Přicházím o sociální kontakt, jsem pořád s dětmi

petasa
4. led 2014

Ahoj holky,potrebuju se trochu vykecat z toho co me trapi.S pritelem mame dve deti,dceri jsou ti roky,malemu osm mesicu.Kdyz jsme meli jeste jen dcerku,tak jednou za mesic jsem si vysla s kamoskama do mesta,treba jen do pulnoci posedet.Pritel hlidal.Uz tenkrat se mu to ale nelibilo.Ted co mame maleho,ktery je trochu narocny na hidani,casto se v noci budi a place,nechce hlidat vubec.Malou vezme ven,na nakup,nas taky do mesta,doma pohlida bez reci,kdyz treba varim,uklizim,ale ja proste pro sebe nevysetrim ani pet munut casu kdy bych byla sama.Vecer deti usinaj v osm,maly uz se po pul hodine budi.Kdykoli reknu ze jsem unavena tak pritel protoci oci a co si stezuju a ze deti vyrostou a bude lip a tak.Jenze ted je ted a ja potrebuju taky byt mezi lidma.Prichazim i o pratele se kteryma jsem se driv schazela,pomalu nikam se nedostanu,do mesta chodim s detmi obcas,je to od nas kilometr a pul,maly v kocaru place a tak se moc daleko nevypravujem pokud to neni nutny.Kolikrat priteli reknu ze bych si chtela vyjit s holkama na kafe nebo cvicit a jen slysim ze si zase stezuju a ze se srovnavam s ostanim co tohle delaj,ze on je vychovanej v rodine kde se mamy o deti staraly a nebyly jim na obtiz a ze jsem si deti nemela delat kdyz si chci uzivat.Ale prece chapete ze to neni o tom jit si uzivat,proste o tom jak vypnout,chvili se odreagovat od revu,od dotazu,od hracek,plinek,krmeni,kocarku,proste vseho co k paci o deti patri.Sam si jde sednou ke kamaradovi k sousedum,je tam hodku,prijde pro vino,jde tam zept a me se ani nezepta jestli si nepotrebuju dojit do sprchy ci neco jineho..Kdyz mu to pak reknu tak jsem zas spatna ja.Nevim jak ho primet k tomu aby ho napadlo ze ja nejsem stroj ale clovek.Kolikrat uz melu z posledniho.Mela bych byt stastna ze mam zdrave deti a chlapa co mi s hodne vecma pomuze ale to dulezite porad nechape a ja se kvuli tomu trapim,casto se kvuli tomu chytnem.Rodice nepohlidaj,moji jsou v baraku s nami,jeho 30kc daleko,ty by pohlidali ale jsou z ruky.Mamka moje ta jen vycita ze hlida a co deti zlobily a jakej kde udelaly bordel a ze nic nestihla kvuli nim,takze tam se o pomoc ani prosit nebudu.Poradte jak byste jednaly vy..

julietta111
6. led 2014

Asi bych si teda hodně rozmyslela budoucnost s takovym člověkěm dělat mu takovýho otroka, když Ti řekne že tohodle se od něho nikdy nedočáš. To po něm chceš tolik, aby si mohla někdy jít civčit, na kafe....a aby on byl s svýma dětma....

blahova_andrea
6. led 2014

@petasa přesně jak to popisuješ, tak je to jako bych poslouchala svoji mámu. s mým tátou měli taky takovýto vztah a ona v něm zůstala jen proto, že peníze nosil, nikoho nebil a na děti byl hodnej. to, že sama byla nešťastná, cítila se jako otrok (ona feministka, on stará škola), to prostě ustoupilo do pozadí, aby jsme se my děti měli dobře. do teď je nešťastná a cítí se nedoceněná a často to vyplouvá na povrch a dělá to pak zle i mezi ostatními.
jen ti chci říct, že tato cesta je možná, je i velmi častá...ale myslím, že dneska už je doba natolik daleko, že si žena může vybrat i z jiných možností.
máma si nakonec těžce vybojovala taky propustky. chodila s kamarádkou do divadla nebo si zacvičit, zatancovat...ale až po večerech, kdy si nás obstarala a dala spát a ráno samozřejmě musela fungovat ve všem na 100% pro nás i pro tátu.

