Přeháním?

jasemin26
10. říj 2022

Ahoj holky,mám teď takový menší problém s manzelem. Jsme svoji 6 let,máme rok a půl starého syna (vytouženého 2 pokus umělého oplodnění) ..manžel mi doma dá se říct i pomáhá,z práce se vrací kolem 6h večerní pak si dá odpočinek, prohraje se synem ..večer si dá 3-4 piva. to vše nějak beru jako ok. Jen se mi zdá že za poslední půl rok se dost rozlil,není na něj najednou úplně spolehnutí.ted o víkendu jel pomáhat kamarádovi na stavbu,s tím že se vrátí odpoledne,odpoledne přišla SMS že se vrátí večer,to jsem začala lehce zuřit tak jsem napsala že se na něj syn těší a on na něj kašle,reakce že tedy přijede až ráno,no to mě vytocilo do bela tak jsem napsala že nás doma třeba nenajde,a na to reakce která mě zaskočila a tak nějak nevím jak ji pobrat. Napsal když chceš takhle pober tedy i babičku (moje stará mamka bydlí s námi v dome vesvém pokoji) a psa.. já nevím toto mi prostě ublížiloa j á nevím jestli nepřeháním..je taková reakce normální🥺nevím nebo to mám brát tak že už mě manžel nemiluje?

journals
10. říj 2022

Jo, prehanis 🙈

klchudik
10. říj 2022

@jasemin26 nahrála sis na jeho odpověď sama 🤷 tak se zdržel s kamarádem a ty hned, že vás doma třeba nenajde? Mám taky s manželem syna 1,5 roku, taky se vrací z práce okolo půl 6 večer, ale nikdy bych mu nenapsala, že nás doma nenajde, když se zdržel 🤷🤦 až někdy budete potřebovat pomoct vy od toho kamaráda, budeš za to ráda...🤦

lv
10. říj 2022

Tys byla naštvaná, on byl naštvanej, zbytečně velký a zraňující slova od obou. To, že tě mrzelo, že nebude se synem proberte.

jasemin26
autor
10. říj 2022

@klchudik já bCh neřešila kdyby se jednou zdržel s kamarádem.. ale odjel ráno v devět, s tím že přijede odpoledne, pak večer, to u něj je kolem 11vecer..a pak že az ráno.. kdyby to bylo jednou neřešila bCh, ale on to tak teď dělá často . Defacto jsem se synem pořád sama

jasemin26
autor
10. říj 2022

@lv mrzelo mě to to ano a velmi, ví moc dobře že syn když není doma uina velmi špatně .. já snad ani nejsem naštvaná na to že zůstal u kamaráda do rána, ale na to co mi napsal ať klidně jdu

jasemin26
autor
10. říj 2022

@journals děkuji za odpověď

lenickakl
10. říj 2022

A proč ho vydiras pres decko? Viz...

ted o víkendu jel pomáhat kamarádovi na stavbu,s tím že se vrátí odpoledne,odpoledne přišla SMS že se vrátí večer,to jsem začala lehce zuřit tak jsem napsala že se na něj syn těší a on na něj kašle,

Se taky prober.

jasemin26
autor
10. říj 2022

@lenickakl nevydiram ho přes děcko, hotovo měli ve 13 h.. a on chlastal, syn pořád tata táta,tak jsem mu napsala že se na něj syn těší

emillyhk
10. říj 2022

Já tohle vyhrožování nemám ráda. Napsat mi manžel, že už ho doma možná nenajdu, tak mu asi taky řeknu, že když chce, může se sbalit a jít 🤦‍♀️ Zrovna tak bych ale nikdy nevyhrožovala odchodem, dokud bych si nebyla 100% jistá, že já sama jsem na to připravená. To se podle mě v manželství nedělá.
Mě se teda manžel běžně vrací z práce kolem půl třetí, ale někdy se to taky sejde, že jede něco zařídit nebo se zdrží u kamaráda. A přijede pozdě. Nebo dělá něco kolem domu. Jsou dny, kdy se vidíme tak hodinu. Nebudu lhát, jsou dny, kdy mě to štve, protože syn třeba celý den vymrzuje, já jsem unavená a celkově naštvaná. Tak mu to v klidu řeknu. Že mě mrzí, že je s námi málo, ale že to chápu. Snažím se nebýt semetrika, co mu hlídá příchod, chci, aby se na nás taky těšil. Na tvém místě by mě spíš znervoznělo jeho pití, ale tady máme tu laťku každý jinde 🤷‍♀️

michaela666
10. říj 2022

Rozumím jak to myslíš. Nicméně tím, že vás doma možná nenajde jsi ho regulérně vydírala. Jeho reakce byla blbá, ale jestli jsi věděla, že už stejně pil a přijet by nemohl, tak to bylo zbytečné.
Nasraná bych taky byla, ale řešila bych to sním až po návratu domů.

