.. denně řešíme to že náš JRT je prostě roztomilý, to jako jo.. Miluje děti, hned se s každým mazlí, ale co to je jako za zvyk že někde jsme, přijde cizí dítě a začne ho hladit bez dovolení a rodiče z toho mají ještě strašnou srandu.. Snad se nejprve zeptám ne.. Nerada bych pak řešila to že dítě ho nějak špatně chytne a pes se bude bránit!!!

A nejlepší je to jak každý píše že to dítě přece nic nedělá.. Blbost, pes se taky prostě jen brání když ho dítě špatně chytne, zatahá a rozhodně psovi nevěřím natolik abych ho nechala s dítětem samotného.. To je blbost jen a pouze těch lidí kolikrát že si neumí ohlídat dítě a nebo psa.. jednou je to zvíře

nita1984
25. čer 2014

@krizecek ... je to tak.. mám historku, kdy jsem málem umřela strachy o cizí dítě... nešlo o psa, ale o koně.. což je zhruba 700kg živé váhy a síly... zvíře, prioritně útěkové, ale..... situace.... byla jsem s hřebcem na vyjížďce (kdo neví, co znamená hřebec, tak potentní samec, který je si toho vědom 🙂 kůň ovladatelný, plně pod mojí kontrolou, nejsem žádné nezkušené párátko... z poza zatáčky na cestě kolem řeky vyšla skupinka 4 dospělých a dítěte tak pětiletého.... jsem zvyklá, když někoho míjím, ustoupit s koněm na bok cesty, zastavit (kůň když stojí a může se na potencionálí nebezpečí dívat, je mnohem klidnější) a čekala až skupinka přejde... dítě se najednou rozběhlo a s radostným výskotem se vrhalo koni pod nohy. Poněkud histericky jsem začala ječet na přítomné dospělé, aby si dítě odvedli, jestli nechtějí, aby ho kůň nakopl.... Za což jsem dostala vynadáno do krav a já nevím čeho dalšího, že jsem zlá a ani dítěti nedopřeju, aby si pohladilo koníčka, když má zvířata rádo..... takže asi tak.... kdyby se kůň jen pohnul, mohlo být dítě mrtvé, ale já jsem ta blbá ☹

krystynaraszkova
25. čer 2014

@marrei A tohle si tady ty zastankyne psů nejspíš neuvedomi dokud jim nějaký pes nezmrzaci vlastní dítě, samo nikomu nepřeji😉 ale proberte se dámy...některé názory mě tady zvedají ze židle...nelze nereagovat.

zuzana_ka
25. čer 2014

@krystynaraszkova
Váš názor "zabte psa at se s ním nemusíme otravovat" mě taky zvedá ze židle

jana0607
25. čer 2014

@mamina4140 To že tchánovci omlouvají psa, budiž. Ale co mě zaráží je chování manžela, na něj snad taky vrčel jak se přiblížil, ne??? To ho jako tou chůzí taky vyprovokoval??? Nejvíc by mi vadilo a mrzelo, že se manžel postavil na stranu rodičů a ne manželky. Zvlášť když už je prokázané, že ten pes už několikrát napadl. A to že malá tam nic nemá, znamená, že až tam bude ležet roztrhaná, tak to stejně bude tvoje chyba, že jsi malou neuhlídala??? To nemyslí vážně. Sama mám psa a neříkám, že je 100% -ale to se asi nedá říct o žádném psovi a jsem úplně alergická na demenci páníčků a paniček, kteří mají pro svoje ego velké psi a neví co s nimi. A nejlepší je jejich hláška, on nic neudělá, on si jenom hraje a pak se na nás valí 50 kg pes, který na nic nereaguje. A to nemusí být ani agresivní, ale tou nevycválanou vahou prostě ublíží, ušpiní, případně vyrazí pár zubů. Jsem v šoku a nechápu to!!! Upřímně pokud jim tam s manželem ještě pomáháte a nemusíte, nic od nich nepotřebujete na oplátku, už bych tam nepáchla, ať si klidně myslí, že jsem hysterka. Radši hysterka s živým a zdravým dítětem,kdyby se něco stalo, stejně byste se rozhádali, by neuznali chybu. A manžela bych teda začala řešit... No mnoho štěstí.

