Priateľ sa nám nevenuje ako rodine, nemá čas na deti

123an123
28. kvě 2014

Ahojte. Uz som naozaj psychicky v koncoch s nasho 8 rocneho vztahu. Mame dve deti..prvacika a miminko. Moj priatel pracuje ako zivnostnik aje v praci stale,,aj ked sam tvrdi, ze by nemusel. Rano odchadza z domu okolo osmej a domov chodieva az v noci, niekedy az okolo druhej-tretej, no nikdy skor ako o desiatej. To uz deti samozrejme spia, takze ich ani nevidi, rano su s nim len par minut, kym sa chysta do prace. Nieje s nami doma ani jediny den v tyzdni,,ja sama ho vidim len par hodin za tyzden a aj to mi len nadava a ponizuje ma. Stale mi hovori, ze on to robi vsetko pre nas, ze vobec nic nechapem atd. Ked som mu povedala, aby aspon raz do tyzdna zobral syna napr.na zmrzlinu, dostala som odpoved, ze kludne ho vezme von aj kazdy den, ale potom nebude mat ako zarabat a pod. V praci je stale, ale neodraza sa to ani len na tych peniazoch, on proste nikdy ziadne nema. Najom a veci okolo bytu platim ja, takisto veci spojene so skolou a stravu. On mi nikdy nedal ani na oblecenie ani na nic ine, co detom treba. Vzdy mi povie, ze nema. Najviac ma dojalo, ked mi syn povedal, ze by chcel, aby sa ocinko s nim viac hral a chodil s nim vonku a aby mu aspon raz splnil, to co slubil. Povedala som to priatelovi, ale s nim to ani nehlo. Stale nam hovori, ze na niecom pracuje, ze to budu mat deti do zivota, ze mame pockat a budeme sa mat lepsie, a stale dookola taketo reci o nicom, nikdy nam nepovie o com vlastne hovori. Ale nech je to cokolvek...co je pre neho dolezitejsie, ako stravit aspon chvilku so svojimi detmi? To mu naozaj nestojime ani o ten jediny den v tyzdni, alebo aspon v mesiaci?? Dcerka je este malicka, ona to tak nechape, ale jej sa tiez vobec nevenuje. Od narodenia sa s nou ani raz nepohral, nikdy ju nenakrmil, neprebalil, neokupal, nepokocikoval, no proste nic. Vzdy, ked sa mu snazim povedat, ze ho potrebujeme mat obcas aj doma, tak mi odpovie tak, ze tresne za sebou dverami, popritom mi nadava aka som blba a nehapava a ze deti sa raz budu mat dobre vdaka tomu, co on pre nich robi. Uz mam tych jeho reci plnu hlavu, ved stale dookola hovori len o "niecom" , ale nikdy nepovie nic konkretne.pripada mi to, akoby bol radsej mimo domov,,aby sa nemusel venovat detom. Aj ked je doma, tsk je len zamknuty v kupelni a vyde odtial az ked ide spat. Detom neda ani pusu na dobru noc a o sebe uz ani nehovorim. Prosim, napiste mi na toto vas nazor. Ako by ste sa zachovali na mojom mieste?,Moc dakujem za kazdu odpoved.

bonavoxa
28. kvě 2014

@123an123
Nemáme my stejné muže??? ☹

123an123
autor
28. kvě 2014

@bonavoxa Taky to mas podobny? Ako to zvladas? Ja uz budem asi za chvilu na prasky, psychicky ma depta a zaujimaju ho len kamarati, chlastacky a rodina je na poslednom mieste. ☹

bonavoxa
28. kvě 2014

@123an123 Odjela jsem k našim. Zvládnout se to nedá, pokud je ženská na všechno sama ☹ Kolikrát jsem si říkala, že mu to dojde, že mu kdyžtak někdo domluví, ale vztahy s jeho rodinou jsou příšerné. Synáček si má dělat svoje a já mám držet hubu. Neumí komunikovat,, neumí se zamyslet nad tím, že když pracuje, tak to fakt není všechno.