můj teda není společenskej, takže moji potřebu chodit mezi lidi taky zrovna neoslavuje, ale jednou za delší dobu prostě jdu, ať si myslí co chce. vím, že mě bude remcat nebo mít pár blbých poznámek, ale o malého bude dobře postaráno a užijí si to spolu bez mého dozoru, co je věčně krotí 😀 no a fajn je i to, když si občas vyrazíme my dva a hlídá babi nebo děda. to vztahu taky prospívá 😉

kocka5
6. led 2014

@petasa Jsem možná mimo, ale on bydlí v domě tvých rodičů a to si tak dovoluje? Je to možná blbost, ale já bych byla drzá jak opice. Nevím jak to v domě máte,,,,, jestli tě rodiče jinak podrží.......ale nevím kolik investoval do domu atd.? Možná to chytám za nesprávný konec.......
Musím říct, že za 2 roky mateřské a 2 další roky co jsem chodila do práce......jsem byla mimo bez malého 10x..... jinak jsem ho všude tahala s sebou. Manžel kdybych mu řekla, tak by hlídal, ale já vždy.....to je taková soutěž - čekám až mu vše dojde a začne být aktivní sám. Což u nás klape.
Mě strašně zlobí to, že pn se bude navždy starat jen o sebe a práci a ty o vše ostatní? Tak to muže jít i někde dělat do jiného bytu. Děti 2x týdně + alimenty. Bože já jsem hnusná.

kocka5
6. led 2014

@blahova_andrea přesně.......

Jinak slova mé 55 staré kolegyně.........když jsem byla oblečená a chtěla odejít ven,,,,,,,manžel na to..........a to jako chceš jít, když není........... vysáto, umyto, utřeno.......blablabla.......

adrianka1712
6. led 2014

@julietta111 Ahoj..Mam pocit, ze citam svoj pribeh. Sme na tom velmi podobne. Mame 5-rocneho syna a 5-mesacnu dcerku. Odkedy som nastupila na svoju prvu matersku so synom, poznam len lietanie okolo deti, okolo chlapa a domacnost. Nechodim vobec nikam, moj priatel mi nedovoli ist vobec nikam, som len cele dni pri detoch a to je cely moj program. Priatel si chodi kde chce a kedy chce, ani mi neoznamuje kde bol atd, proste je to pre neho samozrejmost, ze po praci si vyde s kamaratmi. Pred tym, ako sa nam narodila dcerka, som hovorila mojmu, ze po porode budem chciet chodit aspon niekde cvicit a taak...uz vtedy mal namietky. A teraz mi to proste zakaze a hotovo. Prestahovali sme sa do Plzne, nemam tu nikoho znameho, ani rodinu, v celej Plzni nepoznam vobec nikoho, vsak akoby som aj mohla niekoho spoznat, ked sa nemozem ani pohnut z domu. Malicka mi tiez v kociku place, takze na prechadzku mozem maximalne okolo domu a rychlo domov. Nemam tu ziadne kamaratky, vibec nikoho s kym sa mozem porozpravat... Len cele dni cakam na priatela, ktory pride domov az vecer alebo az v noci a este dostanem vynadane, ze sa len stazujem atd atd... Ked je niekedy doma, pomoze mi s varenim a podobne, ale nevie pochopit, ze ja potrebujem aj kontakt s ludmi. Jediny moj kontakt so znamimi je cez internet a aj to mi uz zakazuje. Napr. na Fb nesmiem mat v priateloch ziadneho chlapa, ved co ak by som si nahodoz s niektorym pisala. Myslim si, ze mi neveri, a mysli si, zeby som ho vymenila za ineho, alebo ja uz neviem. Nikdy som mu nedala ziadny dovod ziarlit, ale aj tak ma neskutocne obmedzuje. Kolkokrat si aj poplacem ked deti spia, som vlastne cele dni sama s detmi a je to fakt uz na nervy. ☹ ☹