misugle
25. čer 2014

souhlasím s @mat_ova V první řadě zabezpečit psa a jako další krok zabezpečit dítě aby se nepřibližovalo do zóny, kde ten pes má své místo. Utracení mi také přijde jako opravdu krajní poslední možnost a hlavně pro tu se musí rozhodnout v první řadě majitel psa. Pokud byste tchánovce jakkoliv přesvědčovali k tomu ať ho dají pryč, věřte, že by Vám to stejně navždy vyčítali, že kvůli Vám ho museli dát pryč a že by už určitě nikdy nikomu neublížil a jaký to byl báječný pes atd. Hodláte v jejich blízkosti bydlet celý život, tak raději zvažte, jestli stojí za to to celý život poslouchat. Opravdu Vám nezbyde než se s nimi dohodnout a nejlépe to podat stylem, co bude lepší pro toho psa... jelikož dle reakce na danou situaci jim je jedno, co je lepší pro dítě. Věřím, že se dohodnete. Důležité je na tu situaci nezapomínat, lidi většinou udělají opatření po incidentu, pak je pes chvíli milionovej a ve chvíli, kdy to nečekáte znovu Vás nemile svou reakcí i na banalitu překvapí. Sama nevím, jak bych se zachovala, kdyby našemu psu ruplo v kouli. Opravdu mu hodně věřím, od štěněte jsme ho chudáka dost "trápili" jelikož jsme počítali s tím, že budeme chtít mít děti. Strkali jsme mu prsty i do očí, tahali ho za jazyk, za pysky, za uši. Nic takového ho teď nepřekvapí. On je ale kliďas od přírody. Děti miluje a když ho už nebaví, že po něm skáčou, sebere se a prostě odejde. Pak je samozřemě na nás, na rodičích srovnat si děti aby psa dále nepronásledovali. Je to kříženec německého ovčáka. Asi 30kg miláček. Dvouletou dceru s ním na zahradě klidně nechám samotnou... tedy většinou mi stačí jen z okna sledovat psa, on si jí pečlivě hlídá aby mu nikam neodešla kam nemá. Letos mu bude pět let a za celou dobu jsem ho neslyšela ani jednou zavrčet, ani když se něčeho lekne, neožene se zuby. Ale věřte mi, že při prvním náznaku - zavrčení, vycenění zubů, cokoliv co by nasvědčovalo možnému problému, by dostal čočku... a to jak ode mě, tak od manžela.
Mimochodem a to jako dítě jsem také byla napadena psem - německým ovčákem, je mi přes třicet a dodnes cítím jeho dech na svém krku, vrčivý zvuk slyším v uchu a pamatuju jak mě tráva lechtala na tváři, když jsem ležela na zemi obličejem do trávy a rukama si držela hlavu a krk. A to jsem byla hodně maličká... Mohly mi být tak 4 roky. Naštěstí se mi nic nestalo. Každopádně ten pes pak ještě jednou někoho napadl a tak ho nechali zastřelit. Přesto nejsem pro utrácení psů.

krystynaraszkova
25. čer 2014

Mám řešení a co takhle procházka s pejskem kolem asijského bistra?Ti by ho brali všemi deseti 😀 😀 😀 😀

curdibilka
25. čer 2014

Je mi toho psa líto, protože je evidentně špatně socializovaný a vůbec není vycvičený. :( Odmala jsem vyrostla se psy, když mi bylo 6 let, rodiče koupili rottweilerku, ta poslouchala na slovo jako hodinky, měla kvalitní výcvik a za celých 12 let, co jsme ji měli, nebyl jediný problém, natož, aby napadla někoho ze své "smečky". Máme skoro pětiletou dceru a k tomu 11letou labradorku a roční fr. buldočku a vše funguje, jak má. Pes musí od začátku vědět, kdo je pán a kdo mu "velí" a je jedno, jestli je to yorkshir, JRT, nebo RTW...Teď už se s tím pejskem bohužel nedá moc co dělat, utracení je krajní mez, spíš bych zkusila ho někde udat do zkušených rukou, do rodiny bez dětí. I kdybyste ho nakrásně nějak zabezpečili, nevěřila bych tomu a necítila bych se bezpečně - NO je schopen prokousat pletivo atp. a držet ho po zbytek jeho života někde pod zámkem? To snad ne, to je neskutečně kruté. :( Je strašně smutné, že si takového psa jakým je NO pořizují lidé, kteří s ním neumí pracovat, pak vzniká spousta neštěstí. Jsem opravdu velký pejskomil, ale tady stojím jednoznačně na vaší straně, dítě je dítě a může pejska i nechtěně vyprovokovat a tragédie je na světě. :(

