Prarodiče a špatný vliv na dítě. Jak to řešit?

vally.
7. led 2010

Dobrý den děvčata měla bych takovou menší otázku..Kamarádka čeká v létě druhé dítě její prvorozené holčičce jsou 3 roky a tak se rozhodli že by chtěli druhe a po nějaké době se zadařilo..Oba štastní jako blechy musím dodat...Jenže problém je v tom že bydlí v jednom domě s rodiči jejího přítele.Sice mají vlastní v chod a obývaji tzv. podkrovní čtyř pokojový byt který si nové krásně zrekonstruovali.Stálo je to spoustu peněz tak nechtěji odejít (peníze by samozřejmě už neviděli) a od te doby maji peklo.Pořád jim naznačujou že ten barak přece jen není jejich atd.Jenže ted nejde o ten dům, ale o děti..Nedavno se kamaradka mazlila se svou dcerkou právě před prarodičema a oni hned "ale pozor klarinko v červenci tě už maminka nebude chtít protože bude mít miminko to už budeš naše" a chudak malá jak pořad říkala jak se na miminko těší ted začala říkat že ne že ho nechce tak se ted kamarádka bojí aby tomu malému třeba nějak neublížila když prarodiče ji tohle říkaji ..Máte stím někdo skušenost a jak jste to vyřešili???děkuji

rimmel
7. led 2010

za chyby sa plati, nemali tam s nimi ist byvat ale s tym uz nic nenarobia ☹ kebyze som v tej sit.ja tak serem na peniaze o kt.by som prisla a co najrychlejsie sa odstahovala!

vally.
autor
7. led 2010

Oni jim začali dělat toto až po tom co to zrekonstruovali cca 3 měsíce souhalsím s tebou rimmel taky bych už tam nebyla ale oni asi doufaji že se to změní ☹

momin
7. led 2010

vally tak to je hruza... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
A mluvili o tom s prarodicema?? Ja bych si to s nema teda spis vyrikala a nastavila nejake hranice nez abych se stehovala.......

vally.
autor
7. led 2010

Když to skusí tak nezapomenout upozornit že je to pořád ještě jejich dům...

fire85
7. led 2010

ahoj tak my to budeme mít taky tak, budeme bydlet s rodiči mého přítele, ale barák už za pár týdnu bude jeho, takže nějaké řeči o tom že je to jejich barák nehrozí, navíc nejsou už nejmladší.
chápu že se nechtějí stěhovat,já bych to taky takhle neřešila.spíš pořádně si s nima promluvit,proč tu malou takže postrkujou proti rodičům

vally.
autor
7. led 2010

my to máme taky tak bydlíme s manželovýma rodičemi ale musím zaklepat všechno zatím na jedničku a pul baraku je jeho takže taky klid ale jako u ni fakt šilené..Jde tady vlastně jen o to jak štvou to dítě proti tomu nenarozenému a co se pak muže stát když ji takhle b udou vsugerovavat že ji rodiče nebudou chtít až se narodí druhé jako brala bych to od dětí třeba ve školce ale od dospělých lidí??

vally.
autor
7. led 2010

Dávaji ji najevo že se neumí postarat o to jedno dítě natož o dvě a o jejich synáčkovi nemluvě...Jako třeba při rekonstrukci kamaradka šla uklizet a její tchyně šla hned po ní a čistila to co před tím ona..Prostě jako by ji na rovinu řekla neděláš to pořadně musím to udělat já ☹

veruska007
7. led 2010

Tchyne je taky silena babicka ☹, ale nastesti s nimi nebydlime. Maly z toho nastesti zatim nema rozum... ale kdyz jsme ji nechavali zpocatku drndat, zjistili jsme, ze maleho bere do vinarny, misto aby drndala venku si maleho odvezla k nim a on celou dobu hrozne plakal, nedovezla nam ho zpet na krmeni, jak jsme se domluvili, o hodinu pozdeji jsme ji nekolikrat shaneli nez maleho, ktery rval hlady, dovezla... rika jednu neslusnou basnicku za druhou, mluvi sproste, heiluje, urazi Zidy a Cikany...no, jestli to malej bude jednou opakovat ve skolce, tak teda nevim, jak pak budu chodit na koberecek a vysvetlovat, ze my jsme slusni, ale babicka se na stari zblaznila a nevidi si do pusy 😠 .