lenicka07
6. led 2014

@petasa Ahojky, napadlo mě to hned co jsem přečetla tvůj příspěvek a po tom co jsem četla co napsala adrianka1712, není zakopaný pes spíš v tom, že žárlí? Nejlíp abys seděla doma na zadku a nevylezla nikam, pokud chodíš během dne a s oběma dětmi, tak to až takový problém není (těžko bys flirtovala s řvoucím miminem v kočárku), ale pokud bys šla někam odpoledne či večer sama, už s ním není řeč (a on si může myslet že na kamarádku se jen vymlouváš, co kdybys ve skutečnosti šla s "kamarádem" ? Takže je otázka, jestli jde skutečně jen o to, že ti nechce s ničím pomoct, a nebo je to proto, aby tě izoloval od ostatního světa, aby ses náhodou nezakoukala jinde? Vlastně nemáš žádný volný čas, takže ani nemůžeš moc brouzdat po netu, většinu dne jsi vyčerpaná a ani myšlenky jiné než na povinnosti doma nemáš.... já si tedy dokážu představit, že tohle žárlivci dělají. Třeba jsem vedle jak ta jedle 🙂 ale tohle mě napadlo...

julietta111
6. led 2014

@adrianka1712 Já nechápu proč s takovym chlapem jsi, nebylo by Ti samotné s dětma líp? Než mít tohle doma, tak radši budu bez chlapa. To cheš takhle žít celý život?

adrianka1712
6. led 2014

@julietta111 To by bolo riesenie, ale ako by som uzivila dve deti ked som na materskej? Nemam uz rodicov, ani nikoho kto by mi akokolvek pomohol. Takze moc na vyber nemam...

anetka1701
6. led 2014

@adrianka1712 wow... tohle je... Nemám slov :o( Nenormální a rozhodně to hraničí s týráním. Myslím, že snášet tohle je fakt hroznej úděl :o( Neumím si to vůbec představit, je mi tě líto... Škoda že nikoho z Plzně neznám - dohodila bych ti aspoň kamarádku...

bonavoxa
6. led 2014

Jsem na tom podobně. Byla jsem společenský typ, pořád jsem někde chodili, diskutovali..ale otěhotněla jsem, porosila a přestěhovala se. Nové kontakty zatím nemám, protože malá je náročný tvor. Z většího města jsem na vesnici, kde není laurt nic..a ještě na sk...ať si říká, kdo chce co chce..naše mentality jsou si velice podobné, ale přesto v něčem rozdílné. Pohybovala jsem se mezi lidma spíš s vyšším vzděláním, můj přítel má kamarády spíš takové živočišnější. Občas cítím prázdno..takové duševní. Jinak na výlety chodíme, pořád tu má bratr mého muže nějaké puboše, ale není to ono. Můj muž je někdy jak malý...kolikrát se vymlouvá, že musí pracovat, díte je drahé..a je několik týdnu jen v dílne a já na malou sama. Od rána do večera jen bavit malou, krmit, prevlíkat, prebalovat, uspávat,...Začal mi vyčítat i pohledy, že se mi to nelíbí...pro to, aaby byl klid jsem mu už ani nic neríkala. Tak me mesíc trápil tím, že tam nechodil a strašil, jak nebude na nic penez..fakt toho mám občas nad hlavu. Když jsme smutná, hled se naštve, že delá všechno, nemám duvod být smutná..nebo začne delat scény, že chci nekoho jiného. Otec je pozorný, ale malá je nejedlík..za celýrrok ji hlídala jeho matka na 3 hodiny a moje taky..jen na jedno krmení..nemužu nikam jít, nic studovat..Dneska jsem si treba prečetla o chodítkách, jak jsou škodlivá. Naše malá v nem byla dost často poslední dobou...nikdo me nevaroval, ani tchýne, ani mamina, nikdo z okolí. Hmm, kdybych mela nejakou rozumnou maminku na dosah..Potrebuju nutne nejakou duševní potravu, jinak zakrním.