jasemin26
autor
10. říj 2022

@emillyhk ale já to taky udělala poprvé, prostě už jsem vyčerpaná tím že tohle dělá 3x týdne tak to ve mě bouchlo. Měli jsme jet o víkendu na výlet,ale ozval se ten kamarad že potřebuje pomoci,tak jsme výlet zrušili a ok ať mu jde pomocí,slíbil že pít nebude aby se právě odpoledne mohl vrátit.. ano to pití mi taky dělá starost,a to jsem manželovi i řekla, ale prý nepije tak moc

barmil
10. říj 2022

@jasemin26 mne teda 3-4piva denně normalni nepřijdou. Regulární alkoholik. Fungoval by v týdnu bez nich? Nebo už prostě musí držet hladinku. A manžel měl kamaráda, co takhle říkal, že je s ním na pivu a pak se mě jednou jeho žena zeptala, jestli byl manzel taky tak ko, když se vrátil a já říkám kdy, ona no včera, říkám vždyť byl celý večer doma.. No a pivo nebylo pivo že..

jasemin26
autor
10. říj 2022

@michaela666 udělala jsem to poprvé protože už z těchto situaci jsem vyčerpaná,není to poprvé co toto udělal... Ano ale on slíbil že pít nebude aby právě přijet mohl..tak mě to naštvalo že zase nedodržel slib .. já bXh to s ním i probrala,ale on vždy dělá že se nic nestalo

jasemin26
autor
10. říj 2022

@barmil každý den si dává, ptala jsem se ho jestli musí,že nechci aby se z něj stal alkoholit, tak že že 3 piv se z něho alkoholik nestane.. nene vím 100 že tam byl,poslal i foto a můj bratr tam dorazil také

jana31990
10. říj 2022

@jasemin26 jako na jednu stranu tě chápu mě manžel kolikrát taky řekne že třeba přijede kolem 5 večer a nakonec se objeví až třeba v 11 v noci a to máme 2 děti. Ale upřímně kdy to měla takhle řešit pomalu až hrotit tak jsem minimálně 20x už rozvedená a odstehovana. A jak tady už někdo psal kort pokud jsi věděla že už měl pivko tak v tím případě to už nechápu vůbec. A to že ti řekl že pít nebude ok měl to dodržet. Ale známe to na té stavbě atd... proste clovek si to pivko tam holt proste kolikrat dá. A to měl pak pod vlivem prijed domů aby se mu nedej bože něco po cestě stalo? Když to zjednoduším tys byla nasraná on byl nasraný a takhle to holt dopadlo

jasemin26
autor
10. říj 2022

@jana31990 děkuji za odpověď já vím že jsem to přehnala, ale já prostě když slíbí že nebude pít tak s tím počítám.hotovo měli ve 13h a to si prý ještě pivo nedal,dal si ho až potom... Ne určitě bXh nechtěla aby řídil opilý..

victress
10. říj 2022

prostě sis vzala násosku, tak se s tím buď smiř nebo vem roha, občasná pomoc kamarádovi je OK, i když se zdrží, ale chlastat piva denně normální není, to je normální alkoholismus

jasemin26
autor
10. říj 2022

@jana31990 jinak ano pokud se zdrží normálně po práci jako to bývá tak to neřeším...ale když odjede v sobotu v 9 ráno,s tím že odpoledne pojedeme na výlet, a pak se vrátí až druhý den v poledne to mě prostě sere

michaela666
10. říj 2022

@jasemin26 Dal by si pivo i kdyby měl na starost malého? Normálně bych mu řekla, že nějaké odpoledne bude s malým on a ty si udělej svůj program. Potřebuješ si trochu odpočinout. Ať si vyzkouší jaké to je, starat se. Klidně bych se i o chvilku zpozdila. Možná mu pak dojde, že když něco slíbí má to dodržet.