123an123
autor
28. kvě 2014

@bonavoxa Ja som si vzdy myslela, akeho mam empatickeho a rodinne zalozeneho chlapa, no teraz vidim, ako to naozaj je. Nevie si najst cas na svoje deti, na mna uz vobec stale mele nieco o tom, ze ide rozbehnut nejaku firmu ci co, ale stale o tom len hovori a nic. Mojho chlapa zase strasne ovplyvnuju kamarati, neda na nich dopustit.

lucik78
28. kvě 2014

ahojky a nešetří třeba peníze ?kdyby mi řekl že se děti budou mít dobře tak bych mu řekla at mi to dokáže 😉 že ti peníze nedává tak bych chtěla vidět za co chodí a vydělává v práci ?když s námi není a s dětmi si nehraje atd .Je mi divné proč se zamyka v koupelně a pak jde spát? šla bych za ním at mě do tý koupelny pustí že něco potřebuji 🙂

bajana
29. kvě 2014

Podla mna ti klame a ma nejake hodne velke problemy...nechapem, ze ta to nenapadlo...ved ktory clovek pracuje 14 hodin denne a rodina z toho nic nema? vies vobec, comu sa venuje? nie su to nejake pochybne ksefty? nema nejake dlhy, ktore musi splacat? a kedy sa vobec prejavoval ako empaticky a rodinne zalozeny? co sa stalo, ze sa to zmenilo?4
@123an123

mmarcelinka
29. kvě 2014

Ahoj,tak v první řadě nechci kritizovat,protože si jdeš především pro radu.Ale jsem z toho dost zmatená.Přijde mi to takové celé divné a myslím,že opravdu nastal nejvyšší čas to řešit.Je mi jasné,že člověk se dostane do problémů někdy velice rychle a tohle se mi jako problém zdá.Asi je s ním těžká komunikace,ale začala bych s tím,že si s ním upřímně promluvíš....bez výčitek.Prostě,že už dál nemůžeš a ať Tě tedy do celé věci zasvětí....když jak říká "nic nechápeš".Ať Ti řekne o co se tedy snaží,kde má ty peníze a pokud nemá peníze a něco teprve rozjíždí,tak ať Tě do toho zasvětí...jste přece rodina a tak není důvod,mít tajnosti.A když už by mu nešlo o tebe,tak ať řekne,co teda dělá pro ty děti...co oni z toho budou mít....myslím si,že pokud to nezačneš řešit,mohl by být problém.Děti si stejně pamatují především lásku rodičů a to,jaké měli dětství a to se dost odráží i v budoucím životě.K čemu budou dětem peníze.když nemají jediný zážitek s tatínkem....někdy peníze nejsou všechno....a je otázka,zda děti vůbec budou do budoucna něco mít s toho jeho "plánu" co on má.Nevím,zda jsem to dobře popsala,je mi jasné,že ty všecko tohle víš....ale on zdřejmě né.Zkus v klidu rozpoutat takovouto komunikaci.

