Poslední IVF a pak se se mnou partner rozejde

belle_rose
24. kvě 2014

Ahoj, jsem v takové zvláštní situaci a zajímalo by mne, zda tohle také někdo zažil. Mám za sebou 8 neúspěných ivf. Mám zřejmě problém s vajíčky, protože i když jsou kvalitní a jejich dost, tak se třetí den po oplodnění jejich vývoj zastaví nebo velmi zpomalí. Takže mi zbývá varianta zkusit darované vajíčko, se kterou mám ale problém se vyrovnat. Ted jsem cca rok nic v tomto směru nepodnikla. Načež přítel mi sdělil, že děti bezpodmínečně chce a to vlastní. Nabídl mi poslední pokus s vlastním vajíčkem a pak pokud si nevezmu darované s jeho spermií, se mnou rozejde. Vůbec nevím, jak mám reagovat. Představovala jsem si to trošku jinak, že mi řekne, že miluje mě a bude se mnou i bez dětí a pak si třeba vezmeme to darované, ale takhle mám pocit jako bych byla zahnána do kouta. Nevím jestli reaguji správně nebo jsem dotčená zbytečně..... Předem děkuji za jakýkoli názor.

kytka12
24. kvě 2014

Ahoj, tak to je fakt síla. A jste si jistí, že problém je s vyvojem vajíček a ne ve špatné genetické informaci ve spermiích? Já tohle nezažila a jsme v první IVF stimulaci s tím, že manžel má špatný spermiogram. Stojí nás to dost peněz a pokud nevyjde toto asi ho přesvědcím, že zkusíme darcovské spermie. Bezdětná byt nechci, jde o to jak on se s tím srovná... Jinak pokud půjdes do darovaného vajícka, dá ti prítel chvíli klid a třeba se vam pak povede další jen vase mimčo. Nevím, je to čirá spekulace. Ale není od něj fér, že tě takto hodlá odstřihnout, pokud nepřistoupíš na jeho podmínky. 😒

teok
24. kvě 2014

Ahoj, já tuhle situaci "naštěstí nezažila", ale nikdy neříkej nikdy, ale zpět k tomu, co chci napsat, to co ti řekl přítel je velice sobecké a netaktní k tobě, uvažovala bych, zda chci s takovým člověkem žít 😉, začne to dárcovským vajíčkem pač chce děti a čím to bude pokračovat??? tohle bych asi neudělala a raději si našla přítele, který mě bude brát takovou jaká jsem 😉... o tomhle zase něco vím 😉, mám roztroušenou sklerozu a přítel ji akceptuje, podporuje mě atd. 😉, máme syna a rádi by jsme mu pořídili sourozence, snažíme se teprve 7.m., ale i tak je smířený, že když to nepůjde, tak to nepůjde 😉... opravdu se zamysli, zda chceš celý život být s takovým chlapem 😉, moje rada .-)... hodně síly přeji a drž se kočko 🙂

anilil
24. kvě 2014

@belle_rose Ahojda, dost mě zasáhla Tvoje zpráva a moc mě to mrzí... Po pravdě jsem se teď dost zamýšlela a snažila se Tvoji situaci představit na sobě a asi bych to řešila s ohledem na věk.... Kdyby mi bylo přes dvacet, řekla bych si, končím s ním a najdu si jiného, ale je mi přes třicet, takže vím, že každý rok je pro otěhotnění důležitý a asi bych podstoupila poslední IVF s vlastními vajíčky, a pak asi zkusila dárcovské....
Každopádně Ti moc držím pěstě ať už se rozhodneš jakkoliv...

jamia
24. kvě 2014

Budu tvrdá, ale některé věci se prostě zaobalit nedají. Tvému příteli jde zjevně pouze o děti, ty jsi jenom prostředek, jak jich dosáhnout. Jak by jinak mohl něco takového říct? Podmiňovat vztah dětmi je supersobecké a vyjádření, že tě po dalším neúspěchu opustí, je hnusárna nejhrubšího zrna. Přeci vidí, že děti chceš stejně jako on, že jsi pro ně podstoupila hodně a že tě každý další neúspěch ničí víc než jej, protože ty jsi ta, která se musí ládovat hormony a pak každý další měsíc prožívat zklamání. Životní partneři při sobě musí stát i v nejtěžsích zkouškách - a tohle je rozhodně jedna z nich! Můžu se zeptat, proč si tě přítel nikdy nevzal?