jasemin26
autor
10. říj 2022

@victress jenomže on takový nebyl když jsme se brali, to si dal o víkendu dvě piva jinak ne.. pak jsme se přestěhovali a začalo toto

jola777
10. říj 2022

Já tě chápu. Na něčem jste se domluvili a on to nedodržel. Taky bych byla naštvaná.

jana31990
10. říj 2022

@jasemin26 já tě v tomhle chápu. Ale proste je to chlap a ještě když byl u kamaráda tak proste člověk musí počítat s tím že si třeba to pivko dá. Jako neřeknu kdyby ti k tomu slíbil že až se vrátí tak někam pojedete to bych pak byla nasraná taky. Ale takhle nevíš mohl mít ten den nebo den předtím třeba v práci den blbec a potřeboval se trochu odreagovat. Ale proste já vím zas se opakuji tohle se podle mě nedělá psát mu že vás už třeba doma nenajde. Upřímně já tohle napsat manželovi kdyby mi udělal co ten tvůj takže ve finále nic. Tak by byl schopen mi pomalu I osobně zabalit. Příště to neřešit horkou hlavou a ikdyz tě naštve tak třeba raději nereagovat na to. Pak to dopadá takhle že třeba tebe to ve finále mrzí a jeho třeba taky.

ivivi
10. říj 2022

Prosím tě a to má ty 3-4 piva opravdu každý den? TJ cca- 21-28 piv za týden?? To ti vážně přijde normální? Mně teda ne. Jestli vážně vypije tolik piv, tak je to alkoholik jak vyšitý a v tom případě zdrhej.

jjasmina
10. říj 2022

@jasemin26 hele upřímně tys mu začala vyhrožovat první, on se ohradil, cos čekala... Ale jako jooo, u nás neexistuje, zeby se chlap vrátil odněkud ráno, ale tys ho vcelku asi namichla no a nahrála mu na smeč. Ale kdyby se chlap vrátil ráno, vylitla bych z kůže teda

izz76
10. říj 2022

Mě by teda hodně vadilo,že si deně dá 3-4 piva. To zdržení u kamaráda bych neřešila pokud to není pravidlo..

atraps
Autor odpověď smazal
Zobraz
lysecek
10. říj 2022

Takze si to shrnme. Oba dva jste rekli veci, ktery jste nemeli, tady je potreba vzajemna omluva a je fuk, kdo bude prvni.
Pak tu mame ze manzel neco slibil a nedodrzel a nebylo to poprve. To je potreba mu normalne vysvetlit, ze te to mrzi a proc, a jestli je manzel spravny chlap, tak se omluvi a slibi napravu. (A aco ho nektere obhajuji, tak vlastni zene neco slibit a pak to nedodrzet je sproste a to by mi na tom celem vadilo nejvic!)
No a pak je tady to pivo. 3-4 denne neni normalni, ale zaroven to nemusi nutne znamenat, ze je skutecne alkoholik. Proc tolik pije? Doma sam nebo nekde venku a s kym? V praci vse ok?

ehgv
10. říj 2022

Já to třeba chápu s partnerem máme tedy 2 děti 7 a 3 roky a když jel ráno pomáhat ke kamarádovi s tím že přijede k večeru poté večer a ve skutečnosti přijel až další den a ještě ke všemu odpoledne a tvářil se že se nic nestalo.. a to několikrát nestalo se to jen jednou.. taky mě to naštvalo hodně reagovala jsem stejně jako vy. A to nechal vez odpovědi a když domů přišel tak mi ještě řekl že já mám být vděčná za to že mě nechá dýchat že není s námi pořád.. to by vás naštvalo prostě.. nehledě na to že dětem slíbil výlet x krát a pokaždé kamarád zavolal a on běžel.. za mě ne nepřeháníte jen co se řekne má se dodržet až z toho vaše dítě bude se ptat jako naše a maminko kde je tatínek? Proč s námi zase není Proč je raději u strejdy (kolegy)?

jasemin26
autor
10. říj 2022

@michaela666 za ten rok s půl jsem byla jednou u kadeřnice a to už mi psal ať pak jedu hned domu... Takže to asi nepřichází v úvahu

jasemin26
autor
10. říj 2022

@jola777 děkuji.. vím že jsem to přehnala ale už to na .e bylo moc