123an123
autor
29. kvě 2014

@lucik78 urcite detom nic nespori, to som si ista. Pretoze dalsi velky problem co s nim mam, ze nic neplati, neplati ucty, byvanie, no nic. Kym to vsetko nepoplatim ja (mam uz pujcek vyse hlavy ) , tak by sme boli doslova na ulici, pretoze on nema ani korunu. To, ze sa zamyka v kupelni som skusala riesit uz vselijako, vela krat som mu tam klopala, ze nieco odtial potrebujem. Vzdy mi povie pockaj, a otvori mi az za nejakych 5 minut. V kupelni som nikdy nic zvlastneho nenasla. Akurat smrad, lretoze fajci jednu po druhej a pivove flase su tam samozrejmostou.
@bajana Praveze nie, problemy nema, prave naopak. Je zednik a zacalo sa mu darit, s kamaratom rozbehli dobry kseft a stavaju nove rodinne domy, ziskal aj certicfikat a pod., . A dlhy? Ano, to ma, ale ziadne nesplaca a este mu je to velmi vtipne. Ludom, ktorym dlhuje sa smeje do tvare, no hroza. A ci viem comu sa venuje? Ano, viem, pracuju na tych domoch a potom to idu spolu zapijat, aj na fb ma fotky z chlastaciek a pod. Ked pride domov na mol, presviedca ma o tom, ze pracoval a v krcme nebol.. Ked sa nam narodilo prve dieta, bol citlivejsi ako ku mne, tak aj k nemu, nosil nam darceky, braval nas na vylety, stale nam prejavoval lasku, teraz je to uplne naopak. Dokonca, ked som mu raz povedala,,ze ak to pojde takto dalej tak od neho odideme, tsk povedal ze dobre, ze mu to je uz jedno a ze aspon bude mat vsetkeho pre seba dost. ☹

@mmarcelinka Uz velakrat som sa snazila v klude s nim vsetko prebrat a porozpravat sa. Ale nech som sa akokolvek snazila, vzdy sa isiel radsej zase zavret do kupelky a tam si nieco hundre pre seba a samozrejme na mna nadava. Na tu jeho tajnost som sa tiez uz velakrat pytala, ale odpoved vzdy bola..uvidis. prave vcera som sa mu snazila vysvetlit, ze syn si vyzaduje jeho pozornost, chce s nim travit aspon chvilku casu, ze peniaze niesu vsetko a podobne. Nikdy nekupil detom ani jedinu hracku. Vcera som mu povedala, ze ked uz tak strasne pracuje, preco mu aspon nieco nekupi alebo nevezme ho niekam. Odpoved bola.. ze on nebude kupovat hovadiny, kore mu do zivota nic nedaju, ze on da vraj detom viac, nez dostavaju ine deti, len to chce cas.... a podobne kecy. Uz som z toho na nervy. Ja si myslim, ze ten jeho plan ma nieco spolocne s jeho pracou. Momentalne byvame v prenajatom byte a myslim si, ze chxe jeen domcek postavit aj pre nas, alebo nieco v tom zmysle. Casto mi ukazuje fotky domu, ktory prave stavia a pyta sa ci sa mi paci, ci by som v tskom chcela byvat atd atd. Ale...co deti? Dobre, mozno budeme dakedy byvat v peknom dome, ale deti su este deti a potrebujeu aj bezne veci ako hracky a napr.pozornost otca. Neviem uz, ako to mam este popisat. Nechcem hadam vela, len aby chcem, aby sa nam zacal venovat..☹

bajana
29. kvě 2014

A z akeho presne dovodu si od neho este neodisla? 😕 ... Ja to nechapem....

indy2
29. kvě 2014

Ptáš se, jak bych se zachovala já na Tvém místě. Upřímně, pokud je to pouze tak, jak píšeš, je to dosti nevyrovnaný vztah a já bych doporučila, aby sis s dětmi žila vlastní život a do budoucna se může objevit někdo, kdo si tě bude vážit a bude tebe i děti milovat... protože pokud současný muž nefunguje ani jako partner, otec, živitel, přítel.. co tam tedy dělá? ☹ vždyť ty máš kvůli němu akorát trápení, děti ho stejně nevidí a navíc vše táhneš finančně ty... proč tam tedy ještě jsi? Miluješ ho? Chceš váš vztah zachránit? Hlavně se ptej sama sebe, jak se cítíš a jaký život chceš s dětmi prožít a podle toho se zkus zařídit 😉 hodně štěstí...

selverin
29. kvě 2014

mě napadly jen 2 věci.. buď má přítel milenku nebo další rodinu anebo Vám tajně staví barák, proto je do noci pryč, je bez peněz a říkal přeci, že dělá na něčem, co budou mít děti do života 😀

