Priatel nechce pracovať, hádame sa. Čo s ním?

cta
14. bře 2013

Ahojte dievčence, potrebujem poradiť. Dva roky chodim s priateľom ktorý je čech a žije na Vysočine a ja som zo Slovenska. S priateľom sa vydavam raz za ani neviem koľko. Voláme si skoro každý deň a teraz by som sa chcela presťahovať do Čiech za nim lenže.... Ja si prácu najdem dosť rýchlo lenže priateľ sa k tomu nejak moc nemá. Za cele dva roky mi tvrdi, že si pracu hladá lenže má invalidný dôchodok (ktorý je okolo 3000Kč- nič moc) pretože ma depresie, keď sme sa o tom rozpávali povedal mi, že on si prácu nájde lenže chce robiť na čiastočný úväzok lebo on sa vraj rýchlo unavy atď. Ale to, že fajči denodenne, vstava asi okolo 14. a za peniaze ktoré dostane si okamžite kupi cigarety alebo mobil (a to ich nemá dosť 😠 ). V septembri mal možnosť nastúpiť do jednej výrobne baliť krabice ale jemu sa to nelúbilo lebo to bolo na plnu zmluvu a on by radšej na čiastočny lebo by inak prišiel o invalidny. Pohadali sme sa pretože nepride mi fér aby ja som robila za plný úvezok (8 alebo 12 hodín) a on iba polovičný len preto, že on je hneď unaveny! Ja som chorá beriem lieky unavím sa ešte skorej ako on ale je to v poriadku. Hneď sa ofučal a nerozpraval sa somnou týždeň. Keď na neho zvíšim hlas alebo mu poviem niečo čo sa mu nepáči okamžite sa ofuči a plače lebo ja som ta zlá! ALe preboha ja si neviem predstaviť ako my budeme žiť! On chce mať dom, on chce mať auto, on chce chodiť na dovolenky, on chce hento, on chce toto ale, že by sa k tomu pričinil to ho nenapadne to ako ja budem zarabať a on všetko minie na techniku???Pre všetko sa odurdí chová sa ako malý! Čo mám robiť? Inak je to skvelý muž ale niekedy mam dosť z neho a kameň urazu je aj v tom,že on by sa chcel somnou milovať aj 5 krát denne ale ja proste sex nemusím. Vysvetlovala som mu to 100x a vždy to obratil proti mne! Už som fakt zufala totálne ma niči a neviem či sa s nim nemám radšej rozísť

lucyvivien
14. bře 2013

Podla mna ta ničí celý tento vztah - nevztah a viacmenej si si na všetko už odpovedala sama . Ked vieš ,že máte každý rozličné predstavy a priority, nieje čo riešit.. 😉

kajalka
14. bře 2013

Prosím tě, napiš sem v čem je tak skvělej. Zatím ho vidím jako nezodpovědnýho rozválenýho nemakačenka, co tě nutí do sexu.

cta
autor
14. bře 2013

@kajalka je pozorny, milý, snaží sa ma vždy potešiť váži si ma a snaži sa ma povzbudzovať aby som dosiahla to čo som si v živote vysnila lenže to že to robi ústne mi nepomaha moc. Radšej by som keby si našiel prácu lenže vždy si najde nejaký dôvod prečo sa to nedá. Hovorila som mu zajdi na urad jeho odpoveď? Tam mi nič neporadili. Tak mu hovorim obid v meste nejaké obchody, jeho odpoveď? nemám na autobus. Keď aj sa nájde nejaka práca tak mu to nevonia lebo je to na plný úvezok a neni to to čo on by chcel robiť! a s tým sexom. Ja neviem asi som divna ale ja proste sex k životu nepotrebujem. Neviem fakt neviem. Chcem sa s ním o tom rozprávať ale vždy sa len urazi poháda a ja z toho vídem zas tá zla!

cta
autor
14. bře 2013

Niekedy mám fakt sto chutí ho uškrtiť!

veri25
14. bře 2013

Já nevím, či bych chtěla takového chlapa, kterého bych musela živit a to si myslím, že kdyby ses k němu přistěhovala, mohlo by to být ještě horší...nevím, je to těžké odpovídat na cizí vztahy, nevidíme do toho jako ty, asi bych mu dala nějaký čas, aby se vzpamatoval, našel si práci, když teda říká že si ji hledá a pak pokud bych viděla nějakou snahu, tak bych to s ním zkusila, ale jinak asi ne, i když je to asi těžký, ale nestojí to za to...život se musí žít a užívat a ne vydělávat a on aby se s tebou jen vezl

lucyvivien
14. bře 2013

Nehnevaj sa na mna ,ale podla mna sa on snaží si plnit svoje sny na tebe a nie tebe.. Možno si si na neho zvykla, možno máš trošku nízke sebavedomie, ale toto je cesta do pekla. Zničí ta takýto vztah, z jeho strany to bude skor sebectvo ako láska. Radšej si chod svojou cestou, niečo si sama začni budovat a najdi si rovnocenného partnera 🙂

