Přicházím o sociální kontakt, jsem pořád s dětmi

petasa
4. led 2014

Ahoj holky,potrebuju se trochu vykecat z toho co me trapi.S pritelem mame dve deti,dceri jsou ti roky,malemu osm mesicu.Kdyz jsme meli jeste jen dcerku,tak jednou za mesic jsem si vysla s kamoskama do mesta,treba jen do pulnoci posedet.Pritel hlidal.Uz tenkrat se mu to ale nelibilo.Ted co mame maleho,ktery je trochu narocny na hidani,casto se v noci budi a place,nechce hlidat vubec.Malou vezme ven,na nakup,nas taky do mesta,doma pohlida bez reci,kdyz treba varim,uklizim,ale ja proste pro sebe nevysetrim ani pet munut casu kdy bych byla sama.Vecer deti usinaj v osm,maly uz se po pul hodine budi.Kdykoli reknu ze jsem unavena tak pritel protoci oci a co si stezuju a ze deti vyrostou a bude lip a tak.Jenze ted je ted a ja potrebuju taky byt mezi lidma.Prichazim i o pratele se kteryma jsem se driv schazela,pomalu nikam se nedostanu,do mesta chodim s detmi obcas,je to od nas kilometr a pul,maly v kocaru place a tak se moc daleko nevypravujem pokud to neni nutny.Kolikrat priteli reknu ze bych si chtela vyjit s holkama na kafe nebo cvicit a jen slysim ze si zase stezuju a ze se srovnavam s ostanim co tohle delaj,ze on je vychovanej v rodine kde se mamy o deti staraly a nebyly jim na obtiz a ze jsem si deti nemela delat kdyz si chci uzivat.Ale prece chapete ze to neni o tom jit si uzivat,proste o tom jak vypnout,chvili se odreagovat od revu,od dotazu,od hracek,plinek,krmeni,kocarku,proste vseho co k paci o deti patri.Sam si jde sednou ke kamaradovi k sousedum,je tam hodku,prijde pro vino,jde tam zept a me se ani nezepta jestli si nepotrebuju dojit do sprchy ci neco jineho..Kdyz mu to pak reknu tak jsem zas spatna ja.Nevim jak ho primet k tomu aby ho napadlo ze ja nejsem stroj ale clovek.Kolikrat uz melu z posledniho.Mela bych byt stastna ze mam zdrave deti a chlapa co mi s hodne vecma pomuze ale to dulezite porad nechape a ja se kvuli tomu trapim,casto se kvuli tomu chytnem.Rodice nepohlidaj,moji jsou v baraku s nami,jeho 30kc daleko,ty by pohlidali ale jsou z ruky.Mamka moje ta jen vycita ze hlida a co deti zlobily a jakej kde udelaly bordel a ze nic nestihla kvuli nim,takze tam se o pomoc ani prosit nebudu.Poradte jak byste jednaly vy..

bonavoxa
7. led 2014

@marcinek A proč bych se nemohla vypovídat? Je to forma terapie 😀 Ne vždy se všechno podaří, i když se všichni snaží. Aby to bylo lepší, potŕebuju ještě pár věcí změnit..a o to tady jde. Tŕeba o ten sociální kontakt.

bonavoxa
7. led 2014

Zakladatelka chtěla radu asi od někoho, kdo je nebo byl podobné situaci, cítil to stejně.Nebo aspoň od někoho, kdo se do podobné situace dokáže vžít. Rady typu, že já bych si to zorganizovala jinak, s tím chlapem bych nebyla ani minutu, můj muž pomáhá, taky to nemám lehké, ale cítím se fajn, nebude asi úplně to pravé. takhle cynického jsem měla jednoho kamaráda. Když mu člověk řekl, že se cítí blbě, tak odpověděl, že on se cítí fajn...a bylo po diskuzi 😀

