Podraz? Manžel chce po svatbě u sebe svou 15letou dceru

marikaki
11. dub 2014

Manžel má dceru která má patnáct. Máme kamarádský vztah, ale nemám na to! Do teď ji měli ve střídavé péči, spíše byla u maminky. Kratce po naší lednové svatbě mi manžel oznámil že zůstane na nějaký čas s námi. Nenamítala jsem. Dneska jsem se ale zeptala jak to vidí do budoucna. Má zůstat s námi. Jeho bývalá bydlí ve stejném městě. Jsou stále v kontaktu. Já se ale vdala za manžela s tím že u nás bude jeho dcera třeba na víkendy. Stydím se, ale nechci jí tady mít neustále!!

luciebx
11. dub 2014

joooo sice to mel manzilek oznamit ze to takle planuje ale asi nepocital s tim ze by si s tim mela problem.. brala sis jeho..s jeho detma.. s jeho minulosti... pokud je to dobry otec.. dcerky se nevzda... a proc neni u maminky? ma s tatou lepsi vztah?... s timle si budete asi muset poradne promluvit... je to zivot vas obou

marikaki
autor
11. dub 2014

Nemám komu se z toho vypovídat protože se stydím ☹

marecek4
11. dub 2014

jako podraz bych to nebrala-věděla jsi že ji má,ale o tom kde bude bydlet jste si měli promluvit-v klidu a ne to řešit až už je nastěhovaná.případně bych teda řešila,že mě nyní už manžel postavil před hotovou věc a neřešil to dopředu,nedivím se Ti,že se Ti to nelíbí,ale na druhou stranu musíš brát v potaz,že se dceři hodlá věnovat-vem to i trošku pohledem do budoucna-jak by se Ti to líbilo naopak?nepíšeš nic o tom,proč u vás je,ale jestli má její vlastní máma nějaké problémy,tak je na řadě otec a Ty jsi bohužel na druhé koleji a je jen na Tobě jak se k tomu postavíš,jestli přeřadíš na první a budete spolu vycházet a najdete k sobě i další cestu,než nutnost spolubytí

tarra27
11. dub 2014

@marikaki já tě chápu, na druhou stranu nebude to navěky....max tři roky....navíc chodí do školy, bude venku....pak třeba vysoká nebo práce......plánujete mimi??

anetka1701
11. dub 2014

tyjo... upřímně tak nějak chápu tvoje pocity - i když spolu vycházíte dobře, tak je to jak... No v nejlepším případě jako mít spolubydlícího :o( Prostě nejsi v bytě sama se svojí rodinou, ale je tam někdo "navíc" komu se musíš přizpůsobit a kdo ti ruší soukromí :o( Pokud bych se měla vžít do tvojí situace, asi bych měla podobný pocity jako ty... Chce to promluvit si s manželem a vysvětlit mu jak se cítíš...

tarra27
11. dub 2014

@marikaki a nesttyd se, tady nemusíš...a já bych to měla stejně....je to hrozný, ale je to tak....já jsme ráda, že nemusí řěšit jiné děti než svoje...ale bud ráda, že ji není 10

tarra27
11. dub 2014

@anetka1701 to jo, ale pokud je to chlap co má charakter, na dceru nedá dopustit a žena se bude muse přizpůsobit....navíc i tím ukáže, že je dobrá, že není zlá atd...ukáže že má charakter i ona....

marikaki
autor
11. dub 2014

právě jsme to zase probrali :( ...a máš úplnou pravdu. Dcery se nevzdá. Tvrdí že její matka se o ní nestará dobře. Ale já to nedám :( ...na týden, na dva... ale nemůžu na pořád!! Takhle jsm to nechtěla :( ..nicméně to budu muset zkusit, jestli se nechci do roku a do dne rozvádět

tarra27
11. dub 2014

@marikaki budeš...hlavně to je i tak, že by nenechal na holičkách ani tvoje-vaše díttě

anetka1701
11. dub 2014

@marikaki no... drž se... snad se to nějak ustálí...