ivular
24. kvě 2014

@belle_rose Omlouvám se za upřímnost, ale kdyby mě chlap degradoval na nějakou výrobnu dětí, žádné "poslední IVF" by se už nekonalo.

buldrik
24. kvě 2014

Tvuj pritel chce vlastni deti .... na tom neni nic spatnyho a je fer vuci tobe, ze ti to rekl driv, nez se treba vezmete. Nehodnotim, jak ti to oznamil, to bych u toho musela byt.
On zase muze chapat jako sobecke od tebe, ze nechces vyzkouset variantu s darovanym vajickem.
Asi bych si s nim sedla a v klidu probrala situaci, co je pro oba prijatelny (dokazete si predstavit adopci, zivot bez deti apod)
Ja chapu, ze je to tezky a obvykle jsou to zeny, ktere jsou ochotny pro miminko podstoupit vpodstate cokoli bez ohlizeni se napravo nalevo.

Proste chci rict, ze otazka deti je jedna ze zakladnich ve vztahu a jestli tam nepanuje shoda, bude lepsi, kdyz kazdy pujde svou cestou. Ale nenazyvala bych pritele sobcem, proste jen vi, co chce.

kamilka007
24. kvě 2014

@belle_rose Asi bych si na tvém místě připadala, jako inkubátor.. Je mi to líto, přece dva jsou spolu, protože se milují a váží si jeden druhého - v dobrém i ve zlém. Zajímalo by mě, jak by se cítil, kdybys mu to samé řekla ty v případě, že by "na vině" neúspěchu bylo jeho tělo. 😒 Popravdě si nejsem ani jistá, jestli bych já se svým mužem dál to miminko chtěla, kdyby se takhle odkopal. Držím palce, ať to pro tebe dobře dopadne. 🙂

lucy131311
24. kvě 2014

Ahoj, my se do CAR teprve chystáme, protože u nás je problém na obou stranách. Naštěstí zatím vše bereme tak, že nejde o to najít viníka, ale najít řešení, protože si miminko oba moc přejeme. Pokud bych byla ve tvé situaci, kdy mi manžel dá takové ultimátum, určité by mi to taky nebylo příjemné a naúrpsto chápu, že se cítíš zahnaná do kouta, není to od néj hezké. Dokážu si představit, že pokud by byla situace obráceně, taky se s ním nerozejdeš pokud by odmítl dárcovské spermie.
Když jsem si zjišťovala, jaké jsou vlastné všechny možné metody, dostala jsem se i k dácovským vajíčkum nebo spermiím. Nevím, jak by reagoval manžel na utnost dárcovských spermií, ale pokud by na to došlo a on odmítl, budu to respektovat. Na druhou stranu, já po miminku moc toužím a když bych věděla, že řešením je dárcovské vajíčko, šla bych do toho. Pořád to pro tebe znamená, že miminko budeš ty nosit pod srdcem 9 mesícu, pak jej porodíš a budeš jeho máma od prvního okamžiku. Tato vazba je podle me u žen silnejší než u muže, takže žena se líp může vyrovnat s tím, že miminko biologicky není její. Takže pokud bych neměla možnost mít bilogicky vlastní díté, dala bych přednost této variantě před adopcí, pokud by ta možnost byla. 🙂 Držím palce, ať poslední pokus vyjde a vše se srvoná

dokument
24. kvě 2014

Je to těžké. Možná by bylo osvobozující najít si jiného partnera. Není to sice ideální, ale vím, že třeba hodně rozvedených mužů, kteří děti mají, už další nechce, ale chce být v partnerském vztahu.

jaajaa
24. kvě 2014

@belle_rose blb, rozhodne neverim, ze zakladem vztahu jsou deti.....vztah muze fungovat i bez deti, je to o partnerech. Tak jak to podal vas partner.....to se ani neda komentovat, jak by se citil on, kdyby jste nemohla otehotnet jeho pricinou???
Sama nevim, jak bych reagovala, ale my jsme se treba s partnerem bavili o moznosti toho, ze kdyby se nedarilo, netlacili by jsme na to a zili by jsme sami pro sebe. Pro mnoho lidi mozna sobci, zit bez deti a nevyzkouset vsechno, jak se k nim dopracovat, ale v teoreticke urovni jsme to proste oba videli takhle.