zuzi.111
6. led 2014

@adrianka1712 Tak tohle je na provaz. Zivot mas jen jeden a neni nekonecny. Udelej s tim neco. Kazda z nas ma pravo na to byt stastna.

bonavoxa
6. led 2014

A jinak..takový chlap.Být s ním či nebýt, toť otázka. Můj mi taky furt jenom vyhazuje na oči, že jsou horší otcové, co chodí do práce a pak se ožrat. TOosi fakt mám myslet, že 90 % chlapů jsou neandrtálci? Naopak všude slyším, že tatínci přebalují, koupou, uspávají a hlídají aspoň dvakrát do týdne. 😠

adrianka1712
6. led 2014

@anetka1701 Hmm, snazila som sa hladat nejake maminky z Plzne, ale aj tak by mi to bolo k nicomu, pretoze ako pisem, s malickou sa mi neda chodit nikam, bez deti sa nemozem zase nikde vybrat, a keby som nejaku mamcu pozvala k nam na kafco, priatel by to asi nerozdychal. Robi mi aj naschvaly...ked som mu napr. povedala, ze chcem ist ku kadernicke, ze som objednana na 13:00 hod., tak mi povedal, ze fajn, bude doma s detmi. A samozrejme, nieco velmi dolezite mu do toho voslo..Takze som zas nesla nikam. A takto to mam uz 6 rokov...

tvarohacek
6. led 2014

@adrianka1712 takhle se přece nedá dlouhodobě žít, nehledě na to, že i svým dětem předáváte určitý model chování muže k ženě.. já bych vzala nohy na ramena..

marcinek
6. led 2014

@petasa
@bonavoxa
@adrianka1712 holky to nemyslite vazne. Musite s tim okamzite neco udelat nebo se z toho zhroutite, to neni normalni byt takovymhle otrokem. Bud bych volila hlidani rodici, tchanovci a pritele popostrcit at uz jakymkoliv zpusobem. Nejdriv po dobrem, potom po zlem. To prece nejde, deti jste si delali spolu ne jenom vy matky. Potrebujete taky obcas vypnout a relaxovat. Ja manzela vetsinou postavim pred hotovou vec - 2x tydne chodim na cviceni, kdyz se domluvim, tak muzu kdykoliv s kamaradkama, ale ted to moc neni pac maji novorozenata. Jinak pracuji pri rodicaku a hlidame deti navzajem. Manzel to vubec nebere jako ze mi "dela sluzbu" ze je pohlida, ale rovnou se pta jakou smenu si ma brat, aby mi vyhovel. Pritom je obstara, prebali, vykoupe, navari, nakrmi. To od nej ocekavam, ze v manzelstvi je souhra dvou lidi, jedine tak to muze v manzelstvi nebo partnerstvi fungovat. Rovny s rovnym a ne jako s otrokem.Navic si myslim, ze tam u vas hraje velkou roli zarlivost a proto vas nechteji nikam poustet bez deti

anetka1701
6. led 2014

@bonavoxa no tak to teda NEJSOU... Já vím, že mně tu přizabijete... Ale třeba u nás mám volno KDYKOLIV chci. I na noc můžu jít někam s holkama (přiznávám, že chodím častěji než muž) a holky se buď hodí po babičkách, nebo i hlídá tatínek... Teďka za 10 dní jdu na pánskej striptýz! A lístky jsem dostala od muže - že se prej potřebuju pořádně bavit, tak jdeme s kámoškama... Naprosto chápe mojí potřebu socializace a ví, jak jsem opuštěná. On má práci, kolegy, kamarády - já jenom holky... Tak mi to nahrazuje jinak...

