Podezřelé chování otce k dětem. Máte zkušenost?

lucinkadobra
23. říj 2021

Máte prosím někdo zkušenosti s opravdu podezřelím chováním otce k vlastnímu dítěti ? Že by se dítěte například dotýkal jinak než je obvykle ? Nebo jiné náznaky odchylky běžného chování rodiče k dítěti ? Zatím jen pozoruji. Nechci udělat nějakou chybu. Nevím, co dělat. Třeba se pletu. Děkuju všem.

kobarka
Autor odpověď smazal
Zobraz
zlorenka
23. říj 2021

@lucinkadobra zkusenost (dikybohu) nemam, ale poradila bych se o postupu tady https://www.rodicovskalinka.cz/ případně tady https://www.bkb.cz/

jjasmina
24. říj 2021

@lucinkadobra musíš vědět sama jak to chodí u vas, já byla zneuzivans léta, takže mám oči na stopkach

tasimia
24. říj 2021

@lucinkadobra a co konkrétně pozoruješ?

michaela_2
24. říj 2021

@lucinkadobra osobní nemám, ale mluvila jsem kdysi s jednou známou, která pracuje jako sociální pracovnice a říkala mi, že většina těchto případů, se děje takzvaně za zavřenými dveřmi. Na dítěti určitá varovná znamení znát pokaždé jsou, ale ten dotyčný dospělý si často dává pozor, aby se tak nechoval před ostatními.
Takže kolikrát takové to přehnaně infantilní chování a mazlení, vypadá sice divně, ale nemusí nic značit.
Nepíšeš ale žádné podrobnosti, takže toto je jen postřeh na dané téma.

luckabatlalova
24. říj 2021

Zneužívající bývá nejčastěji intrafamiliární (v ramci rodiny, širší rodiny), málokdy to bývá někdo cizí :( Já jsem v tom na pozoru. Kamarádka to zažila u svých dětí a od té doby jsem možná až moc paranoidní, ale věřím svému instinktu. Pokud říká, že je něco špatně měj se na pozoru, ona dlouho různé drobnosti ignorovala, nechtěla si to připustit. Staral se ukázkově jak o společného tak jejícho syna s předchozího vztahu.