123an123
autor
29. kvě 2014

@bajana Preco? Preto, lebo nemam kde. Nemam uz rodicov ani ziadnu rodinu a kedze nikam nemozem chodievat, nemam ani kamaratky a znamych. Som sama, na materskej,,kde by som mohla ist?? Teraz sice taham vacsinu veci financne ja, ale cvakam to z poziciek a to sa neda vecne. Viem, ze keby som sa nejako osamostatnila, bolo by to este horsie, tskze asi tak.
@indy2 Ano, mam ho stale rada, to je asi ten problem ☹ Rada by som nas vztah skusila nejako zachranit, ale nevidim to moc svetle ☹
@selverin Myslim,,ze milenku nema, to by o seba aspon vice dbal a taak, ale on je stale ucmudeny z prace, v monterkach, zarasteny, ozraty..no ktora by ho chcela 😀 na neveru podozrenie nemam..

indy2
29. kvě 2014

@123an123 ty ho znáš nejlépe, jste spolu 8 let, nenech se jen tak odbýt a prostě trvej na tom, že některé věci se musí změnit, nebo o vás přijde... navíc, pokud nebyl vždycky takový, nějaká změna musela nastat, třeba ho něco trápí a neumí se s tím vypořádat...ale rozhodně si toto nenech líbit.. pokud nejsi šťastná, nezavírej před tím oči a neříkej si, že by mohlo být třeba ještě hůř apod.. vždycky stojí za to bojovat..bojovat za svůj lepší život..takový, jaký si přeješ a zasloužíš..ty i děti 🙂

123an123
autor
29. kvě 2014

@indy2 Ja si myslim , ze ta zmena nastala kvoli kamaratom. Ako pubertak vela kamaratov nemal, a teraz ma stale novych a novych a v nejakom zmyslu mu z toho myslim ze preplo 😨 Kamarati su pre neho vsetko, a ja som mu dobra len vtedy, ked je na kamarata nahnevany alebo je s niekym pohadany. Ked telefonuje, oslovuje tych kamaratov zdrobneninami, ako napr. Honzu oslovuje Honziku, Roberta Robiku. Je mi z toho vecne az do smiechu, pripada mi jak teplej 😀 ale to on neni, len proste je nameko z toho, ze ma kamaratov, alebo neviem ako to nazvat 🙂 Nedaj boze aby som mu na kamaratov povedala kriveho slova, to mi dokaze vynadat do nepricetna..