bonavoxa
6. led 2014

@marcinek žárlivý ten můj je, to je fakt. Slováci to mají tak trochu v povaze. Negeneralizuji, ale mám prostě takové osobní poznatky. Jinak se snaží pomáhat, když už fakt padám na hubu a nezvládám. Zabaví malou, aby jedla. Večer uspí. Mezitím, ale vetšinou přijde z práce, dá nohy na gauč a nají se. Nakoupí, uvaří..to zase ano. Už ani nevím, co vlastne mám po chlapovi chtít, když je otec. Pracuje v práci i doma...ale nejsem z toho stastná, když do noci pracuje..a pak je nervozní na me i na malou. SIce ríká, že malou pohlídá, ale nikdy k tomu nedošlo..vždycky bylo tolik práce, že jse nemela ani sílu neco vymýšlet. Udelala bych s tím neco..vlastne i delám, zkouším náš vztah nejak oživit, delat aktivity aspon společne, promluvit si..ale ja jak malé díte..všechno hned bere jako nadávání a urazí se.
Další vec, co rešíme aspon rok je, že se s ním domluvím na určitý čas, aby prišel z dílny, protože doma nikoho a já sama s malou a večer už bývá dost nervozní a nezabavitelná, když jsem s ní celé dny..a on prijde o pul hodiny pozdeji a diví se, že jsme nastvaná. Prý pracuje pro nás. Já ale mazitím musím šoupnout malou do ohrádky, kde ječí, udelat co je potreba a zkusit ji nakrmit sama. ona totiž bez zabavování nejí :( Samo, že se mi do ní obvykle nepodaří skoro nic dostat a musím s ječíčím miminem letet pro nej do dílny a ješte se u toho škarede nedívat, jainak je hádka do trí do rána jistá.

julietta111
6. led 2014

@adrianka1712 Je mi Tě líto takhle žít musí být peklo....Drž se

bonavoxa
6. led 2014

@anetka1701 Děkuj Bohu za rozumného muže. Přeju Ti to. Apoň jsi ta výjimka, co mi potvrdí, že ne každý je neandrtálec.

julietta111
6. led 2014

Možná bych raděj byla v azilovém domě, než s takovýhle člověkem, vždyť takhle se dlouhodobě žít nedá.....fakt je mi Tě líto

seny83
6. led 2014

@bonavoxa ahoj, trochu se přidám, jsem slovenka, tak se mi moc nelíbí, co píšeš, že slováci mají v povaze, ne všichni jsou tak žárliví, znám hodně slováků, mužů, tatínků a jsou úžasní, starají se o děti, krmí, přebalují, pomáhají manželkám atd... já mám teda za manžela čecha a tím jen krátce k tomu předešlýmu cos psala, tak můj manžel přebaloval za 8 měsíců cca 2-3x, neuspával myslím ani jednou, nebo spíš i když zkusil se mu to nepovedlo a nekoupal ani jednou. V práci je od 8 od rána do 22 do večera a jen málokdy stihne malou než jde spát, většinou jen o víkendech. Taky to mám někdy težké malou nakrmit ale ani by mě nenapadlo jít za ním na dílnu at mi pomůže nakrmit malou, to si myslím by měla každá matka zvládnout sama, stejně tak domácnost... chvilku pro sebe si taky může žena najít i když chlap nemá čas hlídat, většina center volného času má hlídání/ dětský koutek, alespon ve městech i u nás na vesnici tomu tak je a u kadeřnice napr. sedím každý druhý měsíc a malou mám na rukách a kouká co to tá paní její mamince dělá a máme z toho legraci obě... prostě neberu mateřskoou jako problém a nevěším to na nos manželovi... dítě jsme chtěli oba, ale já šla na mateřskou a on zůstal v práci, aby nás uživil a i když se nestará o malou jako třeba jiní tatínkové, vážím si ho, že pracuje, že vydělává, že nás uživí a že je pracovitý a šikovný, v dnešní době, kdy je těžké najít si dobrou práci by byl hřích si stěžovat kdyby ji měl člověk moc, takže my jsme za ni rádi... jo a za 6 let co jsme spolu se ještě nikdy nestalo že by přišel z dílny v dohodnutý čas 🙂 nikdy mě to nenaštvalo, ale to bude asi tím, že i já jsem v práci natolik vytížená a mám problém dostat se z ní v dohodnutý čas, že to plně chápu.