laurital
24. kvě 2014

Ja jsem take puvodne chtela napsat neco o lidskem inkubatoru, ale jak jsem pochopila, jde spise o to, ze partner nechce zustat bez deti a chce zkusit i dar. vajicko.Na tom samotnem nevidim nic az tak spatneho, otazkou je, jakym zpusobem to bylo podano.Osobne nevim, jak bych se v takove situaci zachovala, zakladatelky je mi lito, ale dokazu pochopit i jejiho partnera, ktery touzi po potomkovi a muze brat odmitani dar. vajicka jako sobectvi druhe strany.

evicka1971
24. kvě 2014

ahoj,ja mam za sebou 8IVF a asi 6 KET a vim co to dela s nervama,ale on nema pravo te takhle vydirat.Nezlob se ,ale ja bych s takovym chlapem uz nic nechtela mit.Sama jsem na dite cekala dlouhych deset let a prosla si peklem,ale muj manzel byl vzdycky ten co me zvedl ze zeme a dodal odvahu a chut bojovat.Ten tvuj si musi uvedomit,ze te stavi do strasneho tlaku a tim padem se zmensuje nadeje na otehotneni a nese i on svou vinu.Navic nikde neni receno ze je to prave tvoje chyba treba ma on spatny geneticky material.Pokud mu nezalezi hlavne na tobe a tvojich pocitech nebude to klapat ani s ditetem,protoze si tebe jako zeny vubec nevazi.Prijat darovane vajicko je strasne tezke rozhodnuti a musite to chtit oba a ne jenom on a ty pod tlakem.Kasli na neho a ver ,ze najdes chlapa ktery te bude mit rad takovou jaka jsi a ver ,ze budes mit jeste jednou spoustu deti.My jsme se po tom vsem rozhodli ze koncime a budeme proste bez deti a za dva mesice po tomto rozhodnuti jsem otehotnela prirozene a dneska ma nase slunicko uz 4 roky a ver ze ma i toho nejlepsiho tatinka.Preji moc sily bojovat a hlavne delej to co sama citis.

verusky
24. kvě 2014

Vase pokusy o miminko byly urcite psychicky narocne a tudiz je potřeba se podivat, jaky je Vas vztah ted. Pokud je v poradku, mate se radi a on Te stavi do kouta, říká tim sve hranice - vlastní dite bezpodminecne chci. Holt to řekl netakticky. Pokud je tedy Vas vztah jinak pekny, proberte to znovu a s klidem a povez mu sve pocity.
Druhy pohled je psychického razu - jak moc chces deti, jestli se jich nebojis, jit nekam do nitra sve duse, proc ještě miminko nemas. Další věc je - když spolu dva dite nemaji, zda třeba nemaji jit od sebe (mého pritele bratr cekaji po ivf dvojčata a z ivf mají tříletého chlapce. Chyba je na strane muze a když se divame na jejich vztah - ona je jedináček a velmi si prosazuje svou a on vlastne ztraci muzsky element. No a projevuje se to neplodnosti... Je mnohem uzavrenejsi nez byval, jakoze stastny, ale není to ono. A tak jsme premysleli, ze kdyby se kdysi ozesli, třeba by tyto potize nenastaly.
Jsem drsna, nemyslim to zle, ale duse (nase srdce, nase nitro) je uprimne a telem nam říká, jak jsme na tom... Tak se zkus ztisit a sama sebe se zeptat, jak moc to dite chces, co jsi schopna pro to obetovat a hlavne - CHCES-LI TO DITE PRAVE S TIMTO MUZEM.
A aby jste me, holky neukamenovaly, ze jsem necitliva, také sama resim potize, takze se takto do hloubky divam i u sebe a snazim se najit temne stranky, protože kdyby nebyly, asi zadny problém nemam...

sangita
24. kvě 2014

To rozhodně není empatická reakce od Tvého přítele. Láska je bezpodmínečná, jinak je to jen připoutanost, závislost.. Jste spolu kvůli dětem, nebo sobě?
Úplně Tě chápu, že nechceš darované vajíčko. Ať už se rozhodneš jakkoli, nenech sebou manipulovat a nedělej rozhodnutí z nouze. Především je to Tvoje tělo a Tvůj život. Věřím, že ženská intuice je silná, zkus poslouchat, co Ti říká..

