Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Po dovolené s tchyní přišel s rozvodem!

brambur
8. zář 2020

Ahojte děvčata, nadpis je opravdu reálný a vše se díky dovolené s tchanovcema děje.
Tíží mne to a proto mi to nedá se o můj příběh podělit a klidně i Váš názor si ráda přečtu. Chvílema jsem z toho celá vypatlaná, nebot mi ani nedochází s kým jsem žila.
Podotýkám, ze tchyni jsem od prvního dne měla velmi ráda, brala jsem ji skoro jako maminku (se svou nekomunikuju, je to alkoholička), když mi bylo ouvej nebo jsme se s mužem nepohodli, vyslechla a dokazala i poradit. Postupem času jsem zjistila, ze to byl omyl, me citlivé informace použila proti mě.
Ale zpět k té naší dovolené roku.
Už na začátku to jemně skřípalo, ale mávala jsem nad tím rukou. Jakoze, kdyz jsem mela udelat jídelníček, tak jsem jej udelala a poslala tchyni na schválení, z jejich vet rekla, ze ok, ze ona nakoupí maso a ja zbytek. Dva dny jsem litala po obchodech abych vse sehnala. Na dovolene jsem zjistila, ze nakoupila jeste půlku nakupu co jsem nakoupila ja, ok jemne me to nastvalo, nebot jsem to kupovala z posledni výplaty (díky covidu jsem přisla o práci) a mohla jsem penize radeji ušetřit (tchýně peníze neřeší, je dost za vodou). Kazdy den jsem mela zjevne na starost vse, po ranu jsem chodivala běhat, s manzelem i tchánem, ona hlidala nasi 3letou dceru. Ani jedno rano se nastalo, ze by nachystala snidani. Takze kdyz jsem doběhla spocená ják vepř, jinak to neslo po ranu jsme meli 32°C tak jsem hned letela ke sporáku nahřát pečivo, udelat vejce, nachystat obložene talíře, kavicku a pitivo, rikam si stale ok, jednou si tu snidani treba dam osprchovana a jen tak si k ni sednu. Nedela nic, ani s obedem ci odpoledni kávou, kdyz si tchan rekl, odpoledni kavicku jsem donesla i s nečím dobrým, vecere si do režie vzal manzel ci tchan. Takže jsem nějak skousávala, že tedy budu kolem nich skákat, manželovi jsem se zminila, začal tedy umývávat nádobí. Ovšem čtvrtý den jsem už bouchla, manžel ani tchán ráno na značkách nebyli tak jsem si šla zaběhat, když jsem přišla domů tak se nic nedělo, opět jsem tedy šla vše nachystat a když jsme usedly s dcerou ke stolu říkam manželovi, že at zavolá rodiče, že snídaně je na stole, každý den tak chodili. Manžel najednou vytasil, že tady nejsou, že sli do mesta. Což jsem nepochopila, tchyně mi mohla aspon napsat, nebo dat vedět večer předtím, každé ráno bylo stejné, v tu chvíli jsem si už řekla a dost, tohle obsluhování už mě nebaví. Odpoledne jsem mluvila s mou babičkou, má radost, když ji posílám fotky malé a když někde jsme tak ji to popisuju co a jak kde je, poté se mě zeptala co tchánovci, jak to zvládám (babička mě od další dovolené odrazovala), upřímně jsem ji řekla, že toho mám dost, že mě to tam s něma nebaví a že už chci domů, že to byla blost s něma někam jezdit. A tu se stal kámen úrazu, tchýně to slyšela a v tu chvíli po mě začala řvát do telefonu, co si to dovoluju o nich říkat, tak jsem ji uklidnila, že dotelefonuju a můžeme si o tom promluvit. Když jsem domluvila tak jsem po chvíli šla k ní si to vyříkat, neboť v klidu by to asi nenechala. A tam na mě spustila, jak jsem zlá, nikdo mě nemá rád, problémová, ani rodiče mě nemusí ( s tatínkem spolu normalně fungujeme, jen mámu jsem po tom všem alkoholovém opíjení od sebe odstřihla), jak je můj muž semnou nešťastný a že zařídí, aby nás rozvedla a že mi vezmu dceru. Tak to bylo už příliš za to, že jsem řekla, že je s něma nuda... Na to jsem si sbalila věci a odjela s malou domů, protože za to co jsme na ně řekla, aby šahala na mou rodinu a nejvíc na mou opilou matku, kde ve výčitkách mi dávala za vinu alkohol mé matky a atd (svou matku mám v sobě vyřešenou a uzavřenou) a dále mi rozbrečela dceru, že mi ji vezme.
Chvílema jsem se proklínala, že jsem se sbalila a odjela, nebot cesta nebyla moc super, ale s malou jsme to zvládly. Nešlo tám zůstat po tom všem co mi řekla. Manžel za 4 dny co v Chorvatsku zůstal se neozval, pouze mému otci psal jestli jsme dorazily v pořádku. Poté co přijel se 4 dny nebavil, úplný ignor, poté jsem zjistila, že začal dělat právní kroky, ale nic bližšího jsem se nedozvěděla.
Co by jste dělaly?