marcinek
6. led 2014

@bonavoxa pokud tolik pracuje, tak by tomu mely odpovidat i vydelky, ne? tak bych navrhla zaplatit hlidani a relax pro oba treba na 2 hodiny nekam vypadnout kamkoliv, jen byt spolu. Ta holka na hlidani by to na 2 hodiny prezila, protoze tvou malou nema casto a ty by sis trochu odfrkla.Je pravda, ze muj muz to ted s praci nema moc dobry, tak je doma vic, ale zas proto musim delat ja. Proste v dobrem i zlem a nejak se prizpusobit situaci, aby se to zvladlo spolecnymi silami.

seny83
6. led 2014

@adrianka1712 Ahoj, tak si práve našla niekoho z Plzne 🙂 sice nie som priamo z Plzne, z okolia, ale aspon nieco, mozes si ma pridat aj cez fb a mozem ti dat kontakt na dalsiu fajn slovenku z Plzne ak by si chcela, tak neboj, hlavu hore, zivot je fajn a ziadny chlap nestoji za to aby si sa trapila, uvidis 🙂 Silvi

marcinek
6. led 2014

@bonavoxa no a s tim chozenim z dilny bych to brala nejak jak pise @seny83. Rozhodne bych za nim nebehala a nedelala ze sebe stihacku, z toho bude jeste vic otravenej, ze ho jdes prudit, proste pokud nemuze prijit v dohodly cas a nesedi pritom v hospode, tak asi to neslo. Treba zrovna v mem pripade bych to memu muzi vycitat nemohla vubec, protoze az ja nastoupim zpet do prace, tak taky nebudu chodit vzdy vcas, pac letadla nelitaji vzdycky na cas 😅 Chce to zvolit nejakou stredni cestu, po dobrem, ale s podminkami na ktere pristoupi

bonavoxa
6. led 2014

@seny83 Psala jsem, že to negenalizuji, ale že je to má osobní zkušenost. Samo, že záleží na individuálních rysech každého jedince. Taktéž záleží na lidech. Tobě třeba ne tak schopný manžel v péči o dítě vyhovuje 🙂 A že Ti sačí, když chodí do práce. To beru spíš trochu jako povinnost muže. A zároven jsem mu za to i vdečná. Tady na slavné vesnici je akorát tak Jednota a šenk bez nějakého bonusu s hlídáním. To jsi mě fakt pobavila 😀 že by ženská měla zvládnout sama domácnost i péči, co je to prosím Tě za přežitek? Jistě, že to zvládne, ale za jakou cenu..o to tady jde. A není dítě jako dítě. Naše malá se narodila dvoukilová a extrémně nejdící. Vyzkoušeli jsme všechno a jediné, co trochu zabírá je zábava..Angažování se tatínka nutnost dvakrát za den. Vůbec nevíš, kolik toho za den musím vymyslet 🙄 Potvrdí Ti každá maminka, že udělá cokoli, aby se to aspoň na chvíli zlepšilo, jaký je to stres, zátěž. Fakt bych Ti přála druhé dítě ,,dáreček", ať jsi trochu chápavější 😝

bonavoxa
6. led 2014

@marcinek Když on si to ale vyloženě přál, ať pro něj dojdu. Možná je to pro obyčejné matky obyčejných dětí nepochopitelné, ale naši malou nakrmíme jen ve dvou. Přes den s ní bojuju teda sama, ale večer jsem ráda, že si dvakrát ,,odpočinu". A podmínky máme vždy dohodnut předem. Nechci, aby chodil včas pořád, ale jan v tu dobu, kdy bývá malá hodně mrzutá. TO je večer. Není snad nemožné si to zorganizovat tak, aby se to za celý den jednou povedlo.