zelena_zirafka
24. kvě 2014

@belle_rose Upřímně, já bych s ním už na žádné další IVF nešla., nebo aspoň ne v blízké době. Mně tohle nepřipadá jako funkční láskyplný vztah. Pokud mu nejde de facto o tebe a jde mu o dítě, tak ať si ho klidně udělá jinde... Zní to drsně, ale... A taky rozumím, že nechceš jít do darovaného vajíčka, taky bych do něj totiž nešla. Dítě chápu jako spojení dvou lidí, co se milují, jako povýšení vztahu. Proto mi je dárcovství proti srsti a bývala bych byla radši s manželem sama, než mít dítě, co není spojení nás dvou. Tuhle hranici máme každý jinde. Nám se naštěstí IVF podařilo (a nedaří se mít druhé). Držím pěsti, ať se vaše situace vytříbí.

bobulinka74
24. kvě 2014

Pod takovým psychickým tlakem většinou IVF ani nevyjde.... Zkusila bych se dát do pořádku a taky pouvažovala nad smyslem tohoto vztahu. Hodně štěstí a drž se.

mikula77
24. kvě 2014

@belle_rose Nikdo vám neřekl že právě ten třetí den kdy se embrya přestanou vyvíjet může být na vině mužský faktor-spermie..........?

belle_rose
autor
29. kvě 2014

@mikula77 Ne, naopak paní doktorka říkala, že ty první dny se vajíčko vyvíjí z obalu a po těch 3 dnech začne z jádra, takže je to zřejmě nějaká hlubší genetická chyby, kterou současné genetické testy nejsou schopné odhalit...

belle_rose
autor
29. kvě 2014

Díky moc všem za vaše názory!!!!!!!!!!!!!!!§

@bobulinka74 Máš úplnou pravdu, že před jakýmkoli dalším postupem je potřeba si udělat pořádek ve vztahu. Objednala jsem nás k psychologovi, abychom měli nějakého mediátora našich argumentů.

@zelena_zirafka jsem ráda, že jsou zde také ženy, které nechtějí dítě za každou cenu... v poslední době se mi zdálo, že nechtít dítě (ať to stojí, co to stojí) je něco divného. Můj život se díky neplodnosti posunul diametrálně jinam, za což jsem tomu vlastně vděčná, protože bez toho bych nepoznala život, který teď žiju.

@verusky tím se dostávám vlastně k tvému příspěvku: nikdy jsem nebyla typ co se rozplývá nad miminky. Cizí děti mě nikdy nebraly, ale svojí malou Belinku (popř.Belíka) jsem si představovala vždycky. Ale právě, že svojí, celou po mě... Tak jestli to není právě ten zádrhel. Tvé analýzy jsou velice zajímavé, věnuješ se tomu již dlouho?

belle_rose
autor
29. kvě 2014

@sangita tvou reakci musím také okomentovat, protože to je právě takový divný vnitřní pocit, která mě nějakým způsobem odrazuje vzít DV....

@evicka1971 právě to peklo při těch nezdařených ivf, na které jsem měla pocit, že jsem sama, mě dostalo do takového stavu smíření se s neplodností....

@laurital Díky za příspěvek, za takový názor jsem také ráda, protože mi ukazuje také pohled z jeho strany, což máš pravdu, že může být zrovna takový náhled, že jsem sobecká já, že si nevezmu DV. Možná jsme k tomu dospěli oba naráz a tudíž není možné stanovit, jestli on mi dal nůž na krk, protože si neberu DV nebo já jsem v koutě, protože řekl, že bude bez dítěte konec.....

belle_rose
autor
29. kvě 2014

@jaajaa mám stejný názor, že základ je vztah, který by měl přestát dobré i zlé. A ta neplodnost je hodně zlá! Proto se jsem se také cítila tak dotčeně...