amazonkajanik
8. zář 2020

@brambur má co chtěl. Když se nechá manipulovat matkou,dělají z tebe otroka a špatnou na všech stranách,bude ti líp bez nich. A že ti vezmou malou?! Tss,maximálně střídava péče,to by museli mít sakra páky,abys o dceru přišla!

linee
8. zář 2020

@brambur mne to prijde jako velke nedorozumeni a podle mne vznikl problem nekde jinde. Nerikej mi, ze z jedne hadky by prisel hned rozvod. Navic, snad musel videt i on sam, kolik si toho tam delala na dovolene ve srovnani s jeho matkou. Projde mi to jako uplne nedorozumeni. Na druhou stranu....mrzi mne, ze v takove situaci se postavil na stranu matky a ne na tvoji stranu (at uz byla pravda kdekoliv). A bydlite ted spolu? Normalne bych si s nim jeste jednou o cele veci promluvila. Nerikej mi, ze podle toho, co jsi popsala by se hned rozvadel. A pokud ano, tak hledal jenom zaminku. Dceru ti tchyne vzit nemuze, toho se neboj. Opradu se s nim promluv.

orchidis
8. zář 2020

@brambur Tak a teď pravdu, co jsi do toho telefonu říkala, jo? 🙂
A jestli je manžel takovej posera, že by se kvůli tomu s Tebou rozved, tak to není chlap, ale nezralej maman s Odipovským komplexem :-P. Tam muselo být už něco předtím...
Hele já bych s tchýní na dovču fakt nejela, ale zas tyhle storky o tom, jak jsi zpocená dělala kávu mě taky baví... měli jste vyběhtnout dříve, nebo se s chlapem u toho chystání snídaně prostřídat, aby jste se ocákli od potu oba. Byla bych ráda, že hlídá dítě a s chlapem jen zapracovala na organizaci... tyhle žabomyší problémky... :-P. Řeší se kraviny a pak je z toho pr*ser...

mmhanka
8. zář 2020

Hehe mě to připomnělo můj příběh nakonec jsem rozvedená děti mám v péči a jak tvrdil že.ma apky ukázalo se že jen kecal a já tím rozvodem našla skvělého chlapa který nás miluje všechny 3 ♥️

meronym
8. zář 2020

@brambur A pred tim bylo vase manzelstvi v poradku? (Jenom) kvuli tomuhle by se rozvadel jen nesvepravny hnup... nebyla to spise ona posledni kapka?

irmamala
8. zář 2020

Nadpis mě docela pobavil, protože po dovolené s mou tchýní bych přišla s rozvodem já 🙂 Stejně jak píšou nade mnou, těžko soudit, přijde mi to takové dost těžko uvěřitelné, že by normální fungující vztah krachnul na tom, že se jednou pohádáš s tchýni. Buď je to trochu jinak než je tvůj pohled, nebo jsi úplně slepá a žila jsi vedle totálního kreténa. Pomlouvat někoho do telefonu a být přistižen je vždycky blbé, nedivím se, že se nasr... To co ti vadilo na dovolené mi taky nepřijde nic strašného. Hlídala ti každé ráno dítě, aby sis mohla jít zaběhat, večeře dělal tchán s manželem, nakoupila jídlo.... Nevím no, jestli jsi jí brala na dovolenou jako hlídačku a kuchařku, tak to jste si měli asi vyjasnit před odjezdem 🙂

