Priateľ sa nám nevenuje ako rodine, nemá čas na deti

123an123
28. kvě 2014

Ahojte. Uz som naozaj psychicky v koncoch s nasho 8 rocneho vztahu. Mame dve deti..prvacika a miminko. Moj priatel pracuje ako zivnostnik aje v praci stale,,aj ked sam tvrdi, ze by nemusel. Rano odchadza z domu okolo osmej a domov chodieva az v noci, niekedy az okolo druhej-tretej, no nikdy skor ako o desiatej. To uz deti samozrejme spia, takze ich ani nevidi, rano su s nim len par minut, kym sa chysta do prace. Nieje s nami doma ani jediny den v tyzdni,,ja sama ho vidim len par hodin za tyzden a aj to mi len nadava a ponizuje ma. Stale mi hovori, ze on to robi vsetko pre nas, ze vobec nic nechapem atd. Ked som mu povedala, aby aspon raz do tyzdna zobral syna napr.na zmrzlinu, dostala som odpoved, ze kludne ho vezme von aj kazdy den, ale potom nebude mat ako zarabat a pod. V praci je stale, ale neodraza sa to ani len na tych peniazoch, on proste nikdy ziadne nema. Najom a veci okolo bytu platim ja, takisto veci spojene so skolou a stravu. On mi nikdy nedal ani na oblecenie ani na nic ine, co detom treba. Vzdy mi povie, ze nema. Najviac ma dojalo, ked mi syn povedal, ze by chcel, aby sa ocinko s nim viac hral a chodil s nim vonku a aby mu aspon raz splnil, to co slubil. Povedala som to priatelovi, ale s nim to ani nehlo. Stale nam hovori, ze na niecom pracuje, ze to budu mat deti do zivota, ze mame pockat a budeme sa mat lepsie, a stale dookola taketo reci o nicom, nikdy nam nepovie o com vlastne hovori. Ale nech je to cokolvek...co je pre neho dolezitejsie, ako stravit aspon chvilku so svojimi detmi? To mu naozaj nestojime ani o ten jediny den v tyzdni, alebo aspon v mesiaci?? Dcerka je este malicka, ona to tak nechape, ale jej sa tiez vobec nevenuje. Od narodenia sa s nou ani raz nepohral, nikdy ju nenakrmil, neprebalil, neokupal, nepokocikoval, no proste nic. Vzdy, ked sa mu snazim povedat, ze ho potrebujeme mat obcas aj doma, tak mi odpovie tak, ze tresne za sebou dverami, popritom mi nadava aka som blba a nehapava a ze deti sa raz budu mat dobre vdaka tomu, co on pre nich robi. Uz mam tych jeho reci plnu hlavu, ved stale dookola hovori len o "niecom" , ale nikdy nepovie nic konkretne.pripada mi to, akoby bol radsej mimo domov,,aby sa nemusel venovat detom. Aj ked je doma, tsk je len zamknuty v kupelni a vyde odtial az ked ide spat. Detom neda ani pusu na dobru noc a o sebe uz ani nehovorim. Prosim, napiste mi na toto vas nazor. Ako by ste sa zachovali na mojom mieste?,Moc dakujem za kazdu odpoved.

somalicats
29. kvě 2014

@123an123 Příznám se, že být ve Tvé situaci, tak jsem pryč už dávno. Teplou večeři by ode mne neviděl, pokud by nedal do rodinného rozpočtu ani korunu. Stejně píšeš, že to vše táhneš sama - tak by nebyl takový problém se sbalit a jít jinam. Hůř než teď Ti stejně nebude. Nemívám ve zvyku takhle radit, ale chlap, který nedá rodině ani kačku, nestará se a je celé dny pryč a nasává někde v hospodě, to není chlap, to je bačkora, která se ani postarat neumí.
Jestli je uveden v rodném listě dětí, tak má povinnost živit je a 2 roky má vyživovací povinnost k Tobě po narození dítěte.

somalicats
29. kvě 2014

Plus ještě jedna věc mě napadá - není nic horšího, než když se děti musí koukat na ožralého otce, který se v noci přivalí domů a dělá bordel. Už kvůli těm dětem bych tohle netrpěla.

prapodivna
29. kvě 2014

Já bych se ani nedivila, kdyby hrál automaty, nebo tak něco. Každopádně z toho co píšeš už opravdu nechápu, proč s ním ještě jsi. Nejsem psycholog, rozhodně se v tom nevyznám, ale mám pocit, že sama potřebuješ pomoc, protože nejsi schopná ho opustit. Něco jako závislost na vlastním trýzniteli. Píšeš tu, že v podstatě v žádném vašem životním aspektu nedělá nic, co by měl. Kdyby byl úplně neschopný, ale aspoň se zajímal o tebe a o děti, ještě by to šlo pochopit, ale v takovéto situaci? Zbytečně si kazíš život a proč? Aby děti byly nešťastné? Vždyť to starší si to už uvědomuje a tyhle dětské křivdy se špatně hojí. Jsi zadlužená, máš dvě děti, to je prekérka, ale od toho jsou různé instituce pro ochranu lidí jako jsi ty.