marikaki
autor
11. dub 2014

ježiš vy jste hodné... nečekala jsem hned nějakou odezvu a podporu!! Moc děkuju.
Doplním že se o miminko snažíme, a maminka nemá problém ani z alkoholem ani ničím podobným, jen je tak trochu flegmatik... :/

luciebx
11. dub 2014

podivej... vim ze to neni tvoje dcerka.. ale treba si padnete do noty ... lavne nedelej ze sebe furii kdy se mala u vas eciti dobre.. ja to znam ze sve zkusenosti.. bylo mi 12 kdyz se nasi rozvedli.. a jeo nova pritelkyne z nas mela jen mindraky... dpadlo to tak zd sme tam nejezdili a do tedlka ten vzta z tatou neni o nicem...

ber to tak.. je jeho..stavte si nejaky ravidla jak to bude doma funovat.. ale nezrikejse ji.. ona za to vlaste vubec nemuze.. mazel se ji chce venovat.. a ver mi ze takovych clapu venku moc nebeha... hlavu vzhuru.. bude dobre.. uvidis.

a ta dcerka je neaka divna? ze z ni mas takovej pocit ze ji u vas necces...

bajana
11. dub 2014

@marikaki bohuzial, s tymto sa musi pocitat vzdy...nikto z nas tu nie je navzdy, zajtra moze jej mamu zrazit auto a dcera skonci u vas, to je viac ako iste....
ale chapem tvoje pocity, tiez by som musela dlhsie spracovavat, ak by sa mm rozhodol vziat k sebe jeho syna...
na druhej strane je to tvoja skuska....ak sa k tomu faktu stavias negativne, bude to len horsie...skus sa pozriet na pozitiva, ak sa naladis opacne, bude to pre teba omnoho lahsie...nenechaj si sama sebou znicit manzelstvo 😉

sarriku
11. dub 2014

@marikaki Určitě si o tom popovídej s tou dcerou, jinak už bude mít ze začátku pocit, že je nevítaná a takhle v pubertě, začala by ti dělat veliký potíže. Udělej si z ní spojence, kamarádku. Kdo ví, co v tom stojí. Třeba za to ani ona sama nemůže? Tvůj manžel ji chce mít u sebe a nevíš, jestli třeba nechce zůstat u mamky, co cítí ona? Třeba k vám nechce a nebo je jí trapně, že bude muset bydlet s tátovou mladou, vciť se do ní a teprve pak suď, že to bude hrozný.
Je to možná nefér říct, vím, že se za to stydíš a je to z tebe i cítit, ale jestli se s tím rychle něco neudělá, jseš skvělá kandidátka na machechu, protože v očích manžela to bude pořád jeho dcera, i když pro tebe vetřelec.

Znám případy, kdy týpek si udělal dítě s mladou kočenkou, nechali si ho, ale nevzali se, nastěhovali se k mamince od kočky, ta je totálně rozehnala a rozešli se Mladá pak nechtěla půjčovat klukovi dítě, ten o ni bojoval jako lev, chodil na gympl a večer ještě vydělával v kauflandu na alimenty a kočárek pro malou jako hračku jako dárek, jenže pak se oženil a jeho nová žena mu řekla, že teď má jinou rodinu a ať to respektuje, že s nimi bude trávit víc času. Bohužel to dopadlo tak, že o co se snažila jeho mladý kočenka a její máma, aby se s dcerou nevídal, to se povedlo až jeho současné ženě. Byly doby, kdy když k nim měla dcerka přijet na víkend, mladá paní schválně vymyslela, že se pojede na kola a malá na kole neumí a prostě takový naschvály. Ve výsledku se s dcerkou vidí 4xza rok a z počátku po svatbě si před ženou s devítiletou dcerou podávali ruce...teďkom po pěti letech ji žena aspoň respektuje v tom smyslu, že ji dokonce sama osloví a nabídne bonbon.
Nebo mi ještě mamka povídala, že jedna známá svýmu nevlastnímu synovi, který u nich bydlel "navíc", ani neprostírala k jídlu...
Hrůza.

tarra27
11. dub 2014

@marikaki heled, za chvili si pořídíte svoje...a na ní zapomeneš...řeba ti v závěru ještě pomůže.....a třeba ne...ae já bych se spíše zaklidovala, je ji 15, to budou diskoteky, kamarádky...v lete pod stan..pochybuji, že bude urvaná z toho, aby s váma sedela pořád doma u televize....a ty roky utečou a najednou tam nebude a třeba bude jednou ráda, že tě má....že jsi byla v pohode a že jsi chtela a že jsi trpela ty její nálady atd....a třeba ti jednou ještě poděkuje...