verusky
29. kvě 2014

@123an123
@bonavoxa
Teda baby, ještě ke vsemu dve, takove mate chlapy? To jde? A nic nezabira? A proc s nimi jste? Normalne hledim, i me napadlo, jestli je to opravdu pravda. Radu asi nemam a obdivuju, ze v tom jste a jen drzim palce, at se to nejak k dobru zmeni...
Ja si prosla ne zrovna krasnymi zivotnimi zážitky, ale aby chlap byl uplne porad v praci a nedal zene peniz a ta platila vse... To mi prijde silene. Napada me - v praci je, peníze vydela, pak je nekam da, cas mimo praci taky nekam da, kam nevim... Pekne je aspoň, ze by rad domeček, ale tim samozrejme nenahradi hru a cas detem... Mozna se podivej, z jake vychovy pochazi, třeba jsou jeho rodice bez projevovani citu a drou se za hmotnými statky, to by pak nebylo divu, ze pro nej uspech znamena zabezpeceni a tajne setri na nove bydleni. Ale chlap snad vi, ze domacnost stoji peníze a měli by se zenou jit prinejmensim napul. Rikas si o peníze, nebo jen mlcky vse zaplatíš? Ze nechce kupovat blbiny chápu, muj soucasny pritel taky nic nekupuje navic, neslavi narozeniny a kupuje jen, co dva kluci, které ma deset let v peci, potrebuji. A to je taky zivnostnik, sileny dric, ale peníze na uctu ma. Je fakt, ze vedle me trochu prehodnocuje, posledních par let bylo pry jen o praci a povinnostech, ted se uci odpočívat, uzit i sirsi rodiny, nebyt spatny z toho, ze zrovna ted nedru a "flakam se". Mrkni na jeho rodinu, tam se toho da hodne pochopit (ja mého současného taky tak vypozorovala a ted se snazim takticky ho davat do normalu, vypadalo to, ze se mi to snad nepodari a rozejdeme se, ale poslední dobou je spokojeny a stastny, no stalo me to par slz, prehodnoceni, sily na nadhled... ale snad se vyplatilo).
Takze, holky, obdivuju Vas, zkuste se podivat na zivotni hodnoty Vasich muzu a zkusit je trochu pozměnit... ukazat jim něco pěkného, nejen je zavalit další povinnosti (pohrat si s dítětem). Třeba je doma, vemte hru, kresleni, cokoli, tvorte s dětmi a pak muzi reknete: Podivej, jak jsme sikovni, co jsme udelali, vytvorili... Aby ten chlap mel rad atmosféru doma a pak by třeba tolik nepracoval a zacal Vas pozorovat. Vase hry, tvoreni, stesti.
Ještě jedna poznámka: o jeden vztah jsem prisla a verte, ze v dalším se chovam uplne jinak, o mnoho taktičtěji, klidneji, nemam tolik pozadavku, nestěžuju si, chlap chce milou zenu, sam ma s praci starosti az az... Myslela jsem, ze mi to nepujde a ono jo... a to tu bojuju s jeho pubertakem. Pak to sice u nas nekdy vypada takto: nadavam na syna nebo moje holky a on se objevi ve dveřích a ja najednou jako mavnutim kouzelného proutku sladce: Ahoj tatinku, co by sis dal k veceri? A holky, není to fales. Je to pochopeni toho, ze chlap chce mit doma klid a pohodu a my zeny bychom mely najit silu mu ji co nejvíce dat (nekdy to nejde, ja vim!! Ale povětšinou se snazit.)
Ale u nas se neresi, ze zena plati vse... To pak je jinak... Nezavidim... A drzim palce.

verusky
29. kvě 2014

@123an123
Aha a on pije? Hodne? To je pak spatne...

123an123
autor
29. kvě 2014

@verusky Ked sa tak nad tym zamyslam, tak moj chlap ma domacu atmosferu asi takuto. Ked pride domov aj o tretej v noci, ma na stole teple jedlo, doma poriadok a spiace deti. Lahne si do vane s pifcom v ruke a potom ide spat. Ak nahodou pride skor, teda okolo desiatej, deti sa zobudia na jeho prichod, syn sa chce hned s ocinom hrat, kreslit si..co ma samozrejme od chlapa zatrhnute, pretoze tomu sa uz napusta vana a je unaveny z prace, a este okrikuje maleho, ze mal uz davno spat. Syn si ide lahnut do postele s placom, ze otec ho znovu len odbil, vykrical, nevenoval sa ani 5 minut. A co sa tyka mna, dookola mu hovorim to iste, no stale nechape, tak uz som radsej ticho. Minuly tyzden mal narodeniny. Dala som mu urobit hrncek s fotkami deti , kupila znackove triko a vonavku. Prichystala som mu super ranajky s venovanim, dala som si na vsetkom velmi zalezat, aj ked ja som od neho na narodky nedostala nic.a jeho reakcia? Na hrnceks fotkou- to kde si zohnala? a na zvysok veci....triko nosi do prace k monterkam a vonavku pouziva ako osviezovac vzduchu ked zahuli kupelnu. Bolo mi z toho vsetkeho velmi smutno. Mimochodom, aj tie narodky stravil v praci. Darceky som mu dala o druhej v noci.
@verusky Ano, pije. Nie nejak extremne vela, ale pije. Je pivkar, ale pol decak tiez neodmietne..

