Priatel nechce pracovať, hádame sa. Čo s ním?

cta
14. bře 2013

Ahojte dievčence, potrebujem poradiť. Dva roky chodim s priateľom ktorý je čech a žije na Vysočine a ja som zo Slovenska. S priateľom sa vydavam raz za ani neviem koľko. Voláme si skoro každý deň a teraz by som sa chcela presťahovať do Čiech za nim lenže.... Ja si prácu najdem dosť rýchlo lenže priateľ sa k tomu nejak moc nemá. Za cele dva roky mi tvrdi, že si pracu hladá lenže má invalidný dôchodok (ktorý je okolo 3000Kč- nič moc) pretože ma depresie, keď sme sa o tom rozpávali povedal mi, že on si prácu nájde lenže chce robiť na čiastočný úväzok lebo on sa vraj rýchlo unavy atď. Ale to, že fajči denodenne, vstava asi okolo 14. a za peniaze ktoré dostane si okamžite kupi cigarety alebo mobil (a to ich nemá dosť 😠 ). V septembri mal možnosť nastúpiť do jednej výrobne baliť krabice ale jemu sa to nelúbilo lebo to bolo na plnu zmluvu a on by radšej na čiastočny lebo by inak prišiel o invalidny. Pohadali sme sa pretože nepride mi fér aby ja som robila za plný úvezok (8 alebo 12 hodín) a on iba polovičný len preto, že on je hneď unaveny! Ja som chorá beriem lieky unavím sa ešte skorej ako on ale je to v poriadku. Hneď sa ofučal a nerozpraval sa somnou týždeň. Keď na neho zvíšim hlas alebo mu poviem niečo čo sa mu nepáči okamžite sa ofuči a plače lebo ja som ta zlá! ALe preboha ja si neviem predstaviť ako my budeme žiť! On chce mať dom, on chce mať auto, on chce chodiť na dovolenky, on chce hento, on chce toto ale, že by sa k tomu pričinil to ho nenapadne to ako ja budem zarabať a on všetko minie na techniku???Pre všetko sa odurdí chová sa ako malý! Čo mám robiť? Inak je to skvelý muž ale niekedy mam dosť z neho a kameň urazu je aj v tom,že on by sa chcel somnou milovať aj 5 krát denne ale ja proste sex nemusím. Vysvetlovala som mu to 100x a vždy to obratil proti mne! Už som fakt zufala totálne ma niči a neviem či sa s nim nemám radšej rozísť

cta
autor
14. bře 2013

@ustarana ja viem ved som mala zle vysledky ale on vobec ze co ako ani sa o to nezaujimal co to je za ochorenie ako to treba liecit. Neviem asi mate pravdu mozno sa bojim, ze ostanem sama. Ako je v mojom zivote este jeden muz uplny opak toho mojho lenivca, mal zaujem o vztah ale beriem ho iba ako dobreho priatela na ktoreho je fakt spolah a mozem sa mu vyzalovat ale nechcem s nim mat vztah pretoze sa bojim, ze ako priatela ho stratim a je to jediny clovek na ktoreho sa mozem 100% spolahnut vo vsetkom.

anina32
14. bře 2013

@cta Co s ním? Okamžitě pustit k vodě 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Holka važ si trochu sama sebe, co je na něm tak skvělého? Jedině to že ti občas maže med kolem pusy, jinak nemakačenko, mamánek, vyžírka a úchyl 😠 Najdi si někoho lepšího, tohle není člověk pro život a založení rodiny, to miminko by bylo chudák a ty ještě větší, nevěděla by si jestli máš dřív utěšovat plačící dítě nebo plačícího chlapa. Příjde mi že o to ani nestojí abyste byli spolu, proč by si jinak jezdila ty za ním a né on za tebou? Neunáhli se s tím odchodem k němu, tohle není člověk kvůli kterýmu by si měla opustit přátele, známé, svůj život a začínat od začátku.

cta
autor
14. bře 2013

Dakujem dievcence za rady a podporu. Zajtra sa s nim porozpravam. Dam Vam potom vediet ako to dopadlo

katcha21
14. bře 2013

@cta Rozhodně si nepovím, že jsi hloupá. Já jsem měla vztah s klukem který propadl sázení v TipSportu, vydělal i dost peněz, provozoval bar, ale bohužel všechny peníze prosázel. Já jsem ho milovala, chtěla jsem s ním být, chtěla jsem s ním mít dítě, šli jsme spolu bydlet a já doufala a věřila že se změní (nezměnil i když sliboval, protože se nechtěl změnit). Vztah trval tři roky, z toho posledního půl roku, už jsem věděla že s ním být nejspíš nechci, ale nedokázala jsem to ukončit a byla jsem na něj zvyklá, myslela si že už nikdy nikoho nenajdu, bylo to oddalování konce, pak jsem sebrala odvahu a rozešla jsem se s ním. Byla jsem 4 měsíce sama, věnovala jsem se sobě a kamarádkám, vůbec to nebylo tak hrozný jak jsem si představovala a pak jsem se seznámila s tátou mojí holčičky a jsem strašně ráda za to, že jsem nezůstala s tamtím 😉

ustarana
14. bře 2013

@cta radšej by som to neodkládala na zajtra. Vybavila by som to okamžite. Ešte nie je tak neskoro, aby si ho zobudila. Do zajtra sa ti to ešte rozleží v hlave a dáš mu ďalšiu (sama vieš akú v poradí) šancu.