Doporučila bych místo povídání si tady na koníkovi spíš začít aktivně hledat jaké máš možnosti, zajít na sociálku, obvolat dobročinné organizace věnující se matkám v situaci jako jsi ty. Ten nezničí jen sebe, ale tebe i děti.

I kdyby nakrásno stavěl potajmu barák, tak co z toho?

buldrik
29. kvě 2014

@123an123 chovat se ke mne takhle muj muz/pritel, tak uz s nim davno nejsem.
Financne stejne vsechno tahnes sama, nekde jsi zminila, ze kdyby si odesla, tak to financne neutahnes .. jaky bude rozdil ? Naopak, usetris na veci za nej a mozna naopak dostanes nejakou podporu od statu navic.
Jinak kdyz chlap takhle tajnustkari - podle me ma bud hoodne velky problemy (dluhy), milenku, nebo ho rodina proste nebavi, chce se bavit s kamarady (pokecat, popit ...). A samozrejme mu vyhovuje plny servis kdyz prijde domu, ma uklizeno, navareno, atd.
Nemyslim si, ze ti chysta treba nejaky prijemny prekvapko ... netusim, jak dlouho ti slibuje to "neco", ale mam z toho pocit, ze zadny "neco" neexistuje, jsou to jen recicky.
Na tvym miste bych mu dala posledni sanci a jinak odchod. Mezitim si pripravuj nejakou financni zasobu, misto kam jit apod ..

bonavoxa
29. kvě 2014

@123an123 Vidíš. Můj nechodí, ani neprosí. Pracuje a resetuje si mozek chlastáním s kamarádama. Je uražený, že jsem odešla. Neboj se, řešení vždy existuje, jen to nebude třeba hned. Hlavní je, aby to nemělo negativní dopad na děti.Chvilku funguj jako automat. zvyšuj si sebevědomí. Postarám se o malou, pěkně se obleču, namaluju, zdravé jím, poběhám s malou po venku,..

somalicats
29. kvě 2014

Přesně tak, začala bych zjišťovat, jak nejlépe vyřešit ty půjčky (protože to je sakra problém, dostaneš se do dluhové spirály ani nevíš jak a odneseš to nejen Ty, ale i ty děti), kam odejít a časem jak s prací. Jestli tohle neuděláš co nejdřív, můžeš se časem dostat do takovýho maléru, ze kterýho už se jen tak nevyhrabeš. A na chlapa bych v tomhle nespoléhala, kdyby skutečně tajně chystal nějaké překvápko typu baráku, tak na to ale nepadne vše, co vydělá, a alespoň něco domů přinese, i kdyby třeba málo, ale přinese a nechová se takhle.

123an123
autor
29. kvě 2014

@somalicats Velmi by som si priala zit len sama s detmi, je to moj sen. Lenze ako ho poznam, chodil by za mnou a robil psycho scenky. Kedysi som s nim zazivala nieco podobne. Ked som chodila do prace, isiel po mne nas mlady majster, moj chlap ziarlil, a delal mi scenky aj pred kolegami z prace, nadaval mi do ku*** a robil mi zo zivota neskutocne peklo. Dokonca sa mi vyhrazal samovrazdou, drzal si noz pri krku a podobne, musela som dat v praci vypoved. Potom som otehotnela a som na materskej, tak zase ma má doma pri detoch a to mu vyhovuje. Druha vec je, ze sa ho bojim. Je schopny naozaj vsetkeho. Nema problem vyfackovat ma tyzden pred porodom a vynadat mi zase do kur**, ..

patty1
29. kvě 2014

@123an123 ahojky, dala bych mu max. posledni sanci, at ti vysvetli, co se deje, pokud to driv bylo lepsi, ale v podstate bych uz s nicim pozitivnim z jeho strany nepocitala.. Jedine, nad cim premyslej, je jak od takoveho cloveka pryc. Jit se zeptat na socialku, nebo treba na nejake obecni nebo mestske byty, pozeptat se na moznost vyzivneho, i kdyz asi pritel penize nema, ale alepson to nabere nejaky smer. neboj musis byt silna holka, kdyz to vsechno takhle utahnes, bude lip a tvoje deti budou mit urcite nekdy nejake lepsiho tatku, vzdyt si to zaslouzi, jako ty.