marrei
25. čer 2014

@krystynaraszkova - přesně tak, ale je fakt hnusný riskovat zdraví nebo život vlastního dítěte, že "třeba si pes zvykne"... Prostě nedat šanci.... utracení taky teda moc neschvaluji, ale co s ním?? Našeho psa jsem nejdřív chtěla zabít, pak utratit (měl štěstí, že jsem potřebovali ještě týden po pokousání potvrzení od veterináře, že pes nemá známky vztekliny - protože ten první týden PO bych ho fakt zabila, žádný slitování...), pak se mi ale ulevilo, že si ho vzala mamka na dožití... přece jen mu bylo 11 let a prostě nebylo to výchovou, ale stářím, že začal být agresivní a nesnesl nové "členy smečky" (jenže kvůli psovi přece nezůstanu bezdětná, že jo). Ovšem kdo se dobrovolně ujme agresivního vlčáka... to je asi nereálné 😒

krystynaraszkova
25. čer 2014

@marrei No právě děti jsou to nejcennější co v životě máme... pes co tolikrát kousnul už jiný podle mě nebude.Jsem ráda že se naši toho psa zbavili. Jinak bych k nim už napáchla.

dorinek
25. čer 2014

@nita1984 -to co píšete, je samozřejmě pravda. Problém je v tom, že minimálně jedna strana (tchánovci) si odmítají připustit, že udělali chybu a ještě problém zlehčují přirovnáváním ke králíkovi. Pak se matce nedivím, že je hysterická a trvá na utracení, protože v takové situaci bude hodně obtížné zajistit, aby se to neopakovalo.

veronickalongipes
25. čer 2014

Neprocitala jsem to cele, ale vic nez reakce tchanu by me zarazila ta manzelova, to jako nestoji pri tobe a vasem diteti? V tom pripade bych se sbalila a nasla si podnajem.. A rozhodne bych nebydlela s tchanama..

ali34
25. čer 2014

@veronickalongipes ...já teda souhlasím, taky bych s ním nebyla, strašný ☹

mataharyy
25. čer 2014

Prvním pravidlem je, že dítě a pes nemůžou zůstat bez dozoru (ať je to čivava nebo argentinská doga) a zlatým pravidlem je, být stále ve střehu, kdyby jednomu z nich ruplo v bedně a dostal nějaký "dobrý" nápad 😅

Další věcí je, že pokud je to pes který už někoho napadl, tak by primárně majitel měl zajistit, aby se toto neopakovalo o to spíš když se v blízkosti psa objevuje dítě, tedy vhodným řešením je najít někoho kdo to s hafany umí a je schopen poradit s výchovou a výcvikem, případně objektivně řekne názor na to, co dál. Jsou zvířata v pohodě a jsou zvířata s labilnější povahou, pokud vím že mám psa labilnějšího tak to musím nějak řešit, s tím že se obávám že kotec v tomto případě moc nevyřeší, protože pes začne ještě žárlit, bude se cítit odstrčený a je dle mého pravděpodobnější že bude o to agresivnější 😒 A utracení mi taky nepřijde jako úplně nejšťastnější řešení, ale být v této situaci, prioritní je pro mě dítě, tedy bych zkusila nějaký nápravný výcvikový systém, konzultovaný s odborníkem, nebo bych hledala někoho kdo má zvířenu rád, umí s ní pracovat a byl by ochotný si takového psa vzít (dost často jsou to např. policejní/vojenští psovodi atp.), pes se tam může mít královsky a nebude nikoho ohrožovat 🙂

O příčině proč to pes udělal se tu můžete/můžeme dohadovat týdny a k ničemu nedojdeme, protože nikdy nemůžete vědět co ten pes (zvláště je li vystresovaný, či nevyrovnaný povahy), bere jako impuls, či ohrožení. A protože reálně není možné zjistit proč se to stalo, tak je zároveň nereálné aby se tomu v budoucnu předešlo a i když mám zvířata ráda, tak bych odmítala být vězněm na vlastním pozemku, jen kvůli nezvládnuté výchově, tedy řešila bych to nějakým z výše uvedených příkladů...