brambur
autor
8. zář 2020

@orchidis jak jsem psala, ze uz tam toho mam dost (mysleno, delam tu sluzku) ze me to tam s nema nebavi (tchyne hovno delala, po večerech popijela a vzpomínala na manžela za detsvi), ze uz toho mam dost (dovolena to nebyla, ustavičně rvala po svem muzi, mala nesmela na krok, nebot by se zranila dle ni). Manžel bohuzel neviděl asi nic co jsem tam dělala.
Každopádně, kdyz jsem ji vse vysvetlila a myslim si ze vklidu a v pohode, nemela se uz nad cim rozčilovat. Zacla vytahovat na me urážky, blbosti a pak mou rodinu. Nechtela jsem ji dávat sanci me nastvat, nebot hadat jsem se nijak nechtela.
Manzel hlavne pred dovolenou byl sama láska, meli jsme klidny a pohodový vztah. Na dovolene uz se po me sapal, ze začneme uz delat na druhem prckovi. Mame stavet dum, vse v řešení, tchyne mi vzala i auta, ktere jsem mela pro skolku, nakupy konicky s malou. Bohuzel, nepoznavam jej a sama nevim vedle koho jsem 4 roky zila.

mariegroth
AMBASADORKA
8. zář 2020

Take mam tchyni, ktere jsem verila a to co jsem ji sverila bylo pouzito proti mne. To s tim jidlem mi delala taky 🙂 Myslim si, ze v tvem pripade ona je v domeni, ze jako “mlada” musis soupat nohama a posluhovat jim. Takhle to bylo pro ni, Kdyz byla mlada. Tvoje tchyne asi umi dobre naockovat tveho muze. Promluv si s nim. Sednete si jako dva dospeli lide

brambur
autor
8. zář 2020

@amazonkajanik no tchyne se tak cítí, dela ze me blazna :D prej, ze jsem protoze kdyz ma matka alkohokicka nasekala prusery, musela jsem to za ni resit, trochu jsem to nezvládala a nasla si psychologa. 3 roky jsem docházela, abych mela cistou hlavu. Zadny alkohol, drogy ci leky. To mi tam vytahoval, ze jsem blázen, hlavne ze sama zere neuroly jak lentilky, nebot ji bolí, ze ji pred 7 roky umrela maminka. Manžel je zanepratdnrny praci, od pondeli do pátku o nem moc nevím. Ale prej to zařídí, ze mi ji vezmu

brambur
autor
8. zář 2020

@meronym my uz na dovolene meli zacit delat na miminku. (Koncily my me dny) v cervenci jsem prisla o práci, mamka me zaměstnaný u nich na firmě nasledujici mesic, ať mi vyjde rodičak. Sem tam přišel nejaky mrak, ze jsme nepohodli, ale nic aby to cedlo k rozvodu. Loni jsme koupili pozemek, letos už cekame na schvaleni, nechápu ani ty jeho plany co měl...

brambur
autor
8. zář 2020

@mariegroth taky mam ten pocit, ale tohle dovolena nebyla... manzel se bohuzel i po 3 tydnech stav u do role, nechci s tebou mluvit, nechci s tebou nic resit. Otocil se o 360 °C. Nikdy takovy nebyl

amazonkajanik
8. zář 2020

@brambur no tak tchýně je extra magor!moje mamka se zrovna rozvadela,když jí umřela maminka (já babičku nepoznala,narodila jsem se o 5let déle) a do hrobu ji chystala sama,brachove se na ni vysr ...A žádný prášky nepotřebovala. Jestliže jsi vydala tolik energie na pomoc matce,je jasné,že budeš potřebovat dobýt,klidně za pomoci psychologa. Tohle jim prostě každej normální soudce smete ze stolu!
Ale jinak je to evidentně sebestretna svině!

mmhanka
8. zář 2020

@irmamala to mě pobavil začátek vaší odpovědi 😅😅😅

teeerez
8. zář 2020

To je smutne, ale nechce se mi verit, ze by to byla jen ta dovolena? Fakt predtim vubec nic? Ale tak neudelas nic, zkus si s manzelem vecne a v klidu promluvit a i rict, ze je ti lito jak se situace vyvinula - presne vse cos tady napsala nam. Asi bych jako posledni pokus rekla, ze si myslis, ze byste meli zkusit poradnu - preci jen mate dite, meli jste plany, mate spolecny majetek.
Pusobi to jako takova priblbla obecna rada - jdete do poradny - ale pohled treti osoby muze velmi pomoci.