seny83
6. led 2014

@bonavoxa no jak se to vezme, "manžel ne tak schopný v péči o dítě" 🙂 manžela jsme poznala rozvedenýho s 2 dětma, kde kluk bydlel u něj a holka většinu času taky, protože je pracující manžel zvládl líp než jeho exmanželka 8 let na mateřské 😀 ale to by byl jiný příběh... chápu že s vaší malou to máte těžší, hlavně s krmením, to nezávidím, a děkuji že mi přeješ takový " dáreček " 🙂 i kdyby to podruhé mělo být takhle komplikovanější, stejně se na to teším, dítě má být dar, ne trest ... mě zatím stačí jedno dítko, páč se po roce mateřské vracím do práce dělat 12-ky denní/ noční abychom to finančně zvládali líp... a to pak bude péče o dítě na nás obou... tatínek to má za úkol plně pokrýt finančně jenom tento rok a já jsem ráda, že si zatím malou užiju na 100%, proto nevyhledávám hlídání ani výpomoc... no a zvládnout postarat se sama o domácnost a o dítě mi přijde prostě samozřejmost, ne přežitek, ale samozřejmě jenom ten rok co jsem doma a nechodím do práce, je to pro mě radost postarat se o rodinu, je to pro mě příjemná změna, protože než se narodila malá jsem byla tak pracovně vytížená, že jsem jenom záviděla maminkám na mateřské a tešila se jak si to jednou užiju, no a užívám... protože když to srovnám se svojí prací, tak není nic jednoduššího než se postarat o díte a domácnost... a nebo ženy na mateřské co si jen stěžují jak to mají strašný a těžký zřejmě neměli nijak náročné zaměstnání... a nebo mám asi zázračné dítě, i to je možné 🙂

seny83
6. led 2014

@bonavoxa a promiň prosím, já tě nechci nijak kritizovat, jen to máme každý jinak nastavené... co jednému vyhovuje, jinému nemusí... tak se nezlob 🙂

bonavoxa
6. led 2014

@seny83 Spíš máš hodné dítě. Protože extrémně náročné děti jako je naše malá vyškolí i maminku, co se na meteřskou těšila maximálně. Když už pak jenom běháš po doktorech a většinu času strávíš tím, že se snažíš, aby dítě jedlo a spalo..a ono furt nic, je to přinejmenším frustrující. Rozhodně nejsem typ maminky, co by do světa roztruboval, jak je to všechno lehké a super, když to tak není. Přitom není pravdy, že by mne mateřství nenaplňovalo a já nebyla šťastná. Dospívající děti jsou jiná záležitost, kolikrát je ten chlap ve snadnější situaci, protože chlapi přece jen mají takový ten chladný nadhled. Piplání miminek je na maminkách většinou. Aby bylo moje dítě spokojené, jsou občas k večeři chleby se šunkou a domácnost se neblyští. Pŕřzpůsobila jsem se maximálně svému dítěti a stanovila priority. Snažím se maximálně..a všechno funguje. Druhé bych Ti přála takové, abys byla chápavější. Myšleno v dobrém. Ono člověk nejvíce pochopí, když to zažije. Zkušenost je nepřenositelná jen slovy. I když nékteří jedinci mají i schopnost empatie. Nakonec ještě dojdeme k tom, že máme stejnou nebo podobnou profesi, protože 12ctky mi nejsou cizí. můžuu ˇříct, že po 6ti 12ctkách za sebou jsem se cítila asi stejně vyčerpaná jako po jednom dni s malou, když je ,, v ráži" 😀

bonavoxa
6. led 2014

@seny83 Mimochodem jsme četla v Tvých krátkých zprávách, že bojujete s příkrmama. My bojujeme i s mlékem od začátku i se lžičkou. Malá neotvírá pusu doteď. Představ si to každý den a každé krmení s hysterickým revem už rok..hmmm...