Přicházím o sociální kontakt, jsem pořád s dětmi

petasa
4. led 2014

Ahoj holky,potrebuju se trochu vykecat z toho co me trapi.S pritelem mame dve deti,dceri jsou ti roky,malemu osm mesicu.Kdyz jsme meli jeste jen dcerku,tak jednou za mesic jsem si vysla s kamoskama do mesta,treba jen do pulnoci posedet.Pritel hlidal.Uz tenkrat se mu to ale nelibilo.Ted co mame maleho,ktery je trochu narocny na hidani,casto se v noci budi a place,nechce hlidat vubec.Malou vezme ven,na nakup,nas taky do mesta,doma pohlida bez reci,kdyz treba varim,uklizim,ale ja proste pro sebe nevysetrim ani pet munut casu kdy bych byla sama.Vecer deti usinaj v osm,maly uz se po pul hodine budi.Kdykoli reknu ze jsem unavena tak pritel protoci oci a co si stezuju a ze deti vyrostou a bude lip a tak.Jenze ted je ted a ja potrebuju taky byt mezi lidma.Prichazim i o pratele se kteryma jsem se driv schazela,pomalu nikam se nedostanu,do mesta chodim s detmi obcas,je to od nas kilometr a pul,maly v kocaru place a tak se moc daleko nevypravujem pokud to neni nutny.Kolikrat priteli reknu ze bych si chtela vyjit s holkama na kafe nebo cvicit a jen slysim ze si zase stezuju a ze se srovnavam s ostanim co tohle delaj,ze on je vychovanej v rodine kde se mamy o deti staraly a nebyly jim na obtiz a ze jsem si deti nemela delat kdyz si chci uzivat.Ale prece chapete ze to neni o tom jit si uzivat,proste o tom jak vypnout,chvili se odreagovat od revu,od dotazu,od hracek,plinek,krmeni,kocarku,proste vseho co k paci o deti patri.Sam si jde sednou ke kamaradovi k sousedum,je tam hodku,prijde pro vino,jde tam zept a me se ani nezepta jestli si nepotrebuju dojit do sprchy ci neco jineho..Kdyz mu to pak reknu tak jsem zas spatna ja.Nevim jak ho primet k tomu aby ho napadlo ze ja nejsem stroj ale clovek.Kolikrat uz melu z posledniho.Mela bych byt stastna ze mam zdrave deti a chlapa co mi s hodne vecma pomuze ale to dulezite porad nechape a ja se kvuli tomu trapim,casto se kvuli tomu chytnem.Rodice nepohlidaj,moji jsou v baraku s nami,jeho 30kc daleko,ty by pohlidali ale jsou z ruky.Mamka moje ta jen vycita ze hlida a co deti zlobily a jakej kde udelaly bordel a ze nic nestihla kvuli nim,takze tam se o pomoc ani prosit nebudu.Poradte jak byste jednaly vy..

seny83
7. led 2014

@bonavoxa už asi přes měsíc pěkně papáme, všechno co nabídnu, nevím, prostě se to ze dne na den zlomilo a otevírá pusinku na vše, no mám asi fakt štěstí... ale ve vašem případě, nechtělo by to se někde poradit co s tím? nevím teda kde přesně, ale musí existovat někdo kdo by věděl poradit, jak na ni, jak ji naučit papat ... naše se taky narodila o 2 týdny dřív, ale teda měla už 3 kila, tak to bylo v poho i s kojením ...

seny83
7. led 2014

@bonavoxa manželovým dětem bylo myslím 4 a 8 když s nima zůstal sám, tak dospívající nebyli, ale to je jedno... a já jsem dr., 6 12-ctek za sebou dělat nesmíme, max. 4 podle zákona... a nejsou dvanactky jako dvanactky no, naše sestry smi delat myslim 5 za sebou, ale ja bych si prala nekdy i 10 jejich nocnich dvanactek misto 2 nasich 🙂