bonavoxa
29. kvě 2014

@verusky Když to máš těžké. Asi je jasné, že v takové nesnesitelné míře ti chlapi nebyli od začátku. Můj není takový, že by ty peníze nedal, v tom je rozdíl. Máš pravdu, že někdy pomůže být ta hodná a trpělivá, ale ne vždy. Ze začátku jsme trochu tlačila, ale pak jsem najela na tu něžnou taktiku. Můj chlap je ale tvrdý oříšek. On si myslí, že všechno dělá nejlépe, takže nesnese žádný odpor ani jiný názor. Například, když mu něco třikrát nadiktuju a on si papírek ztratí, věc nekoupí, tak mu nenadám do skotu, ale pěkně ,,miláčku, nevzpomněl sis náhodou, zítra prosím te,..A tak je to furt dokola. Beze změn. Ani po dobrém, ani po zlém. Je to vysilující při péči o náročné dítě. vařím, uklízím, ptám se, usmívám se. Ale zájem jsem nevzbudila..a pohodu v tom šíleném baráku neudržím. Sedne si na gauč, sní jídlo a jde do dílny. Bez nálady, bez naděje, radosti,komunikace, nespokojený sám se sebou a životem. Naučila jsem se být samostatná, zvládám malou sama, jsme spolu rády a jsme spokojené. Jeho matka a její styl žití je mi taky ukradený, kdyby se mé dokázal aspoň trochu zastat. On se k nám nejenom nepřidal, ale víc se vzdaluje. Nene, v určité fázi si človék musí uvědomit, že už mu nikdo druhý nepomůže... a zabojovat.

bonavoxa
29. kvě 2014

@verusky Také máš pravdu, že z rodiny si člověk nese hodně. Jeho rodina je povrchní, ženoucí se za úspěchem, mamonem, slávou, využívají se,...Tam je toho tak moc špatně, že když to vidím a poznávám, chci pro svoji dceru jiný život. Když jsme ho potkala, měl všeho dost, chtěl být šťastný, chtěl svoji rodinu, ale nedokázal se od toho odpoutat, i když jsem mu ukázala jiný pohled na žití.

123an123
autor
29. kvě 2014

@verusky Moj priatel je z takej rodiny, kde matka moc o nich nepecovala, otca ma schyzofrenika a s bratmi a celkovo ani s rodinou neni v kontakte, nemaju medzi sebou ziadne citove vztahy. Ja som jeho mamu videla len dva krat, ked bol syn este maly. Ona vie, ze mame aj miminko, ale nikdy sa nam nejako neozvala, nejavi zaujem. Jeho otca som videla len raz a mal okolo seba plno flias od piva, tak tsm som pochopila priatelove pivkovanie. Celkovo jeho rodina neni nejako citovo zalozena, jeho bratia sa len medzi sebou predbiehaju kto ma coho vaic, kto ma co lepsie a podobne. Ked som ho spoznala, mal 22 rokov, ja 19. Boli sme tak strasne mladi, neskutocne zalubeni, byvali sme spolu od zaciatku. Chceli sme miminko, planovali sme si krasny zivot. Ale realita? ja sama doma s dietatkom, on v krcme s kamaratmi a mne ostali len oci pre plac...ale ani zdaleka to nebolo v takej miere ako teraz. Prvy sok nastal asi po roku vztahu, ked mi prvy krat vynadal do p**, ja som preplakal cele dni. A tam to zacalo. Prestal to byt ten chalan, ktory mi hovoril ako ma miluje. Bol to niekto, kto ma bral ako istotu. A vtedy mi aj jeho mama vravela, nech sa na neho vykaslem, ze ma s nim nic dobre necaka. A to ma videla vtedy prvy krat v zivote, tak isto aj ja ju.....