veruska007
7. led 2010

Jo, jinak na tchyni zabralo, kdyz jsme ji delsi dobu nedali maleho a navstevy jsme velmi zredukovali. A obcas kdyz ma blbe narazky, tak to obratim tak, aby vypadala trapne. Treba kdyz svemu manzelovi porad delala parohy (zkazila nam tim vetsinu fotek ze krtin), tak jsem se ji zeptala, jestli mu byla neverna, kdyz mu takhle nasazuje parohy. Kdyz u nas heilovala, tak jsem ji rekla, ze u nas se neheiluje, u nas se zdravi Dobry den. A kdyz manzelovi rikala Danke, Fuhrer, tak jsem se ji ptala, jestli si mysli, ze je manzel takovy darebak, ze ho srovnava s Hitlerem... a je pokoj. No, ona zas za chvili prijde s necim jinym... ale aspon jsem se zacala chovat asertivneji 😉

kozimura
7. led 2010

A jak je na tom její přítel,jak na to reaguje?Asi bych s tou maličkou sedla bokem a vše jí vysvětlila.I za cenu toho říct,že jsou v tomto ohledu babička a děda hloupí.
My bydlíme s mými rodiči a dali jsme do rekonstrukce veškeré úspory a úvěr.
Ono se to radí těm,co v takové situaci nejsou.Kde asi má jít rodina s malým dítětem a dalším na cestě,když všechny peníze vrazili do baráku?!

fire85
7. led 2010

veruska ježiš co to máš za šílenou tchýni 😖 kolik jí je? tohle dělaj možná malý děcka nebo puboši který tomu nerozumí ale dospělá starší ženská????ty zakžený fotky bych jí neodpustila,navíc ze křtin.to se nedivím že jí malého nechcete půjčovat.
my to zatím máme v poho,k příteovým rodičům jezdíme téměř každý víkend, já si tam dost odpočinu, nemusím vařit a tak.a jsem s nima třeba celý den v kuchyni nebo u Tv,takže až tam budeme bydlet tak se ani neuvidíme,takže to bude ještě lepší,budeme mít všechno vlastní,vchod sami a úplně z druhý strany.snad to bude ok.asi se musí snažit obě strany,i když někdy to není snadné,kor co tady píše vally o té své kamarádce.to je hrůza teda.
omlouvám se za delší příspěvek 😉

rimmel
7. led 2010

byvat s rodicmi je vzdy, vzdy blby napad..jedine ze ozaj je to na kratucku dobu ale ako to casto byva, z kratkej doby je to rok , dva a potom zacinaju problemy..cest vynimkam 😀

kozimura no tak nemali vrazat peniaze do baraku ktory neni ich! 😉

kozimura
7. led 2010

Rimmel,to máš těžko.Na mě taky ten barák naši nenapsali,ale je fakt,že jsme s nima bydleli už před svatbou a vše bylo v poho.Záleží,jaké tam byly vztahy před rekonstrukcí a před narozením dítěte.U nás je třeba teď vše o.k.a naši jsou z malé paf.

kozimura
7. led 2010

Veverusko,klaním se před tvou trpělivostí 🙂

jabber
7. led 2010

vally - od té doby, co si zrekonstruovali podkroví, mají peklo? 😕 Nechápu jak to souvisí 😅 To jako starým vadí, že na to mladí mají nebo jim vadí, že vrazili peníze do domu, který není jejich (myšleno ironicky).....nebo co? Že jsou šťastní? Nebo teď, když vědí, že mladí neodejdou, tak se ukázala jejich pravá tvář...? A jejich syn je jedináček? Připadne dům jednou jemu, nebo má ještě sourozence? Teda musím říct, že to nechápu, jak může bejt někdo takhle zlej a nepřející svýmu vlastnímu dítěti 🙄 O tom, co vykládají vnučce, už ani nemluvě - to je na nakopání do pr*ele 🙄 Takhle deptat dítě 😠 To by mojí dceři řekli naši nebo tchánovci přesně jednou a už by malou neviděli. Naštěstí jsou to všechno normální a rozumný lidi.

