Podraz? Manžel chce po svatbě u sebe svou 15letou dceru

marikaki
11. dub 2014

Manžel má dceru která má patnáct. Máme kamarádský vztah, ale nemám na to! Do teď ji měli ve střídavé péči, spíše byla u maminky. Kratce po naší lednové svatbě mi manžel oznámil že zůstane na nějaký čas s námi. Nenamítala jsem. Dneska jsem se ale zeptala jak to vidí do budoucna. Má zůstat s námi. Jeho bývalá bydlí ve stejném městě. Jsou stále v kontaktu. Já se ale vdala za manžela s tím že u nás bude jeho dcera třeba na víkendy. Stydím se, ale nechci jí tady mít neustále!!

sarriku
11. dub 2014

@luciebx děkuji, jsi zlato:-*
Já toho chlapa taky obdivuju, jenom ta jeho bývalá by zasloužila, nestarat se o dítě, vždyť v tomhle věku musí tu citlivou péči dostat nejvíc, i když se zdá zdánlivě, že o ni nestojí. Musí vědět, že i přezevšechno, co dělá, řekne atd, ho mají doma pořád rádi.

sarriku
11. dub 2014

@tarra27 Jo, mě by to třeba potěšilo, přijdeš do cizího a najednou už tam nejseš na návštěvě, bála bych se, že to milý chování je jen přetvářka a chtěla bych vědět, jak je to doopravdy. A nemluvila jsem o vnucování se s autem a vozením. Ale o snaze vyjít vstříc.
No však, za nějaký měsíc se dozvíme všechny, jak ten případ dopadnul🙂))

luciebx
11. dub 2014

@sarriku tak tak... jak pises... ona holka v tom ma mozna taky zmatek.. taky neni nadsena ze se musi steovat atd.. bych ji brala jako mladsi segru 😉

luciebx
11. dub 2014

@tarra27 ja uz sleduju tvoje prispevky delsi dobu... ty mas proste zastani toho ze dite ma JEN otce a matku kteri si mmuzou k diteti dovolit co chteji.. vychovavat.. davat pravidla atd... nikdo dalsi nesmi na dite ani proluvit se zvysenym hlasem aby nevznikl konflikt.. pac tobe jako matce se to proste nelibi a v zadnym prpade s tim nebudes soulasit.. jen zze si uvedom ze ne kazdy ma takove stesti... jeji matka na ni asi zjevne dos prdi z vysoka.. tak proc by nekdo dalsi nemol pomoci?? neivm evim v jaky si situaci ty.. ale ja osobne byc byla rada kdybyc nebyla kazdymu ukradena jako dite

sarriku
11. dub 2014

@luciebx Teď ve 4 v tom to bylo taky ukázaný, že manžel si k sobě vzal svýho snad dvanáctiletýho bráchu, protože matka to už zdravotně nezvládala, tak se s tím mladá manželka musela smířit...a jak jim to spolu krásně jde.
Ať to prostě bere, že je adoptovaná nebo že je to její mladší ségra😀, pak se v ní někde to odhodlání ten vztah nezakopat vezme a bude to fajn. Moc. 😉.

laurital
11. dub 2014

Tak ja zase nevidim duvod, pokud s nimi bude kocena sdilet spolecnou domacnost, proc by se nemela zapojit do chodu a mit kamaradsky, to zduraznuji 😉 , respekt z nevlastni matky.Sice to neni jeji bio mama, ale pokud u nich zije, tak je za ni zodpovedna a pokud to nebude prehanet, nemel by byt problem.Holcina jednou oceni, co pro ni udelala.

tarra27
11. dub 2014

@luciebx přečti si pořádně moje příspěvky...já nepíšu nic o tom, že by mělo být dítě ukradené...navíc psala jsem to i zakladatelce do SZ...tam jde jen o to, aby si nehrala na matku apod...spíš bych se snažila a psala jsem to i tu, být ta, která te holce rozumí, vzít ji do kina pokud bude chtít a spíš sama nebo i s otcem si posedet u vína a být v pohode....panebože není ji 5....já bych s ní jednala jako s dospělou (což v puberte dost lidi ocení), slušně, hezky a s láskou...to že je nněkdo dospělý neznamená, že se k němu nechovám s láskou...

a pokud narážíš na jinou diskuzi, kde se řeší malé děti, tak je to o něčem jiném....to se nebavíme o 15ti letých....v závěru taky bych ti nepřála, aby tebe nebo tvé dítě jako malon petileou a pak i staršé vychovavala ženská a kritizovala, že neumíš tohle a támhleto, že si neukízíš hračky a navádela otce proti tobě....a tvoje máma by se te nezastala....o není nic proti ničemu....at se partnerky chlapů mazllí s detma, proč ne....ale ne že se s nima mazlí a v závěru je poučují, nadavájí, že neumí tohle a tamto a že musí vyhodit misku s jídlem, že si neumylllo dítě ruce...to jak sorry....láska vypadá jinak.