aknel72
14. bře 2013

@cta Škrtit ho nemusíš stačí ,když se vyhneš velkým obloukem Vysočině ikdyž je tu krásně.Život s takovým chlapem nemá budoucnost a určitě plánuješ někdy i děti? 😉

cta
autor
14. bře 2013

Praveze ked mu poviem, ze ten vztah uz nema cenu zacne plakat a prosi ma a ked ustupim aspon rsz za den mi povie, ze ma miluje a neprezil by keby som ho nechala. Ved pol roka trvalo kim bol ochotny prist za mnou a to ja som musela mu dat na vyber bud ja alebo rozchod tak dosiel na dva dni a to som mu este musela zaplatit ubytovanie.

cta
autor
14. bře 2013

@aknel72 ja by som chcela uz babenko ale on najskor nie potom, ze iba somnou a nakoniec mi povedal, ze ale budem si dietatko musiet adoptovat pretoze on deti nemoze mat! A to mi povedal az po 2 rokoch vztahu!

lucyvivien
14. bře 2013

No pekne takže citové vydieranie :( Bud rada , že s nim nemáš mimino, ako by si to zvládala s takým človekom? Uf

zoenka
14. bře 2013

@cta
Sa spamataj dievca a nechaj ho plavat?unavuje ta to a nenaplna uz teraz,a to len randite a vidate sa raz za...ani nevies kolko 🙂 ...ako si sama napisala....vies si s nim predstavit manzelstvo,keby bol vsetko len a len na tebe? 😕 😕 😕 radsej nie...

kajalka
14. bře 2013

@cta Tak to je moc toto. 😀 Promiň, ale máš nějakou sebeúctu? Takovej člověk by mi nesměl přes práh. A on byl na nějakých vyšetřeních, že ví, že nemůže mít děti? Jen tě vydírá. A víš proč? Protože je sám nula.

cta
autor
14. bře 2013

@zoenka len ked ja sa bojim, ze ten blbec si naozaj nieco urobi 😢

stavba
14. bře 2013

@cta pryč od takového, napsala jsi tu dost negativních vlastností. S takovým bych osobně zakládat rodinu nechtěla. Kdo vás bude živit, až budeš na mateřské?

aknel72
14. bře 2013

@cta Typický vyčůránek ,promiň ,ale už jsem se s tim několikrát setkala naposledy moje známá musela od něj utéct nejdřív to bylo ťuťu muťu pak zjistila ,že neplatí na jedno dítě ,ale na dvě on už pak teda neplatil , ,odešel z práce že on tohle dělat nebude tak ho živila a nakonec zjistila,že má dluh na zdravotním a socialním pojištění 150 000,- protože si ho neplatil a mohla bych psát do rána ,ale asi by nestíhal PC 😀 Hledej opravdu jinde ,tady to není dobrý vztah.

cta
autor
14. bře 2013

@stavba tak on urcite nie

zoenka
14. bře 2013

@cta neurobi, ty na tom nemozem postavit svoj zivot a ani ho ohrozit...myslim ohrozit svoj zivot...vies co chces, chod si za svojim cielom,inak by si mohla cely zivot lutovat... 😉

cta
autor
14. bře 2013

Baby ja mam take stastie na muzov, ze kazdy chlap ma chce len na to jedno. Prvy partner to tahal este aj s byvalou, druhy zas sa nechal oklamat kamaratkou a po tom co ma poziadal o ruku odisiel za nou, a toto je moj treti vztah ale asi to naozaj ukoncim a radsej budem sama.

katcha21
14. bře 2013

@cta Být tebou raději bych to ukončila, byla bych chvilku sama a měla šanci si najít normálního chlapa, protože tvůj přítel asi moc normální, bohužel není. Už teďka máte problémy, neshody... Nedovedla bych si představit s takovým vyžírkou budoucnost. Ty bys pracovala a on si válel doma šunky. Já bych si ho nemohla vážit a ještě aby mě nutil do sexu, to by se mi uplně zprotivil 😠 S miminkem je fofr a nemyslím si, že by ti on moc pomáhal ☹
Rozhodnout se budeš muset sama, tohle je jen můj názor 😉
Kolik ti je let? Podle fotky vypadáš jako sympatická holčina, určitě si najdeš lepšího chlapa, který bude pro život 😉