veruska - taky dobrý 🙄

rimmel
7. led 2010

JABBER asi tak..

vally.
autor
8. led 2010

jabbler..Neříkám přesně od toho dne ale prostě ano od te doby snimi maji takové problémy--Myslím že jim vadi že na to maji a varzili do jejich domu..Jak jsi napsala....jinak asi souhlasim se vším jen jejich syn má asi ještě 3 nebo 4 sourozence ted nevím přesně..Takže ten dum nebude jen jeho ale v podstatě ta čast ve které žijí by vlastně měla je zvlášt vchod na takové podkroví..Ikdyž vlastně on jediný s nimi žije ostatní jsou dospělí a maj vlastní rodiny a domy popř byty...Taky to nechapu jen nevím jak kamaradce pomoci tak proto tahle diskuze...Nechci abyste je soudili že si za to mužou sami když tam šli ale jak ej ted slušně poslat někam aniž by jim vyhrožovali že je vyhodí...

andyalukasek2008
8. led 2010

To je nemilá situace Tvé kamarádky ☹... S bydlením nic neudělají... Promluvila bych si s tchánovci... Na rovinu a jasně! A vysvětlila jim, co se mi nelíbí. Samozřejmě i s manželem, předpokládám, že stojí za Tvou kamarádkou... Přeci nemohou toto vnukům dělat. A podat jim to tak, ať se pořádně zastydí...

josefka
9. led 2010

tady zadna promluva nepomuze - pokud se chovaji takhle, pravdepodobne ani nikdy ten dum na ne neprepisou. Ja bych male jeste pred babickou rekla, ze babicka si vymysli, a ze ji v zadnem pripade babicce nedam a treba ani nepujcim ... no a hledala bych pronajem, to je jedine reseni.

brumdinka
31. led 2010

vally - já sem v podobné situaci v tom, že taky mám manželovo rodiřče nad hlavou a u nás je zas to, že neustále hlídaj švagrovu malou a když tam je i Jiřík, tak ho hned posílaj domů a že pořád zlobí - od jakživa od nich neslyšel nic jinýho než že zlobí 😒 jo je trochu živější, ale když se mu člověk věnuje tak je hodnoučkej - no ale to sem odbočila; tahle situace je už dost ostrá a v tom případě bych byla taky - tj. promluvila bych si s tchýní na rovinu, jestli se nezbláznila když takový kraviny povídá malý holce a malé bych se snažila vysvětlit, že to tak babička nemyslela a nic takovýho se nestane 😉

veruska - tchýně je poněkud pomatená ne, potřebovala by Bohnice 😀

nikes
1. únor 2010

opravdu nechápu, jak někdo může spravovat barák, aniž by byl jeho. To nemají mezi sebou uzavřenou žádnou smlouvu, či co? A pokud si brali na rekonstrukci hypotéku, tak jak jim mohla banka něco půjčit. My jsme si brali na rekonstrukci "pouze" milion a barák musel být náš, bez věcných břemen a to jsem si zjištovala u několik ban. ústavů a všude měli stejně podmínky. Kámošce vůbec nezávidím, ale udělali velkou hloupost, a teď musí bohužel za ni platit. ☹

beruska2x
1. únor 2010

vally a uvedomuji si ze tim zhodnotili barak a tim vetsi podily pak bude muset vyplatit sourozencum kdyz tam budou chtit zustat????? a ze prepsani jen na ne jiste neni to asi vedi 😅

ty jo, to jim nezavidim..

