Prarodiče mluví velmi sprostě před dětmi

nuonuon
14. kvě 2013

Maminky, chtěla bych vás poprosit o radu. V manželově rodině se bohužel mluví hodně sprostě. Když to shrnu, tak věta ve které není sprosté slovo tam není věta ☹ . Dlouho jsem bojovala s manželem, který byl z domova zvyklý mluvit stejně, ale tak dlouho jsem ho doma terorizovala, že si před dětmi začal dávat pozor na pusu. Bohužel u prarodičů je s tím stále problém. Ač je manžel již několikrát žádal a stále je upozorňuje ať před dětmi tak nemluví, tak se nic neděje. Uvedu příklad. První věta, kterou jsem v neděli ráno slyšela od tchýně bylo: Včera muselo tak chcát, že by se z toho chcíplá koza posrala a dneska bude hezky..... Nevím co s tím.....Řešíte někdo něco podobného? Užívají opravdu velmi drsné výrazy ☹ .

nuonuon
autor
15. led 2014

@rituska88 Problém je v tom, že v tom žijou celý život a jim to vůbec nepřijde, pro ně je to naprosto normální 😔 .

rituska88
16. led 2014

@nuonuon No právě. My jsme z vesnice, takže jako taky nejsem žádná puritánka a vím, že chlapi se občas baví drsněji, někdy je to dokonce vzhledem k situaci pochopitelnější než kdyby se krotili, ale neuznávám, když si někdo nevidí do pusy před dětmi nebo se tak baví denně doma se ženou. Neříkám, že když jsem naštvaná, že mi taky nějaké sprosté slovo neuletí, ale před děckem bych si to fakt nedovolila. Jde i o to, jak potom ty děti na svoje rodiče pohlíží. Jenže jak píšeš, starého psa novým kouskům nenaučíš...i když některého možná jo, ale chce to hodně trpělivosti a důslednosti.

nuonuon
autor
16. led 2014

@rituska88 Jenže to jde uplatňovat doma, třeba na manžela, ale jak můžu tchyni a tchánovi opravovat každou větu, kterou řeknou..... 😔 . Ale jsem ráda, že v tom nejsem sama...

rituska88
16. led 2014

@nuonuon To je pravda, ale zkus třeba říct manželovi, ať jim řekne, ať se před dětmi trošku mírní nebo když před Tebou něco takového řeknou, tak řekni: ,,Jsou tu děti." nebo něco podobného, snad se časem dovtípí. Je to těžké, každý je jiný a na každého platí něco jiného. Asi je blbé říct jim, že k nim nebudete jezdit když budou takhle mluvit, ale pokud by na ně neplatilo nic jiného, tak bych to asi řešila takhle a ono by jim to dojít muselo.

nuonuon
autor
16. led 2014

@rituska88 Ani vědí, že to vadí, manžel jim to už říkal, tchyně se teď občas jako snaží dědu mírnit, ale to je jen kapka v oceánu