luciebx
11. dub 2014

@laurital ja sem cekaa kdy ty se tu ukazes 😀 😀

laurital
11. dub 2014

@luciebx Uz mam koment o stranku hore sestro, mozna i dva 😀

luciebx
11. dub 2014

@laurital kuwa me boli zada dneska.. v krku me boli..k oupila se si lahvinku vina.. spis pujdu spat.. jaky si mela den zeno?? 😀 mykomentujem na ty samy fora vid.. 😅

laurital
11. dub 2014

@luciebx Hotovej doktor House v suknich, ze?Ja super a co ty?Vino dam take..

luciebx
11. dub 2014

@laurital dneska takovy krasy pocasi.... a me boli v krku jako svina.. zitra mame jet do zoo.. no uvidime... joo cetlas jak se na ztratil vzorek spermatu z laborky?? tak konece za 2 tydny muz vali znovu dr.. boooha snad se toho dockam.. kdyz me vadi pit studeny.. boli me z too krk.. asi se na to vyseru udelam caj.. dam sprchu jaky pijes vino??

laurital
11. dub 2014

@luciebx Merlot, protoze me moje temer dvanactileta pubertacka vytocila do vrtule tak, ze jsem si v obyvaku musela desetkrat cvicne napsat:"Jsem proti telesnym trestum a to i na dospivajici mladezi."
A kdo tam ten vzorek nesl?Jestli muz tak bacha, treba nejakou anglickou sister okouzlil natolik, ze neodolala..nic neni nemozne..pamatuj na Borise Beckera 🙂

luciebx
11. dub 2014

@laurital woe.,. bile nebo cervene.. znacku sem neplet.. v tom se ovno vyznam 😀 😀 😀 se mi libi jak v restauraci nalijou trosku.. na ocutnavku.. a muz na me.. woe co tu nacvicujes.. je v tom alkool? je!! tk pij 😀 😀 😀

ja to tam nesla.. ale zenska se tvarila divne.. ze kde sou papiry.. a jakysi cosi.. rikam ze pred 4 lety sme to tak y nesli jen tak.. no ale pry to odeslo nekam jinam.. woe.. cudaci mrtvy spermci nekde v lahvince

jinak k tomu vinu... ja piju vse.. 😀 😀 ale mluju vic bile..

laurital
11. dub 2014
luciebx
11. dub 2014

@laurital IP 😉 😀 😀 😀 😀

sarriku
11. dub 2014

@luciebx
@laurital
Co tady trollujete dámy?😀 no, aspoň se zakladatelka dozví něco o merlotech 😀

luciebx
11. dub 2014

@sarriku ja sem nemocna.. daam si cajik.. takze vino rozdelame zitra... vid @laurital 😉

laurital
11. dub 2014

@luciebx Jj, uz nepisu at netrolluju 😎

superkousky
11. dub 2014

@tarra27
Jak max 3roky?Snad do té doby než se dcera bude schopna sama živit...Když bude holčina studovat,tak maj ještě minimálně na 10let "vystaráno".
@marikaki
Když jí měl chlap ve střídavé péči,tak jak jsi přišla na to,že jí budete mít jen na víkendy 😕 ?
Já myslela,že střídačka je půl na půl.
Když si ženská bere chlapa od dětí ,tak musí bohužel počítat i s tím,že je může kdykoliv vyfásnout (nemoc matky,rozhodnutí otce popř.dítěte,smrt matky atd.).

Nezávidím ti,ale stydět se nemáš za co,taky bych z toho nebyla odvázaná - no spíš už bych byla v rozvodovém řízení 😉 .

tarra27
11. dub 2014

@superkousky jenže bude mít kluka, bude chtít s ním bydlet...nebo pujde na VS....bude se učit....3 roky je orientační čas, ale pochybuji, že s nimi bude chtát v 18ti sedet večer co večer doma....
jinak samotřejmě je že se otec stará, než dodělá VS atd....ale i na VS škole už vidím, jak dřepí pořád doma 😉 někdy jo, ale ne pořád...navíc čas ve škoe atd....není to pak v závěru tak strašný....

kdyby bylo dítěti 7 nebo 8 je to daleko časově i na trávení volna a věnování se, příprav do školy....dalleko náročnější....

superkousky
12. dub 2014

@tarra27
No nevím,ale co znám VŠ,tak se jim do světa moc nechce 😉 .
Psala jsi max.3roky,ale ono z toho max. může být hnedle právě i těch 10let (třeba i déle).
Tak je jasné,že bude chodit do školy a třeba i zapařit a nebude sedět věčně jen doma,ale i tak je to pěknej zásah do soukromí.
Třeba opravdu bude chtít slečna bydlet s klukem,jen aby nechtěla bydlet s klukem u nich 😕 .