no ale razne by s nima mel promluvit ON, ze si nepreji aby zasahovali do vychovy, popouzeli deti proti sobe a podryvali jim autoritu ☹ jak to neudelaji hned tak se to stupnuje a zblazni se z nich 😖

evena
1. únor 2010

jabler od té doby co zrekonstruovali mají peklo ... jak to souvisí? Třeba to mají jako my 😅 ... tchýni, tu mrchu vypočítavou, jsem prokoukla taky až po rekonstrukci jejich domu (zaplať pánbůh že je přepsaný na přítele), do té doby nejlepší kámošky ... po rekonstrukci začalo kdy zateplíte baráček, kdy uděláte novou fasádu, dáte snad nová okna i k nám domů né atd atd ... Prostě jsme jim opravili barák ve kterém mají odživotní užívání tak se ukázala pravá tvář 😀 To se radí bežte jinam ... ale zkuste vrazit kamsi pár set táců, zadlužit se a na jiné nové bydlení prostě není ... A pro ty co by snad chtěli napsat že sem blbá mám odpověď že to vím 😀
vally hlavně nesmí držet hubu, nebo se to bude stupňovat, ten její by se měl ozvat a pořádně si to s nima vyříkat, když to nepůjde po dobrým, tak to musí jít po zlým (po zlým to bylo i u nás 😀 ) ... a dobrá zbraň jaou děti, když tchýně zlobí, maliu nevidí, pak je hodnější 😀

brumdinka
28. únor 2010

evena - nejseš blbá 😀 , ono to někdy vážně nejde a nebo jestli seš tak já taky 😀 že sem tu zůstala 😀

esuska
28. únor 2010

Teda, bábu bych nakopala a hlavně bych jí nedávala malou - co jí teprv bude povídat, když u toho mamina nebude. Je to hnus, co některý lidi dokážou vypustit. Mám taky docela zákeřnou tchýni, ale malej je už velkej, tak si dává pozor jak před ním mluví, protože malej je sojka - všechno se dozvím 😀 Snažím se komunikovat slušně, leč chladně a stručně a stejně dokáže udělat levárnu. 😠
Všechno je to o lidech a díky společnému bydlení držím palce. Musí to být asi nářez, my máme naštěstí svoje a docela daleko.

evena
28. únor 2010

ahoj brum 🙂 vidím že se tvá tchýně ještě neumoudřila 😀

brumdinka
1. bře 2010

evena - jo jo, ale já jí dávno beru s rezervou 😀

blandik
1. bře 2010

Já bych se asi v té situaci ohradila hned, jakmile by takovou pitomost vypustili - jakože to není pravda, že i po narození budu mít svou holčičku ráda a že babička a dědeček vůbec neví, co to povídají. Prostě je naprosto shodit, když si oni dovolí udělat něco takového. Myslím, že ve většině případů si to ty babky a dědci ani neuvědomují. Oni vyrostli na zastrašování a tak to dále aplikují. Naše tchýně taký přišla s tím, že se ptala malého - že jak se má a't ji řekne, co mu tady děláme - a já na to, co bychom dělali, ráadi ho máme. Teď zase chodí a straší se strašidly a bubáky..to mě taky točí.

kristyn.g
20. črc 2012

ahoj, já se tedy uplně děsím až budeme mít děti svých prarodičů... máme odzkoušeno na hlídání fretky, kdy jsme zakázali krmit čímkoliv jiným než co smí a vysvětlili jsme důvody a vždy když přijedeme tak se chlubí jak fretka pije kafe, jak miluje mléko, jak jí dávají co jí chutná... samozřejmě fretka vychrtlá na kost když si jí odvážíme a celý rok jí dáváme dohromady... oni si myslí že hubne tím že furt běhá venku...
Tak se děsím až budeme mít dítě že to bude tajně za zády cumel v cukru, v medu, piškota v ruce, ochutnávka kafe, piva, sušenky ... vubec děsím se toho, co za špatné návyky, které můžu nám zkomplikovat život oni udělají.. Když se nedokáží "ovládnout" ani při starání se o zvíře...

pajoslava
20. črc 2012

@kristyn.g A to jste jim tu fretku po takovém zážitku dali vícekrát???