lenicka07
7. led 2014

@seny83 Je to tak, každému vadí něco jiného ... já to např. nijak neřeším, že na dvě děti a barák jsem vlastně sama, manžel chodí do práce, vozí nákupy, doveze nás kam je potřeba a já "neprudím" 🙂 a nehoním ho, aby pomohl s tím a oním a jsem spokojená. Krmím, přebaluju, koupu, uklízím, peru, vařím, myju nadobí, vstávám k dětem, starám se o zahradu atd. výhradně jen sama, max. manžel někdy chvíli pohlídá holku např. když kojím. Jinak je hlídám jen já sama. Říkám že mám hodné děti, ovšem jaké je měřítko na hodné děti, to nevím ... občas mi říkají, že holka je dost živá a vzteklá, mě však vůbec nepřipadá že bych s ní měla problém. S jídlem u obou etapy, kdy je to na mašli, v době kdy jsem to už opravdu přestala řešit, jinak bych se z toho musela zbláznit, tak obrat naprosto k lepšímu. Např. holka měla tříměsíční období, které začalo asi ve 13 měs. kdy jediné co se mi do ní v podstatě podařilo natlačit, kromě mlíka byl jogurt nebo tvaroh a rohlík. S klukem víc než dva měsíce bojů při zavádění příkrmů. Spaní - období kdy se mi oba budili hrozně často, vstávání třeba 8 krát za noc, někdy třeba týden kdy spánek tak cca 2 hodiny denně. Večerní uspávání holky do 9 měsíců, cca 4 hodiny denně, bez efektu... Nikam se nedostanu, jen návštěvy s kamarádkami, které chápou, jaké je to se dvěma takhle malými dětmi (rovné dva roky holka, kluk osm měsíců). Ano ten kontakt s lidmi je v podstatě to jediné co mi na mateřské chybí, jediné na co bych si stěžovala. A do práce se netěším. Pokud budu to brát z pohledu, že jsem nevyspalá, utahaná, že bych nejradši chtěla zalézt a mít svůj klid, tak bych určitě někdy na tenhle pohled měla taky nárok, ale já to tak neberu, vezmu si z toho to pozitivní, že jsem na sebe hrdá, že to nějak (zatím) dávám. Ono zítra může být jinak 🙂

kacenka1979
7. led 2014

no tak mi to doma mame taky vesele....ale obcas si neco vydupu!

bonavoxa
7. led 2014

@seny83 No, tak to máme stejnou profesi. A tehdy jsme to měla výjimečně a ,,načerno" kvůli pohřbu, protože se jinak nedalo. A u odborníků jsme byli, zkoušeli jsme už opravdu všechno. Zbývá kategorie ,,čekání na zázrak".

bonavoxa
7. led 2014

@lenicka07 To je to. Nékomu ten domácí ,,klid" vyhovuje. Mé například to, že si to zorganizuju většinou jak chci. Už víceméně malou zpacifikuju. Narozdíl od prvních měsíců, kdy fakt jenom ječela. Uplě smysl života v tom, že jsem jenom matka nebo jenom doktor, nevidím. Potřebuju to propojit, nezakrnět.

lenicka07
7. led 2014

@bonavoxa Ale to já taky 🙂 já už začínám mít fobii z toho např. vyřizovat něco na úřadech apod. neb si připadám jak marťan a nemůžu vyprodukovat složitější větu a zpomalilo se mi myšlení . Jenže na ten boj proti zakrnění je strašně málo času, stejně jako na nějaké sebevzdělávání, sledování novinek... Jasně že by pomohlo víc chlapa zapojit, jenže já mám radši ten klid, který je daný tím, že si zorganizuju vše jak potřebuju, sama.

andelka
7. led 2014

@petasa nemůžeš se moc koukat na to jak je to jinde..důležitá jsi ty, vy..jak je to u vás, jestli vy máte stejné povinnosti a práva, pomáháte se, máte stejnou životní úroveň, podporujete se, společně pečujete o všechno podle svých možností..mám pocit že takhle je to i v zákoně o rodině. Já jsem si to přečetla a došlo mi, že nic z toho u nás nebyla pravda, práva měl jenom muž..jeho práce, jeho zájmy, jeho potřeby, dělejte jak umíte..když jsem já řekla co bych potřebovala ke štěstí..nezájem a ještě ze mě udělal tu špatnou. Takže já radši sama než zažívat znova tohle. Jaké si to uděláš, takové to máš. Kdybyste šli od sebe, bude muset platit, bude muset se o děti starat..a pokud říkáš že se jim věnuje teď, tak je šance že by to tak bylo i potom, ale ty bys mohla volně dýchat a ne být otrok někoho kdo si tě absolutně neváží.
Můj taky oponoval že tam a tam to mají taky tak..mně je to jedno, já žiju s ním, ne s Frantou. Já jsem frustrovaná, nešťastná. Seber sílu a řeš to, jinak ztratíš sebeúctu a nejlepší roky svého života. A když nebude chtít, ať nese následky.