Kamarádi měli psa - dobrmana, byl v pohodě cvičený flegmatiky, kdyby na to přišlo člověk ho mohl natahovat všemi směry a ten pes nehnul ani brvou, ale jednou ho vyprovokoval jiný pes a dobrman ho pokousal, od té doby to bylo v háji, jestli tím že si čichl ke krvi, nebo se mu v mozku přecvaklo na útočný mód, těžko říci, ale od té doby se člověk musel mít sakra na pozoru. Měli ho doma ještě nějakou dobu, jenže pak dvakrát napadl těhotnou paničku, takže se pes vzal a jelo se s ním na chatu, kde s ním stále byl páníček, měl tam mnoho prostoru a klidu, chodilo se s ním na vycházky a zdálo se že izolace mu vyhovuje a bude to dobré, jenže pak šli na procházku a z procházky se vrátil pouze pes se zkrvavenou tlamou, další hodinu se hledal páníček, když se našel, byl v pořádku a hledal psa. Pes ho napadl a on ho v obraně praštil prvním klackem přes čumák. Ten pes neměl důvod ho napadnout, stejně jako neměl důvod napadnout paničku, ale prostě byl už nějaký zmagořený a nebezpečný, takže chtě, nechtě ho pak museli utratit, protože čekat na opravdovou tragédii nemělo smysl a byl to pes se kterým už nešlo bohužel nic.

Takže jsou i takové povahy které nepotřebují nějakou zjevnou příčinu a jsou útočný, navíc jestli byl za první napadení pochválen, tak se světe div. Jestli se teď cítí odstrčen, ohrožen nezájmem a snaží se zavděčit páníčkům a má zafixováno že když po někom vyjel, tak ho pochválili, není důvod (pro ně) aby to udělal znovu, ten pes nechápe že se to nesmí, nebo že dělá něco špatně, když předtím byl za to odměněn... Když jednou dítěti dovolíte hrát si s ovladačem a podruhé ho za to seřežete, tak bude taky zmatené a nevrlé 😉

katyajen
25. čer 2014

/plně se mi zatmělo před očima po přečtení článku. Sama teď řeším něco podobného. Tedy zatím se nic nestalo ale už je to fakt na palici. Policie byla u nás doma (bydlím v paneláku) 2x za poslední týden. Soused si do 2+1 k přítelkyni a starému opilému dědečkovi pořídil Rotvajlera ...to znamená že na asi 47m 2 jsou 3 dospělí lidi + pes jako prase. Psa venčí většinou paní ...teda venčí on venčí jí a ona vlaje za ním a to není žádná hubeňoura. Většinu dne, ale tráví stylem sedím před domem na lavičce nebo hned vedle vchodových dveří a člověk se bojí projít já tedy ano. Mám 2 letou holčičku jsem v 8 měsíci takže na utíkání před psem nemám fakt předpoklad. Pes je věčně bez náhubku a tak to můj muž začal řešit. První seřval paní ať psovi dává náhubek když už si takové prase museli pořídit ...prý né je venku. Tak volal policii. ANO pes s 30cm v kohoutku musí mít vodítko i náhubek. A teď v sobotu opět heselice před domem, manžel už dost nevybíravě před malou i tchýní se hádá s pánem od psa. Opět bez náhubku v klidu si aportuje před domem. To už volala na manžela policii souseda. Dostali opět pokutu. Pes vyjížděl po manželovi, prý kdyby si ho pohladil tak ví že je hodná. Proč si asi má člověk hladit cizího psa když mu nevěří a ani panu majiteli. Člověk co sedl za volant opilej a má IQ padajícího listí mi nebude nic vykládat. Vtipné bylo to že by za psa dal ruku do ohně a když mu pan policista ukázal kousnutí od vlčáka tak se hned přidal ukázal své kousnutí os svého ex psa. No výsledek je ten že je příměří pokud bude pes na vodítku a náhubku. Pokud né tak má pán smůlu manžel začal chodit na střelnici a do prázdnin bude mít zbrojní pas. Raději prevenci než oplakávat co se nedá odčinit. mamina4140 nechápu tvého muže a už vůbec né tvou tchýni. Pes je očividně agresor a já bych tam opravdu přestala jezdit zdraví dítěte je nejdůležitější. A za případné zdravotní následky by Vám malá poděkovala. (to v tom lepším případě)

veruunek
26. čer 2014

Máme sice ,,jen" jorkšíra, který je magor- miluje každého, a je i dost submisivní, stále leží na zádech, plazí se po nohou, člověk na ni špatně kpukne a klepe se, ale i tak miluje všechno a všechny... Kamarádky novorozenou hlídala ve vajíčku, spala těsně vedle něj, kdykoliv kňoukla, hned hledala někoho, kdo by jí utišil, nebo se jí sama snažila tišit, šťuchala do ní čumáčkem 🙂 Miluje i pošťačky, PPLáky, všechno a všechny. Někdy je problém tu její radostičku ukočírovat, ale je fakt, že má fobii (nebo respekt) i z naší potkanky. Chodily jsme na cvičák, umí poslechnout na slovo, nemám s ní problém. Ale sama jsem trvala na tom, že výcvik mít musí, i když její plemeno je brané jako gaučák. A jsem ráda, že jsem tak udělala. Je mi líto zakladatelky a stavu s tchánovcema. A tou stavbou. pes je bohužel odrazem svých pánů :/