myskin
29. kvě 2014

@123an123 tohle je zkrátka hrozné. To takhle u vás funguje celých 8 let? Co to je za chlapa, který se nechá živit od ženský na mateřský? A ještě k tomu tvrdí jak tvrdě maká do noci. Když je zedník a přichází v pozdní noci a tvrdí že maká? To mu na stavbě musí speciálně pro něj nejspíš svítit 😕 . Děti jsou mu ukradené, ty taky a on si žije po svým. To ti nevadí jak s.re na děti? Jak to syn težce snáší? A ještě si bereš půjčky? To je cesta do pekel. Když odejdeš budeš mít mateřskou, alimenty a nějaký příspěvěk na děti a na bydlení. A bez dalších půjček na toho kreténa. Nebylo by dětem i tobě líp? Nezlob se, vím že se to hezky radí, ale podle mě není na co čekat. S chlapem který tohle dopustí se stejně na ničem nedomluvíš. A ještě něco. Je to přítel a ne manžel, takže všechny půjčky budou pouze na tobě, on to jistě ví a nechal tě se do toho uvrtat. Už to o něčem svědčí. Dojdi si na sociálku aby ti poradili na co bys měla nárok. Na to co jsi napsala se nedá říct nic jiného než odejdi. Kvůli dětem i sobě. Není jediný důvod proč s ním být. Kdyby ti nedával peníze, ale milovat děti i tebe, tak vím že by to bylo těžké rozhodování. Ale takhle není na co čekat.

123an123
autor
29. kvě 2014

@myskin Nie, takyto nebol od zaciatku. Zacalo to po roku vztshu, ale do tskejto miery to prislo az odvtedy, co sa nam narodila dcerka, t.j. pred 10 mesiacmi. Dokonca sa stalo tohle...v porodnici som nemala mobil, kratko pred tym som ho stratila. Chlap bol doma so synom tie 4 dni co som bola v porodnici. Prezivala som neskutocne stresy, co sa doma deje, kedze sme neboli v kontakte. Ked nas prisli pozret do porodnice, povedala som mu, nech pridu na druhy den po nas, ze uz ideme domov. Neprisiel. Nijako sa neozval. Ja som musela nechat na hodinku miminku doktorkam v porodnici a bezat si domov po kocarek, aby som si mohla miminko odniest domov. Bezala som domov, ledva som lapala dych, doma bordel ako v tanku, syn sa hral, priatel spal. Myslela som, ze dostanem infarkt, mala som sto chuti spravot mu nieco. Vzala som syna a isli sme rychlo po dcerusku. Priatel dobehol za nami. Jeho argument bol, ze nevedel ze uz mame ist domov.... nemala som slov. Takto sa otec tesil na svoju dcerku ☹ ☹ ☹

zyoma
29. kvě 2014

No, ženy, asi by jste si měly stanovit priority, na kom vám opravdu záleží a co od života očekáváte. Člověk si po přečtení opravdu přemýšlí, proč s takovým člověkem vlastně jste....
Řešení se najde vždycky, opravdu. Blbý příklad, ale přestavte si, kdyby vás a vaše dítě manžel mlatil. Zůstala byste i tak? Asi těžko, akorát se tu nejedná o fyzické násilí, ale psychické. Jenže to není o nic lepší, někdy dokonce horší, rany na tele se časem zaceli, ale na duši skoro nikdy...
Víte, tohle mi trochu připomíná otce, začal podnikat, seznámil se s nějakýma chlapama, a s nimi pak hrál kulečník za peníze, postupem času už to nebyl kulečník, ale normální hrací automaty. Doma jsme od něj neviděli pomalu žádné peníze, přitom v práci byl od rana do noci. Domu občas chodil dokonce i v 5 ráno. Hadejte kam ty penize dával. Trvalo to asi 8 let, matka táhla celou rodiny, ja chodila od 15 na brigády. Mám ještě mladší segru. Hrozně moc nám to ubližovalo. Každou noc jsem brečela, že nám otec každý den lže a kašle na nás. Nakonec jsem propadla depresím, zvládla jsem to díky antidepresivum.
Nejvíc mě ale doteď štve, že naše matka s tím nic neudělala, občas se s ním jen pohadala. Otec si nadělal dluhy, a myslel si, že je chytřejší než automaty, že jedou vyhraje a zbaví se dluhu a my se budeme mít dobře....
Chci tím říct, že děti to snášejí velice špatně, ja jsem v té době chtěla aby se mama raději rozvedla.