kocka5
7. led 2014

@bonavoxa Ahoj, a nepomůže zvýšení aktivity? Já jsem neměla problémy s jídlem.....naopak jedl furt...... ale máme problémy s aktivitou. Že by jí třeba více chutnalo. Já jsem neměla problém jít v někdy v 6 ráno ven.... nebo v 22h. Ať si o tom myslí kdo chce co chce. Možná bych jeden den zkusila, jestli si neřekne o jídlo.

Také názor @seny83 docela schvaluji...... zajímalo by mě jestli manžel, když je furt v práci nosí výplatu v kufru a kolikrát jste stihli společnou dovolenou.
U nás to bylo tak, že já díky tomu, že máme malého duracella jsem každý oběd naházela do parního hrnce.........abych se při návratu nepodělala z jeho ham..... a pomáhat mi vařit, když je to furt, tak je to masakr. Po jídle opět ven.............. za mateřskou jsem byla snad úplně všude....... kdy bude mít člověk v práci čas na courání po městě a vymetání parků?

bonavoxa
7. led 2014

@kocka5 Zvýšení aktivity? Tak to je taky vtipné. Naše malá je hyperaktiv, od půl roku spí 1,5 hodiny denně a konec 😀 My taky nemáme problém jít ven i několikrát denně. Problém je i v tom, že muž umí pracovat, ale ne vydělávat 😀 Inu, ohodnocení za to, kolik času stráví v práci a v dílně, je tristní. Na mateřské máš čas vymatat parky, v práci zase sedět vklidu u oběda a plkat s kolegy. Každé období má něco.

laurital
7. led 2014

@bonavoxa Boni,já ti tu nebudu házet chytré rady, protože takové problémy jsem s dětmi neměla, proto si netroufám soudit, kolik a v jaké míře se dá doma při vaší malé zvládnout.Je fakt, že můj muž je také hodně vytížený, ale i přesto mi vždy s dětmi pomáhal, zastává totiž názor, že když si ženská vyčistí hlavu, je to ku prospěchu celé rodiny a tudíž i k jeho užitku 😀 .Samotné je mi to trochu proti srsti, ale neuvažuješ alespoň nad občasnou výpomocí paní na hlídání?Mám pocit, že už je toho na tebe moc a řítíš se bleskovou rychlostí ke zhroucení.Ono poradit jít si zahrát s děckem do mateřského centra a pokecat s maminkami je fajn, ale není to ten pravý relax a vypnutí.Sama si nejlépe odpočinu bez dětí a pokud možno s někým, kdo o nich pořád nemluví 😉 .
Každopádně se drž!

lenka5731
7. led 2014

@laurital co znamená terminus technikus "vytížený otec"? Jak může vytížený otec pomáhat s dětmi? Jak často? Jak dlouho? Čím vlastně "pomáhá"?

laurital
7. led 2014

@lenka5731 Vytížený otec znamená pro mě člověk s vlastní firmou nepracující od-do, který s dětmi tráví veškerý volný čas.Stačí?Radu máš pro bonavoxa jakou?