antoinet
12. dub 2014

Na VŠ jsem měla kamarádku, které se rozvedli rodiče a založili nové rodiny. Ona nebyla nikde moc vítaná, přišla i o vlastní pokojík, víkendy trávila na koleji a nevěděla, u které rodiny obtěžovat na Vánoce. Bylo mi ji hrozně líto a obdivuju každého otce, který si své dítě nechce jen občas půjčovat.

smolinek
12. dub 2014

Ahoj,
holky tady vše napsaly. Přesto jsem přemýšlela, ta holčina určitě taky žhavila skypa nebo FC a psala si tam s kamarádka a má možná úplně ty stejné obavy jako ty. Ona bude ta cizí, i když je v tom pubertálním věku, tak má určitě také strach. Víš i když, ono je to možná drsný to tak napsat, ale manžel prostě to dítko už má a ty jsi do toho manželství šla. Na tvém místě, asi bych měla ty samé pocity, ale z pohledu pozorovatelky, tvého manžela beru jako opravdového, zodpovědného CHLAPA, kterému záleží na svých dětech a myslím, když opravdu ty sama budeš chtít a holčina nebude dělat problémy, tak za čas ti to přijde jako úplně normální domácnost. Navíc, určitě bude chtít třeba navštevovat mamku a víkendy budete mít volné 😀.Nevíš, jak to bude mít jednou ona, ale myslím, že ji tím můžeš dát jasný příklad toho, jak to jde zvládnout s nadhledem 😉

lucisa
12. dub 2014

Tak myslím, že holky to tady tak nějak různě napsaly, i co si myslím já. V podstatě souhlasím s tím, že by sis měla promluvit s manželem.
To, že rozhodl už sám, asi nezměníš, tak mu jen říct, že do budoucna si přeješ tohle vše konzultovat předem (pokud nehrozí akutní prodlení). Zároveň se domluvte na tom, jak si představujete společné fungování. Dcera sice není vlastní, ale zapojovat do chodu domácnosti by se měli všichni členové (a ruku na srdce, pokud je její maminka flegmatik, tak tím spíš se jí jednou bude hodit, když bude něco umět), takže nádobí, úklid, nákupy apod. buď společně nebo různě, jak má kdo čas, ale rozhodně by to mělo být automaticky, ne že budeš slečně 5× o něco prosit, aby na tebe ve výsledku zvysoka hodila bobek, že ona je vlastně na návštěvě a nic dělat nebude.
Prostě je třeba vytřít, prosím tě, udělej to, já teď dělám něco jiného. jasné, že to nebude idylické, puberta asi dá zabrat (znám to z vlastních zkušeností, jednu začínající puberťačku mám doma 😅 ).
Pokud bude mít holčina problém, říct ji, že nemusí mít strach se svěřit a příp. řešit i s tebou, pokud tě navíc bere a máte kamarádský vztah. Nehanit biomatku, třeba se jednou jejich vztahy upraví a pak by měla špatný názor na tebe.
Vínko bych teda po večerech ještě vypustila, přece jen je jí 15, a je jasné, že spousta z vás řekne, že vínko je v podstatě jen slaboučké, ale pro mě to alkohol je a věřím, že si k němu čichne i někde jinde dřív, než v 18, ale proč jí to dávat doma?

A poslední věc - taky bych se na to dívala z druhého pohledu. Kolik je tady maminek s jedním, dvěma dítky, hledají partnera, mají partnera a on by se kroutil, že ty děti ve společné domácnosti nechce, to by asi partnerství brzy skončilo. U nás se na to často ještě dívá tak, že maminky mají nějaké větší právo na děti a otec funguje třeba jen víkendově, ale dítě má nárok na oba rodiče.
Je mi jasné, že tobě nevadí dcera jako taková, ale hlavně to, že manžel rozhodl sám a bez tebe. I když se jedná o jeho dceru, domácnost a život máte společný, takže i rozhodnutí by mělo být společné, nebo by manžel aspoň měl brát v potaz tvé námitky, snažit se ti vyhovět a hlavně byste spolu měli stát vůči dceři.
Pokud ona udělá něco, co se nedělá, a ty se vyjádříš, neměl by tě manžel shazovat a snažit se jí vyhovět, aby náhodou nechtěla zpět k mamince apod., měl by tě podpořit. Neříkám, že ji máš za případné prohřešky trestat, to nech na otci, ale dcera by měla mít pocit, že jste zajedno, že vám na ni záleží a navíc bude znát mantinely, co si může dovolit a co už je přes čáru. I pro ni to bude lepší. 😉