verusky
29. kvě 2014

@zyoma Maminka nemela hranice a otec si delal co chtěl...
@123an123 Také nemas hranice... chlapovi bych jidlo ve dve rano teple nedala ani nahodou (a uz vůbec ne v Tve situaci). Ma veskery komfort a nevazi si ho... Co kdybys zacala delat, co chces? Co kdyby sis zacala prat lepsi život? Proc se starat o chlapa, který se tak chova? Zapremyslej nad tim, jestli není vhodny cas něco zmenit... Mnoho z nas by v tomto uz davno nebyly. On neda peníze, neda lasku, neda cas detem, Ty nedas jidlo a uz vůbec ne teple. Vecere je v osm, jinak ne. Mozna byt trochu drsnejsi, jsi moc hodna... A moc hodna je na skodu...

123an123
autor
29. kvě 2014

@verusky Ja viem. Ale napr.s tou vecerou je to tak, ze ked ju nema na stole ked pride domov, zacne robit cirkus, ze cely den nic nejedol, a nezobudi len deti, ale aj celu bytovku. A ja zas koncim ako neschopna, ktora sa nevie o nic postarat, nevie navarit, nevie nic. Nerobim to pre jeho komfort, ale pre pokoj deti aj mna. Ale uz dalej nevladzem, takto sa zit neda.

lucik78
29. kvě 2014

@mmarcelinka naprosto s tebou souhlasím co jsi napsala 😒

bonavoxa
29. kvě 2014

@zyoma Není to lehké. Poslechnout jen rozum. Už jsme se sbalila a jsem u našich, má poslední šanci na to, aby mu to došlo. Naše malá je malinká, vyřeším to rychle. Vyberu si svoji dceru a její šťestí. on sice tvrdí, že nás miluje, skutky o tom zase tak nevypovídají. To, že chodí do práce a koupí co je potřeba...to není všechno. Mám dobrý pocit, že jsme zkusila všechno na záchranu. Komunikovat, vyhledat odborníky, odstehovat se, dát mu čas,...Jsem čím dál klidnější a vyrovnanější. Je to proces, odpoutat se.

123an123
autor
29. kvě 2014

@bonavoxa Mas super, ze mas za kym ist, ja to stastie nemam. Keby som taku moznost mala, nevaham ani minutu. Myslim si, ze on by za nami chodieval a prosil ma, aby som sa vratila, ale nepovolila by som. Povedala som si, ze ked mi skonci materska, pojdem konecne do prace a budem sebestacna a budem si zit svoj kludny zivot s detmi, bez neho. Ale to je este daleko, dcerka je este miminko, a ja som uz teraz so silami a nervami v koncoch.

verusky
29. kvě 2014

@bonavoxa Gratuluju. Pak Ti zustava ciste svedomi. A určuješ sve hranice. A hranice si každý musí chranit.
@123an123 Cirkus, ze cely den nic nejedl? A da Ti peníze na jidlo pro nej? Nezlob se, ale nedelas to pro deti a bytovku, delas to i ze strachu. Takového chlapa bych okamzite opustila. To jsou me hranice. Ty je mas posunute za neunosnou mez... Asi to nemas s kym rozebrat a tak jsi to nechala dojit tak daleko... Ceka Te dlouha cesta nebo velke trapeni. Hodne sil preju. Najit svou mez a svou hodnotu, jak chci, aby se druzi ke me chovali a jak si myslim, ze si zaslouzim, aby se ke me chovali.

123an123
autor
29. kvě 2014

@verusky Ano, mas pravdu, som si toho plne vedoma. Hranice si urcim a budem sa ich drzat, nech to stoji, co to stoji. Moje deti si zasluzia mat sebeistu maminu, ktora robi pre nich maximum.