bonavoxa
7. led 2014

@lenicka07
@seny83
@kocka5
Ale jinak řešení..jako ve všem..je přenastavit si to v hlavě a být spokojený za každých okolností a všude 😀 Nemůžu mít to, tak to vlastně ani nechci, však trochu pomáhá, to stačí. I když nepomáhá, tak aspoň vydělává 😀 Jsem na svého muže náročná, ale za ten rok je perfektně vycvičený 😀 Kdybych najednou odpadla, zvládne péči o extrémně náročné mimi celkem dobře. Kdyby nechtěl, tak se angažovat nebude..do ničeho ho nenutím. Většinu zvládám sama, celé dny jsem s malou sama...poprosím ho o pomoc, až když opravdu není vyhnutí. Za celý rok jsme si lehla na pár hodin a nebyla nikde venku sama. Když malou hlídal, tak se u toho snažil i pracovat a leštil u ní polyuretanový lak....A zde by se taky dalo namítnout, že je to ,,jenom" chlap. ostatně tyto argumenty slýchávám na Koníkovi od každé druhé maminky a ženy 😀 Opravdu jim některé věci nedocvaknou, ale časem se to naučí. Někomu mateřské povinnosti vyhovují, někomu méně...někdo si sedne s dítětem hned a nastaví si krásný režim, někdo s tím bojuje celé měsíce. Ale pokaždé je v tom hromady lásky..narozdíl od práce. Nikdo mi ale nevymluví, že nejkrásnější pohled je na spokojené spící dítě 😀 Když je chvilku božského klidu. Dokonalých matek je tu víc než dost. Stejně jako plné sociální sítě romantických promo fotek vyklizených bytů a šťastných tváří. 😀 Víc si cením upřímnosti, kdy mi maminka přizná, že ne vždy je prcek andělíček, na vždy se podaří mít navařeno, napečeno, uklizeno, po finanční stránce je pokaždé na cokoli....a nikdy s mužem neřeší organizační problémy 😀

lenka5731
7. led 2014

@laurital já nereagovala na bonavoxu, ale na tvůj poslední příspěvek (četla jsem jen ten)
Zaujala mě kombinace "vytížený otec pomáhá".
Není důležité, jesli má nebo nemá firmu, ale kolik má volného času a kolik ho s dětmi může strávit a stráví 🙂 Neodpověděla jsi mi, ale nevadí.

laurital
7. led 2014

@lenka5731odpověděla-veškerý volný čas tráví s rodinou.To snad stačí, ne? Já tady žádný dotaz nevznášela proto netuším, proč bych s tebou měla probírat vytíženost mého muže.

lenka5731
7. led 2014

@laurital veškerý volný čas je co? Půl hodiny týdně, hodina denně?

Ok.

bonavoxa
7. led 2014

@laurital Můj muž má osmihodinovou práci a po práci zhruba stejné časově náročnou firmu. Doma je to lepší v tom, že mi chodí nahoru občas pomoct, když je malá opravdu zlá. Když má jalové období. Zrovna poslední mesíc zase řve ve dne v noci a nechce si hrát a nechce jíst, tak ví, že prostě přijít nahoru musí. Takže se rovnou domluvíme, že přijde. pokud je hodná, přijdu pro néj jenom tehdy, kdy se mi do ní nepodaří dostat ani sousto nebo ječí na zemi a anezaujmu ji proste ničím. A rady, že s emá zajít za odborníkem, nechat vyhladovét, zkoušet néco jiného, krmit často...myslíte, že bychom za rok nevyzkoušeli uplně všechno? :D

laurital
7. led 2014

@lenka5731 Myslím, že do toho ti nic není, já jsem tu žádný dotaz nevznášela proto nějak nechápu, proč bych s tebou měla probírat svůj rodinný život.

laurital
7. led 2014

@bonavoxa Já právě nepochybuji, že jste určitě všechno vyzkoušeli jen si myslím, že být pořád jen s malou doma, bez možnosti hlídání, je na zbláznění.Sama bych asi v takové situaci zvážila možnost občasného hlídání od chůvy apod.