amallie
7. led 2014

Ja bych si zkusila najít kamarádky s dětmi, tříletou dcerku dala do školky, pokud na to mate peníze a chodila bych cvičit atd tam, kde hlídají deti. Stejně tak na kosmetiku, ke kadeřnici a podobně věci bych chodila tam, kam si malé D ítě mužu vzít s sebou. Nevím, jestli jsi mas auto, umíš řídit a jaké možnosti mate v okolí. Chlapa bych neřešila a zařídila se jinak, jednou sis ho vybrala a je takový, těžko se zmeni. Ja jsem večer s kamarádkami nebyla nikde tak 4 roky a přesto jsem v kontaktu se všemi, se kterými chci, vídáme se dětmi. Zrovna zítra jdeme na oběd, ja jdu i s detma a tudíž jdeme tam, kde pro deti bude vyžití. Chodíme na kroužky a i tam si člověk popovídá a nejen o dětech.

petasa
autor
7. led 2014

@kocka5 Nejsi hnusna,to vubec ne,v podstate je to pravda.On se stara,hodne,o dum,o deti pres den,nakrmi,vykoupe dcerku,oblikne,pripravi svacinku,ale oba si priste nevezme nu.Vse kolem baraku nebo technicky veci zaridi,vsu doveze,nakoupi,ale proste ja nikam nu

petasa
autor
7. led 2014

@adrianka1712 Ahojky,hodne podobne nu,akorat muj nejde hned po praci ven a rekne kam jde,ale muj nazor ho nezajima ani to ze je zrovna nejvic prace treba vecer kolem dei kdyz chce jit k sousedovi na cigo,Vetsinou ale pocka az deti usnou apak jde.tim pro nej smena konci,pro me ne nu.Ja ani ten Fb nesmim mit,to jdybych si zalozila tak by se mu urco nelibilo.Je to tezke vid

petasa
autor
7. led 2014

@lenicka07 Je zarlivy jak prase.Jak pises,s detma vsude a to je i nekdy to problem kdyz rekne ze jsem nekoho potkala a mluvila s nim a potom povim ze jinde to maj takhle ze zena muze ven a ja ze ne a rekne mi ze jsem nekoho potkala co mi nakecal ze jsem zase tak chytra...

petasa
autor
7. led 2014

@bonavoxa No tak vyborne ja mam taky Slovaka takze ty jsou fakt takovy,znam jich vic a fakt zarleni maj v povaze

bonavoxa
7. led 2014

@petasa FB mám, ale i tam jsem do jisté míry přišla o sociální vyžití, protože mi skoro nikdo sám od sebe nenapíše. Dŕív mi to pípalo nonstop jak pubošovi. A namůže mi žádný chlap ani napsat, hnde je to potencionální samec k likvidaci..aspoň dle mého muže. Dokáže to nafouknout do rozměru několikahodinové hádky.

petasa
autor
7. led 2014

@bonavoxa My to zarleni mame od zacatku kruty,ale jednu dobu to bylo lepsi,kdyz jsem ho fakt postavila pred hotovou vec a rekla ze jdu ven a ze mala bude spat tak sice pyskoval a vyhrozoval ale uklidnil se a i se mi zdalo ze mezi nama to pak bylo takovy lepsi ze jsem vzbudila u nej pozornost proste,to bylo kdyz bylo male tak od roka do dvou no.ale parkrat jsem jen byla venku a pak jsem itehotnela takze ted mam zlaticka dve,Miluju je,ale potrebuju byt obcas bez nich.Z Ceskych Budejovic jsme se pristehovali do domu mych rodicu,problemy nejak nemame,hlidat ale nechtej,pomoc nenabidnou,taky chtej mit uklizeno a tak kdyz k nim prijdem tak resej kde jsou dorbky a rikaj malej ze si veme vysavac a pude uklizet ze deda pred chvili vysaval a jak ze to tam ted vypada,takze ona sama ve trech letech chape ze se na ni za neco zlobej a nechce k nim a pak se me doma pta jestli si muze dat rohlicek a ze se bude babi s dedou zlobit,ja rikam ze tady je u nas nahore a ne u nasich dile tak ze urcite papat muze.Je to smutny,delaj jak kdyby deti nemely nikdy.Ale spory velky nemame a je nam tu celkem fajn.Je to vesnice co ma 140 obyvatel,hodne duchodku,kjram zadnej,chodnik do mesta co je kilak vzdaleny taky neni,cesta nebezpecna po silnici,nic moc.Sousedka nastesti deti ma.Holku mi do skolky nevzali,je tu naval deti ve meste.Taky to nemas jednoduchy.S malym jsme do pul roka jen litali po spitalech.Jinak ja jsem sestricka,tak zamestanani podobny,Delala jsem dva roky.