somalicats
29. kvě 2014

@123an123 No tak tím spíš už bych u něj nebyla. Však mu nemusíš říkat, kam jdeš, jednoho dne se sbal a pryč od něj. Na mě by chlap sáhnul jednou a bylo by to naposled.

prapodivna
29. kvě 2014

@123an123 dneska můžeš zavolat na policii a nechat vykázat z vlastního domu i manžela. Takže asi tak.

somalicats
29. kvě 2014

@123an123 A navíc, ty děti to vnímají, i když jsou malé. Pro ně to musíš udělat, když už ne pro sebe. To domácí násilí se stupňuje, po mateřské se vrátíš zpátky do práce a co? Zase budeš těhotnět, aby frajer nedejbože nežárlil?

somalicats
29. kvě 2014

@123an123 Nehledej důvody, proč to nejde, hledej způsoby, jak z toho ven. Toť má rada.

123an123
autor
29. kvě 2014

@prapodivna Policia uz raz u nas bola,,ale oni naopak povedali, ze mam z bytu odist ja, pretoze niesom napisana v najomnej zmluve. A ozrateho agresivneho chlapa vobec neriesili. Riesili mna, uplakalnu zenu s mimcom na rukach..

somalicats
29. kvě 2014

@123an123 Ty se hlavně nesmíš nechat odbýt. Klidně bych volala fízly znova a znova, oni to řešit musí. Nebo utéct do azylového domu, co já vím, prostě začni nad tím přemejšlet!

prapodivna
29. kvě 2014

@123an123 nedošlo mi, že jsi Slovenka, jaké máte zákony tam, nevím. každopádně něco bys dělat měla, kdo je ti nejbližší, kdo ti může pomoct, nechat tě třeba i pár dní u sebe, než by sis něco našla?

123an123
autor
29. kvě 2014

@prapodivna som Slovenka, ale zijeme v Cechach. Nikoho tu neznam 😒

prapodivna
29. kvě 2014

@123an123 mrkni sem http://www.stopnasili.cz/zeny/kontakty.html mají tam online poradenství, určitě ti nejlépe poví, na co máš nárok ze zákona, co jsou povinnosti policie, kam se obrátit, kam jít a co dělat krok za krokem.

bonavoxa
29. kvě 2014

@123an123 Manžel je čech nebo slovák? Ten můj je slovák. A oni mají takovou ohnivou žárlivou povahu..bohužel...

prapodivna
29. kvě 2014

Když si projdeš jejich web, je tam i tvá situace, za zmínku stojí třeba toto:
"Je pravda, že pokud žena změní své chování a bude se víc snažit, může partnera změnit a násilí zastavit?
Bohužel ne, protože v případech, kdy se rozvine cyklus násilí je pak podnětem pro násilné chování cokoliv. Násilí je totiž nástroj, jak dosáhnout svého cíle a udržet si kontrolu a moc. Aby se násilí zastavilo, musel by násilný partner převzít zodpovědnost za své chování, pojmenovat násilí a vyhledat např. terapii pro pachatele násilí."

formy domácího násilí:
"Fyzické násilí
- bití, facky, kopance, škrcení, rány pěstí či jiné fyzické útoky, ohrožování zbraní apod. Může být namířeno proti vám či proti osobám vám blízkým nebo např. vůči vašemu zvířeti.

Psychické násilí
- nadávky, obviňování, pokořování a ponižování, zesměšňování ve společnosti, vyhrožování fyzickým násilím, zastrašování, odepírání spánku či potravy, vydírání sebevraždou, rozbíjení či ničení Vašich věcí, vyhrožování únosem dětí, znemožňováním v zaměstnání, zbavením svéprávnosti apod.

Sexuální zneužívání
- znásilnění, donucení k sexu či sexuálním praktikám, které odmítáte, násilím nebo výhružkami.

Sociální izolace
- bránění v návštěvách rodiny či přátel, sledování telefonátů, pronásledování, nečekané "kontrolní" návštěvy či telefonáty.

Ekonomická kontrola
- omezování přístupu k penězům, neposkytování peněz na provoz domácnosti, snaha zakázat vám chodit do práce.

Domácí násilí se často vyskytuje v několika formách současně, navíc má vzrůstající tendenci – psychické násilí se často vyhrotí v násilí fyzické. !

123an123
autor
29. kvě 2014

@bonavoxa tiez je Slovak. A neskutocne ziarlivy. Az chorobne..

123an123
autor
29. kvě 2014

@prapodivna hmm, nasla som sa vo vetsine bodov 😒

prapodivna
29. kvě 2014

@123an123 už jsem tu četla pár případů, většina z nich nebyla z daleka tak vážných, jako je ten tvůj a všechny ženy co sem psaly a partnera opustily, toho nikdy nelitovaly. Takže moje doporučení je to začít řešit. Rodinu máš na Slovensku? Co se vrátit domů?