castava
26. čer 2014

Je velmi jednoduché odsoudit psa a nechat ho utratit. Zároveň je hodně těžké vidět jak ,,domácí mazlíček,, napadá lidi kolem sebe a neřešit to. Tuto sizuaci jsem nezažila doufám, že nikdy nezažiju! Mám pejsky moc ráda a tak bych před utracením dala přednost někomu, kdo tuto problematiku pejsků řeší (myslím tím nějáký výcvik). Pokud je však pejsem starej, tak výcvik už moc nezmůže a pejsci ve stáří můžou mít více podnětů k útoku. Potom je ta situace ještě horší. Pejska se synem nikdy nenechávám o samotě i když si rozumí, protože nevím jak by pes reagoval bez mé přítomnosti. A u babičky, která má pejska 13 let, tak tam malého zcela separuju od psa. Je to z důvodu stáří pejska a také, že pejsek není zvyklý na děti a tak ho nechci zbytečně dráždit.

nae
26. čer 2014

@katyajen K tvojmu príspevku len toľko - klobúk dole pred tvojím manželom, že je správny ochranár svojej "smečky" = rodiny, a robí pre to maximum. Fakt super chlap.

cikado
26. čer 2014

@krizecek není pravda ,že pes zautočí na člověka jen když mu něco udělá nebo ho vyprovokuje ,my měli v ulici pěknou zákeřnou bestii ,požrala tam kde koho a vždy šel zezadu ,úplně nečekaně ,bezdůvodně ,věčně volně puštěný na ulici a nikdo sním nic neudělal ,protože stížnosti se většinou minuly účinkem ,majitel byl docela velké zvíře ,vždy se to zahrálo do autu až jednou pes nečekaně zmizel ,asi se naštval nějaký rodič od pokousaného dítěte na ty útočil nejraději

mamina4140
autor
26. čer 2014

Holky diky za nazory.jedna pani tady hodne bojuje za psa ale sama vlastbi dite jeste nema.po porodu budete mit jine priority..a mohu vam rict tak jak po ni skocil a trhl ji za ruku sem myslela ze ji ma na pul.ten kdo to zazil vi o cem mluvim.celou dobu byl pes volne uvazoval se jen tehdy kdyz tam jsou delnici kteri rekonstruuji cast toho domu pro nas.jinak pes normalne byl vzdy v pritomnosti minimalne jedne dospele osoby kdyz tam bylo dite vzdy byl okriknut kdyz byl v blizkosti ditete bliz nez my.ale to ze predtim nejakou dobu jsme se tam pohybovali pes byl uvazany a ok a po zastaveni a nic nedelani pes po ni skocil to byla vterina nedalo se nic delat.kdyz vam dite spadne je to taky vterina a je odrena pusa.a ani sem to necekala.psa nesnasim neverim mu ale vzdy sem se snazila snim vyjit nosila mu piskoty a aportovala snim vzdy donesl klacek vrtel ocasem stekal a chtel si semnou hrat jedina ja sem se mu posledni dobou venovala aspon trosku a on udela tohle.vzdy sem si rikala jak bude fajn poridit si psa a ja si ho neporidim a ani za deset ket nezmenim nazor do baraku psa nechci.nikdy.rekla sem ze pokud ho neutrati fajn ale bude kotec a dokud ne pokud dojedemw pes bude uvazanyna dvore a dcera ven nepujde!!! Bohuzel je barak do elka a je spolecna zahradka za barakem oplocena a za ni dvur pes I dite si oplocenou zahradju umi otevrit!! Dite kdyz se rozbehne nez zareagujetw je v druhe mistnosti co znamena I s otwvrenim bbranky.a pes je me uplne volnej ten den u me akoncil a kecy on si zvyka apodobne neexistuje pokud neni prvne dite a pak pes nikdy si nezvykne

katyajen
26. čer 2014

@nae děkuji moc Jeník je taky potěšen ...teď si přečetl i můj příspěvek ...a prý to má udělat každý chlap