kocka5
7. led 2014

Já jen nechápu, že někteří chlapi nepochopí, že by se jim bez žárlení žilo lépe.
My s manželem máme nevěru povolenou...... protože když je něco povoleno, tak už to nikoho nebaví 😀

Viz nějaký TV film s Abrhámem a Šafránkovou........

Jo a jedny babi a dědy máme takové, že lezou s děckem po 4 a furt jsou v bunkru..... 😀 ....... a druzi za malým chodí aby na nic nemohl šáhnout ani na zahradě ani v bytě....... ale prý ho mají strašně rádi.

lenicka07
7. led 2014

@petasa No tak jsem to tipla dobře... Asi bys měla diskusi přejmenovat na "Jak vyjít s chorobným žárlivcem?" To mi holka řekni, co ten tvůj bude dělat, až se jednou vrátíš do práce, navíc třeba do kolektivu, kde jsou i muži.... to se asi zblázní, nebude tě mít část dne pod dohledem.... Jak jste to měli předtím, než jsi šla na mateřskou? Mě to už začíná připadat jako omezování osobní svobody, vždyť jinak je schopný, když ty jsi doma, se o děti postarat. No soužití se žárlivcem není peříčko. Takovýho chlapa nepředěláš, buď se s tím smíříš nebo od něj utečeš. Nejhorší je, že i kdybys mu nezavdávala příčinu, tak si stejně na tvém chování něco najde, co ho vyprovokuje k žárlivosti. Prostě soka bude vidět všude.

petasa
autor
8. led 2014

@lenicka07 To mas pravdu tohle mi rika i mamka,ze co bude delat az se jednou vratim do prace,ja jsem sice zdravotni sestra,ale i tak kdyz jsem jeste delala,vedel ze tam mame i doktory a sanitare a pro koho ze se vonim a maluju a ze jsem hnedka nezvedla mobil kdyz volala atd..nemela jsem asi cas ze jo,ale on v tom videl hned ze nekde na pokoji š...s nejakym dokturkem.Fakt zajimavy ze kdyz jsem s detma je mu to fuk.Ale kolikrat kdyz byla jen mama jeste tak jsme sly do mesta na hriste a to rikal ze se chodim vystavovat.Jenze divny mi je ze kdyz bylo to obsobi kdy jsem si dupla a chodila se bavit tak byl sice nas..a podeziral me ale potom to bylo prima ze si bylo o cem pokecat koho jsem potkala a i tak.Vis on ve me vidi sebe,je to hezkej kluk o zensky nikdy nemel nouzi,kdyz jde nekam parit lepi se na nej,a ja kolikrat mela moznost videt a i slyset od kamosek ze se nebrani jiny zensky,nevim zda by s ni neco mel,ale slysela jsem toho dost,takze on se asi boji ze ja jsem stejna,ale to se myli,pro me je rodina nadevse a ze jednu neveru mi to nestoji.Nevim moc jak to ted dal rozebirat no...

petasa
autor
8. led 2014

@kocka5 Nasi je taky maj radi,ale kolikrat na nich vidis ze jsou uz z nich unaveny a chtej mit klid,takze to je jasny,ale stve me treba ze mami si je nevezme oba kdyz to sama vi ze me nikdo jiny nepohlida a ze jsem unavena a nemuzu nikam vyrazit.Sama mi rika at nekam jdu nebo kamoskam kdyz je potka at me nekam vytahnou ale nepohlida nu.Pak stejne rika kdyz musi hlidat chvili co deti udelaly a tak proste si jakoby stezuje tak ji je davat ani nechci.Bydli pod nama a vidi je kazdy den ale nepohlida je,podivat,ponuchnat a pryc...