@buldrik @kamilka007 děvčata, o tom co bych dělala já na jeho místě, jsem také hluboce přemýšlela. Kdybych asi neměla jiný životní cíl než dítě, tak bych ho opustila... Ale asi předtím bych mu nedávala ultimátum, že si má vzít dárc. spermii.... Zase na druhou stranu nemyslel to vlastně dobře, že chce to dítě se mnou, i když je mít nemůžu.... No už se do toho nějak zamotávám 😀

belle_rose
autor
29. kvě 2014

@jamia Když jsme se před 9 lety poznali, tak říkal, že svatbu, až po mimču, ale to nikdo z nás netušil, že to dopadne takhle. Nicméně, vlastně se toho drží, i když já vlastně dělám co můžu, abych dítě měla a nejde mi to.....

fallingstars
29. kvě 2014

@belle_rose Je mi líto Vaší situace, ale připojuji se k @buldrik, dokážu si představit, že prostě natolik touží po dítěti, že je to pro něj zkrátka nyní priorita, aniž by to muselo nutně znamenat, že je to sobec. Každý máme jistá životní očekávání a pro něj je prostě zásadní mít dítě, na tom přece není nic špatného.
Já to navíc ani od něj nechápu jako ultimátum (i když samozřejmě záleží, jak bylo vyřčeno a co řekl, ale to tu nikdo neposoudí), ale spíš jako musím říct z mého pohledu docela férový pokus dát tomu ještě šanci. Prostě jste to teď rok neřešili, on si to pravděpodobně sesumíroval a dospěl k názoru, že touží po životě s vlastím dítětem, ale chce to ještě zkusit s Tebou, tak navrhl poslední pokus, evt.pak darované vajíčko s jeho spermiemi...myslím, že kdyby to byl sobec, kterému by na Tobě vůbec nezáleželo, nenavrhuje tohle všechno, znovu si tím vším projít, a prostě odejde...můj názor.

Situace je to velice těžká, snad to vyřešíte tak, abyste byli oba co možná nejspokojenější, až spolu nebo ne...a Tobě dřím palce, ať se jednou (jakkoli a s kýmkoli) zadaří.

mikula77
29. kvě 2014

@belle_rose Já nejsem lékař,ani to tudíž neumím vysvětlit,samozřejmě to může být hlubší genetická chyba,ale právě v tomto období po třetím dnu se ta chyba přisuzuje faktoru spermie,určitě nejsem jediná kdo to slyšel,tady se s tím setkáš v mnoha diskuzích,promiň,ale velmi zarážející je,pokud Ti dr řekne že je to genetická chyba,máš za sebou tolik pokusů,proč tedy tu genetiku nevyštří...............

verusky
29. kvě 2014

@belle_rose Ahoj Belle, abych odpověděla na Tvou otázku - psychosomatikou (spojeni psyche (duse) a tela) se zabyvam od devatenacti, něco mam prostudovano a asi hodne o tom ctu. Ale davam do toho ještě sama sebe, rozum, zkusenosti, myslenky...
Kdybych mohla pokracovat k Tobe, nerozplyvala ses nad cizími miminky, to by asi nevadilo. Ale mozna by bylo potřeba podivat se na vztah k rodicovstvi obecne (jak to bylo u Vas doma s Tvými rodici) a pak uz jde jen o vztah Tebe a Tvého pritele. Ja třeba chtěla další sve dite privest do manzelstvi, coz nevim, jestli se mi podari, asi spis ne a vim, ze vevnitř me to mrzi. Snad me to nemrzi natolik, aby z toho vznikl nejaky hlubsi problém. Každý mame sva prani, touhy a život nas nekam posouva, na necem musíme hodne zapracovat (prijmout něco co nechceme), něco se nas tolik nedotyka a tudíž je prijmuti lehke. Urcite ma spojitost, ze sis vždy představovala sve dite a proto takovy problém prijmout darcovske vajicko a z Tebe tam nebude nic genetického... (a davala bys do toho ditka sebe jiz jen vychovou a vzorem, coz je ale take dost). No a když pujdes myslenkama po této ose (zapřemýšlela jsi, proc je tak tezke prijmout to cizi vajicko a jeden důvod jsi nasla, mozna ten opravdovy), bez dal a hluboko a třeba se Ti otevre ta podstata, proc to je s Vami, jak to je.
Kdyztak napis, i do IP, kdyby sis s necim nevedela rady nebo chtěla slyset jine vysvetleni nejake myslenky, na všechno prijit je hodne tezke... Drzim pesti...

belle_rose
autor
29. kvě 2014

@mikula77 genetiku, co lze vyšetřit, je v pořádku. Ale prý jsou i chyby, ne které současná metoda nedosáhne... Mrknu se na jiné diskuse. Zatím jsem tu nic nezkoumala...