jabber
15. bře 2013

@cta vem nohy na ramena a utíkej od něj. I kdyby ti sliboval hory doly, NIKDY se nezmění, ani kvůli tobě, ani kvůli dítěti a ani kvůli ničemu jinému. To je prostě on, jeho povaha, nátura, takový je. Neztrácej s ním čas 😉

speedygon
16. bře 2013

Pryč od něj. Sama jsem s podobným byla 4 roky a stačilo. Taktéž výhružky sebevraždou, proběhly i 2 demonstrativní pokusy a já trubka jej tehdy zachránila před pobytem na psychiatrii. Takže fakt už na nic nečekej a ukonči to, jsou na světě lepší. Já si také našla 🙂 Hodně štěstí 🙂

lucyvivien
16. bře 2013

@speedygon tak tak vidím že niesom sama s podobnými skusenostami :D

speedygon
16. bře 2013

@lucyvivien To opravdu nejsi....

cta
autor
16. bře 2013

Tak babenky už je to skoro tretí deň čo som mu dala zbohom a teraz ma bombarduje smskami a telefonátmi ako ma miluje a zlepší sa, vraj si hladá prácu, že sa chce zmeniť. Ja teraz neviem čo mám robiť???ignorovať ho alebo sa s nim o tom porozprávať?

lucyvivien
16. bře 2013

Ignorovat , po čase ho to prestane bavit. Myslím, že mal dost času urobit so sebou niečo .A ty by si sa možno mala venovat nejakým koníčkom, kamarátkam atd... využívat na plno svoj čas. Hlavne neurob tu chybu, že sa k nemu vrátiš ! 😉

dripik
16. bře 2013

@cta Ignorovat...na velké činy a nejen mluvením měl času dost za ty roky co jste byli spolu...ted jsou to jen sliby, které k ničemu nepovedou...nemá to budoucnost...

katcha21
16. bře 2013

@cta Ignorovat, bohužel je přesně takový typ člověka, co začne slibovat, až když mu teče do bot a opravdu by to byly jen sliby. Jemu nejde o tebe, že by se změnil, kvůli tobě, ale protže mu došlo, že on je v pr...i 😒
Drž se, neustupuj a věnuj se sobě, svým koníčkům, kámoškám a určitě se brzy objeví ten pravý 😉 A co ten kamarád, jak jsi psala? O tom jsi nepřemýšlela, že by mohl být něco víc?

cta
autor
17. bře 2013

@katcha21 Mato? No pozname sa dost dlho na zaciatku chcel vztah ale ja som sa na to necitila tak som to stopla. A obas sa stretavame ale neviem si ho predstavit ako partnera. On je dost razny, nevie vyjadrit city a dost rozprava o inych veciach dost obsirne a navyse je rozvedeny a ma dieta. S tou jeho dcerou som sa stretla 2 x ale nejak sme si nepadli do oka vraj som velmi chuda a plocha ako doska 😀
A martin je dost pri sebe a ja ho mam radsej ako kamosa

aknel72
17. bře 2013

@cta Ignorovat a změnit číslo ať už dá pokoj .Bydlet ve 30 letech u rodičů a stěžovat si ,že sourozenci něco dostali a on né ,čeká jen až ho budeš živit ty .Moje 19letá dcera je víc zodpovědná .

agne
17. bře 2013

Nezmění se a kvůli tobě už vůbec ne, mu to takhle prostě vyhovuje, je to jeho charakter, jeho povaha, jeho pohodlí a pak se není čemu divit, že má stále chuť na sex, když nedělá nic jinýho... Povinnosti, starosti, zodpovědnost a budoucnost leží na tobě. Napíšu to drsně, ale pokud ti do budoucna bude vyhovovat starost o jedno dospělé dítě a společné mimino, na které zůstaneš sama (nejen na výchovu, zdraví, ale i finančně), tak jsi na té nejlepší cestě. Vím, že se to říká lehko, ale někdy člověk musí padnout na pusinku úplně, aby si začal sám sebe vážit, mít se rád, věřit si a najít svoji ztracenou hrdost, svoje sebevědomí, jistotu, svoje hranice. Když někomu uděláš rohožku, tak se nediv, že si o tebe otře boty 😕 . Sama dobře vím, o čem mluvím... Ale na druhou stranu tak strašně moc mi to do budoucna dalo, jenomže zkušenosti jsou nepřenositelné a každý si jimi musí projít sám... Ale o to jsou cennější... A dobrý na tom je, že máš šanci začít znovu jinak a jinde... Ne líp, ne jako spasitelka, ne jako oběť, ale s čistým štítem, s vděčností, za to co jsi dokázala a s nadějí v krásný život, na který máš právo jako každej... 😉

leniiis
17. bře 2013

Dala bych mu nuž na krk. Bud se prostě vzchopí a něco si najde a bude fungovat normálně, jako ostatní chlapi nebo půjde.

katcha21
22. bře 2013

@cta Ahoj, nezlob se za delší odmlku. Škoda, bohužel to tak bývá, že jeden by chtěl vztah a druhý ne a naopak, ale tak neni jediný chlap na světě 😉
A jaká je situace? Držíš se?

cta
autor
22. bře 2013

@katcha21 nastastie som si zaopatrila instagram a twiter tak fotim a stebocem az mi s toho sibe!! Ale pomaha to😄

katcha21
23. bře 2013

@cta To chápu, ty první dny / týdny jsou na nic, ale uvidíš že se to časem bude zlepšovat, za to dám ruku do ohně 😉 a je super, že sis našla koníček, to je asi nejlepší lék. Myslim na tebe, drž se, bude dobře 😉

cta
autor
24. bře 2013

@katcha21 super to je ale uz zacinam byt na tom zavisla!!! 😀 😀 😀

pepibubu
25. bře 2013

kopnout do řiti. Ideálně okovanou botou. A počítat salta, která udělá, až poletí.