laurital
8. led 2014

@petasa Péťo nezlob se, ale hlášky, že se chodíš vystavovat, voníš se pro doktory atd...to už je chorobná žárlivost a pokud se to tvůj partner nezačne léčit,bude se to jen zhoršovat.
A normální to opravdu není a žádná eventuální pomoc v domácnosti či s dětmi jeho chování nevyváží.Absence sociálních kontaktů u vás není ten hlavní problém, ale jen důsledek chování tvého partnera a jeho chorobné žárlivosti.
A jestli se řídí heslem podle sebe soudím tebe tak potěš pánbůh, manželství či vztah přece není soutěž krásy a atraktivity, kdo toho kde víc sbalí.

lenicka07
8. led 2014

@petasa To je škoda, že tě mamka nepodpoří, jak čtu v tvé odpovědi níže. Ale znám to taky, moje máma je v podstatě stejná (jen neřeší ten nepořádek co děti udělají).

petasa
autor
8. led 2014

Kolikrat jsem uz rekla ze nechci aby to komentovala kdyz si deti vezmou u ni jidlo a drobi to,ale jak to vysumi tak zase zacne.Rekla jsem ji uz ze u tchyne jsem v zivote neslysela ze by ji rekkla ze nekde udelala bordel nebo ze bude uklizet po sobe..samo ze kdyz odjizdime tak uklidime..a nebo ze by sla tchyne uklizet kdyz je mala a my tam,coz ma moje rodina v oblibe.Pozvou si malou dolu k sobe a ja nahore slysim jak luxujou a rikaj ji at se uhnea ona si tam sedi nazemi a sama si hraje s pastelkama a paprirama,jediny co tam ma,zadnou hracku ji tam nekoupej.Ale zas koupi jigurty nebo veci co ma rada,daj ji to domu no,ale v tamtom jsou desny

petasa
autor
8. led 2014

@laurital Mas pravdu,ja nevim ale jak to s nim mam prbrat on o nicem nechce mluvit.Kdyz jsme doma,vse je jak mu to vyhovuje tak je to supr.ale jak neco reknu ze se mi nelibi nebo ze bych chtela neco jinak tak je nas...a stale rika ze si jen stezuju,ze on snad dela malo nebo co??Se vsim mi pomuze,ale nejde mu o tom co je pro me dulezite,vlastne pro nas pro vsechny.Je to zarlivost nu,.

bonavoxa
8. led 2014

@petasa Máme podobné muže. Když si chci o něčem promluvit, tak taky mám hned na talíři, jestli snad dělá málo. Dělá dost..jsou pozornější otcové..nebo spíš méně zaneprázdnění, ale většina je horších. Chci se s ním ale na všem dohodnout. proto, abychom si to vzájemně ulehčili a ne proto, že mám potřebu mu nadávat. Jeho odpoˇvědéí je pak, že já chci a že nebude teda dělat nic. Poněkud tristní...Uvědomuju si, že má v tomhle příšernou povahu. Ale o rodinu se stará, peníze vydělává, nebije mé....otázka je, zda to stačí... 🤐

petasa
autor
9. led 2014

@bonavoxa jE TO FAKT,ale nestaci to no.Propadam si nekdy jako sobec,ale neni o jen o me,je to o nas,kdyz budu spokojena ja,bude spokojenejsi cela rodina.Nebudem pak dokola resit co ja chci a co je dobre a co spatne a uzirat se tim.Misto toho muzou byt prijemnejsi veci.

lenicka07
9. led 2014

@petasa Hele, když s tebou nechce manžel o tom mluvit, což mu napsat takový vzkaz či dopis... napsat jak ti na rodině záleží, jak chceš aby byli všichni spokojení a že bys chtěla trošku té spokojenosti i pro sebe, mít chviličku volna, třeba jednou za týden dvě hoďky pro sebe atd. Napsat to smířlivě, nestěžovat si aby to nebral jako útok, ocenit to co dělá dobře a tak. Dopisem lépe vyjádříš svoje myšlenky, nebude ti nikdo do toho skákat a tak.
A je nějaký důvod, proč by tvoje mamka nemohla hlídat děti u vás v patře, když tolik řeší pořádek? Manželovi by to vadilo? Nebo prostě vzít děti ven. Ale říkám, vím jak to je... moje máma prostě zas nemá čas... na jednu stranu pořád skuhrá, že by chtěla být s dětma, ale má doma moc povinností, když jí nabídnu že to tedy udělám za ní a ona může být s vnoučaty, tak nechce. Takže taky mi to mozek nebere.