bonavoxa
7. led 2014

@laurital u nás je to spíš umocněno i tím, že bydlíme u jeho rodičů..a jeho matka je šílenec na pořádek. S naší malou to prostě nejde uklidit hned..a ona za náma chodí s hadrem a jenom brble. Už to dopadlo tak, že jsme v noci uklízeli oba kuchyň, protože ona tam musí mít jako na pitevně, nikde ani lžičku , všechno schované. Kolikrát mi hned schová kapky pro malou nebo někam vyhodí a pak si to matko za pochodu řeš...Ono je to všechno dohromady. Kolikrát tady vidí, že malá je nesnesitelná a jdou radši všichni pryč, ať se trápím sama...pomůžou, ale když mají náladu. Já taky nemám náladu uklízet po nocích kvůli uchylné tchyni. Hračky uklidím až večer, proč to dělat, pokaždé, když malá něco zahodí... Paní na hlídání je pro mne nereálná..nedovedu si pŕedstavit, že b\ nějaká paní dostala toho čerta na pár hodina pokusila se ho nakrmit. neotvírá pusu, otáčí se v jídelní židličce, řve vzteky, dokonce se v ní i postaví..musí se koukat na telku, já jí krmím, podávám hračky, zpívám, sbírám zahozené hračky, krmím a hraju u toho na hudební nástroj..a pak dokrmím a uklízím zakecané díte, stoličku, skríne i plovoučku a pokouším se za stejné estrády do ní narvat trochu čaje. Nevím, na co jsou t\hle paní všechno zvyklé, ale v ohrádce vydrží pár minut a neustále se jí človék musí věnovat, povídat si s ní, ukazovat nové véci a chránit, aby si naublížila, protože je mrštná a všude leze. Když má lepší období, tak možná by to na pár hodin šlo, ale určitě ne v tomto období, kdy je nesnesitelná.

laurital
7. led 2014

@bonavoxa Jasně, to chápu.Přehodnotím svůj názor, že jsem měla živé děti 😀 , protože proti tomu vašemu ďáblíkovi byly moje holky klidná a spavá mimina s dobrým apetitem.Máš můj obdiv, protože i tak jsem si moc neuměla představit být s nimi nonstop, navíc s tchyní za zadkem.

seny83
7. led 2014

@bonavoxa promin, ale pousmála jsem se nad větou, "v práci zase sedět vklidu u oběda a plkat s kolegy", jo tak takovou práci bych brala, stejný obor neznamená stejné podmínky 😀 já si maximálně stihnu oběd převzít u okénka, ještě za něj zaplatit kartou a už v té chvíli mi většinou (v cca 70%) zvoní telefon, že mi na heliportu přistává vrtulník s infarktem, ve zbylých 30% přijmu během oběda tak 8-10 hovorů, kde mi oznamují, že mám příjem, jeden-dva-tři infarkty najednou a že na oddělení jiný pacient křečuje, blbě dýchá, nedýchá nebo padá tlakem, takže v tu chvíli jsem dojedla.... na záchod chodím jen než jdu do práce a většinou podruhé až jak se z práce vrátím... za směnu vypiju tak půl litru i to než přebírám směnu... no jak říkám, každá práce je jiná, pro mě je mateřská ráj, protože konečně každý den snídám, obědvám a večeřím a chodím na záchod a tak, takže žiju jako normální člověk 🙂

seny83
7. led 2014

@bonavoxa máš to s tou vaší slečnou malou fakt těžké, jsem ráda, že naše je klidnější a papá... a hlavně nezávidím bydlení s tchýní, to je důvod, proč toleruju manžela nonstop v práci, protože jen díky tomu jsme se mohli 22.12. přestěhovat do domku bez tchýně a konečně začal život.... kéž by se to povedlo i vám, aby manželovo pracovní vytížení vedlo k tomu, abys měla klid bez tchýně.... držím palce!

bonavoxa
7. led 2014

@seny83 Díky. že tolik pracuje, taky překusuju kvůli tomu, abychom se mohli konečně odtentovat 😀 I za cenu, že jsem fakt z malé vyšťavená. A náš obor...to bych musela nadávat zase...prostě jsem se na mateřskou těšila a mám to skoro jako v práci. Nemám čas se najíst, napít, furt dítě za zadkem..a furt řeším nové problémy a rozmary. Mám sice jiný obor -kardio, ale i tam je to někdy divočina. Ale zase bych lhala, že někdy nebyl výjimečně klid. Obědy jsem většinou dojídala počas celého dne dny odd., ale když se dalo, tak jsme si šli fakt sednout do jídelny a poplkali.Nebo třeba s nostalgií vzpomenu na školu. Tam jsem taky seděla od rána do večera, ale nakonec to bylo, co se týče klidu asi nejlepší období.

kocka5
7. led 2014

@ bonavoxa ...........plkat je fakt super......... taky to moc neznám....... 😉 😎 😉

Každopádně už přesně nevím co přesně náš malý dělal ve skoro roce. Teď to vypadá, že Vás má obmotané kolem prstu......