marikaki
autor
11. dub 2014

@luciebx nene, není zlá, normální týnager 🙂 ...červené vlasy vyholene na boku, oblečení s lebkama, na uchu ti naušnice... vztah máme dobrý jen na kamarádské úrovni, a ta se mi snaží držet jen když je tady přechodně... po delší době beru roli "nadřízeného = dospělého" ...zadávám úkoly, peru, vařím, dohaduju se... jako rodič :/ ...a to je pro mě těžká role!! :( ...svoje miminko totiž ještě nemám :(

tarra27
11. dub 2014

@marikaki tak ji nechej....spíše ji slušně pžádej o pomoc...a pokud není drzá, ak co...občas ji vezmi na nákupy nebo do kina, pokud nebude chtít, tak nic,....rozdelej si s ní doma víno....zkus udela spojence....

je to ttěžký, ale výhoda je,že ji je 15...

roseofnight
11. dub 2014

Já ti napíšu pohled z její strany. Naši se rozvedli když mi bylo 6. Když mi bylo 10 tak si táta našel přítelkyni se dvěma dětma (straší a mladší batole) a já jsem k nim jezdila jednou za 2 týdny a cítila jsem - děti to vážně cítí, že jsem tam nebyla vítaná a strašně mě to mrzelo. Vždyť to byl můj táta a někdo mi ho bral, nějaký cizí děti a cizí paní. Ten už s ní není, ale myslím, že to ve mě nechalo ránu - prostě když si měl vybrat mezi mnou a jí, vybral si jí.
Zkus se na to podívat takhle....

sarriku
11. dub 2014

@marikaki ale ona tohle zná z domu a tahle situace jí bude stejně nepříjemná jako tobě, neboj se. Na všem se s ní domluv, ať je to vaše společenství aspoň přijatelný 😉. Rozhodně je i v jejím zájmu, aby to nedošlo tak daleko, že na tebe bude křičet, že ty nejsi její máma a ty jí dáš facku. Takovýhle braky známe snad jen z televize😀.
S patnáctkou se na všem domluvíš, hlavně když tě respektuje, to je hlavní a máš u ní nějakou autoritu.

tarra27
11. dub 2014

@marikaki ale nelezla bych ji do zadku...prostě s ní jednej jako se sobě rovnou....ty nejsi její matka ani vychovatelka....
drž se....já bych se cítila sttejně...ale neboj, až si přídíte mimi spolu s manželem....naopak, ted bych chlapovi ukázala, že si vybral dobře....že nejsem jakoo jeho ex a nevysírám a mám charakter....a je to na chvíli, tři roky utečou...pak si najde kluka, bude chtí k němu.....kdyby ji bylo 8....tak o by ttě čekalo let....ale takhle...

laurital
11. dub 2014

@marikaki Holky uz napsaly vse podstatne.Zkus se na to podivat i tak, ze sis vzala bezvadneho a zodpovedneho chlapa, ktery kvuli nove zene nezanevre na deti a porad je ma na prvnich prickach.Gratuluji, vybrala sis dobre 😉 .Ber to i tak, ze tvuj muz je urcite velmi pysny, ze si vybral tak skvelou zenskou pro zivot, ze s ni dokonce nema problem ani dcera v blbem 😀 veku a dokonce s ni chce bydlet.
Slecna je navic ve veku, kdy brzy vyletne z hnizda a budete mit klid.

suzanna123
11. dub 2014

@marikaki Já Tě chápu, že s tím máš problém. Sice je to jeho dcera a je hezké, že je takhle zodpovědný, ale přijde mi jako samozřejmost, že si s Tebou o tom nejdříve promluví a ne, že Tě postaví před hotovou věc a v podstatě Tě nechá, ať se sama dovtípíš... Asi bych si s ním hlavně promluvila na tohle téma - že nemůže dělat rozhodnutí za vás oba. Co se týče dcery, zkus vyčkat, třeba ji to u vás za chvíli přestane bavit a zase si to upraví jinak 😉

