Po porodu nemám chuť na sex. Vyhledat odbornou pomoc?

30. říj 2021

Jsem tři měsíce po porodu a nemám absolutně chuť na sex. Naopak, kterýkoliv přítelův dotyk se mi hnusí a příčí. Přitom jsem neměla komplikovaný porod, ani šitá jsem nebyla. Spali jsme spolu od konce šestinedělí asi 3x nebo 4x. Vím, že to už příteli chybí, ale jsem ve fázi, kdy se ani kvůli něj nedokážu přemoct. Myslíte, že mám vyhledat odbornou pomoc?

ladyhacek
30. říj 2021

První nebo druhé dítě?
Já měla druhého císařem a ty první týdny/ měsíce jsem také byla bez chuti. Žádnou pomoc jsem nehledala, ani manžel to neví.
Sex byl, ale neužívala jsem si ho, nebo ne tolik jako dřív. Trvalo to, ale zase je to tak nějak v normálu. Někdy se mi chce někdy ne, ale není to to co bylo.
Syn má už tři roky a kdy přesně se to zlepšilo už nevím. Min půl roku, možná rok to trvalo.
Pokud se ti něco nezdá, necítíš se tak pomocí od odborníka nic nezkazís 😉

autor
30. říj 2021

Máme první dítě. Představa, že tyhle stavy trvají rok, mě ubíjí.

neomenia
30. říj 2021

Kojis? Pokid ano, je to uuuuplne normální, jsi nastavena byt nejaky cas jen mama, ne milenka, je to hormonálně dané, nerikam u všech, ale u většiny žen.
Pokud nekojis, taky je to v pořádku, tam spíš by hrala toli unava atd .

V každém případě, zlepší se to, uvidíš. Ale priteli vysvetl ji, ze se na to zatím moc necítíš. Pokud je dobrý partner, pochopí to a dá ti čas. Natlakem by se to jen zhoršilo. Chce to opravdu cas, ale bude to lepší a lepší, neboj 🍀🍀🍀

kafr
31. říj 2021

Úplně souhlasím. Sex po porodu nebyl po 6 nedělí, ale po 6 měsících. Chuť 0, spíš jen z povinnosti, absolutně se mi ty doteky příčily. Taky v tom vidím hormony + únavu. Přešlo to s koncem kojení, ale i tak ten čas na sex už není "kdykoli".

radkan91
31. říj 2021

Ahoj, je to úplně normální. Měla jsem to stejně. Vše se vrátilo do starých kolejí až když se mi vrátil cyklus.

aguu
31. říj 2021

Je to normální, mě to potkalo po porodu třetího dítěte. Byla jsem naprosto frigidní. Co pomohlo? Čas, spousta a spousta komunikace a trpělivost manžela. Hodně tulení, blizkost a časem se to poddalo. Trvalo to tak rok 🤦

aspie83
31. říj 2021

Mladšímu bude teď rok a chuť na sex nemám vůbec 🙄 když už na něj dojde, musím se hodně přemáhat.. přitom dřív jsem měla sex hodně ráda. Ale pořád kojim a mám kluky 20 měsíců od sebe, tak si pořád říkám, že to třeba časem zase přijde 😉 doufám 😄

95newmommy2020
31. říj 2021

Já mám skoro dvouletého, a chuť nemám vůbec nikdy. I bez kojení. 😁

sussi0623
1. lis 2021

Mám od porodu druhého dítěte rok a čtvrt. Dřív mě sex bavil, orgasmus nebyl problém. Teď... Nemusela bych to mít vůbec a orgasmus se patrně někde ztratil na porodním sále.
Osobně si myslím, nebo možná spíš doufám, že až se zmírní únava z nočního vstávání, zase se to zlepší. Ty máš teď vůbec období největšího náporu. Ono se to uklidní, usadí a třeba bude ještě líp než před porodem! 👍😉

herbinaaa
25. pro 2021

mam jedno dítě a měla jsem to samé a po 3 měsících jsem si koupila afrodiziaka a pomohlo mně to. Po časese vrátilo vše do normálu