seny83
9. led 2014

@kocka5 ahoj, zapoměla jsem odpovědět na dotaz 🙂 tak manžel i při svém pracovním vytížení penízky v kufru nenosí (ale teda byla by to paráda kdyby jo 🙂 ale to je tím, že máme 2 hypotéky, jednu na dům, druhou na dílnu, tak co vydělá, jde tam, zbytek se v těch stavbách stratí ani nevím jak... no a taky je pořád v práci proto, že podniká, má autoservis, a dělá tam sám s klukem, protože zatím nikoho jiného schopného nenašel, tak ve dvou nestíhají, k tomu donedávna stavěl tento domek co v něm bydlíme a ted si staví nový autoservis sám sjedním klukem, aby se mohl tam co nejdřív přestěhovat, páč v pronajatém dostal výpoved... takže proto je furt v čoudu, ale to jsou věci co se snad brzo dořeší, dům se dostavěl, dílna se dostaví a pak já budu v práci a budem splácet oba a pak budem snad víc spolu... společné dovolené jsme než se malá narodila stíhali každý rok 1 x zimní na týden s dětma, 1 x letní na týden s dětma a 1 x 2 týdenní dovča ve dvou... což je myslím OK 🙂

laurital
9. led 2014

@seny83 Buď v klidu, na podobně stupidní dotaz jsem také byla tázána.Ano, i chlap, který maká jako šroub, se může intenzivně věnovat dětem.Jen asi některé dámy nerady slyší, že u jiných to jde skloubit.. 😀

prapodivna
9. led 2014

Já bych s tak žárlivým chlapem měla velké podezření, že sám mi už nevěrný je, nebo někdy byl a třeba i víckrát, protože co jsem tak měla možnost vidět, tak ti nejžárlivější jsou obvykle i ti nejvíc nevěrní, takže proto tak žárlí, protože si buď myslí, že tím pádem to dělá každý, nebo je prostě klasicky sere, že by i manželka mohla mít trochu "juchání" jinde. Což teda když nedovedou pochopit, že stejně jako oni si i manželky potřebují orazit a pokecat i bez povinností/dětí, tak zřejmě tak i nebudou mít stejné pochopení pro manželku za to, co třeba sami někde s někým jiným vyvádějí.

Neříkám, že jsou vám nevěrní, ale vůbec bych se tomu nedivila 😖

Jinak dámy, já s manželem řešila sice úplně jiné záležitosti, ale i když to vypadalo, že se to nikdy nespraví, tak se to nakonec vydalo lepším směrem, ale chtělo to čas a výdrž.

Pomohlo mi jednak to maželovi říct, nenechat se přerušit(to než jsem se naučila, toto trvalo!), prostě jsem ho přeřvala 😀

Taky jsem mu obvykle napsala dopis, protože tam opravdu člověk mnohem lépe zformuluje myšlenku bez zbytečných emocí, dá si to hezky dohromady.

Obvykle jsem ho pak prostě postavila před hotovou věc a udělala jsem, co jsem chtěla a hotovo.

Jinak to asi nepůjde ani ve vašem případě. Prostě musíte se toho chopit a ne jen čekat, co vám dovolí. Chce to hodně duševní síly.

Nakonec to vypadá tak, že máme vyřešené všechny větší problémy, manžel konečně pochopil, co je třeba a oba si sebe více vážíme. Občas jsem boužel musela jasně říct, že pokud se něco nezmění, tak že prostě jdu a že je mi jedno, jestli budu živořit a bydlet v nějaké ubytovně s dítětem. Že to mi začíná připadat jako lákavější vize než tehdejší situace.

Všechno jde řešit, i kdybyste je opustily(což neříkám, že byste měly), tak pod mostem neskončíte.