Mezi nami - omluvila jsi se tchyni? Ano, tchyne hoooodne prestrelila, ale ty jsi to spustila a vis jak se rika - moudrejsi ustoupi....
Navic z toho co pises - chtel po tobe nekdo abys kazde rano delala takove snidane a vsechny obskakovala? Mozna si proste nikdo nevsiml, takze to pro ne byl "blesk z cisteho nebe", ze jsi nespokojena a citili z tveho telefonatu babicce "zradu"?

Ale to asi neni pointa, za me je pointa velmi zvlastni chovani manzela. Nevim jestli bych, kdybych byla v tve kuzi, zvladla prejit, ze "pripravoval" rozvod na popud tchyne po obycejne hadce :(

zuzineckah
8. zář 2020

Hele a není to tím, že si o něm předtím nic moc nevěděla?? Píšeš, že si 4 roky vedle něho žila a dítě má přes 3 roky... Nevychází to tedy vůbec, ale odpovídalo by to takové té známosti, hups, tak se vezmeme, když už čekáme

brambur
autor
8. zář 2020

@zuzineckah no taky nazor, ale nemyslim si, ze by jsme v tu dobu usilovali mervomocne o dite. Predtim jsme se pul roku stykali, ja dost odolavala jit do vztahu, byla jsem po rozchodu. O prckovi jsme oba mluvili a chteli, ze mala prisla tak rychle jsme oba nečekali, ale byli jsme šťastní. Chtel svatbu, kdyz jsem byla tehotna, to jsem odmitla, ze chci at si ten den vsichni užijeme, tak svatba prisla loni.

katkas75
8. zář 2020

Totální mamanek je tvůj manžel... Opravdu věřím, že předtím nemusely být žádné extra konflikty. Prostě jen nepřišla situace, kdy by se takto projevil. Vidím to ve svém okolí bohužel častěji, než bych chtěla - až přijde určitá situace, maminky svůj vliv rozjedou naplno a mamanek se raz dva chytí! Mohly být signály, neříkám. Ale někdy to člověk nevnímá.
Upřímně nevím, jestli se takový chlap může vzpamatovat. Ráda bych si to myslela, ale je to ojedinělé. Snad jen mu natvrdo předestřít realitu, kam to nevyhnutelně povede, a buď se vzpamatuje, nebo ne. Když ne a zůstaneš s ním, bude to horor...
Tchýně by zasloužila jasně nastavit hranice. Nejlíp od synáčka, to je jasné. Ale když to nepůjde od něho, bude to nutné od tebe. Furt to bude babička tvého dítěte.
Mě toto chování chlapů vždycky úplně vytočí! Je mi z toho zle... Má sakra už svoji rodinu!
Drž se...

marketka_m
8. zář 2020

to jsi z chorvatska jela sama? obdiv...
jinak si taky myslim ze to nebudr jenom o dovolene..ale ze toho bude vic..musite si srfnout s manzelem.tady to nikdo nevyresi..vy dva nejlepe vse vyjasnite..komunikace!!!

brambur
autor
8. zář 2020

@marketka_m tak kde ten problem muze byt, meli jsme zacit delat na druhem dítěti, kupu planu, pokid by byl nestastny nic neplánuje a přeci si neudelam dalsi dite jen tak, kdyz chci nekoho opustit. Tohle mi hlava nebere. Navic, nenapsala jsem to tu sem, ze to ma nekdo vyresit.. pro me je to docela nepochopitelné, na plno veci odpovedi nemam, muze mi je dat jen sam manzel, ale ten jakoukoliv komunikaci o nas dvou odmítá.

tulikiss
8. zář 2020

@brambur sedni si s nim a vklidu se ptej, jestli nebude chtit odpovidat a resit vas dva, tak reste jak si to predstavuje dal(rozvod, alimenty, dite). pokud jeden nechce tak neni co resit.