lucisa
12. dub 2014

A když se vám podaří prcek, třeba budeš překvapená, jak bude ze sourozence nadšená a nakonec budeš ráda, že máš doma při ruce pomoc 😉
Navíc, když si budete chtít s manželem zajít třeba do kina nebo na večeři a doma necháš s prckem hodnou, zodpovědnou třeba v té době už 17letou sestru, nemusíš mít strach a nemusíš řešit "cizí" hlídání. To je taky výhoda, ne? 😉

athelaj
12. dub 2014

Musím se přiznat, že když to tak čtu - tak to já jsem fakt žena činu 😀
Můj manžel má z bývalého manželství 3 děti - synky - když jsem se k němu nastěhovala měli myslím 10 let, 15 a 17 let 🙂
Byli v péči chvíli u nás všichni tři - byl to masakr - nasedla jsem do rozjetého vlaku - byl to hukot - ale na začátku jsem to tak nevnímala vůbec 🙂
Pak nejmladší šel k matce, protože byl zmatený a bylo na něj vidět, že potřebuje maminku. Ale dva nám zůstaly v péči - musím říct že jsem to dávala dobře - pak začali problémy, cítila jsem se na vše sama - starat se o 3 chlapi z toho malej k nám chodil každý víkend - BRUTÁL 🙂
Vařit, prát, uklízet - a ještě u toho být srovnaná sama v sobě 🙂 stalo se tam mnohé - přesto vše co se událo mi jen ukázalo mé vlastní strachy a bloky z dětství, které se semnou táhly 🙂

Nyní je to tak, že nejstarší má práci a bydlí už sám, prostřední ten nějak válčí sám se sebou - odešel ze školy a bydlí s kamarády nyní taky pracuje. A nejmladšího máme jednou za 14 dní na víkend - dala jsem to skoro 5 let :D

Vím jak se cítítš - ale ve finále jsou to tvé pocity a něco co v sobě nemáš dořešené. Taky jsem občas bojovala s pocitem kam jsem to vlezla, měla jsem pocit, že jsem tam navíc - do toho problémy s bývalou - pořád něco 🙂 přesto mě to neskutečně posunulo - nyní čekáme miminko a já vím, že až budu mít své dítě pochopím plně svého manžela.
Já ale byla oporou, když chtěl své děti do péče - prostě jsem ho v tom podpořila, že to dáme - vždyť jsou to jeho děti - vžij se do jeho kůže - do kůže té dcery - a hlavně komunikace a dohody - aby Vám všem v tom bylo dobře - ne ultimáta nic takového - jen dohoda.

Držím ti palce

gepe
12. dub 2014

@luciebx @laurital damy, musite porad chlastat? 😉 😀

Jinak k tematu, vadilo by mi, ze mi to predlozil jako hotovou vec, avsak to na veci stejne nic nezmeni. S mladou bych si sedla a domluvila pravidla domacnosti, ktere bych uz predtim nastinila manzelovi. Je to o komunikaci a taky o stanoveni si prostoru a pravidel v beznem dennim zivote. Tezko vic muzu psat, kdyz nevim jaka mlada je, zda cislo, ci tichy typ. 🙂

julietta111
12. dub 2014

Kamarádka si taky vzala muže s dvěma dcerami. Jedné bylo 14 a druhé 17. Ta mladší u nich bydlela a ta starší jen občas přespala. Do toho vychovávali ještě svoje společné děti. Teď už je i ta mladší dospělá a nybzdlí s nima. Přesně jak píšeš, pokud s ní dobře vycházíš, tak jí zapojíš a ještě Ti pomůže🙂 A alepsoň vidíš, že Tvůj muž je dobrý otec, co se na děti kvůli ženský nevykašle🙂

marikaki
autor
12. dub 2014

Téda, na chvíli jsem se odmlčela a znovu jste mě mile překvapili motivujícíma a povzbuzujícíma zprávičkama!! Děkuju !! Vám všem !!!!! Za vyjádření vašeho názoru, podporu a hlavně rady
... Tak mi držte prosím palečky, aby mi ta role starostlivosti o 15-letou rebelku šla, a já to zvládla 🙂
PS: s manželem jsem podle vašich rad probrala to s tím rozhodováním. Naštěstí se vůbec nehádal. Přiznal chybu a obejmul mě. No snad nám to třem, doufejme brzy čtyřem, půjde.

DEN 20... zatím nám to klape
(manžel v práci, dcera před chvíli vstala, nasnídala se, raní slabá konverzace, co zrovna hrálo v televizi..., požádala jsem ji o pomoc s podlahou. Tak snad se na to nevyprdne a já jí budu moct na konci dne pochválit 🙂