Bohužel jsem zjistila, že dokud jsem manželovi jasně neukázala, že se bez něj obejdu a že radši budu v těžké sociální situaci než s ním, tak až pak se otevřel novým možnostem 😖

Ale jak říkám, teď je všechno dobrý, asi si uvědomil některé věci, podíval se na to z mého pohledu a i když se mu to nelíbilo, dal mi nakonec zapravdu.

Takže já být vámi, tak nenechám chlapa zavřít se v jiné místnosti, prostě dokud mu to nevyklopím, nedat mu pokoj. Do blízké doby(třeba do druhého dne) nachystat dopis, s jasnými požadavky. Asi bych to udělala tak, že bych řekla-zítra jdu prostě tam a tam, v tolik a tolik a pokud doma nebudeš ty, tak tu budou děti samotné, zařiď si to, popros třeba svoji mámu, když nebudeš moct ty.

A hlavně to tak nakonec udělat a neustoupit. Bude to bolet, bude to těžké a možná bude manžel strašně zuřit, ale pokud manžel není úplný sociopat, tak to pomůže.

ivular
11. led 2014

@prapodivna Tak přesně takhle jsem to udělala já - řekla jsem, že už nemůžu a pokud aspoň jeden večer nepříjde domů včas, zůstane tu syn sám. A víš co udělal? domů nepřišel, ale kontaktoval sociálku že nechávám dítě samotné. Já mám doma zkrátka opravdovou bestii 😝

orchidis
11. led 2014

@ivular A tys do malé fakt nechala samotné? Promiň, ale tohle mi nepřijde fér, je to vydírání přes děti a to většina normálních lidí prostě nebere, nesnese a netoleruje. Nevím, jak se chová tvůj partner a chápu, že asi nic moc, ale neřekla bych, že tímto něčeho docílíš. Max poškodíš děti.

ivular
11. led 2014

@orchidis Samotné - no nenechala, pochopitlně..
Vydírání - víš, já rozumím, že to takto na tebe působí, ale spíš než akt vydírání je to akt zoufalství. MM se totiž doma zdržuje minimálně. V podstatě není ochoten akceptovat, že když se člověk stane rodičem, musí se svému dítěti věnovat. MM se nikdy nevzdal svého sportovního klubu, hojných návštěv restaurací, hojných návštěv příbuzenstva a toulek bůhví kde 😖 Máme už delší dobu krizi mj. právě kvůli tomu, že já naprost nemám šanci si ani chvíli odpočinout, právě proto že musím být maminkou a tatínkem v jednom 😠 Přála bych si aby pochopil, že pokud jeden z rodičů svoji roli opatrovníka ignoruje, druhý rodič to opravdu nemá snadné (obzvlášť když se ještě potýká se zdrav. problémy). Samozřejmě že v "normální" komunikaci by člověk takovou alternativu ani nenastinoval, nicméně MM je velice bezohledný a zákeřný člověk, a tudíž je naše komunikace té mezi zodpovědnými lidmi na hony vzdálena 😔

orchidis
11. led 2014

@ivular Chápu, ono to tak jen vyznělo, víš... to jsem se docela lekla. Ale jinak k tomu nemám co říct. Já sem zabrousila kvůli názvu tématu - bydlíme totiž na vesnici a moc mi to nevyhovuje, teď jsme koupili dům na maloměstě 😝. Krásný s velkou zahradou, blízko velkého města, ale nemám na to moc povahu. Na vyžití je tu prd, matky se slízají na kávičku a baylies a pomluvy v hospodě a já bych raději aktivní velkoměstský život a nebo už rovnou samotu v lese 😝. Tak se taky cítím sociálně izolovaná 🙂.

aloe111
12. led 2014

a nutil tě někdo mít druhý dítě, když přítel nechce pomáhat???

aloe111
12. led 2014

@ivular to je tak, když se někdo chce mermomocí vdávat a tak ...

ivular
12. led 2014

@aloe111 Jakože jsem se chtěla mermomocí vdávat? Tak to věz, že já tedy opravdu ne 😀 😀 😀