cta
autor
14. bře 2013

Ja 26 a on 30 ale niekedy mam pocit ze ja mam aspon 35 a on 15

katcha21
14. bře 2013

@cta Holka zlatá, myslím si, že to je jenom protahování konce. Chápu tě, jsi s ním dva roky, to není krátká doba, ale aby jsi s takovýmto žila až do smrti? Ty jsi ochotná jít za ním, najít si práci, snažíš se a jak se snaží on? Kde bydlí,co jí, když má 3000,- a kouří? Je nezodpovědný, uráží se, nechce se mu pracovat, lže ( tajil dva roky, že nemůže mít děti, zda-li je to vůbec pravda), vydírá tě, ty mu platíš ubytování. To už je dle mého dost negativ,na to abys s ním ztrácela čas 😒

cta
autor
14. bře 2013

@katcha21 byva s rodicmi ktory maju dlhy mama ho zivi ono to dost kompikovane ale ma este dvoch bratov a doma je dost utlacany rodicia vsetko dali jeho bratom a on nic nema poriadne. Povedala som mu, ze by som chcela dietatko a on povedal dobre tak sme na to skocili cele dva roky nebrala som ani antikoncepciu lekar uz kvoli mojej diagnoze mi robil vysetrenia a viem, ze u mna problem urcite nie je a dva roky a nic. A popravde dost ma desi sex s nim pretoze mi hovoril co by chcel vyskusat a mne sa to hnusilo ( oralne uspokojenie ked mam svoje dni, myslela som si, ze sa povraciam, sex zo zvieratom atd.). Ale chcem mu dat sancu aby to zmenil

katcha21
14. bře 2013

@cta Bydlí u mámy, která ho živí 😒 Kdyby ses tam nastěhovala, bydleli byste oba u jeho mámy? A jeho bys živila ty?
Tak to asi bohužel nelže, že nemůže mít děti 😒
Víš, celé to na mě působí tak, že jsi asi moc hodná holka, a spíš než jemu ublížíš sobě, tím, že s ním budeš 😒
Nebo jak si to představuješ ty? A ty předposlední tvoje věta je celkem děsivá 😅

kajalka
14. bře 2013

@cta ..a ještě je úchyl...

leniiis
14. bře 2013

Takový chlapíci jsou spíš víc břemenem než něčím jiným no. Ale chápu, že pokud ho miluješ, tak nějaký rady typu nech ho atd. tě moc nepotěší..

cta
autor
14. bře 2013

@katcha21 netusim nasi mi dost dlho setrili peniaze a co som si zarobila to som si odkladala takze uz mam aj na malu garzonku ale neviem ci tam chcem mat aj jeho. Uvazujem, ze len co si najde pracu ( a dufam, ze najde) tak ho poziadam aby bol na ubytovni a casom sa uvidi. Chcem ho prijmut aby si uvedomil, ze peniaze to nie su len na cigarety a mobili. Chcem ho naucit zodpovednosti. Asi si povies, ze som hlupa ale no mam ho velmi rada a chcem aby sa zmenil. Verim, ze sk ma tak lubi ako on tvrdi tak to pre mna urobi

lamarika
14. bře 2013

@cta Jestli ti můžu radit, tak se s ním rozejdi. Máte hodně rozdílné představy o budoucnosti, rozdílné názory i nátury. A i když teď vidíš i to dobré a omlouváš ho sama před sebou, že je jinak skvělý, tak v budoucnu tohle už pro tebe nebude důležitý. Budeš řešit že chceš mít děti a že nemáte co jíst, páč přítel nechce makat. . . Mysli na sebe a na budoucnost, můžeš se mít mnohem líp a najít ještě lepšího chlapa. Si mladá a bezdětná, dveře máš všude otevřený 😉

cta
autor
14. bře 2013

@kajalka no ma uchylne predstavy ale ked som mu povedala, ze to nie tak ma k tomu nenutil a viac o tom nehovoril. Inak je velmi tolerantny. Nespali sme spolu uz skoro pol roka a viem, ze ma nepodvadza

ustarana
14. bře 2013

@cta Ahoj, mať vzťah s mužom akého máš ty, tak to som radšej sama do konca života. Podľa toho čo popisuješ, tak to je príživník a prísavka, ktorá čaká, že jej budú padať pečené holuby do huby, respektíve, že mu ich budeš nosiť ty. A tento sa nezmení a nemusíš sa báť, na život si nesiahne. Na to sa má príliš rád. Keď píšeš, že si ťa váží a vzápatí v ďalšom príspevku odpovedáš, že sa ofukuje kvoli tomu, že nechceš sex, tak si podľa mňa dosť odporuješ. Keby si ťa vážil, tak by rešpektoval tvoje rozhodnutie a zaujímalo by ho či nemáš nejaký zdravotný problém, zlú skúsenosť, či nie si unavená... .

lucyvivien
14. bře 2013

Ten blbec si nič neurobí, taký chlap ,ktorý o tom hovorí a vydiera , má jeden ciel a to citovo ta zdeptat. Vie, že ho kvoli tomu neopustíš, tak sa preber a bež od neho čím skor preč