marketka_m
8. zář 2020

@brambur preju Vam at si brzo sednete..bez deti...a nalijete si cisteho vina.. mam znamou ktera taky nechapala..taky si "poridili" dite a pak byl rozvod hned.. vice mene dite z natlaku.chlap nechtel.ona tvrdila ze netlacila.on to tak ale citil..uz dlouho s ni nebyl stastny..kazdy delal to sve..na prvni pohled fungovali spolu ale v realu kazdy delal to sve..ale na to prisli az kdyz si sedli a uprimnr a bez hadek a vycitani kazdy rekl jak se citi...

zuzineckah
8. zář 2020

@brambur hele, já to nemyslím nijak špatně, ono to může leccos vysvětlovat. Ptala jsem se jak jste spolu dlouho. Že mi připadá, že jste se vlastně neměli vůbec šanci poznat... Asi ti nemusím vysvětlovat, že až když prvotní zamilovanost opadne, tak se člověk vybarví (což by u vás odpovídalo tak době těhotenství plus možná první rok po narození dítěte...)

brambur
autor
8. zář 2020

@zuzineckah urcite prvotni zamilovanost vysvětlovat nemusis, za tu dobu si myslím, ze jsme se poznali celkem dobře, bylo několik momentů a vime o sobe dost 🙂 a na druhou stranu v mnoha věcech si sedime. Pak si myslim, pokud mnoho lidí ceka az se prvni z nich vybarvi, klesla by nam porodnost.

klokanka31
8. zář 2020

@brambur Promiň ale tvůj manžel je pěkný kr*tén, nechat se takhle ovlivnit matkou.

brambur
autor
8. zář 2020

@marketka_m u nas, ale zadny nátlak na dite nebyl. Oba jsme si prcka prali a ani na druhe jsem nic neříkala, chtel sam. My delame vetsinu veci spolu i konicky mame stejne.

brambur
autor
8. zář 2020

@klokanka31 zacinam souhlasit.

martinau5
8. zář 2020

Nečetla jsem celou diskuzi, tudíž nevím zdali to tu už padlo. Ale být vámi tak se připravují na to nejhorší a rychle sháním práci a nějaké zázemí v případě rozvodu

llluckaaa
8. zář 2020

@brambur Hele a mluvila jsi s ním pořádně od té doby, co jsi se pohádala s tchýní? vysvětlili jste si, proč co a jak? Když se na to dívám z pohledu tvého muže - tchýně vám tam hlídá dítě, abyste mohli oba běhat, on dělá s otcem večeři... nezní to jako že bys tam musela kolem nich pořád lítat. A řekla jsi tchýni, že si tu přípravu jídla rozdělíte, nebo jsi to dělala sama dobrovolně a pak jsi na ní naštvaná, že to děláš ty? Jeho mámu pomlouváš, hádáš se s ní, zmizíš bez vysvětlení s vaším dítětem sama na takovou dlouhou cestu, neozveš se mu... on se musí ptát tvého otce, jestli jste v pořádku dojeli... Hele, nevím, jestli byl scénář takový, ale pokud ano, být na místě tvého muže, tak jsem na tebe pěkně nasraná ☹ Do toho si připočti, že jeho máti ho celou dobu zpracovávala a šla proti tobě. Se nedivím, že plácne něco o rozvodu, pokud to takto probíhalo, v jeho očích jsi asi dost zklamala. Musíte si hlavně vy dva pořádně promluvit.
Jinak teda tvoje tchíča... no škoda slov ☹

brambur
autor
8. zář 2020

@martinau5 no ja jsem jeste na mateřské, o práci jsem pred mesicem prisla diky covidu, prijem mam tedy leda mateřskou. A zázemí? Která manzelka ma na ucte odlozeno, aby se postavila na vlastni nohy? Ja teda ne.

brambur
autor
8. zář 2020

@llluckaaa nemluvili, nema zajem. No nevim jak moc hlídá dite tech 20 minut ráno ji za cely rok nezabije, moc s malou pres rok cas netravis. Ne nedomluvili, nebot každou dovolenou jsme se stridali, tady nic neprobíhalo, nebot malou nenecham cekat nez se babi uráčí, a promin, jidlo na gril umim taky hodit radeji nez pak stát v kuchyni vse umýt. Nebot kuchyn byla spojena s loznici, do rana by vse smrdělo. Takze po veceri umýt, okoupat malou, uspat. A na vecer si na terasu poslechnout příběhy z manželova detsvi ktere tchyne kazdy vecer vytahovala.

Sem začni psát odpověď...

Odešli