Jasný, nebude to jednoduché, ale výsledek bude stát za to, každá minuta ztracená s tvým partnerem je sakra drahá a je to mrhání vlastního štěstí, můžeš se mít líp. Samotné ti bude lépe, a jednou si někoho zase najdeš.

No a ještě jednu věc-rok na poznání člověka je málo, však to vidíš sama, tak na to mysli a buď obezřetnější a mnohem méně tolerantní.

123an123
autor
29. kvě 2014

@prapodivna nie, ani na Slovensku nemam nikoho. Do Ciech sme sa pristahovali kvoli praci. Nemam uz rodicov a ani nikoho blizkeho. Ale rozhodne so svojim zivotom zacnem nieco robit, nenecham sa uz viac ponizovat a zneuzivat. Uz nebudem plakat, ale zacnem si stat za svojim a urcovat si hranice. A je len na nom, ako to prijme a ci sa dokaze zmenit aj on.

prapodivna
29. kvě 2014

@123an123 Tak hlavně bacha, pokud už ti jednou fyzicky ublížil, nebude k tomu mít daleko. A teda řeknu ti, že já s partnerem taky řešila nějaké věci, zdaleka ne tak závažné jako ty, v porovnání s tebou šlo o prkotiny a trvalo to strašně dlouho a hrozně moc úsilí, než se to někam pohlo a začalo to fungovat. Takže radši moc nepočítej s tím, že to bude brzo, možná se v něčem zlepší, ale ve všem? Taková radikální změna? No nevím... aspoň prosím tě napiš do toho centra stop násilí a poptej se tam na azylové domy pro matky s dětmi. Nedovedu si představit, že z vás jednou bude funkční spokojená rodina, kdy muž platí část výdajů, věnuje se dětem a miluje svou partnerku, má k ní úctu a hlavně je pro něj s dětmi na prvním místě.

verusky
29. kvě 2014

@123an123 Tos to hezky napsala. Jen tak dal! Tvoje deti vidi, jak vypada soucasna rodina a vyresis-li to, budou se mit o to lepe, az budou mit svoje rodiny. Ne prebirat Vas model. A dcera prebira Tve zenstvi, když si nechas kalet na hlavu, najde chlapa, který ji na hlavu kalet bude zas, bude proste resit to, cos nevyresila Ty. Ja mam ted vedle sebe muze hooodne podobného memu otci, ale tak neskutecne! A to, co si nevyresila moje mama, mam tady. A diky nadhledu, moudrosti, vnimani do hloubky verim, ze se mi podari to zvladnout, protože po me v zenstvi budou pokracovat tri děvčata. A to uz je hodne velky důvod, dat jasne hranice a naucit se byt zena. Zena, která si zaslouzi byt v ucte, lasce a akceptovana. Zena ma tvorit. Ma byt sluncem sve rodiny. Ja jsem cholerik, ale snazim se klidnit a dat tu energii nekam jinam. Nekdy to nejde, ale tu cestu vidim. Jak říká jeden vzdelany pan zabyvajici se etikoterapii (zensky, muzsky model a srovnavani jich). Když je zena s velkym Z, muz by ji snesl modre z nebe. Když zena není, ma tri zpusoby, jak z toho uniknout - najde si jinou zenu, protože s tou současnou se neda vydrzet. Za druhé umre (zvoli radsi smrt, nez by něco resil), za treti utika k chlastu. Ted jsem to tedy napsala asi drsne... Pak samozrejme taky nemusíš mit chlapa na svém miste, je zakomplexovany, nespokojeny sam se sebou a to pak taky hleda uniky. Ale musíš zacit od sebe. Sama si urcit realna pravidla, chtit jejich dodrzovani. I třeba jen Ty sama. Ja jsem celkem systematik a když něco opravdu chci, třeba si udelam papir, na který si za odmenu kreslim kyticky nebo puntíky. A pak mam radost, ze to pribyva.
Takze hlavu vzhuru, dny nekonci, mas-li rozum, jsi pracovita, zaslouzis peknejsi život. Naplanuj si ho (realne, vychazej se soucasnych podmínek) a ved myslenky a ciny tim smerem. Drzim palce 🙂

verusky
29. kvě 2014

Holky, to bylo mimo misu, ja odpovídala z předchozí strany, netuse, kolik jste si toho napsaly a co. Bije, zarli, Boze, okamzite resit!!!!!!!! Holky nahore, se vsemi souhlasim! Devce zlate, vzpamatuj se, vem nohy na ramena a mej svou uctu! Tento chlap Te bude jen zastrašovat a když ho neposlechnes, sahne na Tebe!!! Posleze na deti!