marecekavendulka
11. dub 2014

víš,na jednu stranu tě chápu..můj má taky dcerku,je jí 10 let..ale často ji nevídá,bydlí daleko.když jsme probírali,zda by u nás bydlela,tak jsem nebyla proti,ale tak nejak v koutku duše jsem ráda,že z toho nakonec sešlo..neumím si to představit-1 dítě doma (k tomu ještě s opožděným PM vývojem),druhé na cestě....naštěstí je ta malá velice spokojená tam,kde je.kdyby tomu tak nebylo,tak je jasný,že bychom ji nenechali dát někam do děcáku.na druhou stranu je od tvýho chlapa fajn,že se nedistancuje od role otce.
@marikaki

marikaki
autor
11. dub 2014

a z každou Vaší odpovědí je mi líp a líp... nádech a výdech... zkusím to teda jako doteď. Jako že máme dceru na víkend, jen s tím rozdílem že po víkendu je hned další víkend a hned pak další a další ... :D
A je pravda že ty roky jsou výhoda... taky mi může pomáhat.. třeba povysávat a umít zem, nádobí.. což je taky výhoda ;) ..a je fakt že má i kamarády a traví i čas venku, takže soukromí taky bude...

laurital
11. dub 2014

@marikaki My holky z Moravy dame leccos, neboj 🙂 !

marikaki
autor
11. dub 2014

manžel na mě volá z obýváku... 🙂 Já jsem zavřená v ložnici z noťáskem 🙂 ...malá venku.
tak asi půjdu za ním ... a zkusíme tu naši rodinku nějak zkompletovat či co :D ...
MOC MOC VÁM VŠEM DĚKUJI ZA VAŠE PŘÍSPĚVKY A REAKCE! VÁŽNĚ MI TO MOC POMOHLO! ..."DÍKY KONÍKU" 😅

sarriku
11. dub 2014

@marikaki Představ si to takhle: Buď budete skvělý kamarádky, chodit občas na koktejl, pak do kina, někdy nakoupit hadry, pak jí dovolíš aby si něco objednala z internetu, občas někam zavezeš a ona ti uznale řekne: "Nejsi sice moje máma, ale dovedeš mi víc pomoct někdy než ona." No to by mě teda kua potěšilo.

A nebo ty budeš žárlit a hlídat si, aby manžel s ní náhodou nebyl víc času než s tebou, budete se hádat, ona bude věčně pryč, aby tam s páprdama nemusela trávit čas, ale nebude to o nic lepší ani když budete s manželem spolu, pak se odstěhuje na intr, ale to si zase budeš vyčítat, že jsi ji vlastně vyštvala a ona tě bude nenávidět, protože jsi jí ukradla tátu.
Máš na vybranou 😉.

Přiznej holce svoji zranitelnost, že si nevíš rady a že se bojíš, jak vám to spolu bude klapat, ale budeš se snažit, abyste spolu vycházely, někdy si spolu otevřete vínko a budete se mít dobře.
Ona sice nosí lebky, ale to je jen úlet (já taky nosila lebky, měla červený vlasy atd.), ale po mateřské náruči jsem toužila pořád.

luciebx
11. dub 2014

jeste sem ctela rict.. ze za hrdinu bude tvuj muz a za super manzelku budes ty ze za svym muzem stojis a podporujes ze se svy dcerky nevzda...

luciebx
11. dub 2014

@sarriku lepe bych to nenapsala... 😵 😵

tarra27
11. dub 2014

@sarriku jenže na není její matka a za další já bych žádnou zranitelnost neukazovala...vínko beru, pokec v klidu, ale pochybuju, že v 15 i čeká na to, až ji manželka jejího otce bude všude vozit atd...zase bacha na to, aby nemela dojem, že ji sledují, že s ní všude chce atd...já bych ji ani nelezla do zadku, ani nevychovávala, byla bych na ní v pohode, klidne se zeptala, zda chce do kina, ale kdo ví zda bude chtít, každopádne víno určittě potěší....a hlavně se k ní chovat jako k dospělé....a v 15ti žádný vážný rozhovory, jak má strach aby spolu vycházely atd...proč, když ted problém není?? a svým chováním bych se snažila ukázat, že ji mám ráda a že ji beru....a ne povídáním...a rozhovory...