Název hyperaktiv nesnáším....... i když je náš aktivní jak sviňa........připadá mi to jak nějaké nemoc. 😀 A máš pravdu, že hlídání někým jiným....to mám osypky......protože ze zkušenosti....... málokdo ...... všudybýlka.......tak tomu říká naše mudr.....umí pohlídat.
Kámoška má kluka a ten kde ho postaví, tam je ......to trvalo asi 4,5 roku, než se trochu odbrzdil. Bezproblémový. To se pak někomu těžce vysvětluje. Protože se s kámoškou navštěvujeme tak ty rozdíly vidíme šíleně.

marcinek
7. led 2014

@bonavoxa dobre, nerikam, ze to mas s malou jednoduchy, ale jak se rika jedno dite, zadne dite. Takze pri spravnem zorganizovani, by se to dalo zvladnout.Mala taky spi ne tak v te dobe si udelas co potrebujes nebo jen uvaris kafe a nohy nahoru.Treba @lenicka07 to ma podle me horsi v ukocirovani tahle 2 malych deti a domacnosti. A co se hlida toho hlidani, tak i kdyby sis dala inzerat do te vasi jednoty, tak nekdo kvalifikovany by se prihlasit mohl, treba nejaka zdravotni sestricka. To jidlo bych hrotila az potom co by mala extremne hubla. Nektere deti nejsou tak "zrave" jak treba ty nase. Ja co chvili jim neco chystam k jidlu, a to tu dneska mam deti 3 do 4 let....

bonavoxa
7. led 2014

@marcinek 😀 😀 Já taky neříkám, že si to neumím zorganizovat 😀 V rámci možností stihnu všechno, jen já jsem jaksi zanedbaná. Malá spí cca 1,5 hod denně...za tu dobu stihnu maximum. Ovšem, když jsou zlé noci, spíme s ní i odpoledne. Dítě je zdravé, spokojené, muž není hladový a domácnost se nerozpadá :D že je jedno díte žádné dítě je blbost. Záleží na dítěti. Hlídávala jsem zlobivá dvojčata, měla jsme na starosti celou třídu předškoláků..a zvládala jsem to lépe 😀 Taková generalizace jenom podle počtu přinejmenším pokulhává. Někdy bych si ráda dala nohy nahoru, to ovšem nekoresponduje s tchýní a uklízím, aby byl chvíli v baráku klid. Jenže on stejně není. Ve vlastním si to zorganizuju jinak. Je to jiné, když musšíš vyhovét i rozmarům dalších třech lidí. Někdy je to tu fakt na palici..napamatují si, kdy malá spí..když se ji snažíme uspat, jdou si dělat večeře a bouchají dveřma..ve tři ráno tu má mejdan na balkoně můj pubertální švagr.
A k tomu jídlu..to by sis teda dala řešit věci, až když je ,,pozdě" a díté hubené. Neslyšela jsi něco o prevenci? 😀 Kdybychom k tomu jako zdravotníci přistupovali takhle, je polovina pacientů pod drnem 😅 :Už jsme několikrát v nemocnici skončili. Ne, díky, radši budu orvaná jak samica bojovat. Naše malá má pořád něco v pusce, neustále vymýšlím a nabízím, myslíš, že to mé nenapadlo? 😀 Celkové si aspoń po drobečkách něco dá. Netrvám na jídle a na tom, aby byla jako koule, horší je to, že do ní nemůžeme dostat žádné tekutiny, vody, čaje, mléko, šťávy..všechno je boj.

marcinek
7. led 2014

@bonavoxa tak v tom pripade uz nevim co bych ti poradila, protoze vsechno bojkotujes.Tak jen si nestezovat, kdyz mas svuj system a vicemene ti to vyhovuje.Tak hodne stesti a at mala prospiva

steffik
7. led 2014

Hodně mě zaráží reakce tvého partnera...na tomhle místě bych ani tak neřešila to, že mi chybí sociální kontakt jako to, že chlap protáčí panenky, když ho požádám o pomoc. Tady bych se zamýšlela a asi bych si říkala, s kým to žiju. Ale nemohu soudit, tvého partnera neznám a přeju, aby se ti povedlo najít rovnováhu mezi tvým a partnerovým volným časem.